Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: In Amintirea Ingerasilor Ce Au Plecat Prea Devreme
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Povestea Ta > In amintirea ingerasilor ce au plecat prea devreme
Pagini: 1, 2
tinculescu mariana roxana
buna tuturor sunt roxana si am sa va spun groazica mea poveste in urma cu vreo 9 luni eram gravida pt a doua oara dar m-i s-a spulberat toate gandurile pt ca copilul meu a murit la nastere sa va spun cum .am fost la medic periodic,analize la zi ,3d ,o sarcina super usoara stiam cum este si dintr-o data nu l-am mai simtit pe bebe miscand si am fost la doctor care-mi spune ca e totul ok am venit acasa nelinistita ca stiam ce se intampla cu minesi pe 1ianuarie 2009 noaptea m-i s-a rupt apa si am plecat la spital unde acolo mi-a spus ca copilul este mort,apoi m-au supus unor seturi de analize ca nu stiau de cand este mort si de abia dupa ce a sosit rezultatul analizelor atunci mi-au provocat nasterea[9luni],o durere cumplita pt familia mea dar mai ales pt baietelul meu[2 ani]care abia astepta venirea fratiorului sau anima1.gif crybaby.gif
bendisartemis
QUOTE(tinculescu mariana roxana @ Apr 4 2009, 05:29 PM) *
buna tuturor sunt roxana si am sa va spun groazica mea poveste in urma cu vreo 9 luni eram gravida pt a doua oara dar m-i s-a spulberat toate gandurile pt ca copilul meu a murit la nastere sa va spun cum .am fost la medic periodic,analize la zi ,3d ,o sarcina super usoara stiam cum este si dintr-o data nu l-am mai simtit pe bebe miscand si am fost la doctor care-mi spune ca e totul ok am venit acasa nelinistita ca stiam ce se intampla cu minesi pe 1ianuarie 2009 noaptea m-i s-a rupt apa si am plecat la spital unde acolo mi-a spus ca copilul este mort,apoi m-au supus unor seturi de analize ca nu stiau de cand este mort si de abia dupa ce a sosit rezultatul analizelor atunci mi-au provocat nasterea[9luni],o durere cumplita pt familia mea dar mai ales pt baietelul meu[2 ani]care abia astepta venirea fratiorului sau anima1.gif crybaby.gif

imi pare rau prin ce ai trecut crybaby.gif ..nici nu am cuvinte....dar,trebuie sa mergi inanite ptr baietelul tau si noroc cu o noua sarcina trandafir.gif
VALERIA OANA
QUOTE(tinculescu mariana roxana @ Apr 4 2009, 05:29 PM) *

Stiu ce simti sa intri in maternitate cu vise pentru o viata si sa pleci cu mainile goale. Stiu ce simti cand privesti certificatul de nastere si nu iti vine sa crezi ca este insotit de un certificat de deces. Stiu ce simti cand nu intelegi de ce tu? Imi pare rau pentru tine si pentru sperantele pe care ti le-ai facut. Imi pare rau pentru raspunsurile pe care trebuie sa i le daiu baietelului tau....
delina_ale7
un copil care isi pierde mama se numeste orfan, o mama care isi pierde copilul nu se numeste nicicum..............PENTRU CA ASTA NU POATE FI SPUS IN CUVINTE. Sa te maingaie Dumnezeu, sa-ti aline sufletul, sa-ti intareasca pasii sa poti merge mai departe floare2.gif . Dumnezeu sa-l tina langa el. Doar el cunoaste destinul fiecarui om si noi din nefericire nu putem face nimic decat sa ne supunem dorintei lui. Te pup
VALERIA OANA
mia22_ro
oFloare1.gif

VALERIA OANA
mia22_ro
SA STITI CA VA IUBESC!!!!!!!!!!!!!!!!!
natsandrea
Trebuie sa fie ingrozitor sa pierzi un bebe... crybaby.gif
VALERIA OANA
"Da-mi Doamne, Puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce imi sta in putinta
si Intelepciunea de a face diferenta intre ele!"
danna68
Cand ingerii saruta

Ingenuncheaza mama,
Sa ne rugam mereu
Cand ingerii saruta
In taina somnul meu.

Inchide-mi ochisorii
Cand ingeri ma privesc,
Sa-mi mangaie-obrajorii
Cand stele stralucesc.

Invata-ma ce-i bine,
Fereste-ma de rau,
Caci au venit pe lume,
Trimisi de Dumnezeu
giulia_0319
QUOTE(danna68 @ May 12 2009, 02:06 AM) *
Cand ingerii saruta
Ingenuncheaza mama,
Sa ne rugam mereu
Cand ingerii saruta
In taina somnul meu.

