Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Parfumuri
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4
ninina
.....

Fetelor...ce parfumuri preferati??? Ce parfumuri folositi????

Din ce sunt facut parfumurile bune..... trandafir.gif
ninina
Eu am mai multe parfumuri ....iubitul meu sot mi.a tot cumparat..iar eu folosesc foarte putin...la ocazii....
--Jadore am doua(sotul uitase ca am unul ...si mi-a cumparat de ziua mea altul laugh.gif )
ASta este parfumul.. oFloare1.gif

-.Dolce GAbana...imi place mult....dar inca sticluta e plina....
Mai am ceva asa zise naturale....care au miros a caspuni, fragi, zmeura....le folosesc...in mod special..pt sotul meu laugh.gif

HAideti spuneti-mi si voi....
Am mai avut multe......si imi place sa le schimb...
Astept....sa-mi spuneti ceva parfumuri super si pt barbati.... trandafir.gif trandafir.gif
isterikk
Eu de 4 ani nu am schimbat parfumul pot sa spun ca sunt indragostita de parfumul meu rolleyes.gif daca se poate spune asa ceva si anume.......J adore partners.gif iar Tony foloseste de vreo cativa ani Fahrenheit http://www.youtube.com/watch?v=rmO9xuBERts nu stiu cum sa pun direct ce vreau de la youtube crybaby.gif
ninina
QUOTE(isterikk @ Jan 22 2009, 05:58 PM) *
Eu de 4 ani nu am schimbat parfumul pot sa spun ca sunt indragostita de parfumul meu rolleyes.gif daca se poate spune asa ceva si anume.......J adore partners.gif iar Tony foloseste de vreo cativa ani Fahrenheit http://www.youtube.com/watch?v=rmO9xuBERts nu stiu cum sa pun direct ce vreau de la youtube crybaby.gif

Deci si tu esti cu Jadore???E un parfum select.... floare2.gif
isterikk
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 05:15 PM) *
Deci si tu esti cu Jadore???E un parfum select.... floare2.gif

Da partners.gif si pe mine chiar ma cucerit nu l as mai schimba cu un altul. oFloare.gif
ninina
QUOTE(isterikk @ Jan 22 2009, 06:22 PM) *
Da partners.gif si pe mine chiar ma cucerit nu l as mai schimba cu un altul. oFloare.gif

hug.gif ....Eu am unul mare de 100 ml....si unul mic de 50 cred....cel mare este inca sigilat... laugh.gif ...si cel mic e cosumat doar jumatate...asa ca imi ajuge pe un an....
Ai incercat Amor Amor de la cacharel??? L-am avut ...tot cadou....dar parca nu mi-a ajuns la inima cum ai zis tu.... oFloare1.gif
Alondra
Iubita Ninina, dar vad ca mai avem multe in comun... partners.gif
Mie imi plac parfumurile mai dulci, nu cele care ma inteapa la nas, cum zic eu..biggrin.gif
Am avut si eu J'adore si e super, imi place, ar trebui sa-mi mai iau..

La fel si Dolce&Gabbana, am avut rosu, m-a tinut ani de zile, cred ca a fost primul parfum primit...biggrin.gif Super!

Acum insa m-am dat pe Dolce Light Blue, e super si asta..rolleyes.gif

Mai imi place si Tresor de la Lancome

Les Belles des Ricci de la Nina Ricci (si asta nu l-am mai vazut, cred ca nu se mai face unsure.gif )

si L'Instant de Guerlain de la Guerlain! biggrin.gif

Mmmm..ce bine miroase...
ana80
imi place ideea ta,ninina, cu parfumurile
eu am incercat multe parfumuri dar preferatele mele sunt j'adore si armani-emporio elle perfumed
printre altele am folosit gucci-rush,armani-remix,givenchy-ange ou demon,bvulgari-omnia ametlyste,tommy hilfiger-tommy girl,calvin klein-ck in2u her
iar pentru barbati cele folosite de sotul meu-armani-aqua di gio,dior-dune,ysl-l'homme,d&g,tommy h-tommy boy,diesel
ninina
[quote name='alondramona' date='Jan 22 2009, 06:36 PM' post='443994']
Iubita Ninina, dar vad ca mai avem multe in comun... partners.gif
Mie imi plac parfumurile mai dulci, nu cele care ma inteapa la nas, cum zic eu..biggrin.gif

