Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Filme Ati Mai Vazut In Ultima Vreme?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Divertisment > Discutii despre filme/actori care ne plac
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Alondra
Buna tuturor! smile.gif
Ma gandeam la un topic de genul asta, sa scriem aici ce filme am mai vazut in ultima perioada, daca v-au placut sau nu, eventual si de ce..
Le recomandati mai departe?

Printre filmele care le-am vazut eu in ultima vreme se numara:
The Curious Case of Benjamin Button, care mi-a placut mult, are un subiect nemaiintalnit in filme pana acum..sper sa ia Oscar ceva...rolleyes.gif
Bedtime Stories, cu Adam Sandler, cam slabut, dar merge pt copii.. rolleyes.gif
Marley and Me, o comedie draguta...smile.gif
Yes Man, cel mai nou film al lui Jim Carrey, care e cam tras de par dupa parerea mea.. rolleyes.gif
My Best Friend's Girl, am ras de m-am prapadit...laugh.gif
The Wrestler, un film mai nou cu Mickey Rourke care mi-a placut...smile.gif
The Tale of Despereaux film de animatie, care e bun pt copilasi.. oFloare1.gif
Cam astea...dupa cum se vede, ma uit mai mult la comedii...biggrin.gif tongue.gif

Voi ce filme ati mai vazut? smile.gif
Sara1
Pai sa spun si eu:

Kungfu Panda-animatie
Power Rangers- cu oameni, dar complet neinteresant-pentru adulti
WallE-animat-haios.
Spider Man, Indiana Jones, Iron Giant, Madagascar-pe asta vi-l recomand cu toata caldura!
Dupa cum vedeti, la mine sunt fie de desene animate, fie cu eroi cu calitati aparte
Dar, am vazut si unul de adulti-pe furate: The other Bolleyn Girl-cu Natalie Portman si Scarlet Johanson-pe asta vi-l recomand daca va plac filmele de epoca-iar fetele sunt amindoua superbe si ca estetica si ca actrite.

Alondra
QUOTE(Sara1 @ Jan 13 2009, 07:17 AM) *
Pai sa spun si eu:

Kungfu Panda-animatie
Power Rangers- cu oameni, dar complet neinteresant-pentru adulti
WallE-animat-haios.
Spider Man, Indiana Jones, Iron Giant, Madagascar-pe asta vi-l recomand cu toata caldura!
Dupa cum vedeti, la mine sunt fie de desene animate, fie cu eroi cu calitati aparte
Dar, am vazut si unul de adulti-pe furate: The other Bolleyn Girl-cu Natalie Portman si Scarlet Johanson-pe asta vi-l recomand daca va plac filmele de epoca-iar fetele sunt amindoua superbe si ca estetica si ca actrite.

laugh.gif Se vede ca ai baieti! biggrin.gif
Le-am vazut cam pe toate cele enumerate de tine si mi-a placut si mie Madagascar si The Other Boleyn Girl! smile.gif

Aseara am vazut alt film de animatie, Igor, cam...aiurea...prea multa violenta pt copii.. rolleyes.gif
Oanaaa
A walk to remember cu Mandy Moore merita vazut filmul... e o drama care ajunge la sufletul oricui
Alondra
QUOTE(Oanaaa @ Jan 13 2009, 05:33 PM) *
A walk to remember cu Mandy Moore merita vazut filmul... e o drama care ajunge la sufletul oricui

Am auzit si eu de filmul asta..trebuie sa mi-l descarc..smile.gif
dyana
mai fetelor, dar voi numai la desene va uitati? tongue.gif Le-am vazut pe toate, aproape... smile.gif
Alondra
QUOTE(dyana @ Jan 13 2009, 05:46 PM) *
mai fetelor, dar voi numai la desene va uitati? tongue.gif Le-am vazut pe toate, aproape... smile.gif