Inchide-mi ochisorii
Cand ingeri ma privesc,
Sa-mi mangaie-obrajorii
Cand stele stralucesc.

Invata-ma ce-i bine,
Fereste-ma de rau,
Caci au venit pe lume,
Trimisi de Dumnezeu

crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
VALERIA OANA
QUOTE(danna68 @ May 12 2009, 02:06 AM) *
Cand ingerii saruta
Ingenuncheaza mama,
Sa ne rugam mereu
Cand ingerii saruta
In taina somnul meu.

Inchide-mi ochisorii
Cand ingeri ma privesc,
Sa-mi mangaie-obrajorii
Cand stele stralucesc.

Invata-ma ce-i bine,
Fereste-ma de rau,
Caci au venit pe lume,
Trimisi de Dumnezeu

Imi este cumplit de dor de fetita mea
mia22_ro
rami
of DOAMNE cata durere nu va inteleg pt ca nu am trecut prin asa ceva dar imi inchipui ca doare rau si ma rog ca cel de sus sa va aline durerea.verisoara mea a patit la fel:a ramas ff greu peste tot pe unde au fost nu le dadeau sanse dar pina la urma au reusit.era baietel a fost totul bine la eco peste tot si la nastere au obs ca avea intestinul gros urcat peste plamini si acestia nu erau dezv.l-au op la buc dar a murit de ce ne da dumnezeu asa ceva ?
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 16 2009, 10:25 PM) *
of DOAMNE cata durere nu va inteleg pt ca nu am trecut prin asa ceva dar imi inchipui ca doare rau si ma rog ca cel de sus sa va aline durerea.verisoara mea a patit la fel:a ramas ff greu peste tot pe unde au fost nu le dadeau sanse dar pina la urma au reusit.era baietel a fost totul bine la eco peste tot si la nastere au obs ca avea intestinul gros urcat peste plamini si acestia nu erau dezv.l-au op la buc dar a murit de ce ne da dumnezeu asa ceva ?

Cineva mi-a spus ca nu Dumnezeu este cel ce ne "loveste" ci altcineva care vrea ca noi sa il acuzam pe Dumnezeu si sa ne indepartam de el.
Altcineva mi-a spus ca Dumnezeu ii ia in imparatia lui pe cei pe care ii iubeste foarte mult...
Altcineva mi-a spus.....vorbe, vorbe, vorbe....nu stiu unde si care este adevarul, stiu doar ca doare prea tare
rami
buna seara valeria eu auzisem ca dumnezeu iti da asa necaz pt ca ne-am abatut de la el si asa ne indreptam iar spre el prin rugaciune .asa o fi nu stiu nimeni nu merita asa ceva.eu am alta problema biggrin.gife ce Cel de sus le da copii celor care nu ii vor celor care ii fac si ii arunca la gunoi in wc si asa mai departe de ce?
rami
of imi apare cind scriu fata aia care rade dar chiar nu am chef de ras
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:10 PM) *
buna seara valeria eu auzisem ca dumnezeu iti da asa necaz pt ca ne-am abatut de la el si asa ne indreptam iar spre el prin rugaciune .asa o fi nu stiu nimeni nu merita asa ceva.eu am alta problema biggrin.gife ce Cel de sus le da copii celor care nu ii vor celor care ii fac si ii arunca la gunoi in wc si asa mai departe de ce?

Nu stiu daca m-am departat de Dumnezeu sau nu. Nu sunt o habotnica, sunt doar o femeie ce incearca sa-si pastreze credinta si se roaga atunci cand simte.
Nu am pacate majore, nu am furat, nu am luat barbatul altei femei, nu am ucis, nu am curvit, nu mi-am facut idoli si cu "aproapele" meu am relatii decente, de amicitie.
Nu cred ca am fost pedepsita de Dumnezeu ca m-am indepartatde el, nu asa ne intoarce spre el si spre credinta. Si apoi, ce credinta ar fi aceea daca sufletul iti este plin de ura?
Chiar crezi ca mamele ai caror copii mor, sunt pedepsite pentru ca sunt pacatoase? Dar celelale care pacatuiesc cu adevarat?
Si de fapt, care este scala valorilor ? Cand esti mai pacatos si cand esti mai putin pacatos?
rami
nu stiu valeria chair nu stiu si eu ma intreb mereu in ultimul an cu ce am gresit fata de dumnezeu de ma pedepsete asa ?asa o simt eu ca pe o pedeapsa tot ce mise intampla tot ce am iubit in viata dumnezeu imi ia incet incet banuiesc ca am gresit undeva dar inca ma mai gandesc unde?
USA
QUOTE(VALERIA OANA @ May 20 2009, 10:07 PM) *
Cineva mi-a spus ca nu Dumnezeu este cel ce ne "loveste" ci altcineva care vrea ca noi sa il acuzam pe Dumnezeu si sa ne indepartam de el.

