Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ati Mai Primit O Parte Din Al 13-lea Salariu Aferent Lunilor Lucrate?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Legislatie
inelus
Cine stie sa-mi raspunda la intrebarea:voi ati mai primit o parte din al 13-lea salariu aferent lunilor lucrate,daca ati intrat in concediul de crestere a copilului? Eu am intrat in concediu pe 20 mai 2008 si nu am primit nimic din acest salariu suplimentar care s-a acordat luna aceasta.
gabytza
QUOTE(inelus @ Feb 12 2009, 02:28 PM) *
Cine stie sa-mi raspunda la intrebarea:voi ati mai primit o parte din al 13-lea salariu aferent lunilor lucrate,daca ati intrat in concediul de crestere a copilului? Eu am intrat in concediu pe 20 mai 2008 si nu am primit nimic din acest salariu suplimentar care s-a acordat luna aceasta.

Buna,
Eu nu am primit fluturasul dar cred ca da pt ca am primit o gramada de bani cu toate ca in ultima luna am mai fost pontata ( cu concediu postnatal) doar 3 sau 4 zile................daca nu atunci sigur au gresit alea de la personal rolleyes.gif
byby2
la noi nu s-a dat inca. nici nu cred ca se da.am nascut in decembrie
adrianaO
la mine nu se pune problema de al 13 salar smile.gif dar am nascut in octombrie si in decembrie s-a dat in firma unde am lucrat prima de craiun. pe mine trebuia din punctul lor sa ma sara randul ca cica nu mai sunt angajata lor1 ma rog, am facut scandal si le-am prezentat faptul ca suntem angajate ale firmelor de unde plecam pana se termina cei 2 ani de ingrijire copil, mai apoi fiecare face ce vrea. deci mi-am primit o parte din prima de craciun, aferenta lunilor 10 lucrate activ. pentru ultimele doua luni noiembrie si decembrie nu mi-am mai dat nimic....ca nu am fost activa in campul muncii...nu cred ca te ajuta raspunsul meu dar am simtit nevoia sa va povestesc si situatia mea smile.gif
AncaR
Eu il astept inca. Nu stiu cat voi lua. Am nascut in august si pana pe 4 dec. am fost in postnatal. A luat cineva deja?
miron_doina
QUOTE(inelus @ Feb 12 2009, 12:28 PM) *
Cine stie sa-mi raspunda la intrebarea:voi ati mai primit o parte din al 13-lea salariu aferent lunilor lucrate,daca ati intrat in concediul de crestere a copilului? Eu am intrat in concediu pe 20 mai 2008 si nu am primit nimic din acest salariu suplimentar care s-a acordat luna aceasta.


Eu lucrez in invatamant , am intrat in C.C.C. in februarie 2008 si am primit chiar saptamana asta al 13-lea ...
mela81
tot sau doar pe ian?
miron_doina
QUOTE(mela81 @ Feb 12 2009, 11:23 PM) *
tot sau doar pe ian?

tongue.gif As fi vrut eu si pentru restul anului... anima1.gif Doar pentru ianuarie !!!
mela81
am crezut ca ai luat pe tot anul!
miron_doina
QUOTE(mela81 @ Feb 12 2009, 11:30 PM) *
am crezut ca ai luat pe tot anul!

Al 13-lea e o medie a salariilor brute aferente lunilor lucrate si se imparte la 12 , dupa care se fac retinerile...In cazul meu , lucrand doar in ianuarie 2008 , s-a impartit brutul la 12 ...s.a.m.d.
AncaR
QUOTE(miron_doina @ Feb 12 2009, 11:21 PM) *
Eu lucrez in invatamant , am intrat in C.C.C. in februarie 2008 si am primit chiar saptamana asta al 13-lea ...

Si eu tot in invatamant lucrez. Nu ti-a dat si pentru periada in care ai fost in postnatal?
mela81
daca am intrat in ccc pe 20 noiiai bani pe aprox 11 luni?
miron_doina
QUOTE(AncaR @ Feb 13 2009, 10:46 AM) *
Si eu tot in invatamant lucrez. Nu ti-a dat si pentru periada in care ai fost in postnatal?

Nu ! Se iau in calcul doar bruturile aferente zilelor din luna lucrate efectiv ...Tu primesti si pentru postnatal ?Nu as crede...
miron_doina
QUOTE(mela81 @ Feb 13 2009, 11:29 AM) *
daca am intrat in ccc pe 20 noiiai bani pe aprox 11 luni?

Nu se iau in calcul eventualele luni in care ai avut medical !
lia maria71
si eu lucrez in invatamant si am auzit ca s-ar calcula si lunile in care am fost in postnatal ,noi inca nu am primit al 13 lea dar,deci nu pot sa apun cat si ce,dar revin cu informatii dupa ce voi primi................
lia maria71
al 13lea se da doar pe lunile lucrate .............pt .postnatal nu se primeste nimik!!!!eu am inceput lucrul in oct si am primit doar pt noe. si dec..............
delala
Si eu lucrez in invatamant si am vb cu secretara si voi rimi al 13 lea salar doar cat am lucrat. Prenatalul si postnatalul nu intra la plata celui de al 13 lea salar. Asa mi-a spus. hug.gif Crestere mare la jucaus.gif vostri.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.