Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Vara Pana In Octombrie
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Discutii generale > Stiri de ultima ora
natsandrea
Meteorologii anunta temp mai mari decat suntem obisnuiti, pt aceasta vara. Deja hidrologii fac rezerve de apa.
-MAI - temp ridicate, pana la 30 de grade, pana la sfarsitul lunii
-IUNIE- caldura din luna mai se prelungeste si in iunie si se prognozeaza zile cu depasirea limitei de canicula, de 35 de grade si sudul tarii.
-IULIE- Va fi mai cald decat normal si zile in sir va fi canicula ziua(35 de grade) si nopti tropicale(20 de grade)
-AUGUST- caldura va fi nemiloasa in sudul Moldovei, Baragan si Dobrogea, unde nici nu "se vad" ploi. Frecvent vor fi valori peste 35.
-SEPTEMBRIE- temp se vor apropia de normal, dar in S-E tarii vor ramane tot peste media normala
-OCTOMBRIE- pe litoral si Baragan temp vor fi mai ridicate decat firesc, iar precipitatiile vor fi putine
livya
greu o sa fie cu copilasii,dar si aici ne asteapta calduri mari,noi in august venim acasa ,asa ca nimerim calduri peste tot.
roxanne
Nasol...noroc ca eu stau la munte, si seara e racoare...macar atat... wink.gif
natsandrea
QUOTE(roxanne @ May 22 2009, 02:44 PM) *
Nasol...noroc ca eu stau la munte, si seara e racoare...macar atat... wink.gif

si la noi seara e racoare...cel putin deocamdata...dar nu stiu ce va urma
roxanne
QUOTE(natsandrea @ May 22 2009, 01:45 PM) *
si la noi seara e racoare...cel putin deocamdata...dar nu stiu ce va urma


Sa speram ca va fi in continuare asa... oFloare1.gif
natsandrea
QUOTE(roxanne @ May 22 2009, 02:48 PM) *
Sa speram ca va fi in continuare asa... oFloare1.gif

sa dea DD, ca si asa avem probleme cu transpiratia la pitica
dyana
eu ma gandeam destul de serios sa ma mut intr-un orasel montan pe perioada verii; m-a mai batut gandul asta si in vara lui 2007 cand a fost tot vreme caniculara, dar era Lara f mica atunci si eu f fricoasa... unsure.gif
lia maria71
cand am citit titlul imediat gandul meu s-a dus la consumul de lemne............ma gandeam ca facem focul mai putin,ca deja am ajuns sa facem focul cate 7,8 luni pe an...................
Anca74
QUOTE(lia maria71 @ May 24 2009, 12:14 AM) *
cand am citit titlul imediat gandul meu s-a dus la consumul de lemne............ma gandeam ca facem focul mai putin,ca deja am ajuns sa facem focul cate 7,8 luni pe an...................


pai ...6 luni facem focul si alte 6 luni murim de cald! rolleyes.gif
lia maria71
deci tot foc e!!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.