Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Lectiile Menirii Personale...
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Horoscop
ruxy




Fiecare semn solar are o parte "umbrita" care se refera la trasaturile sale negative. O parte din Menirea ta personala( sau intreaga ta Menire) este, sa depasesti aceste "umbre", sau sa inveti de la ele. Le-am putea numi lectii de viata.

Berbec

Domina-ti tendintele impulsive; invata sa faci proiecte in prealabil.


Taur

Depaseste starea de materialitate; canalizeaza-ti tendintele de incapatanare si transforma-le in tenacitate.


Gemeni

Dezvolta-ti latura spirituala; dezbara-te de indoielile fata de propriul "eu".


Rac

Depaseste-ti pesimismul; invata sa te gandesti profund la lucrurile pe care le doresti si nu la cele de care ti-e teama.



Leu

Invinge-ti mandria, ca si convingerea ca altii te critica.


Fecioara

Invata cum sa delegi raspunderi, sa ceri ajutor, sa primesti binele cu eleganta si permite-i Lui Dumnezeu sa iti indeplinesaca rugile.



Balanta


Ai grija la felul in care iei decizile si tine-te de ele.


Scorpion

Rezolva-ti tendinta de secretomanie, prin acumularea unui grad mai inalt de incredere in altii.


Sagetator

Invata sa iti pui visele in actiune si du la bun sfarsit proiectele de care te apuci.


Capricorn

Trebuie sa devii ceva mai senin. Intensifica-ti mai mult sinceritatea, decat seriozitatea.


Varsator

Descopera cum sa ramai cu picioarele pe pamant, ocupandu-te concomitent de menirea ta globala.

Pesti

Convinge-te de modul in care poti sa demonstrezi abundenta si depaseste-ti tendinta de a te angaja in sacrificii de sine inutile.



Cei mai multi dintre noi avem mai mult de o Menire globala. De exemplu una din Menirile tale este probabil, sa ai copii si sa ii cresti. O alta Menire poate fi legata de diferitele actiuni de voluntariat in care te implici. In sfarsit o alta s-ar putea referi la munca pe care o faci sa castigi bani.
Andrei
foarte intersant topic. merci rux smile.gif
mela81
eu sunt berbec dar intotdeauna imi fac planuri dinainte! rar mi se intampla sa fiu impulsiva!
ruxy
QUOTE(Andrei @ Apr 9 2009, 08:03 PM) *
foarte intersant topic. merci rux smile.gif

Cu placere Andrei smile.gif
Luka
La mine pare greu ! Sunt fecioara ...
ruxy
QUOTE(mela81 @ Apr 9 2009, 08:04 PM) *
eu sunt berbec dar intotdeauna imi fac planuri dinainte! rar mi se intampla sa fiu impulsiva!

Eu am doi berbeci in familie...si sunt foarte impulsivi...poate ca tu esti o exceptie de la regula rolleyes.gif smile.gif
ruxy
QUOTE(Luka @ Apr 9 2009, 08:28 PM) *
La mine pare greu ! Sunt fecioara ...

Poate ca doar pare...oricum sunt convinsa ca ai inteles mesajul partners.gif
mela81
QUOTE(rux25 @ Apr 9 2009, 11:49 PM) *
Eu am doi berbeci in familie...si sunt foarte impulsivi...poate ca tu esti o exceptie de la regula rolleyes.gif smile.gif

da dar atunci cand se intampla si gresesc chiar dau cu bata in balta cum se spune.!
ruxy
QUOTE(mela81 @ Apr 9 2009, 11:53 PM) *
da dar atunci cand se intampla si gresesc chiar dau cu bata in balta cum se spune.!

Tocmai asta trebuie sa incerci sa corectezi Mela...asta spune Lectia ta rolleyes.gif
mela81
tzuc.gif
QUOTE(rux25 @ Apr 9 2009, 11:58 PM) *
Tocmai asta trebuie sa incerci sa corectezi Mela...asta spune Lectia ta rolleyes.gif

Lili
rux.... notworthy.gif ...mereu surprinzatoare...
f.interesant floare2.gif
ruxy
QUOTE(amy28 @ Apr 10 2009, 09:56 AM) *
rux.... notworthy.gif ...mereu surprinzatoare...
f.interesant floare2.gif

Cu totii avem de invatat ceva rolleyes.gif tzuc.gif
giulia_0319
Pesti

Convinge-te de modul in care poti sa demonstrezi abundenta si depaseste-ti tendinta de a te angaja in sacrificii de sine inutile.

"sacrificii de sine inutile"? biberon.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.