Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Tot Ce-mi Trece Prin Cap
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog mirela bz
Pagini: 1, 2, 3
mirela _bz
azi e luni .......hmmm inceput de saptamana !
myshelle_f
sandy, ne-0ai lipsit!!! abia astept sa citesc ce mai scrii si tu pe aici!!! pe la noi, la bb de sept - liniste biggrin.gif poate la tine pe blog mai multa inghesuiala!!!

sunt si eu curioasa ce iti mi trece prin cap wink.gif wink.gif apropo: cum iti mai gestionezi timpul?? ai reusit s furi cevaa si pt tine?
mirela _bz

cred ca daca asculti melodia asta cand esti inca in pat iti piere somnul instantaneu !
ce zicetzi am dreptate?
mirela _bz
QUOTE(myshelle_f @ Jul 13 2009, 09:31 AM) *
sandy, ne-0ai lipsit!!! abia astept sa citesc ce mai scrii si tu pe aici!!! pe la noi, la bb de sept - liniste biggrin.gif poate la tine pe blog mai multa inghesuiala!!!

sunt si eu curioasa ce iti mi trece prin cap wink.gif wink.gif apropo: cum iti mai gestionezi timpul?? ai reusit s furi cevaa si pt tine?

bun venit la mine ! timpul..........bata-l vina.......acum mai rau ca niciodata cu alexia care nu sta locului nici o clipa jucaus.gif darrrrrr mai sta si cu tati........dar nu e bine ca e topit dupa ea si o tzine in bratze , imprastie toate jucariile .........si daca mai e si roxi prin preajma zici ca au trecut turcii pe la noi ! asta e .......ma autoeduc ........nu trebuie sa fac numai eu totul floare2.gif
mirela _bz

tongue.gif
mirela _bz
misy
myshelle_f
pis=pis-pis
mirela _bz
mirela _bz
QUOTE(myshelle_f @ Jul 28 2009, 11:04 PM) *
pis=pis-pis

esti singura care mai vine si la mine in vizita trandafir.gif si sa-ti raspund tongue.gif miauuuu liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
mirela _bz
el e negrutzu , un smecheras !
myshelle_f
eu m-am abonat la tine, draga mea! cum scrii ceva nou cum si eu pe aici wink.gif . Si eu am avut un motanel tare scump si destept dar......s-a dus! din domn de bloc a ajuns golan de cartier si asta i-a pus capac ! sad.gif
mirela _bz
QUOTE(myshelle_f @ Jul 29 2009, 09:36 AM) *
eu m-am abonat la tine, draga mea! cum scrii ceva nou cum si eu pe aici wink.gif . Si eu am avut un motanel tare scump si destept dar......s-a dus! din domn de bloc a ajuns golan de cartier si asta i-a pus capac ! sad.gif

imi pare rau ca l-ai pierdut ! si eu il am pe negrutzu dar il tin la curte ! sa vezi ce-i face alexia cand mergem pe acolo !
mirela _bz
cum ziua nu am timp niciodata de mine , noaptea imi fac de cap !nu va ganditi la prostii ! pe la 12 in seara asta m-am vopsit apoi am facut o baie cu spumaaaa multa ! acum e doua si eu tot pe forum sunt .
trebuie sa merg la nani , alexia iar imi da desteptarea la 7 ! de-ar dormi si ea macar pana la 8 ! trandafir.gif
lia maria71
si eu mai bantui prin bloguri la ore tarzii,acum cat mai pot ca va evni si toamna ,voi incepe lucru si-mi va fi dor de aceste nopti!!!!
mirela _bz
QUOTE(lia maria71 @ Aug 3 2009, 03:07 AM) *
si eu mai bantui prin bloguri la ore tarzii,acum cat mai pot ca va evni si toamna ,voi incepe lucru si-mi va fi dor de aceste nopti!!!!

da , oricum ai un serviciu minunat , zic eu .........nustiu si cat de usor este cu nazdravanii de copii!
Sara1
QUOTE(sandybebe2001 @ Aug 2 2009, 04:58 PM) *
cum ziua nu am timp niciodata de mine , noaptea imi fac de cap !nu va ganditi la prostii ! pe la 12 in seara asta m-am vopsit apoi am facut o baie cu spumaaaa multa ! acum e doua si eu tot pe forum sunt .
trebuie sa merg la nani , alexia iar imi da desteptarea la 7 ! de-ar dormi si ea macar pana la 8 ! trandafir.gif

