Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Declaratii De Dragoste
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
ninina
QUOTE(giulia_0319 @ Jan 13 2009, 07:36 PM) *
Te iubesc pt ca te plac
Te iubesc pt ca ma faci sa zambesc
Te iubesc pt ca ma intelegi
Te iubesc pt ca ma sprijini
Te iubesc pt ca ma suporti
Te iubesc pt ca ma faci sa tremur
Te iubesc pt ca ma gandesc la tine
Te iubesc pt ca ma faci sa plang
Te iubesc pt ca ma faci sa simt ca traiesc
Te iubesc pt ca ma faci sa reactionez
Te iubesc cand sunt cu tine
Te iubesc pt ca am invatat ce e aia iubire
Te iubesc pt ca ma faci sa fiu eu
Te iubesc pt ca imi faci inima sa bata
Te iubesc pt ca nu m-ai respins
Te iubesc pt ca m-ai ajutat sa devin puternica
Te iubesc pt tot ce s-a intamplat
Te iubesc pt ca fara u as fii pierduta
Te iubesc pt ca esti parte din mine
Te iubesc pt ca m-ai ajutat sa nu cad
Te iubesc pt ca….pur si simpu…Te iubesc!

eusa_clap.gif eusa_clap.gif tzuc.gif hug.gif
giulia_0319
QUOTE(ninina @ Jan 13 2009, 07:41 PM) *
eusa_clap.gif eusa_clap.gif tzuc.gif hug.gif

oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif
giulia_0319
iubesc cerul pentru ca este albastru, iubesc soarele pentru ca incalzeste fiecare inima, iubesc luna pentru ca noaptea cand te pierzi in intunericul ei iti lumineaza fie care alee, iubesc norii pentru ca atunci cand ai nevoie sa plangi, plange el pentru tine, iubesc stelele pentru ca numai in avea incredere ca nu vor lipsi niciodata si ca vor fi in acelasi loc defiecare data cand ai nevoie de cineva sa-ti spui durerea dupa suflet, te iubesc pe tine ca esti totul pentru mine ca mi-ai dovedit ca inca exista iubire ca inca exista incredere si daruire ca incaodata nu am nimic de pierdut daca iubesc cu adevarat pe cineva, iar acel cineva esti tu, eu te iubesc pe tine. te iubesc cu fiecare minut ce trece te iubesc cu fiecare secunda, te iubesc in fiecare kilometru ce ne desparte, te iubesc pentru inimioara mea vrea sa ramana la tine si numai la tine, te iubesc si indiferent unde voi fi si oricat de departe voi fi de tine eu nu te pot uita nu te poate uita trupu meu inima, privirea, buzele mele te doresc pe tine! trandafir.gif
giulia_0319
Esti parfumul suav al crinilor albi
Ce infloresc in sufletul meu patimas
Esti picatura de roua ce se oglindeste
Pe petala unui trandafir
Esti o raza de soare
Care ma cuprinde in bratele-i calde
Esti mireasma vantului de primavara
Ce-mi mangaie parul
Esti lacrima care aluneca pe obraz
Si se sparge in palma mea
Esti visul meu
Care ma tine treaz
Esti luna care priveste-n noapte
Esti o iluzie, durere, soapte
Traiesti ca sa iubesti
Asa esti tu
Si eu te iubesc asa cum esti. partners.gif
giulia_0319
Daca Drumul Catre Tine Ar Fi Asternut Foc Eu As Trece Printre Flacari Si Nu As Regreta Deloc!!!
ninina
QUOTE(giulia_0319 @ Jan 14 2009, 05:20 PM) *
Daca Drumul Catre Tine Ar Fi Asternut Foc Eu As Trece Printre Flacari Si Nu As Regreta Deloc!!!

Waw ce tare e..... trandafir.gif
giulia_0319
Cand asupra luciului apei, crengile salciei se preling usor...cand trandafirul se deschide incet...incet...incet...si ne inmiresmeaza cu parfumul lui...cand, atunci sa stii ca ma gandesc la tine....la ochii tai care ma fac sa ajung pe cele mai inalte culmi ale fericirii, la buzele tale calduroase, la imbratisarile tale tandre, la tine iubire pierduta in acel ocean imens peste care amandoi suntem stapani. partners.gif
giulia_0319
Inima bate, si fiecare bataie pe care o simt e pentru tine.
Sufletul plange ,e trist ca nu esti langa mine.
Corpul simte lipsa prezentei tale aproape de tine.
Mintea e goala ,ratacindu-se mereu in mine ,departe de tine. partners.gif
giulia_0319
A iubi o ora e ceva animalic,o zi e ceva omenesc,o viata intreaga e ceva ingeresc,dar a iubi toata viata o singura fiinta e divin!
ninina
QUOTE(giulia_0319 @ Jan 14 2009, 05:45 PM) *
A iubi o ora e ceva animalic,o zi e ceva omenesc,o viata intreaga e ceva ingeresc,dar a iubi toata viata o singura fiinta e divin!

