Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Filme Ati Mai Vazut In Ultima Vreme?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Divertisment > Discutii despre filme/actori care ne plac
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Elena M
Recomand un alt film care pe mine m-a impresionat profund, e mai vechi, cred ca 2006 sau 2007, The Road to Guantanamo!!!!
FFFFFFFFFFFFFFF iNTERESANT!!!!!!!!!!!!!!
roxanne
Am vazut Legion- nu mi-a placut....Tooth Fairy-super comedie, e de mult ras... biggrin.gif
mia22_ro
QUOTE(roxanne @ Mar 2 2010, 08:36 PM) *
Am vazut Legion- nu mi-a placut....Tooth Fairy-super comedie, e de mult ras... biggrin.gif

LEGION A FOST F. DISTORSIONATA IDEEA DE INGERI, DIVINITATE, BINE..
SI FAZA CA D-ZEU VREA SA DISTRUGA LUMEA ...PAI DACA EL AR VREA ACEST LUCRU...CINE SUNTEM NOI...UN PUMN DE TARANA...NE-AR DISTRUGE IMEDIAT...
DAR NA, E FACUT DE UN AMERICAN...
AM ZIS CA VREAU SA VAD Eu cand vreau sa fluier, fluier

PLUS CA TIPUL ...FLORIN SERBAN E RESITEAN guitar.gif
SI A MAI VENIT SI CU URSUL DE ARGINT CASTIGAT nanner.gif nanner.gif
Alondra
QUOTE(mia22_ro @ Mar 2 2010, 10:45 PM) *
.AM ZIS CA VREAU SA VAD Eu cand vreau sa fluier, fluier

Si eu vreau sa vad asta...rolleyes.gif

Azi am vazut un film cu Matt Damon , The informant! - 2009 ...nu m-a impresionat......rolleyes.gif
Elena M
QUOTE(mia22_ro @ Mar 2 2010, 10:45 PM) *
LEGION A FOST F. DISTORSIONATA IDEEA DE INGERI, DIVINITATE, BINE..
SI FAZA CA D-ZEU VREA SA DISTRUGA LUMEA ...PAI DACA EL AR VREA ACEST LUCRU...CINE SUNTEM NOI...UN PUMN DE TARANA...NE-AR DISTRUGE IMEDIAT...
DAR NA, E FACUT DE UN AMERICAN...
AM ZIS CA VREAU SA VAD Eu cand vreau sa fluier, fluier

PLUS CA TIPUL ...FLORIN SERBAN E RESITEAN guitar.gif
SI A MAI VENIT SI CU URSUL DE ARGINT CASTIGAT nanner.gif nanner.gif




Si eu vreau sa vad filmul lui Florin Serban smile.gif
Elena M
Am mai vazut un trailer interesant la Robin Hood cu Russell Crowe. Personal imi place ffffffff mult Russell Crowe, Gladiatorul este unul din filmele mele preferate.
mia22_ro


UN FILM BUNICEL,HORROR, SUSPANS...
IDEEA DE RASCRUCE, USI INTRE LUMI...
roxanne
QUOTE(mia22_ro @ Mar 2 2010, 10:45 PM) *
LEGION A FOST F. DISTORSIONATA IDEEA DE INGERI, DIVINITATE, BINE..
SI FAZA CA D-ZEU VREA SA DISTRUGA LUMEA ...PAI DACA EL AR VREA ACEST LUCRU...CINE SUNTEM NOI...UN PUMN DE TARANA...NE-AR DISTRUGE IMEDIAT...
DAR NA, E FACUT DE UN AMERICAN...
AM ZIS CA VREAU SA VAD Eu cand vreau sa fluier, fluier

PLUS CA TIPUL ...FLORIN SERBAN E RESITEAN guitar.gif
SI A MAI VENIT SI CU URSUL DE ARGINT CASTIGAT nanner.gif nanner.gif

Da, stiu... a si fost invitat ieri la "Neatza cu Razvan si Dani"...

QUOTE(mia22_ro @ Mar 3 2010, 10:58 AM) *

UN FILM BUNICEL,HORROR, SUSPANS...
IDEEA DE RASCRUCE, USI INTRE LUMI...

Fain, am sa-l caut si eu... trandafir.gif
manu1981
Eu am revazut aseara Look who's talking. Bestial filmul, vreau sa revad si celelalte doua parti.
roxanne
Clive Barker's Book of Blood- mi-a placut, dar bine ca nu l-am vazut seara...