Bine ca mai ai ochii deschisi la ora aia! Ca si eu imi toot propun sa ma vopsesc, si ...ramin cu propunerea. Ba chiar am incerput sa beau o cafea si dupa masa, ca sa pot sa ma tin treaza sa ma achit de obligatii pina la sfirsit!!!! Ce aiureala, nu as fii crezut ca visul cel mai mare sa ajunga ...somnul si chiar tv-ul! yes.gif
myshelle_f
QUOTE(Sara1 @ Aug 3 2009, 04:58 AM) *
Bine ca mai ai ochii deschisi la ora aia! Ca si eu imi toot propun sa ma vopsesc, si ...ramin cu propunerea. Ba chiar am incerput sa beau o cafea si dupa masa, ca sa pot sa ma tin treaza sa ma achit de obligatii pina la sfirsit!!!! Ce aiureala, nu as fii crezut ca visul cel mai mare sa ajunga ...somnul si chiar tv-ul! yes.gif

Sara, iar vorbim de somn?????????????????????? cu gandul ca tre sa calculez ultima masa a fetei casa mergem la analize nu am dormit mai deloc si zici ca am baut toata noaptea doh.gif tot coprul mi-e amortit si am o stare de ..ameteala! si cred ca pana diseara la 10 nu pun capul pe perna. asa ca.......

myshelle_f
sandy, bine ca mai ai forta sa te vopsesti la 12 am!!!!! si ca ai timp de baie cu muuuuulta sssspumaaaa! eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Sara1
QUOTE(myshelle_f @ Aug 2 2009, 10:19 PM) *
Sara, iar vorbim de somn?????????????????????? cu gandul ca tre sa calculez ultima masa a fetei casa mergem la analize nu am dormit mai deloc si zici ca am baut toata noaptea doh.gif tot coprul mi-e amortit si am o stare de ..ameteala! si cred ca pana diseara la 10 nu pun capul pe perna. asa ca.......

Ca sa vezi cit de consecventa sunt! Sa nu-ti mai spun ca, vineri, a trebuit si eu sa ajung f devreme la servici, si pentru ca dorm cu fi-miu, nu-mi pun ceasul sa sune. Si m-am tot sculat asa, sa verific ora, din ora in ora, pina la 4:15, cind am decis sa ma scol de tot, sa nu ma incurc cu somnul si sa nu ma mai scol deloc! Deci, stiu exact cum e, ca si eu dormeam cu ochii deschisi-pe restul zilei! wacko.gif
myshelle_f
of ........ pretios e somnul asta cand ajungi la batraneti doh.gif cand esti tanar si umbli in discoteci crezi ca poti rezita zile in sir nedormit doh.gif
mirela _bz
aaaaaaaa.......am scris si nu s-a postat doh.gif doh.gif doh.gif ori forumul a luato razna ori pc meu , imi tot face figuri !
ce sa zic , m-am tuns si m-am vopsit abia dupa 2 sapt !
aseara am pus picioru-n prag, cu somnul sunt in urma rau dar ce mai conteaza o noapte !
mirela _bz
QUOTE(myshelle_f @ Aug 3 2009, 12:13 PM) *
of ........ pretios e somnul asta cand ajungi la batraneti doh.gif cand esti tanar si umbli in discoteci crezi ca poti rezita zile in sir nedormit doh.gif

dar cine e draga batrana ??? doar noaptea e mai scurta !!!
mirela _bz
QUOTE(Sara1 @ Aug 3 2009, 04:58 AM) *

nono.gif la tv ........cateodata mai apuc sa vad si eu stirile in rest nu prea !!! fimea se culca cel mai devreme la 23 asa ca mi-am facut program dupa ea !!! si dimineata tot ea se trezeste prima ........apoi zic sa ma culc cu ea ziua dar se intampla rar !!!
tot inainte ! partners.gif
myshelle_f
ca pentru tine tzuc.gif

