Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Ti-ai Dori Si Nu Poti Avea?sau Ce Ai Fi In Stare Sa Faci Ca Sa Obtii Ce Ti Doresti?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog alina0412
Pagini: 1, 2
ruxy
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 12 2009, 10:20 PM) *
Da Rux, dar seamana, nu?

Foarte tare....offfff oFloare1.gif
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 12 2009, 10:02 PM) *
Dar tu ai un copil al tau. Pe Denisuca mea frumoasa
Ii recunosti Danuta? Robert si Maria

hug.gif hug.gif hug.gif
VALERIA OANA
Puiuta mea draga, nici nu a simtit bratele mele....
USA
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 12 2009, 11:20 PM) *
Da Rux, dar seamana, nu?

yes.gif yes.gif yes.gif crybaby.gif
VALERIA OANA
ruxy
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 12 2009, 10:24 PM) *
Puiuta mea draga, nici nu simtit bratele mele....

Dar....a simtit sufletul tau wub.gif
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 12 2009, 10:24 PM) *
Puiuta mea draga, nici nu simtit bratele mele....

love1.gif a simtit insa iubirea ta nemarginita pentru ea, asta conteaza mult
VALERIA OANA

Vreti sa ma credeti pe cuvantul meu de mama indoliata ca exact asa zambea Maria cand a murit?
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 12 2009, 10:32 PM) *

Vreti sa ma credeti pe cuvantul meu de mama indoliata ca exact asa zambea Maria cand a murit?

a fost un zambet special, ti l-a dedicat tie inger.gif
VALERIA OANA
M-a asteptat. A murit dupa ce mi-a auzit vocea......
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 12 2009, 10:39 PM) *
M-a asteptat. A murit dupa ce mi-a auzit vocea......

crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crezi ca ar fi putut sa plece altfel? ... vocea ta a fost cea mai dulce melodie pentru ea
VALERIA OANA
De ce imi faci asta Danuta, de ce?
ruxy
Fetelor voi doua sunteti minunate offfff..... trandafir.gif love1.gif
VALERIA OANA
Nu Rux, nu....
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 12 2009, 10:42 PM) *
De ce imi faci asta Danuta, de ce?


iti deschid ochii ... nu te las deloc sa crezi ceva ce nu ar fi adevarat ... pai eu as fi vrut tare mult sa ma scuture cineva, doar ca nu am gasit pe nimeni sa aiba curajul sa o faca ... partners.gif si tu mi-ai intins o mana ... eu nu uit, am avut nevoie de tine si ai fost "acolo" love1.gif hug.gif
QUOTE(rux25 @ Feb 12 2009, 10:42 PM) *
Fetelor voi doua sunteti minunate offfff..... trandafir.gif love1.gif

hug.gif love1.gif
floare_albastra
Valeria, toata stima si respectul!

Esti o femeie puternica, sa te tina DD sanatoasa! partners.gif
alina0412
QUOTE(USA @ Feb 12 2009, 07:26 PM) *
Aceasi problema si la noi...am lucrat pana am nascut 9 luni si o saptamana vineri...si am nascut sambata..si am reinceput munca full time la 7 saptamani.....si scoala.....la seral...am avut pe mama atunci...cateva luni...dar sa reintors asa cum spui la taica meu..suferea enorm singur in tara....
iar puiul meu nu va pleca nicaieri de langa mine/noi...ever....fie ca vom manca coaja de pom....ea a noastra si cu si de noi creste....asa gandim amandoi....e greu...suntem singuri..doar noi trei.....dar legatura dintre noi e sfanta..... notworthy.gif
Si eu muncesc ca la balamuc...jobul meu ma cere la birou 7/8Am cu 7/8/9Pm...dar ne descurcammm....
Eu ma gandesc la adoptie de mullt timp..sotul nu e in idee....si asta ma retine..altfel as fii infiat de mult un pui de nationalitate chinea/japoneza...si nu numai...dar aceasta natie ma uimeste...ma topesc toata in preajma lor....si se pare si Babys e la fel..are un pitic chinezoi la daily si sunt apropiati...si ma bucura.....dar sotul spune la fel - cat timp pot..incercam....dar eu am avut o sarcina crunta.....si asta ma dezarmeaza....cam tottal..la mine sarcina NU a fost cea mai frumoasa perioada din viata unei vemei..am fost concret bolnava non stop...dar a meritat...am cel mai frumos pui din lume...in ingeras de fata! bananab.gif bananab.gif bananab.gif

