Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Filme Ati Mai Vazut In Ultima Vreme?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Divertisment > Discutii despre filme/actori care ne plac
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Alondra
Journey to the center of the earth 2008 cu Brendan Fraser...dragut, putin fantastic!
Mi-ar fi placut sa-l vad 3D, ar fi fost interesant si foarte haios! laugh.gif rolleyes.gif
floare_albastra
QUOTE(alondramona @ Feb 15 2009, 05:07 AM) *
Journey to the center of the earth 2008 cu Brendan Fraser...dragut, putin fantastic!
Mi-ar fi placut sa-l vad 3D, ar fi fost interesant si foarte haios! laugh.gif rolleyes.gif



Eu mi-am adaugat la colectia de dvd-uri saptamana trecuta:

-Sex and the city
-No country for old men
-The English patient

(le-am vizionat pe toate)

PS: LA Multiplex am vazut tot ce este nou... biggrin.gif

adioana708
v-a placut filmul de asera-memoriile unei gheise???????eu am citit cartea acum 2 ani. filmul nu e nici pe departe la fel de bun ca si cartea.
Alondra
QUOTE(adioana708 @ Feb 15 2009, 08:38 PM) *
v-a placut filmul de asera-memoriile unei gheise???????eu am citit cartea acum 2 ani. filmul nu e nici pe departe la fel de bun ca si cartea.

Eu n-am citit cartea, dar mi-a placut filmul! tongue.gif
adioana708
QUOTE(alondramona @ Feb 15 2009, 09:43 PM) *
Eu n-am citit cartea, dar mi-a placut filmul! tongue.gif

mai bine asa. ca citind cartea ai face tot timpul comparatie.........cartea are alt sfarsit..........te-am facut curioasa?
gabrielle2003
QUOTE(adioana708 @ Feb 15 2009, 10:38 PM) *
v-a placut filmul de asera-memoriile unei gheise???????eu am citit cartea acum 2 ani. filmul nu e nici pe departe la fel de bun ca si cartea.

eu am vazut acest film anul trecut
am si dvd cu el
mi-a placut foarte mult
acum l-am revazut cu placere
TESYMO
QUOTE(adioana708 @ Feb 15 2009, 09:48 PM) *
mai bine asa. ca citind cartea ai face tot timpul comparatie.........cartea are alt sfarsit..........te-am facut curioasa?

Si mi-e mi-a placut mult filmul m-am uitat de 2 ori la el..................chiar are alt sf cartea? mad.gif
roxanne
Chiar putin mai inainte am vazut "Quantum of Solace" si nu mi-a placut deloc... wacko.gif la un moment dat chiar m-a plictisit somn.gif Nu mai are farmecul de altadata.
Alondra
QUOTE(adioana708 @ Feb 15 2009, 09:48 PM) *
mai bine asa. ca citind cartea ai face tot timpul comparatie.........cartea are alt sfarsit..........te-am facut curioasa?


Pai presupun ca e total opus sfarsitul, nu? tongue.gif
QUOTE(roxana30 @ Feb 15 2009, 11:06 PM) *
Chiar putin mai inainte am vazut "Quantum of Solace" si nu mi-a placut deloc... wacko.gif la un moment dat chiar m-a plictisit somn.gif Nu mai are farmecul de altadata.

Da, l-au cam tras de par in ultima vreme.... rolleyes.gif
Alondra
The Notebook (2004-drama) - o poveste de dragoste pt romantici incurabili.....wub.gif
ruxy
QUOTE(alondramona @ Mar 9 2009, 04:47 AM) *
The Notebook (2004-drama) - o poveste de dragoste pt romantici incurabili.....wub.gif

