Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Filme Ati Mai Vazut In Ultima Vreme?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Divertisment > Discutii despre filme/actori care ne plac
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
roxanne
Vaaaaiiii, acum am vazut ce-am scris doh.gif wife.gif ...."imi plac" am vrut sa scriu... notworthy.gif notworthy.gif inger.gif
anku
Anatomie 2.....exact acum ma uit
imi lasa un gust amar...se poate intampla...de fapt mare lucru dc nu s-a si intamplat
e cat se poate de realist....

Alondra
Ip Man , arte martiale, kung fu...pt cui ii place..mie mi-a placut, desi a fost in chineza si japoneza wacko.gif


Ip Man 2, continuarea ...despre cel care l-a pregatit pe Bruce Lee..smile.gif
Alondra
Am vazut Salt si mi-a placut! smile.gif


...la fel si The Joneses , interesant, diferit, haios..cu Demi Moore si David Duchovny!
flori-de-cimp
o comedioara draguta : DATE NIGHT (2010) cu TINA FEY , STEVE CARELL .
dyanp
Price of Persia, chiar mi-a placut.....hmmm, cred ca l-as mai vedea o data...si e primul film in care-l plac pe actorul principal, Jake Gylenhal, sau cum se scrie.....
mia22_ro
m-ar interesa sa vad ceva filme crestine....
ma poate ajuta cineva cu ceva informatii? trandafir.gif
ruxy
QUOTE(mia22_ro @ Aug 17 2010, 10:36 PM) *
m-ar interesa sa vad ceva filme crestine....
ma poate ajuta cineva cu ceva informatii? trandafir.gif

Uite aici Mia...le vezi on line...

http://www.tinericrestini.net/index.php?op...6&Itemid=79

si aici de pe forumul ortodox crestin cateva linkuri...nu numai filme...si alte info utile...


http://sfant.ro/ -> despre sfintii romani

http://www.crestinism-ortodox.com/heritage/divinity/ -> catalogul resurselor ortodoxe pe internet

http://www.alegecartea.net/ -> comanda carti orodoxe

http://80.69.83.61/digibook/index.ph...0%20Ortodoxia/ -> download carti ortodoxe si nu numai : User: digibook, parola : cartionline


http://www.cartiaz.ro/index.php?option=cat...id=19&pag=1 -->carti ortodoxe download


http://arhiva-ortodoxa.info/ --> carti audio, pdf, video, etc


http://apologeticum.co.nr/ -> biblioteca ortodoxa


http://tainacasatoriei.wordpress.com/ ->despre taina casatoriei


http://www.predici.cnet.ro/ ->predici de peste an


http://www.sfantuldaniilsihastrul.ro --> articole,revista ortodoxa online,

http://www.scribd.com/doc -> download carti.


http://www.radiorenasterea.ro ->radio cu emisiuni ortodoxe

http://www.... -> articole din sfintii parinti, stiri


http://www.misiune-ortodoxa.ro/ -> audio, video, pdf
Alondra
The Experiment (2010) , o drama/thriller cu Adrien Brody si Forrest Whitaker - mi-a placut yes.gif
roxanne
Roswell-serial tv. (3 sezoane) mai vechiutz ce-i drept, dar la noi nu cred c-a fost difuzat...sau daca a fost, sigur n-au fost difuzate toate seriile....drama, SF ( extraterestrii sunt printre noi), comedie pe alocuri, mie mi-a placut... cool.gif
roxanne
Centurion (2010)- dragutzel, destul de slabutz insa...e cu tipa din 007-Quantum of Solace, nush cum o cheama, e rusoaica....o legiune romana se razboieste cu Pictii, rusoaica joaca rolul unei picte a carei familie a fost macelarita in trecut de catre romani, ea insasi fiind violata si torturata, iar acum se razbuna.



dyanp
Remeber me, jaleeeeeeeeeee....dar mi-a placut, si am mai vazut un film cu pusti, sa-l intreb pe sot cum se numeste blush.gif ..a fost distractiv biggrin.gif
cristina321711
City of Angels a treia oara il vad....si tot l-as mai putea vedea o data trandafir.gif
Alondra
In ultima vreme am vazut numai comedii romantice doh.gif
Timer


