Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Elena N-ai Cantat Pe Bune?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Divertisment
natsandrea
Prestatia Elenei la Eurovision naste puternice controverse. Desi s-a aflat la coada clasamentului, pe locul 19 din 25 , iata ca romanca este atacata dur de presa londoneza, care a condamnat-o ca vocea nu era a ei, ci a fetei care a stat tot timupl in umbra, in sopatele scenei.

Voi ce parere aveti?
katy85
Salut!Eu din cate stiu Elena are o voce destul de buna,nu stiu ce sa zic pacat de melodie nu a fost un text care sa transmita ceva care sa atraga publicul, oricum s-a votat in functie de vecinii pe care ii ai ex :romania-moldova care si-au acordat 12 puncte una alteia, si altele au facu la fel,dar totusi moldova s-a clasat mai sus in clasament pt ca a avut o melodie mai buna si o coregrafie mai buna,parerea mea!
anku
dc este asa ...desi nu cred...a facut o tampenie...ptr ca elena are vice buna... rolleyes.gif
ruxy
QUOTE(natsandrea @ May 18 2009, 01:11 PM) *
Prestatia Elenei la Eurovision naste puternice controverse. Desi s-a aflat la coada clasamentului, pe locul 19 din 25 , iata ca romanca este atacata dur de presa londoneza, care a condamnat-o ca vocea nu era a ei, ci a fetei care a stat tot timupl in umbra, in sopatele scenei.

Voi ce parere aveti?

Nu stie nimeni cat era de ragusita saraca...asta nu se pune...si nu stie nimeni ca nu a putut vorbi 2 zile...dar nici asta nu conteaza....of, presa asta...
Raluca1982
QUOTE(natsandrea @ May 18 2009, 01:11 PM) *
Prestatia Elenei la Eurovision naste puternice controverse. Desi s-a aflat la coada clasamentului, pe locul 19 din 25 , iata ca romanca este atacata dur de presa londoneza, care a condamnat-o ca vocea nu era a ei, ci a fetei care a stat tot timupl in umbra, in sopatele scenei.

Voi ce parere aveti?

nu cred asa ceva. elena chiar are voce. e una dintre putinele soliste de la noi care canta pe bune. pacat de voce daca melodia nu spune nimic. mie nu imi place. e puerila. asta e. poate la anu' nu mai trimitem pe nimeni ca sa nu ne mai facem de ras!
roxanne
Acuma de ce nu o lasa pe biata fata in pace? sad.gif sad.gif Tabloidele aste sunt de groaza... mad.gif mad.gif
Lusha&Zbenguica
mie nu prea mi-a placut melodia .. dar Elena are voce foarte buna, zic eu... nu inteleg de ce s-au legat de ea..macar daca ar fi avut un loc mult mai sus sa fi spus ca deranjeaza pe cineva...in fine, pacat
natsandrea
Mda...sunt de acord cu voi...are voce, dar iata ca e atacata...in ziar chiar apare o poza a ei pe scena si undeva mai in spate o tipa, despre care se zice ca a cantat in locul ei.
VALERIA OANA
De fapt....nu prestatia Elenei a fost votata ci imaginea Romaniei in Europa. Ar trebui ca cineva sa inteleaga totusi ca nu valoarea unei piese sau prestatia unui cantaret este votata acolo, ci imaginea tarii care este reprezentata de acel cantaret.
Si Celine Dion daca reprezenta Romania, tot cam acelasi punctaj l-ar fi obtinut. Nici macar bulgarii sau ungurii nu ne mai acorda vreo sansa
dyana
... deci aparem ca niste hoti in continuare, si gata... sad.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(VALERIA OANA @ May 18 2009, 07:42 PM) *
De fapt....nu prestatia Elenei a fost votata ci imaginea Romaniei in Europa. Ar trebui ca cineva sa inteleaga totusi ca nu valoarea unei piese sau prestatia unui cantaret este votata acolo, ci imaginea tarii care este reprezentata de acel cantaret.
Si Celine Dion daca reprezenta Romania, tot cam acelasi punctaj l-ar fi obtinut. Nici macar bulgarii sau ungurii nu ne mai acorda vreo sansa



