Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Despre Mine
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
ninina
QUOTE(USA @ Aug 5 2009, 06:32 PM) *
Esti frumoasa foc....abia astept si frumosul bb curand....(yo zic ca-i baiat...sunt 99%..sigura)
Hai..mai e putin.....putin.....si curand o sa uiti de tot...te vei pierde in zambetul lui si mirosul de lapte...! partners.gif partners.gif

....... partners.gif ...multumesc mult draga mea......daca tu zici asa o fi......azi noapte ne chinuiam cu sotul sa mai cautam nume.....sa ne decidem la ceva...tot cautam la baiat..dar un momentdat sotul zice...dar daca e fetitza..ce ne facem ca nu avem nimic pregatit.....si am inceput sa cautam si la fetitza....dar nimic finalizat pana la urma.....daca .....ai ghicit ...fac cinste cand vi in RO partners.gif tzuc.gif .....un pupik mare pt tine si frumoasa ta printesa.... trandafir.gif
QUOTE(livya @ Aug 5 2009, 06:34 PM) *
foarte frumoase poze draga mea .... tzuc.gif notworthy.gif

partners.gif partners.gif tzuc.gif

QUOTE(livya @ Aug 5 2009, 06:36 PM) *
ce mamica dulce... tzuc.gif si ce burtica frumoasa.... hug.gif tzuc.gif

tzuc.gif Ce dragutza esti...iti multumesc.....un pupik mare si din partea mea...si a bebelusului meu.... tzuc.gif
ruxy
QUOTE(ninina @ Aug 5 2009, 07:27 PM) *
...timpul trece....si burtica creste....

Ce minunatie de fata am gasit aici partners.gif Viitoare mami adorabila love1.gif love1.gif love1.gif partners.gif ...si burtica creste frumos love1.gif
flori-de-cimp
SUPERBE POZE SI VOI SINTETI ASA FRUMOSI SI INDRGOSTITI ,
SA FITI ASA MEREU, IAR BEBITA CE E PE DRUM SA VA FIE SANATOS SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII . trandafir.gif
ssimmona
Ce frumoasa esti, mami! blush.gif Si ce bine te mentii! partners.gif Burtica creste dar mami ramane tot frumoasa, ba cumva mai speciala cu bebicul ei la purtator! love1.gif Pupam mult burtica si mamaica! Ai grija de voi! tzuc.gif
AdeDia
....pup o mami ffff frumoasa si o burtica tare dragalasa....ffff bine arati scumpa Ninina....sa-ti ajute D-zeu in continuare...sa te binecuvinteze si pe tine si comoara ce creste in burtik.... notworthy.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif hug.gif tzuc.gif love1.gif
mir0108
partners.gif pupici tie si sufletelului vostru...sa fiti sanatosi si fericiti...
maine-poimaine o sa scrii pe forum cu bebitul la san...asa cum fac eu chiar acum..si e minunat!
esti frumoasa si implinita !ma uit cu drag la voi,,,iar in poza de pe treptele casei...cu piatra si flori...te incadrezi perfect!salut si fotograful...e bun! rolleyes.gif
kerstin09
QUOTE(ninina @ Aug 5 2009, 08:27 PM) *

Ce frumoasa esti scumpica Nina si ce frumos creste burticuza tzuc.gif hug.gif sarcina usoara in continuare trandafir.gif partners.gif
ninina
QUOTE(ruxy @ Aug 5 2009, 07:52 PM) *
Ce minunatie de fata am gasit aici partners.gif Viitoare mami adorabila love1.gif love1.gif love1.gif partners.gif ...si burtica creste frumos love1.gif

Ruxy ...iti multumesc de apreciere.....te imbratisez cu mare drag..... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif partners.gif partners.gif

QUOTE(flori-de-cimp @ Aug 5 2009, 07:59 PM) *
SUPERBE POZE SI VOI SINTETI ASA FRUMOSI SI INDRGOSTITI ,
SA FITI ASA MEREU, IAR BEBITA CE E PE DRUM SA VA FIE SANATOS SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII . trandafir.gif

Multumesc draga....asta ne rugam si noi...sa fie sanatos.....
..te imbratisez partners.gif partners.gif

