Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ramas Bun, Micuta Maria
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Povestea Ta > In amintirea ingerasilor ce au plecat prea devreme
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
VALERIA OANA
Toate imi sunteti tare dragi si sunt tare norocoasa ca sunteti prietenele mele.
Ancuta, pe tine, pe Dienuta mea, pe Dana68, pe Nana, pe Tzutzu, pe Adedia, pe Rux, va stiu.....parca de o viata, mi-ati fost mereu alaturi si va consider ca facand deja parte din mine, de aceea nici nu v-am mai enumerat.
Mamiralu, tu esti o piticanie draga mie iar bebelusul tau sigur va fi smotocit de mine....poti sa o iei ca pe o promisiune...
Andrei
Valeria, putin off topic: piciul tau a intrat azi in contul tau si a umplut forumul de offtopic. si-a facut intr-un final si un user liwlol.gif cu care.. a facut acelasi lucru. smile.gif
incearca sa setezi o parola aici pe care sa nu o stie, m-am vazut obligat sa pun contul sub observatie smile.gif
VALERIA OANA
QUOTE(Andrei @ Jul 21 2009, 07:53 PM) *
Valeria, putin off topic: piciul tau a intrat azi in contul tau si a umplut forumul de offtopic. si-a facut intr-un final si un user liwlol.gif cu care.. a facut acelasi lucru. smile.gif
incearca sa setezi o parola aici pe care sa nu o stie, m-am vazut obligat sa pun contul sub observatie smile.gif



Crede-ma ca nu va mai intra nici pe forumul asta si nici pe alt forum. Mi-am dat seama de ce ai facut tu, iti multumesc si crede-ma ca am profitat din plin pentru a-i da o lectie
Andrei
smile.gif
eu dimineata, cand m-am uitat, m-am amuzat teribil liwlol.gif
si te inteleg, dar nu-l certa rau smile.gif ca nu ai de ce, zic eu smile.gif
eu citeam, radeam si stergeam liwlol.gif
liliana2u
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 21 2009, 08:53 PM) *
Crede-ma ca nu va mai intra nici pe forumul asta si nici pe alt forum. Mi-am dat seama de ce ai facut tu, iti multumesc si crede-ma ca am profitat din plin pentru a-i da o lectie


eu ti-am spus, dar nu m-ai crezut liwlol.gif sper ca e totul OK, nu-l pedepsi prea tare, ca te omor wife.gif
Andrei
QUOTE(liliana2u @ Jul 21 2009, 11:04 PM) *
eu ti-am spus, dar nu m-ai crezut liwlol.gif sper ca e totul OK, nu-l pedepsi prea tare, ca te omor wife.gif


totul e sub control Oana liwlol.gif liwlol.gif gata. nu-l mai certa liwlol.gif
s-a distrat si el putin smile.gif si sic sic sic ca nu iti zic ce nume de user si-a ales liwlol.gif
Andrei
aaa si sa nu mai zic. Dyana a si vorbit cu el liwlol.gif
USA
Se pare ca e ziua nidusiilor....... doh.gif hug.gif hug.gif hug.gif
USA
QUOTE(Andrei @ Jul 21 2009, 11:07 PM) *
totul e sub control Oana liwlol.gif liwlol.gif gata. nu-l mai certa liwlol.gif
s-a distrat si el putin smile.gif si sic sic sic ca nu iti zic ce nume de user si-a ales liwlol.gif

"Maria" ?unsure.gif
Andrei
QUOTE(USA @ Jul 21 2009, 11:09 PM) *
"Maria" ?unsure.gif


liwlol.gif liwlol.gif
nuuuuuuuuuuuuu
nu ziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiic
VALERIA OANA
QUOTE(Andrei @ Jul 21 2009, 10:56 PM) *
smile.gif
eu dimineata, cand m-am uitat, m-am amuzat teribil liwlol.gif
si te inteleg, dar nu-l certa rau smile.gif ca nu ai de ce, zic eu smile.gif
eu citeam, radeam si stergeam liwlol.gif



