Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Filme Ati Mai Vazut In Ultima Vreme?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Divertisment > Discutii despre filme/actori care ne plac
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Lili
QUOTE(Alondra @ Nov 18 2009, 02:11 AM) *
Azi m-a plictisit Funny People (2009 cu Adam Sandler) timp de vreo 3 ore...wacko.gif doh.gif


o.daa. no comment
si regizorului ii iesisera cateva pelicule..bunicele.odd dry.gif
Lili
QUOTE(Lili @ Nov 18 2009, 02:32 AM) *
o.daa. no comment
si regizorului ii iesisera cateva pelicule..bunicele.odd dry.gif


The Rebound e bunicel.

easy, de wkd smile.gif
nayara
Am vazut 2012-sfarsitul lumii,mi s-a parut impresionant!!
Anca74
Noi suntem in perioada "Motanul incaltat" rolleyes.gif
adrianaO
am inceput sa urmaresc flash forward; am dat jos de pe torenti ca la AXN pierdusem....doamne, cat imi place! dar de altfel tot ce este SF este viata mea liwlol.gif
nayara
QUOTE(adrianaO @ Nov 23 2009, 08:04 PM) *
am inceput sa urmaresc flash forward; am dat jos de pe torenti ca la AXN pierdusem....doamne, cat imi place! dar de altfel tot ce este SF este viata mea liwlol.gif

Ma uit si eu la seria asta din cand in cand ,dar sotul meu nu pierde nici un episod ,adevarul e ca e foarte interesanta..
dyanp
QUOTE(nayara @ Nov 22 2009, 10:57 AM) *
Am vazut 2012-sfarsitul lumii,mi s-a parut impresionant!!


si am plans la final wacko.gif
nayara
QUOTE(dyanp @ Nov 25 2009, 10:57 PM) *
si am plans la final wacko.gif

Da? Eu nu,in schimb mi-a dat de gandit..
dyanp
QUOTE(nayara @ Nov 25 2009, 01:00 PM) *
Da? Eu nu,in schimb mi-a dat de gandit..

Eu prefer sa plang, ca daca ma gandesc.....o iau razna, asa ca aleg ce e mai usor. oFloare.gif
Tania_25
QUOTE(nayara @ Nov 22 2009, 06:57 PM) *
Am vazut 2012-sfarsitul lumii,mi s-a parut impresionant!!



Vrem sa mergem si noi zilele astea la cinematograf sa vedem filmul asta..... rolleyes.gif trandafir.gif
dyanp
QUOTE(Tania_25 @ Nov 25 2009, 01:13 PM) *
Vrem sa mergem si noi zilele astea la cinematograf sa vedem filmul asta..... rolleyes.gif trandafir.gif


Dar trateaza-l ca pe un film, ca sunt unii pe aici care au luat-o razna, stii ca si la eclipsa sau alte minuni din astea.
Tania_25
QUOTE(dyanp @ Nov 25 2009, 09:21 PM) *
Dar trateaza-l ca pe un film, ca sunt unii pe aici care au luat-o razna, stii ca si la eclipsa sau alte minuni din astea.




Mie nu prea imi plac astfel de filme......devin pesimista.....eu mai bine ma uit la o comedie si ma simt mai bine.... smile.gif dar sotul meu e cu filme de astea SF....... doh.gif

Oanaaa
Yamakasi love1.gif
Alondra
QUOTE(nayara @ Nov 22 2009, 07:57 PM) *
Am vazut 2012-sfarsitul lumii,mi s-a parut impresionant!!

Trebuie sa vad si eu filmul asta...unsure.gif

Azi am vizionat Passengers (2008) cu Anne Hathaway care mi-a placut biggrin.gif, deh...intorsaturile astea neasteptate..
dyanp
Fetelor, am intrat sa explic ca am facut o MAAARE greseala. Eu nu le am deloc cu titlurile blush.gif si am facut confuzie intre Knowing si 2012-Sfarsitul lumii. Imi cer scuze ca am indus in eroare, eu la asta am plans. floare2.gif notworthy.gif
Alondra
QUOTE(dyanp @ Nov 27 2009, 04:21 AM) *
Fetelor, am intrat sa explic ca am facut o MAAARE greseala. Eu nu le am deloc cu titlurile blush.gif si am facut confuzie intre Knowing si 2012-Sfarsitul lumii. Imi cer scuze ca am indus in eroare, eu la asta am plans. floare2.gif notworthy.gif

laugh.gif Nu-i nimic...se mai intampla! biggrin.gif blush.gif Dar tot il pun pe sot sa-l descarce...Knowing parca am vazut si eu dar nu mai stiu despre ce e vb...offf...batranetea, am inceput sa uit si filmele...unsure.gif doh.gif
nayara
QUOTE(dyanp @ Nov 27 2009, 05:21 AM) *
Fetelor, am intrat sa explic ca am facut o MAAARE greseala. Eu nu le am deloc cu titlurile blush.gif si am facut confuzie intre Knowing si 2012-Sfarsitul lumii. Imi cer scuze ca am indus in eroare, eu la asta am plans. floare2.gif notworthy.gif

