Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Discutam Deschis Si Liber, Orice Subiect
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog perla163
Pagini: 1, 2, 3
perla163
BUNA TUTUROR;aici putem discuta despre orice problema sau stire noua,sau ganduri care ne framanta!!!!!!!
perla163
VAzand ca se apropie SFINTELE PASTI ,hai sa scriu cateva urari ce se pot face celor dragi cu ocazia acestei SF SARBATORI ALE INvIERII!!!!!!
1). Iepurasul mustacios, e de Paste norocos. Nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!
2) Hristos a inviat! Caldura in suflet, familie reunita, sentimente impartasite, satisfactie maxima si bafta la ciocnit
3)Sarbatoarea Invierii aduce in suflete speranta reinnoirii si a dragostei pentru tot ceea ce este frumos si adevarat in viata.
Alaturi de respectul nostru si cele mai bune sentimente, va uram sa petreceti Sfintele Sarbatori de Pasti cu pace si bucurie in suflet.
Hristos a inviat!
andaro
Chiar nu stiam de aceste urari.... liwlol.gif Am sa trimit si eu prietenilor, unul din acestea.... tongue.gif
Daca mai stii sau gasesti pe net, sa mai pui, ok?
perla163
QUOTE(aandaaro @ Apr 10 2009, 10:32 AM) *
Chiar nu stiam de aceste urari.... liwlol.gif Am sa trimit si eu prietenilor, unul din acestea.... tongue.gif
Daca mai stii sau gasesti pe net, sa mai pui, ok?

sigur,uite acuma mai pregatesc!!!!!!!!!! notworthy.gif
perla163
---Un iepuras cu botic alb…A venit la voi in prag…Sa va aduca un ou rosu…Care sa va umple cosul…Ciocniti?.. HRISTOS A INVIAT!-----
-----Paste, mielul fericit, oul sade inrosit, de rusine s-o scumpit, iar iubitul iepuroi sa v-aduca euroi, fericire, sanatate, mult noroc si spor la toate.-
---In noaptea Invierii,cand clopotele bat din suflet noi va spunem: HRISTOS A INVIAT!!-----
---Cu ocazia Sfintelor sarbatori pascale va doresc numai bine, fericire, un iepuras cat mai gustos si un an cat mai frumos. Paste fericit!----
---Sa-ti fie viata pufoasa ca un cozonac, fara griji ca a unui mielusel, colorata ca un ou de Paste si luminoasa ca Ziua Invierii…HRISTOS A INVIAT!---
---Acum, cand Harul e iar cu noi…Si ingeri peste fiecare casa…Iisuse Te Rugam Sa Vii…Sa Stai cu noi la masa.----
---Pe salcii verzi si flori de mar…Iisus Sa-ti intre-n casa…Sa-ti lase-n inima si-n gand…LUMINA PRETIOASA!----
--- -A sosit clipa mult asteptata a linistii, impacarii, bucuriei si binecuvantarii sufletului… sa lasam o clipa totul si sa multumim Domnului pentru tot ce ne-a daruit-----







ACUM CATEVA PTR FLORII
----Bucuria lumii toata,
Zi de zi-n usa sa-ti bata,
Bunul Dumnezeu sa-ti dea,
Tot ce iti doresti s-ai vrea!---------

----De ziua ta, noi, prietenii tai suntem alaturi de tine si asteptam sa dai de baut. La Muuulti Aaaani! -------
----- La multi ani, la multa fericire, la multa iubire, la mult noroc si la multe dorinte implinite… toate pentru floarea mea speciala, care esti TU!--
----Aceasta zi este dedicata celui mai frumos lucru din lume…unei flori. La multi ani!----
-----La multi ani , sanatate si fericire ! Sa ciocnim un paharel , celebrand un ”Floricel----
-----

perla163
-----tortul meu de anul trecut yami.gif
pustiks
Perluta vrei neaparat sa murim de pofta de la tortul tau? yami.gif Asa imi vine sa dau iama prin bucatarie sa caut ceva dulce si bun.... doh.gif
perla163
QUOTE(pustiks @ Apr 30 2009, 08:04 PM) *
Perluta vrei neaparat sa murim de pofta de la tortul tau? yami.gif Asa imi vine sa dau iama prin bucatarie sa caut ceva dulce si bun.... doh.gif