mirela _bz
QUOTE(myshelle_f @ Aug 5 2009, 11:17 AM) *
ca pentru tine tzuc.gif

mai tu citesti gandurile oamenilor ? chiar aseara tati ii povestea la roxana ce muzica ( trupe ) mai erau inainte , printre care erau si fetele de la candy si azi fimea a ascultat mel asta cu volumul la maxim bananab.gif bananab.gif bananab.gif ii mai place si marea , e innebunita dupa mel asta ! eu o tot supar ca anul asta nu mergem la mare ca este alexia mica !!! hug.gif esti o dulce mai myshelle ! de ce i-ai facut analize alexutei ? au iesit bune ? floare2.gif
myshelle_f
Sa tii sandy ca le mai citesc liwlol.gif de mult ma gandeam la melodie biggrin.gif fetei i-am facut exudatul ca a fost gasit tati cu un streptococ si cik asa e bine, dar nu are nimeni nimic biggrin.gif super.gif am fost cu ea sa o controleze si pediatra ca mi-a facut mai moale cateva zile dar nu e deshidratata - numai mami are tzitzi pan ala genunghi de atata tras liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

voi, ce mai faceti??
myshelle_f

Din tot sufletul meu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mirela _bz
doamneeee !!! ce mai asteptam desenele astea cu cu sufletul la gura partners.gif multumesc , multumesc , multumesc ! pupici !
myshelle_f
QUOTE(sandybebe2001 @ Sep 10 2009, 11:43 PM) *
doamneeee !!! ce mai asteptam desenele astea cu cu sufletul la gura partners.gif multumesc , multumesc , multumesc ! pupici !

erau faine partners.gif ne aduna de-afara!!! asa ne mai bagau parintii in casa seara sau la amiaza! wink.gif vaiiiiiii, ce timpuri !!! acu........bakugani, pokemoni si alte creaturi! doh.gif
mirela _bz
QUOTE(myshelle_f @ Sep 11 2009, 01:32 PM) *
erau faine partners.gif ne aduna de-afara!!! asa ne mai bagau parintii in casa seara sau la amiaza! wink.gif vaiiiiiii, ce timpuri !!! acu........bakugani, pokemoni si alte creaturi! doh.gif

da.......ce timpuri , mi-am adus aminte de copilarie !!!
mirela bz
oare de ce lumea nu intelege ca nu toti copiii sunt la fel ?
myshelle_f
ce-ai patit de esti asa ....un pic razvratita??? cine te=a suparat???
dyana
QUOTE(mirela bz @ Sep 29 2009, 11:18 PM) *

Pe mine nu ma mai suparata atat cei care nu inteleg asta, cat parintii care desconsidera alti copii. Pur si simplu pt ca sunt altfel. mad.gif
mirela bz
QUOTE(myshelle_f @ Sep 30 2009, 12:21 AM) *
ce-ai patit de esti asa ....un pic razvratita??? cine te=a suparat???

nu am patit nimic in mod special !!! asa mi-a venit intrebarea asta in minte ........
de ex mergi afara cu bb si vb cu dif mamici ........unele chiar iesite din comun
daca un copil merge la 9 luni ,merge pt ca asa a fost sa fie si altul la 11 asta nu inseamna ca e mai prost .......
de ex fimea mergea pe varfuri yes.gif si am niste vecine binevoitoare care ma tot sacaiau ca treb sa-i iau incaltaminte speciala , ca asa va merge mereu ,bla bla bla . le spuneam ca o fac balerina . acum merge fimea cu toata talpa si nu e nici un fel de probl .
ma intrebam de ce cate unii isi baga nasul unde nu le f oala ?
daca chiar are copilul o probl mergi la medic , nu?
myshelle_f
QUOTE(mirela bz @ Sep 30 2009, 12:34 AM) *
nu am patit nimic in mod special !!! asa mi-a venit intrebarea asta in minte ........
de ex mergi afara cu bb si vb cu dif mamici ........unele chiar iesite din comun
daca un copil merge la 9 luni ,merge pt ca asa a fost sa fie si altul la 11 asta nu inseamna ca e mai prost .......
de ex fimea mergea pe varfuri yes.gif si am niste vecine binevoitoare care ma tot sacaiau ca treb sa-i iau incaltaminte speciala , ca asa va merge mereu ,bla bla bla . le spuneam ca o fac balerina . acum merge fimea cu toata talpa si nu e nici un fel de probl .
ma intrebam de ce cate unii isi baga nasul unde nu le f oala ?
daca chiar are copilul o probl mergi la medic , nu?

