Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Alexia Denisa
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog mirela bz
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
mirela bz
QUOTE(dyana @ Oct 3 2009, 11:01 PM) *
mai ce fetita eleganta ... wub.gif
... si nazdravana wub.gif
Sa cresteti mari si frumoase oFloare.gif
Dar bubitele de la ce sunt? A intepat-o ceva? sad.gif

iubita mea .......bine ai venit la noi !!! of bubitele astea imi dau ceva batai de cap .......am fost si la medicul de fam : care imi spune ca nu e ceva grav , pot fi de la tantari , eu fac tot posibilul sa nu avem tantari in casa !
medicul pediatru mi-a zis ca de la aer sau vreo mica alergie .......mi-a dat aerius si inca un siropel !
chestia e ca nu-ia trecut cu siropelul de la dr . i-am dat cu otet de mere si levantica de la plafar si in 2 -3 zile ii dispar .
mai asteptam putin si mergem la un dermatolog . yes.gif pupam lara frumoasa si pe mami bineanteles ! trandafir.gif
mirela bz
QUOTE(mir0108 @ Oct 3 2009, 11:16 PM) *
suntem bine ,am facut vaccinul de un an si am scapat fara reactii urate...
acum miru doarme ,luisa e langa ea in pat si din cand in cand imi pune intrebari de genul"mami ,cum te-ai cunoscut tu cu tati?"...treburi/curiozitati de copil mare,care este cu ochii numai dupa baieti... tongue.gif tongue.gif
eu mai citesc cate ceva si ma bag la culcare...ca deja mi-e somn...toata ziua a fost nor si ploaie si numai la dormit mi-a fost gandul...
pup pe voi toate 3 fete cochete! partners.gif

bine ca e numai cu ochii , fimea in vacanta si-a facut "un iubit ".......dar bine ca e din campulung si nu e aproape de ea !!! super.gif vb la telefon cu el .........nici nu-mi vine sa cred ...........maine face fimea 10 ani . avem chef !!!va pupam si noi .........noapte buna !!! mai vb partners.gif
dyana
QUOTE(mirela bz @ Oct 3 2009, 10:17 PM) *
iubita mea .......bine ai venit la noi !!! of bubitele astea imi dau ceva batai de cap .......am fost si la medicul de fam : care imi spune ca nu e ceva grav , pot fi de la tantari , eu fac tot posibilul sa nu avem tantari in casa !
medicul pediatru mi-a zis ca de la aer sau vreo mica alergie .......mi-a dat aerius si inca un siropel !
chestia e ca nu-ia trecut cu siropelul de la dr . i-am dat cu otet de mere si levantica de la plafar si in 2 -3 zile ii dispar .
mai asteptam putin si mergem la un dermatolog . yes.gif pupam lara frumoasa si pe mami bineanteles ! trandafir.gif

Si mie imi par tot ciupituri de tantari. Iar la mine... inca mai sunt destui. oFloare1.gif Si otetul de mere imi pare familiar: si mama tot cu din ala ne dadea ca sa ne treaca intepaturile, cand eram mici. tongue.gif
Pupici dragi la fetita frumoasa sa treaca repede partners.gif partners.gif partners.gif
mir0108
QUOTE(mirela bz @ Oct 3 2009, 11:21 PM) *
bine ca e numai cu ochii , fimea in vacanta si-a facut "un iubit ".......dar bine ca e din campulung si nu e aproape de ea !!! super.gif vb la telefon cu el .........nici nu-mi vine sa cred ...........maine face fimea 10 ani . avem chef !!!va pupam si noi .........noapte buna !!! mai vb partners.gif

atunci sarbatorim maine impreuna cu voi...fataaaaaaaaaaaaa...numai de baieti vorbesc piticele noastre ...auzi ,la 7-8 ani ce subiecte de discutie si-au gasit...iar eu care incepeam sa plang numai daca imi spunea cineva cand eram mica "atunci cand vei fi mare si te vei marita..." rolleyes.gif