E minunat Ramonik l-am vazut cu mult timp in urma( de doua ori) si l-am revazut de curand( il am pe DVD)...si am sa-l revad de cate ori voi fi in dispozitie romantica( desi sunt mai totdeauna rolleyes.gif ) wub.gif
Alondra
QUOTE(rux25 @ Mar 9 2009, 07:53 AM) *
E minunat Ramonik l-am vazut cu mult timp in urma( de doua ori) si l-am revazut de curand( il am pe DVD)...si am sa-l revad de cate ori voi fi in dispozitie romantica( desi sunt mai totdeauna rolleyes.gif ) wub.gif

Asa e Rux, tu esti o romantica incurabila! wub.gif hug.gif tzuc.gif
Frumos filmul, cred ca l-as revedea oricand...mi-a trezit interesul pt pacientii cu dementia, mai ales ca stiu pe cineva aici cu boala asta... rolleyes.gif
camihut
The strangers.
The happening.
The house bunny.


QUOTE(alondramona @ Jan 13 2009, 04:36 AM) *
Buna tuturor! smile.gif
Ma gandeam la un topic de genul asta, sa scriem aici ce filme am mai vazut in ultima perioada, daca v-au placut sau nu, eventual si de ce..
Le recomandati mai departe?

Printre filmele care le-am vazut eu in ultima vreme se numara:
The Curious Case of Benjamin Button, care mi-a placut mult, are un subiect nemaiintalnit in filme pana acum..sper sa ia Oscar ceva...rolleyes.gif
Bedtime Stories, cu Adam Sandler, cam slabut, dar merge pt copii.. rolleyes.gif
Marley and Me, o comedie draguta...smile.gif
Yes Man, cel mai nou film al lui Jim Carrey, care e cam tras de par dupa parerea mea.. rolleyes.gif
My Best Friend's Girl, am ras de m-am prapadit...laugh.gif
The Wrestler, un film mai nou cu Mickey Rourke care mi-a placut...smile.gif
The Tale of Despereaux film de animatie, care e bun pt copilasi.. oFloare1.gif
Cam astea...dupa cum se vede, ma uit mai mult la comedii...biggrin.gif tongue.gif

Voi ce filme ati mai vazut? smile.gif

Alondra
QUOTE(camihut @ Mar 9 2009, 09:14 PM) *
The house bunny.

Asta l-am vazut si eu de curand! laugh.gif Oare chiar asa e cu casa lui Hugh ? rolleyes.gif
Alondra
Ieri am vazut Milk cu Sean Penn-nu prea sunt o fana a lui, insa mi-a placut in rolul asta, mai ales ca a luat si Oscarul anul asta pt cel mai bun actor! tongue.gif
adrianaO
A vazut cineva "thick as thieves" cu morgan freeman?
roxanne
Eu am vazut "I now pronounce you Chuck and Larry"- m-am tavalit pe jos de ras...exact ca emoticonul... liwlol.gif si "Knowing", care a fost f. fain.
Alondra
QUOTE(adrianaO @ May 20 2009, 11:58 AM) *
A vazut cineva "thick as thieves" cu morgan freeman?


Mi-a placut, dar nu e extra, extra extraordinar...
QUOTE(roxanne @ May 20 2009, 12:44 PM) *
Eu am vazut "I now pronounce you Chuck and Larry"- m-am tavalit pe jos de ras...exact ca emoticonul... liwlol.gif si "Knowing", care a fost f. fain.

Mi-au placut si mie.

Taken, actiune, tare fain.
Aseara am vazut Baby on board (2009), mi-a placut, e o comedie gen Nine months.
atenaaneta
ANNGELS AND DEMONS..e interesant,gen DAVINCI CODE,actiune petrecuta in Vatican,pt.cine urmareste filme pe teme biblice,recomand cu placere...KNOWING e o drama despre cum ar fii sfarsitul lumii,interesant,urmariti-l cu incredere...TWILIGHT e o poveste de dragoste superba la fel ca si THE NOTEBOOK care m-a impresionat si chiar am plans in final fiind o drama,iar un desene animat misto ar fii BOLT...vizionare placuta tuturor.
roxanne
QUOTE(atenaaneta @ May 31 2009, 12:23 PM) *
ANNGELS AND DEMONS..e interesant,gen DAVINCI CODE,actiune petrecuta in Vatican,pt.cine urmareste filme pe teme biblice,recomand cu placere...KNOWING e o drama despre cum ar fii sfarsitul lumii,interesant,urmariti-l cu incredere...TWILIGHT e o poveste de dragoste superba la fel ca si THE NOTEBOOK care m-a impresionat si chiar am plans in final fiind o drama,iar un desene animat misto ar fii BOLT...vizionare placuta tuturor.