CLAR!!!!!!!!!!!!!!!!! de acord cu tot!!!!!!!!!! asa e unele : au copii mai destepti!!! sa le traiasca!!! si sa creasca mari!!!
mirela bz
QUOTE(dyana @ Sep 30 2009, 12:31 AM) *
Pe mine nu ma mai suparata atat cei care nu inteleg asta, cat parintii care desconsidera alti copii. Pur si simplu pt ca sunt altfel. mad.gif

da dyana eu nici nu pot sa stau de vb cu asemenea parinti . mai sunt cate uniii de se lauda parca numai copilul lor zice mama sau papa sau........nu suport chestia asta . si aici nu vb de cei care se vede ca o spun din inima ci de aia arogaaaanti !!!
Danutza_rge
QUOTE(mirela bz @ Sep 30 2009, 12:18 AM) *

de proasta ce e ( lumea) ............am trecut si eu prin asa ceva

" Baiatul meu la 1 an facea si dregea " ..............aaaaaaaaaaaaaa cine fata mea? pai sa vezi ca la 8 luni vorbea...........vaiiiiiiiiii de mine ce slabut e baiatul tau al meu la varsta lui fitu avea 15 kg...........niste idioate ca altfel nu le pot spune , mi-e scarba de astfel de mame si le evit cat pot cand ies afara. PUNCT ( na ca m-am enervat) unsure.gif
mirela bz
QUOTE(myshelle_f @ Sep 30 2009, 12:37 AM) *
CLAR!!!!!!!!!!!!!!!!! de acord cu tot!!!!!!!!!! asa e unele : au copii mai destepti!!! sa le traiasca!!! si sa creasca mari!!!

da ca doar copiii nu au nici o vina !
dyana
QUOTE(mirela bz @ Sep 29 2009, 11:38 PM) *
da dyana eu nici nu pot sa stau de vb cu asemenea parinti . mai sunt cate uniii de se lauda parca numai copilul lor zice mama sau papa sau........nu suport chestia asta . si aici nu vb de cei care se vede ca o spun din inima ci de aia arogaaaanti !!!

asa e lumea... plina de de toti si de de toate... mi s-a acrit si mie de laudarosi si de aroganti si de nebuni... nici nu ai idee sad.gif

Si ca tot ai pomenit de papucei, si parerea mea este sa ai grija la ce ii iei, pt ca atunci cand invata sa mearga, trebuie sa poarte ceva care sa ii tina bine gleznutza. smile.gif Si se mai recomanda sa fie noi, sa nu aiba deja un mers imprimat de alt copil; dar asta na... biggrin.gif Sper sa nu ma consideri si pe mine aroganta ca mi-am permis sa iti dau sfatul laugh.gif liwlol.gif partners.gif
mirela bz
QUOTE(Danutza_rge @ Sep 30 2009, 12:40 AM) *
de proasta ce e ( lumea) ............am trecut si eu prin asa ceva

" Baiatul meu la 1 an facea si dregea " ..............aaaaaaaaaaaaaa cine fata mea? pai sa vezi ca la 8 luni vorbea...........vaiiiiiiiiii de mine ce slabut e baiatul tau al meu la varsta lui fitu avea 15 kg...........niste idioate ca altfel nu le pot spune , mi-e scarba de astfel de mame si le evit cat pot cand ies afara. PUNCT ( na ca m-am enervat) unsure.gif

bouncy.gif da cunosc astfel de discutii ........brrrr nici nu vreau sa aud !!! si da trebuiesc evitate !!! au un tupeu cate unele ......
myshelle_f
QUOTE(mirela bz @ Sep 30 2009, 12:44 AM) *
da ca doar copiii nu au nici o vina !

tocmai de aia m-am abtinut!!!

oricum sunt si multi parinti care isi forteaza copilul sa invete diverse ca celalalt a nush cui asa facea!!!