Nu l-am certat. I-am sters porcaria aia de joc (MU) din calculator si i-am interzis sa mai deschida calculatorul pana cand iese la pensie. Dupa aceea i-am facut o partitie doar pentru el dar unde nu poate juca in retea
VALERIA OANA
QUOTE(liliana2u @ Jul 21 2009, 11:04 PM) *
eu ti-am spus, dar nu m-ai crezut liwlol.gif sper ca e totul OK, nu-l pedepsi prea tare, ca te omor wife.gif



Tu mai bine ai grija de cartela de acces...stii tu care...ca la pedepse sunt number 1
liliana2u
QUOTE(Andrei @ Jul 21 2009, 09:10 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif
nuuuuuuuuuuuuu
nu ziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiic


spune-i Oanei tot, ca te jumulim si pe tine pana dai tot... sa stii ca Tauroaicele sunt destul de persuasive si deja doua te toaca wife.gif
liliana2u
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 21 2009, 09:12 PM) *
Tu mai bine ai grija de cartela de acces...stii tu care...ca la pedepse sunt number 1


liwlol.gif tongue.gif
VALERIA OANA
QUOTE(Andrei @ Jul 21 2009, 11:07 PM) *
totul e sub control Oana liwlol.gif liwlol.gif gata. nu-l mai certa liwlol.gif
s-a distrat si el putin smile.gif si sic sic sic ca nu iti zic ce nume de user si-a ales liwlol.gif



QUOTE(Andrei @ Jul 21 2009, 11:07 PM) *
aaa si sa nu mai zic. Dyana a si vorbit cu el liwlol.gif


Am zis eu ca-i destept ca maxa
R3Pp3Rr
USA
QUOTE(liliana2u @ Jul 21 2009, 11:12 PM) *
spune-i Oanei tot, ca te jumulim si pe tine pana dai tot... sa stii ca Tauroaicele sunt destul de persuasive si deja doua te toaca wife.gif

yes.gif yes.gif yes.gif yes.gif yes.gif wink.gif
VALERIA OANA
QUOTE(liliana2u @ Jul 21 2009, 11:14 PM) *
liwlol.gif tongue.gif




Mama lui de copil....de vreo 2 saptamani si-o cauta cu jocul ala....sa vedeti surpriza maine dimineata. Se trezeste baiatul numai la 07.30 dimineata, cand plecam noi la serviciu, sa aibe timp sa se joace....
Andrei
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 21 2009, 11:17 PM) *
Mama lui de copil....de vreo 2 saptamani si-o cauta cu jocul ala....sa vedeti surpriza maine dimineata. Se trezeste baiatul numai la 07.30 dimineata, cand plecam noi la serviciu, sa aibe timp sa se joace....


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
sa stii ca aia e ora, aproximativ liwlol.gif
VALERIA OANA
QUOTE(Andrei @ Jul 21 2009, 11:10 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif
nuuuuuuuuuuuuu
nu ziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiic



Inca nu ma minte. Ba chiar era super incantat ca a reusit sa posteze pe "Forumul de fete"
VALERIA OANA
QUOTE(Andrei @ Jul 21 2009, 11:18 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
sa stii ca aia e ora, aproximativ liwlol.gif



Vreti sa va spun care a fost justificarea lui?
"- Aveam nevoie de resurse pentru armata mea iar tu ai o multime de prietene acolo care m-ar fi putut ajuta...."
TESYMO
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 21 2009, 11:19 PM) *
Vreti sa va spun care a fost justificarea lui?
"- Aveam nevoie de resurse pentru armata mea iar tu ai o multime de prietene acolo care m-ar fi putut ajuta...."