QUOTE(ssimmona @ Aug 5 2009, 08:04 PM) *
Ce frumoasa esti, mami! blush.gif Si ce bine te mentii! partners.gif Burtica creste dar mami ramane tot frumoasa, ba cumva mai speciala cu bebicul ei la purtator! love1.gif Pupam mult burtica si mamaica! Ai grija de voi! tzuc.gif

Cine vorbeste?!!??!!! Un fotomodel....frumoasa foc....da creste....si ce tare creste...ca in seara asta cand am iesit de la dus nu mai staim ce sa i-au pe mine...nici un tricou nu imi mai vine....deja imi simnt burtica asa mare...parca imi crapa pielea....
...Un pupik mare tie si la burtica.... partners.gif
ninina
QUOTE(AdeDia @ Aug 5 2009, 08:46 PM) *
....pup o mami ffff frumoasa si o burtica tare dragalasa....ffff bine arati scumpa Ninina....sa-ti ajute D-zeu in continuare...sa te binecuvinteze si pe tine si comoara ce creste in burtik.... notworthy.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif hug.gif tzuc.gif love1.gif

AdeDia....ce dor mi-a fost de tine.....
Multumesc..... trandafir.gif partners.gif
Ce mai faci?? Esti mai bine cu sanatatea??? tzuc.gif

QUOTE(mir0108 @ Aug 5 2009, 08:54 PM) *
partners.gif pupici tie si sufletelului vostru...sa fiti sanatosi si fericiti...
maine-poimaine o sa scrii pe forum cu bebitul la san...asa cum fac eu chiar acum..si e minunat!
esti frumoasa si implinita !ma uit cu drag la voi,,,iar in poza de pe treptele casei...cu piatra si flori...te incadrezi perfect!salut si fotograful...e bun! rolleyes.gif

...Mir draga mea...de abia astept...parca ma ia frica de nastere....azi noapte nu am dormit decat vreo 2 ore...si inainte sa adorm ma apucat plansul....ca ce o sa ma fac la nastere...of...nustiu cum mai suporta sotul o plangacioasa ca mine....dar....mereu ma rog la D-zeu s aibe grija de mine...si doar in El imi pun increderea.... trandafir.gif
Multumesc draga mea.... trandafir.gif trandafir.gif
...da am fotograful meu.....numai ca il prind greu......este un covor aici langa noi....plin de floricele...toate culorile....floricele e camp.....si stau si ma uit la ele sa nu se ofileasca sau sa nu vina cineva sa coseassca....pana nu merg sa fac si eu cateva poze acolo.....dar trebuie sa astept forograful...care saracu munceste toata ziua.... oFloare1.gif

QUOTE(kerstin09 @ Aug 5 2009, 09:04 PM) *
Ce frumoasa esti scumpica Nina si ce frumos creste burticuza tzuc.gif hug.gif sarcina usoara in continuare trandafir.gif partners.gif

Multumesc...
...da creste...si parca dintr-o data ...a iesit ca din apa in ultimile zile...si misca bebe asa tare.....cred ca e fotbalist....sau balerina.... laugh.gif
AdeDia
QUOTE(ninina @ Aug 5 2009, 10:26 PM) *
AdeDia....ce dor mi-a fost de tine.....
Multumesc..... trandafir.gif partners.gif
Ce mai faci?? Esti mai bine cu sanatatea??? tzuc.gif

....si mie mi-a fost dor tzuc.gif hug.gif ...dar nu am putut sa intru....iar cu sanatatea...nu stiu daca sunt mai bine...stiu doar ca incerc sa nu o bag in seama...relativ ma simt mai bine wink.gif
mir0108
te cred...stii ,e normal ca emotiile sa te copleseasca...si frica...dar cu incredere in DD ...EL are grija de voi.. trandafir.gif

