Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cum Ne-am Cunoscut...
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Danutza_rge
Pagini: 1, 2
Danutza_rge
Dupa o cariera ratata de manichiurista, o prietena m-a rugat sa o ajut la magazin.............si asa am devenit vanzatoare. In prima zi la-m cunoscut pe cel ce avea sa-mi devina sot. Lucrand la raionul de lactate trebuia sa vand si paine. Dimineata pe la 7 a venit masina cu paine , soferul era el dar eu nu stiam ca e si patron la brutaria de unde lua prietena mea paine. La-m tratat cu indiferenta dinn clipa in care la-m vazut, ( incercam sa imi fac bine treaba sa nu imi dezamagesc prietena) el se baga in seama intr-una. Pana la urma ma-m enervat si la-m intrebat : '' seful tau stie ca te iei de vanzatoare in loc sa muncesti?'' iar el mi-a raspuns : " nu stie si sa nu ma spui ca ma da afara ''. Prietena mea se amuza de mama focului stiind ca el e seful si pt ca a fost o ticaloasa nici macar nu mi-a spus timp de vre-o luna. In acest timp el ma tachina in fiecare zi cand venea la magazin , dimineata venea cu paine si seara sa-si ia banii. Incepuse sa ma dispere. Pana cand si-a luat inima in dinti si mi-a zis sa ma duc cu el sa bem un suc , eu spunandu-i ca nu ies cu necunoscuti.
La un momedat , trece ca-m o luna de cand la-m cunoscut si a venit si ziua mea de nastere , mi-am luat liber in ziua aceea . La 11 dimineata suna telefonul ...........era el spunandu-mi sa cobor repede in fata blocului sa mergem la magazin ca Gina, prietena mea are probleme ( el stia de la ea nr meu de tel si unde stau). Eu fata buna si saritoare pt Gina, am coborat numai decat.Ma-m suit in masina la el si cand am iesit dupa strada mea mi-am dat seama ca o ia in alta directie. A blocat usile la masina si in clipa aia mi-a ca-m intrat morcovul cu tot cu iepure rolleyes.gif . Intr-un final am ajuns undeva la padurea Cernica, s-a dat jos din masina a deschis portabagajul a scos un buchet din 25 trandafiri si un urs imens spunandu-mi La multi ani . Am ramas masca ohmy.gif
Atunci mi-a zis ca el e seful lui si ca ma place mult ..............bla bla bla. Am stat de vb pana seara pe la 22 cand a trecut politia pe langa noi si ne-a intrebat ce facem in masina. am zis ca intru in pamant de rusine, nici macar nu aveam buletinul la mine. Pana la urma ia convins ca sunt prietena lui si ca stam de vb. M-a dus acasa seara unde ma astepta familia disperata ca nu stiau unde sunt ( uitasem tel acasa).
A doua zi la magazin Gina radea de mama focului . Mi-o facuse. Eu fiind dupa o relatie esuata de 4 ani , am zis sa iesim doar pt faptul ca trebuia sa uit , incet si cu pasi repezi am inceput sa-l plac.............. pt cum se purta, cum vorbea si pt atentia care mi-a oferea.

Povestea mea pe scurt ( doar partea linistita din ea) ......................si asa au trecut 6 ani ( in aprilie)

va astept si pe voi cu povestile voastre
ninina
Foarte frumos...o poveste de dragoste tare faina....sper ca si acum dupa 6 ani este aceiasi...sau poate mai faina...O casnicie super va doresc in continuare... floare2.gif floare2.gif
Danutza_rge
QUOTE(ninina @ Jan 6 2009, 03:39 PM) *
Foarte frumos...o poveste de dragoste tare faina....sper ca si acum dupa 6 ani este aceiasi...sau poate mai faina...O casnicie super va doresc in continuare... floare2.gif floare2.gif


multumesc floare2.gif de asemenea si tie oFloare.gif

da relatia e la fel de frumoasa + bune si rele ca in orice relatie
Kris&Robert
foarte romantica povestea voastra!
floare2.gif
asa sa va fi toata viata!
si vorba lui mircea radu: IUBITI-VA MULT!
Danutza_rge
QUOTE(mammi @ Jan 6 2009, 10:05 PM) *
foarte romantica povestea voastra!
floare2.gif
asa sa va fi toata viata!
si vorba lui mircea radu: IUBITI-VA MULT!



Doamne ajuta. sunt sigura ca asa va fi toata viata pt ca suntem diferiti si ne complectam unul pe altul floare2.gif floare2.gif
TESYMO
Ce poveste interesanta huh.gif
Va doresc o casnicie fericita si cat mai multi BB-ii frumosi ca si Bogdan Andrei. oFloare.gif
puka
Danutza sa aveti o casnicie trainica si frumoasa asa cum este povestea voastra floare2.gif
Sa fiti sanatosi, sa va bucurati de piticul vostru iubit partners.gif


Povestea mea... a inceput acum 16 ani .... eram angajata la o firma de constructii si lucram la departamentul tehnic (calculatoare... alea...alea), firma la care am ajuns prin intermediul surorii mele. Era o firma unde angajatii erau foarte uniti, eram ca o familie. La director general era un tip inalt, blond, cu ochii albastri care de cate ori ne intalneam pe hol, sau la xerox... fata i se lumina intr-un zambet si parca ardea de nerabdare sa ma atinga... macar o mana pe umar sau o atingere superficiala. Cu timpul, am devenit mai indrazneti si cautam sa avem drumuri comune ca sa putem vorbi.
Relatia noastra a fost bazata pe atractie la prima vedere si chiar daca eu stiam ca are o prietena in firma, imi spuneam ca nu gresesc daca imi place sa vorbesc cu el si sa simt nevoia sa-l vad. Voiam sa cred ca nu faceam ceva nepermis atata timp cat era reciproc si nu existau obligatii.
Reputatia lui in firma era cam cu semnul ? dar mie nu-mi pasa pentru ca chiar ma indragosteam... dupa aproximativ 1 an relatia noastra a trecut la pasul urmator si am ajuns intr-un punct in care voiam sa cred ca totul este ok si atunci cand va veni ziua sa renunt la tot, o sa fiu impacata si fericita ca am putut cunoaste asemenea sentimente.
Dupa aproape 2 ani de cand ne-am cunoscut, am ramas insarcinata si am avut un sentiment cum nimeni nu cred ca l-a avut. Am simtit ca am ceva care -mi va face viata mai frumoasa si de data aceasta, nu-mi pasa daca relatia noastra va continua si chiar s-a oprit. Acasa am avut multe discutii, cu mama, dar ca o mama m-a inteles in final si a fost de acord sa ma ajute. Si chiar m-a ajutat enorm.
Pe 18 dec 1994 s-a nascut Alexandru Vladimir si eu am fost cea mai fericita mamica din lume !!!
Relatia mea... eram singura, dar impacata ca nu sunt singura, ci cu fiul meu, cu mama si sora mea care m-au ajutat foarte mult.
Si acum, urmeaza partea super ... pt. ca DD a vrut sa aranjeze lucrurile si cealalta femeie si-a gasit un alt barbat si sotul meu si-a dat seama ca trebuie sa fie alaturi de copilul lui.
Suntem "impreuna la bine si la rau, pana ce moartea ne va desparti" alaturi de copii nostrii Alexandru si Anamaria; suntem fericiti si ne rugam pentru sanatate sa putem creste copii mari.
Ne-am casatorit cand Alex avea 1 an si 6 luni si a fost o nunta ca-n povesti !
Ne iubim foarte mult si suntem doi, dar simtim ca unul !
Va doresc si voua sa aveti parte numai de sanatate, fericire, implinire !!! La multi ani ! oFloare1.gif



