Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: 3rei Sud Est E De Acum Istorie.
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Monden
Tania_25
3rei Sud Est, cea mai cunoscuta trupa dance din Romania, e de acum istorie. Momentele frumoase au fost rememorate, fanii s-au impacat cu ideea... acum poate incepe scandalul. In stilul caracteristic romanesc, Laurentiu, Viorel si Mihai s-au luat la intrecere in declaratii.

Laurentiu Duta, care si-a relansat de curand cariera solo, sustine ca Mihai si Viorel sunt de vina pentru destramarea trupei. Contactati telefonic de reporterii Cancan, cei doi au afirmat insa contrariul: se pare ca, dupa 11 ani de succes, Laurentiu a sacrificat trupa in favoarea proiectului sau pe cont propriu!

Mai mult chiar, Viorel il acuza pe Laur ca a profitat de perioada lui de convalescenta pentru a iesi in fata: "Cand am fost bolnav, acum o luna, el s-a dus singur la concertul pe care il avea programat 3 Sud-Est la Medgidia si a cantat hitul lui solo "Visator" si alte piese de ale trupei. Ar fi putut si Mihai sa mearga cu proiectul Negrutzu, dar nu a facut-o din respect pentru mine, ca eram internat in spital cu diagnostic de hepatita B si cu branula in vena", a declarat Viorel.

Ultimele luni in 3SE au fost un razboi al nervilor, dupa spusele lui Viorel. Mihai confirma: "Am decis sa ne despartim pentru ca atmosfera era compromisa. Pe scena stateam imbufnati si plecam cu masini separate de la spectacole".




Ce parere aveti despre acest articol? Mi-e de exemplu imi pare foarte rau ca s-au despartit,era trupa mea favorita din Romania.Am crescut cu melodiile lor,fiecare melodie a lor a fost hit.
andaro
Da, am auzit si eu....aseara a fost invitat la emisiunea lui Marutza, la ProTv, Mihai alias Negrutzu si a dat de inteles ca Laurentziu a fost cel care a fost cu initiativa ( asta dupa 11 ani de munca multa si reushite ) destramarii trupei. Laurentziu a ramas cu numele de scena Laurentiu Duta iar Mihai - Mihai Sud est respectiv Viorel Sud est ( asa am inteles din cele prezentate de Mihai...). Totul in lume este trecator, raman doar "Amintirile"... rolleyes.gif
giulia_0319
parerea mea este ca a trebuit sa vina si acest moment...au avut intr-adevar multe hituri...dar nu au avansat noul...toate piesele lor sunt la fel...iar publicul deja cere altceva... oFloare1.gif
pufosul
a fost si este una din trupele mele preferate care stiau sa faca muzica, imi pare rau ptr ce se intampla, dar, totul are un sfarsit...nimic pe acest pamant nu-i vesnic, ramanem cu.....amintirile, floare2.gif
dyana
cand am citit titlul topicului, am crezut ca i-au bagat in vreun manual de istorie liwlol.gif
Claudia Elena
QUOTE(dyana @ Mar 2 2009, 12:26 PM) *
cand am citit titlul topicului, am crezut ca i-au bagat in vreun manual de istorie liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce Mozart...ce Chopin...
marimaria
Se intampla ca mai toate trupele din Romania.....era de asteptat.
E un miracol ca a durat si atat.
Tania_25
QUOTE(dyana @ Mar 2 2009, 11:26 AM) *
cand am citit titlul topicului, am crezut ca i-au bagat in vreun manual de istorie liwlol.gif



Asa era denumirea articolului biggrin.gif liwlol.gif
lia maria71
pacat,era o trupa cuoscuta si au avut succes,dar se pare ca e la moda sa se destrame..................cine ar fi crezut ca trupa "Talisman"se va destrama sau O-zone sau cate altele cunoscute.............asta e lumea artistilor!!!insa ,spun inca odata...PACAT!!
dyana
QUOTE(lia maria71 @ Mar 7 2009, 02:30 PM) *
pacat,era o trupa cuoscuta si au avut succes,dar se pare ca e la moda sa se destrame..................cine ar fi crezut ca trupa "Talisman"se va destrama sau O-zone sau cate altele cunoscute.............asta e lumea artistilor!!!insa ,spun inca odata...PACAT!!

si o-zone s-au destramat? rolleyes.gif vaiiiiiiii biggrin.gif Desi nu o sa recunosc niciodata, eu mi-am cumparat albumul lor, iar cateva piese si acum imi plac. De fapt, nu am inteles niciodata de ce au promovat numai prostioare, pt ca au avut si piese bunicele ...
Tania_25
QUOTE(dyana @ Mar 7 2009, 03:08 PM) *
si o-zone s-au destramat? rolleyes.gif vaiiiiiiii biggrin.gif Desi nu o sa recunosc niciodata, eu mi-am cumparat albumul lor, iar cateva piese si acum imi plac. De fapt, nu am inteles niciodata de ce au promovat numai prostioare, pt ca au avut si piese bunicele ...




Sunt de acord cu tine yes.gif
luky27
3 Sud Est au fost si sunt inca foarte iubiti. Cu hit-uri noi sau fara ar fi avut inca mult succes. Pentru ca foarte greu, o trupa romaneasca reuseste ceea ce au realizat ei.
Imi pare foarte rau pentru destramarea trupei. Cred ca niciun membru al formatiei nu va avea succesul ce l-a avut candva cu trupa.
Sorry Laurentiu, dar fac alergie la noul tau hit, Visator.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.