Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Drumetii Montane
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Calatorii si vacante
Pagini: 1, 2
katya_ro
Vreau sa impartasesc aici cateva poze din unele locuri minunate pe care le-am strabatut.
Voi incepe cu muntii Retezat (cu traseul Cabana Butii - Varful Peleaga), insa fotografiile sunt prea sarace pentru a ilustra maretia si splendoarea locurilor.

Prima particica cuprinde poze dinspre Cabana Buta spre Poiana Pelegii

Dupa cateva zile de mers cu masina si dormit cu cortul pe unde ne prindea noaptea, am inceput plecarea anevoioasa, inseuati cu cele necesare; iar fetele, ca de obicei...codase!



Frumusetea poienitelor cu aerul racoros si tare, pe o caldura torida de iulie





Foarte mici popasuri, de cele mai multe ori fara a lasa "povara" din spate, care era ingozitor de grea






Privind inapoi, spre locurile strabatute...



Rapusi de oboseala...


Poienite pline cu jnepeni




Traseul devine cu atat mai dificil cu cat ne apropiem de portiunile stancoase








POIANA PELEGII



instalarea corturilor pentru prima noapte de campare in muntii Retezat


Un prim foc de tabara...




... dupa care s-a asternut linistea primei nopti.
Nu va mai spun cam cat de profund am dormit dupa asa o zi...
katya_ro
Particica a doua din traseul spre Vf Peleaga
LACUL BUCURA - lac alpin la altitudinea de 2040 m.













Aici am ridicat cortul in cazemate, pentru ca altfel riscam sa ne si pe noi vantul pe sus.


Si a mai venit o data noaptea peste noi... si iarasi un somn de bebe, insa cu multe dureri si deja rani la picioare.
katya_ro
VARFUL PELEAGA - altitudine de 2509 metri.







katya_ro
Si o ultima particica din traseul de coborare dispre Vf. Peleaga









Si cam asta a fost excursia in muntii Retezat... sper ca am reusit si eu sa intaresc ideea ca avem o tara superba!
proud2Bmum
foarte frumos:)
Alondra
Frumoase poze Katya, si ..greu traseu! biggrin.gif Cel putin pt mine..biggrin.gif Mi-ai adus aminte de copilarie, cand mergeam la munte cu ai mei.. wub.gif
oktavia
Da, avem o tara minunata.
Frumoase poze, multumesc! oFloare1.gif
proud2Bmum
Noi chiaravem o tara minunata. Din fericire Retezatul nu a fost "agasat" atat de mana si mintea omului ca Bucegii/Caraiman.
katya_ro
Multumesc!
Intr-adevar, greu traseu, Ramona! Chiar cel mai greu dintre toate excursiile pe care le-am facut, mai ales ca eram presati de timp si ca am fost nevoiti sa strabatem distante mari intr-o singura zi. Si apoi si bagajul... greu!
Dar, a meritat tot efortul... rolleyes.gif
Alondra
QUOTE(katya_ro @ Jan 29 2009, 03:23 PM) *
Multumesc!
Intr-adevar, greu traseu, Ramona! Chiar cel mai greu dintre toate excursiile pe care le-am facut, mai ales ca eram presati de timp si ca am fost nevoiti sa strabatem distante mari intr-o singura zi. Si apoi si bagajul... greu!
Dar, a meritat tot efortul... rolleyes.gif

Si mergi des pe munte?Iti place sa faci traseuri?
Ca eu de ex sunt o puturoasa acum, nu prea imi place sa urc..deh, greu fundul...daca imi pui si bagaj din ala in spate...doh.gif Raman pe loc! laugh.gif
katya_ro
Pasiunea cu muntele mi-am descoperit-o recent, adica de vreo 3-4 ani. Pana atunci am cam mers la mare, pana ne-am gasit noi prieteni care ne-au propus si altceva, adica muntele. Adevarul e ca atunci nu prea stiam la ce sa bag, dar pe urma am prins gustul si am mai vrut.
Si vara trecuta aveam planuri marete pentru cucerirea unor alti munti. Doar ca Mirunica mea ni le-a dat peste cap... dar tot castigati am fost, sau cei mai castigati.