Danutza_rge
QUOTE(puka @ Jan 6 2009, 10:46 PM) *
Danutza sa aveti o casnicie trainica si frumoasa asa cum este povestea voastra floare2.gif
Sa fiti sanatosi, sa va bucurati de piticul vostru iubit partners.gif
Povestea mea... a inceput acum 16 ani .... eram angajata la o firma de constructii si lucram la departamentul tehnic (calculatoare... alea...alea), firma la care am ajuns prin intermediul surorii mele. Era o firma unde angajatii erau foarte uniti, eram ca o familie. La director general era un tip inalt, blond, cu ochii albastri care de cate ori ne intalneam pe hol, sau la xerox... fata i se lumina intr-un zambet si parca ardea de nerabdare sa ma atinga... macar o mana pe umar sau o atingere superficiala. Cu timpul, am devenit mai indrazneti si cautam sa avem drumuri comune ca sa putem vorbi.
Relatia noastra a fost bazata pe atractie la prima vedere si chiar daca eu stiam ca are o prietena in firma, imi spuneam ca nu gresesc daca imi place sa vorbesc cu el si sa simt nevoia sa-l vad. Voiam sa cred ca nu faceam ceva nepermis atata timp cat era reciproc si nu existau obligatii.
Reputatia lui in firma era cam cu semnul ? dar mie nu-mi pasa pentru ca chiar ma indragosteam... dupa aproximativ 1 an relatia noastra a trecut la pasul urmator si am ajuns intr-un punct in care voiam sa cred ca totul este ok si atunci cand va veni ziua sa renunt la tot, o sa fiu impacata si fericita ca am putut cunoaste asemenea sentimente.
Dupa aproape 2 ani de cand ne-am cunoscut, am ramas insarcinata si am avut un sentiment cum nimeni nu cred ca l-a avut. Am simtit ca am ceva care -mi va face viata mai frumoasa si de data aceasta, nu-mi pasa daca relatia noastra va continua si chiar s-a oprit. Acasa am avut multe discutii, cu mama, dar ca o mama m-a inteles in final si a fost de acord sa ma ajute. Si chiar m-a ajutat enorm.
Pe 18 dec 1994 s-a nascut Alexandru Vladimir si eu am fost cea mai fericita mamica din lume !!!
Relatia mea... eram singura, dar impacata ca nu sunt singura, ci cu fiul meu, cu mama si sora mea care m-au ajutat foarte mult.
Si acum, urmeaza partea super ... pt. ca DD a vrut sa aranjeze lucrurile si cealalta femeie si-a gasit un alt barbat si sotul meu si-a dat seama ca trebuie sa fie alaturi de copilul lui.
Suntem "impreuna la bine si la rau, pana ce moartea ne va desparti" alaturi de copii nostrii Alexandru si Anamaria; suntem fericiti si ne rugam pentru sanatate sa putem creste copii mari.
Ne-am casatorit cand Alex avea 1 an si 6 luni si a fost o nunta ca-n povesti !
Ne iubim foarte mult si suntem doi, dar simtim ca unul !
Va doresc si voua sa aveti parte numai de sanatate, fericire, implinire !!! La multi ani ! oFloare1.gif



foarte frumos PUKA , iti multumesc ca mi-ai povestit si tu despre cum ti-ai cunoscut jumatatea ta. te pup draguta mea cuscra floare2.gif floare2.gif floare2.gif
puka
Pupici multi si tie si lui Bogdanel partners.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif hug.gif
ninina
Foarte frumos Puka... eusa_clap.gif Ma bucur ca aveti o relatie super in casnicia voastra...sa va iubiti si sa fiti fericiti pentru todeauna... tzuc.gif
Danutza_rge
QUOTE(terbancea @ Jan 6 2009, 10:21 PM) *
Ce poveste interesanta huh.gif
Va doresc o casnicie fericita si cat mai multi BB-ii frumosi ca si Bogdan Andrei. oFloare.gif



multumesc draguta mea floare2.gif , sa stii ca ne gandim la un fratior jucaus.gif jucaus.gif , dar sa mai treaca vre-o 3 ani rolleyes.gif
USA
QUOTE(Danutza_rge @ Jan 6 2009, 10:05 PM) *
multumesc draguta mea floare2.gif , sa stii ca ne gandim la un fratior jucaus.gif jucaus.gif , dar sa mai treaca vre-o 3 ani rolleyes.gif

sau surioara?.....
M-am delectat in poveastea voastra... partners.gif partners.gif
Danutza_rge
QUOTE(USA @ Jan 6 2009, 11:15 PM) *
sau surioara?.....
M-am delectat in poveastea voastra... partners.gif partners.gif


nu prea vrem surioara ca mi-a zis sotul meu ca se da greu permisul de port arma si nu vrea sa intre la belele liwlol.gif
USA
QUOTE(Danutza_rge @ Jan 6 2009, 10:17 PM) *
nu prea vrem surioara ca mi-a zis sotul meu ca se da greu permisul de port arma si nu vrea sa intre la belele liwlol.gif

unsure.gif unsure.gif unsure.gif bouncy.gif bouncy.gif bouncy.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Danutza_rge
QUOTE(USA @ Jan 6 2009, 11:19 PM) *
unsure.gif unsure.gif unsure.gif bouncy.gif bouncy.gif bouncy.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


cand a auzit sotul meu cat iau cu cei 85% mi-a zis sa mai facem repede inca unul doh.gif
alinutza_872000
c povesti misto...
hai s v zic si yo povestea noastra in intregime...

ne-am cunoscut acum 4 ani...
el venea tot timpul cu prietenul celei mai bune prietene ale my..
moaaa..nu-l puteam suferi..mi se parea un taran infect...si yo lui o grasa deformata biggrin.gif
cand veneau la noi l bloc eu intam in casa..atat de tare il adoram....fusesem intr-oi relatie din care eu am iesit cea sifonata k stiti voi cum este:'sufera cel c iubeste,cel iubit isi bate joc"...si nu mai vroiam s aud d alta relatie..mi-era bine asa...singura...
tot timpul cand veneam d l scoala el era l bloc..incepea p zi c trece s m oftice tot mai tare....pana intr-o zi cand....am pierdut un pariu ...si c trebuia s fac pt k am pierdut???s m cuplez cu ionut doh.gif
am inceput s m dau p lg el..dar park tot nu mergea..imi venea rau cand m apropiam d el..atat il uram...
acum 4 ani inainte d paste vine intr-o seara l my si-mi zc:''auzi?mie imi place d ty..nu ai vrea s incercam s fim impreuna?''
mi-a cazut fata si i-am zs:''nu..nu pot..abea c am iesit dintr-o rel si nu vreau alta.."
in seara aia m-am gandit l el..pt prima dt..park nu-mi venea s cred...oare chiar era adevarat?sau era la misto?
in seara d paste am fost in dioscoteca unde dau..de el,bineinteles...park era umbra mea....
m ia in brate,eu il imping...iar m ia..iar il imping...si asa ink de vre-o 2-3 ori...pana l urma am credat blink.gif
am dansat..m strangea tare in grate..inima incepuse s o ia razna..k niciodt...d c oare???tocmai p cel care nu-l sufeream???neah..eram ferm convinsa k era din cauza faptului k asveam putine emotii...
plecam noi spre casa si in bloc m ia d cap si d s m sarute...intorc capul..iar m ia..iar intorc capul si a 3-a oara m trage tare spre el si m saruta..mi se inmuiase tot corpul....yamyyy...i wub.gif mi placea..era primul care m saruta asa ....cand se opreste poc....park am cazut d p un nor direct in cap p ciment..
pleaca el intru in casa ma bag in paty si am inceput s m gandsc l el..park nu mai era asa urat k inainte...simteam k incepe sa-mi placa...dar totusi vroiam s m despart de el dar mi-era mila d el k mi se parea prea sincer...
si am tot continuat s n vedeam vre-o 2 luni..pana intr-o seara cand ingrijorata k nu a venit l my il sun...
si raspunde o voce d femeie...nu era ma-sa nici sor-sa k stiam vocea lor..si ii zic.:''vreau si eu cu ionut'''
aia nervoasa"da' cine esti tu fa??"
si eu ii zic:''ma-ta!''si inchid
imediat m suna el si ii zic;"c mama dracu mai crei m ratatule d la mine??''
si incepe cu texte d-alea k nu mai are rost..k nu m mai place...etc...
a urmat niste vb care i le-am zs c nu le pot reproduce aici biggrin.gif
ne-am revazut dupa 2 luni...am raqmas socata park nu era ionut p care il cunosteam era altfel...mult mai frumos...m-a vrajit ne-am impacat sirelatia noatra mergea mult mai bn k inainte...
dupa 1 an m-am culcat cu el pt k m tot asteptam s m tepuiasca..dar se linistise...si de atunci traim o poveste k in basme...
anul trecut p 15 septembrie a venit si ingerasul nostru care ne-a facut viata si mai minunata..si acum suntem o familie implinita si ne iubim enorm..iar ionut al my mi se pare cel mai frumos barbat de p pamant iar edy lumina ochimor my...
asa k pe cine nu suferi...d ala ai parte...
va doresc l toate o iubire k a noasta.. wub.gif
USA
QUOTE(Danutza_rge @ Jan 6 2009, 10:21 PM) *
cand a auzit sotul meu cat iau cu cei 85% mi-a zis sa mai facem repede inca unul doh.gif

adevarul eeeee......
si yo as mai face daca as fii in tara......asa......nici gand...
Danutza_rge
QUOTE(USA @ Jan 6 2009, 11:30 PM) *
adevarul eeeee......
si yo as mai face daca as fii in tara......asa......nici gand...


