Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Mai 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 1 si 3 ani > Mamici de 2008
LoriG
fetita.gif cu siguranta sunt mamici care au nascut odata cu mine...Ne putem intalni aici sa discutam despre "de toate". Karinutza mea a inceput diversificarea..vrea sa mearga de'a buselea, incearca sa vorbeasca...iar eu am ametit cu atatea subforumuri.. Va astept aici dragele mele mamici de MAI 2008!
Pupici
PS: nu am suparat pe nimeni daca am deschis un topic nou nu? rolleyes.gif
LoriG
Acum am observat ca exista un subforum ..ceva de genul Mamici de Mai simplu...sau Bebelusi de 7 luni...daca ma afiliez acolo se poate strge topicul nu?
Multumesc!

Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 04:13 AM) *
Acum am observat ca exista un subforum ..ceva de genul Mamici de Mai simplu...sau Bebelusi de 7 luni...daca ma afiliez acolo se poate strge topicul nu?
Multumesc!

Da, se poate, trebuie sa scriem la admin doar .. 1_3ani.gif smile.gif
LoriG
QUOTE(alondramona @ Dec 31 2008, 04:19 AM) *
Da, se poate, trebuie sa scriem la admin doar .. 1_3ani.gif smile.gif



liwlol.gif aici vroiam sa iti multumesc liwlol.gif scuze, dar sun noua pe-aici...pana ma familiarizez cu diverse...asta e!
partners.gif
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 04:28 AM) *
liwlol.gif aici vroiam sa iti multumesc liwlol.gif scuze, dar sun noua pe-aici...pana ma familiarizez cu diverse...asta e!
partners.gif

Nu-i problema!Bine-ai venit! oFloare.gif
In dreapta sus ai View New Posts, sunt topicurile active in care s-a scris azi, (sau in fiecare zi) ca sa parcurgi mai usor forumul ..wink.gif
Le vei prinde in timp, o sa vezi, si va deveni ca un drog! biggrin.gif floare2.gif
LoriG
QUOTE(alondramona @ Dec 31 2008, 04:36 AM) *
Nu-i problema!Bine-ai venit! oFloare.gif
In dreapta sus ai View New Posts, sunt topicurile active in care s-a scris azi, (sau in fiecare zi) ca sa parcurgi mai usor forumul ..wink.gif
Le vei prinde in timp, o sa vezi, si va deveni ca un drog! biggrin.gif floare2.gif



asta cu topicurile active am prins-o din zbor...iar cu forumul..ce sa zic...a devenit deja smile.gif) cat de adicted eram de fetitza mea, acum abia astept sa fug la calculator in secunda in care adoarme:)). oricum sunt socata cate persoane binevoitoare si dragute sunt pe aici trandafir.gif trandafir.gif Insomnie?
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 04:42 AM) *
asta cu topicurile active am prins-o din zbor...iar cu forumul..ce sa zic...a devenit deja smile.gif) cat de adicted eram de fetitza mea, acum abia astept sa fug la calculator in secunda in care adoarme:)). oricum sunt socata cate persoane binevoitoare si dragute sunt pe aici trandafir.gif trandafir.gif Insomnie?

Da, e super comunitatea de mamici, aspirante si bebei!Asta imi place si mie! biggrin.gif
Eu am devenit cel mai addicted member cred ca...biggrin.gif Pt ca am si mult timp liber...probabil! smile.gif
Eu nu am insomnie, dar vad ca tu da! laugh.gif
LoriG
QUOTE(alondramona @ Dec 31 2008, 04:49 AM) *
Da, e super comunitatea de mamici, aspirante si bebei!Asta imi place si mie! biggrin.gif
Eu am devenit cel mai addicted member cred ca...biggrin.gif Pt ca am si mult timp liber...probabil! smile.gif
Eu nu am insomnie, dar vad ca tu da! laugh.gif