Am vazut si eu Twilight, mi-a placut mult.
mia22_ro
dar ''sistemul nervos'' l-ati vazut?e film romanesc ,mori de ras liwlol.gif
Alondra
QUOTE(mia22_ro @ Jun 2 2009, 10:15 AM) *
dar ''sistemul nervos'' l-ati vazut?e film romanesc ,mori de ras liwlol.gif

Pe bune? Mmm...unsure.gif N-am auzit de el..trebuie sa-l caut.. rolleyes.gif
mia22_ro
The mist
FILM CU FINAL NEASTEPTAT SI DUREROS...
A VAZUT CINEVA FILMUL?
mia22_ro
QUOTE(Alondra @ Jun 8 2009, 06:10 AM) *
Pe bune? Mmm...unsure.gif N-am auzit de el..trebuie sa-l caut.. rolleyes.gif

L-AM VAZUT LA TELEVIZOR PE PRO TV.PARCA unsure.gif
Oanaaa
celor care le place adrenalina BANGKOK DANGEROUS ... sooper film love1.gif
roxanne
Am vazut "The day the Earth stood still"...Foarte interesant, seamana putin cu "Knowing".
Sara1
Aseara am fost in formatie completa la filmul "Up" Si am avut extraordinara surpriza ca piticul sa stea nemiscat si sa se uite la tot filmul. Si stiu sigur ca urmarea, caci imi mai punea intrebari pertinenete-unde-i ala sau aia- pe parcurs.
Ce mindra am fost de el!!! yes.gif liwlol.gif
Filmul este foarte frumos! Desi e de desene animate, este parca facut mai mult pentru adulti decit pentru copii! VI-l recomand cu caldura si pentru mari si pentru mici!
Alondra
QUOTE(Sara1 @ Jun 8 2009, 11:21 PM) *
Aseara am fost in formatie completa la filmul "Up" Si am avut extraordinara surpriza ca piticul sa stea nemiscat si sa se uite la tot filmul. Si stiu sigur ca urmarea, caci imi mai punea intrebari pertinenete-unde-i ala sau aia- pe parcurs.
Ce mindra am fost de el!!! yes.gif liwlol.gif
Filmul este foarte frumos! Desi e de desene animate, este parca facut mai mult pentru adulti decit pentru copii! VI-l recomand cu caldura si pentru mari si pentru mici!

E si la mine pe lista sa-l vad in viitorul fff apropiat!Sper!Desi ar fi fain sa-l vezi 3D! rolleyes.gif
Sara1
QUOTE(Alondra @ Jun 8 2009, 01:44 PM) *
E si la mine pe lista sa-l vad in viitorul fff apropiat!Sper!Desi ar fi fain sa-l vezi 3D! rolleyes.gif