imi amintesc ca in ziua in care am nascut-o pe miru...imi venea si sa plang si sa rad!!dr ma anuntase ca va fi tot cezariana ..stiam ce ma asteapta !dar eram nerabdatoare ...si o invalmaseala de sentimente in inima si mintea mea...si pe culoar ,o asistenta ma conducea spre sala de operatie si incerca sa ma incurajeze ...sa imi explice ca nu sunt bolnava ,ca doar voi naste...etc!dar i-am spus ca DR este langa mine...cu DUMNEZEU inainte...iar ea ,glumeata imi spune:dar noi nu suntem buni...?? tongue.gif
imi amintesc fiecare cuvant ...fiecare detaliu , bucuria cand mi-am vazut fetita sanatoasa ...eram asa de fericita si i-am multumit DOMNULUI..si am zis ca EL mi-a dat exact ce aveam nevoie...ma simteam asa de implinita...fericita cu adevarat...
acele emotii si sentimente sunt nepretuite ...nu pot fi de nici unele ,inlocuite.... partners.gif
simina_ana
Doamne ce minunatie de burtica......
Te pupam dulce pe tine si pe ghemotocul din burtica!
Alondra
Ce burtica frumoasa Ninina, ce trece timpul...sa fiti sanatosi va urez!Pupici de la mine! tzuc.gif
ninina
QUOTE(mir0108 @ Aug 5 2009, 09:59 PM) *
te cred...stii ,e normal ca emotiile sa te copleseasca...si frica...dar cu incredere in DD ...EL are grija de voi.. trandafir.gif

imi amintesc ca in ziua in care am nascut-o pe miru...imi venea si sa plang si sa rad!!dr ma anuntase ca va fi tot cezariana ..stiam ce ma asteapta !dar eram nerabdatoare ...si o invalmaseala de sentimente in inima si mintea mea...si pe culoar ,o asistenta ma conducea spre sala de operatie si incerca sa ma incurajeze ...sa imi explice ca nu sunt bolnava ,ca doar voi naste...etc!dar i-am spus ca DR este langa mine...cu DUMNEZEU inainte...iar ea ,glumeata imi spune:dar noi nu suntem buni...?? tongue.gif
imi amintesc fiecare cuvant ...fiecare detaliu , bucuria cand mi-am vazut fetita sanatoasa ...eram asa de fericita si i-am multumit DOMNULUI..si am zis ca EL mi-a dat exact ce aveam nevoie...ma simteam asa de implinita...fericita cu adevarat...
acele emotii si sentimente sunt nepretuite ...nu pot fi de nici unele ,inlocuite.... partners.gif

Multumesc tare mult pt incurajari..... partners.gif partners.gif ...da cred este ceva unic in viata...ca si casatoria...sau alti pasi importanti.....
..incerc sa nu ma mai gandesc asa mult la nastere ca nu imi face bine......ma bucur ca bebe e bine .....si ma bucur de prezent trandafir.gif

QUOTE(simina_ana @ Aug 5 2009, 11:20 PM) *
Doamne ce minunatie de burtica......
Te pupam dulce pe tine si pe ghemotocul din burtica!

Multumesc draga mea.....
Si eu si bebe din burtica va pupacim mult pe voi... partners.gif

QUOTE(Alondra @ Aug 6 2009, 12:32 PM) *
Ce burtica frumoasa Ninina, ce trece timpul...sa fiti sanatosi va urez!Pupici de la mine! tzuc.gif

Alondra ..multumesc......
....da trece timpul asa repede......
....am vazut ca si tu esti destul de ocupata in ultimul timp....
Un pupik mare partners.gif trandafir.gif
pustiks
Ce frumoasa esti Ninina! Ce bine te-ai mentinut! Bebica o sa aiba o mamica frumoasa imediat cum se naste! hug.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(pustiks @ Aug 6 2009, 01:37 PM) *
Ce frumoasa esti Ninina! Ce bine te-ai mentinut! Bebica o sa aiba o mamica frumoasa imediat cum se naste! hug.gif tzuc.gif

Multumesc ...frumoasa mea..... trandafir.gif
-...ma bucur ca acum ai iubitul laanga tine......sa va iubiti mult...iar din iubirea voastra ...sa creasca o burtica mare.... hug.gif
pupik partners.gif trandafir.gif
Tania_25
QUOTE(ninina @ Aug 5 2009, 06:27 PM) *

Ce bine arati Ninina...... partners.gif nu te-ai ingrasat deloc, numai burtica frumoasa ti-a crescut........ partners.gif love1.gif
Sa fii sanatoasa si sa ai o nastere usoara si un BB sanatos! tzuc.gif trandafir.gif
Mikaell
QUOTE(ninina @ Aug 5 2009, 06:27 PM) *