liwlol.gif am vrut sa fac un gest frumos pentru mamicile care au "ajutat-o" pe Karinutza mea cu niste voturi. Am crescut fooarte mult!:)
cred ca e super sa ai timp liber smile.gif) cateodata imi doresc si eu...dar vezi tu.. jucaus.gif
Sper ca nu fac vreo gafa. Esti gravidutza? partners.gif
LoriG
QUOTE(alondramona @ Dec 31 2008, 04:49 AM) *
Da, e super comunitatea de mamici, aspirante si bebei!Asta imi place si mie! biggrin.gif
Eu am devenit cel mai addicted member cred ca...biggrin.gif Pt ca am si mult timp liber...probabil! smile.gif
Eu nu am insomnie, dar vad ca tu da! laugh.gif



liwlol.gif am vrut sa fac un gest frumos pentru mamicile care au "ajutat-o" pe Karinutza mea cu niste voturi. Am crescut fooarte mult!:)
cred ca e super sa ai timp liber smile.gif) cateodata imi doresc si eu...dar vezi tu.. jucaus.gif
Sper ca nu fac vreo gafa. Esti gravidutza? partners.gif
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 04:54 AM) *
liwlol.gif am vrut sa fac un gest frumos pentru mamicile care au "ajutat-o" pe Karinutza mea cu niste voturi. Am crescut fooarte mult!:)
cred ca e super sa ai timp liber smile.gif) cateodata imi doresc si eu...dar vezi tu.. jucaus.gif
Sper ca nu fac vreo gafa. Esti gravidutza? partners.gif

Acum am vazut la Un vot se poate! smile.gif
Nu, eu nu sunt gravida.gif Am intrat in februarie pe forum ca aspiranta..sunt in continuare, desi jucaus.gif nu s-a aratat pana in august inca, am inchis pravalia pana la anul cand ma voi intoarce in RO, sa reiau...biggrin.gif
Si uite asa din mult timp liber, am devenit dependenta de UtileCopii!, chiar daca uneori ma intreb ce caut eu prin toate topicurile... doh.gif biggrin.gif
LoriG
QUOTE(alondramona @ Dec 31 2008, 04:57 AM) *
Acum am vazut la Un vot se poate! smile.gif
Nu, eu nu sunt gravida.gif Am intrat in februarie pe forum ca aspiranta..sunt in continuare, desi jucaus.gif nu s-a aratat pana in august inca, am inchis pravalia pana la anul cand ma voi intoarce in RO, sa reiau...biggrin.gif
Si uite asa din mult timp liber, am devenit dependenta de UtileCopii!, chiar daca uneori ma intreb ce caut eu prin toate topicurile... doh.gif biggrin.gif



Ce DUDA sunt! Sorry! Oricum...si eu am avut ceva emotii cu bb..am ramas insarcinata cand nu m-am mai stresat deoc, cand nu m-am mai gandit, cand m-am relaxat total...atat de total, incat am divortat... liwlol.gif apoi dupa cateva luni ne-am recasatorit liwlol.gif asta e alta poveste!
Acum imi explic si care din noi doua are insomnie liwlol.gif ...cred ca si eu trebuia sa traiesc in SUA...Intotdeauna ma certam cu mama pentru noptile nedormite, in liceu cu filme si tampenii, in studentie cu invatatul, pana sa nasc cu distractiile...iar acum as da orice sa dooooorm.
LoriG
tongue.gif nu mai joc fazan in engleza cu u smile.gif)
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 05:03 AM) *
Ce DUDA sunt! Sorry! Oricum...si eu am avut ceva emotii cu bb..am ramas insarcinata cand nu m-am mai stresat deoc, cand nu m-am mai gandit, cand m-am relaxat total...atat de total, incat am divortat... liwlol.gif apoi dupa cateva luni ne-am recasatorit liwlol.gif asta e alta poveste!
Acum imi explic si care din noi doua are insomnie liwlol.gif ...cred ca si eu trebuia sa traiesc in SUA...Intotdeauna ma certam cu mama pentru noptile nedormite, in liceu cu filme si tampenii, in studentie cu invatatul, pana sa nasc cu distractiile...iar acum as da orice sa dooooorm.