lasa soro , totul vine de la sine floare2.gif
Danutza_rge
QUOTE(alinutza_872000 @ Jan 6 2009, 11:29 PM) *
c povesti misto...
hai s v zic si yo povestea noastra in intregime...

ne-am cunoscut acum 4 ani...
el venea tot timpul cu prietenul celei mai bune prietene ale my..
moaaa..nu-l puteam suferi..mi se parea un taran infect...si yo lui o grasa deformata biggrin.gif
cand veneau la noi l bloc eu intam in casa..atat de tare il adoram....fusesem intr-oi relatie din care eu am iesit cea sifonata k stiti voi cum este:'sufera cel c iubeste,cel iubit isi bate joc"...si nu mai vroiam s aud d alta relatie..mi-era bine asa...singura...
tot timpul cand veneam d l scoala el era l bloc..incepea p zi c trece s m oftice tot mai tare....pana intr-o zi cand....am pierdut un pariu ...si c trebuia s fac pt k am pierdut???s m cuplez cu ionut doh.gif
am inceput s m dau p lg el..dar park tot nu mergea..imi venea rau cand m apropiam d el..atat il uram...
acum 4 ani inainte d paste vine intr-o seara l my si-mi zc:''auzi?mie imi place d ty..nu ai vrea s incercam s fim impreuna?''
mi-a cazut fata si i-am zs:''nu..nu pot..abea c am iesit dintr-o rel si nu vreau alta.."
in seara aia m-am gandit l el..pt prima dt..park nu-mi venea s cred...oare chiar era adevarat?sau era la misto?
in seara d paste am fost in dioscoteca unde dau..de el,bineinteles...park era umbra mea....
m ia in brate,eu il imping...iar m ia..iar il imping...si asa ink de vre-o 2-3 ori...pana l urma am credat blink.gif
am dansat..m strangea tare in grate..inima incepuse s o ia razna..k niciodt...d c oare???tocmai p cel care nu-l sufeream???neah..eram ferm convinsa k era din cauza faptului k asveam putine emotii...
plecam noi spre casa si in bloc m ia d cap si d s m sarute...intorc capul..iar m ia..iar intorc capul si a 3-a oara m trage tare spre el si m saruta..mi se inmuiase tot corpul....yamyyy...imi placea..era primul care m saruta asa ....cand se opreste poc....park am cazut d p un nor direct in cap p ciment..
pleaca el intru in casa ma bag in paty si am inceput s m gandsc l el..park nu mai era asa urat k inainte...simteam k incepe sa-mi placa...dar totusi vroiam s m despart de el dar mi-era mila d el k mi se parea prea sincer...
si am tot continuat s n vedeam vre-o 2 luni..pana intr-o seara cand ingrijorata k nu a venit l my il sun...
si raspunde o voce d femeie...nu era ma-sa nici sor-sa k stiam vocea lor..si ii zic.:''vreau si eu cu ionut'''
aia nervoasa"da' cine esti tu fa??"
si eu ii zic:''ma-ta!''si in chid
imediat m suna el si ii zic;"c mama dracu mai crei m ratatule d la mine??''
si incepe cu texte d-alea k nu mai are rost..k nu m mai place...etc...
a urmat niste vb care i le-am zs c nu le pot reproduce aici biggrin.gif




FRUMOS
alinutza_872000
am bagat continuarea k am dat enter fara sa-mi dau seama biggrin.gif
puka
QUOTE(ninina @ Jan 6 2009, 11:03 PM) *
Foarte frumos Puka... eusa_clap.gif Ma bucur ca aveti o relatie super in casnicia voastra...sa va iubiti si sa fiti fericiti pentru todeauna... tzuc.gif

Multumesc Ninia sa fiti sanatosi si sa va dea DD ce va doriti partners.gif tzuc.gif
TESYMO
QUOTE(puka @ Jan 6 2009, 08:46 PM) *
Danutza sa aveti o casnicie trainica si frumoasa asa cum este povestea voastra floare2.gif
Sa fiti sanatosi, sa va bucurati de piticul vostru iubit partners.gif
Povestea mea... a inceput acum 16 ani .... eram angajata la o firma de constructii si lucram la departamentul tehnic (calculatoare... alea...alea), firma la care am ajuns prin intermediul surorii mele. Era o firma unde angajatii erau foarte uniti, eram ca o familie. La director general era un tip inalt, blond, cu ochii albastri care de cate ori ne intalneam pe hol, sau la xerox... fata i se lumina intr-un zambet si parca ardea de nerabdare sa ma atinga... macar o mana pe umar sau o atingere superficiala. Cu timpul, am devenit mai indrazneti si cautam sa avem drumuri comune ca sa putem vorbi.
Relatia noastra a fost bazata pe atractie la prima vedere si chiar daca eu stiam ca are o prietena in firma, imi spuneam ca nu gresesc daca imi place sa vorbesc cu el si sa simt nevoia sa-l vad. Voiam sa cred ca nu faceam ceva nepermis atata timp cat era reciproc si nu existau obligatii.
Reputatia lui in firma era cam cu semnul ? dar mie nu-mi pasa pentru ca chiar ma indragosteam... dupa aproximativ 1 an relatia noastra a trecut la pasul urmator si am ajuns intr-un punct in care voiam sa cred ca totul este ok si atunci cand va veni ziua sa renunt la tot, o sa fiu impacata si fericita ca am putut cunoaste asemenea sentimente.
Dupa aproape 2 ani de cand ne-am cunoscut, am ramas insarcinata si am avut un sentiment cum nimeni nu cred ca l-a avut. Am simtit ca am ceva care -mi va face viata mai frumoasa si de data aceasta, nu-mi pasa daca relatia noastra va continua si chiar s-a oprit. Acasa am avut multe discutii, cu mama, dar ca o mama m-a inteles in final si a fost de acord sa ma ajute. Si chiar m-a ajutat enorm.
Pe 18 dec 1994 s-a nascut Alexandru Vladimir si eu am fost cea mai fericita mamica din lume !!!
Relatia mea... eram singura, dar impacata ca nu sunt singura, ci cu fiul meu, cu mama si sora mea care m-au ajutat foarte mult.
Si acum, urmeaza partea super ... pt. ca DD a vrut sa aranjeze lucrurile si cealalta femeie si-a gasit un alt barbat si sotul meu si-a dat seama ca trebuie sa fie alaturi de copilul lui.
Suntem "impreuna la bine si la rau, pana ce moartea ne va desparti" alaturi de copii nostrii Alexandru si Anamaria; suntem fericiti si ne rugam pentru sanatate sa putem creste copii mari.
Ne-am casatorit cand Alex avea 1 an si 6 luni si a fost o nunta ca-n povesti !
Ne iubim foarte mult si suntem doi, dar simtim ca unul !
Va doresc si voua sa aveti parte numai de sanatate, fericire, implinire !!! La multi ani ! oFloare1.gif

Puka ce curajoasa ai fost sa treci singura la inceput peste atatea. Felicitari! Iti doresc o casnicie lunga si fericita. floare2.gif

Va povestesc si eu pe scurt cum l-am cunoscut pe actualul meu sot............in mai 2000 la Festivalul Berii faceam cunostiinta pentru prima oara, fara sa ne dam nici o importanta.... pe atunci el avea o prietena eu filtra cu altcineva. In iunie acelasi an ne-am intalnit la majoratul unei prietene comune unde am facut a doua oara cunostiinta.......el cu aceiasi prietena , eu la inceputul relatiei cu altcineva, si din nou nu ne-am dat nici o importanta.
In februarie 2001 ne-am regasit a treia oara, bineinteles facand din nou cunostiinta liwlol.gif (si acum ne amuzam cand ne aducem aminte), el singur-eu singura..................si de atunci suntem impreuna. partners.gif .
In iulie 2007 am facut o nunta exact asa cum mi-am dorit.....si in iunie 2008 s-a nascut minunea noastra........cel mai scump Dar din lume ....Darius -Vlad
Danutza_rge
QUOTE(terbancea @ Jan 6 2009, 11:40 PM) *
Puka ce curajoasa ai fost sa treci singura la inceput peste atatea. Felicitari! Iti doresc o casnicie lunga si fericita. floare2.gif

Va povestesc si eu pe scurt cum l-am cunoscut pe actualul meu sot............in mai 2000 la Festivalul Berii faceam cunostiinta pentru prima oara, fara sa ne dam nici o importanta.... pe atunci el avea o prietena eu filtra cu altcineva. In iunie acelasi an ne-am intalnit la majoratul unei prietene comune unde am facut a doua oara cunostiinta.......el cu aceiasi prietena , eu la inceputul relatiei cu altcineva, si din nou nu ne-am dat nici o importanta.
In februarie 2001 ne-am regasit a treia oara, bineinteles facand din nou cunostiinta liwlol.gif (si acum ne amuzam cand ne aducem aminte), el singur-eu singura..................si de atunci suntem impreuna. partners.gif .
In iulie 2007 am facut o nunta exact asa cum mi-am dorit.....si in iunie 2008 s-a nascut minunea noastra........cel mai scump Dar din lume ....Darius -Vlad



vezi soro soarta? frumos , felicitari oFloare1.gif
puka
QUOTE(terbancea @ Jan 6 2009, 11:40 PM) *
Puka ce curajoasa ai fost sa treci singura la inceput peste atatea. Felicitari! Iti doresc o casnicie lunga si fericita. floare2.gif