Da, exista varianta in 3D. Noi insa nu am gasti bilete, si cum era doua saptamina in care incercam sa mergem si ar fii fost prea mare dezamagirea sa mai plecam odata fara sa intram-am optat pentru varianta normala. Oricum pentru ei ar fi fost cred destul de dure niste scene in care se reped niste ciini mari si rai- si asa au fost nitel deranjati de sunet care bubuia. Daca s-ar mai fi repezit si ciini aia la ei, cred ca i-ar fi bufnit plinsul. Deci pentru noi a fost perfecta varianta ne-3d! yes.gif
Alondra
QUOTE(Sara1 @ Jun 9 2009, 01:57 AM) *
Da, exista varianta in 3D. Noi insa nu am gasti bilete, si cum era doua saptamina in care incercam sa mergem si ar fii fost prea mare dezamagirea sa mai plecam odata fara sa intram-am optat pentru varianta normala. Oricum pentru ei ar fi fost cred destul de dure niste scene in care se reped niste ciini mari si rai- si asa au fost nitel deranjati de sunet care bubuia. Daca s-ar mai fi repezit si ciini aia la ei, cred ca i-ar fi bufnit plinsul. Deci pentru noi a fost perfecta varianta ne-3d! yes.gif

Da, asa e..abia astept sa vad..

Am vazut Hangover ieri, comedie care circula prin cinema la ora actuala, nu prea am ras, in schimb.....unsure.gif rolleyes.gif
Lili
QUOTE(Sara1 @ Jun 8 2009, 11:21 PM) *
Aseara am fost in formatie completa la filmul "Up" Si am avut extraordinara surpriza ca piticul sa stea nemiscat si sa se uite la tot filmul. Si stiu sigur ca urmarea, caci imi mai punea intrebari pertinenete-unde-i ala sau aia- pe parcurs.
Ce mindra am fost de el!!! yes.gif liwlol.gif
Filmul este foarte frumos! Desi e de desene animate, este parca facut mai mult pentru adulti decit pentru copii! VI-l recomand cu caldura si pentru mari si pentru mici!


Bestiale desene...mi-era dor de ceva...mai altfel
Si micutilor mei le-a placut.
Raul cel putin era fascinat...dragul de el...la un moment dat, trebuia sa mearga la baie, dar nu se incumeta sa nu care cumva sa piarda vreo scena tzuc.gif

Chiar merita vazut
mia22_ro
am vazut azi un horor ...''nenascutul'' destul de fainut
G.Raluca
Aseara am fost la cinema...am vazut filmul "Angeli e demoni".
adrianaO
QUOTE(G.Raluca @ Jun 21 2009, 08:34 PM) *
Aseara am fost la cinema...am vazut filmul "Angeli e demoni".


acum cateva zile am vazut si eu acest film. merita vazut daca esti pasionat de domeniu si in special daca ai vazut si "codul lui da vinci".....tematica oricum este identica....efecte speciale dragutze dar drept sa-ti spun.....subiectul este....cam usurel...simplutz.....si m-am cam saturat de "quest-uri" smile.gif daca pot sa spun asa...



as vrea in schimb sa va intreb fetelor daca a reusit cineva sa vada "shuter island" sau daca a apraut...habar n-am dar vreau si eu sa-l vad daca merita smile.gif leonardo di caprio, pana sa joace in "cartita", nu promitea nici macar ca vanzator de ziare liwlol.gif
oktavia
QUOTE(adrianaO @ Jun 21 2009, 11:56 PM) *
as vrea in schimb sa va intreb fetelor daca a reusit cineva sa vada "shuter island" sau daca a apraut...habar n-am dar vreau si eu sa-l vad daca merita smile.gif leonardo di caprio, pana sa joace in "cartita", nu promitea nici macar ca vanzator de ziare liwlol.gif

Si eu astept sa vad acest film, am vazut trailerul pe youtube si imi place, si distributia este super...dar inca nu s-a lansat este in post productie.
roxanne
Am vazut "Drag me to hell'...cam gretzos, ca sa zic asa... wacko.gif
Oanaaa
Blonde and Blonder am vazut aseara ... am ras cu lacrimi
shi Fired Up e tare fain... ambele sunt aparute in 2009
Alondra
QUOTE(Oanaaa @ Jun 22 2009, 05:14 PM) *
Blonde and Blonder am vazut aseara ... am ras cu lacrimi
shi Fired Up e tare fain... ambele sunt aparute in 2009