Shutter Island- fainutz, thriller psihologic, numai ca sfarsitul e cam ca-n tren... huh.gif
Claudia Elena
QUOTE(roxanne @ Mar 5 2010, 06:33 PM) *
Clive Barker's Book of Blood- mi-a placut, dar bine ca nu l-am vazut seara...
E de groaza tare? anima1.gif
Shutter Island- fainutz, thriller psihologic, numai ca sfarsitul e cam ca-n tren... huh.gif

roxanne
Are niste faze cam de groaza, de ex....una careia i se jupoaie pielea de pe fata, asa, pur si simplu arata cum se rupe pielea si ramane carnea....
Claudia Elena
QUOTE(roxanne @ Mar 5 2010, 08:08 PM) *
Are niste faze cam de groaza, de ex....una careia i se jupoaie pielea de pe fata, asa, pur si simplu arata cum se rupe pielea si ramane carnea....

Sa inteleg ca e mai mult gretos decat fioros? unsure.gif
Alondra
Did you hear about the Morgans...dragut, m-a amuzat Hugh Grant din nou smile.gif
meaw_ela
IN SFARSIT AM AJUNS SI NOI LA CINEMAAAA!

AVATAR----3D---IMAX----- Absolut superb! O experientza de neuitat! partners.gif
dyanp
am vazut New Moon....mhhhh, romantic.....un pic lesinat...fata de primul...dar eu m-am uitat la partea romantica blush.gif
meaw_ela
QUOTE(dyanp @ Mar 5 2010, 06:03 PM) *
am vazut New Moon....mhhhh, romantic.....un pic lesinat...fata de primul...dar eu m-am uitat la partea romantica blush.gif

PE MINE NU M-A INCALZIT PREA MULT PRIMUL....DAR PROVOACA ATATA VALVA PRINTRE ADOLESCENTI.
Claudia Elena
QUOTE(meaw_ela @ Mar 6 2010, 02:46 AM) *
PE MINE NU M-A INCALZIT PREA MULT PRIMUL....DAR PROVOACA ATATA VALVA PRINTRE ADOLESCENTI.

Barbatului meu i-a placut foarte tare si are 31 de ani...anima1.gif tongue.gif
roxanne
QUOTE(Claudia Elena @ Mar 5 2010, 08:15 PM) *
Sa inteleg ca e mai mult gretos decat fioros? unsure.gif

Cam asa ceva.... rolleyes.gif

QUOTE(Claudia Elena @ Mar 6 2010, 11:37 AM) *
Barbatului meu i-a placut foarte tare si are 31 de ani...anima1.gif tongue.gif

Si mie mi-a placut si am 32.... biggrin.gif

Aseara am vazut It's complicated...superba comedie, mi-a placut mult... wink.gif
Elena M
Am vazut azi Alice in Wonderland, 3D si sincer ma asteptam la mai mult... Avatar intr-adevar m-a lasat cu gura cascata.. dar si asta a fost dragut
Acum astept sa vad Robin Hood
meaw_ela
QUOTE(Claudia Elena @ Mar 6 2010, 04:37 AM) *
Barbatului meu i-a placut foarte tare si are 31 de ani...anima1.gif tongue.gif

lol... ARE INIMA TANARA... EU SUNT MAI BATRANA...lol... Cred ca ma asteptam la mai mult ....dupa atata valva, reclame, disperare in masa- fancluburi....daca nu erau toate astea inainte ,poate avea acelasi efect..dar cand ai asteptari enorme....asa se intampla... oFloare1.gif
Claudia Elena
QUOTE(meaw_ela @ Mar 6 2010, 08:45 PM) *
lol... ARE INIMA TANARA... EU SUNT MAI BATRANA...lol... Cred ca ma asteptam la mai mult ....dupa atata valva, reclame, disperare in masa- fancluburi....daca nu erau toate astea inainte ,poate avea acelasi efect..dar cand ai asteptari enorme....asa se intampla... oFloare1.gif

Desigur yes.gif si bineinteles, fiecare are gusturile lui..smile.gif
Dar cu siguranta nu esti tu mai batrana tongue.gif
meaw_ela
QUOTE(Claudia Elena @ Mar 6 2010, 02:26 PM) *
Desigur yes.gif si bineinteles, fiecare are gusturile lui..smile.gif
Dar cu siguranta nu esti tu mai batrana tongue.gif

