Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Am Si Eu Nevoie De Help:(
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Intrebari si raspunsuri. Scurt si la obiect! :)
scorpiutza
[font="Comic Sans MS"][/font][size="4"][/size][color="#0000FF"][/color]

pai chestia sta in felul urmator....desi nu ar fi trebuit am facut 2 avorturi.... unu in februarie anu` asta si unu` in octombrie anul acesta... si acum in noimebrie mi`a venit ciclu (ceva normal)....dar am decis sa incep sa iau anticonceptionale si a fost bine prima zi si a 2...singura diferenta era ca imi curgea mai mult ca de obicei si cu multe cheaguri.... dar chestia este ca deja acum e a 7 zi si nu se opreste...si am dureri ingrozitoare...sunt exact ca atunci cand iesi de la doctor si doar ce ai facut un avort...sad.gif([asta pentru cine a facut unu stie cum e] nu mai suport e super naspha si foarte dureros...nu mai stiu ce sa fac... de la ce sa fie??? o sa se opreasca??? please macar niste sfaturi oFloare1.gif crybaby.gif
anku
QUOTE(scorpiutza @ Nov 5 2008, 02:12 AM) *
[font="Comic Sans MS"][/font][size="4"][/size][color="#0000FF"][/color]

pai chestia sta in felul urmator....desi nu ar fi trebuit am facut 2 avorturi.... unu in februarie anu` asta si unu` in octombrie anul acesta... si acum in noimebrie mi`a venit ciclu (ceva normal)....dar am decis sa incep sa iau anticonceptionale si a fost bine prima zi si a 2...singura diferenta era ca imi curgea mai mult ca de obicei si cu multe cheaguri.... dar chestia este ca deja acum e a 7 zi si nu se opreste...si am dureri ingrozitoare...sunt exact ca atunci cand iesi de la doctor si doar ce ai facut un avort...sad.gif([asta pentru cine a facut unu stie cum e] nu mai suport e super naspha si foarte dureros...nu mai stiu ce sa fac... de la ce sa fie??? o sa se opreasca??? please macar niste sfaturi oFloare1.gif crybaby.gif



nu ma bag in viata ta personala dar cred ca si cele 2 avorturi isi spun cuvantul...
nu stiu cat de rau te doare dar parerea mea este sa mergi la dr urgent ...poate nu a facut dr bine avortul din octombrie!dar anticonceptionalele sunt rec de dr?sau ai cumparat asa?ca e mare probl dc nu sunt ptr tine anticonceptionalele...
prea mult nu te pot ajuta ca nici anticonceptionale nu am luat si nici avort nu am facut dar du-te neaparat la dr ca nu e bine!mai ales cheaguri....? unsure.gif
Alondra
scorpiutza, dar la dr. ginecolog ai fost?Poate ai o hemoragie...Doamne fereste..unsure.gif nu stiu, zic si eu..ai grija de tine!Sanatate multa! oFloare1.gif
Sara1
Scorpiutza, fugutza la doctor! Paza buna trece primejdia rea!
alinutza_872000
QUOTE(scorpiutza @ Nov 5 2008, 12:12 AM) *
[font="Comic Sans MS"][/font][size="4"][/size][color="#0000FF"][/color]

pai chestia sta in felul urmator....desi nu ar fi trebuit am facut 2 avorturi.... unu in februarie anu` asta si unu` in octombrie anul acesta... si acum in noimebrie mi`a venit ciclu (ceva normal)....dar am decis sa incep sa iau anticonceptionale si a fost bine prima zi si a 2...singura diferenta era ca imi curgea mai mult ca de obicei si cu multe cheaguri.... dar chestia este ca deja acum e a 7 zi si nu se opreste...si am dureri ingrozitoare...sunt exact ca atunci cand iesi de la doctor si doar ce ai facut un avort...sad.gif([asta pentru cine a facut unu stie cum e] nu mai suport e super naspha si foarte dureros...nu mai stiu ce sa fac... de la ce sa fie??? o sa se opreasca??? please macar niste sfaturi oFloare1.gif crybaby.gif

nu vreau s fiu rea u ty,departe mi-e gandul.
imi cer scuze dk o s t deranjeze intr-un fel sau altul ce-o s t intreb...dar pur si simplu nu inteleg cv...
dk ai fct 1 avort...d c nu te-ai protejat k sa nu mai fie un al 2-lea intr-un timp asa d scurt.
si eu am fct 1 avort acum 2 ani..pt k am ramas din prostia noastra...dar mi-a fost invatare d minte...si acum resimt ranile din suflet..o s regret toooata vietisoara my k am omorat 1 copilas..si asta m-a intarit s dau nastere unui copil..care multumesc domnului e sanatos..
la al 2-lea copil nu te-a durut sufletul??
ink odata imi cer scuze dk am pus o intrebare najpa....
mada.angel
QUOTE(scorpiutza @ Nov 5 2008, 02:12 AM) *
[font="Comic Sans MS"][/font][size="4"][/size][color="#0000FF"][/color]

pai chestia sta in felul urmator....desi nu ar fi trebuit am facut 2 avorturi.... unu in februarie anu` asta si unu` in octombrie anul acesta... si acum in noimebrie mi`a venit ciclu (ceva normal)....dar am decis sa incep sa iau anticonceptionale si a fost bine prima zi si a 2...singura diferenta era ca imi curgea mai mult ca de obicei si cu multe cheaguri.... dar chestia este ca deja acum e a 7 zi si nu se opreste...si am dureri ingrozitoare...sunt exact ca atunci cand iesi de la doctor si doar ce ai facut un avort...sad.gif([asta pentru cine a facut unu stie cum e] nu mai suport e super naspha si foarte dureros...nu mai stiu ce sa fac... de la ce sa fie??? o sa se opreasca??? please macar niste sfaturi oFloare1.gif crybaby.gif