Astea sunt de mine! guitar.gif notworthy.gif
Claudia Elena
QUOTE(mia22_ro @ Jun 21 2009, 07:27 PM) *
am vazut azi un horor ...''nenascutul'' destul de fainut

Alt nume nu are? Sau stii cumva numele englezesc? Ca nu-l gasesc nicaieri dupa acest nume...unsure.gif
Sara1
Am vazut si eu "He's not that into you". Simpatic, nu am cazut pe spate, dar mi-a facut placere. Acum ma astepata acasa
"The curious case of Benjamin Button" Sunt tare curioasa sa vad ce mare actor e exul. laugh.gif Tot astept si eu o performanta mai speciala, si...nimic! ohmy.gif
Sara1
QUOTE(Alondra @ Jun 9 2009, 08:34 PM) *
Da, asa e..abia astept sa vad..

Am vazut Hangover ieri, comedie care circula prin cinema la ora actuala, nu prea am ras, in schimb.....unsure.gif rolleyes.gif


EU am auzit de la coplegii de servici ca e mare film simpatic! Dar ce voiai sa spui cu...in schimb...? anima1.gif
Claudia Elena
QUOTE(Sara1 @ Jun 22 2009, 06:26 PM) *
Am vazut si eu "He's not that into you". Simpatic, nu am cazut pe spate, dar mi-a facut placere. Acum ma astepata acasa
"The curious case of Benjamin Button" Sunt tare curioasa sa vad ce mare actor e exul. laugh.gif Tot astept si eu o performanta mai speciala, si...nimic! ohmy.gif

Nu prea m-a impresionat...somn.gif
Alondra
QUOTE(Sara1 @ Jun 22 2009, 05:29 PM) *
EU am auzit de la coplegii de servici ca e mare film simpatic! Dar ce voiai sa spui cu...in schimb...? anima1.gif

Da, cica e o comedie, e un film simpaticutz...in schimb eu nu prea am ras.....asta am vrut sa zic..wacko.gif
Inafara de o singura faza de ras, in rest nu aveai la ce.....
Claudia Elena
QUOTE(roxanne @ Jun 22 2009, 06:11 PM) *
Am vazut "Drag me to hell'...cam gretzos, ca sa zic asa... wacko.gif

de-a dreptul gretos...
Oanaaa
The eye iarashi mi-a placut
roxanne
QUOTE(Claudia Elena @ Jun 22 2009, 06:24 PM) *
Alt nume nu are? Sau stii cumva numele englezesc? Ca nu-l gasesc nicaieri dupa acest nume...unsure.gif


"The Unborn", l-am vazut si eu...e super de groaza, sa nu-l vezi seara!... rolleyes.gif
Claudia Elena
QUOTE(roxanne @ Jun 22 2009, 06:50 PM) *
"The Unborn", l-am vazut si eu...e super de groaza, sa nu-l vezi seara!... rolleyes.gif

VAi...dar chiar diseara ma uit la el...super.gif
roxanne
QUOTE(Claudia Elena @ Jun 22 2009, 07:24 PM) *
VAi...dar chiar diseara ma uit la el...super.gif


Ok...
USA
Little Nicky
Running Time: 1 hr. 30 min.
Release Date: November 10, 2000
MPAA Rating: PG-13 for crude sexual humor, some drug content, language and thematic material
More Movie Info | Production Photos
Starring: Adam Sandler, Patricia Arquette, Harvey Keitel, Rhys Ifans and Tommy Tiny Lister, Jr.
Directed by: Steven Brill.
Complete Cast & Crew

E super filmul...l-am vazut ieri....e bun!
mia22_ro
QUOTE(roxanne @ Jun 22 2009, 06:11 PM) *
Am vazut "Drag me to hell'...cam gretzos, ca sa zic asa... wacko.gif

l-am vazut si eu rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.