Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Filme Ati Mai Vazut In Ultima Vreme?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Divertisment > Discutii despre filme/actori care ne plac
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
mia22_ro
QUOTE(mia22_ro @ Jun 21 2009, 07:27 PM) *
am vazut azi un horor ...''nenascutul'' destul de fainut



QUOTE(roxanne @ Jun 22 2009, 06:50 PM) *
"The Unborn", l-am vazut si eu...e super de groaza, sa nu-l vezi seara!... rolleyes.gif

l-ati vazut?
e cam infricosator...
mia22_ro
dar'' I AM LEGEND''?E FAINUT SI ASTA
Alondra
Azi am vazut Transformers: Revenge of the Fallen Foarte frumoase efectele speciale, mai mult umor ca in primul, insa...parca primul film dintr-o serie totdeauna e mai misto! rolleyes.gif
Claudia Elena
Am vazut zilele astea "The brave one" cu Jodie Foster...superb filmul...rolleyes.gif
roxanne
QUOTE(Claudia Elena @ Jul 4 2009, 05:03 PM) *
Am vazut zilele astea "The brave one" cu Jodie Foster...superb filmul...rolleyes.gif


Cum a fost cu "Nenascutul" ?
Claudia Elena
QUOTE(roxanne @ Jul 4 2009, 05:05 PM) *
Cum a fost cu "Nenascutul" ?

Mi-a placut foarte tare...ma cam tem cand urca scarile ce-i drept...tongue.gif
nayara
'PUSH'-NOTA 5
Claudia Elena
Mamici...ce filme ati mai vazut? Haideti cu niste idei...tzuc.gif
maria26
am vazut aseara epoca de gheata 3... foarte tare! sunt niste faze cu veverita! smile.gif
mia22_ro
QUOTE(mia22_ro @ Jun 24 2009, 05:22 PM) *
dar'' I AM LEGEND''?E FAINUT SI ASTA



QUOTE(Claudia Elena @ Jul 9 2009, 08:16 PM) *
Mamici...ce filme ati mai vazut? Haideti cu niste idei...tzuc.gif

FILMUL MENTIONAT MAI SUS E BUNICEL oFloare1.gif
Claudia Elena
Am vazut aseara "The Libertine" cu Johnny Depp si mi-a placut mult.
Filmul are o tenta erotica si e cam vulgar, insa personajul principal este genial si Depp il joaca foarte bine...
LA prima vedere ar putea fi luat drept un film vulgar si de prost-gust, insa mi s-a parut foarte profund...rolleyes.gif
Claudia Elena
Urmaresc "True Blood" si e grozav serialul..merita intr-adevar vazut...a depasit cu mult asteptarile...rolleyes.gif
roxanne
"Harper's Island", un serial super fain, usor horror, descarcat de pe net, de pe un canal pe care nu-l avem noi.
nayara
The house of the left........un film extraordinar,merita vazut
Claudia Elena
QUOTE(nayara @ Jul 28 2009, 05:57 PM) *
The house of the left........un film extraordinar,merita vazut

Nu e cumva "The last house on the left" ?
nayara
QUOTE(Claudia Elena @ Jul 28 2009, 09:40 PM) *
Nu e cumva "The last house on the left" ?

Ai dreptate Claudia,chestia e ca eu cobor filmele in spaniola si am observat de multe ori ca traducerea titlului difera ,titlul in engleza l-am dat asa cum am crezut io ca e in engleza,scuze..
Claudia Elena
QUOTE(nayara @ Jul 29 2009, 03:56 PM) *
Ai dreptate Claudia,chestia e ca eu cobor filmele in spaniola si am observat de multe ori ca traducerea titlului difera ,titlul in engleza l-am dat asa cum am crezut io ca e in engleza,scuze..

L-am descarcat...bananab.gif...abia astept sa-l vad...tzuc.gif
anku
open water........2
superb film.....merita vazut!!!
un grup de tineri se arunca de p un vas in ocean ptr a face baie
numai ca iahtul nu este prevazut cu scarita si nu mai pot urca in vas ...
in vas se afla un bebic...
ma rog e groaznic..incep sa se derte ,se omaora au accese de panica...copilul incepe csa planga.se face noapte ,incepe furtuna,valuri imense si ei tot langa vas si copilul continua sa planga...
merita vazut.... oFloare1.gif
anku
QUOTE(Claudia Elena @ Jul 29 2009, 03:04 PM) *
L-am descarcat...bananab.gif...abia astept sa-l vad...tzuc.gif

de unde descarci pls???? tzuc.gif
Oanaaa
am ras acu intr-o seara , m-am uitat la "COLLEGE ROAD TRIP"
foarte fain biggrin.gif
elena-koller
Eu m-am uitat la un film horror: Thir13en Ghost (Cele 13 fantome)...Nu prea pare de groaza...
cristina321711
Milenium 1(Barbatii care nu iubeau femeile) hi.gif ..asta imediat dupa ce am citit cartea yes.gif
nayara
QUOTE(cristina321711 @ Aug 6 2009, 01:29 AM) *
Milenium 1(Barbatii care nu iubeau femeile) hi.gif ..asta imediat dupa ce am citit cartea yes.gif