SI EU IAU ANTICONCEPTIONALE , MI LE-A RECOMANDAT MEDICUL , NU AM AVUT NICIODATA PROBLEME DE GENUL ACESTA NICI AVORTURI NU AM FACUT INSA DIN CATE STIU EU ANTICONCEPTIONALELE AMELIOREAZA DURERILE MENSTRUALE , CRED K LA TINE E CEVA IN NEREGULA , FUGI LA DOCTOR PUPIKI
pustiks
Eu am luat anticonceptionale mai mult timp si o singura data am avut probleme, cand doctorul mi le schimbase si imi prescrisese ceva care nu mi se potrivea. In mod normal daca iei anticonceptionale durerile sunt mai mici, iar durata menstruatie e si ea mai mica. La tine sigur ceva nu e in regula. Cheagurile de sange nu au ce sa caute daca iei anticonceptionale.
scorpiutza
da alinutza stiu ce vrei sa zici si departe mie gandu` sa ma deranjeze...dar povestea e foarte complicata....prima data am ramas ca am vrut eu sa fac ceva cu prietenu meu....dar acum am fost obligata de cineva sa fac....si...asa am ramas a 2 oara:(( credeti`ma ca daca ati stii prin cate am trecut eu....nu m`ati mai judeca asa de aspru:((:-<
mada77
QUOTE(scorpiutza @ Nov 6 2008, 12:47 PM) *
da alinutza stiu ce vrei sa zici si departe mie gandu` sa ma deranjeze...dar povestea e foarte complicata....prima data am ramas ca am vrut eu sa fac ceva cu prietenu meu....dar acum am fost obligata de cineva sa fac....si...asa am ramas a 2 oara:(( credeti`ma ca daca ati stii prin cate am trecut eu....nu m`ati mai judeca asa de aspru:((:-<

Aici nu te judeca nimeni,doar ne dam cu parerea si ne ajutam cat putem.Si cum adica ai fost obligata de cineva?? ohmy.gif tzuc.gif tzuc.gif
mada77
Eu am luat anticonceptionale destul de mult timp pana sa il fac pe bb,dar nu am avut probleme.Dupa ce am terminat cu alaptatul,am vrut sa iau din nou aceleasi pastile.Le-am luat 3 zile si am ajuns la spital.Mi-a fost f. rau-insomnii,stari de voma,nu mai puteam manca nimic.........doctorul mi-a spus ca am o dereglare hormonala si nu le mai pot lua.Nu trebuia sa le iau de capul meu.....asa ca du-te la medic,nu mai sta! tzuc.gif tzuc.gif
bendisartemis
PRObabil ai o hemoragie interna neinfectioasa(daca nu ai facut temperatura) sau pur si simplu nu ti se potrivesc anticonceptionalele.Iti sugerez un control la ginecolog si o ecografie intravaginala(cu sonda)Eu asa am facut cand m-am hotarit sa iau anticonceptionale caci incercasem unele date de medicul de familie si imi era foarte rau dupa ce le luam.Le-am folosit pe cele prescrise de ginecolog dar am renuntat dupa 4 luni caci ma ingrasasem 8 kg iar simturile senzoriale in timpul actului sexual se diminuasera.Mult succes in rezolvarea problemelor! cafea.gif
Elena_Costel
Eu cred ca esti inconstienta daca stai in starea in care esti si nu mergi la un medic
Parerea mea e ca ceea ce descri tu este hemoragie si e posibil sa fie vorba si de un avort incomplet(asa se explica prezenta cheagurilor) sau doamne fereste de o sarcina extrauterina sau una oprita in evolutie
Eu una am avut o sarcina oprita in evolutie si chiar am suferit si un avort incomplet si puteam sa-mi las copii fara mama daca nu ma duceam la timp la medic
La tine poate fi vorba si de un chiuretaj care nu a fost facut cum trebuie , iar cheagurile sa apara ca urmare a faptului ca trebuiesc eliminate resturile de la vechea sarcina
MERGI LA MEDIC CAT DE REPEDE POTI, CHIAR SI LA URGENTA CA NU E DE GLUMA CU ASA CEVA. POATE SA APARA O HEMORAGIE DIN CE IN CE MAI ABUNDENTA SI APOI SA AJUNGI CHIAR LA EXTIRPAREA UTERULUI (DACA APARE O INFECTIE MULT PREA MARE)

ORICUM SANATATE SI SARBATORI FERICITE TUTUROR FORUMISTILOR(ELOR)
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.