Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Crema Contur Ochi
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Intre noi, femeile > Moda si frumusete pt mamici
Rema
Fetele, tocmai mi-am cumparat Nivea Visage anti-shadow eye cream. A mai folosit cineva?
Voi ce crema folositi?
simina
Eu nu folosesc,decat foarte rar crema pentru fata,in rest nimic.
Anca74
Cum iti merge cu crema Rema? Ceva rezultate? Eu incerc de la o vreme sa am mai multa grija de tenul meu, ca de... am o varsta. M-ar interesa o crema pentru cearcane, ma rog, impotriva lor!! smile.gif Am din nascare niste cearcane de toata frumusetea, mosteniri de astea sa tot duci lipsa, oricat as dormi tot le am, mai rau e ca le-am transmis mai departe. Nu cred ca o crema le-ar reduce 100% dar macar sa le mai estompeze. Folosesc Nivea crema de fata si e bunuta, am avut si un demachiant de la nivea, foarte bun, mai am o crema de corp, un lapte, foarte, foarte hidratant. Cam asta e relatia mea cu Nivea, dar crema asta n-am incercat-o. Astept detalii!
Rema
Anca, eu sunt foarte multumita, numai ca nu pot spune ca aveam cearcane pronuntate, mai mult o folosesc ca sa previn. Mie imi place textura cremei, este comod de folosit si nu ramane grasa, intra foarte repede in piele. Eu ti-o recomand cu caldura.
Bafta multa.
Anca74
Am trecut-o pe lista! E in asteptare. Te pupic!
Beatrice
Eu folosesc crema Nivea, atat! Mi-am luat si niste crema de la Vicky pentru a reduce cearcanele... Dar sa vedem cat de buna, este!
simina
Eu nu vad rostul cremelor pentru ochi.Natura oricum isi cere drepturile mai devreme sau mai tarziu.
Cel mai important e sa avem o viata sanatoasa,fara fumat si fara abuzuri (nopti nedormite,alcool,etc),si atunci si pielea noastra e sanatoasa.
Beatrice
QUOTE(simina @ Jan 16 2007, 11:15 AM) *
Eu nu vad rostul cremelor pentru ochi.Natura oricum isi cere drepturile mai devreme sau mai tarziu.
Cel mai important e sa avem o viata sanatoasa,fara fumat si fara abuzuri (nopti nedormite,alcool,etc),si atunci si pielea noastra e sanatoasa.



Asa o fi, insa mai estopmezi ce este aiurea si ce se vede rau! laugh.gif notworthy.gif
simina
QUOTE(Beatrice @ Jan 16 2007, 12:27 PM) *
Asa o fi, insa mai estopmezi ce este aiurea si ce se vede rau! laugh.gif notworthy.gif


Anticearcan si fond de ten si aratam ca si actorii din drame...
Anca74
Nu folosesc nici anticearcan si nici fond de ten. Dar sunt de acord cu preventia si tratarea. Nu fac minuni peste noapte, dar in timp ceva efecte pozitive tot au. Numai ca nu am timpul si rabdarea sa stau sa ma cremuiesc chiar zilnic; cand eram acasa cu Radu eram mai harnicuta dar acum sunt uneori obosita moarta, mai ales pe final de saptamana. Si mai am si niste insomnii....de dorm uneori 3-4 ore pe noapte, si apoi ma duc la serviciu.
VALERIA OANA
Eu sunt foarte frumoasa, am un ten perfect, nici vorba de cearcane, cat despre riduri, nici nu stiu ce sunt alea. (MOAMA, CE MODESTA SUNT).
danna68
Nu ai spus si daca ai sub 30 de ani... dar eu apreciez pe cei care sunt multumiti de ei ...asta da dovada de o viata frumoasa...si fara griji prea multe. Eu totusi folosesc de vreo 4 ani crema antirid si contur ptr ochi ... asta e vremea trece nu sta pe loc si nici eu nu mai am 30 de ani...dar nici riduri prea multe si vizibile nu am...asta inseamna ca nu imi d-au degeaba nu?
Mona75
crema de fata si atat.De la Nivea.
VALERIA OANA
Am 34 de ani si uneori, doar uneori, folosesc de la Gerovital, crema antirid.
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 14 2007, 02:22 PM) *
Am 34 de ani si uneori, doar uneori, folosesc de la Gerovital, crema antirid.

biggrin.gif credeai ca eu nu folosesc...mai mult cumpar decat imi d-au recunosc ...uit, pur si simplu biggrin.gif
Mih@ela
Chiar,dati-mi o idee,cam ce creme pentru ingrijirea pielii din jurul ochilor folositi?Nu prea am folosit si ar cam fi timpu... sad.gif
mumu74
QUOTE(Anca74 @ Jan 22 2007, 04:00 PM) *
... nu am timpul si rabdarea sa stau sa ma cremuiesc chiar zilnic; cand eram acasa cu Radu eram mai harnicuta dar acum sunt uneori obosita moarta, mai ales pe final de saptamana. Si mai am si niste insomnii....de dorm uneori 3-4 ore pe noapte, si apoi ma duc la serviciu.