Desene si comedii...drame, din cand in cand......Dar tu la ce te uiti? rolleyes.gif
Alondra
Ieri am vazut Taken, un film nou de actiune cu Liam Neeson, nu prea imi placea mie actorul asta, era cam sters, dar in filmul asta mi-a placut! eusa_clap.gif
Bya
buna fetelor
va recomand din inima filmul "The Duchess"...un film despre viata aristocrata, a Ducesei de Devonshire,inspirat dupa un caz real.va rog sa va spuneti parerea dupa ce-l vdeti. mie mi-a placut enorm...merita oscar floare2.gif
Alondra
QUOTE(Bya @ Jan 15 2009, 01:27 AM) *
buna fetelor
va recomand din inima filmul "The Duchess"...un film despre viata aristocrata, a Ducesei de Devonshire,inspirat dupa un caz real.va rog sa va spuneti parerea dupa ce-l vdeti. mie mi-a placut enorm...merita oscar floare2.gif

Asta trebuie sa mi-l descarc si eu..smile.gif

Ieri am vazut Revolutionary Road si mi-a placut..atat filmul cat si reunirea celor 2 actori din Titanic, Leonardo di Caprio si Kate Winslet.
Azi Slumdog Millionaire, un film nou, dragut si asta..am mai aflat cate ceva si despre viata din India..rolleyes.gif
Luka
QUOTE(alondramona @ Jan 18 2009, 07:41 AM) *
Asta trebuie sa mi-l descarc si eu.. smile.gif

Ieri am vazut Revolutionary Road si mi-a placut..atat filmul cat si reunirea celor 2 actori din Titanic, Leonardo di Caprio si Kate Winslet.
Azi Slumdog Millionaire, un film nou, dragut si asta..am mai aflat cate ceva si despre viata din India.. rolleyes.gif



Premiate recent la Globul de Aur ! notworthy.gif
Desene animate vedem si noi ...ne plac !
marimaria
QUOTE(Bya @ Jan 15 2009, 02:27 AM) *
buna fetelor
va recomand din inima filmul "The Duchess"...un film despre viata aristocrata, a Ducesei de Devonshire,inspirat dupa un caz real.va rog sa va spuneti parerea dupa ce-l vdeti. mie mi-a placut enorm...merita oscar floare2.gif


L-am vazut zilele trecute......e superb....un film romantic superb.

Si as mai vrea sa vad "Clatorie in centrul pamantului" cu actorul principal din "Mumia"....abia a iesit la cinema, dar mi-l descarc eu cumva de pe undeva hihihihihi
Alondra
QUOTE(Luka @ Jan 18 2009, 10:51 AM) *
Premiate recent la Globul de Aur ! notworthy.gif
Desene animate vedem si noi ...ne plac !

Daaa..super! bouncy.gif
O sa apara Ice Age 3 - Dawn of the Dinosaurs in curand! wink.gif

QUOTE(marimaria @ Jan 18 2009, 11:03 AM) *
L-am vazut zilele trecute......e superb....un film romantic superb.

Si as mai vrea sa vad "Clatorie in centrul pamantului" cu actorul principal din "Mumia"....abia a iesit la cinema, dar mi-l descarc eu cumva de pe undeva hihihihihi

Trebuie sa-l descarc si eu ..nu stiam de el..smile.gif

Azi am vazut My Mom's New Boyfriend, o comedie draguta din 2008 cu Meg Ryan si Antonio Banderas. biggrin.gif
Luka
QUOTE(Bya @ Jan 15 2009, 01:27 AM) *
buna fetelor
va recomand din inima filmul "The Duchess"...un film despre viata aristocrata, a Ducesei de Devonshire,inspirat dupa un caz real.va rog sa va spuneti parerea dupa ce-l vdeti. mie mi-a placut enorm...merita oscar floare2.gif