Asta este super...imi place tare mult...dar eu am un altfel de Dolce gabana...nustiu daca o sa gasesc o poza sa.l pun....este sa finut....are un miros deosebit....
Alondra
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 04:43 PM) *
Asta este super...imi place tare mult...dar eu am un altfel de Dolce gabana...nustiu daca o sa gasesc o poza sa.l pun....este sa finut....are un miros deosebit....

Poate e D & G FEMININE sau D & G SUN !? unsure.gif

La barbati urasc Aqua di gio, nu-mi place deloc... si sotul meu se da cu el...doh.gif
ninina
UIte asta este ...l-am gasit....

....sotul meu....mania lui de ami cumpara parfumuri....
si eu lui la fel....i.am luat Armani...

Nu i.a placut foarte , foarte mult....parfumul lui preferat fiind Dolce Gabana albastru....
dar acum ultima data i-am luat Chanel Sport...este nemaipomenit de fain...s-a indragostit de el...este super elegant...nu poti sa.l folosesti asa de toata ziiua...
Alondra
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 04:52 PM) *
UIte asta este ...l-am gasit....

Daaa...D&G The One, super, asta e mai nou, aparut in 2006..De fapt, toate imi plac de la D&G! biggrin.gif
De la barbati imi place Polo Black de la Ralph Lauren wub.gif
andaro
Parfumurile.....woow....
Eu folosesc de la R Cavalli - Just Cavalli Pink, 60 ml...are un miros deosebit
...si mai am de la Givenchy - Organza First light, 100ml.
andaro
Tot un miros dulce il are si parfumul Coty de la Celine Dion, 30 ml.....al meu este pe sfarsite si imi pare rau....il primisem cadou de la sotior...
ninina
QUOTE(aandaaro @ Jan 22 2009, 07:13 PM) *
Parfumurile.....woow....
Eu folosesc de la R Cavalli ...si mai am de la Givenchy - Organza First light, 100ml.

E super asta...imi aduc aminte ca am cumparat si eu pentru cineva....tare fain miroase.....
Ramona cum este polo Blak...i-am luat si eu la sot...ceva cu Blak...dar nu imi aduc aminte cum se numea...era tare fain....
ninina
Am mai gasit un parfum drag mine....cred ca 2 ani la rand am folosit doar.212SeXy.....e foarte fain.....si acum mai am putin ....
Alondra
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 05:34 PM) *
Ramona cum este polo Blak...i-am luat si eu la sot...ceva cu Blak...dar nu imi aduc aminte cum se numea...era tare fain....

Al sotului arata asa, doar ca are capacul negru...insa nu am gasit nicaieri pe net asa..unsure.gif

E un parfum aparut in 2005, casual, cu miros de mango..mmm...rolleyes.gif
ninina
Hai sa va zic ce am patit....am primit de la sotul meu...acest parfum.....a fost mai scump ca jadore.....era peste 80 de euro pentru ca atunci a aparut.......dar nu mi-a placut deloc...of...si sotul era inebunit....dadeam si prin casa cu el...pe unde prindeam numai sa.l termin... liwlol.gif

E fain parfumul...dar e asa dulce...ca mori de dulce...
ninina
Asta este parfumul care i l-am cumparat sotului de ziua indragostilor.....e super.....anul trecut...anul asta nustiu... laugh.gif
Alondra
Wow Ninina ce de parfumuri ai luat la sot..biggrin.gif Si in Europa sunt asa scuuuumpeee...biggrin.gif
ninina
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 08:27 PM) *
Wow Ninina ce de parfumuri ai luat la sot..biggrin.gif Si in Europa sunt asa scuuuumpeee...biggrin.gif