esti o dulce.. mi-a placut dar nu am fost wowed...cred ca vroiam sa vad mai mult sange..LOL...ceva scary.... nu vampiri sexy care sclipesc in soare... rolleyes.gif
Alondra
Tocmai am vizionat Julie & Julia..biografie/comedie 2009 smile.gif Nu sunt fan Meryl Streep, insa aici chiar face un rol super ca Julia Child, femeia care a schimbat pentru totdeauna modul de a găti al americanilor. ! eusa_clap.gif
Mi-a placut tare mult filmul smile.gif yes.gif wub.gif
Sara1
In sfirsit am vazut si eu Avatar! Am un singur cuvint: AMAZING"! Dar,...neaparat la cinematograf, 3D.
Luka
QUOTE(Alondra @ Mar 7 2010, 02:41 AM) *
Tocmai am vizionat Julie & Julia..biografie/comedie 2009 smile.gif Nu sunt fan Meryl Streep, insa aici chiar face un rol super ca Julia Child, femeia care a schimbat pentru totdeauna modul de a găti al americanilor. ! eusa_clap.gif
Mi-a placut tare mult filmul smile.gif yes.gif wub.gif



Si eu l-am vazut , mi-a placut si sunt fan Meryl Streep !
In noaptea asta vedem cine il ia pe "unchiul" Oscar ! wink.gif anima1.gif
Alondra
QUOTE(Luka @ Mar 7 2010, 11:06 AM) *
Si eu l-am vazut , mi-a placut si sunt fan Meryl Streep !
In noaptea asta vedem cine il ia pe "unchiul" Oscar ! wink.gif anima1.gif

Daaa...laugh.gif Dar rezistati? anima1.gif Eu cred ca ma uit maine la stiri doar! doh.gif rolleyes.gif
alexandra81
The Notebook - SUPER
oktavia
QUOTE(Alondra @ Mar 7 2010, 12:41 AM) *
Tocmai am vizionat Julie & Julia..biografie/comedie 2009 smile.gif Nu sunt fan Meryl Streep, insa aici chiar face un rol super ca Julia Child, femeia care a schimbat pentru totdeauna modul de a găti al americanilor. ! eusa_clap.gif
Mi-a placut tare mult filmul smile.gif yes.gif wub.gif

Eu sunt fan Meryl Streep, vanez filmele cu ea. In filmul asta a interpretat de minune.
mia22_ro
QUOTE(roxanne @ Mar 5 2010, 08:33 PM) *
Clive Barker's Book of Blood- mi-a placut, dar bine ca nu l-am vazut seara...

Shutter Island- fainutz, thriller psihologic, numai ca sfarsitul e cam ca-n tren... huh.gif

EU Clive Barker's Book of Blood L-AM VAZUT, DAR ESTE SI HORROR, NU SUNT FAZE GRETOASE ....CAM 2 SUNT....
ACEEA CU RESTAURANTUL....CAND MANANCA SI ACEEA CU FATZA ....DE CARE ZICI TU....
DAR E UN HORROR F. BUN biggrin.gif
Alondra
QUOTE(oktavia @ Mar 7 2010, 02:40 PM) *
Eu sunt fan Meryl Streep, vanez filmele cu ea. In filmul asta a interpretat de minune.

Daaa...sa n-o recunosc, ai vazut ce accent avea! laugh.gif doh.gif
roxanne
The Graves- horror, groaza...cam slabutz... rolleyes.gif
mia22_ro
QUOTE(roxanne @ Mar 7 2010, 08:58 PM) *
The Graves- horror, groaza...cam slabutz... rolleyes.gif

DESPRE CE E?
AS VREA SA CAUT SI EU CEVA HORROR unsure.gif
roxanne
QUOTE(mia22_ro @ Mar 7 2010, 07:29 PM) *
DESPRE CE E?
AS VREA SA CAUT SI EU CEVA HORROR unsure.gif


E despre 2 fete, care gresesc drumul si ajung intr-un orasel plin de tampiti, care omoara in numele religiei...cam asa ceva...e cu mult sange....mie mi s-a parut cam ieftin... oFloare1.gif
mia22_ro
QUOTE(roxanne @ Mar 7 2010, 09:40 PM) *
E despre 2 fete, care gresesc drumul si ajung intr-un orasel plin de tampiti, care omoara in numele religiei...cam asa ceva...e cu mult sange....mie mi s-a parut cam ieftin... oFloare1.gif

AHA,MERCIC hug.gif
Elena M
QUOTE(mia22_ro @ Mar 7 2010, 07:29 PM) *
DESPRE CE E?
AS VREA SA CAUT SI EU CEVA HORROR unsure.gif



Nu stiu daca ai vazut sunt putin mai vechi (2-3 ani)- The grudge1,2 Saw1,2,3 Shutter
Sunt chiar inspaimantatoare!!!!
roxanne
QUOTE(Elena M @ Mar 7 2010, 08:21 PM) *
Nu stiu daca ai vazut sunt putin mai vechi (2-3 ani)- The grudge1,2 Saw1,2,3 Shutter
Sunt chiar inspaimantatoare!!!!


