Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Maternitatea Bucur
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere > Spitale, clinici, medici si maternitati
craciun_lacramioara
Buna, fetelor!
Am si eu o intrebare...pentru cele care sunt deja mamicute....
A nascut cineva la Bucur?
Eu trebuie sa nasc aici, la doamna doctor Kaci Amal.....daca stie cineva sa imi spuna cum e acolo si ceva despre doamna doctor, va rog mult.....!!!!!
Va multumesc si astept raspunsurile voastre. jucaus.gif
Roxanici
am inteles ca sunt conditii bune si ca e curat si asistente dragute. exista rezerve cu baie proprie de doua persoane dar exista si cu baia pe hol. am auzit multe de bine despre aceasta maternitate
VALERIA OANA
Salutare greieras! Eu am nascut la Maternitatea Bucur, dar acum 8 ani si 7 luni, deci....nu stiu daca iti mai pot fi de folos cu ceva.
Oricum, atunci, la vremea respectiva, era o moasa SUPER, care m-a ajutat foarte mult.
Am reprezentat un caz mai special, pentru ca nu m-am dilatat decat 5 cm, iar pana la 13 cm, m-am taiat. Mi-au fost facute perfuzii, anestezie epidurala si nu mai stiu cate tampenii pentru ca nu aveam nici contractii si nici nu aveam dilatare, iar bebele nu voia sa mai stea in burtica mea.
Moasa asta, care spre rusinea mea, nu stiu cum se numeste si nici daca mai este acolo, pentru ca m-as duce ORICAND sa-i multumesc, m-a ajutat enorm, a venit la mine chiar si dupa ce nici macar nu mai trebuia sa se ocupe de mine, imi spunea vesti noi de bebe, asista si atunci cand mi se facea toaleta, a fost UN DAR DUMNEZEIESC.
Maternitatea era curata (la vremea respectiva), deplasarea de la sala de travaliu la salon se facea cu un scaun cu rotile, toaleta ti se facea de doua ori pe zi....
Nu stiu ce sa iti mai spun, cert este ca eu am fost multumita, iar pustiul meu, nu a contactat nici o boala pe timpul sederii lui acolo (patru zile), ba chiar a fost foarte bine ingrijit. Mergeam in sala de alaptare de 3 sau 4 ori pe zi si nu aveam voie sa ne alaptam bebeii decat daca aveam in picioare niste sosete din hartie, iar pe cap bonete din hartie, copii erau schimbati mereu....
Oricum, iti doresc nastere usoara, fara dureri si multa sanatate bebicului tau.
craciun_lacramioara
Da, mi-a zis si mie doctorita de rezerve....daca vrei in rezerva cu 2 paturi, locul e 1 mil juma pe noapte....daca vrei in rezerva de o persoana, e 2 mil pe noapte....si mi se pare ok.
Stiti la cat timp dupa nastere iti da copilul la alaptat in aceasta maternitate?
V-am pupat.
Anca74
Nasa mea a nascut acolo acum 3 ani si sora ei acum 6 ani. Au fost multumite, au avut beblusul in camera, singura problema era primirea vizitatorilor, care ajungeau cam greu la ele.
Anca74
Nasa mea a nascut acolo acum 3 ani si sora ei acum 6 ani. Au fost multumite, au avut beblusul in camera, singura problema era primirea vizitatorilor, care ajungeau cam greu la ele.
VALERIA OANA
Eu l-am nascut pe Claudiu la ora 12.20 si mi l-au dat la alaptat a doua zi, la ora 06.00. Mi-au spus ca nu sunt refacuta si ca mama trebuie sa se odihneasca dupa nastere. Dar, atunci, in perioada cand am nascut eu (8 ani si 7 luni), bebelusii nu erau tinuti in camere cu mama lor.
craciun_lacramioara
Ar fi super bine sa stea bebe cu mine, ca sa il pot alapta de la inceput. Nu as vrea sa asteptam atat de mult, nici eu, nici bebe meu.
Sper sa fie bine, pana la urma, desi, am emotii, nu pentru dureri, ci pentru ca am auzit atatea despre unele nasteri, de purtarea asistentelor care tipa la tine. De parca nu ar fi nascut si ele, la randul lor!
Sa speram ca la Bucur sunt ok aistentele.
VALERIA OANA
Stiu sigur ca nu le place atunci cand o graviduta intrata in travaliu urla ca din gura de sarpe. Ba chiar sunt foarte scarbite de tipete si de vaicareli.
Dar stai linistita, nu sunt chiar atat de dureroase contractiile. Se spune ca durerea de masea este mai acuta decat contractiile. Acum, nu stiu ce sa-ti spun.
Eu am suportat putin mai greu durerea atunci cand m-au cusut, decat cea a contractiilor.
Ti-ai desfundat canalele de lactatie?
craciun_lacramioara
Ce sa fac?
E prima data cand am auzit de asa ceva.
Eu inca sunt insarcinata, in luna a 8-a. Trebuie sa fac asa ceva? De ce si cum se face?
VALERIA OANA
Iti ungi sfarcurile cu putina crema de fata sau crema demachianta si apesi pe ele pana cand vezi cateva picaturi de lapte. Este bine sa iti desfunzi tu sanii, pentru ca bebeii nu stiu sa traga de la san la inceput, si asistentele nu o sa iti arate. Poti eventual sa iti cumperi si o pompa de muls, care pe mine m-a ajutat foarte mult.
craciun_lacramioara
iti multumesc mult pentru pont.
Si va multumesc tuturor fetelor, pentru ce am aflat de maternitatea Bucur.
V-am pupat si va doresc o zi buna. jucaus.gif
raluka
a nascut cineva decurind la bucur?as vrea si eu citeva impresii ,urmeaza sa nasc acolo pete citeva saptamini. gravida.gif gravida.gif
cristina_bna
QUOTE(craciun_lacramioara @ Jan 19 2007, 12:21 PM) *
Buna, fetelor!
Am si eu o intrebare...pentru cele care sunt deja mamicute....
A nascut cineva la Bucur?
Eu trebuie sa nasc aici, la doamna doctor Kaci Amal.....daca stie cineva sa imi spuna cum e acolo si ceva despre doamna doctor, va rog mult.....!!!!!
Va multumesc si astept raspunsurile voastre. jucaus.gif