pai nu fac doi frati si aia gemeni la fel, d-apoi restul...... in fine.........tuturor noapte buna si linistita !!!!
mirela bz
QUOTE(dyana @ Sep 30 2009, 12:46 AM) *
asa e lumea... plina de de toti si de de toate... mi s-a acrit si mie de laudarosi si de aroganti si de nebuni... nici nu ai idee sad.gif

Si ca tot ai pomenit de papucei, si parerea mea este sa ai grija de ce ii iei, pt ca atunci cand invata sa mearga, trebuie sa poarte ceva care sa ii tina bine gleznutza. smile.gif Si se mai recomanda sa fie noi, sa nu aiba deja un mers imprimat de alt copil; dar asta na... biggrin.gif Sper sa nu ma consideri si pe mine aroganta ca mi-am permis sa iti dau sfatul laugh.gif liwlol.gif partners.gif

pai ce tu crezi ca i-am dat cine stie ce porcarii in picioare ......dar fimea incapatanata cum e tot pe vf vroia !!! si nu mergea , alerga , nu avea rabdare sa mearga incet , ma gandesc .......ca asa credea ea ca ajunge mai repede !!! ma faci sa pozez ghetutele ca deja le-am cumparat !!!
Danutza_rge
QUOTE(mirela bz @ Sep 30 2009, 12:48 AM) *
bouncy.gif da cunosc astfel de discutii ........brrrr nici nu vreau sa aud !!! si da trebuiesc evitate !!! au un tupeu cate unele ......

eu am raspuns pt fiecare vecinica yes.gif de ex mi-a spus una ieri ca fisu' la 1 an spunea f multe cuvinte..........." dar vad ca al tau nu zice mai nimik la 1 an si 5 luni" mad.gif .........iar eu i-am raspuns ca stie tot luceafarul dar are un lapsus anima1.gif
myshelle_f
QUOTE(Danutza_rge @ Sep 30 2009, 12:54 AM) *
eu am raspuns pt fiecare vecinica yes.gif de ex mi-a spus una ieri ca fisu' la 1 an spunea f multe cuvinte..........." dar vad ca al tau nu zice mai nimik la 1 an si 5 luni" mad.gif .........iar eu i-am raspuns ca stie tot luceafarul dar are un lapsus anima1.gif

off....mai bine scrisorile ...sunt mai lungi wink.gif
mirela bz
QUOTE(Danutza_rge @ Sep 30 2009, 12:54 AM) *

bananab.gif bananab.gif bananab.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif buna replica !!! o sa visez frumos in noaptea asta !
Danutza_rge
QUOTE(myshelle_f @ Sep 30 2009, 12:56 AM) *

Brrrrrr mi-e lehamite de astfel de dame , stiu prin ce trece Mirela hug.gif
mirela bz
QUOTE(myshelle_f @ Sep 30 2009, 12:56 AM) *

noapte buna !!! sau mai stai ......e miezul noptii ........deja?
dyana
QUOTE(mirela bz @ Sep 29 2009, 11:54 PM) *
pai ce tu crezi ca i-am dat cine stie ce porcarii in picioare ......dar fimea incapatanata cum e tot pe vf vroia !!! si nu mergea , alerga , nu avea rabdare sa mearga incet , ma gandesc .......ca asa credea ea ca ajunge mai repede !!! ma faci sa pozez ghetutele ca deja le-am cumparat !!!

eeei, eu te cred partners.gif Dar daca totusi crezi ca intra si vecina carcotasa, sa vada, posteaza-i-le liwlol.gif tongue.gif
Si Lara a mers pe varfuri, o perioada... din instinct laugh.gif
myshelle_f
eu te-am asteptat draga.....i venit tarziu. mi s-a trezit si fata......ma duc la nani ca a mea nu doarme singura wink.gif va pupacim si poftim si asta

pe mine stii de unde sa ma iei wink.gif
mirela bz
QUOTE(Danutza_rge @ Sep 30 2009, 12:58 AM) *
Brrrrrr mi-e lehamite de astfel de dame , stiu prin ce trece Mirela hug.gif

tzuc.gif pt bobo sa-i iasa maselutele mai repede !!!
noapte buna !!!ca dimineata trezirea la 7 mergem la scoala!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.