DA Ramona sunt scumpe...dar fiind in Spania ne-am permis....tot timpul avea cat doua sau trei parfumuri...
SA va mai spun o chestie.....daca cumva va duceti undeva in vacanta pe vreo insula...sau in locuri speciale turismului....e super sa va luati parfumuri din aeroportul de acolo....sunt aprope la jumatate la pret.....nu baga tva-ul...am luat cadou pt cineva un dolce gabana albastru...pt ca ii placea (l.a vazut la sotul meu)...la 100ml...care in Madrid la toate parfumeriile era cam la 50 si ceva de euro..de acolo l-am laut la 30...mi-a parut tare rau..ca am ramas cu putini bani..ca altfel ne aprovizionam si noi.... laugh.gif
cristinu_tza
Ce-mi place topicul asta!!! biggrin.gif
Primul parfum primit de la sotul meu in anul cand ne-am cunoscut a fost Dolce Vita - Dior. MI-a placut mult si mirosea tare bine pe pielea mea. Deci este parfumul meu de suflet.
Apoi mi-a mai placut mult Emanule Ungaro- Fleurs de Diva ca miroase a lacramioare.
Ador Fragile - Jean Paul Gaultier - tuberoze, un miros super...
De seara imi place mult Cinema- Yves S. Laurent
Mi se pare super select clasicul Cartier - Eau de Cartier
Acum folosesc Armani- Armani Code si mi se pare super sexy.
Imi plac muuult parfumurile, daca mai imi amintesc ceva ce mi-a placut si mi s-a parut deosebit revin.
ninina
QUOTE(cristinu_tza2 @ Jan 22 2009, 08:42 PM) *
Ce-mi place topicul asta!!! biggrin.gif
Primul parfum primit de la sotul meu in anul cand ne-am cunoscut a fost Dolce Vita - Dior. MI-a placut mult si mirosea tare bine pe pielea mea. Deci este parfumul meu de suflet.
Apoi mi-a mai placut mult Emanule Ungaro- Fleurs de Diva ca miroase a lacramioare.
Ador Fragile - Jean Paul Gaultier - tuberoze, un miros super...
De seara imi place mult Cinema- Yves S. Laurent
Mi se pare super select clasicul Cartier - Eau de Cartier
Acum folosesc Armani- Armani Code si mi se pare super sexy.
Imi plac muuult parfumurile, daca mai imi amintesc ceva ce mi-a placut si mi s-a parut deosebit revin.

tzuc.gif hug.gif .....DA si mie imi place de de seara..mai precis de noapte.....ceva ce miroase a fragute, zmeura....mi-am cumparat ceva special.... bananab.gif oFloare1.gif
TE astept si cu alte parfumuri....mai furam idei de la una la alta... floare2.gif
andaro
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 07:43 PM) *
Al sotului arata asa, doar ca are capacul negru...insa nu am gasit nicaieri pe net asa..unsure.gif

E un parfum aparut in 2005, casual, cu miros de mango..mmm...rolleyes.gif

Super...si sotului meu i am facut comanda din Italia pt Polo partners.gif ...are un miros puternic.....
De ce suntem asa inebuniti dupa parfumuri.... biggrin.gif
Alondra
QUOTE(aandaaro @ Jan 22 2009, 06:51 PM) *
Super...si sotului meu i am facut comanda din Italia pt Polo partners.gif ...are un miros puternic.....
De ce suntem asa inebuniti dupa parfumuri.... biggrin.gif

Buna intrebare!Chiar nu stiu.....biggrin.gif Dar miros asa biiinee...Toata ziua m-as
ninina
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 08:54 PM) *
Buna intrebare!Chiar nu stiu.....biggrin.gif Dar miros asa biiinee...Toata ziua m-as

