Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Sarbatori De Iarna Ca In Povesti!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog hanuk26
Pagini: 1, 2, 3
hanuk26

sau ceva asemanator...

dyana
QUOTE(hanuk26 @ Dec 19 2008, 11:50 PM) *
sau ceva asemanator...

Daca exista cu adevarat casuta asta, atunci e casuta visurilor mele. M-am decis! rolleyes.gif
hanuk26
QUOTE(dyana @ Dec 20 2008, 12:27 AM) *
Daca exista cu adevarat casuta asta, atunci e casuta visurilor mele. M-am decis! rolleyes.gif

nu cred ca esti singura....oricum mie mi-a provocat "piele de gaina"...acest joc fascinant de lumini....o splendoare...
Alondra
Super filmulete! Imi place a doua melodie si jocul de lumini pe ea!
Iti multumesc! notworthy.gif floare2.gif Datorita tie am gasit in sfarsit numele melodiei Carol of the Bells pe care o tot cauta sotul de atata timp..aici e o reclama la un magazin pe melodia asta... rolleyes.gif
hanuk26
QUOTE(alondramona @ Dec 20 2008, 12:50 AM) *
Super filmulete! Imi place a doua melodie si jocul de lumini pe ea!
Iti multumesc! notworthy.gif floare2.gif Datorita tie am gasit in sfarsit numele melodiei Carol of the Bells pe care o tot cauta sotul de atata timp..aici e o reclama la un magazin pe melodia asta... rolleyes.gif

ma bucur ca am ajutat ....m-am revansat putin si eu pt ajutorul primit de la tine pana acum... floare2.gif
Alondra
QUOTE(hanuk26 @ Dec 20 2008, 01:02 AM) *
ma bucur ca am ajutat ....m-am revansat putin si eu pt ajutorul primit de la tine pana acum... floare2.gif

Eee...blush.gif Nu-ti spun ca acum sotul stii ce face?!Isi cauta toate variantele melodiei pe net: ba rock, ba lenta...cantata de diferiti interpreti..laugh.gif doh.gif
hanuk26
QUOTE(alondramona @ Dec 20 2008, 01:04 AM) *
Eee...blush.gif Nu-ti spun ca acum sotul stii ce face?!Isi cauta toate variantele melodiei pe net: ba rock, ba lenta...cantata de diferiti interpreti..laugh.gif doh.gif

liwlol.gif
hanuk26
Ei bine , eu ma bag la somnik ca e deja tarziu....si poate -poate o sa ma visez in acel peisaj.....o seara placuta Ramona..
Alondra
QUOTE(hanuk26 @ Dec 20 2008, 01:08 AM) *
Ei bine , eu ma bag la somnik ca e deja tarziu....si poate -poate o sa ma visez in acel peisaj.....o seara placuta Ramona..

biggrin.gif Multumesc ! Noapte buna sa ai si sa visezi frumos! floare2.gif
Alondra

hanuk26
hanuk26
QUOTE(alondramona @ Dec 21 2008, 04:00 AM) *

multumec din suflet....si toate urarile de bine si pentru tine draga Ramonik....
hanuk26
hanuk26
foarte frumos cantecel de Craciun....Kim Wilde

hanuk26
Oare doamnele alea mancau ceva? Sau puteau sa respire? Uitati ce talie minuscula aveau.....

hanuk26
Daca am mai avea asa ZAPEZI de sarbatori ......speranta insa moare ultima.....

Theo
Superb Hanuk !
hanuk26
QUOTE(Theo @ Jan 22 2009, 03:32 PM) *
Superb Hanuk !

Intr-adevar...noi ramanem doar cu visatul la asa ceva...
hanuk26
La multi ani 2009!

