Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Este Cineva Pasionata De Goblenuri?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Intre noi, femeile > Handmade corner
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
katy85
nimeni in vizita?am mai cusut putin revin cu poze, pup.
katy85
am revenit cu poze:


icoana





nu am cusut f mult dupa cum se vede dar sper sa cos sa le termin cat pot de repede.faza e ca fug dupa 2 iepuri tre sa il termin si pe cel cu catel la care mai am oleaca, cos la amandoua si de aceea inaintez greu, si asta e si o peioada cu multe sarbatori si cu multa treaba de facut prin casa, va asteptam sa ne mai vizitati.



katy85
poze cu goblenul cu catel:




isabel
QUOTE(katy85 @ Nov 27 2009, 09:24 PM) *
intra pe adresa mea de mes : georgiana_dany82@yahoo.com,sper sa stiu cum sa trimit ca nu l-am mai trimis la nimeni, poate ne descurcam noi, te pup.


AM INCERCAT SI NU IMI INTRA ID-UL.INCEARCA DACA NU CER PREA MULT SA IMI TRIMITI UN E-MAIL:lylyteo252001@yahoo.es.mersi
isabel
QUOTE(katy85 @ Dec 8 2009, 09:57 PM) *
buna din nou, fata e super ok,a fost racita acu vreo luna, am luat tratament si ia trecut, se poate castiga bine dar nu vandute in romania, in afara stiu ca la straini le plac lucrurile facute de mana,inclinatie daca nu ai poate sa iti vina, ca nimeni nu se naste invatat,mie de exemplu mi-ar place sa crosetez, nu stiu dar mi-am cumpparat croseta primul pas l-am facut, acum tre sa imi iau ate pt crosetat, e nasol ca nu prea are cine sa imi arate , am gasit filmulete pe net, dar sunt grea de cap si nu prea le inteleg in totalitate, mult succes si te astept sa imi devii colega in ale cusutului. te pup.


katy eu stiu sa crosetez,am facut si o multime de mileuri,aproape toate sunt la mama mea mai am doar unul si incerc sa il termin e cam mare,si de curand am terminat unul mic la croset.mi-ar place sa te invat dar nustiu cum.pupici printesei
katy85
buna isabel, ma bucur ca mai contactat din nou, mi-e nu imi mai merge programelulu deoarece trebuie instalat un crack si eu nu am stiut sa il instalez si a mers doar 14 zile iar acum nu mai merge, eu incerc sa ti-l trimit , sper sa stiu cum, pana acum nu l-am trimis la nimeni, poate tu ai pe cineva care stie informatica si te poate ajuta, pupici.
katy85
buna isabel, ti-am mai trimis un email dar nu stiu daca a ajuns la tine, deoarece trebuia sa inchid calculatorul, si nu ma lasa ca spunea ca am un mesaj in curs de trimitere, asa ca nu stiu daca l-a trimis sau nu, in el iti spuneam sa imi trimiti email sa imi spui daca merge programul sau nu, si cum ati reusit sa il instalati,ca eu il am in calculator dar nu imi merge si poate cu ajutorul tau va merge si la mine, te pup.
katy85
buna , va rugam ne ajutati si pe noi cu un vot aici, va multumim, http://missmister.onefm.ro/concurent.php?id=11501
maryhynt
QUOTE(katy85 @ Dec 18 2009, 10:32 AM) *
buna , va rugam ne ajutati si pe noi cu un vot aici, va multumim, http://missmister.onefm.ro/concurent.php?id=11501

buna !

costin daniel si costin cataina au fost votati de 6 ori si au obtinut 30 puncte. votat cu mare drag

katy esti foarte harnicuta eu spre rusinea mea am cusut doar 2 randuri la goblen pentru k am de facut un poncho la comanda si abia azi-noapte l-am terminat ! o sa postez poze k sa vedeti ce a iesit!

katy85
buna fetelor am mai cusut putin, sper sa nu ma prinda anul 2010 cu goblenul cu catel neterminat, trag tare sa il termin sunt pe ultimii 50 de metri cum se zice, am sa revin cu poze, pup.
katy85
poze:



mai am putin putin




katy85
buna, mai am foarte putin pana la final:











va pupam sarbatori fericite

katy85
am mai cusut , mai am f putin, voi ce ziceti il termin anul asta? va pup.sarbatori fericite, si un nou an cu bucurii si impliniri.