L-am vazut si noi aseara , e un film actual si in zilele noastre !
Mie cel mai mult mi-au placut palariile ducesei hi.gif hi.gif hi.gif !
Bya
Daca aveti timp....si rabdare va recomand filmul "The curious case of Benjamin Button" .
Filmul este inspiratdintr-o poveste a lui F Scott Fitzgerald care,la randul lui, a fost inspirat de o remarca a lui Mark Twain:" ...ce pacat ca cea mai buna parte a vietii vine la inceput,iar cea mai rea la sfarsit..."
Brad Pitt il interpreteaza pe Benjamin Button, un barbat care se naste sub forma unui om batran,intinerind pe masura ce inainteaza in varsta,pentru a sfarsi ca un bebelus.
vizionare placuta!!!! wink.gif partners.gif
Alondra
QUOTE(Bya @ Jan 21 2009, 02:10 AM) *
Daca aveti timp....si rabdare va recomand filmul "The curious case of Benjamin Button" .
Filmul este inspiratdintr-o poveste a lui F Scott Fitzgerald care,la randul lui, a fost inspirat de o remarca a lui Mark Twain:" ...ce pacat ca cea mai buna parte a vietii vine la inceput,iar cea mai rea la sfarsit..."
Brad Pitt il interpreteaza pe Benjamin Button, un barbat care se naste sub forma unui om batran,intinerind pe masura ce inainteaza in varsta,pentru a sfarsi ca un bebelus.
vizionare placuta!!!! wink.gif partners.gif

Vazut!Super! wink.gif
Alondra
Gran Torino cu Clint Eastood, din 2008 ...mi-a placut atat povestea, cat si prestatia lui...posibil sa ia Oscarul..smile.gif
Alondra
Ah..se pare ca nici nu e nominalizat la Oscar Clint Eastwood...doh.gif
Aseara am vazut Vicky Cristina Barcelona din 2008 cu Scarlett Johansson, Penelope Cruz si Javier Bardem, mi-a placut coloana sonora si imaginile din Barcelona...wub.gif
Claudia Elena
QUOTE(Bya @ Jan 21 2009, 02:10 AM) *
Daca aveti timp....si rabdare va recomand filmul "The curious case of Benjamin Button" .
Filmul este inspiratdintr-o poveste a lui F Scott Fitzgerald care,la randul lui, a fost inspirat de o remarca a lui Mark Twain:" ...ce pacat ca cea mai buna parte a vietii vine la inceput,iar cea mai rea la sfarsit..."
Brad Pitt il interpreteaza pe Benjamin Button, un barbat care se naste sub forma unui om batran,intinerind pe masura ce inainteaza in varsta,pentru a sfarsi ca un bebelus.
vizionare placuta!!!! wink.gif partners.gif

Bya draga spune-mi de pe ce sa mi-l descarc...am o saptamana de cand ma chinui... crybaby.gif
ruxy

Sa nu ratati...voi iubitoarelor de Johnny Deep rolleyes.gif

OFFICIAL Sweeney Todd Trailer! trandafir.gif
Alondra
QUOTE(Claudia Elena @ Jan 22 2009, 11:15 PM) *
Bya draga spune-mi de pe ce sa mi-l descarc...am o saptamana de cand ma chinui... crybaby.gif

Ce folosesti ca sa descarci Clau?Daca de pe torenti, uite pe siteul asta il gasesti http://btjunkie.org/torrent/THE-CURIOUS-CA...eb435dac1974225 Dar iti trebuie un program separat de descarcat, gen Bitcomet! smile.gif
Claudia Elena
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 11:25 PM) *
Ce folosesti ca sa descarci Clau?Daca de pe torenti, uite pe siteul asta il gasesti http://btjunkie.org/torrent/THE-CURIOUS-CA...eb435dac1974225 Dar iti trebuie un program separat de descarcat, gen Bitcomet! smile.gif

Eu descarc cu vuze....am sa incerc si te anunt daca a mers...pupik tzuc.gif
Alondra
QUOTE(Claudia Elena @ Jan 22 2009, 11:33 PM) *
Eu descarc cu vuze....am sa incerc si te anunt daca a mers...pupik tzuc.gif

Ok, eu nu am auzit de Vuze..unsure.gif Poate stie sotul tau mai bine cum se face..ca si la mine el le "opereaza" biggrin.gif Succes!Sper sa reusesti sa-l iei..smile.gif
ruxy
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 11:37 PM) *
Ok, eu nu am auzit de Vuze..unsure.gif Poate stie sotul tau mai bine cum se face..ca si la mine el le "opereaza" biggrin.gif Succes!Sper sa reusesti sa-l iei..smile.gif