ehh..s-au schimbat ,draga, timpurile ...tre' sa ne emancipam si noi,mamicile!!ca altfel ramanem out si nu stim nimic din ce le framanta...
mirela bz
QUOTE(dyana @ Oct 3 2009, 11:23 PM) *
Si mie imi par tot ciupituri de tantari. Iar la mine... inca mai sunt destui. oFloare1.gif Si otetul de mere imi pare familiar: si mama tot cu din ala ne dadea ca sa ne treaca intepaturile, cand eram mici. tongue.gif
Pupici dragi la fetita frumoasa sa treaca repede partners.gif partners.gif partners.gif

se pare ca alexiei numai cu otet ii trece , ca am incercat si creme si nu-i merge !!!
myshelle_f
buna seara!! ce printesa am gasit eu aici!!! sa va traiasca!! e tare cocheta! tzuc.gif
va doresc multa sanatate si sa va faceti bine cat mai repede!!
myshelle_f
la multi ani Domnisoarei "indragostite" wub.gif wub.gif wub.gif sa va creasca mare, sa va asculte si sa va fie sanatoasa ca de frumoasa este!!!!!!!!!!!!!!!! rolleyes.gif rolleyes.gif


o noapte linistita si maine distractie pe cinste!!!!!
mirela bz
QUOTE(mir0108 @ Oct 3 2009, 11:26 PM) *
atunci sarbatorim maine impreuna cu voi...fataaaaaaaaaaaaa...numai de baieti vorbesc piticele noastre ...auzi ,la 7-8 ani ce subiecte de discutie si-au gasit...iar eu care incepeam sa plang numai daca imi spunea cineva cand eram mica "atunci cand vei fi mare si te vei marita..." rolleyes.gif

ehh..s-au schimbat ,draga, timpurile ...tre' sa ne emancipam si noi,mamicile!!ca altfel ramanem out si nu stim nimic din ce le framanta...

daaaaa , cu totul alte timpuri !!! da ce zici cand a venit fimea la mine si m-a itrebat direct " ce-ai zice daca imi fac un iubit : am ramas masca ........pana atunci aveam fetita mica si cuminte !!! delicat subiectul !!! nu ma asteptam !!! de atunci tot vb ca intre fete ! maine mergem la o pensiune aici la noi , are invitati colegi si prieteni . anul trecut i-am facut acasa ........acum am zis NO WAI ....
dyana
QUOTE(mirela bz @ Oct 3 2009, 10:27 PM) *
se pare ca alexiei numai cu otet ii trece , ca am incercat si creme si nu-i merge !!!

Posibil sa fie tantari... oFloare1.gif Dar asta inseamna ca veti scapa de ei, cat de curand rolleyes.gif

Da, si noi nu le incurajam de mici? (vezi 'inscuscriri pe forum' wink.gif ) liwlol.gif
anku
QUOTE(mirela bz @ Oct 3 2009, 09:37 PM) *

si imi fac si parul? wink.gif

vai ce frumoas este printesa ta.... smile.gif
asa bine i sta...
poop tzuc.gif
mirela bz
QUOTE(myshelle_f @ Oct 3 2009, 11:27 PM) *
buna seara!! ce printesa am gasit eu aici!!! sa va traiasca!! e tare cocheta! tzuc.gif
va doresc multa sanatate si sa va faceti bine cat mai repede!!



QUOTE(myshelle_f @ Oct 3 2009, 11:29 PM) *
la multi ani Domnisoarei "indragostite" wub.gif wub.gif wub.gif sa va creasca mare, sa va asculte si sa va fie sanatoasa ca de frumoasa este!!!!!!!!!!!!!!!! rolleyes.gif rolleyes.gif
o noapte linistita si maine distractie pe cinste!!!!!

buna !!! sper sa nu fie ceva complicat .....e asa maraita , sper si eu sa treca repede !
multumim de urari tzuc.gif ce face alexuta ta ?
mirela bz


