Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Tatici La Schimbat De Pampersi
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Discutii generale > Party Chat
denideni33
cum sa i determinam pe tatici sa schimbe pampersul beblusului?
Danutza_rge
QUOTE(denideni33 @ Mar 9 2009, 11:35 PM) *
cum sa i determinam pe tatici sa schimbe pampersul beblusului?

eu nu l-am determinat cu nimic , s-a oferit singur si am ramas masca , dar cand face caca fuge mancand pamantul doh.gif
celina74
sotul meu ..nu vrea sa stie sa schimbe pampersul
SABYBB
NICI SOTUL MEU NU VREA SA TIE
CUM SA I DETERMINAM?
gabrielle2003
eu nu am facut nimic sa- l determin sa faca asta rolleyes.gif
il schimba de cate ori este acasa...............
cand am venit din spital chiar ne intreceam care il schimba ca ne era tare drag.....
dar nu am probleme in a-l face sa -l schimbe.........
o face cu mare placere wub.gif
lia maria71
eu cred ca orice tatic STIE sa schimbe pampersuri,insa nu vor din comoditate..............ce? noi am stiut sa schimbam pampers?nu,dar am invatat!!la noi taticu a schimbat pampers cand a fost nevoie,insa nu s-a intamplat de prea multe ori,caic am fost eu mai mereu in preajma,insa daca il lasam acasa cu bb si trebuia schimbat ,il schimba cu succes!!
mela81
QUOTE(gabrielle2003 @ Mar 9 2009, 09:44 PM) *
eu nu am facut nimic sa- l determin sa faca asta rolleyes.gif
il schimba de cate ori este acasa...............
cand am venit din spital chiar ne intreceam care il schimba ca ne era tare drag.....
dar nu am probleme in a-l face sa -l schimbe.........
o face cu mare placere wub.gif

inseamna ca avem soti foarte buni!
alexandra@
felicitari mela
si al meu sot se ocupa de bb anafara de dat mancare.
CLAU_DITZA23
Fetelor al meu sot a fost exemplu fara sa il oblig,schimat de pampersi,baita la pitici,le facea si lapte noaptea o data eu o data el,cu pampersi avem si dovada rolleyes.gif
gabytza
@'CLAU_DITZA23'
Fetelor al meu sot a fost exemplu fara sa il oblig,schimat de pampersi,baita la pitici,le facea si lapte noaptea o data eu o data el,cu pampersi avem si dovada rolleyes.gif

Si la noi cand sotul e acasa nici nu stiu ca am copil............il ingrijeste parca si mai bine ca mine..
Nu am facut nimica eu ca sa il determin..........asa a vrut el.........
dyana
Si eu cred ca fiecare tatic stie sa schimbe un pampers; ca se face ca nu stie, mai bine sau mai prost, tine de abilitatile fiecaruia laugh.gif
RalucaCornelia
Sotul meu a schimbat pampersul fetei de 4 ori intr-un an si 3 luni. Si atunci nu de treaba mare. Cand e vorba de caca, fuge de rupe pamantul doar de miros, dar sa mai si puna mana. Dar nu ma deranjaza ca sigur treburile aste nu sunt simtite de barbati la fel ca si de noi , mamele.

USA
Un tatic adevarat face totul ptr puiul lui....schimbatul unui pampers e greu la inceput ptr ambi parintii...dar se invata impreuna!
Sotul meu a schimbat prima data fata....apoi a fost dupa caz....nu am analizat ever care face si cand!
Mikaell
Sotul meu a fost mereu langa mine si m-a ajuta.La noi nu se tine cont cine schimba fetita.Cand am eu treaba sotul se ocupa de fetita ,ii da sa manance, iese cu ea la plimbare ,se trezeste noaptea la ea ...pentru mine a fost si este cel mai bun sot si tatic biggrin.gif

USA
QUOTE(miky_eryka @ May 11 2009, 08:19 PM) *
Sotul meu a fost mereu langa mine si m-a ajuta.La noi nu se tine cont cine schimba fetita.Cand am eu treaba sotul se ocupa de fetita ,ii da sa manance, iese cu ea la plimbare ,se trezeste noaptea la ea ...pentru mine a fost si este cel mai bun sot si tatic biggrin.gif

Asa si la noi...viata a facut ca de cateva luni eu merg la munca..destul de mult timp din zii..iar sotul e in somaj..tine toate acasa..implicit si programul la Babys si tot ce presupune el...si o face cu brioooooo!
livya
buna!nici la noi nu schimba tati pampersul,numai cand chiar nu pot eu,de caca ce sa mai zic...gaseste orice motiv numai sa nu il schimbe,dar cred ca de vreo5-6 ori a schimbat copilul. dry.gif
Mikaell
QUOTE(USA @ May 12 2009, 04:52 AM) *
Asa si la noi...viata a facut ca de cateva luni eu merg la munca..destul de mult timp din zii..iar sotul e in somaj..tine toate acasa..implicit si programul la Babys si tot ce presupune el...si o face cu brioooooo!

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Eu nu am inceput serviciul ,sotul lucreaza ,dar oricum el cand nu e la serviciu e langa noi si ma ajuta cu tot ce poate.Eu sunt mama ,iar el tata amandoi suntem parinti si e normal sa ne ajutam in cresterea copilului! yes.gif
USA
QUOTE(miky_eryka @ May 11 2009, 10:19 PM) *
eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Eu nu am inceput serviciul ,sotul lucreaza ,dar oricum el cand nu e la serviciu e langa noi si ma ajuta cu tot ce poate.Eu sunt mama ,iar el tata amandoi suntem parinti si e normal sa ne ajutam in cresterea copilului! yes.gif

eusa_clap.gif yes.gif hug.gif
Mikaell
QUOTE(USA @ May 12 2009, 06:51 AM) *
eusa_clap.gif yes.gif hug.gif

bere.gif tzuc.gif tzuc.gif
hellena09
pffooooaaa...
pai cum sa nu schimbe pampersul?
pai ce, am facut copilul singura?!
nooo....stefan o schimba fara nici o problema... o spala la fundulez, o da cu crema...
eu ii fac baie seara, el o cremuieste, o imbraca...mi-o preda gata...
_raayan_
QUOTE(USA @ May 11 2009, 08:01 PM) *
Un tatic adevarat face totul ptr puiul lui....schimbatul unui pampers e greu la inceput ptr ambi parintii...dar se invata impreuna!
Sotul meu a schimbat prima data fata....apoi a fost dupa caz....nu am analizat ever care face si cand!

Daaaaa, si al meu face orice pana la schimbat pampersul... o singura data i l-a dat jos si m-a asteptat pe mine sa-i pun altul lui piscot...intre timp a facut pisu pe tricoul lui laugh.gif
Lusha&Zbenguica
Intru si eu sa imi laud perechea smile.gif
si al meu schimba pampersi atunci cand este acasa fara nicio problema..ii da si papa ..si cred ca ar face orice pentru micutza noastra..abia astept sa vina acasa sa il mai vad cum o ingrijeste
asa de mult imi place sa ii privesc cum se inteleg ei doi smile.gif

iata si o dovada ... deja scutecelul era schimbat, ramasese doar imbracatul smile.gif
Ameera avea doar trei zile si era cam mofturici rolleyes.gif
Lusha&Zbenguica
smile.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.