CAT DE BINE ARATI...SI CE BURTICA FRUMOASA ...SI SE VEDE PE CHIPUL TAU CAT ESTI DE FERICITA CA O SA FII MANICA,DD SA VA DEA UN BEBIC SANATOS tzuc.gif
ninina
QUOTE(Tania_25 @ Aug 6 2009, 04:42 PM) *
Ce bine arati Ninina...... partners.gif nu te-ai ingrasat deloc, numai burtica frumoasa ti-a crescut........ partners.gif love1.gif
Sa fii sanatoasa si sa ai o nastere usoara si un BB sanatos! tzuc.gif trandafir.gif

MUltumesc TAnia draga mea.... trandafir.gif partners.gif
...Un pupik pt tine tzuc.gif

QUOTE(Mikaell @ Aug 6 2009, 11:43 PM) *
CAT DE BINE ARATI...SI CE BURTICA FRUMOASA ...SI SE VEDE PE CHIPUL TAU CAT ESTI DE FERICITA CA O SA FII MANICA,DD SA VA DEA UN BEBIC SANATOS tzuc.gif

MUltumesc frumoasa mea... trandafir.gif trandafir.gif
...sunt fericita .....si il astept mult pe bebe...sotul nu mai are rabdare..nu mai are chef nici sa stea cu mana pe burtica sa-l simnta cateodata..e ca un copil...il vrea sa il vada.....si gata laugh.gif
...Merci incaodata.... trandafir.gif trandafir.gif pupik
Mikaell
QUOTE(ninina @ Aug 7 2009, 12:49 PM) *
MUltumesc frumoasa mea... trandafir.gif trandafir.gif
...sunt fericita .....si il astept mult pe bebe...sotul nu mai are rabdare..nu mai are chef nici sa stea cu mana pe burtica sa-l simnta cateodata..e ca un copil...il vrea sa il vada.....si gata laugh.gif
...Merci incaodata.... trandafir.gif trandafir.gif pupik

o sa vedeti ca o sa treaca repede timpul si atunci o sa va bucurati de ingerasul vostru smile.gif tzuc.gif
gabrielle2003
buna seara burtik superba!

ma uit la pozele cu voi si nu imi vine sa cred ce frumoasa esti
burtik creste superb
ce ingerash drag si scump se ascunde acolo?

voi sunteti plini de fericire

abia astept sa vad si eu ingerashul vostru
doamne ce repede a trecut tipul
deja ai 30 de sapatamani

mai ai un pic si iti vei vedea comoara

sarcina usoara in continuare si tot binele va dorim

casian& gaby partners.gif
ninina
QUOTE(gabrielle2003 @ Aug 9 2009, 10:46 PM) *
buna seara burtik superba!

ma uit la pozele cu voi si nu imi vine sa cred ce frumoasa esti
burtik creste superb
ce ingerash drag si scump se ascunde acolo?

voi sunteti plini de fericire

abia astept sa vad si eu ingerashul vostru
doamne ce repede a trecut tipul
deja ai 30 de sapatamani

mai ai un pic si iti vei vedea comoara

sarcina usoara in continuare si tot binele va dorim

casian& gaby partners.gif

Uite cine a venit la noi in vizita.....
...chiar acum iesisem de la pozele voastre..unde mi-am delectat privirea.....
Multumesc frumoasa mea....trece timpul alergand.....
....da...mai avem ptuin si ajungem la marea intalnire...Doamne ajuta....
VA imbratisam tare si noi pe voi hug.gif hug.gif tzuc.gif
ella.iasi
QUOTE(ninina @ Aug 5 2009, 05:27 PM) *

SUPERBA BURTICA, EU NU STIU CUM DE TU SI MAMIRALU SPUNETI CA V-ATI INGRASAT crybaby.gif EU CE AS MAI PUTEA SPUNE, UITANDU-MA LA BURTICA TA PARCA VAD CA AI SA AI O PRINTESA (PAREREA MEA) ORICUM AZI ATI MAI CRESCUT SI ITI DORESC CA BEBELE TAU SA FIE SANATOS SI SA STEA CUMINTE PANA LA TERMEN floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif
ninina
QUOTE(ella.iasi @ Aug 10 2009, 12:51 PM) *
SUPERBA BURTICA, EU NU STIU CUM DE TU SI MAMIRALU SPUNETI CA V-ATI INGRASAT crybaby.gif EU CE AS MAI PUTEA SPUNE, UITANDU-MA LA BURTICA TA PARCA VAD CA AI SA AI O PRINTESA (PAREREA MEA) ORICUM AZI ATI MAI CRESCUT SI ITI DORESC CA BEBELE TAU SA FIE SANATOS SI SA STEA CUMINTE PANA LA TERMEN floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif

Ella iubita ....merci de vizita....
.....multumesc mult.....
...stai linistita ca ai sa dai repede jos...nu iti face probleme...eu ma gandeam ca poate am prea putine kg....dar azi la eco mi-a zis ca e bine bebe...si ma bucur...
...si totusi asa mica cum e burtica...creste ditamai printul lui mami.... trandafir.gif
USA
Ce face burtic azi?...cum ne prezentam?.....ce sentiment ai mai trait?..ce pohte mai avem?
love1.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(USA @ Aug 10 2009, 07:25 PM) *
Ce face burtic azi?...cum ne prezentam?.....ce sentiment ai mai trait?..ce pohte mai avem?
love1.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Usa.....ce zici tu ca ma gandeam la tine cand eram la eco.....sti de ce ca trebuie sa fac o cinste mare....ai zis ca 99% este baiat...si medicul azi mi-a zis ca 100% este baiat.....asa ca iubita mea...cand vi Ro....sa -mi zici sa ma pregatesc..... partners.gif partners.gif trandafir.gif
...azi burtica mea mai mult ca niciodata ...s-a facut tare.....un fel de contractii false..asa le-a numit medicul....asta am observat ca mi se intampla cand sunt obosita si cand merg pe jos...dar azi nu am facut nimic decat am mancat si m-am plimbat....probabil oi fi avut putine emotii la medic..sau ma mai gandesc ca nu ii place cu masina la puiutul meu.....
....Asa ca imbratisam prima domana care a avut curajul sa zica 99% partners.gif hug.gif
USA
OOoooo,,,,sunt nasica virtuala nanner.gif nanner.gif nanner.gif bouncy.gif bouncy.gif .......sa-l pupe mamy pe el de minunat....iti spun sincer abia astept sa va vad impreuna....parca am crescut cu el si cu tine usor in tot acest timp......
Iubitica mea draga, e o minune sa ai baiat, crede la mine..sunt frumoase si gingase si fetele....dar ca mamyca ce vei fii, relatia cu un puiuc baiat e speciala...e deosebita......o sa vezi...cu fetita, te simti cumva ca echipa cu ea...cu baiat e o relatie diferita......simt asta si la Ela.....

Daca puiul se simte altfel la plimbare, incearca sa faci plimbari scurte pe jos-in general se recomanda mersul pe jos, cand va fii sa se nasca..ajuta la dilatare.....
Simt yo ca va fii cu personalitate printul tau....sigur are cu cine sa semene....
V-ati hotarat la nume?

Te pupik dulce si ma bucur iar si iar impreuna cu tine si langa voi! partners.gif
gabrielle2003
QUOTE(ninina @ Aug 10 2009, 10:37 AM) *
Uite cine a venit la noi in vizita.....
...chiar acum iesisem de la pozele voastre..unde mi-am delectat privir :nanner:ea.....
Multumesc frumoasa mea....trece timpul alergand.....
....da...mai avem ptuin si ajungem la marea intalnire...Doamne ajuta....
VA imbratisam tare si noi pe voi hug.gif hug.gif tzuc.gif

va veni si marea intalnire si sa te ti atunci la emotii rolleyes.gif

asa cum spune si USA sa sti k relatia unei mame cu baiatul ei e diferita fata de mama-fiica

acum k mama de baiat tu ai grija de el il ajuti in tot dar el cand va creste va simti mereu nevoia sa te ocroteasca sa aiba grija de tine
asa cum ti-am scirs si al casian vei fi o rasfata de barbatii tai

sa vezi ce frumos si minunat va fi
eu nu am vrut fetita de geloasa ce sunt

k tati era un rasfatat de noi dar asa..sac-sac ...k voi fi eu nanner.gif
ninina
QUOTE(USA @ Aug 10 2009, 07:45 PM) *
OOoooo,,,,sunt nasica virtuala nanner.gif nanner.gif nanner.gif bouncy.gif bouncy.gif .......sa-l pupe mamy pe el de minunat....iti spun sincer abia astept sa va vad impreuna....parca am crescut cu el si cu tine usor in tot acest timp......
Iubitica mea draga, e o minune sa ai baiat, crede la mine..sunt frumoase si gingase si fetele....dar ca mamyca ce vei fii, relatia cu un puiuc baiat e speciala...e deosebita......o sa vezi...cu fetita, te simti cumva ca echipa cu ea...cu baiat e o relatie diferita......simt asta si la Ela.....