Asa este....suta la suta.... floare2.gif multumesc Giulia scumpa.... floare2.gif
giulia_0319
Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! partners.gif
giulia_0319
QUOTE(ninina @ Jan 14 2009, 05:54 PM) *
Asa este....suta la suta.... floare2.gif multumesc Giulia scumpa.... floare2.gif

cu multa placere, scumpa mea floare2.gif ....ma bucur ca le citesti si ca iti plac... oFloare.gif
ninina
QUOTE(giulia_0319 @ Jan 14 2009, 06:18 PM) *
cu multa placere, scumpa mea floare2.gif ....ma bucur ca le citesti si ca iti plac... oFloare.gif

hug.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif
ninina
Mi-e frica sa merg cu masina atunci cand sunt cu tine. Pentru ca atunci cand sunt cu tine sunt beat de fericire si ar putea sa-mi ia permisul. trandafir.gif
ninina
Mi-au eliberat certificatul medical si mi-au spus ca sufar de iubire acuta, mi-au recomandat caldura corporala si anestezie pe baza de sarut... Ce zici ma ajuti sa urmez tratamentul?!? Nu te speri tongue.gif
ninina
A ta iubita … trandafir.gif

Un iubit bun il gasesti intr-o seara, dar un sot bun unele dintre noi nu-l gasim niciodata. Sunt atat de fericita ca sunt o femeie norocoasa si ca te-am intalnit pe tine, minunatul meu sot si prieten. Ne intelegem atat de frumos si suntem atat de fericiti impreuna, cum sa nu ma gandesc cu drag la clipele minunate ce au trecut, cum sa nu ma gandesc cu drag la clipele si mai minunate ce vor venii, mereu alaturi de iubitul vietii mele.

Inima mea e un buchet de flori ale iubirii si e a ta pentru ca e meritul tau, tu ai avut grija de ea toti acesti ani, ai udat-o cu placere si rasfat, ai lasat soarele iubirii tale sa straluceasca peste ea, si pentru asta, minunatul meu sot, ai acum alaturi o femeie fericita si indragostita cu care sa-ti petreci intreaga viata.
giulia_0319
QUOTE(ninina @ Jan 15 2009, 02:58 PM) *
A ta iubita … trandafir.gif

Un iubit bun il gasesti intr-o seara, dar un sot bun unele dintre noi nu-l gasim niciodata. Sunt atat de fericita ca sunt o femeie norocoasa si ca te-am intalnit pe tine, minunatul meu sot si prieten. Ne intelegem atat de frumos si suntem atat de fericiti impreuna, cum sa nu ma gandesc cu drag la clipele minunate ce au trecut, cum sa nu ma gandesc cu drag la clipele si mai minunate ce vor venii, mereu alaturi de iubitul vietii mele.

Inima mea e un buchet de flori ale iubirii si e a ta pentru ca e meritul tau, tu ai avut grija de ea toti acesti ani, ai udat-o cu placere si rasfat, ai lasat soarele iubirii tale sa straluceasca peste ea, si pentru asta, minunatul meu sot, ai acum alaturi o femeie fericita si indragostita cu care sa-ti petreci intreaga viata.

partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif superb!
ninina
Mi-e dor de imbratisarea ta fierbinte, mi-e dor de buzele tale dulci, sunt flamanda dupa soaptele tale de dragoste, mi-e dor si sufar cumplit dupa tine, scumpul meu iubit, intoarce-te cat mai degraba !

Te iubesc atat ca nu-mi mai incape iubirea in inima, te doresc atat ca nu-mi mai ajunge patul tau, ma faci atat de fericita iubitule !