pe cat arata de bine era si super bunnnnnn..........aici se numeste tort in 7 straturi.....a iesit prin patiserii anul trecut.........si ca sa-ti faci o idee e cu 7 feluri de ciocolata si prin el si corn flakers.... yami.gif yami.gif
adioana708
QUOTE(perla163 @ May 1 2009, 05:19 PM) *
pe cat arata de bine era si super bunnnnnn..........aici se numeste tort in 7 straturi.....a iesit prin patiserii anul trecut.........si ca sa-ti faci o idee e cu 7 feluri de ciocolata si prin el si corn flakers.... yami.gif yami.gif

perla, lasa tortul.........revin-o la cura de slabire...... oFloare1.gif super.gif
perla163
QUOTE(adioana708 @ May 1 2009, 06:05 PM) *
perla, lasa tortul.........revin-o la cura de slabire...... oFloare1.gif super.gif

yes.gif yes.gif yes.gif yes.gif tzuc.gif
perla163
RETETA de TOCINEI MOLDOVENESTI
5 cartofi potriviti se dau pe razatoarea mica. se scurg de zeama si se adaug un ou, 5 linguri de faina, un pic de lapte sare si putin bicarbonat. Se face compozitia ,se ia cu o lingura mai mare si se prajesc in ulei dandu-le forma unor turtite. Se consuma calde cu iaurt sau smantana si zahar.
Pofta Buna!
perla163
FETELOR......va invit la niste discutii mai filosofice oFloare.gif asa....... de exemplu ,ce reprezinta ptr voi casnicia sau viata de familie????
astept parerile voastre!!!!!!!!!!!! oFloare1.gif
Saya
QUOTE(perla163 @ May 15 2009, 05:44 PM) *
FETELOR......va invit la niste discutii mai filosofice oFloare.gif asa....... de exemplu ,ce reprezinta ptr voi casnicia sau viata de familie????
astept parerile voastre!!!!!!!!!!!! oFloare1.gif

buna intrebare perluta!casnicia si familia inseamna siguranta pt mine.nu-mi place ca cineva sa intervina si sa-mi spulbere siguranta asta ca fac urat.oricum cred ca trebuie multa munca de ambele parti sa mentii casnicia si familia....
roxanne
QUOTE(ocristina @ May 31 2009, 01:58 PM) *
buna intrebare perluta!casnicia si familia inseamna siguranta pt mine.nu-mi place ca cineva sa intervina si sa-mi spulbere siguranta asta ca fac urat.oricum cred ca trebuie multa munca de ambele parti sa mentii casnicia si familia....


yes.gif yes.gif yes.gif Trebuie multa incredere, si sa lase fiecare de la el...si nu in ultimul rand, trebuie dragoste si respect.
Tania_25
QUOTE(roxanne @ May 31 2009, 02:27 PM) *
yes.gif yes.gif yes.gif Trebuie multa incredere, si sa lase fiecare de la el...si nu in ultimul rand, trebuie dragoste si respect.