Nu-ti place Johnny? oFloare.gif
Claudia Elena
Draga Ramonik...vroiam sa-ti zic k l-am descarcat odata de pe site-ul asta si e in format necunoscut...ma pregateam sa vad in ce format este ca sa-ti scriu si cand colo...filmul meu merge... bananab.gif bananab.gif bananab.gif bananab.gif asta inseamna ca pot sa-l vad... bananab.gif bananab.gif bananab.gif
Ma uit la el sambata seara ca zilele astea am de invatat pt examneul de sambata si nu pot...pupik tzuc.gif
Claudia Elena
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 11:37 PM) *
Ok, eu nu am auzit de Vuze..unsure.gif Poate stie sotul tau mai bine cum se face..ca si la mine el le "opereaza" biggrin.gif Succes!Sper sa reusesti sa-l iei..smile.gif

Barbata'meu e bota cand vine vorba de calculatoare...- doh.gif
Alondra
QUOTE(rux25 @ Jan 22 2009, 11:39 PM) *
Nu-ti place Johnny? oFloare.gif


Ba da Rux, desi are roluri cam ..ciudate..wacko.gif Mi-a placut in Edward Scissorhands, dar filmul de care spui tu nu l-am vazut..inca! biggrin.gif
QUOTE(Claudia Elena @ Jan 22 2009, 11:40 PM) *
Draga Ramonik...vroiam sa-ti zic k l-am descarcat odata de pe site-ul asta si e in format necunoscut...ma pregateam sa vad in ce format este ca sa-ti scriu si cand colo...filmul meu merge... bananab.gif bananab.gif bananab.gif bananab.gif asta inseamna ca pot sa-l vad... bananab.gif bananab.gif bananab.gif
Ma uit la el sambata seara ca zilele astea am de invatat pt examneul de sambata si nu pot...pupik tzuc.gif

Ma bucur !Spor la vizionare! smile.gif

QUOTE(Claudia Elena @ Jan 22 2009, 11:41 PM) *
Barbata'meu e bota cand vine vorba de calculatoare...- doh.gif

Adeca...bata?Hai mai...doh.gif Of of..laugh.gif
Alondra
Australia (2008) un film de aventura cu Nicole Kidman si Hugh Jackman, despre dragoste, razboi, indeparatul continent, unde peisajele sunt magnifice! wub.gif
adioana708
ochi de inger cu jennifer lopez.o superba poveste de dragoste...........
shanty
QUOTE(Bya @ Jan 21 2009, 04:10 AM) *
Daca aveti timp....si rabdare va recomand filmul "The curious case of Benjamin Button" .
Filmul este inspiratdintr-o poveste a lui F Scott Fitzgerald care,la randul lui, a fost inspirat de o remarca a lui Mark Twain:" ...ce pacat ca cea mai buna parte a vietii vine la inceput,iar cea mai rea la sfarsit..."
Brad Pitt il interpreteaza pe Benjamin Button, un barbat care se naste sub forma unui om batran,intinerind pe masura ce inainteaza in varsta,pentru a sfarsi ca un bebelus.
vizionare placuta!!!! wink.gif partners.gif

daaa, si noi l-am vazut: SUPERB filmul!!!! hi.gif si cred ca o sa-l mai vad o data...
am mai vazut Seven pounds cu Will Smith, ne-a placut, desi am plans la sfarsit.....poate ar fi mers sa puna mai mult accent pe zbuciumul lui interior, dar filmul este reusit...
si am mai vazut In to the wild : e un pic cam anost si lipsit de actiune care sa te tina cu sulfletul la gura, dar e povestea (din cate am inteles adevarata) a unui tip ce paraseste lumea "moderna" si pleaca "in to the wild". peisajele si oamenii pe care ii intalneste sunt superbe/i. din pacate, se termina un pic cam tristut...dar e un film placut..
Alondra
QUOTE(shanty @ Feb 1 2009, 06:20 PM) *
daaa, si noi l-am vazut: SUPERB filmul!!!! hi.gif si cred ca o sa-l mai vad o data...
am mai vazut Seven pounds cu Will Smith, ne-a placut, desi am plans la sfarsit.....poate ar fi mers sa puna mai mult accent pe zbuciumul lui interior, dar filmul este reusit...