Mirosul este unul din simturile omenesti....si chiar dupa miros...poti sa cunosti o persoana...asa cat de cat....nu.i asa?
Si te face mai sexy....poate mai doamna....mai femeie.... bananab.gif floare2.gif
andaro
Nu stiu cum sunteti voi, dar eu imi aleg parfumul in functie de starea mea de spirit din ziua respectiva...si am constatat ca mai mult folosesc cele cu miros puternic...si uneori mai imprumut de la sotul meu.... blush.gif , cand nu este pe faza.... tongue.gif
ninina
QUOTE(aandaaro @ Jan 22 2009, 08:59 PM) *
Nu stiu cum sunteti voi, dar eu imi aleg parfumul in functie de starea mea de spirit din ziua respectiva...si am constatat ca mai mult folosesc cele cu miros puternic...si uneori mai imprumut de la sotul meu.... blush.gif , cand nu este pe faza.... tongue.gif

CE comica esti AAndaaro.... liwlol.gif liwlol.gif ....cand vrei sa fi mai barbata.....iei si parfum ...sa te simnti cu adevarat mai puternica.... bananab.gif
Alondra
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 06:56 PM) *
Mirosul este unul din simturile omenesti....si chiar dupa miros...poti sa cunosti o persoana...asa cat de cat....nu.i asa?
Si te face mai sexy....poate mai doamna....mai femeie.... bananab.gif floare2.gif

Daa asa e..stii cum m-am indragostit de D&G Light Blue?
Mama acestui bebe se dadea cu el, iar el mirosea ca ea...iar eu m-am indragostit de acest bebe...wub.gif
Era o scumpete de bebelus si mirosea tot a D&G Light Blue! wub.gif
ninina
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 09:11 PM) *
Daa asa e..stii cum m-am indragostit de D&G Light Blue?
Mama acestui bebe se dadea cu el, iar el mirosea ca ea...iar eu m-am indragostit de acest bebe...wub.gif
Era o scumpete de bebelus si mirosea tot a D&G Light Blue! wub.gif

trandafir.gif ....ce interesant.....
Esti frumosa...si bebe e asa dulce....
Iti sta bine sa fi mami..... bananab.gif bananab.gif .....o sa miroase bebe tau ca tine...clar....ca o sa miroase tare bine.... trandafir.gif
Alondra
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 07:13 PM) *
trandafir.gif ....ce interesant.....
Esti frumosa...si bebe e asa dulce....
Iti sta bine sa fi mami..... bananab.gif bananab.gif .....o sa miroase bebe tau ca tine...clar....ca o sa miroase tare bine.... trandafir.gif

Mersi, o sa sterg poza Ninina, ca aici e blogul tau...wink.gif floare2.gif
ninina
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 09:14 PM) *
Mersi, o sa sterg poza Ninina, ca aici e blogul tau...wink.gif floare2.gif

E o placere sa te am pe blog....deci poti sa o lasi...cum doresti tu..... floare2.gif floare2.gif
andaro
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 09:03 PM) *
CE comica esti AAndaaro.... liwlol.gif liwlol.gif ....cand vrei sa fi mai barbata.....iei si parfum ...sa te simnti cu adevarat mai puternica.... bananab.gif

da stii ca ai dreptate? biggrin.gif Imi place sa fiu dura...., nu degeaba sunt tauroaica.... tongue.gif Si mai sunt persoane care ma intreaba de parfum...poate il simt mai "tare"...
andaro
Ramonik, chiar ca ai fi o mamica dragalasha...., asteptam sa ne dai si veste cea buna...cand va veni vremea..... oFloare1.gif
Alondra
QUOTE(aandaaro @ Jan 22 2009, 07:28 PM) *
Ramonik, chiar ca ai fi o mamica dragalasha...., asteptam sa ne dai si veste cea buna...cand va veni vremea..... oFloare1.gif

Multumesc, mai e pana atunci cred...rolleyes.gif Dar oricum, va afla tot forumul atunci! laugh.gif biggrin.gif
puka
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 06:36 PM) *
Acesta este parfumul meu de suflet pe care il folosesc mereu
Tresor de la Lancome