Nu sunt cea mai frumoasa, nici cea mai inteligenta, dar tu mai facut cea mai indragostita si cea mai fericita.

ninina
esti picatura de roua ce se oglindeste
Pe petala unui trandafir
Esti o raza de soare
Care ma cuprinde in bratele-i calde
Esti mireasma vantului de primavara
Ce-mi mangaie parul
Esti lacrima care aluneca pe obraz
Si se sparge in palma mea
Esti visul meu
Care ma tine treaz
Esti luna care ma priveste-n noapte
Esti o iluzie, durere, soapte
Traiesti ca sa iubesti
Asa esti tu
Si te iubesc asa cum esti.

ninina
"Mai presus de toate ea mi-a fost data ca sa traiesc pentru ea! Ca o vraja, mainile ei alunga orice grija; vorbele ei imi sunt alinare si inspiratie si toate acestea pentru ca iubirea ei e viata mea." - Thomas Woodrow Wilson

ninina
Declaratii de dragoste... trandafir.gif trandafir.gif
ninina
Declaratie de iubire trandafir.gif
pustiks
Ultima declaratie a sotului (facuta azi): sunt bolnav dupa tine!
giulia_0319
QUOTE(pustiks @ Feb 8 2009, 02:04 PM) *
Ultima declaratie a sotului (facuta azi): sunt bolnav dupa tine!

wub.gif wub.gif wub.gif
andaro
A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie.( Antoine de Saint-Exupery)

Pupici....si sa ai grija de tine... tzuc.gif smile.gif
ninina
QUOTE(aandaaro @ Feb 11 2009, 02:51 PM) *
A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie.( Antoine de Saint-Exupery)

Pupici....si sa ai grija de tine... tzuc.gif smile.gif

hug.gif tzuc.gif
giulia_0319
giulia_0319
giulia_0319
giulia_0319
giulia_0319
giulia_0319
giulia_0319
giulia_0319
giulia_0319
giulia_0319
ninina
Giulia draga sunt superbe dclaratiile....
Ultima este foarte faina....imi place foarte mult... trandafir.gif
ninina
In ceasul cel mai intunecat al istoriei pamantului am o lumina.
Zambetul tau este pentru mine ca soarele ce rasare,
fericirea te este asemenea cerului senin si albastru,
Iar vocea ta este ca zborul gratios al pasarilor colorate.
Tu imi umpli sufeltul cu ganduri frumosase si
ma faci sa vorbesc plin de imaginatie.
Totusi acestea ilustratii sunt doar asemenea
amprentelor mainii unui copil-
Frumoase in efortul lor, dar mult prea putin capabile
..sa descrie chipul dragostei mele fata de tine.
ninina
Comoara mea ....

Doresc nespus sa te pretuiesc mai mult, dar toate
resursele mele sunt epuizate.
Cum poate un barbat nevrednic sa o impresioneze pe fica Imparatului?
Am cautat adanc in inima mea comori pe care sa ti le daruiesc.
Desi am descoperit cuvinte de aur, asemenea unor giuvaiere pretioase
Ele nu resusesc sa implineasca dorinta nespusa
a sufeltului meu de a te onora.
Vreau ca lumea sa stie ca esti un dar nepretuit-
Un dar pe care nu l-am obtinut prin meritele mele
Bratele tale deschise sunt mai puternice decat atractia gravitatii,
Si ma inalta mai presus de toate necazurile, ca sa primesc bucuria.
Cand calatoresc dincolo de experientele pamatesti
simturile mele sunt inviorate.

Gandurile mele sunt pline de parfumul tau,
Iar combinarea numelor nostre este asemenea armoniei unui cor.
Tu esti siguranta mea in nadejdea realitatii
Mai fantastica decat poate sa cuprinda imaginatia.....
giulia_0319
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
liliana2u
hai sa postez si eu niste declaratii primite in timp, ce mi-au ramas in suflet... stii ca amintirile sunt ceea ce ne mai raman si eu prefer sa le pastrez pe cele frumoase, mi-au fost scrise de oameni sensibili pt care am insemnat ceva, pt unii inca mai reprezint acea frumoasa poveste de iubire, curata, casta.. rolleyes.gif
sa incep cu cele scrise de primul logodnic, care i-a declarat mamei mele despre mine, dupa ani si ani de cand fiecare am ales sa avem alte drumuri: "a fost, este si va ramane iubirea vietii mele!"

Cand te-am cunoscut, mi-a fost frica sa nu te plac.
Cand te-am placut, mi-a fost frica sa nu te iubesc;
Iar acum cand te iubesc, mi-e teama sa nu te pierd ..