Voi incerca sa mai postez si alte poze, cu alte locuri frumoase strabatute
Alondra
QUOTE(katya_ro @ Jan 29 2009, 03:32 PM) *
Pasiunea cu muntele mi-am descoperit-o recent, adica de vreo 3-4 ani. Pana atunci am cam mers la mare, pana ne-am gasit noi prieteni care ne-au propus si altceva, adica muntele. Adevarul e ca atunci nu prea stiam la ce sa bag, dar pe urma am prins gustul si am mai vrut.
Si vara trecuta aveam planuri marete pentru cucerirea unor alti munti. Doar ca Mirunica mea ni le-a dat peste cap... dar tot castigati am fost, sau cei mai castigati.

Voi incerca sa mai postez si alte poze, cu alte locuri frumoase strabatute

Frumos!Acum cu bebe mic va fi mai greu, insa cand va mai creste...o invatati si pe ea sa-i placa muntele! wink.gif
Mai asteptam poze! smile.gif
ninina
Super poze Katia.....foarte frumoase peisaje....
Ce frumos ati petrecut..... trandafir.gif
MAi asteptam si alte poze....alte trasee...ca sa ne pregatim si noi concediul de vara bananab.gif bananab.gif
katya_ro
Bine fetelor, imi pregatesc "temele" si mai revin si cu alte trasee! Ma bucur ca va plac, asa imi cresc aripi laugh.gif
hellena09
Katya, mami...ce faci tu?Si puiutza?
hai si pe la mami de octombrie... iti simtim lipsa! oFloare.gif
Luka
Foarte frumos totul !
Cat de natural si normal par toate ! Se pare ca am uitat de lucrurile simple si frumoase , din pacate !
Nici noi nu am mai urcat de 3-4 ani , devenim comozi , repede in masina si la restaurant ...
Mi-ai trezit niste amintiri peste care se asternuse praf !
Felicitari si mai asteptam poze ! oFloare.gif
katya_ro
QUOTE(hellena09 @ Jan 29 2009, 03:49 PM) *
Katya, mami...ce faci tu?Si puiutza?
hai si pe la mami de octombrie... iti simtim lipsa! oFloare.gif



Ooof, Hellena...m-am luat cu zabava si am dat mai greu pe la mamicile de octombrie, dar promit ca ma revansez.
Si eu va simt lipsa... oFloare1.gif
katya_ro
QUOTE(Luka @ Jan 29 2009, 03:50 PM) *
Foarte frumos totul !
Cat de natural si normal par toate ! Se pare ca am uitat de lucrurile simple si frumoase , din pacate !
Nici noi nu am mai urcat de 3-4 ani , devenim comozi , repede in masina si la restaurant ...
Mi-ai trezit niste amintiri peste care se asternuse praf !
Felicitari si mai asteptam poze ! oFloare.gif



Asa este, superba lumea de "mai sus" ... toate par atat de simple si firesti incat simti ca renasti, ca redevii altul.
Si apoi, in toata agitatia, grijile cotidiene si crizele existente, mai suntem oare de invinovatit ca uitam si de lucruri cu adevarat frumoase?
Dar ma bucur sincer ca reusesc sa starnesc amintiri frumoase. Sper sa va fac si o pofta nebuna de duca... trandafir.gif
Asa ca promit ca revin cu noi poze!
katya_ro
QUOTE(proud2Bmum @ Jan 29 2009, 03:19 PM) *
Noi chiaravem o tara minunata. Din fericire Retezatul nu a fost "agasat" atat de mana si mintea omului ca Bucegii/Caraiman.