Oanaaa
eu am 3 parfumuri care ma baga sub masa.... sunt innebunita dupa ele.... wub.gif

in ordinea preferintelor :

1. GAME - Davidoff
2. Addict - Christian Dior
3. Ultraviolet - Pacco Rabanne

Ma scuzati ca am intrecut masura dar cand vine vorba de parfumuriiii... nu ma pot opriiiii ..... rolleyes.gif
ninina
QUOTE(Oanaaa @ Jan 22 2009, 10:22 PM) *
eu am 3 parfumuri care ma baga sub masa.... sunt innebunita dupa ele.... wub.gif

in ordinea preferintelor :

Ma scuzati ca am intrecut masura dar cand vine vorba de parfumuriiii... nu ma pot opriiiii ..... rolleyes.gif
[b]
Nu e nici o problema...tocmai pt asta este topicul....suntem femei si e normal sa ne placa parfumurile,...nu? floare2.gif
SA foloseti cu placere parfumurile.... bananab.gif bananab.gif
Oanaaa
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 09:25 PM) *
[b]
Nu e nici o problema...tocmai pt asta este topicul....suntem femei si e normal sa ne placa parfumurile,...nu? floare2.gif
SA foloseti cu placere parfumurile.... bananab.gif bananab.gif

saru`mana floare2.gif
liliana2u
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 05:47 PM) *
Hai sa va zic ce am patit....am primit de la sotul meu...acest parfum.....a fost mai scump ca jadore.....era peste 80 de euro pentru ca atunci a aparut.......dar nu mi-a placut deloc...of...si sotul era inebunit....dadeam si prin casa cu el...pe unde prindeam numai sa.l termin... liwlol.gif

E fain parfumul...dar e asa dulce...ca mori de dulce...

Sa stii ca e un parfum deosebit "Angel", dar nu se potriveste la orice fel de derma, eu am primit in urma cu niste ani, am simtit ca ma ofilesc cand l-am mirosit si am preferat sa il dau cadou unei prietene brunete, pe ea se simte perfect si a ramas de-atunci parfumul ei.. si sunt vreo 12 ani de atunci...

QUOTE(aandaaro @ Jan 22 2009, 07:25 PM) *
da stii ca ai dreptate? biggrin.gif Imi place sa fiu dura...., nu degeaba sunt tauroaica.... tongue.gif Si mai sunt persoane care ma intreaba de parfum...poate il simt mai "tare"...

se spune ca Angel al lui Thiery Mugler, prezentat mai sus, este parfumul potrivit Taurilor.. eu, care sunt Taur nativ, decada 2, nu l-am putut suporta..

Eu prefer parfumurile fresh pt zi, iar pt seara pe cele discrete.. sunt de parere ca trebuie sa ramana in urma parfumul Ei, nu parfumul X sau Y, nu sunteti de acord?
Dimineata, in drum spre birou, in mijloacele de transport, ma omoara parfumurile cu care sunt date unele..
De cand am ramas insarcinata, am renuntat la unele arome, nu le mai pot suport, desi sunt contradictorii si cele pe care le folosesc acum..
Parfumul vietii mele este Arpege de Lanvin, am primit anul trecut Eclat d'Arpege si am fost superfericita, mai folosesc apa de toaleta Light Blue de la D & G (e mai fresh, de zi), Cerutti Image, cel clasic, Hypnose de Lancome, Miracle (tot aceeasi casa) si am constatat ca nu mai pot suporta Armanimania (care e super elegant) si Initials de la Boucheron (pe care le-am cedat sora-mii).
Sper sa reusesc sa mai achizitionez Paloma Picasso, e un parfum ce mi-a placut mult.. si iarasi unul care m-a cucerit, fiind luat primavara, Premier Jour de la Nina Ricci, e potrivit acestui anotimp.. mi l-a saltat si pe-asta sora-mea..
mai imi plac parfumurile englezesti.. am primit tot anul trecut un Burberry ---, era mov cu negru, cu un miros dulceag, l-am oferit nasei Ilincai, la ea mirosea mai discret, nu parea asa tare, chiar mi-a placut, dar nu se mai face..
Alondra
QUOTE(isterikk @ Jan 22 2009, 03:58 PM) *
]