Eu asta cred cu tarieeee!......dn pacate asa este, cred yo! oFloare1.gif
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:21 PM) *
nu stiu valeria chair nu stiu si eu ma intreb mereu in ultimul an cu ce am gresit fata de dumnezeu de ma pedepsete asa ?asa o simt eu ca pe o pedeapsa tot ce mise intampla tot ce am iubit in viata dumnezeu imi ia incet incet banuiesc ca am gresit undeva dar inca ma mai gandesc unde?

Dar de ce crezi ca ai gresit tu? De ce crezi ca esti pedepsita? De ce sa credem ca noi suntem centrul universului si trebuie sa cunoastem doar fericirea? Ce vina ai tu ca cei din jurul tau, care probabil au o varsta, se duc sa se odihneasca putin intr-o alta lume?
rami
daca ne loveste ala rau DUMNEZEU de ce il lasa sa dea in noi?poate par idioate intreb mele dar sunt prea furioasa si nu situ pe cine pe mine? pe cel de sus?
USA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:25 PM) *
daca ne loveste ala rau DUMNEZEU de ce il lasa sa dea in noi?poate par idioate intreb mele dar sunt prea furioasa si nu situ pe cine pe mine? pe cel de sus?

Pilda spusa de cineva mie...la cam aceleasi intrebari...
"de ce parintele care isi vede copilul cu sentinta...inchide ochii si tace?"
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:25 PM) *

Yin si Yang, alb si negru, rece si cald, bun si rau, a fost, este si va fi o lupta continua..."castiga" cel ce va avea cat mai multi adepti de partea lui. Nu ne ramane sa speram decat ca binele va invinge raul
rami
nu zic ca sunt centrul univ dar de exemplu mama mea a fost bolnava de cand ma stiu a renuntat la tot din cauza bolii la serv la tot iar eu nu m-am putut bucura f mult de prezenta ei la 50 de ani a murit poate pt unii pare destul de mult dar nue asa iar dupa doua luni dupa ce a murit ea am aflat ca tata are cancer si nu stiu cat mai rezista? de ce?
rami
ma rog in fiecare zi sa imi dea putere sa trec peste toate si sa merg mai departe am vrut sa am un copil sa il iubesc dar nu am parte si asa mi departe .poate sunt egoista sunt altii care poate nu au nici dupa ce bea apa si nu au multe altele macar eu cat de cat am avut am 26 de ani si am invatat sa fac si colive si multe altele
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:27 PM) *
nu zic ca sunt centrul univ dar de exemplu mama mea a fost bolnava de cand ma stiu a renuntat la tot din cauza bolii la serv la tot iar eu nu m-am putut bucura f mult de prezenta ei la 50 de ani a murit poate pt unii pare destul de mult dar nue asa iar dupa doua luni dupa ce a murit ea am aflat ca tata are cancer si nu stiu cat mai rezista? de ce?

Pentru ca mama ta a fost obosita si pentru ca tatal tau trebuie sa mearga alaturi de ea sa o sprijine in continuare... si pentru ca tu a trebuit sa porti aceasta cruce. Pentru ca menirea ta a fost sa le alini lor suferinta si sa le mangai fruntile ...Pentru ca mama ta ti-a dat viata si a murit pentru ca tu sa inveti ceva din suferinta si moartea ei.
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:29 PM) *
ma rog in fiecare zi sa imi dea putere sa trec peste toate si sa merg mai departe am vrut sa am un copil sa il iubesc dar nu am parte si asa mi departe .poate sunt egoista sunt altii care poate nu au nici dupa ce bea apa si nu au multe altele macar eu cat de cat am avut am 26 de ani si am invatat sa fac si colive si multe altele

Ai 26 de ani, ai toata viata inainte. Ai capatat experienta cat pentru o viata de om. Nu este o experienta placuta, dar ai invatat ceva din tot ceea ce s-a intamplat in viata ta. Bun sau rau.
rami
as da orice pt o clipa sa o mai vad o data sa ii spun ca imi e dor de ea si ca o iubesc
rami
scuze poate va plictisesc cu probl mele dar asa ma mai descarc nici o durere nu se compara cu alta
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:32 PM) *
as da orice pt o clipa sa o mai vad o data sa ii spun ca imi e dor de ea si ca o iubesc

