Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Indemnizatia 85%
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Legislatie
iubita_tiana
ati auzit asa ceva? cele care opteaza pt indemnzatia de 85 % nu vor mai primi pt copilul pana la ani cei 200 lei ci doar 40 lei??
iubita_tiana
SI apropo, a primit vreo mamica pana acum cei 85 % si alocatia de 200?
anku
eu stiuz ca aia 200 ron sunt banii copilului si indemnizatia de 85% este salriul tau cum ar fi ....aici in demnizatii de 85%i se spune mai explicit banii parintilorsi al alocatie banii copilului
deci nu tb sa aiba absolut nici o leg una cu alta... hug.gif
Claudia Elena
Din cate am inteles a fost o greseala a ministrului...se iau si cei 85 % si alocatia de 200 ron...smile.gif
myshelle_f
Se da alocatia asa cum este!!
iubita_tiana
deci a fost o gluma? sau mai bine zic o minciuna? am vazut la pro tv ceva.....
adrianaO
ministrul nu citise legea si s-a facut de cacao in fata tarii, asta s-a intamplat smile.gif a panicat o tara untreaga de pomana, un bou mad.gif
myshelle_f
Tiana, stai linistita. Si sotul m-a panicat din cauza stirii de toata minunea. Nicaieri in mass-media nu mai aparuse si brusc da Protv stire de senzatie. Iar a doua zi au rectificat ca avem un ministru destept tare care se incurca in idei si explicatii. Deci vom primi indemnizatie + alocatie de 200 lei!!!
anaid27
avem o tara plina de idioti..................
iubita_tiana
mamiciile care au nascut deja, si au cerut 85%, au primit deja indemnizatia si alocatia? dupa cate luni de la depunerea dosarului se primeste...si cine o vireaza, primaria sau?
Leutza
Am un coleg, fericit tatic de fetita de 1 an si 5 luni, au depus dosarul pt recalcularea indemnizatiei in ianuarie si nu au primit niciun ron nici pana acum. Cat despre alocatie, sotul meu a fost si a depus actele acum 2 saptamani si pe 25-27 mai trebuie sa sun sa vedem ce s-a mai intamplat cu ele.......deci alocatia pt bebe se ia. Sa vedem cand, eu am bifat optiunea cu virament pe card.
Va tin la curent!


Pupici de la Leutza si puiul ei, David Filip
mihaela_radu
eu am depus actele din iulie la inceputul lunii si nici pana acum nu am primit nici alocatia nici indemnizatia nici trusou deci...vai s-amar de ea Romanie
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.