Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Femeile In Armata
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Intrebari si raspunsuri. Scurt si la obiect! :)
myshelle_f
Buna seara. De mult ma roade o intrebare: sunt mamici care sunt lucreaza in armata? Va intreb pt ca am auzit de misiuni externe si as dori sa stiu daca exista femei care sa fi fost in misiune sau la cursuri in strainatate.
Alondra
QUOTE(myshelle_f @ Jun 9 2009, 11:15 PM) *
Buna seara. De mult ma roade o intrebare: sunt mamici care sunt lucreaza in armata? Va intreb pt ca am auzit de misiuni externe si as dori sa stiu daca exista femei care sa fi fost in misiune sau la cursuri in strainatate.

Mai mai... rolleyes.gif
Pot sa-ti spun doar atat: proportia femei in armata-femei in armata in misiune este destul de dreapta..nu cred ca se fac discriminari de vreun fel..doar ca fiind mai putine, sunt si mai putine plecate inafara, fata de barbati..ceea ce e normal..nu?!
La aprox. 30 de barbati in 2006 de ex, a plecat doar 1 femeie in misiune.. rolleyes.gif Doar atat pot sa-ti spun... oFloare1.gif
myshelle_f
QUOTE(Alondra @ Jun 9 2009, 11:24 PM) *
Mai mai... rolleyes.gif
Pot sa-ti spun doar atat: proportia femei in armata-femei in armata in misiune este destul de dreapta..nu cred ca se fac discriminari de vreun fel..doar ca fiind mai putine, sunt si mai putine plecate inafara, fata de barbati..ceea ce e normal..nu?!
La aprox. 30 de barbati in 2006 de ex, a plecat doar 1 femeie in misiune.. rolleyes.gif Doar atat pot sa-ti spun... oFloare1.gif


ai contact cu armata?
Alondra
Conteaza asta?
oFloare1.gif
myshelle_f
QUOTE(Alondra @ Jun 9 2009, 11:42 PM) *
biggrin.gif


imi poti da mai multe amanunte? cum se pleaca in misiunile astea? dai concurs sau te selecteaza direct de la unitate?
Alondra
QUOTE(myshelle_f @ Jun 9 2009, 11:45 PM) *
imi poti da mai multe amanunte? cum se pleaca in misiunile astea? dai concurs sau te selecteaza direct de la unitate?

Concurs, interviu, dosare...selectie...dar trebuie sa ai cursuri de limba in tara..
myshelle_f
Merci ramona de raspunsuri. ai fost prompta
mir0108
salut ,miha!ce faci? partners.gif
myshelle_f
cu fata in brate
Alondra
Pt putin... oFloare1.gif
Pot sa te intreb la ce iti trebuie/pt cine aceasta info? rolleyes.gif
Nu prea este un subiect care sa fie discutat pe un forum public.. oFloare1.gif
myshelle_f
QUOTE(Alondra @ Jun 10 2009, 05:50 AM) *
Pt putin... oFloare1.gif
Pot sa te intreb la ce iti trebuie/pt cine aceasta info? rolleyes.gif
Nu prea este un subiect care sa fie discutat pe un forum public.. oFloare1.gif


De ce nu ar fi? nu cred ca este info de securitate nationala, ci una de bun simt. Sunt curioasa cate femei pot pleca in astfel de misiuni.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.