QUOTE(dyana @ May 18 2009, 08:13 PM) *
... deci aparem ca niste hoti in continuare, si gata... sad.gif


s-ar putea ca DA wife.gif
mia22_ro
QUOTE(dyana @ May 18 2009, 11:13 PM) *
... deci aparem ca niste hoti in continuare, si gata... sad.gif

DAR DE FAPTUL CA ROMANII MAI SUNT SI AMBITIOSI SI FOARTE INTELIGENTI AU UITAT????
VALERIA OANA
QUOTE(mia22_ro @ May 19 2009, 03:36 PM) *
DAR DE FAPTUL CA ROMANII MAI SUNT SI AMBITIOSI SI FOARTE INTELIGENTI AU UITAT????



Nu, nu au uitat. Doar ca nimeni nu mai crede in basme.
Romanii sunt foarte inteligenti dar din pacate inteligenta lor nativa o folosesc de cele mai multe ori pentru castiguri ilicite, pentru gainarii marunte
bendisartemis
Nu cred ca exista vreun concurs international in care sa castigat pe merit(parerea mea)Este vorba despre imaginea tarii reprezentate ...si asta spune tot oFloare1.gif ...Pact de aceeasta tara... si haideti sa ne "bucuram" ca romani nostri nu si-au pierdut indeletnicirile din epoca de piatra: sa fure ,sa nu stie a discuta ,iar cultura..ce inseamna ..e mai bine sa dam cu "papagalul",ca tatele in targ!!!Cum Dumnezeului vrem sa fim priviti ca o tara ,cand de fapt noi ne facem singuri rau prin faptul ca nu ne mai stim originile si i-am facut copii de tzatza pe "ciocolatii"(mentionez ca sunt si oameni minunati si printre acestia),care ne-au prostit si tineretul nostru cu manele si un complex vocabular de injuraturi!!!Haideti sa compunem o manea si sigur castigam Eurovisionul urmator liwlol.gif
Tania_25
QUOTE(bendisartemis @ May 19 2009, 10:33 PM) *
Nu cred ca exista vreun concurs international in care sa castigat pe merit(parerea mea)Este vorba despre imaginea tarii reprezentate ...si asta spune tot oFloare1.gif ...Pact de aceeasta tara... si haideti sa ne "bucuram" ca romani nostri nu si-au pierdut indeletnicirile din epoca de piatra: sa fure ,sa nu stie a discuta ,iar cultura..ce inseamna ..e mai bine sa dam cu "papagalul",ca tatele in targ!!!Cum Dumnezeului vrem sa fim priviti ca o tara ,cand de fapt noi ne facem singuri rau prin faptul ca nu ne mai stim originile si i-am facut copii de tzatza pe "ciocolatii"(mentionez ca sunt si oameni minunati si printre acestia),care ne-au prostit si tineretul nostru cu manele si un complex vocabular de injuraturi!!!Haideti sa compunem o manea si sigur castigam Eurovisionul urmator liwlol.gif



liwlol.gif
Tania_25
Elena a cantat foarte bine.......nu trebuie criticata......la Eurovision s-a votat ca de obicei......fostele tari sovietice s-au votat intre ele, nordicii si-au votat vecinii....si tot asa..... oFloare1.gif
mia22_ro
QUOTE(Tania_25 @ May 20 2009, 09:14 PM) *
Elena a cantat foarte bine.......nu trebuie criticata......la Eurovision s-a votat ca de obicei......fostele tari sovietice s-au votat intre ele, nordicii si-au votat vecinii....si tot asa..... oFloare1.gif

dar noi nu avem vecini?
roxanne
QUOTE(mia22_ro @ May 20 2009, 08:18 PM) *
dar noi nu avem vecini?


Ba da, dar suntem "o oaza de latinitate" intr-un desert slav... rolleyes.gif Moama ce profunda sunt.... doh.gif Pazea!
Tania_25
QUOTE(mia22_ro @ May 20 2009, 08:18 PM) *
dar noi nu avem vecini?