Da, si noi nu le incurajam de mici? (vezi 'inscuscriri pe forum' wink.gif ) liwlol.gif
[/quote]
da , dar fara sa stie cred.......cel putin cei mici sigur nu stiu !!! dar cand te vezi in fata faptului implinit........
mirela bz
QUOTE(anku @ Oct 3 2009, 11:37 PM) *
vai ce frumoas este printesa ta.... smile.gif
asa bine i sta...
poop tzuc.gif

multumim de coml anku drag !!!
am asezato pe pat ......ca in picioare nu mai sta la pozat , se intoarce in toate partile.......doar cand vrea .......in rest avem doar poze dintr-o parte tongue.gif tzuc.gif
mirela bz
dyana
QUOTE(mirela bz @ Oct 3 2009, 10:40 PM) *
da , dar fara sa stie cred.......cel putin cei mici sigur nu stiu !!! dar cand te vezi in fata faptului implinit........

pai nu noi am vrut fetite sa le luam rochite si sa le facem codite? wub.gif
Acum, citindu-va, cred ca ma apuc si eu de ...facut cat mai multe codite, cat mai am timp laugh.gif
mirela bz
QUOTE(dyana @ Oct 4 2009, 12:17 AM) *
pai nu noi am vrut fetite sa le luam rochite si sa le facem codite? wub.gif
Acum, citindu-va, cred ca ma apuc si eu de ...facut cat mai multe codite, cat mai am timp laugh.gif

tu nu dormi ? eu astept sa-i dau siropelul alexiei ! da dyana bucura-te din plin de coditele larei, timpul trece f repede ,,,,,sau mai faci o surioara super.gif
dyana
QUOTE(mirela bz @ Oct 4 2009, 12:20 AM) *
tu nu dormi ? eu astept sa-i dau siropelul alexiei ! da dyana bucura-te din plin de coditele larei, timpul trece f repede ,,,,,sau mai faci o surioara super.gif

sau un fratior... rolleyes.gif
Ca tot vorbeam de codite... azi am tuns-o pe Lara. biggrin.gif Imi cam pare rau, dar ii statea rau la spate, parea mereu nepieptanat. Am incercat sa evit clasicul stil casca, asa ca la primul spalat o sa vad cat de tare am ciuntit-o laugh.gif
Insa cel mai rau imi pare ...de carlionti. sad.gif
mirela bz
mirela bz
QUOTE(dyana @ Oct 4 2009, 01:35 AM) *
sau un fratior... rolleyes.gif
Ca tot vorbeam de codite... azi am tuns-o pe Lara. biggrin.gif Imi cam pare rau, dar ii statea rau la spate, parea mereu nepieptanat. Am incercat sa evit clasicul stil casca, asa ca la primul spalat o sa vad cat de tare am ciuntit-o laugh.gif
Insa cel mai rau imi pare ...de carlionti. sad.gif

da n-ai avut ce face azi sau ce ? ce-ti venira pe parul ei? ai tunso tu? maaaai sa ne arati poze , sa vedem daca te luam de urechi sau poate ca-i sta bine si asa !
mirela bz
ups e 1 AM ii dau siropelul alexiei si la culcare cu mine ! noapte buna fetelor !
dyana nu uita de poza ! trandafir.gif
dyana
noapte buna si voua smile.gif
la poza...ma mai gandesc tongue.gif
mirela bz
QUOTE(dyana @ Oct 4 2009, 01:55 AM) *
noapte buna si voua smile.gif
la poza...ma mai gandesc tongue.gif

siiiiii te-ai gandit ? eu astept !!!
dyana
QUOTE(mirela bz @ Oct 10 2009, 11:26 PM) *
siiiiii te-ai gandit ? eu astept !!!

uite aici cateva biggrin.gif O sa ii creasca la loc... biggrin.gif
mirela bz
m-am enervat si mi se vad toti dintisorii !!!



am uitat sa va spun ca mi-am facut tepi !
mia22_ro
QUOTE(sandybebe2001 @ Jul 5 2009, 03:09 AM) *