Va povestesc si eu pe scurt cum l-am cunoscut pe actualul meu sot............in mai 2000 la Festivalul Berii faceam cunostiinta pentru prima oara, fara sa ne dam nici o importanta.... pe atunci el avea o prietena eu filtra cu altcineva. In iunie acelasi an ne-am intalnit la majoratul unei prietene comune unde am facut a doua oara cunostiinta.......el cu aceiasi prietena , eu la inceputul relatiei cu altcineva, si din nou nu ne-am dat nici o importanta.
In februarie 2001 ne-am regasit a treia oara, bineinteles facand din nou cunostiinta liwlol.gif (si acum ne amuzam cand ne aducem aminte), el singur-eu singura..................si de atunci suntem impreuna. partners.gif .
In iulie 2007 am facut o nunta exact asa cum mi-am dorit.....si in iunie 2008 s-a nascut minunea noastra........cel mai scump Dar din lume ....Darius -Vlad

Multumesc oFloare1.gif
Si voi sa va cresteti sanatosi partners.gif hug.gif
Danutza_rge
FRUMOASE POVESTI, MAI ASTEPTAM SI DE LA ALTE FETE CUCUIETE
marmota_flo
Buna!
Frumoase povesti....

In 2001 aveam 20 de ani si eram deja convinsa ca nu exista Fat Frumos, asta pana in seara de Craciun.
In seara de 25 decembrie 2001 am fost invitata intr-un bar de niste amici pe care nu-i vazusem de mult, la un moment dat a aparut un tip, l-am vazut inainte sa se aporpie de masa noastra si m-am indragostit pe loc de ochii lui. Dupa ce s-a asezat la masa am descoperit ca avem o groaza de lucruri in comun, nu-mi venea sa cred. A incercat sa se apropie de mine, iar eu, fata patita, l-am intrebat "Cum mai Feri, tu baiat asa frumos, n-ai o prietena?!" in secunda urmatoare, Feri, s-a ridicat de langa mine spunandu-mi "Nu inteleg ce legatura vezi tu intre aspectul fizic si existenta unei relatii!". Am intrat in pamant de rusine, nu puteam sa cred ca in sfarsit am gasit un barbat care sa-mi raspunda asa cum as fi vrut eu. Dupa bar am plecat acasa la una dintre fete impreuna cu baietii, am stat de vorba toata noaptea..... dar nu mi-a cerut numarul de telefon.... .
Dupa 2 saptamani ne intalneam in acelasi bar cu aceeasi gasca. La un moment dat m-am ridicat si am spus ca trebuie sa plec, in secunda 2 se ridica si el. Am plecat impreuna, nu avea curajul sa ma ia de mana dar niste scari alunecoase mi-au pus piedica si i-au dat lui prilejul sa ma prinda. Din acel moment nu mi-a mai dat drumul la mana. La doua luni ne mutam impreuna.....
Este omul la care am visat mereu... atat de sincer si cu un suflet curat.
In 7 ani am avut multe peripetii..... il iubesc enorm si el pe mine. Anul trecut in primavara aflam ca sunt insarcinata, a fost perioada cea mai fericita din viata mea, iar el a fost trup si suflet alaturi de mine, uneori simteam ca si el e un pic insarcinat ... hi, hi. Acum ne bucuram de un bebe strunf ce are 2 luni si jumatate si ne iubim mai mult ca la inceput.
Danutza_rge
QUOTE(marmota_flo @ Jan 7 2009, 03:04 PM) *
Buna!
Frumoase povesti....

In 2001 aveam 20 de ani si eram deja convinsa ca nu exista Fat Frumos, asta pana in seara de Craciun.
In seara de 25 decembrie 2001 am fost invitata intr-un bar de niste amici pe care nu-i vazusem de mult, la un moment dat a aparut un tip, l-am vazut inainte sa se aporpie de masa noastra si m-am indragostit pe loc de ochii lui. Dupa ce s-a asezat la masa am descoperit ca avem o groaza de lucruri in comun, nu-mi venea sa cred. A incercat sa se apropie de mine, iar eu, fata patita, l-am intrebat "Cum mai Feri, tu baiat asa frumos, n-ai o prietena?!" in secunda urmatoare, Feri, s-a ridicat de langa mine spunandu-mi "Nu inteleg ce legatura vezi tu intre aspectul fizic si existenta unei relatii!". Am intrat in pamant de rusine, nu puteam sa cred ca in sfarsit am gasit un barbat care sa-mi raspunda asa cum as fi vrut eu. Dupa bar am plecat acasa la una dintre fete impreuna cu baietii, am stat de vorba toata noaptea..... dar nu mi-a cerut numarul de telefon.... .
Dupa 2 saptamani ne intalneam in acelasi bar cu aceeasi gasca. La un moment dat m-am ridicat si am spus ca trebuie sa plec, in secunda 2 se ridica si el. Am plecat impreuna, nu avea curajul sa ma ia de mana dar niste scari alunecoase mi-au pus piedica si i-au dat lui prilejul sa ma prinda. Din acel moment nu mi-a mai dat drumul la mana. La doua luni ne mutam impreuna.....
Este omul la care am visat mereu... atat de sincer si cu un suflet curat.
In 7 ani am avut multe peripetii..... il iubesc enorm si el pe mine. Anul trecut in primavara aflam ca sunt insarcinata, a fost perioada cea mai fericita din viata mea, iar el a fost trup si suflet alaturi de mine, uneori simteam ca si el e un pic insarcinat ... hi, hi. Acum ne bucuram de un bebe strunf ce are 2 luni si jumatate si ne iubim mai mult ca la inceput.



FOARTE FRUMOS , SA VA TRAIASCA BEBE SA VA BUCURATI DE EL SI SA VA IUBITI TOATA VIATA
ninina
QUOTE(marmota_flo @ Jan 7 2009, 03:04 PM) *
Buna!
Frumoase povesti....

In 2001 aveam 20 de ani si eram deja convinsa ca nu exista Fat Frumos, asta pana in seara de Craciun.
In seara de 25 decembrie 2001 am fost invitata intr-un bar de niste amici pe care nu-i vazusem de mult, la un moment dat a aparut un tip, l-am vazut inainte sa se aporpie de masa noastra si m-am indragostit pe loc de ochii lui. Dupa ce s-a asezat la masa am descoperit ca avem o groaza de lucruri in comun, nu-mi venea sa cred. A incercat sa se apropie de mine, iar eu, fata patita, l-am intrebat "Cum mai Feri, tu baiat asa frumos, n-ai o prietena?!" in secunda urmatoare, Feri, s-a ridicat de langa mine spunandu-mi "Nu inteleg ce legatura vezi tu intre aspectul fizic si existenta unei relatii!". Am intrat in pamant de rusine, nu puteam sa cred ca in sfarsit am gasit un barbat care sa-mi raspunda asa cum as fi vrut eu. Dupa bar am plecat acasa la una dintre fete impreuna cu baietii, am stat de vorba toata noaptea..... dar nu mi-a cerut numarul de telefon.... .
Dupa 2 saptamani ne intalneam in acelasi bar cu aceeasi gasca. La un moment dat m-am ridicat si am spus ca trebuie sa plec, in secunda 2 se ridica si el. Am plecat impreuna, nu avea curajul sa ma ia de mana dar niste scari alunecoase mi-au pus piedica si i-au dat lui prilejul sa ma prinda. Din acel moment nu mi-a mai dat drumul la mana. La doua luni ne mutam impreuna.....
Este omul la care am visat mereu... atat de sincer si cu un suflet curat.
In 7 ani am avut multe peripetii..... il iubesc enorm si el pe mine. Anul trecut in primavara aflam ca sunt insarcinata, a fost perioada cea mai fericita din viata mea, iar el a fost trup si suflet alaturi de mine, uneori simteam ca si el e un pic insarcinat ... hi, hi. Acum ne bucuram de un bebe strunf ce are 2 luni si jumatate si ne iubim mai mult ca la inceput.