O filmare din Piata Constitutiei (Bucuresti, Romania) in noaptea anului nou 2009. Un spectacol deosebit cu muzica, lumini, lasere si artificii. LA MULTI ANI 2009!

hanuk26
hanuk26
peisaje superbe de la Bran , cu zapezi ca in povesti...

hanuk26
revin pe acest topic cu niste noutati.....

mi-a placut ff mult acest filmulet de Craciun cu celebrul crezy-frog....foarte funny

hanuk26
si acum cateva desene animate pt iubitorii ca mine....de sezon.........

hanuk26
Veronik
QUOTE(hanuk26 @ Nov 16 2009, 02:14 PM) *
revin pe acest topic cu niste noutati.....

mi-a placut ff mult acest filmulet de Craciun cu celebrul crezy-frog....foarte funny

Ding Ding..liwlol.gif mi-a placut!!
hanuk26
Ma uitam cu colega la acest filmulet i radeam ca...foarte amuzanta saraca vulpita cum se arunca-n cap....oare nu a ametit? liwlol.gif

Imi30
Ce frumos e topicul asta Hanuk...deja ma cuprinde atmosfera magica a sarbatorilor!
hanuk26
QUOTE(Imi30 @ Nov 16 2009, 03:09 PM) *
Ce frumos e topicul asta Hanuk...deja ma cuprinde atmosfera magica a sarbatorilor!

pai e deja cazul ca am intrat in post tongue.gif

cat despre subiect....merita sa fie topic separat....si eu de azi sunt nostalgica....am picat clar in butoiul cu melancolie...
am vorbit aseara cu mama despre colindat...cand mergem sa taiem "pig-ul" sa-i facem "bobataia" cu paie..ca-n vremurile copilariei...ufffff.....ce dor imi e ...de-acele vremuri.....
hanuk26
Doamne........oare la noi in RO de ce nu se face asa ceva? sa fie la fiecare casa cum e in alte parti...

Alondra
QUOTE(hanuk26 @ Nov 16 2009, 03:45 PM) *
Doamne........oare la noi in RO de ce nu se face asa ceva? sa fie la fiecare casa cum e in alte parti...

Si eu ma intreb de n ori lucrul asta.....de ce??? Nu inteleg DE CE nu se poate? sad.gif
hanuk26
la cat e de frig afara acum ...mi-a venit in minte acest cires.....e superb.......

USA
QUOTE(dyana @ Dec 20 2008, 01:27 AM) *

Aici sunt multe casute asa......una am descoperito cu vreo 3 ani in urma....e ceva de neinteles, cum proprietarii in fiecare iarna isi impodobesc casa si curtea atat de frumos si de luminat, incat sa dus vestea.....a devenit punct turistic......e ceva incredibil, greu de crezut ca e real.....pun beculete peste tot, yardul plin cu tot felul de decoratii cu muzica.....e o nebunie...in timp am mai descoperit si alte casute asa...dar aceea este unica...este aproape de filmuletul acesta! oFloare1.gif
USA
Este cel mai frumos anotimp in America, dupa parerea mea...este incredibil...serile ne urcam in masina si mergem de dragul sa vedem cat mai multe case si luminite..babys e in al noulea cer....iar parintii mei, ma roaga mereu sa filmam si sa le trimitem si lor sa vada cum sarbatoresc americanii iarna, Craciunul in special!
Noi inca suntem in plin ornament de Thanksgiving, e joi.....apoi va fii o explozie de casa impodobite...in general se impodobesc casele in ultimul wekeend din noiembrie/primul din decembrie bananab.gif ..si totul se stinge din a doua zii de dupa revelion... oFloare1.gif
So, si noi facem bradul in wekeendul ce vine! nanner.gif nanner.gif
dyana
S-au aprins deja liminile in oras? unsure.gif
andaro
Ce interesant e ciresul de mai sus...oare cum de au ramas nemancate fructele lui?

Nici la noi in oras nu s-au aprins luminile...cred ca de Mosu'...
Alondra
QUOTE(USA @ Nov 23 2009, 05:28 PM) *
Este cel mai frumos anotimp in America, dupa parerea mea...este incredibil...serile ne urcam in masina si mergem de dragul sa vedem cat mai multe case si luminite.