9luni si 4 zile

e superba!!!!!sa va traiasca sanatoasa hug.gif hug.gif
mirela bz
QUOTE(mia22_ro @ Oct 12 2009, 10:40 PM) *
e superba!!!!!sa va traiasca sanatoasa hug.gif hug.gif

multumim draga mia trandafir.gif tzuc.gif
myshelle_f
QUOTE(mirela bz @ Oct 12 2009, 11:13 PM) *
multumim draga mia trandafir.gif tzuc.gif


pe unde umbli, draguta??? tzuc.gif lumea te mai cauta si pe-acasa liwlol.gif liwlol.gif
mirela bz
QUOTE(myshelle_f @ Oct 12 2009, 11:19 PM) *
pe unde umbli, draguta??? tzuc.gif lumea te mai cauta si pe-acasa liwlol.gif liwlol.gif

lol sa inteleg mes ??? ca doar n-ai fost la mine liwlol.gif laugh.gif



myshelle_f
QUOTE(mirela bz @ Oct 12 2009, 11:28 PM) *
lol sa inteleg mes ??? ca doar n-ai fost la mine liwlol.gif laugh.gif


apai cred ca ajungeam mai degraba la tine pana te gasesc pe mess doh.gif - tu m-ai sedus si tot tu....m=ai lasat abandonata!!!! esti taaaare scumpa la vedere si povesti

sau imi faci si mie cui i-ai facut lui andrei: nu mai stii de pe care adresa ai intrat? biggrin.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
mirela bz
QUOTE(myshelle_f @ Oct 12 2009, 11:30 PM) *
apai cred ca ajungeam mai degraba la tine pana te gasesc pe mess doh.gif - tu m-ai sedus si tot tu....m=ai lasat abandonata!!!! esti taaaare scumpa la vedere si povesti

sau imi faci si mie cui i-ai facut lui andrei: nu mai stii de pe care adresa ai intrat? biggrin.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

nooooo ........mai fata dar mi-a venit sotul acasa si face mami papica mai multa si am fost plecati si fimea cea mare e putin racita si nu vrea sa pape mai nimic !!! profita de situatie !!!
cu andrei las-o asa cum a picat !!! nu am decat 2 adrese laugh.gif mari si late !!!
myshelle_f
QUOTE(mirela bz @ Oct 12 2009, 11:43 PM) *
nooooo ........mai fata dar mi-a venit sotul acasa si face mami papica mai multa si am fost plecati si fimea cea mare e putin racita si nu vrea sa pape mai nimic !!! profita de situatie !!!
cu andrei las-o asa cum a picat !!! nu am decat 2 adrese laugh.gif mari si late !!!


deci.......sotul acasa...mami fara mess!!!!
andrei.....lat liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

va pupam tare de tooooooooot!!!!!!!!!! si te mai prind eu pe aici!!


ps: sa stii ca si eu imi fac treburile prin casa, numai ca ma ajuta si fie=mea la maturat si la impaturit rufele, de aia am eu timp de palavre liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
mirela bz
QUOTE(myshelle_f @ Oct 12 2009, 11:46 PM) *
deci.......sotul acasa...mami fara mess!!!!
andrei.....lat liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

va pupam tare de tooooooooot!!!!!!!!!! si te mai prind eu pe aici!!
ps: sa stii ca si eu imi fac treburile prin casa, numai ca ma ajuta si fie=mea la maturat si la impaturit rufele, de aia am eu timp de palavre liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

da sa sti ca si fimea ma ajuta.......calca si rufe .....sic!!!
cu andrei nu am nimic mai fata , asta e !!!
sper sa am timp sa mai intru si pe mess !!! tzuc.gif tzuc.gif hug.gif
myshelle_f
QUOTE(mirela bz @ Oct 12 2009, 11:58 PM) *
da sa sti ca si fimea ma ajuta.......calca si rufe .....sic!!!
cu andrei nu am nimic mai fata , asta e !!!
sper sa am timp sa mai intru si pe mess !!! tzuc.gif tzuc.gif hug.gif


daca se uita andrei pe aici sa vezi ce ma interzice pe forum vreo sapt - si nu am zis ca tu ai ceva. eu am facut rezumatul care mi-a convenit!!!


