Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Verde Stop
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog dyana
dyana
Cine isi mai aminteste si de Verde Stop? Era un joc, verde, tongue.gif care putea fi jucat zile intregi... nu presupunea decat sa ai mereu ceva verde la tine tot timpul; daca erai prins fara verde, ieseai afara din joc, pur si simplu. O alta varianta a jocului, te obliga sa ai ceva verde natural neaparat la tine. Imi amintesc ca imi piteam mereu frunze sub elasticul de la sosete, sau de la pantaloni blush.gif

Asa ca, daca reusesc sa prind pe cineva fara verde pe aici, are Verde Stop laugh.gif

cristinu_tza
Hmmm, eu nu stiu de jocul asta, desi jucam si noi o gramada de jocuri! Poate pt. ca sunt mai mare? tongue.gif
Suna bine jocul si... vezi ca n-am Verde Stop, ca sunt Silver Members biggrin.gif
diana1318
unde esti ? .... sa fi gresit drumul ?... ora ? ...

dyana
poate i-ar placea aici; mie in mod sigur rolleyes.gif

nana196721
[quote name='dyana' date='Feb 22 2009, 03:16 AM' post='494705']
Cine isi mai aminteste si de Verde Stop? Era un joc, verde, tongue.gif care putea fi jucat zile intregi... nu presupunea decat sa ai mereu ceva verde la tine tot timpul; daca erai prins fara verde, ieseai afara din joc, pur si simplu. O alta varianta a jocului, te obliga sa ai ceva verde natural neaparat la tine. Imi amintesc ca imi piteam mereu frunze sub elasticul de la sosete, sau de la pantaloni blush.gif

Asa ca, daca reusesc sa prind pe cineva fara verde pe aici, are Verde Stop laugh.gif

[/quot

Diana ,mare dreptate ai! notworthy.gif Cand spala mama uniforma,gasea numai frunze liwlol.gif doame,ce ma mai certaaa!
alexandra81
Inca ceva frumos...si verde...

Luka
QUOTE(dyana @ Feb 22 2009, 01:16 AM) *

DAAAAAAAAAAA ! Verde stop pe nemiscate ! Ce mai jucam ! super.gif
In ciorapi , buzunare si pantaloni aveam in permanenta ! Trebuia sa te descalti ca sa dovedesti ca ai VERDEEEEE la tine .....ce vremuri frumoase !
Sotul meu care s-a nascut si trait in Dr.Taberei nu stie jocul mad.gif ...
Te pup Diana ...iar m-ai inveselit ! nanner.gif inger.gif biggrin.gif
puka
QUOTE(dyana @ Feb 22 2009, 03:16 AM) *

Asa este bineeeeee ?

QUOTE(Luka @ Feb 25 2009, 12:35 AM) *
DAAAAAAAAAAA ! Verde stop pe nemiscate ! Ce mai jucam ! super.gif
In ciorapi , buzunare si pantaloni aveam in permanenta ! Trebuia sa te descalti ca sa dovedesti ca ai VERDEEEEE la tine .....ce vremuri frumoase !
Sotul meu care s-a nascut si trait in Dr.Taberei nu stie jocul mad.gif ...
Te pup Diana ...iar m-ai inveselit ! nanner.gif inger.gif biggrin.gif

Suuuper Luka super.gif Si sotu' meu tot din Dr taberei si ... tot asa... ca al tau .... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.