Ei lasa ,asa avem si noi idee pe unde gasim un film bun,uite ,am sa descarc Knowingsa plang si eu olea;eu pe de alta parte iti recomand 2012..ca e meserie.

p.s. in romana cum se traduce filmul Knowing?
dyanp
QUOTE(nayara @ Nov 27 2009, 11:43 AM) *
Ei lasa ,asa avem si noi idee pe unde gasim un film bun,uite ,am sa descarc Knowingsa plang si eu olea;eu pe de alta parte iti recomand 2012..ca e meserie.

p.s. in romana cum se traduce filmul Knowing?


Stiind, traducere bruta, acum cum o fii pe site-uri nu stiu.
oricum e cu nicolas cage. il intreb pe sot diseara si revin.
nayara
QUOTE(dyanp @ Nov 27 2009, 09:55 PM) *
Stiind, traducere bruta, acum cum o fii pe site-uri nu stiu.
oricum e cu nicolas cage. il intreb pe sot diseara si revin.

Mi se pare ca-l am in spaniola ,se cheama ,,Semnale din viitor,,.
dyanp
QUOTE(nayara @ Nov 27 2009, 12:36 PM) *
Mi se pare ca-l am in spaniola ,se cheama ,,Semnale din viitor,,.

parca suna un clopotel, dar tot trebuie sa intreb, ca sunt bata la titlturi doh.gif
la scoala daca mi se zicea lectia....eram ....terminata, daca-mi zicea despre ce e vorba, stiam blush.gif anima1.gif
dyanp
ati vazut the hungover? am zis ca lesin de ras.
Alondra
Tocmai am terminat de vizionat 2012 . Nota 10 pt efecte speciale smile.gif Ma gandesc si la idee...brr..si m-apuca groaza, daca s-ar intampla asa ceva..unsure.gif
dyana
QUOTE(Alondra @ Nov 27 2009, 11:50 PM) *
Tocmai am terminat de vizionat 2012 . Nota 10 pt efecte speciale smile.gif Ma gandesc si la idee...brr..si m-apuca groaza, daca s-ar intampla asa ceva..unsure.gif

Ia sa vedem noi despre ce ar fi vorba.... wink.gif
Alondra
QUOTE(dyana @ Nov 28 2009, 12:05 AM) *
Ia sa vedem noi despre ce ar fi vorba.... wink.gif

Eee...sa nu ma bati daca nu o sa-ti placa tongue.gif Mie mi-a placut, de ce sa nu zic...oricum e o schema clasica ,astea cu dezastre naturale..etc... rolleyes.gif
nayara
QUOTE(Alondra @ Nov 28 2009, 12:50 AM) *
Tocmai am terminat de vizionat 2012 . Nota 10 pt efecte speciale smile.gif Ma gandesc si la idee...brr..si m-apuca groaza, daca s-ar intampla asa ceva..unsure.gif

Am vazut si eu Knowing ,e bun,chiar bun-bun,nota..10.
Alondra
QUOTE(nayara @ Nov 28 2009, 12:15 AM) *
Am vazut si eu Knowing ,e bun,chiar bun-bun,nota..10.

smile.gif Acum mi-am amintit si eu de el, cu capsula timpului..da da.. yes.gif
dyana
QUOTE(Alondra @ Nov 28 2009, 12:14 AM) *
Eee...sa nu ma bati daca nu o sa-ti placa tongue.gif Mie mi-a placut, de ce sa nu zic...oricum e o schema clasica ,astea cu dezastre naturale..etc... rolleyes.gif

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...............am uitat sa il pun la scos biggrin.gif Cred ca ramane pentru maine seara tongue.gif
Sara1
QUOTE(adrianaO @ Nov 23 2009, 09:04 AM) *
am inceput sa urmaresc flash forward; am dat jos de pe torenti ca la AXN pierdusem....doamne, cat imi place! dar de altfel tot ce este SF este viata mea liwlol.gif


Daca iti place Flash Forward, atunci o sa-ti placa sigur si "V"-tot SF si tot serial! yes.gif
nayara
QUOTE(Sara1 @ Nov 28 2009, 07:00 AM) *
Daca iti place Flash Forward, atunci o sa-ti placa sigur si "V"-tot SF si tot serial! yes.gif

La multi ani fetitelor tale,Sara1,sa creasca mari si sanatoase ,cum ,amandoua sunt in aceeasi zi nascute ???Ce frumooos!!
Mih@ela
QUOTE(Alondra @ Nov 27 2009, 10:50 PM) *
Tocmai am terminat de vizionat 2012 . Nota 10 pt efecte speciale smile.gif Ma gandesc si la idee...brr..si m-apuca groaza, daca s-ar intampla asa ceva..unsure.gif

Ai dreptate..nota 10..numai ca atat de trist..
Alondra
QUOTE(Mih@ela @ Nov 28 2009, 03:16 PM) *
Ai dreptate..nota 10..numai ca atat de trist..