Ma bag si eu ca musca in.... smile.gif ....Oana pai hai sa-l ajutam atunci pe copil si nu-l mai pedepsi yes.gif
VALERIA OANA
QUOTE(TESYMO @ Jul 21 2009, 11:27 PM) *
Ma bag si eu ca musca in.... smile.gif ....Oana pai hai sa-l ajutam atunci pe copil si nu-l mai pedepsi yes.gif



Chiar ca musca-n lapte...adica pe mine ma mustra constiinta acum dar sunt batoasa si voi veniti sa puneti sare pe rana
TESYMO
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 21 2009, 11:30 PM) *
Chiar ca musca-n lapte...adica pe mine ma mustra constiinta acum dar sunt batoasa si voi veniti sa puneti sare pe rana

oFloare1.gif
laura83
YESSSSSSSS!!!!!!!!!!! THAT'S MY BOY!!!!!!!!!!! I LOVE HIM!!!!!!
si tu batoasa care esti .....se plictisea copilul singur in casa si a cautat si el alinare la noi, prietenele tale. floare2.gif
aly80r
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 21 2009, 11:19 PM) *
Vreti sa va spun care a fost justificarea lui?
"- Aveam nevoie de resurse pentru armata mea iar tu ai o multime de prietene acolo care m-ar fi putut ajuta...."



Si eu m-am conversat cu el liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif . E asa de dulce tzuc.gif . Ba chiar l-am ajutat cu "resursele"......cred (sunt un pic paralela cu jocurile astea doh.gif ). Du-te repede si zi-i ca aly80r ii da un pupic mare, mare de tot tzuc.gif .
aly80r
Uite aici ce baiat educat ai....ce frumos s-a prezentat, ti-a multumit si ne-a rugat sa-l ajutam. Dragul de el love1.gif
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=8632
USA
QUOTE(aly80r @ Jul 21 2009, 11:45 PM) *
Uite aici ce baiat educat ai....ce frumos s-a prezentat, ti-a multumit si ne-a rugat sa-l ajutam. Dragul de el love1.gif
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=8632

Chiar e un dulce...seriosss! partners.gif
mamiralu
doamne.........................ce m-am amuzat:)))liwlol.gif)))liwlol.gif)))oanaaaaaa ai o dulceata de baiat,,,,il ador,....
laura83
QUOTE(mamiralu @ Jul 21 2009, 11:52 PM) *
doamne.........................ce m-am amuzat:)))liwlol.gif)))liwlol.gif)))oanaaaaaa ai o dulceata de baiat,,,,il ador,....

Ralu, e baiatul meu!!!!!!! ai inteles??!! floare2.gif
TESYMO
QUOTE(aly80r @ Jul 21 2009, 11:45 PM) *
Uite aici ce baiat educat ai....ce frumos s-a prezentat, ti-a multumit si ne-a rugat sa-l ajutam. Dragul de el love1.gif
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=8632


QUOTE(USA @ Jul 21 2009, 11:49 PM) *
Chiar e un dulce...seriosss! partners.gif

SUBSCRIU
mamimeaceanespus
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 20 2009, 11:41 PM) *
Nu draga mea prietena, dar imi simt sugletul si bratele goale si atat de tare mi-as dori sa strang la piept o fetita....toata viata mi-am dorit o surioara si o fetita. De nici una n-am avut parte.

oFloare1.gif
Asta cu stransul in brate ma doare cel mai tare . crybaby.gif Nu mai pot sa zic nimic.azi sunt si eu mai ...
Sara1
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 21 2009, 01:17 PM) *
Mama lui de copil....de vreo 2 saptamani si-o cauta cu jocul ala....sa vedeti surpriza maine dimineata. Se trezeste baiatul numai la 07.30 dimineata, cand plecam noi la serviciu, sa aibe timp sa se joace....