alina0412
a nascut cineva anul asta la bucur?eu trebuie sa nasc acolo in oct
adi_pisoi
QUOTE(alina0412 @ Sep 4 2008, 04:39 PM) *
a nascut cineva anul asta la bucur?eu trebuie sa nasc acolo in oct

buna....ai nascut la bucur?cam care sunt conditiile?la ce dr?dak poti sa-mi spui?
ila-irinuka
QUOTE(adi_pisoi @ Nov 25 2008, 04:35 PM) *
buna....ai nascut la bucur?cam care sunt conditiile?la ce dr?dak poti sa-mi spui?



si as vrea niste pareri despre bucur..si despre doamna doctor ples liana...daca stie cineva
elenadragan
trandafir.gif barza.gif :baietel:buna a nascut cineva cu dr dabija natalia la municipal?astept rasp multumesc/
elenadragan
barza.gif trandafir.gif buna mamicilor daca a nascut cineva la spitalul municipal bucuresti si cam cat costa o nastere normala si cat costa o cezariana.mai am o saptamana si vine bebe pe lume.si nu stiu prea multe despre acest spital astept raspunsul vostru multumesc. gravida.gif gravida.gif jucaus.gif ........
elenadragan
QUOTE(elenadragan @ Mar 27 2009, 12:06 AM) *
barza.gif trandafir.gif buna mamicilor daca a nascut cineva la spitalul municipal bucuresti si cam cat costa o nastere normala si cat costa o cezariana.mai am o saptamana si vine bebe pe lume.si nu stiu prea multe despre acest spital astept raspunsul vostru multumesc. gravida.gif gravida.gif jucaus.gif ........
ila-irinuka
din pacate vad ca nu prea rapsunde nimeni...
noemy
QUOTE(ila-irinuka @ Mar 26 2009, 03:13 PM) *
si as vrea niste pareri despre bucur..si despre doamna doctor ples liana...daca stie cineva

si eu tot la bucur nasc dar cu dr olaru care este un medic de nota 20
ila-irinuka
multumesc de raspuns....nu o cunosc...pe mine ma urmareste alt doctor, dar avind abonamnet la medlife...ma gindeam sa imi fac o programare la ea, mi-o recomandase cineva...
noemy
QUOTE(ila-irinuka @ Mar 30 2009, 06:07 PM) *
multumesc de raspuns....nu o cunosc...pe mine ma urmareste alt doctor, dar avind abonamnet la medlife...ma gindeam sa imi fac o programare la ea, mi-o recomandase cineva...

mie una mi-e scarba de dr astia care nu viseaza decat spaga, sa lase omul ca da el cat are,nu trebuie sa-ti spuna de la obraz.
la bucur mai sunt si alti dr buni iar unul f bun pe care l-as recomanda din inima e dr olaru,dar intri f greu la el din cauza ca e f ocupat si are f multi pacienti
cred ca din cauza asta nici nu prea il sufera ceilalti dr...
soricica84
QUOTE(noemy @ Mar 30 2009, 03:47 PM) *
si eu tot la bucur nasc dar cu dr olaru care este un medic de nota 20



Si eu tot cu dr. Olaru o sa nasc in decembrie si am o parere foarte buna despre el. Te trateaza foarte bine si un lucru important nu este ciubucar ca altii. Eu il recomand cu mare incredere!
xixi
Si eu tot la bucur o sa nasc.Am mai fost internata acolo in iunie si am fost multumita, doctorii mi-au parut toti buni si asistentele dragute.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.