yes.gif floare2.gif trandafir.gif
perla163
DA dar totusi cum se poate defini casatoria??????ptr mine casatoria e o legatura invizibila creata de sentimente ,ca iubire ,intelegere ,respect,libertate ,idealuri si sperante...............e un fel de magnetism cred care ne tine uniti mereu unul de altul,ptr ca si dincolo de moarte noi suntem tot sot si sotie...........deci e ceva important si in acelasi timp misterios,ptr ca nu se intelege exact ce si cat ne leaga ,dar ceva ne leaga...............asta e sigur...........kiar si atunci cand casatoriile sau covietuirea se sfarseste ,ceva ,ceva tot mai ramane si nu se stie de ce...........adica nimeni nu poate sa uite de tot..............oricat de greu ar fi fost sau oricat de nereusita ar fi fost acea experienta ........dar nu se poate uita complet...........oare de ce?????
roxanne
QUOTE(perla163 @ Jun 2 2009, 04:46 PM) *
DA dar totusi cum se poate defini casatoria??????ptr mine casatoria e o legatura invizibila creata de sentimente ,ca iubire ,intelegere ,respect,libertate ,idealuri si sperante...............e un fel de magnetism cred care ne tine uniti mereu unul de altul,ptr ca si dincolo de moarte noi suntem tot sot si sotie...........deci e ceva important si in acelasi timp misterios,ptr ca nu se intelege exact ce si cat ne leaga ,dar ceva ne leaga...............asta e sigur...........kiar si atunci cand casatoriile sau covietuirea se sfarseste ,ceva ,ceva tot mai ramane si nu se stie de ce...........adica nimeni nu poate sa uite de tot..............oricat de greu ar fi fost sau oricat de nereusita ar fi fost acea experienta ........dar nu se poate uita complet...........oare de ce?????


Depinde din ce motiv se sfarseste casatoria...sau relatia...ca daca pe mine m-ar bate sau m-ar insela, te asigur ca n-ar mai ramane nimic....decat ura.
perla163
QUOTE(roxanne @ Jun 2 2009, 04:55 PM) *
Depinde din ce motiv se sfarseste casatoria...sau relatia...ca daca pe mine m-ar bate sau m-ar insela, te asigur ca n-ar mai ramane nimic....decat ura.

DA SIGUR ,DAR TOT EXISTA CEVA..........KIAR SI URA E TOT UN SENTIMENT......... DECI KIAR DACA A FOST DUREROS NIMENI NU POATE UITA ......SI ASTA EU IMI EXPLIC PRIN ACEA LEGATURA INVIZIBILA CE SE CREEAZA ATUNCI CAND 2 SE UNESC,FIE IN CASATORIE FIE INTR-O CONVIETUIRE................. oFloare1.gif
perla163
Am facut azi o budinca cu gris cu frisca si sirop de capsuni yami.gif

Alondra
QUOTE(perla163 @ Jun 13 2009, 08:16 PM) *

Mvaaaaiiiiii............m-ai omorat! yami.gif eating.gif
ssimmona
QUOTE(perla163 @ Jun 13 2009, 06:16 PM) *
Am facut azi o budinca cu gris cu frisca si sirop de capsuni yami.gif


perla163
QUOTE(ssimmona @ Jun 13 2009, 08:09 PM) *

mai mamicuta maiiiiiiii............... vai sa nu-ti fie pofta ca iti dau bataitaaaaa-.........eu am scris acolo ca nu e recomandat burticilor!!!!!!!!!!!!!!
ssimmona
QUOTE(perla163 @ Jun 13 2009, 08:00 PM) *
mai mamicuta maiiiiiiii............... vai sa nu-ti fie pofta ca iti dau bataitaaaaa-.........eu am scris acolo ca nu e recomandat burticilor!!!!!!!!!!!!!!


Ai scris tu...dar prin asta m-ai ispitit si mai rau biggrin.gif Hmmmmm.......
perla163
QUOTE(ssimmona @ Jun 13 2009, 09:03 PM) *
Ai scris tu...dar prin asta m-ai ispitit si mai rau biggrin.gif Hmmmmm.......

partners.gif tzuc.gif te simti mai bine acuma???? ca azi ziceai ca ti-a fost rau!!!!!!!!!!
roxikira
QUOTE(perla163 @ Jun 13 2009, 08:16 PM) *
Am facut azi o budinca cu gris cu frisca si sirop de capsuni yami.gif



super.gif super.gif yami.gif M-ai dat pe spate Perluta mea iubita love1.gif tzuc.gif
hanuk26
yami.gif yami.gif anima1.gif anima1.gif eating.gif eating.gif cuvintele sunt de prisos..
perla163
HANUKA si ROXI partners.gif love1.gif floare2.gif
perla163
azi mi--am cumparat cevaaaaa super.gif