Nu-i nimic, nu am avut contact cu tine inca sa ne 1_3ani.gif conversam! biggrin.gif
Asa e..ai dreptate, toata lumea spune ca cel mai mare inamic in preconceptie este stresul...si tot ce-i posibil sa ma fi afectat si pe mine la un moment dat...nu a fost sa fie cand mi-am dorit si am batut din picior, cum se spune...acum nu ma mai gandesc decat aici pe forum cu voi..si ma las in voia sortii..desi nu e usor, ca timpul trece.. rolleyes.gif
O sa-mi fie si mie dor de timpul liber de aici cand ma voi intoarce in tara...la servici...doh.gif
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 05:04 AM) *
tongue.gif nu mai joc fazan in engleza cu u smile.gif)

liwlol.gif De ce mai? smile.gif Stai linistita, eu nu caut sa inchid niciodata...joc de placere..biggrin.gif partners.gif
LoriG
QUOTE(alondramona @ Dec 31 2008, 05:09 AM) *
liwlol.gif De ce mai? smile.gif Stai linistita, eu nu caut sa inchid niciodata...joc de placere..biggrin.gif partners.gif


GLUMEAM:p
stai ca s-a trezit Karina...ma duc s-o "imbat" cu laptic...poate te mai gasesc. Cati ani ai? Ca m-am uitat in profilul tau, in f mare graba e adevarat si am vazut poza de la avatar...sigur esti mai tanara ca mine... partners.gif
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 05:12 AM) *
GLUMEAM:p
stai ca s-a trezit Karina...ma duc s-o "imbat" cu laptic...poate te mai gasesc. Cati ani ai? Ca m-am uitat in profilul tau, in f mare graba e adevarat si am vazut poza de la avatar...sigur esti mai tanara ca mine... partners.gif

Tot acolo scrie, sunt din 80 tu din 77, deci nu e mare diferenta! tongue.gif
Da, eu sunt aici pana la orele 7-8 a.m. ora RO! biggrin.gif
Pofta buna Karinutzei! jucaus.gif smile.gif
LoriG
GATA! bananab.gif
profita din plin acum de timpul tau...ca asa in teorie si eu stiam ca .."un copil iti schimba viata", dar de la teorie la practica..mama mamaaaaa...imi e dor sa pot sa fac unele chestii doar pentru mine...uite tot timpul am facut puzzle, eram insarcinata in 30 de saptamani si tot stateam aplecata si chircita,.. acum nu pot nici sa gandesc pentru ca piesele sunt un real pericol. Asta legat de hobby uri...ca de restul nu mai vorbesc... liwlol.gif ma pensez la un ochi azi si peste o saptamana la celalalt... liwlol.gif de'astea! E minunat sa ai copil...dar e la fel de minunat si cand simti ca traiesti pentru tine,,,o spune o persoana care n-a fost nici macar 5 secunde egoista in viata ei! trust me tzuc.gif
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 05:22 AM) *
GATA! bananab.gif
profita din plin acum de timpul tau...ca asa in teorie si eu stiam ca .."un copil iti schimba viata", dar de la teorie la practica..mama mamaaaaa...imi e dor sa pot sa fac unele chestii doar pentru mine...uite tot timpul am facut puzzle, eram insarcinata in 30 de saptamani si tot stateam aplecata si chircita,.. acum nu pot nici sa gandesc pentru ca piesele sunt un real pericol. Asta legat de hobby uri...ca de restul nu mai vorbesc... liwlol.gif ma pensez la un ochi azi si peste o saptamana la celalalt... liwlol.gif de'astea! E minunat sa ai copil...dar e la fel de minunat si cand simti ca traiesti pentru tine,,,o spune o persoana care n-a fost nici macar 5 secunde egoista in viata ei! trust me tzuc.gif