oFloare.gif

Ce frumos vorbesti tu de fetita ta!Imi pare rau ca ai avut o sarcina grea.Imi imaginesz ca n ai vrea sa mai treci prin asa ceva inca o data.Poate ca a doua oara va fi mai bine.Multa sanatate iti urez si fericire!
alina0412
QUOTE(nana196721 @ Feb 12 2009, 09:22 PM) *
..nu am citit in urma,dar m-a zgandarit titlul.....in primul rand ,m a c a r un copil al meu,sa rezolv problema cu casa,problemele de sanatate(picior,burta).Astea sunt cele mai arzatoare dorinte!!!Ce as face?.....Hmmm....nu stiu ce,cat si cum as fi in stare...probabil depinde si de momentul respectiv....de starea mea psihica in acel moment....dar cel mai rau,este ca kiar nu stiu daca am sa reusesc sa le rezolv si cand DD stie cel mai bine!!! oFloare.gif

Eu de fiecare data m am lasat in mainile Domnului...am sperat si m am rugat si de fiecare data a fost acolo langa mine
O sa fie si langa tine.....
alina0412
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 13 2009, 12:24 AM) *
Puiuta mea draga, nici nu a simtit bratele mele....

Nu pot sa exprim in cuvinte..... crybaby.gif
alina0412
dupa ce am citit paginile anterioare, am realizat ca de fapt ce mi doresc eu nu inseamna nimic
nimic pe lumea asta nu e mai important decat sanatatea copiilor nostri, a noastra, a celor pe care i iubim....a tuturor
dekko_flori
sa aibe bunul dd grija de toti copii
sa ii protejeze oriunde ar fi
valeria noi iti trimitem milioane de pupici tzuc.gif ............
alina0412
pe zi ce trece imi dau seama tot mai mult ca bubu al meu e tot ce am si ce voi avea mai bun, mai drag si mai scump
nu pot sa exprim in cuvinte cat sunt de fericita ca l am pe el, ca m i la trimis DD mie
imi e incredibil de greu sa l stiu departe de mine, tocmai d'aia sunt nervoasa pe sistemul asta de nimic, care nu ti ofera posibilitatea sa ti cresti copilul linistit
imi doresc o lume calma, cu mult soare si voiebuna, dar stiu ca nu le vom avea niciodata
tina71
ce mi-as dori cel mai mult ar fi ca pamantul acesta sa nu se schimbe niciodata, dar cand ma uit la cate se intampla zi de zi, la clima care de la un an la altul nu mai e ceea ce stiam noi, sincera imi este frica sa-mi duc gandul pana la capat. si nu imi este frica pentru noi, ci pentru copii nostri. mai sper totusi ca pana la urma va fi bine si pentru ei si inca va mai exista o lume in care sa traiasca si ei fericiti
alina0412
QUOTE(tina71 @ Feb 17 2009, 04:11 PM) *
ce mi-as dori cel mai mult ar fi ca pamantul acesta sa nu se schimbe niciodata, dar cand ma uit la cate se intampla zi de zi, la clima care de la un an la altul nu mai e ceea ce stiam noi, sincera imi este frica sa-mi duc gandul pana la capat. si nu imi este frica pentru noi, ci pentru copii nostri. mai sper totusi ca pana la urma va fi bine si pentru ei si inca va mai exista o lume in care sa traiasca si ei fericiti

cata dreptate ai tu, tina draga!eu ma gandesc ca si noi, oamenii suntem de vina, poate, pentru ce se intampla
uneori suntem rai.....DD ne mai trage si de urechi cateodata
alina0412
cand ma gandesc ce probleme existentiale aveam io cand am deschis topicula asta.....
acum nu mi doresc altceva de cat sa fiu linistita, inteleapta, curajoasa si puternica
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.