Si..merita vazut?Ce nota-i dai?
cristina321711
QUOTE(nayara @ Aug 6 2009, 10:45 PM) *
Si..merita vazut?Ce nota-i dai?

e ok merita vazut ... cartea a fost mult mai tare decat filmul
acum citesc continuarea Fata care visa cu un chibrit si un bidon de benzina(Stieg Larsson)
Claudia Elena
Am vazut aseara "Eternal sunshine of the spotless mind" cu Jim Carey si Kate Winslet...mi-a placut ingrozitor de tare filmul. Este un soi de drama psihologica, iar Jim m-a impresionat profund...nu-l vazusem decat in comedii si adevarul este ca a jucat superb...nota 10...eusa_clap.gif
Gusturile s-ar putea sa difere...de exemplu sotul meu dormea dupa primele 10 minute...laugh.gif insa eu vi-l recomand.
Mai recomand si "The number 23" tot cu Jim Carey si tot intr-un rol diferit decat cele in care il cunoastem cu totii...


P.S. Astept pareri dupa ce-l vizionati...rolleyes.gif
meaw_ela
QUOTE(Claudia Elena @ Aug 23 2009, 03:11 PM) *
Am vazut aseara "Eternal sunshine of the spotless mind" cu Jim Carey si Kate Winslet...mi-a placut ingrozitor de tare filmul. Este un soi de drama psihologica, iar Jim m-a impresionat profund...nu-l vazusem decat in comedii si adevarul este ca a jucat superb...nota 10...eusa_clap.gif
Gusturile s-ar putea sa difere...de exemplu sotul meu dormea dupa primele 10 minute...laugh.gif insa eu vi-l recomand.
Mai recomand si "The number 23" tot cu Jim Carey si tot intr-un rol diferit decat cele in care il cunoastem cu totii...
P.S. Astept pareri dupa ce-l vizionati...rolleyes.gif

au fost interesante amandoua- iesite din comun .. mai ales numarul 23...dupa ce l-am vizionat gaseam 23 in mai toate alea...
Nikolas e nascut pe 23.LOL...azi...LOL wink.gif Maja pe 20-03. sotzul pe 2-03 ohmy.gif
Claudia Elena
QUOTE(meaw_ela @ Aug 23 2009, 10:18 PM) *
au fost interesante amandoua- iesite din comun .. mai ales numarul 23...dupa ce l-am vizionat gaseam 23 in mai toate alea...
Nikolas e nascut pe 23.LOL...azi...LOL wink.gif Maja pe 20-03. sotzul pe 2-03 ohmy.gif

Hai ca esti tare...laugh.gif
mi s-a parut ciudatel filmul....mai mult m-a impresionat primul...rolleyes.gif
meaw_ela
QUOTE(Claudia Elena @ Aug 23 2009, 04:24 PM) *
Hai ca esti tare...laugh.gif
mi s-a parut ciudatel filmul....mai mult m-a impresionat primul...rolleyes.gif

Amandoua au fost ok. Sa-l vad pe Jim in roluri diferite de cele comice a fost interesant! rolleyes.gif
Dana75
Ice Age 3.
Alondra
QUOTE(Claudia Elena @ Aug 23 2009, 09:11 PM) *
Am vazut aseara "Eternal sunshine of the spotless mind" cu Jim Carey si Kate Winslet...mi-a placut ingrozitor de tare filmul. Este un soi de drama psihologica, iar Jim m-a impresionat profund...nu-l vazusem decat in comedii si adevarul este ca a jucat superb...nota 10...eusa_clap.gif
Gusturile s-ar putea sa difere...de exemplu sotul meu dormea dupa primele 10 minute...laugh.gif insa eu vi-l recomand.
Mai recomand si "The number 23" tot cu Jim Carey si tot intr-un rol diferit decat cele in care il cunoastem cu totii...
P.S. Astept pareri dupa ce-l vizionati...rolleyes.gif


Mi-a placut si mie mult Eternal sunshine....foarte interesant...Insa Number 23 nu prea...
QUOTE(Dana75 @ Aug 24 2009, 08:54 AM) *
Ice Age 3.

smile.gif Asta cred ca e singurul film care am reusit sa-l vad in ultima vreme..Din pacate ca toate continuarile de filme, nu prea m-a mai impresionat asa tare... rolleyes.gif
meaw_ela
Dar despre filme de la tv se poate discuta?
Ce urmaritzi cu ardoare?