Si noi faceam asa! laugh.gif biggrin.gif

Abia astept sa impodobesc si eu de Craciun..dat fiindca m-am dotat cu muuulte podoabe anii trecuti ..2 neajunsuri am: ca nu impodobesc locuinta mea si ca nu se simte inca sa fie iarna...e destul de cald! doh.gif rolleyes.gif
USA
QUOTE(Alondra @ Nov 23 2009, 07:08 PM) *
Si noi faceam asa! laugh.gif biggrin.gif

Abia astept sa impodobesc si eu de Craciun..dat fiindca m-am dotat cu muuulte podoabe anii trecuti ..2 neajunsuri am: ca nu impodobesc locuinta mea si ca nu se simte inca sa fie iarna...e destul de cald! doh.gif rolleyes.gif

Nu conteaza ca e a ta sau nu....acolo unde stai sa fie minunat.....am invatat si cateva idei cumsa fac de mana din lemn, podoabe ptr gradina...
Pe mine una nu ma lasa bugetul-factura la curent, sa impodobesc asa, sincera sa fiu.....dar tot punem si noi, un bradut afara si multe alte decoratii-craci de brad pe scara din fata, bastoanele minunate luminate, etc.....si multe in casa....
Sa va zic, ca sunt si dezavantaje cu casele luminate ca in povesti...mai ales daca esti vecin cu una din ele.....ai lumina noaptea ca si ziua....si nu poti dormi..... doh.gif liwlol.gif liwlol.gif sad.gif
hanuk26
QUOTE(USA @ Nov 23 2009, 06:18 PM) *
Nu conteaza ca e a ta sau nu....acolo unde stai sa fie minunat.....am invatat si cateva idei cumsa fac de mana din lemn, podoabe ptr gradina...
Pe mine una nu ma lasa bugetul-factura la curent, sa impodobesc asa, sincera sa fiu.....dar tot punem si noi, un bradut afara si multe alte decoratii-craci de brad pe scara din fata, bastoanele minunate luminate, etc.....si multe in casa....
Sa va zic, ca sunt si dezavantaje cu casele luminate ca in povesti...mai ales daca esti vecin cu una din ele.....ai lumina noaptea ca si ziua....si nu poti dormi..... doh.gif liwlol.gif liwlol.gif sad.gif

chiar in week am vazut un film cu acest subiect...ca unii isi luminasera casa incat celalalt facuse o criza din cauza ca nu putea dormi noptile....insa numai in film cred ca s-a putut intampla...ca i-au smult toate instalatiile de pe casa.... liwlol.gif liwlol.gif
cristina321711
o poza care imi place mult...iarna trecuta,parculetul unde obisnuiesc sa se joace fetele...nu a durat zapada decat in ziua respectiva oFloare1.gif

cristina321711
si inca una aceeasi locatie si zi

se vedea iarba verde sub zapada laugh.gif
hanuk26
am mai gasit 2 poze de la cires..........se pare ca de aici provin acele crengi....superbe...

hanuk26
am primit acest filmulet pe mail.este incredibil cum poate acest om sa cante asa....

Alondra
QUOTE(dyana @ Nov 23 2009, 05:48 PM) *
S-au aprins deja liminile in oras? unsure.gif

Daaa, de ieri! La voi nu? laugh.gif
QUOTE(hanuk26 @ Nov 25 2009, 01:17 PM) *
am primit acest filmulet pe mail.este incredibil cum poate acest om sa cante asa....

