Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Afla Care Sunt Pasii Pentru A Te Inscrie In Forumul Utilecopii
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Comunitate > Pasii pentru inscrierea in Forum UtileCopii.ro
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
Andrei
Pasul 1:

In partea de sus a paginii vei gasi o banda roz in care scrie "Welcome Guest ( Log In | Register )".
Apasa pe linkul "Register". Se va deschide o pagina in care vei gasi Termenii si conditiile de utilizare ale forumului UtileCopii, pe care va trebui sa le citesti smile.gif

Pasul 2:

Sub "termeni si conditii" se afla o caseta (un patratel) in dreptul careia scrie: I have read, understood and agree to these rules and conditions, adica, in traducere: Am citit, am inteles si sunt de acord cu termenii si conditiile de utilizare ale acestui forum.

Click pe caseta (pe patratel) pentru a bifa, in felul acesta accepti regulile de utilizare.

Pasul 3:

Imediat sub aceasta caseta exista un buton pe care scrie Register. Apasa pe acest buton smile.gif

Pasul 4:

Se va incarca o pagina in care va trebui sa introduci urmatoarele date:

- Enter your desired log in username. In aceasta caseta vei introduce username-ul (nick-ul sau numele cu care tu vei accesa forumul UtileCopii. De exemplu "Alina73" daca te cheama Alina si esti nascuta in 1973 smile.gif). Ar fi indicat sa il tii minte smile.gif

- mai jos apare "Enter your password". Aici vei introduce parola cu care vei accesa forumul. iar apoi "Confirm Password" unde va trebui sa reintroduci parola pentru confirmare.

Aproape am terminat smile.gif

- Acum vei introduce adresa ta de mail ("Enter your Email Address") si o vei confirma si pe aceasta reintroducand-o ("Confirm Email Address"). Ai grija ca adresa de mail introdusa sa fie corecta. La acea adresa vei primi un mail in momentul in care administratorii forumului vor accepta contul tau de membru UtileCopii, dupa care esti membru cu drepturi depline smile.gif .

- Ultimul pas. "Security Code Confirmation". In aceasta caseta va trebui sa introduci cifrele care apar in dreapta. Acesta este un cod de securitate.

Dupa ce ai introdus si aceste cifre nu mai trebuie decat sa apesi pe butonul "Submit my registration >>" si deja faci parte din clubul nostru smile.gif

Pasul 5:

Pentru a putea raspunde celorlalti membri ai forumului sau pentru a adresa intrebari trebuie acum sa introduci user name si parola (cele pe care le-ai ales mai devreme).
sau
In partea de sus a paginii vei gasi o banda roz in care scrie "Welcome Guest ( Log In | Register )".
Apasa pe linkul Log In. Se va deschide o pagina in care vei putea introduce user-ul si parola.

Pentru a adauga un subiect nou, sau o intrebare noua vezi Cum adaugi un nou subiect nou sau o nou intrebare

Ca de obicei, noi va uram O zi cat mai frumoasa tuturor !
vera
de inregistrat m-am inreg mai de mult dar niciodata nu am scris nimic.Acum am descoperit cum pot face asta si imi place sa i-au legatura cu alte persoane sa ne spunem problemele. insa mai am o intrebare: Cum imi pun si eu poza in colt?
Andrei
Vera, citeste la linkul de mai jos. Am dat acolo detalii:
Cum adaug poza la avatar
Stelian
Sunt un membru relativ vechi al acestui forum si cu ceva "contributii" in el.
Am insa o colega de servici care s-a inscris de curand ca membru in forum dar nu poate completa nimic in el; care sa fie explicatia si cum se poate rezolva? sad.gif
Andrei
Stelian. Daca in momentul inregistrarii a introdus corect adresa de mail a primit automat un email din partea noastra in care regaseste un link pe care trebuie sa dea click smile.gif
Dupa ce va da click pe acel link va putea sa scrie in forum smile.gif
Sa-mi spui daca a reusit
kim
Andrei dragă, e cel mai tare forum pe care am activat pīnă acum. Felicitări!
Andrei
Iti multumim frumos Kim pt aprecieri. Ar fi intersant sa stim ce te face sa spui asta smile.gif
kim
Subiecte super, fete super. Dacă nu m-am certat cu nici una pīnă acum şi umorul meu negru prinde, eu mă declar satisfăcută.
Congratulations again!
Anca74
QUOTE(kim @ Feb 3 2007, 11:08 AM) *
Subiecte super, fete super. Dacă nu m-am certat cu nici una pīnă acum şi umorul meu negru prinde, eu mă declar satisfăcută.
Congratulations again!