Eu sunt pasionata de Rome, Heroes, 24,LOST...
dyana
Roma mi-a placut la nebunie...
24 si Lost... sa zicem ca mai putin laugh.gif
Alondra
QUOTE(meaw_ela @ Aug 24 2009, 11:45 PM) *
Dar despre filme de la tv se poate discuta?
Ce urmaritzi cu ardoare?
Eu sunt pasionata de Rome, Heroes, 24,LOST...

Prison Break! biggrin.gif
Si ma mai uitam si la Desperate Housewives! doh.gif
Tot am zis ca ma uit si la Lost ca il lauda lumea, insa....n-am apucat...doh.gif
meaw_ela
QUOTE(dyana @ Aug 24 2009, 05:48 PM) *
Roma mi-a placut la nebunie...
24 si Lost... sa zicem ca mai putin laugh.gif

roma ssezonul 2 inca nu l-am urmarit dar il am. Astept sa mergem la cabana... rolleyes.gif
meaw_ela
QUOTE(Alondra @ Aug 24 2009, 05:52 PM) *
Prison Break! biggrin.gif
Si ma mai uitam si la Desperate Housewives! doh.gif
Tot am zis ca ma uit si la Lost ca il lauda lumea, insa....n-am apucat...doh.gif

PB.....s-a terminaaat..... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Claudia Elena
Mda...eu urmaresc "True Blood"...care mai are doar 2 episoade din sezonul al 2-lea si pana vara viitoare nu o sa-l mai vad....cum pot fi atat de sadici producatorii aia??? nervi.gif
Nu mai am curaj sa ma apuc de vizionat nici un serial nou, pana nu stiu ca au iesit toate episoadele/ sezoanele....m-am saturat de stat in suspans...
dyana
QUOTE(meaw_ela @ Aug 25 2009, 12:12 AM) *
roma ssezonul 2 inca nu l-am urmarit dar il am. Astept sa mergem la cabana... rolleyes.gif

Acum vreo 2 ani am vazut Roma; nu mai retin cate sezoane erau, dar am vazut tot ce se turnase la momentul respectiv. M-a fascinat rolleyes.gif

Prison Break...nici acum nu am vazut ultimul sezon laugh.gif Uitasem complet de el, bine ca mi-ati amintit tzuc.gif
Claudia Elena
QUOTE(dyana @ Aug 25 2009, 12:20 AM) *
Acum vreo 2 ani am vazut Roma; nu mai retin cate sezoane erau, dar am vazut tot ce se turnase la momentul respectiv. M-a fascinat rolleyes.gif

Prison Break...nici acum nu am vazut ultimul sezon laugh.gif Uitasem complet de el, bine ca mi-ati amintit tzuc.gif

Hai ca m-ai pus pe ganduri...te rog fa-mi un mic-mic rezumat...anima1.gif
meaw_ela
QUOTE(Claudia Elena @ Aug 24 2009, 06:23 PM) *
Hai ca m-ai pus pe ganduri...te rog fa-mi un mic-mic rezumat...anima1.gif

La car vrei rezumat? rolleyes.gif
meaw_ela
QUOTE(Claudia Elena @ Aug 24 2009, 06:18 PM) *
Mda...eu urmaresc "True Blood"...care mai are doar 2 episoade din sezonul al 2-lea si pana vara viitoare nu o sa-l mai vad....cum pot fi atat de sadici producatorii aia??? nervi.gif
Nu mai am curaj sa ma apuc de vizionat nici un serial nou, pana nu stiu ca au iesit toate episoadele/ sezoanele....m-am saturat de stat in suspans...

Eu nu le urmaresc la tv..le astept sa se termine...macar un sezon pe rand..apoi le burn si le vizioam in vacantza la cabana...cand e frig afara si focul arde-n soba....
dyana
QUOTE(Claudia Elena @ Aug 25 2009, 12:23 AM) *
Hai ca m-ai pus pe ganduri...te rog fa-mi un mic-mic rezumat...anima1.gif

Um rezumat la Roma? ohmy.gif Glumesti biggrin.gif Nu am cum sa iti explic de ce nu pot...e despre viata la Roma, in paralel, a familiei cezarului si a unul simplu soldat, intr-o perioada de timp...