Marmaduke


Fired Up


si The Expendables , actiune, care in ciuda paradei de actori cunoscuti, 'musculosi' cam expirati totusi..doh.gif , e cam porcarioara...rolleyes.gif in regia lui Stallone! doh.gif
roxanne
QUOTE(Alondra @ Aug 31 2010, 03:31 PM) *
si The Expendables , actiune, care in ciuda paradei de actori cunoscuti, 'musculosi' cam expirati totusi..doh.gif , e cam porcarioara...rolleyes.gif in regia lui Stallone! doh.gif


Bine ca m-ai anuntat... doh.gif ...ca ma tot chinuiam sa-l descarc.

Disturbia (2007)- cu actori cunoscuti, printre care si cel din Transformers...bun film, te tine cu sufletul la gura...Un elev de liceu e arestat la domiciliu pt ca a pocnit un profesor...din plictiseala incepe sa-si spioneze cu binoclul vecinii si descopera, ajutat de un coleg de clasa si o prietena din vecini, ca unul dintre ei e un criminal in serie...



Salt- cu Angelina Jolie....film intortocheat, bunicel...spionaj-contraspionaj intre rusi si americani, deghizari, etc...

mia22_ro
QUOTE(roxanne @ Sep 5 2010, 08:04 PM) *
Disturbia (2007)- cu actori cunoscuti, printre care si cel din Transformers...bun film, te tine cu sufletul la gura...Un elev de liceu e arestat la domiciliu pt ca a pocnit un profesor...din plictiseala incepe sa-si spioneze cu binoclul vecinii si descopera, ajutat de un coleg de clasa si o prietena din vecini, ca unul dintre ei e un criminal in serie...




PE ASTA L-AM VAZUT SI EU oFloare1.gif
MIE MI S-A PARUT PUTIN MAI DE ADOLESCENTI LA INCEPUT DAR APOI A FOST INTERESANT....
Alondra
Frozen , drama/thriller..cam freaky, nu prea am putut sa ma uit la unele faze...e cam dureros ..wacko.gif ..dar mi-a placut per ansamblu!
roxanne
QUOTE(Alondra @ Sep 8 2010, 11:11 PM) *
Frozen , drama/thriller..cam freaky, nu prea am putut sa ma uit la unele faze...e cam dureros ..wacko.gif ..dar mi-a placut per ansamblu!


Pare fain, stiu si eu de el...dar inca nu-l pot descarca... rolleyes.gif


roxanne
Abandoned- cu Brittany Murphy oFloare1.gif ...cred ca-i ultimul ei film...si mi s-a parut chiar bun!Merita vazut!



Possession- cu Sarah Michelle Gellar...2 frati au un accident de masina, intra amandoi in coma si numai unul isi revine dandu-se apoi drept celalalt...interesant si fain realizat, dar se termina cam ca-n tren...

Alondra
QUOTE(roxanne @ Sep 9 2010, 11:04 AM) *
Pare fain, stiu si eu de el...dar inca nu-l pot descarca... rolleyes.gif

Da, o gramada am asteptat si noi dupa el, ca era numai in rusa ! nervi.gif wacko.gif doh.gif

QUOTE(roxanne @ Sep 9 2010, 11:18 AM) *
Abandoned- cu Brittany Murphy oFloare1.gif ...cred ca-i ultimul ei film...si mi s-a parut chiar bun!Merita vazut!