eusa_clap.gif Foarte frumos...super...Iubirea si fericirea sa creasca tot mai mult...cu fiecare an....Intr-o lume cand divortul e la putere..sa mai fie si familii care se iubesc si se bucura de legatura casniciei....Ma bucur mult pentru voi....Bebe e un norocos sa traiasca in asa o famile....Bucurati-va de jucaus.gif si voi unul de altul.... floare2.gif
Danutza_rge
haideti fetelor impartasiti cu noi voastra
ninina
Fetelor va povestesc si eu in cateva cuvinte cum ne-am cunoscut....
In 2002 am fsot invitata la o nunta langa Fagaras(in acel timp lucram la BReaza(Prahova) la un sanatoriu...Cu mai multe colege am plecat spre nunta...ne-am "facut frumoase" gata de de distractie. El(sotul) m-a vazut cu mult inainte de al vedea eu....a pus ochii pe mine"ca fiind cea mai frumosa de la nunta"(bineinteles pentru el). Ininte vreau sa zic ca eu ii cunosteam verisorii lui din Brasov.Ajunsi la biserica l.am vazut pe unul din verisori cu el....dar nu m.a interesat..chiar faceam glume cu versiorul.Cand am iesit afara din biserica am facut cunostinta cu El, dar nimic mai mult.(Si azi imi reproseaza ca am ras cu toti din grup si ca pe el nici nu l-am bagat in seama). Ajunsi la restaurant, vericorul lui m-a invitat sa stau cu ei la masa...asa ca mi-am lasat toate colegele si m-am mutat cu ei la masa....A fsot o nunta tare distractiva...atata am ras(verisorul lui fiin tare glume)....dar spre surprinderea mea El nu a zis nimic, nici un cuvan, vorbea tot timpul cu un alt verisor.Sa nu va spun ca am ras pe seama Lui....ca a zis ca a venit si mama LUi la nunta ca sa vada o fata faina pentru baiatul ei.....eu am zis ca mor de ras....ca ce baiat ii asta sa nu fi in stare sa-si caute fata liwlol.gif desi saracul nu avea nici o vina..ca nici nu stia ca vine mama lui la nunta(el fiind venit din Spania pentru 2 saptamani, mama lui dorea sa fie mai mult prin preajma lui mai ales cand stia ca va pleca dinoua si iar se va intoarce doar peste 2 sau 3 ani).Oricum i-am zis si verisorului LUI"Ce var frumos ai".Doar atat a fsot la nunta(defapt pot zice nimic).El imi spune ca ma placut foarte mult..doar ca a crezut ca sunt iubita verisorului lui si nu vroia sa se bage....Dar pana la urma chiar am fsot iubita verisorului doar pentru 3 luni...relatia nostra nu a mers mai departe....si acum ce ma bucur liwlol.gif .....A trecut timpul din mai pana august cand verisorul a plecat in Spania la El....si normal ..care credeti ca a fsot prima intrebare a LUI(sotul meu) pentru verisor?????? Mai vorbesti cu Irina???CAnd a auzit ca nu...a fsot cel mai bucuros.....a mai trecut putin timp si verisorul nu a uitat sa ma sunt de ziua mea....dar s.a gadit si El sa.mi reimprospeteze memoria liwlol.gif spunandu.i versiorului sa-mi zica ca mama lui este bolnava si daca pot sa fac ceva pentru EL....si sa ii fac loc la sanatoriu(aveam programari si cu 8 luni inainte, eram foarte ocupati, nu mai erau deloc locuri)...dar sa nu va zic..ca m-am dus la director si la presedintele sanatoriului si am reusit sa obtin un loc chiar pentru urmatoarea serie...Urau sarbatorile de iarna...iar dupa revelion urma sa vina mama LUI la tratement....de revelion cu mai multe colege urma sa mergem la o tabara religiosa in Brasov.....unde veneau foarte multe fete si baieti...si se organiza ceva frumos....Sa nu va spun ce surpriza ma astepta....cand am iesit din cladirea care eram cazata....am dat nas in nas cu el...dar nu.l recunosteam...m.am gandit cred ca multe ore sa imi dau seama cine ar putea fi...el doar ma salutat nimic mai mult....(si ma si derutat verisorul ca a zis ca EL nu vine in Ro de sarbatori)....Acolo m-am intanit si cu verisorul..care parca tanjea sa reluam relatia de la inceput....si m.a invitat de revelion sa merg la ei acasa...si sa mergem la POiana la BRasov....am acceptat..dar nu am mers singura..am luat pe inca doua fete cu mine...si pana la urma s-au strans mai multi(o gasca de 8 persoane)din care cel putin 3 baieti ma vroiau liwlol.gif ...am mers la poiana..sa vad artificiile am stat in brate la unul din ei liwlol.gif ....si cand am mers mai sus sa urcam pe partie...m-am trezit ca toata gasca e sus doar eu cu El..am ramas jos...el se facea ca sta sa inchida masina..iar mie mi se stricase fermoarul la ghete....si uite asa am inceput sa urcam drumul vietii ajutandu-ma sa urc ... liwlol.gif ...LA inceput discutii banale despre mama lui(am uitat sa specific ca sotul meu este timid cu persoanele care nu le cunoaste)...si de aacolo au urmat cateva iesiri scurte..impreuna cu toata lumea...(gasca)....imi placea timiditatea LUI...si incepusem sa ma indragostesc putin cate putin..(asta a durat doar 2 sau 3 zile) ca eu trebuia sa ma intorc la munca....pe urma el a venit cu mama lui la sanatoriu...si de acolo urma sa plece la aeroport...a venit la mine in camera am stat putin de vorba....si cand a plecat...nustiu ca poate cineva sa ma inteleaga..AM SIMTIT CA MI SE RUPE INIMA DIN MINE.... desi inca nu eram iubiti..era doar un inceput....mi-a cerut numarul..si pe urma tot am vb la telefon ore in sir....cat castiga cheltuia pe telefon...In aprilie a venit in Ro....deja relatia nostra devenise stabila...am dat impreuna un tur al Roamniei..am fsot si pe la parintii lui si ai mei....si il observam ca tot vrea sa imi zica ceva important...dar schimbam mereu discutia...saracul prin ce l-am trecut,,vroia sa ma ceara de sotie....si cand era pregatit sa.mi zica...pat intram pe alt fagas cu discutia..si faceam mereu glume..ca eu nu am de gand sa ma casatoresc decat peste 5 ani liwlol.gif ....au trecut cele 7 zile de vacanta si eram in drum spre aeroport(verisorul era soferul liwlol.gif )....dar am luat o colega sa nu se simnta singur liwlol.gif ...la aeroport ne-am urcat sus de unde se vede tot aeroportul..si foarte hotarat(mai hotarat ca niciodtata)mi-a zis daca vreau sa fiu a lui....mi-a astupat gura mea de zapacita si de glumeata...am ramas fara cuvinte..eu care vorbeam non stop liwlol.gif ....dar ca sa-l mai pun pe jar..i-am zis ca ii spun prin telefon....cand o sa fiu suta la suta hotarata....asa ca a plecat....cu durere in suflet ca nu am zis DA...ma suna in fiecare seara...poate poate ii dau rapsunsul...pana I-am zis DA cu toata dragostea.....dar sa nu va zic ca la o luna...l-am sunat si era cat pe cce sa fac infarct..ca ii ziceam la telefon..ca am o veste pentru el...si ca imi este greu sa i-o spun..ca nu vreau sa-l super...mi-a zis un prieten de a lui ca tot se galbenise..se asezase jos...si nici nu mai putea sa zica nimic...doar ca imi zicea mie sa.i zic..ca orice ar fi..asta este....si eu iar ii zicea..ca ma doare sa ii zic..(el credea ca vreau sa.i zic ca nu vreau sa-i zic ca nu vreau sa mai fiu cu el).la care ii spun TE IUBESC SI MIE DOR DE TINE TARE MULT.....nu a mai putut sa vorbeasca cu mine..a zis ca ma suna mai tarziu.... liwlol.gif saracul de el liwlol.gif ...si asa a fsot m-a sunat si ce credeti ca am facut(asta era prin 15 mai),,,am fixat data de nunta pe 24 august....a venit acasa doar cu 2 saptamani inainte de nunta...dar m-am ocupat de toate pentru nunta...si am avut o nunta faina ca in povesti cu 350 de invitati....LA inceput a fost mai greu..pentru ca a fsot acomodarea...dar avem 5 ani de casnicie...si pot spune ca au fsot cei mai faini ani din viata mea...am un sot care nu este o zi fara sa ma inunde cu dragostea lui...Cuvantul Te iubesc nu imi lipseste nici intr-o zi(bineinteles spus din inima) SUNT CEA MAI FERICITA FEMEIE DE PE LUME...CU UN ASEMENEA SOT.....face totul pentru mine, mancare curatenie.....doar ca sa fiu fericita....nu pot sa pun ca nu ne-am certat nicodata..dr impacarea este tare dulce...si noi nu putem sta suparati unul pe altul..........Offffffffff cred ca v-am plictisit tare rau....dar m-a luat povestitul....e mult mai lunga povestea nostra de dragote...dupa casatorie de abeaa inceput....ar trebui sa scriu romane.....de asta ma bucur pentru toate casniciile care sunt fercite si se iubesc...nimic nu e mai frumos si dulce pe lume decat dragostea in familie....