Daca puiul se simte altfel la plimbare, incearca sa faci plimbari scurte pe jos-in general se recomanda mersul pe jos, cand va fii sa se nasca..ajuta la dilatare.....
Simt yo ca va fii cu personalitate printul tau....sigur are cu cine sa semene....
V-ati hotarat la nume?

Te pupik dulce si ma bucur iar si iar impreuna cu tine si langa voi! partners.gif

...DA iubita mea nasica..... tzuc.gif ...multumesc mult....ce cuvinte frumoase mi-ai zis.... tzuc.gif
....Il astept asa de mult pe puiul meu..ma rog la Dumnezeu sa fie bine...imi este putin teama de nastere.... oFloare1.gif
...Cat despre nume....la iubitul meu sot ii place tare mult FAbian.....si mai cautam unul.....dar ...am ramas in pana de ideii....imi place putin RAimond, RAyan, sau chiar Richard..(cam greu pt romani... tongue.gif =)
USA
QUOTE(gabrielle2003 @ Aug 10 2009, 08:52 PM) *
dar el cand va creste va simti mereu nevoia sa te ocroteasca sa aiba grija de tine

Da....mereu am simtit asta intre mama mea si fratele meu......
Baietii sunt iubiti altfel si iubesc altfel.... partners.gif
Asa cum de altfel e speciala relatia fetita tata!
ninina
QUOTE(gabrielle2003 @ Aug 10 2009, 07:52 PM) *
va veni si marea intalnire si sa te ti atunci la emotii rolleyes.gif

asa cum spune si USA sa sti k relatia unei mame cu baiatul ei e diferita fata de mama-fiica

acum k mama de baiat tu ai grija de el il ajuti in tot dar el cand va creste va simti mereu nevoia sa te ocroteasca sa aiba grija de tine
asa cum ti-am scirs si al casian vei fi o rasfata de barbatii tai

sa vezi ce frumos si minunat va fi
eu nu am vrut fetita de geloasa ce sunt

k tati era un rasfatat de noi dar asa..sac-sac ...k voi fi eu nanner.gif

...Ce comica esti Gaby..... partners.gif
...daca ma va iubi cum isi iubeste...sau a iubit-o iubitul meu pe mama lui...este destul.....Era cea mai importanta persoana din viata lui...pana am ajuns sa fiu eu....bine....oricum mama lui era mama lui...si eu eram eu adica fiecare cu locurile nostre....dar tare mult a tinut la ea....cred ca eu nu sunt asa alipita de mama mea cum a fost el...eu sunt mai rece putin....desi nu pot sa zic ca nu o iubesc...o iubesc mult..dar....nu sunt asa expresiva....sau nustiu cum sa va zic.....
USA
QUOTE(ninina @ Aug 10 2009, 08:53 PM) *
...DA iubita mea nasica..... tzuc.gif ...multumesc mult....ce cuvinte frumoase mi-ai zis.... tzuc.gif
....Il astept asa de mult pe puiul meu..ma rog la Dumnezeu sa fie bine...imi este putin teama de nastere.... oFloare1.gif
...Cat despre nume....la iubitul meu sot ii place tare mult FAbian.....si mai cautam unul.....dar ...am ramas in pana de ideii....imi place putin RAimond, RAyan, sau chiar Richard..(cam greu pt romani... tongue.gif =)