katy85
buna din pacate , m-a prins 2010 cu goblenul neterminat , mai am f f putin, sper sa il termin azi sau maine, pup.
aristocat
Sa ai spor!!! Frumoasa pasiune.
katy85
multumesc mult, pupici si mai vino in vizita si altadata
katy85
buna fetelor, in sfarsit azi 08.01.2010, am terminat goblenul cu caini, maine revin cu poze, pupici.sunt f fericita, acum ma pot concentra pe icoana.o seara minunata va doresc.
katy85
Am revenit cu poze:






in continuare, cos la icoana, si mai am in proiect si un goblen cu botosei roz:



pupici.
katy85
buna fetelor, am mai cusut putin la icoana, revenim cu poze si alta data:









pupici.
sufletel6
QUOTE(katy85 @ Jan 12 2010, 03:53 PM) *
buna fetelor, am mai cusut putin la icoana, revenim cu poze si alta data:

pupici.

Mult spor in continuare!
Si felicitari pt goblenul cu caini, a iesit f frumos floare2.gif
isabel
QUOTE(katy85 @ Jan 10 2010, 08:21 PM) *
Am revenit cu poze:






in continuare, cos la icoana, si mai am in proiect si un goblen cu botosei roz:



pupici.


buna katy,ti-a iesit super goblenul cu catelul.A venit prietenul ca sa-mi incerce programelul si nu a reusit,spunea ca licenta acelui program a expirat ,deci trebuie altul si ce a gasit pe net cerea bani ca sa-l cumperi,asa ca n-am avut noroc.Oricum nu conteaza,ma ocup de andrelat acum,deci sunt ocupata,mai am si un mileu pe care nu stiu cand o sa-l termin e destul de mare.Tu cu crosetul ai incercat?pupici
katy85
buna, inca nu am crosetat, nici nu are cine sa imi arate, si imi ocupa timp mult si cusutul la goblen.pup
katy85
poza cu icoana:










katy85


detalii:





katy85
poze:








am terminat coltisorul acesta cu toate culorile ce le avea, urmeaza celalalt coltisor opus care va arta la fel, apoi ma voi ocupa de custul fecioarei si a pruncului. pa pa
katy85
poze:




pupici.
katy85
poze:








katy85
buna,am mai cusut, nu prea mult, am sa revin cu poze, pupici.
maria26
QUOTE(katy85 @ Jan 10 2010, 08:21 PM) *
Am revenit cu poze:




in continuare, cos la icoana, si mai am in proiect si un goblen cu botosei roz:



pupici.


a iesit super! spot la cusut in continuare smile.gif
katy85
multumim de vizita, mai am in lucru o felicitare cu tema prietenie, acus o termin, dar m-am inscris intr-un concurs si nu pot pune pozici deocamdata, asa e regulamentul , o sa v-o arat dupa, pupici si va mai asteptam pe la noi.
katy85
buna seara, am revenit cu botoseii, mai avem de facut fondul alb la ei:











pupici multi.



katy85
am revenit cu o alta poza:





pupici.
katy85
am revenit cu poze



icoana


casuta profesoarei de muzica e un model monocrom numai negru





pupici pa pa
maria26
f misto smile.gif
katy85
multumesc de vizita maria, te mai astept, pupici pt andy, pa pa.
USA
Doamne cata rabdare poti sa ai!.......
Botoseiii au iesit pur si simplu adorabili.......la fel si restul..dar botoseii sunt minunati! eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
TESYMO
Buna Katy te felicit pt priceperea ta. Ai facut niste goblenuri minunate. eusa_clap.gif
Pentru mine e un mod de relaxare extraordinar, din pacate cos din ani in Pasti.... am inceput trei goblenuri si nu am terminat nici unul. sad.gif . Toate trei au fost pictate, nu am incercat inca pe puncte pt ca la sfaturile mamei mi-a zis ca e mai usor la inceput sa faci unul pictat apoi pe puncte.
In schimb mama e experta in goblenul pe puncte, intr-un timp a si vandut cateva ....... de acea cu riscul de a ma repeta fata de sfaturrile pe care le-ai primit pana acum de la alte fete pe forum ( am citit doar primele pagini) incerc sa iti zic si tie din experienta si povetele primite de la mama :
- ea intotdeauna primul lucru inrama panza pe o rama subtire din lemn ( de imensiunea goblenului) pt ca panza sa fie intinsa si vei lucra mai usor
- pe schema stergea cu un creion ce deja a cusut pt a stii unde a ramas
- cosea de jos in sus si facea culorile mai inchise prima data pt ca cele deschise se murdareau mai repede (nu ma refer la tot tabloul ci pe parti)
- nu se oprea la o plansa in linie dreapta ( am vazut ca a mai spus cineva acelasi lucru) pt ca e posibil sa raman vizibil acest lucru
- pe spate trebui sa iasa la fel ca si pe fata, sa fie vizibil modelul si fara noduri sau cat mai mici
- cand mergi de la stanga la dreapta - de sus in jos/ oblic, iar de la dreapta la stanga de jos in sus/ oblic

Spor la treaba

P.S. Sfaturi pt incepatoare...tu esti experta floare2.gif
TESYMO
QUOTE(maria26 @ Sep 20 2009, 08:37 PM) *
cateva dintre cele cusute de mine...