Alondra
Oooo ce dragutei sunt! Uite ca din astia am zis ca-mi cumpar si eu de aici si nu am mai apucat...himm..talpa din asta e foarte comoda si ne si inalta, nu?
Sa-i porti sanatoasa draga Perluta!
Apropo, ce mai faci tu, ca nu ai mai scris la VSFM! Ti mando un abbraccio fortissimo! hug.gif
pustiks
Ce frumosi si comozi! Vad ca nu te multumesti cu o pereche! eusa_clap.gif
perla163
QUOTE(Alondra @ Jun 16 2009, 04:41 PM) *
Oooo ce dragutei sunt! Uite ca din astia am zis ca-mi cumpar si eu de aici si nu am mai apucat...himm..talpa din asta e foarte comoda si ne si inalta, nu?
Sa-i porti sanatoasa draga Perluta!
Apropo, ce mai faci tu, ca nu ai mai scris la VSFM! Ti mando un abbraccio fortissimo! hug.gif

grazie ,anche io a te!!!!!!!!!!! eu urmaresc ce scriu fetele...........sa zicem ca am niste idei in cap .........si inca nu stiu ce voi faceeeee................pup tare partners.gif

QUOTE(pustiks @ Jun 16 2009, 04:46 PM) *
Ce frumosi si comozi! Vad ca nu te multumesti cu o pereche! eusa_clap.gif

mi-am luat amandoua perechile ptr ca mi-au placut si erau si fff coomozi( la mine e important asta) lasa ca si eu astea 2 zile am cam calcat pe bec( ca deobicei de fapt) cu dieta.......dar tot incerc sa tin dieta...........am vazut aia care ai scris-o tu,seamana ff bine cu dieta de care vorbeam eu......nu am inceput-o pe asta .......ptr ca nu cred ca voi reusi sa mananc supa aia.............dar vreau s-o tin pe aia care o am eu cu salate si cu care slabesti 4kg /sapt.........dar trebuie s-o tin asa cum e scrisa ea.............. notworthy.gif pupic dulce floare2.gif
Alondra
QUOTE(perla163 @ Jun 16 2009, 05:00 PM) *
grazie ,anche io a te!!!!!!!!!!! eu urmaresc ce scriu fetele...........sa zicem ca am niste idei in cap .........si inca nu stiu ce voi faceeeee................pup tare partners.gif

Himmm....ma pui pe ganduri...ce "coci" ? unsure.gif
Sper ca orice ar fi, e de bine!
perla163
QUOTE(Alondra @ Jun 16 2009, 05:04 PM) *
Himmm....ma pui pe ganduri...ce "coci" ? unsure.gif
Sper ca orice ar fi, e de bine!

da sper si eu sa fie de bine.............sa-ti spun un secret .........cred ca am sa fac si eu o pauza.........evident dupa luna asta................sau dupa cealalta,cand ar trebui sa fie ultima de stimulare...............vreau ca pauza mea sa dureze pana cand voi slabi si eu vreo 25 de kg...............poate asa voi avea mai multa vointa sa tin dieta..........ca stiu ca dupa aia pot sa ma apuc iar de munca ptr BB!!!!!!!!!! nu stiu ce sa fac exact...........dar cred ca asa ar fi cel mai bine.........ma gandesc ca daca raman si dupa aia am probleme din cauza kg in plus............na acuma meditez........cine ma mai intelege..........nici eu singura.........la sot inca nu i-am zis nimik ..........astept sa vad ce decizie voi lua............. notworthy.gif
Alondra
QUOTE(perla163 @ Jun 16 2009, 05:10 PM) *
da sper si eu sa fie de bine.............sa-ti spun un secret .........cred ca am sa fac si eu o pauza.........evident dupa luna asta................sau dupa cealalta,cand ar trebui sa fie ultima de stimulare...............vreau ca pauza mea sa dureze pana cand voi slabi si eu vreo 25 de kg...............poate asa voi avea mai multa vointa sa tin dieta..........ca stiu ca dupa aia pot sa ma apuc iar de munca ptr BB!!!!!!!!!! nu stiu ce sa fac exact...........dar cred ca asa ar fi cel mai bine.........ma gandesc ca daca raman si dupa aia am probleme din cauza kg in plus............na acuma meditez........cine ma mai intelege..........nici eu singura.........la sot inca nu i-am zis nimik ..........astept sa vad ce decizie voi lua............. notworthy.gif

