Afla ce cosmetice foloseste Monica Columbeanu si ce tratamente de frumusete au cucerit-o.

Parfumul preferat:
Tresor de la Lancome

Fondul de ten care-ti ofera cea mai buna acoperire:
MAC

Folosesti retete naturiste de ingrijire a pielii?
Beau ceai verde, care contine antioxidanti ce previn imbatranirea pielii.

Folosesti crema antirid?
Folosesc creme hidratante de la Guinot si Babor. Tenul meu nu are inca maturitatea necesara folosirii unei creme antirid.

Ce produse de make-up si/sau ingrijire a corpului folosesti?
Folosesc produse de la mai multe companii, din acest punct de vedere nu prea sunt fidela.

Ce alegi intre machiaj obisnuit, mineral si organic?
Machiajul obisnuit pentru ca numai acest tip de machiaj am incercat.

Care este produsul de make-up pe care-l folosesti cel mai des?
Din pacate fond de ten pentru ca sunt aproape mereu in fata camerelor de luat vederi.

Care sunt produsele pe care le folosesti pentru a sterge oboseala de pe chip?
Anticearcan si fond de ten de la La Prairie sau MAC.

Care este ultimul tratament de frumusete facut?
Ultimul tratament facial profesional pe care l-am facut a fost in urma cu aproximativ doua luni, la un centru de infrumusetare din Bucuresti. A fost interesant, mi-au facut un tratament revolutionar care are ca actiuni curatirea in profunzime, penetrarea in profunzime a ingredientelor active din gelurilor folosite de ei, hidratarea, oxigenarea, combaterea sensibilitatii tenului si purificarea pielii. Hydradermie, caci asa se numeste, este produs in exclusivitate de Guinot, iar echipamentul contine trei curenti electrici: curentul galvanic, inalta frecventa si joasa frecventa.

Cum te machiezi pentru o petrecere?
Natural. Nu stiu sa ma machiez altfel.

Care este cel mai eficient tratament de relaxare de care ai avut parte pana acum?
Un somn adanc.

Ai avut parte de tratamente de frumusete exotice?
Am fost rasfatata acum cateva luni cu un masaj Thailandez, care este o forma antica de vindecare. Actioneaza amplu asupra anumitor nervi, a unor tendoane si ligamente. Ajuta la indepartarea blocajelor energetice lasand liber un flux de energie prin intreg corpul si echilibrandu-ti intreg sistemul energetic.

Ultima obsesie fata de un produs cosmetic:
Nu pot sa traiesc fara lotiune de corp, asa cum am mai spus nu sunt fidela unei marci anume, uneori folosesc chiar si ulei de masline sau de migdale pentru hidratarea pielii.

Folosesti cosmetice romanesti?
Gerovital si Farmec.

Care era trucul de frumusete la care recurgeai in copilarie, cand nu aveai voie sa folosesti produse de machiaj?
La vremea respectiva aveam multe discutii cu mama pe aceasta tema. Pur si simplu nu ma credea ca nu m-am dat cu ruj. Buzele erau puternic vascularizate, deci rosii si toata lumea credea ca am furat de la mama putin ruj. Nu eram foarte pasionata de machiaj, de fapt nici acum nu sunt avand in vedere ca incerc sa ma machiez cat mai natural cu putinta.

Sursa: Ele