Uita-te pe IMDB daca tii mortis biggrin.gif
meaw_ela
QUOTE(dyana @ Aug 24 2009, 06:20 PM) *
Acum vreo 2 ani am vazut Roma; nu mai retin cate sezoane erau, dar am vazut tot ce se turnase la momentul respectiv. M-a fascinat rolleyes.gif

Prison Break...nici acum nu am vazut ultimul sezon laugh.gif Uitasem complet de el, bine ca mi-ati amintit tzuc.gif

din cate stiu sunt decat doua sezoane....eu am vazut decat primul sezon- cand l-au omorat pe Caesar....
dyana
QUOTE(meaw_ela @ Aug 25 2009, 12:28 AM) *
La car vrei rezumat? rolleyes.gif

Presupun ca la Roma...
La Prison Break rezumatul mic-mic ar fi - prison break liwlol.gif)
dyana
QUOTE(meaw_ela @ Aug 25 2009, 12:31 AM) *
din cate stiu sunt decat doua sezoane....eu am vazut decat primul sezon- cand l-au omorat pe Caesar....

Iti dai seama ca in final mor cam toti, nu? laugh.gif
meaw_ela
QUOTE(dyana @ Aug 24 2009, 06:33 PM) *
Iti dai seama ca in final mor cam toti, nu? laugh.gif

nu-mi zice te rog....nuuu
Claudia Elena
QUOTE(meaw_ela @ Aug 25 2009, 12:29 AM) *
Eu nu le urmaresc la tv..le astept sa se termine...macar un sezon pe rand..apoi le burn si le vizioam in vacantza la cabana...cand e frig afara si focul arde-n soba....

Dintotdeauna am avut probleme cu autocontrolul...odata ce am apucat sa vad un episod...nu m-am mai putut opri...liwlol.gif
meaw_ela
QUOTE(Claudia Elena @ Aug 24 2009, 06:39 PM) *
Dintotdeauna am avut probleme cu autocontrolul...odata ce am apucat sa vad un episod...nu m-am mai putut opri...liwlol.gif

curioasa mica ce esti! rolleyes.gif Eu nu ajung...nu imi fac programul in functie de film...Doar la Big brother si survivor ce mai ajung. sau amazing race...cu CSI supravietzuiesc ptr ca fiecare episod are povestea de la inceput la final...
la fel si LIE TO ME.MEDIUM...HOUSE...
O SA CAUT SA BURN TRUE BLOOD ptr ca m-a prins si apoi l-am abandonat oFloare1.gif
dyana
Ce e cu Heroes ala? Imi place titlul tongue.gif
meaw_ela
QUOTE(dyana @ Aug 24 2009, 07:06 PM) *
Ce e cu Heroes ala? Imi place titlul tongue.gif

\E tare dragut. SF. in viatza de zi cu zi sunt anumiti oameni care au dezvoltat puteri supranaturale si binentzeles ca au ca tzel salvarea lumii..lupta impotriva altor supernaturali -bad guy..guys... unul zboara, alta e indestructibila,altul calatoreste in timp..altul vede viitorul.si tot asa....altul le imprumuta puterea era in contact cu cei cu putere ( hot guy) si tot asa.. |foarte intersant..daca iti place sf.
oktavia
QUOTE(meaw_ela @ Aug 25 2009, 01:02 AM) *
curioasa mica ce esti! rolleyes.gif Eu nu ajung...nu imi fac programul in functie de film...Doar la Big brother si survivor ce mai ajung. sau amazing race...cu CSI supravietzuiesc ptr ca fiecare episod are povestea de la inceput la final...
la fel si LIE TO ME.MEDIUM...HOUSE...
O SA CAUT SA BURN TRUE BLOOD ptr ca m-a prins si apoi l-am abandonat oFloare1.gif

Ai scris exact ce-mi place si mie.Survivor, Amazing Race, am inteles ca in septembrie apare si la noi Rataciti in Panama, cu Andrei Gheorghe prezentator..de-abia astept sa-i vad si pe ai nostrii.CSi, Medium si Dr House sunt serialele mele love1.gif

QUOTE(meaw_ela @ Aug 25 2009, 01:29 AM) *
\E tare dragut. SF. in viatza de zi cu zi sunt anumiti oameni care au dezvoltat puteri supranaturale si binentzeles ca au ca tzel salvarea lumii..lupta impotriva altor supernaturali -bad guy..guys... unul zboara, alta e indestructibila,altul calatoreste in timp..altul vede viitorul.si tot asa....altul le imprumuta puterea era in contact cu cei cu putere ( hot guy) si tot asa.. |foarte intersant..daca iti place sf.

Sunscriu si mie mi-a placut.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.