Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Inscrieri Cursuri De Dans
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 3 si 7 ani
princesa
buna ziua, sunt noua pe acest forum si as dori sa va intreb ce parere aveti despre cursurile de dans pentru copii? recreere sau chin?
un weekend plin de flori va doresc avand in vedere ca vine 1 Martie.... trandafir.gif
mirumati
Fetita mea de 6 ani jumate merge la dans din septembrie anul trecut si ii place la nebunie. Nu lipseste pentru nimic in lume de la ore. Are repetitii de 2 ori pe saptamana, cate o ora si jumatate.
Anca74
Radu face la gradi, ca optionale, nu stiu exact ce fac ei acolo, dansuri sau gimnastica, dar am zis ca putina miscare nu-i strica!
Au serbare de ziua Mamei si ne-au pregatit un program...asa sa ne facem o idee. Mai nou, se fac dansuri si suplimentar, tot in cadrul gradinitei...nu stiu ce sa fac, ma gandesc sa il duc si pe el, sa vad daca se prinde ceva ceva si de el! Hotararea o sa o luam dupa ce ii vedem la serbare!
princesa
Am deschis acest topic deoarece eram curioasa sa observ daca mamicile sunt de acord cu practicarea acestui "sport" ...eu sunt coregraf de dans si am grupe de copii micuti...doresc sa-i invat sa danseze sa se relaxeze,sa-si faca noi prieteni...dansul e mult mai mult decat simpla miscare....ce ziceti?
mirunab
trandafir.gif bravo.Ma bucur ca cineva se gandeste si la recreerea micutilor...este f important ca un copil sa faca un sport din placere , sau orice activitate si nu obligat. jucaus.gif
elena33
buna si noi practicam dansul de la 3 anisori iar acum avem 6 e foarte placut si ea e tare incantata
mirelaiordache
Hello! Parerea mea este ca fiecare om sau .....omulet are propiile placeri si dorinte. Fetita mea merge cu placere la balet dar,sincer, nu are nici o inclinatie in acest sens. Am sa o duc atata timp cat isi doreste.
Anca74
Mie mi-ar place sa faca dans...dar mai astept pana la anu;, e inca mic si somnul de dupa amiaza ii e ebsolut necesar, fara el nu ne putem intelege...inca!
simira
QUOTE(princesa @ Feb 27 2009, 06:09 PM) *
buna ziua, sunt noua pe acest forum si as dori sa va intreb ce parere aveti despre cursurile de dans pentru copii? recreere sau chin?
un weekend plin de flori va doresc avand in vedere ca vine 1 Martie.... trandafir.gif

buna fetelor, si printesa mea merge la dans sportiv si de societate de 3 ori pe sapt. Ea are 4 ani si 11 luni acum, si merge de la 4 ani jumate.Cateodata nu vrea, cred ca e obosita.Dar nu renunt.Oare fac bine?Ea zice ca-i place si e asa draguta cand imi arata acasa figuri de cha cha vals etc!
Alexandrina

coregraf de dans in Brasov?
copii micuti..asta inseamna ca e ok 3 ani - 3 ani jumate?

Unde anume?
Imi puteti da mai multe deatlii? sunt foarte interesata.


Multumesc



QUOTE(princesa @ Mar 2 2009, 10:45 AM) *
Am deschis acest topic deoarece eram curioasa sa observ daca mamicile sunt de acord cu practicarea acestui "sport" ...eu sunt coregraf de dans si am grupe de copii micuti...doresc sa-i invat sa danseze sa se relaxeze,sa-si faca noi prieteni...dansul e mult mai mult decat simpla miscare....ce ziceti?

AlexandraStoneru
QUOTE(Alexandrina @ May 22 2009, 09:52 AM) *
coregraf de dans in Brasov?
copii micuti..asta inseamna ca e ok 3 ani - 3 ani jumate?

Unde anume?
Imi puteti da mai multe deatlii? sunt foarte interesata.
Multumesc


Fetita mea are 7 anisori si merge la Academia de Dans (Fan Dance Club), pe departe cel mai bun club de dans din Brasov! E efectiv indragostita de Monica, profesoara ei, si de un an de zile ne-a innebunit cu vals, cha-cha si jive:)). Avand in vedere ca e foarte laudata si ca dansatorii mai mari de la club sunt vice-campionii Romaniei, avem mari sperante pe viitor...
MamicaCuFetita
Eu va recomand niste cursuri foarte interesante care imbina dansul si miscarea cu limbile straine. In cadul clubului ArtTeam Dance , pe langa alte cursuri , au cursuri de dans si engleza si dans si germana si pe viitor vor sa mai adauge dans cu alte limbi straine. Pt Detalii 0727.804.860 sau http://www.artteam.ro/ sau pe fb: https://www.facebook.com/ArtTeam.ro?ref=hl
Simi_89
Da, eu sunt pro dansului si activitatilor care implica orice forma de dans. Mi se pare ca este cea mai frumoasa modalitate de a-ti invata copilul sa iubeasca sportul si, totodata, sa se exprime mai gratios, cu o mai mare lejeritate. Eu am dus-o pe Monica mea pentru a treia oara la atelierele oferite de Lumea Copilariei Mogosoaia si daca ati vedea-o cata energie si fericire poarta cu ea, ati fi si voi convinsi ca oamenii aia fac o treaba buna. Din iulie urmeaza sa inceapa un program de vara la centru de la care, cu siguranta, nu vom lipsi pentru ca include dans, muzica, seri de teatru, activitati de gatit si multe altele, care ii vor prinde bine Monicai. Plus ca ea nici nu se gandeste sa stea departe de Lumea Copilariei vara asta! Mi-ar placea sa va vad si pe voi pe acolo. smile.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.