Ihi! Si ce ai vrea sa faca? Sa citeasca 8 ore pe zi si sa se uite la telejurnal??
E vacanta si asta fac toti copiii care nu se pot duce la mare/munte in excursii, 3 luni cit tine vacanta asta afurisita!
Nu pe bune acuma, eu l-am vazut de azi nopate, dar eram prea adormita ca sa ma prind de ce vrea el acolo, dar a fost un dragut, politicos si in fond s-a descurcat cu ce ii trebuia lui acolo pentru armata, nu? Nu-i mai bine asa decit momiie???
Si in fond, e vina lui Andrei, ca l-a pirit. yes.gif Si e un forum despre copiii-la care copiii sunt exclusi? unsure.gif

Mie imi e drag fii-tu, asa ca te rog sa nu te infigi in el, cel mult sa-l smotocesti-si pentru mine!!! wub.gif
Sara1
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 21 2009, 01:18 PM) *
Inca nu ma minte. Ba chiar era super incantat ca a reusit sa posteze pe "Forumul de fete"

Zii tu ca nu e delicios-daca poti! blush.gif
mamiralu
da laura ....nici nu mai conteaza al cui...e superb...am vazut si pozelel cu el...daca faceam fetitza.....iui...ti-l luam:)))liwlol.gif))0
laura83
QUOTE(mamiralu @ Jul 22 2009, 12:43 PM) *
da laura ....nici nu mai conteaza al cui...e superb...am vazut si pozelel cu el...daca faceam fetitza.....iui...ti-l luam:)))liwlol.gif))0

spada.gif spada.gif spada.gif spada.gif nu ai cum....prin foc si para trec pt el love1.gif
VALERIA OANA
QUOTE(TESYMO @ Jul 21 2009, 11:36 PM) *
oFloare1.gif



spada.gif
VALERIA OANA
QUOTE(laura83 @ Jul 21 2009, 11:40 PM) *
YESSSSSSSS!!!!!!!!!!! THAT'S MY BOY!!!!!!!!!!! I LOVE HIM!!!!!!
si tu batoasa care esti .....se plictisea copilul singur in casa si a cautat si el alinare la noi, prietenele tale. floare2.gif




E baiatul tau? Asa l-ai invatat? Mama lui de copil....ii arat eu lui jocuri on line....se plictisea singur in casa? Nu este legat de calculator cu lantul si are o multime de alte posibilitati de ralaxare....dar el voia MU....si a mai postat si pe un ID care nu ii apartine.
laura83
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 22 2009, 11:17 PM) *
E baiatul tau? Asa l-ai invatat? Mama lui de copil....ii arat eu lui jocuri on line....se plictisea singur in casa? Nu este legat de calculator cu lantul si are o multime de alte posibilitati de ralaxare....dar el voia MU....si a mai postat si pe un ID care nu ii apartine.

Nu fi suparata, cuscra draga mea ca e pacat ca o sa faci riduri... si nu o sa te mai placa barbatu-mi-o.... floare2.gif
Te anunt oficial ca in data de 23 august o sa fiu la tine la poarta sa imi cunosc copilul super.gif
VALERIA OANA
QUOTE(aly80r @ Jul 21 2009, 11:42 PM) *
Si eu m-am conversat cu el liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif . E asa de dulce tzuc.gif . Ba chiar l-am ajutat cu "resursele"......cred (sunt un pic paralela cu jocurile astea doh.gif ). Du-te repede si zi-i ca aly80r ii da un pupic mare, mare de tot tzuc.gif .



QUOTE(aly80r @ Jul 21 2009, 11:45 PM) *
Uite aici ce baiat educat ai....ce frumos s-a prezentat, ti-a multumit si ne-a rugat sa-l ajutam. Dragul de el love1.gif
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=8632



QUOTE(USA @ Jul 21 2009, 11:49 PM) *
Chiar e un dulce...seriosss! partners.gif



QUOTE(mamiralu @ Jul 21 2009, 11:52 PM) *
doamne.........................ce m-am amuzat:)))liwlol.gif)))liwlol.gif)))oanaaaaaa ai o dulceata de baiat,,,,il ador,....