Uite cum m-am invatat eu sa ma dau cu crema, ca si eu uitam sau pur si simplu n-aveam chef - am pus tubuletul (ca e micut) in paharul in care imi tin periuta de dinti si dimineata dupa ce ma spalam ma dadeam si cu crema... La mine a mers trucul asta! Vezi si tu...
Ca marca folosesc Nivea si sunt multumita. Am folosit si de la Loreal, dar... mai bine mi-a mers cu Nivea.
Mih@ela
Dom'le,da cata solidaritate e aici!
shama
QUOTE(mumu74 @ Apr 30 2007, 04:32 PM) *
Uite cum m-am invatat eu sa ma dau cu crema, ca si eu uitam sau pur si simplu n-aveam chef - am pus tubuletul (ca e micut) in paharul in care imi tin periuta de dinti si dimineata dupa ce ma spalam ma dadeam si cu crema... La mine a mers trucul asta! Vezi si tu...
Ca marca folosesc Nivea si sunt multumita. Am folosit si de la Loreal, dar... mai bine mi-a mers cu Nivea.

Si eu tot Nivea. Mai nou, am descoperit Nivea pentru bebelusi pe care i-o dau lui fii'miu stiti voi unde si mie pe fata - mi-am cumparat si mie o cutie. La mine functioneaza cremele puternic hidratante si fara alcool.
Pentru ochi nu am descoperit ceva special care sa ma ajute. Am incerca mai multe, dar fara rezultate bune.
danna68
QUOTE(Mih@ela @ May 3 2007, 10:03 PM) *
Dom'le,da cata solidaritate e aici!

smile.gif in ce sens? ...eu folosesc de la Avon...gama Anew...si la mine are efect... doh.gif
Mih@ela
QUOTE(danna68 @ May 3 2007, 11:57 PM) *
smile.gif in ce sens? ...eu folosesc de la Avon...gama Anew...si la mine are efect... doh.gif

hi.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
danna68
QUOTE(Mih@ela @ May 4 2007, 09:29 AM) *
hi.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

biggrin.gif ma pupi ca nu folosesc aceeasi crema ca fetele...sau ma iubesti? smile.gif
Mih@ela
QUOTE(danna68 @ May 5 2007, 02:39 AM) *
biggrin.gif ma pupi ca nu folosesc aceeasi crema ca fetele...sau ma iubesti? smile.gif

partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif ca ai fost prima care mi-a raspuns... tzuc.gif Oricum,la cum te vad eu...meriti sa fii iubita din plin! tzuc.gif
danna68
QUOTE(Mih@ela @ May 5 2007, 01:09 PM) *
partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif ca ai fost prima care mi-a raspuns... tzuc.gif Oricum,la cum te vad eu...meriti sa fii iubita din plin! tzuc.gif

hug.gif hug.gif hug.gif atunci multi pupici de la noi...si cremele antirid te ajuta sa nu te mai streseze tare oglinda, sincer sunt cat se poate de utile... hug.gif hug.gif hug.gif
mumu74
Stiti la ce mai folosesc eu crema de ochi? La ridurile de pe gat - am nefericitul obicei de a sta in pat culcata, cu barbia pe piept si cu ochii la televizor - asa ca se formeaza ca un inel pe gat. Si cosmeticiana m-a sfatuit sa folosesc crema de ochi si chiar a avut efect! Bine, nu era foarte ridat, dar s-a estompat... biggrin.gif
Anca74
QUOTE(mumu74 @ May 5 2007, 10:16 PM) *
Stiti la ce mai folosesc eu crema de ochi? La ridurile de pe gat - am nefericitul obicei de a sta in pat culcata, cu barbia pe piept si cu ochii la televizor - asa ca se formeaza ca un inel pe gat. Si cosmeticiana m-a sfatuit sa folosesc crema de ochi si chiar a avut efect! Bine, nu era foarte ridat, dar s-a estompat... biggrin.gif



Bine ca nu le folosesti la ...rosu in gat!
Ooooops! doh.gif N-am zis nimic! hug.gif hug.gif hug.gif
AlinaL
va spun un secret, dar sa nu rideti de mine ,da? doh.gif
Cosmeticienii profesionisti(mai ales cei ce machiaza celebritati sau pt emisiuni TV), folosesc in jurul ochilor putina crema pt hemoroizi...se pare ca reduce ridurile si intinde pielea/ reduce pungile de sub ochi... unsure.gif
mumu74
QUOTE(AlinaL @ May 20 2007, 08:39 AM) *
va spun un secret, dar sa nu rideti de mine ,da? doh.gif
Cosmeticienii profesionisti(mai ales cei ce machiaza celebritati sau pt emisiuni TV), folosesc in jurul ochilor putina crema pt hemoroizi...se pare ca reduce ridurile si intinde pielea/ reduce pungile de sub ochi... unsure.gif