L-ai vazut la cinema cumva?Cred ca acolo se vede super fain..si 3D/4D ar fi si mai misto! yes.gif
cristina321711
avem in plan sa mergem sa vedem "Agora" si" Julie&Julia" dar pana luni cand vine buni din Romania nu se poate ...asa ca pe saptamana viitoare
Sara1
QUOTE(nayara @ Nov 28 2009, 12:47 AM) *
La multi ani fetitelor tale,Sara1,sa creasca mari si sanatoase ,cum ,amandoua sunt in aceeasi zi nascute ???Ce frumooos!!


Multumesc draga mea, fetitele mele sunt...baieti...daca poti sa crezi! Si mie mi-a fost greu sa cred ca au iesit baieti, chiar amindoi! yes.gif Dar sunt draguti si ii port cu parul lung spre derutare! liwlol.gif Cit despre zilele de nastere, sunt nascuti la diferenta de 2 ani si o luna. Dar tickerele au intepenit! Toate bune voua si printesei tale!
Alondra
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Nayara, ai fost tare simpatica! laugh.gif
Sara, dulci tare fetitele tale, cand mai vedem poze cu ei? biggrin.gif Tickerele sunt intepenite de la zilele lor, vezi se cere sa le schimbi ca intra lumea in eroare laugh.gif tongue.gif
nayara
QUOTE(Sara1 @ Nov 28 2009, 11:08 PM) *
Multumesc draga mea, fetitele mele sunt...baieti...daca poti sa crezi! Si mie mi-a fost greu sa cred ca au iesit baieti, chiar amindoi! yes.gif Dar sunt draguti si ii port cu parul lung spre derutare! liwlol.gif Cit despre zilele de nastere, sunt nascuti la diferenta de 2 ani si o luna. Dar tickerele au intepenit! Toate bune voua si printesei tale!

liwlol.gif liwlol.gif Am fost atat de surprinsa, incat n-am mai stat sa verific ,in orice caz felicitari pentru baietii tai ca doua flori! wub.gif
nayara
QUOTE(Alondra @ Nov 28 2009, 11:11 PM) *
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Nayara, ai fost tare simpatica! laugh.gif
Sara, dulci tare fetitele tale, cand mai vedem poze cu ei? biggrin.gif Tickerele sunt intepenite de la zilele lor, vezi se cere sa le schimbi ca intra lumea in eroare laugh.gif tongue.gif

liwlol.gif doh.gif
Mih@ela
QUOTE(Alondra @ Nov 28 2009, 05:40 PM) *
L-ai vazut la cinema cumva?Cred ca acolo se vede super fain..si 3D/4D ar fi si mai misto! yes.gif

Nu..daca sunt posibilitati mai comode.. rolleyes.gif nu?
Nayara,cum a fost cu efectele la 2012 la cinema ?
meaw_ela
QUOTE(dyanp @ Nov 27 2009, 03:54 PM) *
ati vazut the hungover? am zis ca lesin de ras.

Si eu.. eram pe jos... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif bouncy.gif
Lusha&Zbenguica
va recomand cu mare caldura filmul Concertul (numele original Le Concert) este un film de o mare sensibilitate artistica dar in acelasi timp se strecoara timid si fazele comice care intregesc atmosfera de visare
eu zic ca merita vazut dar nu oricum .. neaparat in sala de cinema
daca va place cat de cat muzica clasica (nu trebuie sa fiti fane inraite rolleyes.gif ) nu veti regreta nicio secunda alegerea facuta
coloana sonora este dementiala

iata si o recenzie a filmului smile.gif
„Concertul”, o coproductie franco-romano-italiano-belgiana care ieri seara era pe locul doi in box-office-ul francez (dupa „2012”, totusi) si care a fost vanduta in toate teritoriile din lume (fiind preluata de The Weinstein Company, pentru difuzarea americana, inca din postproductie). Cu distributia sa pestrita, umorul sanatos si ideile umaniste, „Concertul” e o combinatie intre „Train de vie” si „Traieste!”, panoramand insa pe tabloul unei Europe in care Estul si Vestul sunt legate prin muzica. Vlad Ivanov e cel mai principal dintre actorii romani, iar Caliu - liderul Tarafului de la Clejani-, o adevarata senzatie, invatand sa cante Ceaikovski dupa un CD.


eu m-am indragostit de acest film si cu siguranta il voi revedea
meaw_ela
DISTRICT 9 A VIZIONAT CINEVA? MIE MI-A PLACUT! rolleyes.gif
ACUM ASTEPT SA IASA AVATAR!
nayara
QUOTE(meaw_ela @ Dec 5 2009, 05:57 AM) *
DISTRICT 9 A VIZIONAT CINEVA? MIE MI-A PLACUT! rolleyes.gif
ACUM ASTEPT SA IASA AVATAR!

