Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Nu Mi Se Pare Corect Concursul Copilul Anului
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Divertisment > Concursuri
inaeds
Buna ziua!
Nu mi se pare corect concursul, deoarece mamicile si-au putut vota singure copilasii si nu pe altii.sunt mamici care probabil s-au inscris cu mai multe adrese de pe care au putut vota in fiecare ora.Si eu as fi putut sa imi fac mai multe adrese de email si sa ma inregistrez de mai multe ori pe acest site cu diferite nume si sa votez in fiecare ora de pe toate adresele.
Eu cred ca era mai corect sa voteze un juriu sau sa votam alti copii nu pe ai nostrii.
Sunt un pic iritata pentru ca nu mi se pare corecta organizarea.
Nu ma asteptam sa castige Paul, dar nici sa castige cine si-a votat propriul copil cu 4000 de voturi...
Sper sa nu va suparati pe mine pt. ce am spus, doar ca s-ar putea organiza altfel data viitoare.
Va multumesc!
Paste Fericit!
delala
Draga inaeds
eu activaez pe acest forum din 1 martie 2009 si mi-am inscris copilul la acest concurs si s-a clasat pe locul 4 ci 3840 de voturi. Iti spun sincer ca am facut un cont si pentru sotul meu ca sa pot da mai multe voturi pt puiutul meu, dar nu se accepta decat un singur vot pe ora de la acelasi calculator. Asa ca degeaba am facut mai multe usere ca nu puteam vota de la acelasi calculator decat cu un user.
De unde atatea voturi?
Uita-te te rog la topicul Datzi un click si vei vedea ca ne-am unit mai multe mamici si me-am votat una alteia copilasii. De aici atatea voturi. Si nu ai de ce sa fi suparata, ca fetita care a castigat concursul nu era printre primele clasata, ci era pe locul 11 in ordinea voturilor. oFloare1.gif
adela72
DE CE NU A CASTIGAT CEL CARE ERA PE LOCUL 1???? AM VAZUT CA FETITA ERA PE 11 , DAR NU INTELEG DE CE EA??? NU CA NU AR FI SIMPATICA, CHIAR ESTE SI AM FELICITAT-O SI EU!!PE CE CRITERIU??? ADICA BAIETELUL DE PE LOCUL 1 A FACUT DEGEABA ATATEA VOTURI??? CINE STIE, SA-MI DEA SI MIE UN RASPUNS!!! CA EU NU INTELEG....
Andrei
adela72, ai citit regulamentul concursului si al premierii? Fac pariu ca nu smile.gif
Te invit sa il citesti
http://www.copilul-anului.ro
Puyol
QUOTE(adela72 @ Apr 13 2009, 10:47 AM) *
DE CE NU A CASTIGAT CEL CARE ERA PE LOCUL 1???? AM VAZUT CA FETITA ERA PE 11 , DAR NU INTELEG DE CE EA??? NU CA NU AR FI SIMPATICA, CHIAR ESTE SI AM FELICITAT-O SI EU!!PE CE CRITERIU??? ADICA BAIETELUL DE PE LOCUL 1 A FACUT DEGEABA ATATEA VOTURI??? CINE STIE, SA-MI DEA SI MIE UN RASPUNS!!! CA EU NU INTELEG....