Cred ca se stie foarte bine ce vecini are Romania......si cat de mult iubesc ei Romania..... notworthy.gif
In afara de Moldova desigur.....acolo sunt tot romani.....si au dat 12 puncte Romaniei.. oFloare.gif
roxanne
QUOTE(Tania_25 @ May 20 2009, 08:27 PM) *
Cred ca se stie foarte bine ce vecini are Romania......si cat de mult iubesc ei Romania..... notworthy.gif
In afara de Moldova desigur.....acolo sunt tot romani.....si au dat 12 puncte Romaniei.. oFloare.gif


yes.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Tania_25
QUOTE(roxanne @ May 20 2009, 08:25 PM) *
Ba da, dar suntem "o oaza de latinitate" intr-un desert slav... rolleyes.gif Moama ce profunda sunt.... doh.gif Pazea!



Roxi draga cat adevar ai spus prin aceasta fraza! hug.gif tzuc.gif love1.gif
roxanne
QUOTE(Tania_25 @ May 20 2009, 08:31 PM) *
Roxi draga cat adevar ai spus prin aceasta fraza! hug.gif tzuc.gif love1.gif


bananab.gif
Tania_25
QUOTE(roxanne @ May 20 2009, 08:36 PM) *
bananab.gif




trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
flori-de-cimp
bineinteles ca Elena a cintat, la un asemenea concurs nu cred ca se poate "trisa", dar ca intotdeauna presa britanica trebuia sa critice , sa atace Romania.
mia22_ro
QUOTE(flori-de-cimp @ May 21 2009, 04:20 AM) *
bineinteles ca Elena a cintat, la un asemenea concurs nu cred ca se poate "trisa", dar ca intotdeauna presa britanica trebuia sa critice , sa atace Romania.

DAR SA SE UITE IN OGRADA LOR...DE CAND CU GEMENELE ALEA CHICI,CIKI SAU CUM SI-AU ZIS NE TOT PONEGRESC.FEMEILE ENGLEZOAICE SUNT GRASE, FADE SI SE PARE CA INVIDIOASE.
andaro
Mie nu mi-a placut de Elena si intr-un fel am fost dezamagita ca ea a fost aleasa ca sa ne reprezinte tara... sad.gif
Si....eu cred ca au facut ceva invarteli pe acolo...locul 19 este chiar un loc bun, pentru ea...
Este parerea mea si mi-o sustin... yes.gif
roxanne
QUOTE(andaro @ May 21 2009, 08:33 AM) *
Mie nu mi-a placut de Elena si intr-un fel am fost dezamagita ca ea a fost aleasa ca sa ne reprezinte tara... sad.gif
Si....eu cred ca au facut ceva invarteli pe acolo...locul 19 este chiar un loc bun, pentru ea...
Este parerea mea si mi-o sustin... yes.gif



68.gif
mia22_ro
QUOTE(andaro @ May 21 2009, 09:33 AM) *
Mie nu mi-a placut de Elena si intr-un fel am fost dezamagita ca ea a fost aleasa ca sa ne reprezinte tara... sad.gif
Si....eu cred ca au facut ceva invarteli pe acolo...locul 19 este chiar un loc bun, pentru ea...
Este parerea mea si mi-o sustin... yes.gif

OK notworthy.gif DAR AREO VOCE BUNA!!!!PAREREA MEA blush.gif
VALERIA OANA
QUOTE(bendisartemis @ May 19 2009, 11:33 PM) *
Nu cred ca exista vreun concurs international in care sa castigat pe merit(parerea mea)Este vorba despre imaginea tarii reprezentate ...si asta spune tot oFloare1.gif ...Pact de aceeasta tara... si haideti sa ne "bucuram" ca romani nostri nu si-au pierdut indeletnicirile din epoca de piatra: sa fure ,sa nu stie a discuta ,iar cultura..ce inseamna ..e mai bine sa dam cu "papagalul",ca tatele in targ!!!Cum Dumnezeului vrem sa fim priviti ca o tara ,cand de fapt noi ne facem singuri rau prin faptul ca nu ne mai stim originile si i-am facut copii de tzatza pe "ciocolatii"(mentionez ca sunt si oameni minunati si printre acestia),care ne-au prostit si tineretul nostru cu manele si un complex vocabular de injuraturi!!!Haideti sa compunem o manea si sigur castigam Eurovisionul urmator liwlol.gif