Ce ar trebui sa intelegem din asta?
kim
Tu ce īnţelegi, Anca?

Am vrut să spun că īmi place forumul, e bine conturat, persoanele care activează sīnt majoritatea foarte drăguţe, inteligente şi cu simţul umorului. Iar eu mă bucur că, făcīnd cīte o ironie, nu s-a luat nimeni de mine aşa tare cum am păţit-o prin alte părţi. Ceea ce nu īnţeleg acele persoane e că nu sīnt o răutăcioasă, ci īmi place umorul acid. Şi nu-mi place să fiu trimisă "la plimbare" pentru că am făcut o remarcă.
Acum m-ai īnţeles? hug.gif
Anca74
hug.gif Incerc. hug.gif
cryss
Ok! Sunt inscrisa in forum! E super tare!
Dar cum imi pun un ticker?
Am vazut ca multe mamici il au!
Andrei
cryss gasesti la linkul de mai jos cum se adauga un ticker smile.gif
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...post&p=3091
lizoneta
abia dupa 3 zile de la inregistrare pot sa intru si eu pe forum adica sa discut 1_3ani.gif
kim
Bine ai venit, atunci, īn clubul mămicilor disperate! liwlol.gif
VALERIA OANA
Nu reusesc sa postez NImic
Andrei
pai vad ca poti ohmy.gif
tony
EU NU M-AM PUTUT INREGISTRA CU ADRESA MEA DE MAIL SI NU STIU DE CE A TREBUIT SA MA INREGISTREZ CU NUMELE SI ADRESA SOTULUI.AM COMPLETAT TOT DAR IMI DADEA EROARE LA ADRESA DE MAIL .MA POATE AJUTA CINEVA.MS
claualex
buna mamici,suntem si noi pe aici laugh.gif

georgeta23
bun venit claualex, si bafta la tastat tzuc.gif
max
QUOTE(claualex @ Oct 6 2007, 10:21 PM) *
buna mamici,suntem si noi pe aici laugh.gif

bun venit!!! Clujul la apel!!!!
esti calualex, claualex pe care o stiu eu? cu Alexandra creata laugh.gif rolleyes.gif
metallica
salutare la toate mamicile si taticii !!!!!!!!pupici la bebici de la a mai nou inscrisa pe forum. bananab.gif
mumu74
QUOTE(metallica @ Nov 8 2007, 09:57 PM) *
salutare la toate mamicile si taticii !!!!!!!!pupici la bebici de la a mai nou inscrisa pe forum. bananab.gif

Salutare si bine ai venit!!! Esti nou-noutza... laugh.gif
Spor la scris!
max
QUOTE(metallica @ Nov 8 2007, 09:57 PM) *

ohmy.gif bananab.gif bananab.gif te cunosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pup fetele tale frumoase tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
tot mai multe fete din Cluj tzuc.gif
metallica
pupam si noi pe cel mai simpatic baiat-patrik si pe alexandra(claualex)pe care le stim deja biggrin.gif Da vad ca pe unde este Patrik se umple de pretendente.....Asteptam si noi cuminti la rind ....
max
QUOTE(metallica @ Nov 9 2007, 11:15 AM) *
pupam si noi pe cel mai simpatic baiat-patrik si pe alexandra(claualex)pe care le stim deja biggrin.gif Da vad ca pe unde este Patrik se umple de pretendente.....Asteptam si noi cuminti la rind ....