Sa va fie de bine! smile.gif
Asa e, povestind cu mamicile de aici, realizez ca e frumos si de cealalta baricada.. eu vreau ce voi aveti deja, voi ati vrea sa dati timpul inapoi cand nu era jucaus.gif inca..toti vrem ce nu putem avea..ca asa e viata!Frumusetea ei consta insa in a profita din plin de fiecare clipa, pt ca nu te mai regasesti cu ea..
Asta cred........wub.gif
Karinutza ta are pe langa numele ei frumos, o fetisoara tare expresiva! Sa-ti traiasca sanatoasa ca frumoasa e! tzuc.gif
LoriG
QUOTE(alondramona @ Dec 31 2008, 05:29 AM) *
Sa va fie de bine! smile.gif
Asa e, povestind cu mamicile de aici, realizez ca e frumos si de cealalta baricada.. eu vreau ce voi aveti deja, voi ati vrea sa dati timpul inapoi cand nu era jucaus.gif inca..toti vrem ce nu putem avea..ca asa e viata!Frumusetea ei consta insa in a profita din plin de fiecare clipa, pt ca nu te mai regasesti cu ea..
Asta cred........wub.gif
Karinutza ta are pe langa numele ei frumos, o fetisoara tare expresiva! Sa-ti traiasca sanatoasa ca frumoasa e! tzuc.gif


multumim! a fost o fitza de trecere la al doilea vis. Dap..toate ne spunem ca e bine sa profiti de ce ai...apropo de timp..ce faci de revelion? Al nostu, al lor..nu mai conteaza!
Multumim si de aprecieri si urari! tzuc.gif
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 05:37 AM) *
multumim! a fost o fitza de trecere la al doilea vis. Dap..toate ne spunem ca e bine sa profiti de ce ai...apropo de timp..ce faci de revelion? Al nostu, al lor..nu mai conteaza!
Multumim si de aprecieri si urari! tzuc.gif

Vom petrece cu niste prieteni romani de aici...vor fi si cativa americani, dar tot cu romanii facem chef bere.gif bananab.gif Mancare, bautura la discretie, dans...cam asa dam petrecerile aici! biggrin.gif
Mai am cate ceva de pregatit pt maine..dar azi nu mai fac nimic.. rolleyes.gif
La voi cum va fi ?Primul Revelion cu bebe..wub.gif
LoriG
QUOTE(alondramona @ Dec 31 2008, 05:41 AM) *
Vom petrece cu niste prieteni romani de aici...vor fi si cativa americani, dar tot cu romanii facem chef bere.gif bananab.gif Mancare, bautura la discretie, dans...cam asa dam petrecerile aici! biggrin.gif
Mai am cate ceva de pregatit pt maine..dar azi nu mai fac nimic.. rolleyes.gif
La voi cum va fi ?Primul Revelion cu bebe..wub.gif



Cred o sa bananab.gif bananab.gif bananab.gif, la ea dans inseamna dat din cap precum ai spune nu smile.gif), o sa cantam, stie la la la, si o sa radem, are un ras criminal...nu prea reusesc s-o filmez...sper ca o sa fie frumos! daca nu o sa fie o seara de nani obisnuita, oricum suntem doar noi trei acasa si sper ca o sa treaca niste prieteni pe la noi. Ne-ai votat cumva? Ca imi da cu virgula liwlol.gif
Distractie super tare iti urez! Sa ai tot ce n-ai avut pana acum, dar numai de bine , sa fii sanatoasa,respectata si iubita si sa ne mai vedem pe-aici tzuc.gif
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 05:48 AM) *
Cred o sa bananab.gif bananab.gif bananab.gif, la ea dans inseamna dat din cap precum ai spune nu smile.gif), o sa cantam, stie la la la, si o sa radem, are un ras criminal...nu prea reusesc s-o filmez...sper ca o sa fie frumos! daca nu o sa fie o seara de nani obisnuita, oricum suntem doar noi trei acasa si sper ca o sa treaca niste prieteni pe la noi. Ne-ai votat cumva? Ca imi da cu virgula liwlol.gif
Distractie super tare iti urez! Sa ai tot ce n-ai avut pana acum, dar numai de bine , sa fii sanatoasa,respectata si iubita si sa ne mai vedem pe-aici tzuc.gif