Bai cotoharlelor, acum eu sunt cea care a gresit? El bietul copil este asa de educat si atat de bine crescut....nu a vrut decat sa se joace....ideea este ca a folosit un ID care nu ii apartine. Si-a luat o alta identitate pentru a-si atinge scopul. Nu conteaza ca a multumit si a fost manierat. a gresit, cu zambetul pe buze este adevarat, dar a gresit

VALERIA OANA
QUOTE(laura83 @ Jul 21 2009, 11:53 PM) *
Ralu, e baiatul meu!!!!!!! ai inteles??!! floare2.gif




Asa l-ai educat?????Nu-mi place. Mie sa-mi aduci fetele sa ma pot ocupa de educatia lor
VALERIA OANA
QUOTE(TESYMO @ Jul 21 2009, 11:55 PM) *
SUBSCRIU



spada.gif nono.gif wife.gif
VALERIA OANA
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 02:55 AM) *
Ihi! Si ce ai vrea sa faca? Sa citeasca 8 ore pe zi si sa se uite la telejurnal??
E vacanta si asta fac toti copiii care nu se pot duce la mare/munte in excursii, 3 luni cit tine vacanta asta afurisita!
Nu pe bune acuma, eu l-am vazut de azi nopate, dar eram prea adormita ca sa ma prind de ce vrea el acolo, dar a fost un dragut, politicos si in fond s-a descurcat cu ce ii trebuia lui acolo pentru armata, nu? Nu-i mai bine asa decit momiie???
Si in fond, e vina lui Andrei, ca l-a pirit. yes.gif Si e un forum despre copiii-la care copiii sunt exclusi? unsure.gif

Mie imi e drag fii-tu, asa ca te rog sa nu te infigi in el, cel mult sa-l smotocesti-si pentru mine!!! wub.gif



QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 03:03 AM) *
Zii tu ca nu e delicios-daca poti! blush.gif



Nu sunt nici tampita si nici nu vreau sa devin paranoica. Claudiu, de cand a luat vacanta, nu a scris nici macar o litera (pe caiet ca pe calculator a scris vreo 3 romane), nu a citit nici macar o propozitie dintr-o carte iar sfarsiturile de saptamana le petrecem intotdeauna in afara Bucurestiului pentru a-i oferi putina recreere. Am fost si la pescuit si la munte, o sa mergem si la mare, dar chiar daca nu am avea posibilitatea de a pleca undeva in concediu, asta nu-i da dreptul sa se foloseasca de identitatea altcuiva pentru a-si testa capacitatile lui de comunicare.
Nu trebuia sa il parasca Andrei, Claudiu a fost atat de incantat de ce a facut incat singur mi-a spus. Voia acceptul meu si, eventual, sa va dau si eu linkul pe care vi l-a dat el.
I-am explicat ca nu a procedat corect, i-am explicat ca ceea ce acum este un joc, poate deveni o obisnuinta, i-am spus ca sunt dezamagita de el. Abia dupa aceea l-am pedepsit si i-am interzis accesul pe anumite site-uri. Si ca sa nu le uite, am avut grija sa i le scriu pe desktop.
Curios este ca acum a descoperit alte jocuri, pentru varsta lui.
VALERIA OANA
QUOTE(laura83 @ Jul 22 2009, 11:19 PM) *
Nu fi suparata, cuscra draga mea ca e pacat ca o sa faci riduri... si nu o sa te mai placa barbatu-mi-o.... floare2.gif
Te anunt oficial ca in data de 23 august o sa fiu la tine la poarta sa imi cunosc copilul super.gif




Comunisto! Vrei sa serbezi 23 August la mine? Chiar asa tiran iti par?
VALERIA OANA
QUOTE(mamimeaceanespus @ Jul 22 2009, 01:23 AM) *
oFloare1.gif
Asta cu stransul in brate ma doare cel mai tare . crybaby.gif Nu mai pot sa zic nimic.azi sunt si eu mai ...