Da, super, mi-a placut si mie, l-am vazut sapt. trecuta! yes.gif
cristina321711
in seara asta LOPE cu Leonor Watling si Pilar Lopez de Ayala
cristina321711
QUOTE(cristina321711 @ Sep 11 2010, 06:29 PM) *
in seara asta LOPE cu Leonor Watling si Pilar Lopez de Ayala

si ne-am intors de la film....ole señor Lope de Vega, autorul lui Don Quijote il compara cu un fenomen al naturii
mia22_ro
SUPER FILM PENTRU COPII DE 2 ANI...L-AM VAZUT CU NATY E IN 2 PARTII...AM PUS SECVENTE DIN PRIMA PARTE...

cristina321711
avem in plan toy story3 saptamana care vine ...cu fetele binenteles ,sa vedem cat de linistita o sa stea Sara la film
mia22_ro
Frozen -nu mi-a placut deloc...
erau si faze cam dure ...actiunea toata...cu 3 personaje si o haita de lupi flamanzi mad.gif
Mih@ela
"Resident evil "4..ce final wacko.gif ca si 3..urmeaza 5,oare cand s-o termina?
roxanne
QUOTE(Mih@ela @ Sep 16 2010, 05:17 PM) *
"Resident evil "4..ce final wacko.gif ca si 3..urmeaza 5,oare cand s-o termina?


Da, l-am vazut si eu ieri...din pacate din ce in ce mai prost...cel putin asta s-a terminat ca-n tren...deci mai urmeaza... rolleyes.gif
Mih@ela
QUOTE(roxanne @ Sep 16 2010, 04:34 PM) *
Da, l-am vazut si eu ieri...din pacate din ce in ce mai prost...cel putin asta s-a terminat ca-n tren...deci mai urmeaza... rolleyes.gif

pe mine a inceput sa ma plictiseasca de la 3,cu momaile alea care se dezmembrau la un shut,si in acelais timp muream de ras si imi aminteam de thrilleru' lu' Michael anima1.gif ..si in 4 caini carora li se desfacea capul in doua,asa erau de wacko.gif periculosi liwlol.gif de data asta au dat-o prea in sf-uri,matrix alea alea.. doh.gif
roxanne
A la follie... pas du tout-film frantuzesc, bunicel..eu nu prea-s fan cinematografie europeana, dar asta nu mi-a displacut...O studenta la arta, un pic bolnava psihic se indragosteste de un medic cardiolog, insa incepe sa-l hartuiasca, o loveste cu scooterul pe sotia insarcinata a acestuia...drept urmare pierde copilul...si multe altele.

mia22_ro


bun film oFloare1.gif
roxanne
Shiver (Eskalofrio)2008 - spaniol, super filmul, te tine cu sufletul la gura, e un pic horror, dar pt cine-i amator.... cool.gif



Lusha&Zbenguica
*** daca vreti sa vedeti un film super slab, care pare desprins din desenele animate
*** daca vreti sa vedeti cum s-a manifestat criza americana la Hollywood, adicatelea sa vedeti un pumn de actori buni si altii chiar foarte buni

- Danny Trejo
- Robert De Niro cel putin de la el aveam pretentii mari
- Lindsay Lohan
- Steven Seagal
- Michelle Rodriguez
- Don Johnson
- Jessica Alba

intr-un scenariu de toata jena

***daca aveti simtul umorului extrem de dezvoltat si simtul penibilului deasemenea

va recomand cu toata caldura

MACETE


[eu si sotul aveam chef sa vedem un film la cinema si acesta era singurul care rula la ora respectiva ...am iesit de acolo cu ochii in lacrimi de cat am putut sa rad ---- atentie ---- filmul se vrea a fi unul de super actiune, cu capete, maini, picioare taiate .... matze atarnande ... un film dur s-ar zice ..... dar penibilul intrece regia filmului]

daca raspunsul la intrebarile de mai sus este NU ... stati departe
roxanne
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Sep 19 2010, 12:56 PM) *
*** daca vreti sa vedeti un film super slab, care pare desprins din desenele animate
*** daca vreti sa vedeti cum s-a manifestat criza americana la Hollywood, adicatelea sa vedeti un pumn de actori buni si altii chiar foarte buni