Te inteleg sa stii!
Perluta, dar tu ai avut mereu probleme cu greutatea?Sau doar de cand ai crescut, te-ai maturizat?
Eu nu stiu ce sa zic cu chestia asta, pt ca am mai vazut/auzit de femei mai plinute care au ramas gravida.gif , deci nu cred ca e un impediment ffff mare...e adevarat ca poti sa tii sarcina mai usor cu mai putine kg, dar nu e neaparat o regula asta, nu?
Poate e ceva legat de insulina aia...de nu poti sa tii sarcina...unsure.gif
Nu stiu ce sa zic, ai vazut si tu la VSFM ca multe fete au ramas gravida.gif exact cand au reusit sa se detaseze de tot si si-au trait viata...
Eu oricum am acum alte probleme sa zic asa.....poate e binevenita o pauza pt oricine...asa cum simti si tu acum..
E greu tare....
perla163
QUOTE(Alondra @ Jun 16 2009, 05:15 PM) *
Te inteleg sa stii!
Perluta, dar tu ai avut mereu probleme cu greutatea?Sau doar de cand ai crescut, te-ai maturizat?
Eu nu stiu ce sa zic cu chestia asta, pt ca am mai vazut/auzit de femei mai plinute care au ramas gravida.gif , deci nu cred ca e un impediment ffff mare...e adevarat ca poti sa tii sarcina mai usor cu mai putine kg, dar nu e neaparat o regula asta, nu?
Poate e ceva legat de insulina aia...de nu poti sa tii sarcina...unsure.gif
Nu stiu ce sa zic, ai vazut si tu la VSFM ca multe fete au ramas gravida.gif exact cand au reusit sa se detaseze de tot si si-au trait viata...
Eu oricum am acum alte probleme sa zic asa.....poate e binevenita o pauza pt oricine...asa cum simti si tu acum..
E greu tare....

da stiu ca greutatea nu e un impediment asa mare................dar e un risc destul de mare ptr BB si ptr mine,care mai am si tensiunea mare si etc.......da slaba.slaba nu am fost niciodata ,dar totusi m-am ingrasat asa de mult de cand am venit aici ca nu am mai luat antic..................si eu cred ca astea mi-au facut ff mult rau-........mai ales cA ACUMA stiind ca am acea mutatie in sange ,nu ar fi trebuit sa iau deloc antic............iti dai seama,puteam sa fac tromboflebita de toata frumusetea...............oricum ....am citit mult si m-am informat mult si treba sta cam asa: ovarele polichistice iti provoaaca si acea insulina marita,iar ptr a reduce insulina si a ajuta ovarele sa functioneze cel mai bine e sa slabesti...........de aia ma gandesc eu ca asa ar fi mai bine.............mai ales ca toti doctorii de aici imi spun ca trebuie sa slabesc...............bine ca astia sunt si fixati cu slabitul,ca orice le-asi spune ca ma doare.....imi spun...........:""ma lei deve dimagrire""""""""""""......eu stiu ca trebuie sa slabesc........nbumai ca nu e asa simplu,ptr mine!!!!!!!!!!! crybaby.gif
pustiks
Si eu te inteleg Perla daca te mai gandesti. Aceeasi prostie ca tine am facut-o si eu cu anticonceptionalele. Am luat ani de zile si m-am ingasat de la ele, mi-a scazut imunitatea, nu sunt bune ca sunt pe baza de hormoni.
Alondra
QUOTE(perla163 @ Jun 16 2009, 05:26 PM) *
.eu stiu ca trebuie sa slabesc........nbumai ca nu e asa simplu,ptr mine!!!!!!!!!!! crybaby.gif