Pe mine ma doare ca nu o pot plange asa cum imi doresc, asa cum simt. Ma doare ca trebuie sa arat ceva ce nu simt, ce nu face parte din mine.
laura83
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 22 2009, 11:33 PM) *
Comunisto! Vrei sa serbezi 23 August la mine? Chiar asa tiran iti par?

tu esti comunista...eu am si uitat ce se sarbatorea de 23 august.....si oricum nu vin la tine ca vin la fiitu si barbatul tau super.gif
Sara1
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 22 2009, 01:32 PM) *
Nu sunt nici tampita si nici nu vreau sa devin paranoica. Claudiu, de cand a luat vacanta, nu a scris nici macar o litera (pe caiet ca pe calculator a scris vreo 3 romane), nu a citit nici macar o propozitie dintr-o carte iar sfarsiturile de saptamana le petrecem intotdeauna in afara Bucurestiului pentru a-i oferi putina recreere. Am fost si la pescuit si la munte, o sa mergem si la mare, dar chiar daca nu am avea posibilitatea de a pleca undeva in concediu, asta nu-i da dreptul sa se foloseasca de identitatea altcuiva pentru a-si testa capacitatile lui de comunicare.
Nu trebuia sa il parasca Andrei, Claudiu a fost atat de incantat de ce a facut incat singur mi-a spus. Voia acceptul meu si, eventual, sa va dau si eu linkul pe care vi l-a dat el.
I-am explicat ca nu a procedat corect, i-am explicat ca ceea ce acum este un joc, poate deveni o obisnuinta, i-am spus ca sunt dezamagita de el. Abia dupa aceea l-am pedepsit si i-am interzis accesul pe anumite site-uri. Si ca sa nu le uite, am avut grija sa i le scriu pe desktop.
Curios este ca acum a descoperit alte jocuri, pentru varsta lui.


Eu stiu ce zici tu, dar nimic din cele ce le-ai spus mai sus nu-mi suna iesti din comun! DIn pacate s-au schimbat vremurile, eu nu am avut calculator acasa si citeam in draci. Si apoi ieseam afara in cartier- pe strazile din jur si ne jucam cu copii de virsta noastra. Si eram in siguranta, aveam contacte sociale cu cei de virsta mea, citeam, pentru ca deh...tv nu era, computer nu era, nu aveam atitea tentatii care sa traga de mintea noastra in toate partile. Erau putine si bune!
Si ai mei, la nici 3 ani ca sa nu mai zic de expertul de nici 5 ani (asta iese din contul meu, se loggeaza in contul lui si se duce la pagina cu jocuri) se pun pe calculator si se joaca. Si pe mine ma amuza cind ii vad, caci daca ma gindesc bine, eu am pus mina pe un computer prima data la 23 de ani, iar ei....mie mi se par savanti! liwlol.gif .
Iar despre plecatul din Buc. eram sigura si fara sa=-mi spui ca faceti tot posibilul s-l scoateti din oras, sa-i oferiti vacanta. Noi, nu putem face asta, pentru ca ne mincam concediile minuscule cu statul acasa cu ei cind sunt bolnavi-aici nu exista notiunea de concediu medical. SI comparind cu vacantele mele, in care mergeam o luna la mare cu bunica si inca o luna la mare cu ai mei, noi am involuat in cele ce le putem oferii copiilor noastrii in paralel cu o lume care cica progreseaza! Si stau eu si ma intreb ce e gresit cu poza asta?
Sunt perfect de acord cu faptul ca trebuie sa-i explici ca nu se foloseste identitatea altcuiva in nici o situatie, ca e o frauda de fapt-dar iti dai seama ca el a facut-o din copilarie si nu cu rele intentii. Este si el inca pui, naiv -de aceea era mindru. Si mi-ar fii parut rau sa-l urechezi sau ceva similar. Oricum, sper ca nu te-am indignat cu apararea mea-ce sa fac daca am o slabiciune la fitu??? wub.gif
USA
Am trecut azi pe la tine Maria...sa iti las un mic pupik de la Babys! tzuc.gif
VALERIA OANA
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 11:53 PM) *
Eu stiu ce zici tu, dar nimic din cele ce le-ai spus mai sus nu-mi suna iesti din comun! DIn pacate s-au schimbat vremurile, eu nu am avut calculator acasa si citeam in draci. Si apoi ieseam afara in cartier- pe strazile din jur si ne jucam cu copii de virsta noastra. Si eram in siguranta, aveam contacte sociale cu cei de virsta mea, citeam, pentru ca deh...tv nu era, computer nu era, nu aveam atitea tentatii care sa traga de mintea noastra in toate partile. Erau putine si bune!
Si ai mei, la nici 3 ani ca sa nu mai zic de expertul de nici 5 ani (asta iese din contul meu, se loggeaza in contul lui si se duce la pagina cu jocuri) se pun pe calculator si se joaca. Si pe mine ma amuza cind ii vad, caci daca ma gindesc bine, eu am pus mina pe un computer prima data la 23 de ani, iar ei....mie mi se par savanti! liwlol.gif .
Iar despre plecatul din Buc. eram sigura si fara sa=-mi spui ca faceti tot posibilul s-l scoateti din oras, sa-i oferiti vacanta. Noi, nu putem face asta, pentru ca ne mincam concediile minuscule cu statul acasa cu ei cind sunt bolnavi-aici nu exista notiunea de concediu medical. SI comparind cu vacantele mele, in care mergeam o luna la mare cu bunica si inca o luna la mare cu ai mei, noi am involuat in cele ce le putem oferii copiilor noastrii in paralel cu o lume care cica progreseaza! Si stau eu si ma intreb ce e gresit cu poza asta?
Sunt perfect de acord cu faptul ca trebuie sa-i explici ca nu se foloseste identitatea altcuiva in nici o situatie, ca e o frauda de fapt-dar iti dai seama ca el a facut-o din copilarie si nu cu rele intentii. Este si el inca pui, naiv -de aceea era mindru. Si mi-ar fii parut rau sa-l urechezi sau ceva similar. Oricum, sper ca nu te-am indignat cu apararea mea-ce sa fac daca am o slabiciune la fitu??? wub.gif