Cu adevarat avem o tara frumoasa, tare frumoasa!
Si asa e, Retezatul e ceva mai intreg decat toti ceilalti, desi se gaseau zone despadurite de te lua plansul...
pavoneitza
QUOTE(katya_ro @ Jan 29 2009, 06:11 PM) *
Cu adevarat avem o tara frumoasa, tare frumoasa!
Si asa e, Retezatul e ceva mai intreg decat toti ceilalti, desi se gaseau zone despadurite de te lua plansul...

eusa_clap.gif
super pozele
Andrei
O sa mut acest topic in sectiunea:
Turism, vacante, concedii, cazare. Romania si strainatate. Idei si experiente
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=38

e ok? smile.gif
katya_ro
Desigur, Andrei. E mai mult decat ok! smile.gif
katya_ro
QUOTE(pavoneitza @ Jan 29 2009, 04:14 PM) *
eusa_clap.gif
super pozele


Multumesc mult, pavoneitza! tzuc.gif
AdeDia
katya...ffff frumoase poze...si mie imi place muntele la nebunie...mai mult ca marea...si mi-e tare dor sa mai merg...dar nu stiu daca voi mai reusii vreodata crybaby.gif ...incerc sa-mi alin dorul cu munti mai mici,mai accesibili puterilor mele wink.gif

...de-aici din zonele astea am si eu fff multe poze frumoase,una sau doua seamana cu pozele tale rolleyes.gif ...in 2007 au fost copiii mei si un frate de-al meu in tabara...copiii au urcat doar pana la Peleaga mica si i-a prins o vreme urata tare cu ploaie,lapovita si-apoi ninsoare,de-au inghetat bine...dar le-a placut...
katya_ro
Intr-adevar, draga mea, muntele e... deosebit. Si poate si pentru faptul ca sunt o persoana oarecum introvertita iubesc linistea si singuratatea pe care uneori ti-o ofera. Oricum, e altceva.
Iti doresc din suflet sa ajungi sa te mai bucuri de ceea ce-ti place atat de mult. Poate veti aface o excursie in familie, desi imi dau seama acum, ca primeaza copiii... Dar, iti urez sa ai succes si vointa, ca se rezolva toate! floare2.gif
adanezu
QUOTE(katya_ro @ Feb 1 2009, 03:03 PM) *
Intr-adevar, draga mea, muntele e... deosebit. Si poate si pentru faptul ca sunt o persoana oarecum introvertita iubesc linistea si singuratatea pe care uneori ti-o ofera. Oricum, e altceva.
Iti doresc din suflet sa ajungi sa te mai bucuri de ceea ce-ti place atat de mult. Poate veti aface o excursie in familie, desi imi dau seama acum, ca primeaza copiii... Dar, iti urez sa ai succes si vointa, ca se rezolva toate! floare2.gif





SUNT DE ACORD CU TINE CA MUNTELE E DEOSEBIT.SI EU MA DECLAR O FANA A DRUMETIILOR SI FETITA MEA ARE 3 ANI SI O LUNA SI DE LA 1 AN SI CATEVA LUNI AM DUSO PE MUNTE CU CORTUL SI TARE II PLACE ...IM PRIMUL AM IN MARSUPIU SI ANUL ACESTA A VENIT PE JOS CA SI NOI ....BINE PE TRASEE MAI PUTIN PERICULOASE NE ASA CA SI VOI.

SPER SA REUSESC SA PUN SI EU CEVA POZE....CA SUNT NOUA SI NU MA PRICEP.POATE MA AJUTATI VOI.
