Iubesc o urma... de parfum, ce m-a facut sa-mi intorc privirile asupra ta... iubesc... o urma a mainii tale... care odata m-a cuprins.... iubesc o urma... o urma a buzelor tale... care odata au pecetluit dragostea noastra

As vrea sa fiu o apripa din gandul tau... Sa-ti sarut tacerea si sa-ti mangai singuratatea... Daca nu te-as fi intalnit nu as fi stiut cine sunt...

Daca nu ai fi existat, as fi imbatranit cautandu-te in lumea larga...

‘Romanta fara muzica’

Ion Minulescu

“Ramai cu mine

toata seara…

Ce-ti pasa daca-o sa sfarseasca

Orchestra valsul?...

Tu nu stii

Ca nu-i in tot salonul

altul

la fel ca mine sa

iubeasca?”

si altele..

'Din privirea ta ma cheama viata

Zbor pierdut in infinit

Ascuns in brate

De iubire si tumult

Nascut din visul unui suflet de copil:

Eu te astept.'

si versuri scrise de un suflet sensibil, aflat in departari rolleyes.gif

"PACAT ORIGINAR

Mi-e dor de-o poveste cu tine,
Mi-e dor sa fim doar noi doi
Sa-mi spui ca ti-a fost dor de mine,
Ca totu-i pustiu fara noi.
Tot astfel Adam fara Eva,
Degeaba ar fi existat,
Iubirea noastra-i aevea,
Cu primul si vechiul pacat.
Mai stai sa-mi soptesti langa tampla,
Vechea poveste de-amor,
Mai stai, ca nu-i vremea inca,
Sa pleci, pribeag calator.
Cu lanturi sa legi infinitul
Ce-a fost pana-acum intre noi,
Si hai sa mostenim Pamantul,
Ca cei dintai oameni goi."
A U T O R : M D-V

"Cand viata ti se pare grea
Si daca vrei sa izbutesti,
Trei arme trebuie sa ai:
SA UITI, SA LUPTI si SA IUBESTI!"

"Nu stii nimic despre mine...
Mi-e foame de viata?
Mi-e teama de dor?
Noptile-mi sunt senine
Cand vad cum clipele mor?
Cand mintea te cheama
Si sufletul cere
Sa fii aici, alaturi,
Tumult in tacere?
Nu stii nimic despre mine...
Si daca-ai afla,
Ce anotimp din tine
Inima ta mi-ar da?"

giulia_0319

[i]Iubesc o urma... de parfum, ce m-a facut sa-mi intorc privirile asupra ta... iubesc... o urma a mainii tale... care odata m-a cuprins.... iubesc o urma... o urma a buzelor tale... care odata au pecetluit dragostea noastra

si versuri scrise de un suflet sensibil, aflat in departari rolleyes.gif
[b]"PACAT ORIGINAR

Mi-e dor de-o poveste cu tine,
Mi-e dor sa fim doar noi doi
Sa-mi spui ca ti-a fost dor de mine,
Ca totu-i pustiu fara noi.
Tot astfel Adam fara Eva,
Degeaba ar fi existat,
Iubirea noastra-i aevea,
Cu primul si vechiul pacat.
Mai stai sa-mi soptesti langa tampla,
Vechea poveste de-amor,
Mai stai, ca nu-i vremea inca,
Sa pleci, pribeag calator.
Cu lanturi sa legi infinitul
Ce-a fost pana-acum intre noi,
Si hai sa mostenim Pamantul,
Ca cei dintai oameni goi."
A U T O R : M D-V
"Cand viata ti se pare grea
Si daca vrei sa izbutesti,
Trei arme trebuie sa ai:
SA UITI, SA LUPTI si SA IUBESTI!"

"Nu stii nimic despre mine...
Mi-e foame de viata?
Mi-e teama de dor?
Noptile-mi sunt senine
Cand vad cum clipele mor?
Cand mintea te cheama
Si sufletul cere
Sa fii aici, alaturi,
Tumult in tacere?
Nu stii nimic despre mine...
Si daca-ai afla,
Ce anotimp din tine
Inima ta mi-ar da?"

wub.gif wub.gif sunt minunate.... partners.gif
ninina
QUOTE(mallina2u @ Feb 26 2009, 05:08 PM) *
hai sa postez si eu niste declaratii primite in timp, ce mi-au ramas in suflet... stii ca amintirile sunt ceea ce ne mai raman si eu prefer sa le pastrez pe cele frumoase, mi-au fost scrise de oameni sensibili pt care am insemnat ceva, pt unii inca mai reprezint acea frumoasa poveste de iubire, curata, casta.. rolleyes.gif
sa incep cu cele scrise de primul logodnic, care i-a declarat mamei mele despre mine, dupa ani si ani de cand fiecare am ales sa avem alte drumuri: "a fost, este si va ramane iubirea vietii mele!"