laugh.gif Multumesc, asemenea!
Nu o gasesc pe piticuta ta sa o votez..vad ca nu ai link la semnatura.. oFloare1.gif
LoriG

bananab.gif bananab.gif bananab.gif bananab.gif

stii ca sunt novice! partners.gif dar chiar nu trebuie s-o faci...erau mai multe voturi si m-am mirat.Cred ca s-a trezit mamaie care sta toata ziua cu alarma activata a telefon sa isi voteze zuza:))
Imi pare tare bine ca am stat de vorba! acum cred ca o sa ne stearga Andrei topicul.
Pupici multi!
MOOOOR de somn, altfel as mai fi stat! floare2.gif Pot sa fac cumva sa iti trimit mesaj privat? sau cum ne mai gasim? sa nu razi de mine ok? oFloare.gif
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 06:09 AM) *
stii ca sunt novice! partners.gif dar chiar nu trebuie s-o faci...erau mai multe voturi si m-am mirat.Cred ca s-a trezit mamaie care sta toata ziua cu alarma activata a telefon sa isi voteze zuza:))
Imi pare tare bine ca am stat de vorba! acum cred ca o sa ne stearga Andrei topicul.
Pupici multi!
MOOOOR de somn, altfel as mai fi stat! floare2.gif Pot sa fac cumva sa iti trimit mesaj privat? sau cum ne mai gasim? sa nu razi de mine ok? oFloare.gif

Stai linistita ca toti am fost incepatori! wink.gif
O sa-l stearga Andrei topicul, dar pe mine ma gasesti peste tot in forum la Vreau sa fiu mami (2) in special si la La o cafea pt toata ziua!
Am acelasi id de messenger pt chat..
Noapte buna si somn usor! floare2.gif

P.S. Link tot nu mi-ai dat, mi-ar face placere sa-ti votez pitica! Eu nu o gasesc pur si simplu, daca as sti ce poza ai pus, sau in ce pagina e la concurenti...doh.gif biggrin.gif
LoriG

bananab.gif bananab.gif bananab.gif bananab.gif

intr-e poze, deasupra chestiei aia de la lilypie smile.gif) multumim floare2.gif te pupam! si vorba romanului take care!Pupici!
http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...pant.asp?id=701
ne votezi doar daca ai timp! partners.gif
Alondra
QUOTE(LoriG @ Dec 31 2008, 06:47 AM) *
intr-e poze, deasupra chestiei aia de la lilypie smile.gif) multumim floare2.gif te pupam! si vorba romanului take care!Pupici!
http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...pant.asp?id=701
ne votezi doar daca ai timp! partners.gif

Ok, nu m-as fi gandit sa dau clic pe ticker! doh.gif
Votat cu nr 1083 Noapte buna! floare2.gif
Danutza_rge
doar eu si Lori suntem mamici de Mai 2008 ?? jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif
LoriG
QUOTE(Danutza_rge @ Feb 16 2009, 03:20 PM) *
doar eu si Lori suntem mamici de Mai 2008 ?? jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif


se pare ca da oFloare1.gif
da' bine ca nu sunt singura! ai descoperit topicul cam tarziu liwlol.gif Ramona deja ii spusese lui Andrei sa il stearga liwlol.gif
floare_albastra
O mana de ajutor va rog!

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...mp;#entry492011
LoriG
Karinutza mea aseara nu a putut dormi din cauza tusei si a nasucului infundat sad.gif( la un moment dat a tusit pana a varsat...acum 20 de minute mi-am luat inima in dinti si am folosit pentru prima oara batista bebelusului...e'adevarat ca nu a zanbit si spus bancuri cat i-am aspirat mucisorii dar acum respira muuult mai bine. Sunt foarte multumita!
Bobo ce face? A mai facut febra?
bendisartemis
QUOTE(Danutza_rge @ Feb 16 2009, 05:20 PM) *
doar eu si Lori suntem mamici de Mai 2008 ?? jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif

Suntem si noi la raport!BEBELE meu este nascut pe31 mai 2008!PUPICI la bebeii vostri!! tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.