katya_ro
Daaa, e absolut grozav... Si mi se pare tare frumos ca ai dus-o pe fetita ta sa guste din traseele montane. Te felicit.
Adevarul e ca noi am vazut copii in jur de 6-7 ani, facand chiar si traseul acesta, din muntii Retezat - pana la Lacul Bucura doar, caci dupa era mai dificil - si pot sa-ti spun ca nu numai ca tineau pasul cu noi, dar erau si mai plini de energie si bucuria aceea specifica copilariei. Erau de-a derptul fascinati de tot ceea ce vedeau si ne molipseau si pe noi.
Si eu mi-am propus sa-mi duc fetita pe munte, dar nu-mi imaginam ca tolereaza asa de bine toata aventura de la o varsta asa micuta.
Te astept cu poze, sa ne impartasim traseele, poate imi dai idei noi. Voi incerca si eu sa mai postez cateva.
adanezu
QUOTE(katya_ro @ Feb 6 2009, 11:19 PM) *
Daaa, e absolut grozav... Si mi se pare tare frumos ca ai dus-o pe fetita ta sa guste din traseele montane. Te felicit.
Adevarul e ca noi am vazut copii in jur de 6-7 ani, facand chiar si traseul acesta, din muntii Retezat - pana la Lacul Bucura doar, caci dupa era mai dificil - si pot sa-ti spun ca nu numai ca tineau pasul cu noi, dar erau si mai plini de energie si bucuria aceea specifica copilariei. Erau de-a derptul fascinati de tot ceea ce vedeau si ne molipseau si pe noi.
Si eu mi-am propus sa-mi duc fetita pe munte, dar nu-mi imaginam ca tolereaza asa de bine toata aventura de la o varsta asa micuta.
Te astept cu poze, sa ne impartasim traseele, poate imi dai idei noi. Voi incerca si eu sa mai postez cateva.

SUNT SUPERBE

NOI MERGEM NUMAI IN MUNTI BIHORULUI FIND MAI APROAPE DE NOI .PADIS(LA GRJDURII),STANA DE VALE,PESTERA SCARISOARA ZONA ASTA.ALTITUDINE 1400 NUMA ......TARE MI-AR PLACEA SA MERG SI EU PRIN LOCURILE ARATATE DE TINE IN POZE SUNT SUPERBE.


EU TOT NU REUSESC SA PUN POZE IMI SPUNETI SI MIE CUM SE FACE.

























adanezu
QUOTE(katya_ro @ Feb 6 2009, 11:19 PM) *
Daaa, e absolut grozav... Si mi se pare tare frumos ca ai dus-o pe fetita ta sa guste din traseele montane. Te felicit.
Adevarul e ca noi am vazut copii in jur de 6-7 ani, facand chiar si traseul acesta, din muntii Retezat - pana la Lacul Bucura doar, caci dupa era mai dificil - si pot sa-ti spun ca nu numai ca tineau pasul cu noi, dar erau si mai plini de energie si bucuria aceea specifica copilariei. Erau de-a derptul fascinati de tot ceea ce vedeau si ne molipseau si pe noi.
Si eu mi-am propus sa-mi duc fetita pe munte, dar nu-mi imaginam ca tolereaza asa de bine toata aventura de la o varsta asa micuta.
Te astept cu poze, sa ne impartasim traseele, poate imi dai idei noi. Voi incerca si eu sa mai postez cateva.

SUNT SUPERBE

NOI MERGEM NUMAI IN MUNTI BIHORULUI FIND MAI APROAPE DE NOI .PADIS(LA GRJDURII),STANA DE VALE,PESTERA SCARISOARA ZONA ASTA.ALTITUDINE 1400 NUMA ......TARE MI-AR PLACEA SA MERG SI EU PRIN LOCURILE ARATATE DE TINE IN POZE SUNT SUPERBE.


EU TOT NU REUSESC SA PUN POZE IMI SPUNETI SI MIE CUM SE FACE.

























shanty
cand ma uit la fotografiile astea......ma apuca romantismul.......
in Retezat mergem si noi de vreo 3 ani, in fiecare vara..... e o zona ce nu poate fi descrisa cu cuvintele oamenilor.....e DIVIN acolo
si ma amuza un pic faptul ca exact traseul asta l-am facut si noi in vara asta (ma rog, 2008), numai ca de jos, de la Compelx Cheile Butii, pana la Lacul Bucura, ditnr-o bucata...am mers cred ca vreo 8 - 10 ore cu sacii in spate.....si mai aveam si un pasager clandestin de care nu stiam.... rolleyes.gif
asa ca pot sa spun ca prima drumetie a piticului meu a fost cu cortul vreo 5 zile in Retezat, nu? tongue.gif wink.gif
adanezu
ASA DORMEA ALEXANDRA MEA IN CORT.TARE II PLACEA

adanezu
IN DRUMETIE SPRE CETATILE PONORULUI.