Stiu Perluta ca nu e deloc usor...eu ar trebui sa fac miscare sa slabesc numai vreo 5 kg si nu sunt in stare deloc...nu am vointa! oFloare1.gif Asa ca inteleg foarte bine ca e greu si mai greu cand nu te poate ajuta nimeni, doar tu! oFloare1.gif
Cele 19 kg de la ticker sunt tinta ta?
Ai incercat vreodata sa apelezi la un nutritionist? Eu nu le am cu astea deloc, insa am auzit ca astia consiliaza binisor...
Alimentatia e foarte importanta din pacate...la fel si miscarea in dorinta de slabire..cum miscarea poate unora nu permite timpul sau altceva, ramane mancarea...off, of.....
pustiks
Care e dieta cu salata Perla? Eu ar trebui sa mai dau jos 4-5 kg ca sa ajung la greutatea ideala. Pana acum am dat doar 5 kg jos ca nu am prea fost in stare sa tin dieta. Stiu ca tu ai dat mult jos, o sa reusesti sa le dai si pe celelalte ca ai vointa.
perla163
QUOTE(pustiks @ Jun 16 2009, 05:32 PM) *
Si eu te inteleg Perla daca te mai gandesti. Aceeasi prostie ca tine am facut-o si eu cu anticonceptionalele. Am luat ani de zile si m-am ingasat de la ele, mi-a scazut imunitatea, nu sunt bune ca sunt pe baza de hormoni.


poate ca sunt bune ,daca sunt luate sub indicatia unui medic sau poate ca depinde de fiecare organism............nu stiu,dar e clar ca pot face si mult rau...........dieta cu salate e scrisa la mine pe blog la diete.........
QUOTE(Alondra @ Jun 16 2009, 05:35 PM) *
Stiu Perluta ca nu e deloc usor...eu ar trebui sa fac miscare sa slabesc numai vreo 5 kg si nu sunt in stare deloc...nu am vointa! oFloare1.gif Asa ca inteleg foarte bine ca e greu si mai greu cand nu te poate ajuta nimeni, doar tu! oFloare1.gif
Cele 19 kg de la ticker sunt tinta ta?
Ai incercat vreodata sa apelezi la un nutritionist? Eu nu le am cu astea deloc, insa am auzit ca astia consiliaza binisor...
Alimentatia e foarte importanta din pacate...la fel si miscarea in dorinta de slabire..cum miscarea poate unora nu permite timpul sau altceva, ramane mancarea...off, of.....

da cele 19 kg sunt tinta mea ptr moment............dar dupa alea daca a-si mai putea slabi inca 10 nu mi-ar strica...........da am fost la dietolog si slabeam cate 1 kg pe saptamana........si ptr mine era ff putin...........si nu am mai mers..............dar atunci nu stiam de problema mea cu ovarele polichistice........poate daca imi dadea si mie niste metformin sau ceva,poate slabeam mai mult.............oricum eu stiu cA daca m-asi tine serios de dieta a-si slabi bine,dar e greu ca asa cum spunea PUSTIKS ,sunt ispite peste tot......ba pizza,ba inghetata,ba nu stiu ce si uite asa.........trece timpul si eu nu rezolv nimik,de aia ma gandeam sa iau o pauza cu motivul ca daca nu slabesc nu pot sa aspir la bb si poate asa voi fi mai motivata si voi reusi sa rezist tentatiilor!!!!!!!!!!!1 notworthy.gif
Alondra
QUOTE(perla163 @ Jun 16 2009, 05:45 PM) *
.trece timpul si eu nu rezolv nimik,de aia ma gandeam sa iau o pauza cu motivul ca daca nu slabesc nu pot sa aspir la bb si poate asa voi fi mai motivata si voi reusi sa rezist tentatiilor!!!!!!!!!!!1 notworthy.gif