Din pacate, vei ramane cu dorinta asta. La fel cum si eu imi doresc sa imi tin in brate fetita
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:33 PM) *
scuze poate va plictisesc cu probl mele dar asa ma mai descarc nici o durere nu se compara cu alta

Nu. nici o durere nu se compara cu alta. Dar toate sunt profunde si toate ne afecteaza si ne schimba viata. Depinde doar de noi sa o schimbam in bine
rami
multumesc ca mai ascultata si iti doresc o seara placuta si multa caldura in suflet
USA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:32 PM) *

Fiecare vorba spusa o simte si o aude....e mama!
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:36 PM) *
multumesc ca mai ascultata si iti doresc o seara placuta si multa caldura in suflet

partners.gif Sa ai grija de tine si incearca sa-i faci tatalui tau cat mai placuta sederea alaturi de tine pana cand obosit si impovarat, va merge alaturi de dragostea vietii lui sa se odihneasca partners.gif
rami
oare ?stiti ce faceam de multe ori cand ma duceam la ea o pupam si o miroseam pe obraz ca sa imi ramina mirosul ei in minte .gata va las ca m-am saturat de atatea lacrimi
USA
Love ya!
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:39 PM) *
oare ?stiti ce faceam de multe ori cand ma duceam la ea o pupam si o miroseam pe obraz ca sa imi ramina mirosul ei in minte .gata va las ca m-am saturat de atatea lacrimi

Sa-i spui tatalui tau mai des ca il iubesti
USA
yes.gif yes.gif yes.gif
Si tu, Oana, la fel....spune Mariei cat de mult o iubesti......inchide-te in camera..urca pe munti.....si elibereaza sufletul...striga din toti rarunchii acest lucru!.....
Omenirea sa inteleaga dragostea de mama!
Si nu uita de Claudiu! hug.gif
rami
la noi in famile a fost asa mama era amea si tata a surorii mele eu cu ea discutam mai mult iar sora mea era pe aceeasi lung de unda cu tata
VALERIA OANA
QUOTE(USA @ May 20 2009, 10:44 PM) *
yes.gif yes.gif yes.gif
Si tu, Oana, la fel....spune Mariei cat de mult o iubesti......inchide-te in camera..urca pe munti.....si elibereaza sufletul...striga din toti rarunchii acest lucru!.....
Omenirea sa inteleaga dragostea de mama!
Si nu uita de Claudiu! hug.gif

Ii spun Mariei permanent ca o iubesc, dar nu strig asta, ci o pastrez doar in sufletul meu.
Cat despre Claudiu, este stresul meu....
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:45 PM) *
la noi in famile a fost asa mama era amea si tata a surorii mele eu cu ea discutam mai mult iar sora mea era pe aceeasi lung de unda cu tata

Acum nu va mai impartiti parintii si dragostea lor. Ati ramas voi si dragostea voastra i-o oferiti lui
USA
QUOTE(VALERIA OANA @ May 20 2009, 10:45 PM) *
Ii spun Mariei permanent ca o iubesc, dar nu strig asta, ci o pastrez doar in sufletul meu.
Cat despre Claudiu, este stresul meu....

Nu tine.....nu in tine......scoate afara de granita sufletului...vei vedea ce bine va fii......vei simtii cum acel strigat cumva, macar ptr moment...va arata cata dragoste ai in tine ptr pruncii tai!
Claudiu este calea spre liniste!
VALERIA OANA
QUOTE(USA @ May 20 2009, 10:47 PM) *
Nu tine.....nu in tine......scoate afara de granita sufletului...vei vedea ce bine va fii......vei simtii cum acel strigat cumva, macar ptr moment...va arata cata dragoste ai in tine ptr pruncii tai!
Claudiu este calea spre liniste!

NU.
rami
asa e vale sa stii ca toata atentia si dragostea e numai pt el taticul meu
USA
Asa...mai spune inca odata...si inca odata.....si striga sa simti cum tremura toate.....striga iubireaaa!
rami
oricum vale e numai a ata pt ca a fost inauntrul tau inimioara langa inima
VALERIA OANA
QUOTE(rami @ May 20 2009, 10:50 PM) *
asa e vale sa stii ca toata atentia si dragostea e numai pt el taticul meu

Dar sa nu uiti de tine si de viata ta....Ceasul ticaie si timpul trece
USA
Mamy Oana......iubeste pe Maria.....Maria pui de Oana...
Strig cu tine si langa tine!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.