adanezu
DIN ANUL 2007 ALEXANDRA AVEA UN AN JUMATE.TOT LA CETATILE PONORULUI ...PEISAJ BALCOANE.











ruxy
Superbe imagini, avem o tara splendida smile.gif ...trebuie sa fi facut pentru asa ceva, pentru asemenea drumetii...fara doar si poate... rolleyes.gif
adanezu
POZELE SUNT DEJA DIN 2008.COBORAREA SPRE DOLINA 1 CETATII. ALEXANDRA IMPREUNA CU TATI.



UN MIC POPAS.



INTRARE DOLINA 3 CETATI.



CU MAMI UN MIC POPAS SA VEDEM PEISAJUL DE SUS DE LA BALCOANE.

adanezu
POZE DE LA PESTERA RADESEI.MUNTII BIHORULUI. TOT ANUL 2008.

TOTI TREI LA INTRARE IN CETATILE RADESEI.




TATI CI ALEXANDRA LA IESIRE.

katya_ro
QUOTE(shanty @ Feb 7 2009, 12:56 AM) *
cand ma uit la fotografiile astea......ma apuca romantismul.......
in Retezat mergem si noi de vreo 3 ani, in fiecare vara..... e o zona ce nu poate fi descrisa cu cuvintele oamenilor.....e DIVIN acolo
si ma amuza un pic faptul ca exact traseul asta l-am facut si noi in vara asta (ma rog, 2008), numai ca de jos, de la Compelx Cheile Butii, pana la Lacul Bucura, ditnr-o bucata...am mers cred ca vreo 8 - 10 ore cu sacii in spate.....si mai aveam si un pasager clandestin de care nu stiam.... rolleyes.gif
asa ca pot sa spun ca prima drumetie a piticului meu a fost cu cortul vreo 5 zile in Retezat, nu? tongue.gif wink.gif


Wow, Shanty, dar ati strabatut ceva drum intr-o singura zi... inseamna ca aveti antrenament, nu gluma! probabil ca si bebeul va incepe sa mearga direct pe munte daca are asa initiere!
Pe mine una m-a terminat caratul bagajelor, desi nu aveam mare lucru in spate, le-am simtit din plin.
De fapt, babuta de mine abia acum mi-am adus aminte ca si noi la intoarcere am strabatut dintr-o singura bucata acelasi traseu, Lacul Bucura - Cheile Butii. Dar aveam picioarele ferfenita. Chiar imi amintesc zambind acum cum am exclamat atunci ca dupa toata durerea si oboseala pe care le-am suportat, durerile nasterii mi le imaginez floare la ureche. Ei acum, dupa ce-am trecut prin asa ceva, mi-am cam schimbat parerea wink.gif
katya_ro
QUOTE(rux25 @ Feb 7 2009, 03:42 PM) *
Superbe imagini, avem o tara splendida smile.gif ...trebuie sa fi facut pentru asa ceva, pentru asemenea drumetii...fara doar si poate... rolleyes.gif


Da, superba tara avem...doar ca trebuie sa marturisesc ca la mine acest traseu a fost primul pe care l-am strabatut si care a fost mai anevoios, si nu prea stiam ce inseamna, dar s-a meritat din plin.
Asadar, se poate. floare2.gif
katya_ro
QUOTE(adanezu @ Feb 7 2009, 03:59 PM) *