- Danny Trejo
- Robert De Niro cel putin de la el aveam pretentii mari
- Lindsay Lohan
- Steven Seagal
- Michelle Rodriguez
- Don Johnson
- Jessica Alba

intr-un scenariu de toata jena

***daca aveti simtul umorului extrem de dezvoltat si simtul penibilului deasemenea

va recomand cu toata caldura

MACETE


[eu si sotul aveam chef sa vedem un film la cinema si acesta era singurul care rula la ora respectiva ...am iesit de acolo cu ochii in lacrimi de cat am putut sa rad ---- atentie ---- filmul se vrea a fi unul de super actiune, cu capete, maini, picioare taiate .... matze atarnande ... un film dur s-ar zice ..... dar penibilul intrece regia filmului]

daca raspunsul la intrebarile de mai sus este NU ... stati departe


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Chiar l-am vazut aseara...si eu cred ca-i facut dupa benzi desenate...mie mi s-a parut fain, dar unele faze chiar sunt trase de par...mai ales la sfarsit cand Steven Seagal era cu sabia in burta si el inca mai era in picioare si-apoi si-a si rasucit-o... doh.gif
roxanne
QUOTE(Alondra @ Sep 8 2010, 11:11 PM) *
Frozen , drama/thriller..cam freaky, nu prea am putut sa ma uit la unele faze...e cam dureros ..wacko.gif ..dar mi-a placut per ansamblu!


L-am vazut, dar la unele faze am inchis ochii, n-am putut sa ma uit... wacko.gif
Alondra
QUOTE(roxanne @ Sep 30 2010, 05:13 PM) *
L-am vazut, dar la unele faze am inchis ochii, n-am putut sa ma uit... wacko.gif

yes.gif Da, asa si eu! Parca ma ...durea ! wacko.gif

Un film dragut, un actor care face fetze fetze, e interesant sa vezi cum se transpune, mie mi-a mai placut cum a jucat in filme...Edward Norton in rol dublu in Leaves of grass
USA
"Catch me if you can"......super movie..mie una imi plac filmele cu Leonardo DiCaprio..dar in colaborare si cu Tom Hanks and Christopher Walken..super si subiectul


Si "Prince of Persia: The Sands of Time"..super film, too!!!
roxanne
30 days of night 2-Dark days 2010- fain, ca si prima parte dealtfel... wink.gif




Nine Dead-poveste interesanta si intortocheata...merita vazut! smile.gif

Lusha&Zbenguica
QUOTE(roxanne @ Oct 7 2010, 05:46 PM) *
Nine Dead-poveste interesanta si intortocheata...merita vazut! smile.gif


mi s-aparut interesant trailerul ..asa ca l-am "imprumutat" si daca totul decurge conform planului ..il voi vedea in seara asta
Alondra
QUOTE(roxanne @ Oct 7 2010, 05:46 PM) *
30 days of night 2-Dark days 2010- fain, ca si prima parte dealtfel... wink.gif
Nine Dead-poveste interesanta si intortocheata...merita vazut! smile.gif

Off, multumesc de idei! tzuc.gif
Chiar n-am mai vazut un film demult...parca nu mai am la ce sa ma uit...unsure.gif anima1.gif
roxanne
QUOTE(Alondra @ Oct 7 2010, 09:29 PM) *
Off, multumesc de idei! tzuc.gif
Chiar n-am mai vazut un film demult...parca nu mai am la ce sa ma uit...unsure.gif anima1.gif


partners.gif tzuc.gif

Numai vezi ca primul e cu vampiri, sange, capete taiate...nush daca o sa-ti placa tie... oFloare1.gif Al doilea e mai fain, si daca vrei o comedie : Get him to the Greek

Alondra
QUOTE(roxanne @ Oct 8 2010, 09:35 AM) *
partners.gif tzuc.gif

Numai vezi ca primul e cu vampiri, sange, capete taiate...nush daca o sa-ti placa tie... oFloare1.gif Al doilea e mai fain, si daca vrei o comedie : Get him to the Greek