hai la nani sau la o cafea de noapte!! daca mai vine vreo zapa, deschid clubul! daca nu.....sa vezi ce le urez o noapte superba tzuc.gif
mirela bz
QUOTE(myshelle_f @ Oct 13 2009, 12:00 AM) *
daca se uita andrei pe aici sa vezi ce ma interzice pe forum vreo sapt - si nu am zis ca tu ai ceva. eu am facut rezumatul care mi-a convenit!!!
hai la nani sau la o cafea de noapte!! daca mai vine vreo zapa, deschid clubul! daca nu.....sa vezi ce le urez o noapte superba tzuc.gif

baaaaaa dar chiar nu are de ce sa te interz vb si noi bananab.gif
mirela bz
imi faci poza , dar nu ma uit liwlol.gif
mirela bz
uite ca a trecut 1 luna de cand alexuta mea a facut 1 an !!!
o sa pun si poze mai tarziu ..........sper sa mergem si la ceva cumparaturi trandafir.gif
ruby
QUOTE(mirela bz @ Oct 15 2009, 02:10 AM) *
imi faci poza , dar nu ma uit liwlol.gif


mai dar ce printesa avem noi aici,eleganta si mindra de ea!trebuie sa intru si pe aici mai des ,am impresia ca si aici e tot un serial si nu trebuie pierdut nici un episod!pupam fetele boghetele!
mirela bz
QUOTE(ruby @ Oct 23 2009, 09:22 AM) *
mai dar ce printesa avem noi aici,eleganta si mindra de ea!trebuie sa intru si pe aici mai des ,am impresia ca si aici e tot un serial si nu trebuie pierdut nici un episod!pupam fetele boghetele!

bine ai venit la noi !!! nu stiu cum e la tine cu o fata si un baiat ......la mine e jale cu fetele cochetele si stai sa creasca si alex mare sa vezi
guitar.gif
te mai asteptam oFloare.gif
natsandrea
QUOTE(mirela bz @ Oct 15 2009, 01:10 AM) *
imi faci poza , dar nu ma uit liwlol.gif

e superba... partners.gif partners.gif partners.gif
mirela bz
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif si pupici pt printesa cu ochi albastri hug.gif
mirela bz
mirela bz
poze de azi !!! la joaca .......sormy si eu !!! jucaus.gif

myshelle_f
superb!!!! fie-mea ii dadea indicatii!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif






mirela bz
[quote name='myshelle_f' date='Nov 6 2009, 11:25 AM' post='1012317']
superb!!!! fie-mea ii dadea indicatii!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif



myshelle........scumpa mea ........multumim de vizita !!! mi-o imaginez pe alexa ta cum facea !!!
kerstin09
QUOTE(mirela bz @ Nov 6 2009, 01:42 AM) *
poze de azi !!! la joaca .......sormy si eu !!! jucaus.gif


CE DULCI SUNT hug.gif tzuc.gif SI CE FRUMOS SE JOACA IMPREUNA
PUPICI DE LA NOI trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
mirela bz
QUOTE(kerstin09 @ Nov 6 2009, 02:22 PM) *
CE DULCI SUNT hug.gif tzuc.gif SI CE FRUMOS SE JOACA IMPREUNA
PUPICI DE LA NOI trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

va pupam si noi trandafir.gif
mirela bz
mirela bz
zambarici ......
myshelle_f
uite o alta mandra cu poseta!!!!

fie-mea a ramas cred ca dupa vechile tendinte ca ieri tragea ditamai gentoiul al bunica-sii. O sa ii fac poza drept dovada biggrin.gif !!!




myshelle_f
alta strungareata!!! deci.....declar






Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.