Maria nici nu stii cat de drag imi e acest tablou crybaby.gif .... Primavara ... a fost primul tablou facut de mama pe puncte si dupa cativa ani a fost nevoita sa vand cateva din goblenuri ( din cauza mea) crybaby.gif , iar cea care le-a cumparat l-a ales si pe acesta nervi.gif . Dupa el ne-a parut rau cel mai mult .... de 12 ani imi doresc sa il cumpar din nou sa il coase... din pacate nu prea mai vede asa bine si ar fi un chin pt ea sa-l faca. sad.gif


TESYMO
QUOTE(katy85 @ Jan 10 2010, 06:21 PM) *
Am revenit cu poze:


Wow ce harnicuta esti , te ti de treaba nu gluma eusa_clap.gif
Cu toate ca mie nu imi plac lupii/ caini lupii, tablou asta imi place foarte mult smile.gif
katy85
buna, multumesc de vizita fetelor si multumesc de sfaturi,nu sunt o experta nu ma consider, sunt unele doamne care fac goblenul la fel pe ambele parti, eu una nu reusesc performanta asta, macar pe fata sa iasa bine, va pup si va mai astept pe la mine, pa pa.
katy85
tamika
Buna Katy, buna Tesymo. Katy ai fost inspiratia de care aveam nevoie, dupa ce am vazut minunile tale, m-am apucat si eu de cusut, se numeste "intoarcerea acasa" sper ca maine sa pot posta si niste poze. Tesymo, multumesc pt sfaturile date incepatoarelor, eu asta sunt smile.gif
Am inceput sa cos pe mana, din coltul stanga sus, in jos, apoi tot umbland prin site-uri am vazut ca se recomanda sa se coasa din stanga jos spre sus. Si eu cos pe diagrama si am facut rost si de o rama, dar desi e destul de greu ma relaxeaza f mult. Prob e ca pot sa cos doar cand doarme printesica mea, pt ca altfel vine gramada sa vada ce fac. Va pup
katy85
buna, ma bucur tamika sa aud asta, ca am fost inspiratia ta, de asta am si facut topicul, ca sa adun cat mai multi prieteni care au pasiunea asta comuna a goblenitului, eu momentan am 3 goblene in lucru:
icoana




casuta profesoarei de muzica -un goblen monocrom



narcise



katy85
scuzati calitatea pozelor, nu am un aparat f bun:

poza de control la narcise:




mi-am mai cumparat unul cu un paun dar nu l-am inceput inca:




am cusut si o felicitare:




katy85
poze:








botoseii:






poza de control la casuta profesoarei de muzica



katy85
poze: narcise






anastasia80
Superbe goblenuri. Ai rabdare mami nu gluma, si timp. Matusa mea are aceasta pasiune, are casa plina de goblenuri, daca nu ma insel a si vandut sau vrea sa vanda, nu stiu. Imi place foarte mult( de fapt imi plac toate, dar asta ma intereseaza) cel cu botoseii. As vrea sa imi faca si mie matusa asa ceva. Se gaseste model? Sau cum ii spune? Sincere felicitari, esti o adevarata maestra in goblenuri. tzuc.gif
katy85
buna, daca vrei iti trimit schitele pe adresa de email , daca vrei intra pe a mea georgiana_dany82@yahoo.com, pupici.
mir0108


ce bine ca va vad pe aici ,fetelor!
katy ma bucur ca ai avansat cu lucrarile tale si o sa vin sa vad cum arata la final! partners.gif ,sa ai spor!

eu inca nu ma apuc..chiar nu am timp!poate candva..nu stiu!

care e faza cu poza de control?

va pupic pe amandoua.. tzuc.gif
katy85
buna, ma bucur ca ai trecut pe la noi, poza de control e cum va arata la final goblenul meu albnegru, am pus-o deoarece goblenul meu nu e terminat si vroiam sa vada lumea cum va arata la final,pupici la mami si la fetite,am mai cusut un pic

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.