Danutza_rge
QUOTE(ninina @ Jan 7 2009, 05:17 PM) *
Fetelor va povestesc si eu in cateva cuvinte cum ne-am cunoscut....
In 2002 am fsot invitata la o nunta langa Fagaras(in acel timp lucram la BReaza(Prahova) la un sanatoriu...Cu mai multe colege am plecat spre nunta...ne-am "facut frumoase" gata de de distractie. El(sotul) m-a vazut cu mult inainte de al vedea eu....a pus ochii pe mine"ca fiind cea mai frumosa de la nunta"(bineinteles pentru el). Ininte vreau sa zic ca eu ii cunosteam verisorii lui din Brasov.Ajunsi la biserica l.am vazut pe unul din verisori cu el....dar nu m.a interesat..chiar faceam glume cu versiorul.Cand am iesit afara din biserica am facut cunostinta cu El, dar nimic mai mult.(Si azi imi reproseaza ca am ras cu toti din grup si ca pe el nici nu l-am bagat in seama). Ajunsi la restaurant, vericorul lui m-a invitat sa stau cu ei la masa...asa ca mi-am lasat toate colegele si m-am mutat cu ei la masa....A fsot o nunta tare distractiva...atata am ras(verisorul lui fiin tare glume)....dar spre surprinderea mea El nu a zis nimic, nici un cuvan, vorbea tot timpul cu un alt verisor.Sa nu va spun ca am ras pe seama Lui....ca a zis ca a venit si mama LUi la nunta ca sa vada o fata faina pentru baiatul ei.....eu am zis ca mor de ras....ca ce baiat ii asta sa nu fi in stare sa-si caute fata liwlol.gif desi saracul nu avea nici o vina..ca nici nu stia ca vine mama lui la nunta(el fiind venit din Spania pentru 2 saptamani, mama lui dorea sa fie mai mult prin preajma lui mai ales cand stia ca va pleca dinoua si iar se va intoarce doar peste 2 sau 3 ani).Oricum i-am zis si verisorului LUI"Ce var frumos ai".Doar atat a fsot la nunta(defapt pot zice nimic).El imi spune ca ma placut foarte mult..doar ca a crezut ca sunt iubita verisorului lui si nu vroia sa se bage....Dar pana la urma chiar am fsot iubita verisorului doar pentru 3 luni...relatia nostra nu a mers mai departe....si acum ce ma bucur liwlol.gif .....A trecut timpul din mai pana august cand verisorul a plecat in Spania la El....si normal ..care credeti ca a fsot prima intrebare a LUI(sotul meu) pentru verisor?????? Mai vorbesti cu Irina???CAnd a auzit ca nu...a fsot cel mai bucuros.....a mai trecut putin timp si verisorul nu a uitat sa ma sunt de ziua mea....dar s.a gadit si El sa.mi reimprospeteze memoria liwlol.gif spunandu.i versiorului sa-mi zica ca mama lui este bolnava si daca pot sa fac ceva pentru EL....si sa ii fac loc la sanatoriu(aveam programari si cu 8 luni inainte, eram foarte ocupati, nu mai erau deloc locuri)...dar sa nu va zic..ca m-am dus la director si la presedintele sanatoriului si am reusit sa obtin un loc chiar pentru urmatoarea serie...Urau sarbatorile de iarna...iar dupa revelion urma sa vina mama LUI la tratement....de revelion cu mai multe colege urma sa mergem la o tabara religiosa in Brasov.....unde veneau foarte multe fete si baieti...si se organiza ceva frumos....Sa nu va spun ce surpriza ma astepta....cand am iesit din cladirea care eram cazata....am dat nas in nas cu el...dar nu.l recunosteam...m.am gandit cred ca multe ore sa imi dau seama cine ar putea fi...el doar ma salutat nimic mai mult....(si ma si derutat verisorul ca a zis ca EL nu vine in Ro de sarbatori)....Acolo m-am intanit si cu verisorul..care parca tanjea sa reluam relatia de la inceput....si m.a invitat de revelion sa merg la ei acasa...si sa mergem la POiana la BRasov....am acceptat..dar nu am mers singura..am luat pe inca doua fete cu mine...si pana la urma s-au strans mai multi(o gasca de 8 persoane)din care cel putin 3 baieti ma vroiau liwlol.gif ...am mers la poiana..sa vad artificiile am stat in brate la unul din ei liwlol.gif ....si cand am mers mai sus sa urcam pe partie...m-am trezit ca toata gasca e sus doar eu cu El..am ramas jos...el se facea ca sta sa inchida masina..iar mie mi se stricase fermoarul la ghete....si uite asa am inceput sa urcam drumul vietii ajutandu-ma sa urc ... liwlol.gif ...LA inceput discutii banale despre mama lui(am uitat sa specific ca sotul meu este timid cu persoanele care nu le cunoaste)...si de aacolo au urmat cateva iesiri scurte..impreuna cu toata lumea...(gasca)....imi placea timiditatea LUI...si incepusem sa ma indragostesc putin cate putin..(asta a durat doar 2 sau 3 zile) ca eu trebuia sa ma intorc la munca....pe urma el a venit cu mama lui la sanatoriu...si de acolo urma sa plece la aeroport...a venit la mine in camera am stat putin de vorba....si cand a plecat...nustiu ca poate cineva sa ma inteleaga..AM SIMTIT CA MI SE RUPE INIMA DIN MINE.... desi inca nu eram iubiti..era doar un inceput....mi-a cerut numarul..si pe urma tot am vb la telefon ore in sir....cat castiga cheltuia pe telefon...In aprilie a venit in Ro....deja relatia nostra devenise stabila...am dat impreuna un tur al Roamniei..am fsot si pe la parintii lui si ai mei....si il observam ca tot vrea sa imi zica ceva important...dar schimbam mereu discutia...saracul prin ce l-am trecut,,vroia sa ma ceara de sotie....si cand era pregatit sa.mi zica...pat intram pe alt fagas cu discutia..si faceam mereu glume..ca eu nu am de gand sa ma casatoresc decat peste 5 ani liwlol.gif ....au trecut cele 7 zile de vacanta si eram in drum spre aeroport(verisorul era soferul liwlol.gif )....dar am luat o colega sa nu se simnta singur liwlol.gif ...la aeroport ne-am urcat sus de unde se vede tot aeroportul..si foarte hotarat(mai hotarat ca niciodtata)mi-a zis daca vreau sa fiu a lui....mi-a astupat gura mea de zapacita si de glumeata...am ramas fara cuvinte..eu care vorbeam non stop liwlol.gif ....dar ca sa-l mai pun pe jar..i-am zis ca ii spun prin telefon....cand o sa fiu suta la suta hotarata....asa ca a plecat....cu durere in suflet ca nu am zis DA...ma suna in fiecare seara...poate poate ii dau rapsunsul...pana I-am zis DA cu toata dragostea.....dar sa nu va zic ca la o luna...l-am sunat si era cat pe cce sa fac infarct..ca ii ziceam la telefon..ca am o veste pentru el...si ca imi este greu sa i-o spun..ca nu vreau sa-l super...mi-a zis un prieten de a lui ca tot se galbenise..se asezase jos...si nici nu mai putea sa zica nimic...doar ca imi zicea mie sa.i zic..ca orice ar fi..asta este....si eu iar ii zicea..ca ma doare sa ii zic...la care ii spun TE IUBESC SI MIE DOR DE TINE TARE MULT.....nu a mai putut sa vorbeasca cu mine..a zis ca ma suna mai tarziu.... liwlol.gif saracul de el liwlol.gif ...si asa a fsot m-a sunat si ce credeti ca am facut(asta era prin 15 mai),,,am fixat data de nunta pe 24 august....a venit acasa doar cu 2 saptamani inainte de nunta...dar m-am ocupat de toate pentru nunta...si am avut o nunta faina ca in povesti cu 350 de invitati....LA inceput a fost mai greu..pentru ca a fsot acomodarea...dar avem 5 ani de casnicie...si pot spune ca au fsot cei mai faini ani din viata mea...am un sot care nu este o zi fara sa ma inunde cu dragostea lui...Cuvantul Te iubesc nu imi lipseste nici intr-o zi(bineinteles spus din inima) SUNT CEA MAI FERICITA FEMEIE DE PE LUME...CU UN ASEMENEA SOT.....face totul pentru mine, mancare curatenie.....doar ca sa fiu fericita....nu pot sa pun ca nu ne-am certat nicodata..dr impacarea este tare dulce...si noi nu putem sta suparati unul pe altul..........Offffffffff cred ca v-am plictisit tare rau....dar m-a luat povestitul....e mult mai lunga povestea nostra de dragote...dupa casatorie de abeaa inceput....ar trebui sa scriu romane.....de asta ma bucur pentru toate casniciile care sunt fercite si se iubesc...nimic nu e mai frumos si dulce pe lume decat dragostea in familie....