Da, vointa e pusa la grea incercare!
Nu pot decat sa-ti urez succes!Sa te decizi sa pui punctul pe I, sa ai vointa de fier sa rezisti la tentatii...trebuie un plan de bataie cred ca....sa indepartezi tentatiile....uite cum zicea Pustiks...ca a fost la pizza, nu stiu, taiate iesirile astea..zic cum as face eu......acasa n-as mai gati nimic dulce cel putin......ah, si conteaza si sotul din pacate...cum ne poate sustine el, Sotul-bine ar fi sa tina si el dieta (al meu de ex nici nu se gandeste la asa ceva, deci nicio sansa), ca sa gatesti sanatos, sa elimini ispita si din casa......
Mult succes draga mea si poate ti se pune "pata" ca lumea si te pui serios pe treaba!Cum zic multi, totul porneste de la creier pana la urma, si acolo trebuie sa fim cei mai puternici!
perla163
QUOTE(Alondra @ Jun 16 2009, 05:51 PM) *
Da, vointa e pusa la grea incercare!
Nu pot decat sa-ti urez succes!Sa te decizi sa pui punctul pe I, sa ai vointa de fier sa rezisti la tentatii...trebuie un plan de bataie cred ca....sa indepartezi tentatiile....uite cum zicea Pustiks...ca a fost la pizza, nu stiu, taiate iesirile astea..zic cum as face eu......acasa n-as mai gati nimic dulce cel putin......ah, si conteaza si sotul din pacate...cum ne poate sustine el, Sotul-bine ar fi sa tina si el dieta (al meu de ex nici nu se gandeste la asa ceva, deci nicio sansa), ca sa gatesti sanatos, sa elimini ispita si din casa......
Mult succes draga mea si poate ti se pune "pata" ca lumea si te pui serios pe treaba!Cum zic multi, totul porneste de la creier pana la urma, si acolo trebuie sa fim cei mai puternici!

da iti multumesc de intelegere si mai ales de incurajari si eu vreau sa reusesc..........te pupik!!!!!!!!!!!
pustiks
Eu nu am mai mancat prajit de o luna si ceva, daca fac ceva la tigaie, fac fara ulei si rar. Am rarit dulciurile, o tableta de ciocolata pe zi imi ajunge. Uneori nu o mananc nici pe aia, manac inghetata, dar beau cafea cate 2 pe zi si inainte nu prea eram cu cafeaua. Astea sunt singurele lucruri pe care am reusit sa le fac in privinta dietei, in rest am mancat aproape normal. Imi e ciuda ca nu reusesc cu dieta ca as slabi mai repede. Acum nici sa nu mai am viata sociala din cauza dietei nu merge. Ar insemna sa ma urc pe pereti de plictiseala, mai ales ca sunt si singura.
perla163
QUOTE(pustiks @ Jun 16 2009, 06:06 PM) *
Eu nu am mai mancat prajit de o luna si ceva, daca fac ceva la tigaie, fac fara ulei si rar. Am rarit dulciurile, o tableta de ciocolata pe zi imi ajunge. Uneori nu o mananc nici pe aia, manac inghetata, dar beau cafea cate 2 pe zi si inainte nu prea eram cu cafeaua. Astea sunt singurele lucruri pe care am reusit sa le fac in privinta dietei, in rest am mancat aproape normal. Imi e ciuda ca nu reusesc cu dieta ca as slabi mai repede. Acum nici sa nu mai am viata sociala din cauza dietei nu merge. Ar insemna sa ma urc pe pereti de plictiseala, mai ales ca sunt si singura.

la mine cea mai grea parte e sa renunt la dulciuri.........si astea fac cel mai mult rau...........of ,of.........sper totusi sa ma pacalesc cu ceva.......este aici inghetata dietetica si am vazut ca e foarte buna...........o sa-mi fac o provizie si cand mi-e pofta de cevA DULCE..........mananc inghetata de aia..........macar nu are asa multe calorii,ca e fara lapte si fara oua.........
pustiks
Eu am reusit la un moment dat sa imi pacalesc organismul mancand in fiecare dimineata pe stomacul gol cate 2-3 lingurite de miere. Un timp nu mai simteam nevoia de dulce. E foarte important sa rezisti cateva zile fara dulciuri, apoi se obisnuieste organismul si nu mai cere asa de mult dulce. Problema e ca daca dupa un timp scapi iar in ciocolata din frigider si mananci vreo 2 zile dulciuri iti cere din nou organismul. Eu stiu ca anul trecut asa am patit. Dulciurile sunt ca niste droguri, organismul devine dependent de ele. Oricum, tu ai vointa si reusesti sigur. partners.gif
perla163
QUOTE(pustiks @ Jun 16 2009, 06:21 PM) *
Eu am reusit la un moment dat sa imi pacalesc organismul mancand in fiecare dimineata pe stomacul gol cate 2-3 lingurite de miere. Un timp nu mai simteam nevoia de dulce. E foarte important sa rezisti cateva zile fara dulciuri, apoi se obisnuieste organismul si nu mai cere asa de mult dulce. Problema e ca daca dupa un timp scapi iar in ciocolata din frigider si mananci vreo 2 zile dulciuri iti cere din nou organismul. Eu stiu ca anul trecut asa am patit. Dulciurile sunt ca niste droguri, organismul devine dependent de ele. Oricum, tu ai vointa si reusesti sigur. partners.gif