Nici cu manele nu vom castiga. Credeti ca va trece vreo manea de Moculescu?
VALERIA OANA
QUOTE(mia22_ro @ May 20 2009, 09:18 PM) *
dar noi nu avem vecini?



Ba avem, dar i-am furat si pe ei. Si unde nu au reusit hotii au reusit politicienii. eusa_clap.gif Tot acelasi lucru dar ...mai elevat


QUOTE(roxanne @ May 20 2009, 09:25 PM) *
Ba da, dar suntem "o oaza de latinitate" intr-un desert slav... rolleyes.gif Moama ce profunda sunt.... doh.gif Pazea!




QUOTE(Tania_25 @ May 20 2009, 09:27 PM) *
Cred ca se stie foarte bine ce vecini are Romania......si cat de mult iubesc ei Romania..... notworthy.gif
In afara de Moldova desigur.....acolo sunt tot romani.....si au dat 12 puncte Romaniei.. oFloare.gif



S-a mers la paritate nu pe simpatie sau patriotism
Tania_25
QUOTE(VALERIA OANA @ May 21 2009, 08:56 PM) *
Ba avem, dar i-am furat si pe ei. Si unde nu au reusit hotii au reusit politicienii. eusa_clap.gif Tot acelasi lucru dar ...mai elevat

S-a mers la paritate nu pe simpatie sau patriotism




Asta e parerea ta.......... notworthy.gif
VALERIA OANA
QUOTE(Tania_25 @ May 21 2009, 10:10 PM) *
Asta e parerea ta.......... notworthy.gif



Este o realitate. Credeti ca Moldova ne-a dat 12 puncte pentru ca ne iubeste si ne respecta? Aiurea....abia s-au stins focurile revolutiei lor cand Romania si-a intors privirea in alta parte.
Le-am dat 12 puncte si ne-au dat 12 puncte. A fost un artificiu de culise
Tania_25
QUOTE(VALERIA OANA @ May 21 2009, 09:12 PM) *
Este o realitate. Credeti ca Moldova ne-a dat 12 puncte pentru ca ne iubeste si ne respecta? Aiurea....abia s-au stins focurile revolutiei lor cand Romania si-a intors privirea in alta parte.
Le-am dat 12 puncte si ne-au dat 12 puncte. A fost un artificiu de culise





doh.gif
roxanne
QUOTE(VALERIA OANA @ May 21 2009, 09:12 PM) *
Este o realitate. Credeti ca Moldova ne-a dat 12 puncte pentru ca ne iubeste si ne respecta? Aiurea....abia s-au stins focurile revolutiei lor cand Romania si-a intors privirea in alta parte.
Le-am dat 12 puncte si ne-au dat 12 puncte. A fost un artificiu de culise


Pai si daca nu ne iubeste, atunci de ce ne da in fiecare an? unsure.gif
mia22_ro
QUOTE(roxanne @ May 21 2009, 10:35 PM) *
Pai si daca nu ne iubeste, atunci de ce ne da in fiecare an? unsure.gif

pai cred ca noi am inceput sa le dam 12 puncte primii acum ceva anisori atunci cand Moldova avea melodia aceea cu bunica si cu toba.ei ne-au dat atunci 9 pct. partners.gif
roxanne
QUOTE(mia22_ro @ May 22 2009, 07:28 AM) *
pai cred ca noi am inceput sa le dam 12 puncte primii acum ceva anisori atunci cand Moldova avea melodia aceea cu bunica si cu toba.ei ne-au dat atunci 9 pct. partners.gif


Aha, uite eu nu-mi mai amintesc...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.