Super! laugh.gif eusa_clap.gif

Dar cred ca niciodata nu va fi la noi ca la americani...wub.gif

Ce-mi plac casutele astea luminate wub.gif
Alondra
Una mai pe placul Dyanei tongue.gif
dyana
QUOTE(hanuk26 @ Nov 25 2009, 01:17 PM) *

mda....chiar talentat tipul rolleyes.gif

QUOTE(Alondra @ Nov 28 2009, 11:02 PM) *
Daaa, de ieri! La voi nu? laugh.gif

Dar cred ca niciodata nu va fi la noi ca la americani...wub.gif

Ce-mi plac casutele astea luminate wub.gif

Pai sa vezi: in ziua in care am intrebat erau aprinse cele din bradutul meu, din fata geamului. Insa stiam ca la noi se dau drumul pe 1...
Minunea nu a durat mult pt ca a doua zi s-au stins si stinse au ramas. Cred ca faceau repetitii. laugh.gif

L.E. Gata, am citit pe undeva ca azi s-au dat drumul si la luminitele noastre wub.gif Dar ale mele tot stinse sunt. sad.gif

Asa este: au si americanii ceva frumos - CASE de impodobit. biggrin.gif
Ma uitam si eu cu tristete in hypermarket saptamana trecuta, la luminite. Abia astept vremea sa cumpar si din alea. doh.gif biggrin.gif
QUOTE(Alondra @ Nov 28 2009, 11:11 PM) *
Una mai pe placul Dyanei tongue.gif

La inceput nu mi-a picat fisa, de ce e mai pe placul meu. laugh.gif doh.gif Foarte misto. liwlol.gif)
Alondra
QUOTE(dyana @ Nov 28 2009, 11:31 PM) *
La inceput nu mi-a picat fisa, de ce e mai pe placul meu. laugh.gif doh.gif Foarte misto. liwlol.gif)

La noi ieri pe 27, si eu credeam ca fac repetitii doar..ma gandeam ca e prea devreme totusi, parca de Mos Niculae le dadea drumul unsure.gif Dar azi , surpriza! S-au aprins din nou! super.gif
Asa ca ...va veni si vremea ta! wink.gif

Si una pt Hanuk, ca suntem 'in gazda' la ea...biggrin.gif Crazy Frog! laugh.gif

Numai Mosu' ala nu vrea sa se miste deloc wacko.gif doh.gif
hanuk26
QUOTE(Alondra @ Nov 28 2009, 11:50 PM) *
Si una pt Hanuk, ca suntem 'in gazda' la ea...biggrin.gif Crazy Frog! laugh.gif
Numai Mosu' ala nu vrea sa se miste deloc wacko.gif doh.gif

va primesc cu draga inima , oricand ramo.....multumesc pt " mita " e suficient deocamdata....urm data astept insa ceva si mai consistent.... liwlol.gif
Alondra
QUOTE(hanuk26 @ Nov 29 2009, 11:58 AM) *
va primesc cu draga inima , oricand ramo.....multumesc pt " mita " e suficient deocamdata....urm data astept insa ceva si mai consistent.... liwlol.gif

Cu ce sa vin? ohmy.gif liwlol.gif laugh.gif Cu bombonele? biggrin.gif Colinde? laugh.gif Ce inseamna mai consistent? biggrin.gif Mie imi plac casutele astea luminate cu care ai inceput tu topicul biggrin.gif Pot sa mai vin cu ele? biggrin.gif
hanuk26
QUOTE(Alondra @ Nov 29 2009, 12:08 PM) *
Cu ce sa vin? ohmy.gif liwlol.gif laugh.gif Cu bombonele? biggrin.gif Colinde? laugh.gif Ce inseamna mai consistent? biggrin.gif Mie imi plac casutele astea luminate cu care ai inceput tu topicul biggrin.gif Pot sa mai vin cu ele? biggrin.gif

cu colindul..cum adik cu ce...doar asa e normal de sarbatori sa mergi cu colindul.....dar nu ma supar sa aduci si ceva bombonele tongue.gif
daca ai mai gasit si alte casute..te astept.....astept sa am iarasi dispozitia necesara ca sa mai stau pe youtube la cautat sa mai pun si eu cate una superba.........pune si colinde..care iti plac tie.......
hanuk26
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.