Pai se chinuie si Will Smith sa ia un Oscar, cam demult..rolleyes.gif Dar si mie mi-a placut filmul asta! smile.gif
Claudia Elena
Cred ca eu sunt singura care "The curious case of..." nu m-a impresionat... sad.gif
shanty
QUOTE(alondramona @ Feb 1 2009, 08:23 PM) *
Pai se chinuie si Will Smith sa ia un Oscar, cam demult..rolleyes.gif Dar si mie mi-a placut filmul asta! smile.gif

eee, eu nu i-as da chiar un Oscar, ca nu pre m-a impresiona prestatia lui, dar filmul, "per ansamblu" mi s-a parut comercial (ce critic de arta zace in mine...... doh.gif )
shanty
QUOTE(Claudia Elena @ Feb 1 2009, 08:24 PM) *
Cred ca eu sunt singura care "The curious case of..." nu m-a impresionat... sad.gif

pe mine m-a impresionat ideea........si modul in care au fost redate anumite puncte "cheie" din film....
Claudia Elena
QUOTE(shanty @ Feb 1 2009, 06:28 PM) *
pe mine m-a impresionat ideea........si modul in care au fost redate anumite puncte "cheie" din film....

ideea a fost foarte interesanta si consider ca putea fi exploatata mai mult...
Alondra
QUOTE(Claudia Elena @ Feb 1 2009, 06:24 PM) *
Cred ca eu sunt singura care "The curious case of..." nu m-a impresionat... sad.gif

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif Pacat... oFloare1.gif

QUOTE(shanty @ Feb 1 2009, 06:27 PM) *
eee, eu nu i-as da chiar un Oscar, ca nu pre m-a impresiona prestatia lui, dar filmul, "per ansamblu" mi s-a parut comercial (ce critic de arta zace in mine...... doh.gif )

Pai am zis ..ca se chinuie...tongue.gif Normal ca nici anul asta nu va lua nimic, trebuie sa se chinuie si la anul! biggrin.gif
roxanne
Eu am vazut "The house bunny"...e supercomedie liwlol.gif , merita vazut.
Alondra
QUOTE(roxana30 @ Feb 2 2009, 02:44 PM) *
Eu am vazut "The house bunny"...e supercomedie liwlol.gif , merita vazut.

Am notat.. 1_3ani.gif de vazut..tot ce scrie : comedie! biggrin.gif
dariamidan
aseara am vazut " Tha tale of Desperaux ", mi-a placut la nebunie filmul, desi e cam de copii . partners.gif
Alondra
QUOTE(dariamidan @ Feb 3 2009, 07:23 AM) *
aseara am vazut " Tha tale of Desperaux ", mi-a placut la nebunie filmul, desi e cam de copii . partners.gif

Da, si mie mi-a placut, ce daca e pt copii! tongue.gif biggrin.gif

Azi am vazut The Duchess (2008) cu Keira Knightley si Ralph Fiennes, daca va place epoca anilor 1700... rolleyes.gif
oktavia
Saptamana trecuta am vazut Changeling, un film realizat de Clint Eastwood si jucat cu succes de Angelina Jolie si John Malkovici ( are un rol mai mic dar jucat in stilul caracteristic)
Actiunea este inspirata dintr-un caz real, care a bulversat sistemul legal din California. Changeling prezinta povestea unei mame care isi cauta fiul care a fost rapit. Politia din California reuseste sa ii gaseasca baiatul insa mama acestuia sustine ca nu este fiul sau.

Va mai recomand si P.S I love You,Romantic..un film despre iubire..un film despre moartea persoanei iubite...un film despre cum trebuie sa trecem peste perioadele dificile din viata....dar presarat din plin cu momente comice Hillary Swank si Gerard Buttler.
Alondra
QUOTE(oktavia @ Feb 10 2009, 11:23 PM) *
Saptamana trecuta am vazut Changeling, un film realizat de Clint Eastwood si jucat cu succes de Angelina Jolie si John Malkovici ( are un rol mai mic dar jucat in stilul caracteristic)
Actiunea este inspirata dintr-un caz real, care a bulversat sistemul legal din California. Changeling prezinta povestea unei mame care isi cauta fiul care a fost rapit. Politia din California reuseste sa ii gaseasca baiatul insa mama acestuia sustine ca nu este fiul sau.