si tu ai sa reusesti ca nu ai multe kg de pierdut.........tie iti ajunge o sapt de dieta si gataaaaa............BAFTA MULTA si mersi mult de incurajari.............ne auzim mai tarziu ca acuma merg sa -mi schimb vasele la flori!!!!!!!!pupici
pustiks
QUOTE(perla163 @ Jun 16 2009, 07:31 PM) *
si tu ai sa reusesti ca nu ai multe kg de pierdut.........tie iti ajunge o sapt de dieta si gataaaaa............BAFTA MULTA si mersi mult de incurajari.............ne auzim mai tarziu ca acuma merg sa -mi schimb vasele la flori!!!!!!!!pupici

Poate e asa cum zici tu, nu am multe kg de pierdut, dar eu nu am reusit niciodata sa tin dieta mai mult de 2 zile, asa ca n-am nicio sansa sa tin o saptamana. As fi multumita daca le-as pierde chiar si intr-o luna, numai sa le pierd.
Saya
va admir ca vreti sa slabiti dar spune-ti-mi si mie cum fac sa ma ingras ca dulciuri nu pre-mi vine sa mananc decat praji de la cofetarie si cum nu am una prea aproape nu pot, va pup!
Saya
perlut sa stii ca eu te inteleg,si mie m-i se intampla sa vreau sa nu mai intru pe forum ca nu-mi face bine da nu pot sa ma abtin.despre dieta ce sa-ti zic ca nu stiu,dar cred ca tu esti foarte ambitioasa si cred ca-ti vei atinge scopul.si pantofii tai sunt absolut superbi si de calitate cum imi plac mie.roz nu as purta dar ai tai sunt chiar deosebiti.te pupic si ai incredere in fortele tale ca vei reusi,si dc problema ta ssunt dulciurile,dorinta de a avea bb le va da la o parte.apreciez asta pt ca sunt pers care vor bb si nu se abtin catusi de putin!am terminat.ai incredere in tine!
perla163
QUOTE(ocristina @ Jun 18 2009, 05:24 PM) *
perlut sa stii ca eu te inteleg,si mie m-i se intampla sa vreau sa nu mai intru pe forum ca nu-mi face bine da nu pot sa ma abtin.despre dieta ce sa-ti zic ca nu stiu,dar cred ca tu esti foarte ambitioasa si cred ca-ti vei atinge scopul.si pantofii tai sunt absolut superbi si de calitate cum imi plac mie.roz nu as purta dar ai tai sunt chiar deosebiti.te pupic si ai incredere in fortele tale ca vei reusi,si dc problema ta ssunt dulciurile,dorinta de a avea bb le va da la o parte.apreciez asta pt ca sunt pers care vor bb si nu se abtin catusi de putin!am terminat.ai incredere in tine!

mersi mult de cuvintele tale pline de forta............cat despre cum sa te ingrasi putin........pai incearca sa mananci cat mai sanatos si daca nu prea ai pofta de mancare ia niste vitamine ,ptr o perioada!!!!!!!!!! daca nu.............mai usor super.gif ................ITI DAU EU VREO 10 kg!!!!!!!!!!!!!gratisssssssssss laugh.gif
perla163
am gasito melodie CAM VECHE ,dar ptr mine la fel de frumoasa ca atunci cand era pe primele locuri in topuri
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.