Frumoase poze si superbe locuri, chiar ca mi- dat idei noi, caci trebuiesa cunosc mai bine si acea zona a tarii.
De cum a zarit pozele si sotul meu, a recunoscut locurile imediat, caci el le-a strabatut de mai multe ori, asa ca avem promisiunea ca ne vom plimba si pe acolo, trebuie doar s-o mai asteptam nitel pe Miruna sa creasca...
Doar ca nu am reusit sa vad pozele cu micuta ta in cort si restul din 2007, si m-ai facut tare curioasa... floare2.gif
adanezu
[quote name='adanezu' date='Feb 7 2009, 05:00 PM' post='468763']
ASA DORMEA ALEXANDRA MEA IN CORT.TARE II PLACEA


adanezu
QUOTE(rux25 @ Feb 7 2009, 05:42 PM) *
Superbe imagini, avem o tara splendida smile.gif ...trebuie sa fi facut pentru asa ceva, pentru asemenea drumetii...fara doar si poate... rolleyes.gif




ASA E SUNT DE ACORD CU VOI FRUMOASA TARE. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
ruxy
QUOTE(adanezu @ Feb 8 2009, 09:32 AM) *
ASA DORMEA ALEXANDRA MEA IN CORT.TARE II PLACEA

Ai o fetita superba...sunteti grozavi toti trei....drumeti curajosi, bravo voua eusa_clap.gif rolleyes.gif smile.gif tzuc.gif tzuc.gif
katya_ro
QUOTE(adanezu @ Feb 8 2009, 09:32 AM) *
ASA DORMEA ALEXANDRA MEA IN CORT.TARE II PLACEA


Multumesc mult pentru pozica floare2.gif
Cu adevarat superba micuta ta, cred ca are innascut dorul de duca, cum il numesc eu, caci se vede ca ii prieste de minune aerul tare de munte si doarme asemeni unui ingeras in cort.
Va felicit ina o data, sunteti o familie foarte reusita.
adanezu
QUOTE(rux25 @ Feb 8 2009, 11:36 AM) *
Ai o fetita superba...sunteti grozavi toti trei....drumeti curajosi, bravo voua eusa_clap.gif rolleyes.gif smile.gif tzuc.gif tzuc.gif



MULTUMIM TARE NE PLACE SI SPRE BUCURIA NOASTRA SI LA ALEXANDRA trandafir.gif floare2.gif tzuc.gif
























adanezu
QUOTE(katya_ro @ Feb 8 2009, 07:39 PM) *
Multumesc mult pentru pozica floare2.gif
Cu adevarat superba micuta ta, cred ca are innascut dorul de duca, cum il numesc eu, caci se vede ca ii prieste de minune aerul tare de munte si doarme asemeni unui ingeras in cort.
Va felicit ina o data, sunteti o familie foarte reusita.



NU AI DE CE......MULTUMESC.....SI EU ZIC CA E DIN NASTERE...DORMEA DE SEARA DE PE LA 8 PANA DIMINEATA PE LA 9 SI NOI STATEAM LA FOC SI CANTAM SI POVESTEAM PANA PE LA 1-2 NOAPTEA . trandafir.gif floare2.gif tzuc.gif























shanty
QUOTE(katya_ro @ Feb 7 2009, 07:43 PM) *
Wow, Shanty, dar ati strabatut ceva drum intr-o singura zi... inseamna ca aveti antrenament, nu gluma! probabil ca si bebeul va incepe sa mearga direct pe munte daca are asa initiere!
Pe mine una m-a terminat caratul bagajelor, desi nu aveam mare lucru in spate, le-am simtit din plin.
De fapt, babuta de mine abia acum mi-am adus aminte ca si noi la intoarcere am strabatut dintr-o singura bucata acelasi traseu, Lacul Bucura - Cheile Butii. Dar aveam picioarele ferfenita. Chiar imi amintesc zambind acum cum am exclamat atunci ca dupa toata durerea si oboseala pe care le-am suportat, durerile nasterii mi le imaginez floare la ureche. Ei acum, dupa ce-am trecut prin asa ceva, mi-am cam schimbat parerea wink.gif

