Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ion Dolanescu,a Murit?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Discutii generale > Stiri de ultima ora
Mih@ela
Fetelor,e adevarat??? oFloare1.gif crybaby.gif
alexa21
QUOTE(Mih@ela @ Mar 19 2009, 05:38 PM) *
Fetelor,e adevarat??? oFloare1.gif crybaby.gif

se pare ca da.chiar acum ma uit la tv si e adevarat.arata acum pe acasa si pe antena 3 .chiar trist.
Mih@ela
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Doamne,fetelor,eu chiar plang!Nu imi vine sa cred!!! crybaby.gif crybaby.gif trandafir.gif trandafir.gif Dumnezeu s il ierte!
Tania_25
D-zeu sa-l ierte..... crybaby.gif A fost un om de valoare....putini oameni asa talentati ca el se mai nasc.... crybaby.gif
Mih@ela
Eu parca nu cred...e socant!!! crybaby.gif
ssimmona
Da, a murit! Mi-a spus acum pe mess matusamea din Ro...ca a dat la televizor...a murit de o ora....Alexxa draga ce mai faci? Ce face bebelusul din burtica?
irinaririna
Dumnezeu sa-l ierte! M-a socat si pe mine stirea sad.gif.
alexa21
QUOTE(ssimmona @ Mar 19 2009, 05:56 PM) *
Da, a murit! Mi-a spus acum pe mess matusamea din Ro...ca a dat la televizor...a murit de o ora....Alexxa draga ce mai faci? Ce face bebelusul din burtica?

e un zbenguila.ma tine in suturi de azi-noapte.e o dulceata. jucaus.gif
anamarianegrii
ULTIMA ORA:A murit Ion Dolanescu, cunoscutul interpret de muzica populara (VIDEO)
Comentarii: 1
Ion Dolanescu, cunoscutul interpret roman de muzica populara, a incetat astazi din viata, la varsta de 65 de ani.

Alaturi de activitatea muzicala, Ion Dolanescu a fost si deputat in legislatura 2000-2004, ales in judetul Ilfov pe listele partidului PRM.

Potrivit primelor informatii oferite de Antena 3, decesul a survenit in jurul orei 16.00, la locuinta sa, ca urmare a unui stop cardio-respirator. Un echipaj SMURD s-a deplasat la locuinta acestuia, in Capitala, unde timp de o ora s-a incercat resuscitarea artistului, informeaza Mediafax.

Ion Dolanescu s-a nascut in satul Persinari, judetul Dambovita, in anul 1944. In 1966, a absolvit liceul "Ienachita Vacarescu" din Targoviste si apoi si Scoala Populara de Arta.

A avut o discografie semnificativa (peste 50 de albume), cu numeroase inregistrari la radio si televiziune si cu o bogata activitate concertistica. A primit Discul de aur 1970/1996 pentru intreaga activitate.

Printre slagarele cunoscutului interpret se numara "M-am nascut langa Carpati" , "Gorjule, gradina dulce" , "De cand sunt pe-acest pamant" , "Mandro, cand ne iubeam noi", "Sa-mi traiasca nevestica" , "Neuitata mea, Maria". A interpretat numeroase cantece alaturi de Maria Ciobanu, cu care are si un fiu, Ionut Dolanescu.
Mih@ela
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Multumesc de articol,anamarianegrii.. oFloare1.gif
_raayan_
Am pierdut inca un mare talent..un om de valoare. D-zeu sa-l ierte! crybaby.gif Si eu am fost socata cand am auzit la stiri... sad.gif
marimaria
Dumnezeu sa-l ierte.....un mare cantaret.
Imi facea placere sa ascult cantecele sale.
USA
Soc ptr sot.....el a crescut cantand cantecele lui..si ..inca....mai canta...la Babys.... partners.gif
Ptr mine..not so much....poate din pacate...nu l-am ascultat prea mult! oFloare1.gif

Pacat....Doamne cum e viata omului! oFloare1.gif
mamanda
Nu-mi vine sa cred crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif .L-am vazut ultima oara invitat la Happy Hour la Maruta,era asa trist,chiar ii spuneam sotului ca ceva nu-i in ordine cu el .....Doamne Doamne la luat la el sa le cante la ingeri.D-zeu sa-l ierte.....
Mih@ela
QUOTE(mamanda @ Mar 19 2009, 10:04 PM) *
Nu-mi vine sa cred crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif .L-am vazut ultima oara invitat la Happy Hour la Maruta,era asa trist,chiar ii spuneam sotului ca ceva nu-i in ordine cu el .....Doamne Doamne la luat la el sa le cante la ingeri.D-zeu sa-l ierte.....

Si mie mi se parea ca nu era in regula... oFloare1.gif crybaby.gif crybaby.gif
O valoare romaneasca!!!
anku



dumnezeu sa-l odihneasca!!!
maimuticagogosica
Dumnezeu sa-l odihneasca!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.