pe mine una nu ma-i plictisit deloc , ce poveste frumoasa si haioasa pe alocuri partners.gif
ninina
QUOTE(Danutza_rge @ Jan 7 2009, 05:23 PM) *
pe mine una nu ma-i plictisit deloc , ce poveste frumoasa si haioasa pe alocuri partners.gif

tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif Am avea nevoie de un forum numai pentru asa ceva liwlol.gif felicitari ca ai deschis acest topic.... hug.gif
Danutza_rge
QUOTE(ninina @ Jan 7 2009, 05:26 PM) *
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif Am avea nevoie de un forum numai pentru asa ceva liwlol.gif felicitari ca ai deschis acest topic.... hug.gif


da asa e, imi place la nebunie sa ascult povesti de dragoste si sa ma uit la poze, cred ca e o manie de-a mea pe unde ma duc cer poze rolleyes.gif
ninina
QUOTE(Danutza_rge @ Jan 7 2009, 05:29 PM) *
da asa e, imi place la nebunie sa ascult povesti de dragoste si sa ma uit la poze, cred ca e o manie de-a mea pe unde ma duc cer poze rolleyes.gif

bananab.gif bananab.gif pai sa sti ca ne asemanam in primvinta asta..sa vezi cate albume am...si cati bani cheltuiti pe poze liwlol.gif si sa nu iti mai zic ca am memoria de la calc plina liwlol.gif ....vreau sa.mi cumpar un hard separat pentru poze......ca mereu primesc si de la prieteni..si imi place sa le salvez sa le analizez... liwlol.gif
Danutza_rge
QUOTE(ninina @ Jan 7 2009, 05:31 PM) *
bananab.gif bananab.gif pai sa sti ca ne asemanam in primvinta asta..sa vezi cate albume am...si cati bani cheltuiti pe poze liwlol.gif si sa nu iti mai zic ca am memoria de la calc plina liwlol.gif ....vreau sa.mi cumpar un hard separat pentru poze......ca mereu primesc si de la prieteni..si imi place sa le salvez sa le analizez... liwlol.gif


EMY2000
frumoase povesti de dragoste fetelor.mai tarziu putin daca ma va lasa mandra mea am sa va spun si povestea mea.
Danutza_rge
QUOTE(EMY2000 @ Feb 6 2009, 11:25 PM) *
frumoase povesti de dragoste fetelor.mai tarziu putin daca ma va lasa mandra mea am sa va spun si povestea mea.



abia astept Emy rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
USA
Ninina de ce nu dai tu copy/paste...si faci un folder la tine in PC....si mergi mai departe...vorbesc serios...povestesti frumos.....si imagineaza ce frumos o sa va citeasca puiul vostru..sau nepotii....hmmm?

si poate mai dai copy/paste si pe aici...vreau sa vad ce si cum...acus e seriallll!
EMY2000
acum ca tot am reusit sa o culc pe mandra mea am sa incerc sa va spun cat mai pe scurt povestea mea.
eu am mai fost odata casatorita.nu a mers sub nici o forma.dupa 9 luni chinuitoare a urmat divortul.atunci am jurat ca tot ce imi pica in mana( barbat) am sa imi bat joc de el.mi-am batut joc de cine nu a meritat.la un an de la divort m-am angajat la o fabrica de mase plastice.acolo l-am cunoscut pe sotul meu.el era pe alta tura,dar cand m-am angajat eu el era in concediu.
sincer la inceput nu puteam sa-l sufar.cand se nimera sa fac ore suplimentare la el pe tura imi venea rau.ca sa nu mai zic ca el special se tinea dupa mine si ma tracasa.el respectuos fiind saracul mi-a zis sarumana.eu desteapta de mine l-am rugat sa nu imi mai zica sarumana ca ma face sa ma simt batrana (atunci aveam aproape 22 de ani ).el daca a vazut asa, numi asa imi zicea.si de aici a pornit toata ura.cand il vedeam mi se zbarlea parul in cap.il intrebam daca nu are treaba la masinile lui de tot venea la fete.azi asa maine asa a inceput sa imi placa de el, dar nu vroiam sa recunosc sub nici o forma.pe data de 1 octombrie 1999 si-a luat inima in dinti si ma invitat la plimbare.bine inteles ca m-am trezit acceptand propunerea lui.pe la el nu am fost de foarte multe ori ptr ca eu simt omul care nu ma inghite, iar soacra-mea era unul dintre ei.niciodata nu a fost deacord cu relatia noastra.ne vedeam doar la mine sau prin parc, dar mai mult venea el la mine.dupa mai multe luni am aflat ca sunt insarcinata.sincer nu stiam ce sa fac, daca sa-l pastrez sau nu.dupa un control la ginecolog m-am hotarat sa-l tin.acum problema era ca el trebuia sa-si paraseasca sora si mama, care traiau de pe urma lui ,ptr a fi cu noi.nu prea stia nici el ce sa faca, dar copilul il vroia.ai era mila de masa si sorsa.pana m-am saturat intr-o zi si i-am impus sa aleaga.....trecutul-maicasa si sorsa, sau viitorul-eu si copilul.pe 1 iunie 2000 ne-am mutat singuri in garsoniera mea.de atunci soacra-mea nu ne-a trecut pragul decat de 5 ori.
de la prima noastra intalnire si pana acum au trecut 9 ani si 4 luni in care am trecut si prin bune si prin rele.am reusit sa facem cununia abia dupa 8 ani, pe 6 oct. 2007 cand am aflat ca sunt insarcinata cu cel de-al 2 lea ingeras al nostru.ne-au trebuit 8 ani sa facem cununia, sper sa nu ne mai ia 8 ani sa facem si nunta blush.gif
EMY2000
sper ca nu v-am plictisit.
adrianaO
buna seara fetelor! v-am citit povestile...superbe! am remarcat ca aproximativ la toate s-a nascut dragostea din ura....interesant aspect!
povestea mea suna asa: eram plictisita de relatia mea cu iubitul meu din timisoara(eu eram in bucuresti) si am cunoscut un baiat interesant (scorpion fi-ar sa fie!) prin niste amici comuni. am inceput sa ies cu el, imi placea dar nu voriam o relatie..ci numai sa ies in oras smile.gif intr-o seara am iesit cu el intr-o pizzerie si acolo am dat peste niste prieteni de-ai lui, fosti colegi demunca.printre ei se afla si actualul meu sot. din partea lui a fost dragoste la prima vedere. pentru mine, el era un tip care venise cu iubita sa mince o pizza. si din vorba in vora..in seara aia i-am dat id-ul meu de mes (m-a pu sa il spun in engleza pe litere daca va vine sa credeti ca m-am laudat ca stiu foarte bine engleza...eram beti toti deja dar l-am spus excelent). a urmat o perioada de chat si flirt...din partea lui catre mine.....ma rog...imi placea si nu prea. aveam o amica, ma tot batea la cap ca nu e bun de nimic bajatul asta ca sa-l las in pace. m-am si certat cu el de cateva ori din cauza ei..ma facea sa-mi bat joc de dragostea lui pentru mine. intr-o zi am zis gata: m-a certat cu fata asta care imi sucea mintile si....mai apoi m-am mutat la el si parintii lui acasa. am sta cateva luni si apoi si-a luat un apartament el in care ne-am mutat impreuna (si acum este tot al lui wink.gif). ne0am certat de cateva ori din cauza inceputului meu de infidelitate desi nu facusem practic nimic. asta se intampla in 2005. anul trecut am aflat inprimavara ca vom avea un bebe, pe care eu initial nu am vrut sa-l tin dar cand i-am vazut la ecograf inimioara...ma- facut PAF!. apoi in iunie am facut cununia civila si apoi inoctombrie am nascut puiul nostru cel iubit. intre momentul cand la-m cunoscut si pana acum, a reusit sa ma faca efectiv DEPENDENTA de persoana lui, de parfumul, lui , de fiinta lui. il iubesc pana la moaret si inapoi si sufar si acum cand imi aduc aminte ca mi-am batut joc de el in mod gratuit!!!!