Da Mia, uite idee buna, daca nu cumva le-ai vazut deja...eu una Saw nu mai vreau sa vad cat oi trai... 68.gif , ultimul a fost partea 3-a si nu-mi mai trebuie.... doh.gif
Alondra
Banlieue 13 un film de actiune, asa pt barbati mai mult..rolleyes.gif
The Messenger, o drama care mi-a placut..desi sfarsitul e cam aiurea..wacko.gif
meaw_ela
QUOTE(alexandra81 @ Mar 7 2010, 05:49 AM) *
The Notebook - SUPER

.....si o cutie de shervetzele.... partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
oktavia
Am vazut" Precious", este drama unei pustoaice de 16 ani care da nastere la doi copii, fiind abuzata de tatal ei.
Si "Up in the Air" cu George Clooney. Ma asteptam la un film mai bun, dar l-am vazut cred ca in trei zile.
Lusha&Zbenguica
am vazut si eu in sfarsit AVATAR
parerea mea: MUCH ADO ABOUT NOTHING
roxanne
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Mar 9 2010, 02:51 PM) *
am vazut si eu in sfarsit AVATAR
parerea mea: MUCH ADO ABOUT NOTHING


Hai, maaaaa...chiar nu ti-a placut? oFloare1.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(roxanne @ Mar 9 2010, 03:42 PM) *
Hai, maaaaa...chiar nu ti-a placut? oFloare1.gif

mai nu ca nu mi-a placut dar nu m-a impresionat
poate ca am auzit mult prea multe despre el si ma asteptam la altceva ...
roxanne
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Mar 9 2010, 03:52 PM) *
mai nu ca nu mi-a placut dar nu m-a impresionat
poate ca am auzit mult prea multe despre el si ma asteptam la altceva ...

Aaaa...mie mi s-a parut fain...si chiar imi pare rau ca n-a luat Oscarul.... unsure.gif
pustiks
Am vazut si eu The Hurt Locker. Dupa primele faze am crezut ca nu rezist sa-l vad. Oricum, mi-a placut, cred ca oglindeste destul de bine realitatea, din pacate.
Alondra
Azi am vazut un film foarte emotionant ...despre lupta impotriva cancerului My sister's keeper (2009) cu Cameron Diaz, Jason Patric, Alec Baldwin, Abigail Breslin.
Foarte fain si ....wub.gif un pachet de servetele.......rolleyes.gif
oktavia
QUOTE(Alondra @ Mar 9 2010, 07:26 PM) *
Azi am vazut un film foarte emotionant ...despre lupta impotriva cancerului My sister's keeper (2009) cu Cameron Diaz, Jason Patric, Alec Baldwin, Abigail Breslin.
Foarte fain si ....wub.gif un pachet de servetele.......rolleyes.gif

L-am vazut si eu mai demult, am bocit o gramada.Impresionant.
adrianaO
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Mar 9 2010, 03:52 PM) *
mai nu ca nu mi-a placut dar nu m-a impresionat
poate ca am auzit mult prea multe despre el si ma asteptam la altceva ...


buna lusha! sa stii ca aceeasi impresie am avut-o si eu...este un super film ca efecte speciale si imagini...eu l-am vazut la IMAX...dar ca si poveste m-a lasat un pic rece....nu e ca si cum nu am inteles substraturile filmului doar ca nu am rezonat cu ideea smile.gif
meaw_ela
QUOTE(adrianaO @ Mar 9 2010, 03:59 PM) *
buna lusha! sa stii ca aceeasi impresie am avut-o si eu...este un super film ca efecte speciale si imagini...eu l-am vazut la IMAX...dar ca si poveste m-a lasat un pic rece....nu e ca si cum nu am inteles substraturile filmului doar ca nu am rezonat cu ideea smile.gif

Serios?
eu am intzeles mesajul asa: planeta este vie... respect-o si ai grija de ea si vei trai prin ea mai departe! Oare am gresit? Mie mi se pare cel mai important mesaj in ziua de azi!
mia22_ro
QUOTE(pustiks @ Mar 9 2010, 07:52 PM) *
Am vazut si eu The Hurt Locker. Dupa primele faze am crezut ca nu rezist sa-l vad. Oricum, mi-a placut, cred ca oglindeste destul de bine realitatea, din pacate.

vreau sa-l vad si eu...
nu am auzit de el decat la Oscar wub.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.