Iubita, eu sunt mamica baiatelului care a avut cele mai multe voturi si nu sunt chiar deloc suparata ca nu a castigat concursul, se pare ca tu nu ai inteles ca in final este vorba de o tragere la sorti dintre primii 25 clasati, care au obt cele mai multe voturi, acesta este criteriul de validare a castigatorului final,fapt specificat f clar inca de al bun inceput. Mie mi se pare f corect pt ca astfel au sansa sa castigei si acei copii care nu au atatea voturi. A acumula multe voturi nu e chiar simplu, noi ne-am asociat mai multe mamici si sitematic am votat, aprox din ora in ora toti copiii de pe topicul "datzi un click" si crede-ma ca nu a fost usor din multe pct de vedere. Deci, in principiu, nimeni nu va vota copiii altora inaintea propriului copil,fapt care nu e de condamnat, dar ideea afost ca votand copilul altuia iti votezi,practic, propril copil.
adela72
QUOTE(Puyol @ Apr 13 2009, 11:10 AM) *
Iubita, eu sunt mamica baiatelului care a avut cele mai multe voturi si nu sunt chiar deloc suparata ca nu a castigat concursul, se pare ca tu nu ai inteles ca in final este vorba de o tragere la sorti dintre primii 25 clasati, care au obt cele mai multe voturi, acesta este criteriul de validare a castigatorului final,fapt specificat f clar inca de al bun inceput. Mie mi se pare f corect pt ca astfel au sansa sa castigei si acei copii care nu au atatea voturi. A acumula multe voturi nu e chiar simplu, noi ne-am asociat mai multe mamici si sitematic am votat, aprox din ora in ora toti copiii de pe topicul "datzi un click" si crede-ma ca nu a fost usor din multe pct de vedere. Deci, in principiu, nimeni nu va vota copiii altora inaintea propriului copil,fapt care nu e de condamnat, dar ideea afost ca votand copilul altuia iti votezi,practic, propril copil.



multumesc pentru raspuns!!!! floare2.gif asa mi se pare si mie corect!!! oricum felicitari la toti bebeii participanti!!! sunt toti frumosi!!!daca stiam intram si eu pe topicul vostru!!! ne-am votat si noi la bebelusi de iulie 2008, dar nu a fost suficient....ma bucur pentru toti copiii...sper ca la urmatorul concurs sa ma alatur si eu topicul vostru!!! pupici!!!
adela72
QUOTE(Andrei @ Apr 13 2009, 11:00 AM) *
adela72, ai citit regulamentul concursului si al premierii? Fac pariu ca nu smile.gif
Te invit sa il citesti
http://www.copilul-anului.ro



multumesc Andrei pentru raspuns!!! am citit regulamentul concursului , dar atunci cand ne-am inscris si noi wink.gif ... de atunci am uitat!!! smile.gif
Puyol
    QUOTE(adela72 @ Apr 13 2009, 11:43 AM) *
    multumesc Andrei pentru raspuns!!! am citit regulamentul concursului , dar atunci cand ne-am inscris si noi wink.gif ... de atunci am uitat!!! smile.gif


    Insa ref.la castigatorul final, trebuie sa recunosc ca, am avut o oarecare satisfactie fiindca a castigat Andra, pe care o felicit inca o data pe acesta cale, deoarece spre finalul concursului mama fetitei nici nu a mai putut vota, find internate la spital, a fost votata in continuare de toate mamicile de pe topicul "datzi un click" si de persoane apropiate, pe care ea le-a rugat sa voteze in locului ei, deci a intervenit in mai multe situatii aspectul, ca una din mamici nu a mai putut vota din motive f obiective sau mai putin obiective, dar celelate mamici au continuat sa voteze acel copil, chiar daca nu primea inapoi votul corespunzator, asa cum initial a fost intelegerea. Pe locul 15 a fost o fetitza cu peste 2600 voturi pe care a votat-o tot topicul, fara a vota nimeni pt ea "la schimb", iar periodic s-au votat copilasi pe care nu-i vota nimeni, nici macar aceia care i-au inscris in concurs.
    Apreciez f justa decizia organizatorilor de a efectua a tragere la sorti, pt ca a acumula multe voturi un copil, nu inseamna ca are mai multe merite, decat altul care nu are acesta posibilitate, dar nici sansele unuia cu 100 de voturi, sa fie egale cu cele ale unui copil unde parintii,fratii,cunoscutii si-au dat tot interesul, sa primeasca mii de voturi! Numai bine tuturor si "Sarbatori Fercite!" , "Un Paste Luminos!" alaturi de cei dragi, acesta e saptamana in care trebuie sa fim mai buni si daca am suparat pe cineva cu ocazia acestui concurs sper ca ma va ierta pt ca nu am facut-o cu aceasta intentie.
    inaeds
    neatza!
    acum am mai inteles si eu cum au decurs lucrurile... adica mi se pare corect prin tragere la sorti, dar totusi se mai poate lucra la organizare... smile.gif nu va suparati pe ce am spus , nu? sper sa nu...

