Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Sarbatori De Iarna Ca In Povesti!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog hanuk26
Pagini: 1, 2, 3
ninina
natsandrea
Tania_25
La multi ani!
mia22_ro
UN AN NOU PLIN DE PACE, SANATATE SI IUBIRE!!
AdeDia

Mikaell
hanuk26
pozele astea le-am facut aseara ca era ca in basme.....perluta...ai grija sa nu racesti liwlol.gif tongue.gif











Imi30
Mie-mi place iarna si zapada...NU-mi place frigul mare...si mai ales nu-mi plac variatiile astea mari de temperatura...de la -20 la +15, de pe o zi pe alta...
Frumoase poze de altfel!
hanuk26
da..la fel si eu........e rau pt reumatism...ofof...

de altfel pozele le-am facut cand mergeam de la apart meu la cel al socrilor...adik de la o scara la alta liwlol.gif de aceea peisajul nu e cine stie ce..tongue.gif
AdeDia
...mda...superb...acum si la noi este cam asa...poate nu chiar asa mare zapada...
...m-as duce undeva la sanius...dar pe la mine prin zona nu prea am unde si tareee mi-ar place sa ma dau cu sania si sa strig cat ma tin plamanii....partieeeeee... biggrin.gif ....offff...cred ca sunt mai rea decat copiii tongue.gif
....iar de reumatism...sa nu mai aud...incerc sa-l tratez wink.gif
hanuk26
QUOTE(AdeDia @ Jan 21 2010, 11:07 AM) *
...mda...superb...acum si la noi este cam asa...poate nu chiar asa mare zapada...
...m-as duce undeva la sanius...dar pe la mine prin zona nu prea am unde si tareee mi-ar place sa ma dau cu sania si sa strig cat ma tin plamanii....partieeeeee... biggrin.gif ....offff...cred ca sunt mai rea decat copiii tongue.gif
....iar de reumatism...sa nu mai aud...incerc sa-l tratez wink.gif


si e ca in reclama aia " vezi ? - functioneaza " ....degeaba ma dau la incheietura mainii cu creme speciale ca tot ma doare de-mi vine s-o rup...

asa as face si eu ..insa mi-e cam jena....doamne ce bine era cand eram copil....nu ma durea capul de nimic....

AdeDia
QUOTE(hanuk26 @ Jan 21 2010, 11:14 AM) *
si e ca in reclama aia " vezi ? - functioneaza " ....degeaba ma dau la incheietura mainii cu creme speciale ca tot ma doare de-mi vine s-o rup...

asa as face si eu ..insa mi-e cam jena....doamne ce bine era cand eram copil....nu ma durea capul de nimic....

....offf reumatismul asta....ani de zile am facut moldamin...acum iau tratament serios ptr poliartrita reumatoida doh.gif
....cremele sunt...apa de ploaie...
...cat despre sanie...pe mine nu ma intereseaza ca se uita altii...castigul lor...spectacol pe gratis...nu mi-am dat voie niciodata sa fiu complexata...acu 3 sau 4 ani am fost cu niste prieteni la Arieseni...si ma crezi sau nu...dar m-am dat cu sania de sus de pe partie...in zbor ma gandeam ce s-ar putea sa-mi rup daca o sa cad biggrin.gif ...hi-hi...ce mi-am eliberat plamanii....wuaw!!!!!...si nu am cazut...dar m-am simtit senzational super.gif super.gif super.gif
hanuk26
prima zapada depusa de anul acesta.........de abia asteptam sa ne dam cu sania si noi.......







Alondra
QUOTE(hanuk26 @ Dec 6 2010, 09:19 PM) *
prima zapada depusa de anul acesta.........de abia asteptam sa ne dam cu sania si noi.......


Frumos!Pai si mai aveti zapada acum? La noi s-a topit......rolleyes.gif
anku
iaca-ta ce am gsit...mi s-a parut de basm...


mi-as dori s afiu p terasa asta....
hanuk26
nu cred ca ai mai avea loc de zapada tongue.gif............ei lasati ca vine si zapada.........tongue.gif
anku
Sarbatorile se apropie cu pasi repezi. Zapada cade usor pe trotuar, globuletele asteapta in sertare nerabdatoare. Toti ne pregatim de Craciun
Cu ocazia acestei mari sarbatori va urez cu multa dragoste si caldura Sarbatori fericite!!!Sper ca mos Craciun smile.gif sa va aduca tot ce va doriti si multa sanatate
.



hanuk26
multumesc anku......foarte mult de aceste urari frumoase......sa stii ca la mine deja mosul mi-a adus cel mai frumos si minunat cadou.....
anku
QUOTE(hanuk26 @ Dec 19 2010, 10:12 AM) *
multumesc anku......foarte mult de aceste urari frumoase......sa stii ca la mine deja mosul mi-a adus cel mai frumos si minunat cadou.....

trandafir.gif asa este......
inca o data felicitari...ma bucur ptr voi.....
de abia astept sa-ti vad puiutul.... hug.gif
natsandrea
USA
Va colindam si noi de departe dar cu mult drag:
Sa va fie casa, casa
Sa va fie masa, masa
Sa iubiti si zambiti
Tot anul sa cheltuiti
Sa aveti din plin lumina
Mintea sa colinde lina
Sa cantati si sa serbati
Anul tot sa memorati!!!!!!!!!
Ia mai manati maiiiiiiii!

