Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Formele De Copt Din Silicon
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Bucatarie - idei de la mamici la mamici
ikarinusa
Cine a folosit forme de copt din silicon sa-mi spuna si mie cum se comporta in cuptor?Mie mi-e cam frica sa le pun in cuptor desi scrie ca rezista pina la 250 grade,mi-e teama ca se ard,se pun direct pe gratarul cuptorului sau este alta metoda?
proud2Bmum
QUOTE(ikarinusa @ Dec 19 2008, 08:50 AM) *
Cine a folosit forme de copt din silicon sa-mi spuna si mie cum se comporta in cuptor?Mie mi-e cam frica sa le pun in cuptor desi scrie ca rezista pina la 250 grade,mi-e teama ca se ard,se pun direct pe gratarul cuptorului sau este alta metoda?



salut,

eu folosesc tavi de silicon.mi s epar foarte practice ca nu se lipest enimic in ele si se spala si foarte usor. eu le pun direct pe gratarul cuptorului.


smile.gif succes !
ikarinusa
Mulumesc de raspuns,tavile poae sunt mai usor de folosit,eu am cumparat o forma de tort cu chipul lui mosCraciun,dar chiar nu-mi inchipui cum sta blatul acolo,deoarece forma este f moale.Nu curge?
Alondra
QUOTE(ikarinusa @ Dec 19 2008, 04:20 PM) *
Mulumesc de raspuns,tavile poae sunt mai usor de folosit,eu am cumparat o forma de tort cu chipul lui mosCraciun,dar chiar nu-mi inchipui cum sta blatul acolo,deoarece forma este f moale.Nu curge?

Si americanii folosesc intens tavile astea, sau cele de unica folosinta din AL, parca...unsure.gif Si sunt foarte bune..eu zic ca nu curge...smile.gif
ikarinusa
QUOTE(alondramona @ Dec 19 2008, 03:23 PM) *
Si americanii folosesc intens tavile astea, sau cele de unica folosinta din AL, parca...unsure.gif Si sunt foarte bune..eu zic ca nu curge...smile.gif


O sa-ti spun cind va fi gata, sper sa iasa fain sa il pot arata rolleyes.gif
Alondra
QUOTE(ikarinusa @ Dec 19 2008, 04:30 PM) *
O sa-ti spun cind va fi gata, sper sa iasa fain sa il pot arata rolleyes.gif

bananab.gif Abia astept! Spor la treaba! tzuc.gif
CristinaS
tort in forma de Mos Craciun? Super tare!!! De unde ai luat-o?
proud2Bmum
QUOTE(ikarinusa @ Dec 19 2008, 02:30 PM) *
O sa-ti spun cind va fi gata, sper sa iasa fain sa il pot arata rolleyes.gif



a iesit tortul??!
ikarinusa
Am cumparat-o din Lidl.
Da,a iesit tortul,dar m-am chinuit un pic cu decoratul,pt ca aici nu am gasit colorant,iesea mult mai aspectuos asa.Oricum a fost prima incercare,si clar o sa ma mai perfectionez...Ce nu mi-a picat prea bine la forma asta a fot ca intr-adevar,peretii s-au lasat un pic deci nu au iesit chiar drepti,dar nu s-a lipit,se spala f usor,in final sunt multumita rolleyes.gif




Alondra
QUOTE(ikarinusa @ Dec 29 2008, 06:25 PM) *
Am cumparat-o din Lidl.
Da,a iesit tortul,dar m-am chinuit un pic cu decoratul,pt ca aici nu am gasit colorant,iesea mult mai aspectuos asa.Oricum a fost prima incercare,si clar o sa ma mai perfectionez...Ce nu mi-a picat prea bine la forma asta a fot ca intr-adevar,peretii s-au lasat un pic deci nu au iesit chiar drepti,dar nu s-a lipit,se spala f usor,in final sunt multumita rolleyes.gif


Super super Mos!Ce m-as infige in el! eating.gif eating.gif eating.gif biggrin.gif tongue.gif
ikarinusa
QUOTE(alondramona @ Dec 29 2008, 05:43 PM) *
Super super Mos!Ce m-as infige in el! eating.gif eating.gif eating.gif biggrin.gif tongue.gif


Si are si ochi albastri.. floare2.gif
ikarinusa
QUOTE(alondramona @ Dec 29 2008, 05:43 PM) *
Super super Mos!Ce m-as infige in el! eating.gif eating.gif eating.gif biggrin.gif tongue.gif


Si are si ochi albastri.. floare2.gif
Alondra
QUOTE(ikarinusa @ Dec 29 2008, 06:48 PM) *
Si are si ochi albastri.. floare2.gif

blush.gif blush.gif Gata, vin in Spania! bananab.gif bere.gif biggrin.gif tongue.gif
Sarbatori fericite in continuare ! tzuc.gif
ikarinusa
No,ca am si accentuat... rolleyes.gif
Alondra
QUOTE(ikarinusa @ Dec 29 2008, 06:50 PM) *
No,ca am si accentuat... rolleyes.gif

laugh.gif laugh.gif bere.gif
ikarinusa
QUOTE(alondramona @ Dec 29 2008, 05:50 PM) *
blush.gif blush.gif Gata, vin in Spania! bananab.gif bere.gif biggrin.gif tongue.gif
Sarbatori fericite in continuare ! tzuc.gif

Multumim la fel !!!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.