    UN PASTE FERICIT TUTUROR!!!!!!!
    cris210580
    nu e nevoie sati castige copilul un concurs ca sa stii ca al tau e cel mai frumos,cel mai destept cel mai scump..............eu nici macar nam inscriso pe bibi ca stiu ca e cea mai frumoasa si cea mai draga mie floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif
    Anca74
    Daca ar fi dupa mine...nu ar trebui sa existe asemenea concursuri!
    Lili
    QUOTE(Puyol @ Apr 13 2009, 11:10 AM) *
    Iubita, eu sunt mamica baiatelului care a avut cele mai multe voturi si nu sunt chiar deloc suparata ca nu a castigat concursul, se pare ca tu nu ai inteles ca in final este vorba de o tragere la sorti dintre primii 25 clasati, care au obt cele mai multe voturi, acesta este criteriul de validare a castigatorului final,fapt specificat f clar inca de al bun inceput. Mie mi se pare f corect pt ca astfel au sansa sa castigei si acei copii care nu au atatea voturi. A acumula multe voturi nu e chiar simplu, noi ne-am asociat mai multe mamici si sitematic am votat, aprox din ora in ora toti copiii de pe topicul "datzi un click" si crede-ma ca nu a fost usor din multe pct de vedere. Deci, in principiu, nimeni nu va vota copiii altora inaintea propriului copil,fapt care nu e de condamnat, dar ideea afost ca votand copilul altuia iti votezi,practic, propril copil.

    eusa_clap.gif exemplar
    Puyol
    QUOTE(cris210580 @ Apr 14 2009, 03:37 PM) *
    nu e nevoie sati castige copilul un concurs ca sa stii ca al tau e cel mai frumos,cel mai destept cel mai scump..............eu nici macar nam inscriso pe bibi ca stiu ca e cea mai frumoasa si cea mai draga mie floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif

    un concurs inseamna o competitie, si in unele situatii aceasta nu este castigata de cel care merita cu adevarat ( valabil pt orice fel de competitii!), asa cum am spus, a acumula un numar mare de voturi la acest concurs, nu inseamna ca un copil are mai multe merite decat altii, fapt pt care am salutat decizia organizatorilor de a efectua tragerea la sorti, pt ca nu toata lumea are timp, in primul rand, cunostintze, mijloace tehnice, si mai ales prieteni, colegi dispusi sa te sustina sistematic, pe parcursul intregului concurs, cu un vot razletz nu face mare lucru. insa, nu am cunostintza de faptul ca urmare a acestui concurs, un copil ar fi decretat cel mai frumos, destept si cel mai scump, nu acesta a fost scopul concursului, ci acordarea unui premiu pt un copilas oarecare. toti copiii sunt frumosi si scumpi, prin felul lor de a fi si este firesc sa-ti iubesti copilul cel mai mult, asa cum este el, dar de aici si pana a sustine ca el cel mai frumos si destept, inseamna sa te raportezi pe cei din jur, doar prin prisma sentimentelor tale, convingerilor tale, fara a tine cont ca poate si ceilati au niste sentimente sau opinii divergente, astfel incat , fiecare are dreptate in felul sau si adevarul este intotdeauna la mijloc. daca tot frecventezi acest forum, pacat ca nu ai inscrs-o pe bibi in concurs, s-ar fi putut sa ai o revelatie si sa constati ca, cineva chiar iti apreciaza copilasul asa cum il apreciezi si tu, in asa masura incat ii acorda niste voturi, noi am votat copii haiosi, copii cu adevarat frumosi sau copii in ipostaze caraghioase care i-au facut f simpatici. mai multe prietene de-a mele, votand copilasul meu au votat sistematic fetitele de pe locul 12 si 21 ,iar alta prietena doua fetiTZE gemene si ma rugau si pe mine sa le votez si eu la randul meu. toate cele bune, profita de a treia editie!
    Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
    Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.