Am auzit si eu despre asta dar n-am testat. E buna si pt cearcanele pronuntate... Da' asa am auzit! Sa nu v-apucati acum de tratament si sa ziceti ca nu stiu ce-ati patit biggrin.gif ... eu zic din auzite! tzuc.gif
Mih@ela
QUOTE(AlinaL @ May 20 2007, 08:39 AM) *
va spun un secret, dar sa nu rideti de mine ,da? doh.gif
Cosmeticienii profesionisti(mai ales cei ce machiaza celebritati sau pt emisiuni TV), folosesc in jurul ochilor putina crema pt hemoroizi...se pare ca reduce ridurile si intinde pielea/ reduce pungile de sub ochi... unsure.gif

Si,ai testat pe pielea ta?
AlinaL
QUOTE(Mih@ela @ May 20 2007, 09:35 AM) *
Si,ai testat pe pielea ta?

da...nu e cine stie ce crema minune, dar atenueaza putin liniile din jurul ochilor.
Mih@ela
QUOTE(AlinaL @ May 20 2007, 05:46 PM) *
da...nu e cine stie ce crema minune, dar atenueaza putin liniile din jurul ochilor.

Dupa cat timp de folosire ai observat?Fataaa,nu faci misto de mine,nu? doh.gif
simina
Am auzit si eu de remediul asta pentru riduri...in fond e tot o crema,nu vad ce-ar face rau.Si,daca ne gandim la cum actioneaza asupra hemoroizilor,e logica actiunea si asupra ridurilor smile.gif .
AlinaL
QUOTE(simina @ May 20 2007, 08:52 PM) *
Am auzit si eu de remediul asta pentru riduri...in fond e tot o crema,nu vad ce-ar face rau.Si,daca ne gandim la cum actioneaza asupra hemoroizilor,e logica actiunea si asupra ridurilor smile.gif .

Uite vezi, ti-a explicat Simina...nu fac misto, se vede putina diferenta dar poate depinde si de ten, nu stiu la unele poate e mai vizibil ca eu nu am vazut prea mare diferenta la mine.Incearca, doar nu e ceva rau (nu te gindi ca e crema de ...dos!) biggrin.gif
Mih@ela
QUOTE(AlinaL @ May 20 2007, 10:10 PM) *
Uite vezi, ti-a explicat Simina...nu fac misto, se vede putina diferenta dar poate depinde si de ten, nu stiu la unele poate e mai vizibil ca eu nu am vazut prea mare diferenta la mine.Incearca, doar nu e ceva rau (nu te gindi ca e crema de ...dos!) biggrin.gif

Yes ,yes ,scap de unele linii fine... bananab.gif ms tzuc.gif
AlinaL
QUOTE(Mih@ela @ May 20 2007, 10:02 PM) *
Yes ,yes ,scap de unele linii fine... bananab.gif ms tzuc.gif

stai ca am intrebat un prieten cosmetician si a zis ca de fapt crema e buna pt pungile de sub ochi...
Mih@ela
QUOTE(AlinaL @ May 21 2007, 01:16 AM) *
stai ca am intrebat un prieten cosmetician si a zis ca de fapt crema e buna pt pungile de sub ochi...

bananab.gif nu mai am nevoie,ca nuu aam puungi! tongue.gif hug.gif
VALERIA OANA
anusk 83
QUOTE(VALERIA OANA @ Jun 27 2007, 11:05 AM) *


vad eu ca tie iti plac felinele tare mult OANA gresesc? smile.gif
VALERIA OANA
Mai mult felinii. Sotul meu este LEU
anusk 83
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 2 2007, 02:59 PM) *
Mai mult felinii. Sotul meu este LEU


am invatat de la o persoana tare draguta ca lei nu`s asa rai cum credeam smile.gif
poliana
Mai fetelor...am facut si eu 32 de ani si m-am gindit ca ar fi cazul sa incep sa folosesc. Inca nu am gasit crema potrivita pt ochi insa , dupa nastere , am inceput sa am alte probleme.Probabil pt ca in pimele luni ale lui bebe , neiesind cine stie ce si fiind f ocupata , nu m-am mai ingrijit pra bine.Si am inceput sa ma fasolesc pe fata , de nu mai reuseam cu nici o crema si masca sa ma hidratez cum trebuie.Intr-un final , ma tot batea unul la cap si comand de gura lui o crema hidratanta de la Artristy.Mamaaa , super minunat.Acum , fiind f incintata de efectul aleia , am luat si crema pt ochi.De fapt m-am inscris ca sa mearga mai ieftin ; calitatea e scumpicica.Si merge struna...ARtristy chiar e buna...insa nu mi le permit pe toate.

Va pupic pe toate si mai ales pe pitici..

lia maria71
eu folosesc acum de catava vreme multe produse de yve roche si sunt bune,am si pentru conturul ochilor,ca e nevoie,de ,varsta,si pentru fata,si pentru gat,maini,toata gama e de la yve roche,la mine functioneaza!!!
mirela1974
am folosit estee lauder si mi-a placut tare pana am ramas gravida si ceva s-a schimbat. acum folosesc yves rocher. nu dau pe spate dar este ok.
mjv
eu folosesc pt oki crema de la elmiplant cu ulei de struguri si migdale si e buna e emolienta
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.