va multumesc ca m-ati citit trandafir.gif
USA
QUOTE(adrianaO @ Feb 7 2009, 12:24 AM) *
va multumesc ca m-ati citit trandafir.gif

rolleyes.gif rolleyes.gif cu placere..o poveste altfel....frumos! partners.gif
EMY2000
QUOTE(adrianaO @ Feb 7 2009, 01:24 AM) *
buna seara fetelor! v-am citit povestile...superbe! am remarcat ca aproximativ la toate s-a nascut dragostea din ura....interesant aspect!
povestea mea suna asa: eram plictisita de relatia mea cu iubitul meu din timisoara(eu eram in bucuresti) si am cunoscut un baiat interesant (scorpion fi-ar sa fie!) prin niste amici comuni. am inceput sa ies cu el, imi placea dar nu voriam o relatie..ci numai sa ies in oras smile.gif intr-o seara am iesit cu el intr-o pizzerie si acolo am dat peste niste prieteni de-ai lui, fosti colegi demunca.printre ei se afla si actualul meu sot. din partea lui a fost dragoste la prima vedere. pentru mine, el era un tip care venise cu iubita sa mince o pizza. si din vorba in vora..in seara aia i-am dat id-ul meu de mes (m-a pu sa il spun in engleza pe litere daca va vine sa credeti ca m-am laudat ca stiu foarte bine engleza...eram beti toti deja dar l-am spus excelent). a urmat o perioada de chat si flirt...din partea lui catre mine.....ma rog...imi placea si nu prea. aveam o amica, ma tot batea la cap ca nu e bun de nimic bajatul asta ca sa-l las in pace. m-am si certat cu el de cateva ori din cauza ei..ma facea sa-mi bat joc de dragostea lui pentru mine. intr-o zi am zis gata: m-a certat cu fata asta care imi sucea mintile si....mai apoi m-am mutat la el si parintii lui acasa. am sta cateva luni si apoi si-a luat un apartament el in care ne-am mutat impreuna (si acum este tot al lui wink.gif). ne0am certat de cateva ori din cauza inceputului meu de infidelitate desi nu facusem practic nimic. asta se intampla in 2005. anul trecut am aflat inprimavara ca vom avea un bebe, pe care eu initial nu am vrut sa-l tin dar cand i-am vazut la ecograf inimioara...ma- facut PAF!. apoi in iunie am facut cununia civila si apoi inoctombrie am nascut puiul nostru cel iubit. intre momentul cand la-m cunoscut si pana acum, a reusit sa ma faca efectiv DEPENDENTA de persoana lui, de parfumul, lui , de fiinta lui. il iubesc pana la moaret si inapoi si sufar si acum cand imi aduc aminte ca mi-am batut joc de el in mod gratuit!!!!

va multumesc ca m-ati citit trandafir.gif


intradevar o poveste tare interesanta.sa va traiasca comoara.
adrianaO
QUOTE(USA @ Feb 6 2009, 11:38 PM) *
rolleyes.gif rolleyes.gif cu placere..o poveste altfel....frumos! partners.gif



QUOTE(EMY2000 @ Feb 7 2009, 12:04 AM) *
intradevar o poveste tare interesanta.sa va traiasca comoara.

multumim mult! astept povesti noi!!!
ruby
QUOTE(adrianaO @ Feb 7 2009, 07:37 PM) *
multumim mult! astept povesti noi!!!


Sa va spun si eu povestea noastra!

29aprilie 2005
Abia ma intorsesem din olanada ,special sa fac pastele acasa.In seara respectiva aveam in plan sa merg intr-un club cu prietenii .ii asteptam sa vina sa ma ia de acasa dar m-au sunat ca mai intirzie asa ca am hotarit sa ies in oras sa maninc ceva si sa ne vedem la acel resturant.
Frecventam acel restaurant si toata lumea ma cunostea acolo.Asezindu-ma la o masa ,am observat un tip mai ciudat ce numai roman nu parea sa fie dar nu i-am accordat prea multa atentie.La un moment dat ospatarul imi spune ca tipul de la masa din colt era olandez,el stiind ca vorbesc olandeza.Ei si ,mi-am zis eu,neinteresant.Apoi s-a dus la masa lui si i-a spus ca tipa de vizazi ,adik eu vorbeste olandeza.Binenteles ca nu a crezut asa ca s-a autoinvitat la masa mea sa se convinga.asa am facut cunostinta apoi l-am luat cu noi in club,prietenii mei ratindu-se f ,incintati in a exersa limba engleza cu el ,limba pe care o vb deasemeni.

In sera aceia bause cam peste masura si l-am dus noi la hotel ,el in taxi intrebindu-ma ,,DO U LIKE TO MARRY ME_,,.
stia el ca aveam sa fiu peste un an si 3 luni sotia lui,dar eu nici pe departe nu ma gindeam.destinul....

cucerirea a durat un pic dar asta va povestesc alt data.
adrianaO
QUOTE(ruby @ Feb 7 2009, 07:42 PM) *
Sa va spun si eu povestea noastra!

29aprilie 2005
Abia ma intorsesem din olanada ,special sa fac pastele acasa.In seara respectiva aveam in plan sa merg intr-un club cu prietenii .ii asteptam sa vina sa ma ia de acasa dar m-au sunat ca mai intirzie asa ca am hotarit sa ies in oras sa maninc ceva si sa ne vedem la acel resturant.
Frecventam acel restaurant si toata lumea ma cunostea acolo.Asezindu-ma la o masa ,am observat un tip mai ciudat ce numai roman nu parea sa fie dar nu i-am accordat prea multa atentie.La un moment dat ospatarul imi spune ca tipul de la masa din colt era olandez,el stiind ca vorbesc olandeza.Ei si ,mi-am zis eu,neinteresant.Apoi s-a dus la masa lui si i-a spus ca tipa de vizazi ,adik eu vorbeste olandeza.Binenteles ca nu a crezut asa ca s-a autoinvitat la masa mea sa se convinga.asa am facut cunostinta apoi l-am luat cu noi in club,prietenii mei ratindu-se f ,incintati in a exersa limba engleza cu el ,limba pe care o vb deasemeni.

In sera aceia bause cam peste masura si l-am dus noi la hotel ,el in taxi intrebindu-ma ,,DO U LIKE TO MARRY ME_,,.
stia el ca aveam sa fiu peste un an si 3 luni sotia lui,dar eu nici pe departe nu ma gindeam.destinul....

cucerirea a durat un pic dar asta va povestesc alt data.

foarte tare! super la obiect...omul stia clar ce vrea smile.gif
dyanp
Am locuit in aceeasi scara de bloc de mici copii, si dupa vreo 20 de ani in care nici nu ne-am prea salutat, intr-o zi......ne-am privit atlfel. Au trecut 9 ani si avem si 2 baieti. Asa pe scurt.
Danutza_rge
ce ma bucur ca am deschis acst topic si am putut sa ma delectez cu frumoase povesti de dragoste , mi-au placut toate si inca mai astept rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
alexandra81
Povestea noastra este putin diferita si a inceput in 2002...Eu eram studenta la Sibiu si el lucra deja in Craiova....Intr-un sfarsit de saptamana, fiind plictisita si departe de casa, neavand cu cine sta...am hotarat sa ma duc la un internet cafe unde lucra si un vecin de-al meu de la tara....M-am gandit ca macar as mai avea ceva companie....Si cum pe vremea aia era MIRC-ul am intrat si eu pe Valcea si am dat de Steflanel ...Din vorba in vorba am aflat unde sta si chiar m-am gandit cat de aproape stateam si totusi nu ne-am vazut niciodata...
Dupa ce ne-am plictisit de vorbit eu am plecat acasa...Am facut o pauza de cateva luni si in ziua in care am reluat mersul la internet cafe-uri...am dat din nou de el pe mirc...Atunci i-am dat si nr de mobil si uite asa am vorbit la telefon aproape un an de zile fara sa ne vedem...Am venit de cateva ori pe acasa in anul ala, dar mama nu m-a lasat deloc sa ma intalnesc cu el din diferite motive...Insa dupa aproape un an...mai exact pe 22 iunie 2003...am si reusit sa ne vedem pt prima data...Trebuie mentionat ca sotul meu terminase facultatea si era deja angajat, dar pe acasa pe la parinti venea foarte rar...Din momentul in care m-a cunoscut...in fiecare sfarsit de saptamana era acasa...fara ca ai lui sa stie de ce venea el asa de des rolleyes.gif pana am dat eu telefon sa intreb de el...
Si uite asa la un an dupa ce ne-am cunoscut si la o luna dupa ce am terminat eu facultatea am facut si nunta...M-am mutat cu el in Craiova...La 5 luni dupa ne-am luat si apartament si in mai 2007 l-am nascut eu pe Stefi...

Si povestea continua...
nana196721
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.