wink.gif pupici si la voi. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
ioanaaa
am o problema si ma gandesc poate ma ajuta cienva...mie intotdeauna imi vine neregulat adica nu e nimic ingrijorator sa nu'mi vina un timp...ei bine acu nu mi'a venit 2 luni...am luat postinor de vreo 7 ori in 10 luni si nu e indicat ...testul de sarcina a iesit negativ...ce sa fac?
elamami
Buna eu sunt Ela , m-am inscris acum ceva vreme pe acest forum , dar nu am scris niciodata , doar am citit ce se discuta pe aici . Acum mi-am luat inima in dinti si am spus sa incerc sa scriu si eu ceva . rolleyes.gif
.
aurelia_hadarau
QUOTE(elamami @ Feb 21 2008, 10:52 AM) *
Buna eu sunt Ela , m-am inscris acum ceva vreme pe acest forum , dar nu am scris niciodata , doar am citit ce se discuta pe aici . Acum mi-am luat inima in dinti si am spus sa incerc sa scriu si eu ceva . rolleyes.gif
.

BUNA ELA,ASTEPT SA NE SPUI MAI MULTE DESPRE TINE!
rodi78
Buna la toata lumea,eu sint Rodi si sint din cluj.
Buna Gabi,va pup pe tine si pe Patrick,buna si tite Gianina,le pup pe fete floare2.gif
max
QUOTE(rodi78 @ Feb 29 2008, 11:51 PM) *
Buna la toata lumea,eu sint Rodi si sint din cluj.
Buna Gabi,va pup pe tine si pe Patrick,buna si tite Gianina,le pup pe fete floare2.gif

Bun venit, Rodi!!!!! mii de pupici la voi tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
rodi78
Multumesc de primire Gabi trandafir.gif va pupam si sper sa ne intilnim cit mai des 1_3ani.gif
danac2780
bine v-am gasit
rodi78
bine ai venit Dana,te pup bananab.gif floare2.gif
vioangel
claualex
buna fetelor,hop si noi pe aici,sper ca vom fi bine primite notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
Alondra
QUOTE(claualex @ May 13 2008, 10:17 PM) *
buna fetelor,hop si noi pe aici,sper ca vom fi bine primite notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

Bine-ati venit!Sunteti bine primite aici intotdeauna!
Te asteptam la 1_3ani.gif cat mai des! oFloare.gif

alexa80
buna fetelor, ne primiti si pe noi? 9704.gif floare2.gif multumim anticipat!!!
Alondra
QUOTE(alexa80 @ May 15 2008, 11:02 AM) *
buna fetelor, ne primiti si pe noi? 9704.gif floare2.gif multumim anticipat!!!

Bine-ai venit!Te asteptam la 1_3ani.gif si sa ne spui cate ceva despre tine, sa te cunoastem mai bine! oFloare.gif

diana77
QUOTE(alondramona @ May 14 2008, 06:14 AM) *
Bine-ati venit!Sunteti bine primite aici intotdeauna!
Te asteptam la 1_3ani.gif cat mai des! oFloare.gif

buna rolleyes.gif rolleyes.gif
buna fetelor
Alondra
QUOTE(diana77 @ Jun 2 2008, 04:25 PM) *
buna rolleyes.gif rolleyes.gif
buna fetelor

Buna si bine-ai venit! oFloare.gif

Ce ne spui despre tine? smile.gif
alina_am
buna mamici.in sfirsit am reusit sa ma inscriu.tot cu e-mailul sotului meu apropo de ce spunea una dintre fete.sunt mamica de baieti si ma bucur sa va cunosc
Alondra
QUOTE(alina_am @ Jun 9 2008, 11:24 PM) *
buna mamici.in sfirsit am reusit sa ma inscriu.tot cu e-mailul sotului meu apropo de ce spunea una dintre fete.sunt mamica de baieti si ma bucur sa va cunosc