Da, si mie mi-a placut District 9 ,chiar daca nu este genul meu sf-ul..
ioana0023
Acum..ieri am vazut filmul:
Ho ho ho... - cu artisti romani: Stefan Banica Jr. si multi altii...
dyanp
QUOTE(nayara @ Dec 5 2009, 03:17 AM) *
Da, si mie mi-a placut District 9 ,chiar daca nu este genul meu sf-ul..


Off, mi se pare cunoscut titlul ...cred.....despre ce e vorba? ca sa stiu daca l-am vazut..... blush.gif sorry
Tania_25
Acum vreo 2 sapt am fost la film si am vazut ,,Actul de razbunare'' foarte interesant dar si foarte dramatic....... trandafir.gif
roxanne
QUOTE(Tania_25 @ Dec 14 2009, 10:54 PM) *
Acum vreo 2 sapt am fost la film si am vazut ,,Actul de razbunare'' foarte interesant dar si foarte dramatic....... trandafir.gif


L-am vazut si eu...Law abiding citizen...cam dur...cand l-am vazut p-ala cu drujba ca se pregatea sa-l taie pe nenea ala in bucati, mi-am pus mainile la ochi... ohmy.gif

Am vazut Planet 51, ceva gen desene animate, destul de funny, dar ma asteptam la ceva mai comic...
It's rainining meatballs, tot desene, dar super lol-craciun.gif ...am ras de-am lesinat... laugh.gif
American Pie-Book of Love, a fost interesant, dar nu asa de funny cele prcedente...
oktavia
QUOTE(Tania_25 @ Dec 14 2009, 10:54 PM) *
Acum vreo 2 sapt am fost la film si am vazut ,,Actul de razbunare'' foarte interesant dar si foarte dramatic....... trandafir.gif

Si mie mi-a placut Law abiding citizen.
Alondra
QUOTE(roxanne @ Dec 19 2009, 04:03 PM) *
It's rainining meatballs, tot desene, dar super lol-craciun.gif ...am ras de-am lesinat... laugh.gif

Daca e de ras...e de mine! laugh.gif doh.gif Demutl vreau sa-l vad...dar n-am avut timp, acum sunt terminata dupa serialul House M.D. sau Dr. House cum ii zic eu...wacko.gif
dyana
Am mai vazut si eu Pandorum si Moon, care mi-au placut foarte tareeeeeee. love1.gif

Am vazut si tampenia aia de 2012, despre care imi e si lene sa scriu de ce nu mi-a placut biggrin.gif ; la New Moon nu am avut rabdare sa ma uit pana la capat, si nici Saw IV nu prea mi-a placut.. wacko.gif
meaw_ela
QUOTE(dyanp @ Dec 14 2009, 02:32 PM) *
Off, mi se pare cunoscut titlul ...cred.....despre ce e vorba? ca sa stiu daca l-am vazut..... blush.gif sorry

colonie de extraterestrii ... un reporter a fost infectat si se transforma si el in extraterestru...devenind extrem de dorit de guvern pentru experimente...nu vreau sa divulg chiar tot filmul pentru doritori...a fost interesant.. whistling.gif

Chiar acum revizionez ptr a treia oara Star Trek..... mi-a placut mult.... rolleyes.gif
Claudia Elena
QUOTE(dyana @ Dec 19 2009, 09:39 PM) *
Am mai vazut si eu Pandorum si Moon, care mi-au placut foarte tareeeeeee. love1.gif

Am vazut si tampenia aia de 2012, despre care imi e si lene sa scriu de ce nu mi-a placut biggrin.gif ; la New Moon nu am avut rabdare sa ma uit pana la capat, si nici Saw IV nu prea mi-a placut.. wacko.gif

Nici mie nu prea mi-a placut 2012, dar trebuie sa recunosc ca efectele speciale au fost de nota 10 rolleyes.gif
La "New moon" poti nici sa nu te uiti...e praf...nervi.gif
Saw VI nici pe mine nu m-a mai impresionat de data asta...cel mai tare a fost II....rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.