Va mai recomand si P.S I love You,Romantic..un film despre iubire..un film despre moartea persoanei iubite...un film despre cum trebuie sa trecem peste perioadele dificile din viata....dar presarat din plin cu momente comice Hillary Swank si Gerard Buttler.

Da, super, mi-au placut si mie! wink.gif bananab.gif
cristinu_tza
QUOTE(alondramona @ Feb 4 2009, 04:02 AM) *
Azi am vazut The Duchess (2008) cu Keira Knightley si Ralph Fiennes, daca va place epoca anilor 1700... rolleyes.gif

L-am vazut si eu si l-am comparat fara sa vreau cu Frumoasa venetiana-A Destiny of her own care mi s-a parut mult mai reusit si m-a impresionat mult.
cristinu_tza
QUOTE(oktavia @ Feb 10 2009, 11:23 PM) *
Saptamana trecuta am vazut Changeling, un film realizat de Clint Eastwood si jucat cu succes de Angelina Jolie si John Malkovici ( are un rol mai mic dar jucat in stilul caracteristic)
Actiunea este inspirata dintr-un caz real, care a bulversat sistemul legal din California. Changeling prezinta povestea unei mame care isi cauta fiul care a fost rapit. Politia din California reuseste sa ii gaseasca baiatul insa mama acestuia sustine ca nu este fiul sau.

Va mai recomand si P.S I love You,Romantic..un film despre iubire..un film despre moartea persoanei iubite...un film despre cum trebuie sa trecem peste perioadele dificile din viata....dar presarat din plin cu momente comice Hillary Swank si Gerard Buttler.

P.S I love you mi-a placut si mie!
Changeling nu l-am vazut dar l-am pus pe lista hug.gif
Alondra
QUOTE(cristinu_tza2 @ Feb 10 2009, 11:34 PM) *
L-am vazut si eu si l-am comparat fara sa vreau cu Frumoasa venetiana-A Destiny of her own care mi s-a parut mult mai reusit si m-a impresionat mult.

L-am notat...de vazut! 1_3ani.gif Parca e mai vechi, nu?Mi se pare ca am auzit de el..unsure.gif notworthy.gif
cristinu_tza
QUOTE(alondramona @ Feb 10 2009, 11:36 PM) *
L-am notat...de vazut! 1_3ani.gif Parca e mai vechi, nu?Mi se pare ca am auzit de el..unsure.gif notworthy.gif

Da, e f. vechi. din 1998, un film bun zic eu.
Uite aici : http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=371
oktavia
QUOTE(cristinu_tza2 @ Feb 10 2009, 11:34 PM) *
L-am vazut si eu si l-am comparat fara sa vreau cu Frumoasa venetiana-A Destiny of her own care mi s-a parut mult mai reusit si m-a impresionat mult.

merita vazut.
Acum imi descarc The Bucket List cu Jack Nicholson si Morgan Freeman am sa scriu maine cum este.
Alondra
QUOTE(cristinu_tza2 @ Feb 10 2009, 11:39 PM) *
Da, e f. vechi. din 1998, un film bun zic eu.
Uite aici : http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=371

notworthy.gif Multumesc! floare2.gif

QUOTE(oktavia @ Feb 10 2009, 11:42 PM) *
merita vazut.
Acum imi descarc The Bucket List cu Jack Nicholson si Morgan Freeman am sa scriu maine cum este.

Aa, e dragut si asta, mai ciudatel, dar o sa te faca sa zambesti! smile.gif
cristinu_tza
QUOTE(oktavia @ Feb 10 2009, 11:42 PM) *
merita vazut.
Acum imi descarc The Bucket List cu Jack Nicholson si Morgan Freeman am sa scriu maine cum este.

M-am convins sa-l descarc si eu. Ideea imi place si cu asa actori titani...nici nu stau pe ganduri!
oktavia
QUOTE(cristinu_tza2 @ Feb 10 2009, 11:49 PM) *
M-am convins sa-l descarc si eu. Ideea imi place si cu asa actori titani...nici nu stau pe ganduri!

eu am cativa actori preferati si urmaresc filmele in care joaca..... wink.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.