Cand te-am cunoscut, mi-a fost frica sa nu te plac.
Cand te-am placut, mi-a fost frica sa nu te iubesc;
Iar acum cand te iubesc, mi-e teama sa nu te pierd ..

Iubesc o urma... de parfum, ce m-a facut sa-mi intorc privirile asupra ta... iubesc... o urma a mainii tale... care odata m-a cuprins.... iubesc o urma... o urma a buzelor tale... care odata au pecetluit dragostea noastra

As vrea sa fiu o apripa din gandul tau... Sa-ti sarut tacerea si sa-ti mangai singuratatea... Daca nu te-as fi intalnit nu as fi stiut cine sunt...

Daca nu ai fi existat, as fi imbatranit cautandu-te in lumea larga...

‘Romanta fara muzica’

Ion Minulescu
“Ramai cu mine

toata seara…

Ce-ti pasa daca-o sa sfarseasca

Orchestra valsul?...

Tu nu stii

Ca nu-i in tot salonul

altul

la fel ca mine sa

iubeasca?”

si altele..

[color="#000000"]'Din privirea ta ma cheama viata

Zbor pierdut in infinit

Ascuns in brate

De iubire si tumult

Nascut din visul unui suflet de copil:

Eu te astept.'

WAw MAlina draga ...sunt superbe declaratiile...imi plac asa mult....
Versurile la fel sunt minunate.... trandafir.gif floare2.gif
dariamidan
fetelor citind toate minunatiile pe care le-ati postat m-a apucat melancolia blegoasa, mi-am adus aminte cu nostalgie cand eu si sotul meu eram iubiti, cand imi trimitea noaptea inainte de culcare sms-uri siropoase, cand imi scria tot felul de mesaje de iubire...offffff...ce vremuri frumoase... anima1.gif wub.gif wub.gif
ninina
QUOTE(dariamidan @ Feb 26 2009, 08:03 PM) *
fetelor citind toate minunatiile pe care le-ati postat m-a apucat melancolia blegoasa, mi-am adus aminte cu nostalgie cand eu si sotul meu eram iubiti, cand imi trimitea noaptea inainte de culcare sms-uri siropoase, cand imi scria tot felul de mesaje de iubire...offffff...ce vremuri frumoase... anima1.gif wub.gif wub.gif

laugh.gif liwlol.gif hug.gif Hai spune -ne si noua ...mesajele alea siropoase....sa mai copiem si noi..... wink.gif ....ca mai sunt ocazii....cand ne lipseste inspiratia.... hug.gif
ninina
Ai aparut in viata mea ca o puterica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita,cu zambetul tau m-ai inavat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscute..saratul tau mia daruit dulceta ta nemaintalnita ochii tai senini mi-a aratat ca dragostea exista,iar tarndetea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima!!!!
ninina
Ne-am nascut numai pentru o singura persoana, persoana in a carei cautare suntem incontinuu... Am avut impresia ca te zaresc... tu jumatate a vietii mele, tu inger ce ma aduci pe drumul bun si ce ma inveti tainele iubirii sfinte, tu esti cel care dai vietii mele un sens, un impuls de a infrunta crunta viata si de a o lua de la capat cu fruntea sus... Desi departe, tu m-ai invatat ca iubirea e mai presus de orice, mai presus de distanta ce ne desparte, mai presus de oameni, mai presus chiar si de trupurile noastre... pentru ca ceea ce dainuie in eternitate este IUBIREA.

ninina
"Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca respiri alaturi de mine, te iubesc pentru ca ma sprijini neconditionat, te iubesc pentru toate calitatile si defectele tale, te iubesc pentru ca esti tovarasa mea, te mai iubesc pentru ca mi-ai daruit ceva frumos, si anume dragostea ta neconditionata...nu mi-ar ajunge o viata ca sa-ti spun toate motivele pentru care te iubesc..."

nana196721
Theo
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.