Acum am vazut reclama asta, si mi-am adus aminte de parfumul asta, il foloseau verii mei din Suedia acum multi ani, miroase absolut superb ! wub.gif
Fahrenheit Dior for men! eusa_clap.gif
LoriG
Noi folosim asa...

eu si sunt innebunita dupa parfumul asta, si gelul de dus e la fel...insa nu ma dau prea des ...nu exagerez pentru ca nu vreau s-o sufoc pe Karinutza...

iar sotul meu.... are si alte parfumuri dar mie asta imi place cel mai mult! I-am facut stoc!...am umblat innebunita sa il gasesc..se gaseste doar in Spania..si are un miros...wwwow..!
oktavia
un subiect care imi place mult, eu ador parfumurile....
Parfumuril pe care le folosesc vara: D&G-Blue light ador mirosul de lamaie, proaspat delicat,Lacoste -pour femme(miros proaspat), O de la Lancome(miros de citrice), Pure Poison-Dior (asta este putin dulce), Addict 2-Dior.
Iarna ador parfumurile tari , de la care te ia durerea de cap liwlol.gif Amarige-Givenchy, Crystal Noir-Versace, Samsara.
Iar barbatesc sotul prefera Calvin Klein:Eternity, Truth, CK one si mai foloseste Paco Rabanne.
Astea doar o parte.
ninina
[quote name='LoriG' date='Jan 22 2009, 10:37 PM' post='444433']
[font="Book Antiqua"][size=3][color="#800080"][b]Noi folosim asa...

eu si sunt innebunita dupa parfumul asta, si gelul de dus e la fel...insa nu ma dau prea des ...nu exagerez pentru ca nu vreau s-o sufoc pe Karinutza...
e super parfumul asta...si cunosc si gelul de dus.....e super..... trandafir.gif e si cam scump...gelul.... oFloare1.gif
oktavia

eu si sunt innebunita dupa parfumul asta, si gelul de dus e la fel...insa nu
e super parfumul asta...si cunosc si gelul de dus.....e super..... trandafir.gif e si cam scump...gelul.... oFloare1.gif
[/quote]

ce miros are? acrisor, dulce, amarui? se gaseste si in Romania? sau doar in Spania?
oktavia
si eu am folosit Jadore, desi este dulce si are un miros mai greu...imi place mult.
Oanaaa
barbatesc imi place Miracole de la LANCOME.... de vis wub.gif
ninina
QUOTE(oktavia @ Jan 22 2009, 11:13 PM) *
si eu am folosit Jadore, desi este dulce si are un miros mai greu...imi place mult.

da...e un parfum...placut pt mai multe gusturi.....primadata mi-a placut foarte mult....si acu imi place...dar cate odata il simt parca prea tare....prefer mult mai mult Dolce Gabana..... oFloare1.gif
LoriG
QUOTE(oktavia @ Jan 22 2009, 08:57 PM) *
eu si sunt innebunita dupa parfumul asta, si gelul de dus e la fel...insa nu
ce miros are? acrisor, dulce, amarui? se gaseste si in Romania? sau doar in Spania?

Este foarte adevarat...este cam scump..dar mie imi place super mult..cred ca cel mai pregnant este mirosul de mosc smile.gif) un pic dulceag...dar doar un pic...mie imi place..si da.. se gaseste in Romania!
oktavia
QUOTE(LoriG @ Jan 23 2009, 01:24 PM) *
Este foarte adevarat...este cam scump..dar mie imi place super mult..cred ca cel mai pregnant este mirosul de mosc smile.gif) un pic dulceag...dar doar un pic...mie imi place..si da.. se gaseste in Romania!

multumesc mult, adooor parfumul de mosc. oFloare1.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.