Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Inceperea Serviciului Inainte De 2 Ani
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Legislatie
delala
Stiti cumva vreo lege prin care se stipuleaza ca se reduce programul de munca pana la implinirea varstei de 2 ani la copil? Ma intereseaza pentru invatamant.
Multumesc anticipat. oFloare1.gif
anku
pai spunea acum vreo 2 luni ca se reduce la un an jumate.... unsure.gif
anku
pai spunea acum vreo 2 luni ca se reduce la un an jumate.... unsure.gif
lia maria71
QUOTE(delala @ May 5 2009, 04:00 PM) *
Stiti cumva vreo lege prin care se stipuleaza ca se reduce programul de munca pana la implinirea varstei de 2 ani la copil? Ma intereseaza pentru invatamant.
Multumesc anticipat. oFloare1.gif

adica vrei sa stii daca, in cazul in care te intorci la servici inainte de a implini copilul doi ani,ce program ai la servici,adica daca se reduce nr de ore lucrate sau?ce te intereseaza,defapt?
poate te pot ajuta,ca eu sunt foarte inversunata acum cu legile si cu contractul colectiv de munca si prevederi....tot studiez care ne sunt drepturile...............
delala
QUOTE(lia maria71 @ Jun 15 2009, 12:12 PM) *
adica vrei sa stii daca, in cazul in care te intorci la servici inainte de a implini copilul doi ani,ce program ai la servici,adica daca se reduce nr de ore lucrate sau?ce te intereseaza,defapt?
poate te pot ajuta,ca eu sunt foarte inversunata acum cu legile si cu contractul colectiv de munca si prevederi....tot studiez care ne sunt drepturile...............


Da, daca merg inainte sa implineasca bebe 2 ani se reduce programul de lucru?
delala
QUOTE(lia maria71 @ Jun 15 2009, 12:12 PM) *
poate te pot ajuta,ca eu sunt foarte inversunata acum cu legile si cu contractul colectiv de munca si prevederi....tot studiez care ne sunt drepturile...............


Si eu lucrez in invatamant ca tine si vad ca micutul tau are peste 2 ani. Cand ai mers la serviciu? Inainte sau dupa ce a implinit 2 ani?
delala

Ma puteti lamuri cu ceva? Eu incep de luni, 14 septembrie, serviciul, dar sunt sigura pe el doar 6 luni. Bebele meu are 10 luni si jumatate. Stiu ca pot sa ma reintorc in concediu de ingrijirea copilului dupa cele 6 luni daca nu imi gasesc in continuare de lucru.

Intrebarea mea este cum se recalculeaza indemizatia pe care o voi primii. Cele 6 luni lucrate cu 6 luni din cic sau cele 6 luni lucrate cu ultimele 6 luni lucarte?

Multmesc. oFloare1.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.