Bine-ai venit!Te asteptam la 1_3ani.gif cat mai des!
Poate ne pui si poze cu baietii tai... oFloare1.gif
alina_am
buna din nou.cu cea mai mare placere v-as arata comorile mele dar............nu prea reusesc sa ma descurc pe aici. am incercat eu ceva dar tre sa am mai mult timp.poate deseara dupa ce tremin cu baitele cu lapticu sa stau mai mult sa ma lamuresc. jucaus.gif
alina_am
mult succes alondramona in incercrea ta de a face un bebe .asta daca am inteles eu bine.imi aduc aminte ca acum 4 ani eram in aceiasi situatie iar acum.................. o galagie infernala la mine in casa nopti nedormite multe griji dar si multa multa fericire si mai ales implinire.sotul meu ar avea in proiect si o fetita dar eu nu cred ca mai pot face fata.ps.nu am reusit inca sa pun pozele dar mai incerc .te pup.cum e vremea in america ca in belgia ploua tot timpu.deja ma dispera clima asta umeda
sad.gif
Alondra
Multumesc alina_am!Sper sa vina fetita.gif si la mine cat mai curand!
Prin SUA pe aici pe la mine e foarte frumos acum si foarte cald...tot peste 30 de grade, vreme de mers la plaja, asa ca iti trimit si tie acolo in Belgia o raza de soare! rolleyes.gif
Cu privire la poze, trebuie sa intrii pe http://photobucket.com/, iti faci cont acolo, incarci pozele care le vrei tu, dupa ce se incarca pozele, trebuie sa apara sub fiecare poza cate 4 coduri. Trebuie copiat tot codul ultim, cel cu IMG in fata si copiat aici unde scrii, cand postezi!Sper sa reusesti!Succes! oFloare.gif
alina_am
buna.mersi pentru raza de soare si mai ales pentru ajutor.cum este sa fii departe de tara ?
eu inca nu m-am obisnuit.imi place aici dar imi este dor de tara de orasul meu de familie.nu vorbesc inca bine franceza m-am inscris la cursuri din septembrielui alexandru ii place la nebunie sa acomodat f bine avind in vedere ca el merge la gradi acum are prieteni si pot spune ca a inceput deja sa vorbeasca franceza.am chiar si 2 prietene una din romania si una din moldova cu care vorbesc in romana. te pup si asept vestsi de la tine (sper sa fie bebe).o sa incerc sa pun pozele bebeilor.sper sa reusesc.
alina_am
QUOTE(alina_am @ Jun 13 2008, 10:49 AM) *
buna.mersi pentru raza de soare si mai ales pentru ajutor.cum este sa fii departe de tara ?
eu inca nu m-am obisnuit.imi place aici dar imi este dor de tara de orasul meu de familie.nu vorbesc inca bine franceza m-am inscris la cursuri din septembrielui alexandru ii place la nebunie sa acomodat f bine avind in vedere ca el merge la gradi acum are prieteni si pot spune ca a inceput deja sa vorbeasca franceza.am chiar si 2 prietene una din romania si una din moldova cu care vorbesc in romana. te pup si asept vestsi de la tine (sper sa fie bebe).o sa incerc sa pun pozele bebeilor.sper sa reusesc.

Alondra
QUOTE(alina_am @ Jun 13 2008, 12:49 PM) *

Ma bucur ca ai reusit sa postezi pozele!Sa-ti triasca baietii, sunt foarte frumosi si seamana intre ei!
In general, mamicile de pe forum posteaza aici pozele cu bebeii lor http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...amp;start=13610
Eu m-am acomodat in SUA, desi la inceput mi-a fost greu si cam urat, si mie imi era dor de casa...acum dupa 2 ani, nu prea mai imi vine sa ma intorc, dar eu din pacate sau din fericire, va trebui sa ma intorc la anul acasa..
O sa vezi ca o sa te obisnuiesti acolo si nu o sa-ti mai fie asa dor cu trecerea timpului, iar copiii o sa se obisnuiasca foarte repede, mai ales la varsta lor, cu binele si nici nu o sa-ti dai seama cat de repede!
Te mai asteptam cu poze si cu vesti si in celelalte topicuri ale forumului..! floare2.gif
eva
trandafir.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.