Craciun Fericit si An nou asemenea!


Mikaell
Fie ca spiritul Craciunului sa iti mangaie sufletul, sa iti aduca bucurii si prosperitate, fericire si noroc, cadouri sub brad si oameni dragi aproape!
Imi30
anku
"La Mulți Ani și fericire
Casa plină de iubire
Punga plină de mulți bani
Hai noroc și La mulți ani!"


Un an nou fericit cu tot ce va doriti!!!
hanuk26
de cateva zile mi-am ocupat timpul cu niste decoratiuni pt bradut si de lipit pe geam...am facut o gramada si inca mai am de 2 ori pe atat ca toata lumea s-a abonat sa le dau...

asta a fost masa de lucru din atelier..biggrin.gif








hanuk26










hanuk26












hanuk26











ninina
Hanuk....waw ce superbe decoratiuni..!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...adevarate minunatii au iesti din mainile tale!!!! trandafir.gif
...ffff fain....
Carmen Livia
"Ce pot face, doua maini dibace" Nu mai tin minte din ce revista era asta; parca Licurici tongue.gif In fine, alta e ideea aici:

Cat de FRU MOA SE suuuuuuuuuuuuuuunt!!! wub.gif Am asteptat ceva sa le vedem, dar a meritat din plin!!! Cred ca si sotul tau zice la fel si mai ales: "a meritat mizeria de pe jos!" liwlol.gif eusa_clap.gif
Vreau sa stiu sa fac si eu "petale" de-alea!!! Cum sunt de exemplu, in ultima poza. Daca "reteta" e secreta, stau cuminte si nu mai vreau nimic happy.gif . Imi cer scuze de indrazneala.
hanuk26
multumesc ninina si carmen....nu e nici un secret..uite aici filmuletele "ajutatoare" biggrin.gif tongue.gif









Carmen Livia
QUOTE(hanuk26 @ Dec 8 2011, 08:55 PM) *
multumesc ninina si carmen....nu e nici un secret..uite aici filmuletele "ajutatoare" biggrin.gif tongue.gif










Merciii tzuc.gif Tre' sa fac rost de hartie colorata si o sa incerc si eu wink.gif
ligiamos
eusa_clap.gif Sunt extraordinare decoratiunile oFloare.gif
O sa incerc sa fac si eu impreuna cu Catalina pe cele mai simple.Sa o tin ocupata,sa renunte macar un pic la desenele animate.
Alondra
Foarte frumos Hanuk, bravo! eusa_clap.gif
Deci iar zic...: Cum ai mai avut timp si de asa ceva?! huh.gif doh.gif
hanuk26
QUOTE(Carmen Livia @ Dec 8 2011, 09:38 PM) *
Merciii tzuc.gif Tre' sa fac rost de hartie colorata si o sa incerc si eu wink.gif

sa faci..un set de 100 foi e 35 lei..dar merita ca apoi le vinzi cu 10 lei bucata si ti-ai amortizat investitia...tongue.gif

QUOTE(ligiamos @ Dec 9 2011, 10:38 AM) *
eusa_clap.gif Sunt extraordinare decoratiunile oFloare.gif
O sa incerc sa fac si eu impreuna cu Catalina pe cele mai simple.Sa o tin ocupata,sa renunte macar un pic la desenele animate.

multumesc..da..e foarte bine pt copii..sa-si foloseasca si altfel energia si timpul..

QUOTE(Alondra @ Dec 9 2011, 08:47 PM) *
Foarte frumos Hanuk, bravo! eusa_clap.gif
Deci iar zic...: Cum ai mai avut timp si de asa ceva?! huh.gif doh.gif

liwlol.gif pai ideea e urm...sa stai singura numai cu bebe toata ziua..si sa nu te bata nimeni la cap...sa le faci toate in ritmul tau....fara ajutor...
ssimmona
Buna seara, Hanuk! tzuc.gif Ti-am admirat creatiile si te felicit! super.gif eusa_clap.gif Dau foarte bine la ferestre, lustra etc ... imi amintesc ca faceam si noi la gradinita ca sa decoram sala de grupa smile.gif ...

Marti am facut ghirlanda lantisor impreuna cu micul meu smile.gif ... i-a placut, desi la final se cam plictisise, dar a fost incantat sa vada ca are si o utilitate agatand-o initial la dulap si apoi la fereastra (cum am vazut intr-o carte de sezon tongue.gif ) ...

Asa arata:




`
Pupici Roxanei cea cumintica wub.gif care i-a "permis" mamei "abaterile"! laugh.gif
hanuk26
multumim de aprecieri Simo...e superba si ghirlanda voastra.....cand termin cu stelutele astea mari o sa fac si eu una colorata..astea 2 albe mai mici le-am facut din "resturi" de hartiute...ca sa nu le arunc...

dupa ce termin...ma de gand sa pun in practica si un bradut din asta..sper sa am si rabdarea necesara...liwlol.gif



astea imi plac de numa...in loc de globuri...

hanuk26


Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.