Nu il urechez pe Claudiu niciodata, nu il bat sau ceva similar, doar il pedepsesc. Deh, ce sa-i faci, trebuie sa fie unul dintre parinti putin mai dur si am ales sa fiu eu acel parinte ca din taxu face ve vor muschiuletii lui....
Cat despre educatia pe care noi le-o oferim copiilor nostri si cea pe care am primit-o noi, nu trebuie sa face nici comparatii si nici sa ne invinovatim ca nu putem sa le oferim tot ceea ce isi doresc ei sau ce am avut noi la varsta lor. Unii am avut mai putin, altii mai mult. Unii (asa cum ati facut voi) au decis sa le ofere un viitor mai buna intr-o alta tara, unde au luat-o de la zero, au infruntat obstacole si greutati dar cu speranta si certitudinea unui viitor mai bun.
Acum, vis a vis de ceea ce a facut Claudiu, sunt sigura ca nu a fost ceva facut cu o rea intentie, dar asta nu inseamna ca trebuie sa trec cu vederea astfel de mici....fraude ai spus tu. Un vechi proverb romanesc spune> "astazi furi un ou, maine furi un bou". Daca "astazi" cineva accepta o prostie copilareasca si o scuza, maine s-ar putea obisnui sa zambeasca frumos si sa mearga mai departe.
VALERIA OANA
QUOTE(USA @ Jul 22 2009, 11:54 PM) *
Am trecut azi pe la tine Maria...sa iti las un mic pupik de la Babys! tzuc.gif



Cat esti de draguta....sa fiti binecuvantate tu si Babys
Mona75
Oana,n-am avut timp pana acum,dar tin sa te felicit pt.Claudiu......m-am amuzat tare,cand l-am vazut alaltaieri pe forum. hug.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.