prima data am fost pe traseul asta in luna de miere, in 2006, si credeam ca la Bucura gasim cabana laugh.gif ......asa ca am urcat cu o sticla de apa si o ciocolata pana sus...au ras cei de la Salvamont de noi....... blush.gif laugh.gif
noroc ca sunt baieti de treaba si ne-au cazat la ei...
de atunci am mers in fiecare vara, dar dotati cu tot arsenalul de rigoare.
in 2007 am urcat din partea cealalta, dinspre Carnic
urmatoarea data vrem sa urcam dinspre Rotunda, din V, ca pe acolo n-am fost niciodata (de acolo pleaca si drumul forestier care ajunge in P. Pelegii - poate dam o tura in vara cu piticul mic si ne cazam la cabana (vara asta ne sacrificam, ca BB o sa fie prea micut pt cort....))
shanty
ce tare!
katya_ro, uitandu-ma la pozele tale din Retezat m-a apucat dorul si am scos si eu de la naftalina pozele mele sa mai ma uit pe ele....si asa am descoperit ca am fost in acelasi timp in Retezat in 2007!!!!!!!
pe 20.07 voi ati urcat dinspre Cabana Buta, iar noi dinspre Carnic iar pe 21 am fost cu totii la Lacul Bucura....ce "intamplatoare" e viata!
numai ca pe 21 noi am facut un traseu un pic mai lungut (L. Bucura - Vf. Peleaga - Vf. Papusa I - Vf. Papusa II - Vf. Custurii - Poiana Pelegii - L. Bucura) si nu prea am stat pe la corturi, am plecat dimineata si ne-am intors seara pe la 8.....
ce tare, am fost acolo in acelasi timp....... wink.gif



pun si eu 2 poze, de proba.... wink.gif
katya_ro
QUOTE(shanty @ Feb 9 2009, 12:23 AM) *
ce tare!
katya_ro, uitandu-ma la pozele tale din Retezat m-a apucat dorul si am scos si eu de la naftalina pozele mele sa mai ma uit pe ele....si asa am descoperit ca am fost in acelasi timp in Retezat in 2007!!!!!!!
pe 20.07 voi ati urcat dinspre Cabana Buta, iar noi dinspre Carnic iar pe 21 am fost cu totii la Lacul Bucura....ce "intamplatoare" e viata!
numai ca pe 21 noi am facut un traseu un pic mai lungut (L. Bucura - Vf. Peleaga - Vf. Papusa I - Vf. Papusa II - Vf. Custurii - Poiana Pelegii - L. Bucura) si nu prea am stat pe la corturi, am plecat dimineata si ne-am intors seara pe la 8.....
ce tare, am fost acolo in acelasi timp....... wink.gif


Super tare, Shanty! Dupa asemenea intamplari, cum sa nu mai zici cat de mica e lumea asta mare... Dar bag eu de seama ca sunteti cutezatori, nu gluma, la ce traseu luuung ati facut. Oricum, banuiesc ca sunteti bine antrenati si stiati la ce va bagati. Chiar, de cati ani faceti trasee montane?
Grozave pozele tale; parca vazandu-le pe ale mele, doar imi amintesc ce si cum a fost, dar vazandu-le pe ale tale, mi se face dor si pofta de a merge cat mai curand. Atata doar ca si noi vom sacrifica anul asta ca ne ne mai creasca un picut bebelina...
katya_ro
Pentru ca am promis ca mai pun fotografii din diferite drumetii...voi face lucrul asta acum.
Asadar, TARNSFAGARASANUL vazut prin obiectivul aparatului meu.

Dupa o noapte dormita in cort, la poalele muntilor si cu susurul apei la cap, se cere o binemeritata cafea fierbinte!





Un drum intortocheat, prin inima muntilor in roua si racoarea diminetii











Superba CASCADA...




Si bineinteles, LACUL BALEA





USA
VAI DE MINEEEEE CE FRUMOSSSSSS......MI DOR DE TARISOARA MEAAAAA..... oFloare1.gif
SAR-MANAAAAA DE POZE..SUPERBEEE! partners.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.