Primul, pas...intr-adevar...biggrin.gif
Al doilea suna interesant, cred ca o sa-i placa si la sotz, o sa -l pun sa -l descarce yes.gif
Comedii......always! biggrin.gif notworthy.gif partners.gif
Alondra
Vai, abia acum am descoperit si eu seria Twilight ! doh.gif Le tot evitasem pt ca auzisem ca sunt cu vampiri si eu nu sunt fan wacko.gif dar asta n-am rezistat sa nu vad si 1 si 2 in acceasi seara...iar azi cred ca -l vizionez pe al 3 lea..asa mult mi-a placut! biggrin.gif
Il recomand chiar daca nu sunteti fani vampiri! biggrin.gif guitar.gif
Claudia Elena
QUOTE(Alondra @ Oct 10 2010, 08:13 AM) *
Vai, abia acum am descoperit si eu seria Twilight ! doh.gif Le tot evitasem pt ca auzisem ca sunt cu vampiri si eu nu sunt fan wacko.gif dar asta n-am rezistat sa nu vad si 1 si 2 in acceasi seara...iar azi cred ca -l vizionez pe al 3 lea..asa mult mi-a placut! biggrin.gif
Il recomand chiar daca nu sunteti fani vampiri! biggrin.gif guitar.gif

Daca chiar ti-au placut asa tare, iti recomand seria "True Blood", tot cu vampiri, insa mult mai matur si mai fain...
Alondra
QUOTE(Claudia Elena @ Oct 10 2010, 03:24 PM) *
Daca chiar ti-au placut asa tare, iti recomand seria "True Blood", tot cu vampiri, insa mult mai matur si mai fain...

Da? Dar e fara sange si capete prea multe rupte, da? biggrin.gif
Hai ca ma uit la trailere..

E serial serial? unsure.gif
Claudia Elena
QUOTE(Alondra @ Oct 10 2010, 02:33 PM) *
Da? Dar e fara sange si capete prea multe rupte, da? biggrin.gif
Hai ca ma uit la trailere..

E serial serial? unsure.gif

Nu e horror deloc biggrin.gif are multa dragoste si actiune in el...mie mi-a placut la nebuie rolleyes.gif
Da, e serial, se difuzeaza pe sezoane, cate 12 episoade are un sezon...smile.gif
Alondra
QUOTE(Claudia Elena @ Oct 10 2010, 05:39 PM) *
Nu e horror deloc biggrin.gif are multa dragoste si actiune in el...mie mi-a placut la nebuie rolleyes.gif
Da, e serial, se difuzeaza pe sezoane, cate 12 episoade are un sezon...smile.gif

Wowww, asa deci...Imi dai de lucru! biggrin.gif Eu sunt cu House si DH, inainte aveam si Prison Break..am zis ca nu ma mai uit la seriale, mai ales la alea care ma prind doh.gif spada.gif ca numai de ele stau pe urma si nu mai fac nimic..dar daca zici ca sunt scurte, numai cate 12 ep. atunci ar fi ok...yes.gif biggrin.gif
Claudia Elena
QUOTE(Alondra @ Oct 10 2010, 06:03 PM) *
Wowww, asa deci...Imi dai de lucru! biggrin.gif Eu sunt cu House si DH, inainte aveam si Prison Break..am zis ca nu ma mai uit la seriale, mai ales la alea care ma prind doh.gif spada.gif ca numai de ele stau pe urma si nu mai fac nimic..dar daca zici ca sunt scurte, numai cate 12 ep. atunci ar fi ok...yes.gif biggrin.gif

Stai linistita biggrin.gif ca oricum daca te prinde (sigur te prinde wink.gif ) nu se difuzeaza decat un sezon pe an, asa ca pierzi doar 600 de minute pe an cu el tongue.gif
Alondra
QUOTE(Claudia Elena @ Oct 11 2010, 11:18 AM) *
Stai linistita biggrin.gif ca oricum daca te prinde (sigur te prinde wink.gif ) nu se difuzeaza decat un sezon pe an, asa ca pierzi doar 600 de minute pe an cu el tongue.gif

Multumesc Claudelu! Esti o bombonica! tzuc.gif
Claudia Elena
QUOTE(Alondra @ Oct 11 2010, 10:35 AM) *
Multumesc Claudelu! Esti o bombonica! tzuc.gif

anima1.gif Sa-mi spui daca ti-a placut biggrin.gif
Alondra
Un film pt romantici..biggrin.gif Letters to Juliet
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.