Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cadouri Pentru Miri Si Nasi
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Mirese UtileCopii.ro
andaro
Inca nu stiu exact data dar se pare ca voi fi nasa mica...asta pentru prima data... smile.gif
Ce fel de cadouri se dau, mai nou, la miri? Dar la nasi? Daruri se dau si la nunta si la logodna?
Voi ce stiti?
ssimmona
QUOTE(andaro @ May 3 2009, 08:36 PM) *
Inca nu stiu exact data dar se pare ca voi fi nasa mica...asta pentru prima data... smile.gif
Ce fel de cadouri se dau, mai nou, la miri? Dar la nasi? Daruri se dau si la nunta si la logodna?
Voi ce stiti?

Hmm...cam lipsita de idei si eu....Dar tare m-ar interesa sa aflu pareri! oFloare.gif
Cum adica nasa mica? rolleyes.gif
marimaria
Imi statea pe limba sa intreb si eu......cum adica nasa mica?
Eu am auzit doar de soacra mica.....acu si nasa e mica? biggrin.gif
ruxy
Unele cupluri...aleg mai multi nasi....eu asa stiu...unii sunt nasi mari si altii mici...eu cand am cununat nu am fost de acord sa primesc cadou...nici cand am botezat...asa se spune ca e mai bine...dar fiecare cu ideile lui...nu cred ca tine neaparat de traditie....de facut cadouri daaaa....am facut din plin....
andaro
De cand am facut eu nunta au trecut aproape 4 ani si am deschis acest topic in speranta ca proaspetele miresici sau nasici sa vina cu cateva idei pentru cele care se afla in situatia mea... tongue.gif

Simona...pe la noi ...daca esti nasa miresei, esti nasa mica ( la fel si parintii ei sunt considerati socrii mici )...si invers... biggrin.gif

offtopic.gif Simona...vine barza la tine? Sau nu am observat eu bine ticker-ul? anima1.gif
andaro
QUOTE(ruxy @ May 3 2009, 10:10 PM) *
Unele cupluri...aleg mai multi nasi....eu asa stiu...unii sunt nasi mari si altii mici...

Rux...la noi, chiar daca unul dintre miri are mai multi nasi...toti au acelasi rang...mici sau mari...intelegi? tongue.gif
ruxy
QUOTE(andaro @ May 3 2009, 10:16 PM) *
Rux...la noi, chiar daca unul dintre miri are mai multi nasi...toti au acelasi rang...mici sau mari...intelegi? tongue.gif

Asta e perfect...sigur ca inteleg rolleyes.gif
ssimmona
QUOTE(andaro @ May 3 2009, 09:12 PM) *
De cand am facut eu nunta au trecut aproape 4 ani si am deschis acest topic in speranta ca proaspetele miresici sau nasici sa vina cu cateva idei pentru cele care se afla in situatia mea... tongue.gif

Simona...pe la noi ...daca esti nasa miresei, esti nasa mica ( la fel si parintii ei sunt considerati socrii mici )...si invers... biggrin.gif

offtopic.gif Simona...vine barza la tine? Sau nu am observat eu bine ticker-ul? anima1.gif

Am inteles, esti din Ardeal,nu? Am auzit ca acolo se poarta mai multe perechide nasi!
DAAAA, a venit deja! Pe 18 mai aflu POZITIVUL clar, dar eu stiu ca e ok! partners.gif
ruxy
QUOTE(ssimmona @ May 3 2009, 10:34 PM) *
Am inteles, esti din Ardeal,nu? Am auzit ca acolo se poarta mai multe perechide nasi!
DAAAA, a venit deja! Pe 18 mai aflu POZITIVUL clar, dar eu stiu ca e ok! partners.gif

Nu stiam rolleyes.gif ....sa fie intr-un ceas bun scumpa mea... partners.gif partners.gif partners.gif
andaro
Felicitari viitoare mami Simonik...sa fie intr-un ceas bun...si e vorba de gemeni? Sau mai multi?
Si eu mi-as fi dorit gemeni pentru ca ii iubesc si ma atrag..... rolleyes.gif
anku
QUOTE(ssimmona @ May 3 2009, 11:34 PM) *
Am inteles, esti din Ardeal,nu? Am auzit ca acolo se poarta mai multe perechide nasi!
DAAAA, a venit deja! Pe 18 mai aflu POZITIVUL clar, dar eu stiu ca e ok! partners.gif

offtopic.gif felicitari....
dar cum stii dc nu ai facut test???dc nu sunt indiscreta dar sunt curioasa... smile.gif
geebranz
More updates!!!!

https://smallbusinessloansmodesto.com
tillyracker25
Privind la apusul soarelui, babe kitchen upgrade
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.