O sa fie binneeee...ai incredereeee......e o minune binecuvantata!
Despre nastere, iti spun...nu o sa ai timp sa mai ai teama..o sa ai atatea sentimente, o sa fii atat de luata de valul intalnirii si de dorinta de a scapa de burtic..incat tu o sa iti doresti nasterea.......o sa fie bine....daca ai incredere in doctor...totul merge uns!
De nume..nu te preocupa de cum vor lua romanii numele...voua sa va placa.....imi place Fabian....e delicat si puternic in acelasi timp.....iar Richard......ce spui daca e sortit sa stea printre strainii?....nu gandii la ceeea ce acum..fiti deschisi...daca mama mea stia unde am sa locuiesc sigur ar fii gandit altfel.........nimik nu a inchipuit ever ca o sa stam aici in State...so.....nu gandi la cum va fii strigat in tara....numele se invata.....voua sa placa si sa fie un nume cu deschidere......nu stim pe unde il va umba pasiii!!!!!!!!!!!! partners.gif partners.gif
gabrielle2003
QUOTE(ninina @ Aug 10 2009, 08:57 PM) *
...Ce comica esti Gaby..... partners.gif
...daca ma va iubi cum isi iubeste...sau a iubit-o iubitul meu pe mama lui...este destul.....Era cea mai importanta persoana din viata lui...pana am ajuns sa fiu eu....bine....oricum mama lui era mama lui...si eu eram eu adica fiecare cu locurile nostre....dar tare mult a tinut la ea....cred ca eu nu sunt asa alipita de mama mea cum a fost el...eu sunt mai rece putin....desi nu pot sa zic ca nu o iubesc...o iubesc mult..dar....nu sunt asa expresiva....sau nustiu cum sa va zic.....

exact asa este si la mine..........iti inteleg sentimentele

mihai tine destul de mult la mama lui, o respecta tot
eu nu sunt asa si de multe ori mai strambam din nas cand vedem cum se poarta cu ea .......eu nefiind asa cu mama mea
dar el fiind un barbat cu scaun la cap mi-a explicat ce si cum k sa ma linistesc
asa e mama cu baiatul orice ar fi
oricum si soacra mea tine mult la el
mihai al meu mai are o sora dar mama lui tot la el tine mai mult

asa k................baiat nene k nu se poate altfel nono.gif
natsandrea
baietelul lui mama...
cve mai faci? trandafir.gif
cum te simti?
ninina
QUOTE(USA @ Aug 10 2009, 07:54 PM) *
Da....mereu am simtit asta intre mama mea si fratele meu......
Baietii sunt iubiti altfel si iubesc altfel.... partners.gif
Asa cum de altfel e speciala relatia fetita tata!

.....vai ....nustiu daca ai citit cand am scris ca am visat ca am nascut un baietel...si asa bine semana cu mine....dar era mort...am avut un cosmar...de toata noaptea am plans....fara sa ma pot opri....
...chiar ii zicea la sot..ca o sa semene cu mine..ca baiaetii de obicei seamana mai mult cu mamicile...ne e regula....dar daca seamna si cu iubitul meu nu ma supar...ca este frumos si dragalas....sau poate cu tatal meu care a fost un bait super dragut ....la tineretea lui...brunet ochi albastri....
....pana la urma sa.l vad sanatos..e tot ce conteaza.....
gabrielle2003
QUOTE(USA @ Aug 10 2009, 08:59 PM) *
Despre nastere, iti spun...nu o sa ai timp sa mai ai teama..o sa ai atatea sentimente, o sa fii atat de luata de valul intalnirii si de dorinta de a scapa de burtic..incat tu o sa iti doresti nasterea.......o sa fie bine....daca ai incredere in doctor...totul merge uns!
De nume..nu te preocupa de cum vor lua romanii numele...voua sa va placa.....imi place Fabian....e delicat si puternic in acelasi timp.....iar Richard......ce spui daca e sortit sa stea printre strainii?....nu gandii la ceeea ce acum..fiti deschisi...daca mama mea stia unde am sa locuiesc sigur ar fii gandit altfel.........nimik nu a inchipuit ever ca o sa stam aici in State...so.....nu gandi la cum va fii strigat in tara....numele se invata.....voua sa placa si sa fie un nume cu deschidere......nu stim pe unde il va umba pasiii!!!!!!!!!!!! partners.gif partners.gif

ce bine zici tu drag nasik notworthy.gif

se vede ca ti-ai luat rolul in serios eusa_clap.gif

eu pana sa nasc am schimbat n nume

mai aveam 1 sapt si nasc si noi nu ne hotaraseram la nume
si CASIAN a venit asa pe ultima suta de metri

nu o sa uit cuvintele lui RUXY nicioadata in legatura cu numele lui bebe
mi-a zis k ''va veni vremea cand voi sti ce nume sa ii pun pentru ca sunt momente cand copilul isi alege numele''.......poate fi chiar in ziua cand ai nascut

asa k ninia ..................sigur veti face alegerea corecta

nepotelul meu de 4 ani ma intreba intr-o seara''gabi dar cand va creste bebelul cum o sa il strigi?tot casian?''
eu i-am zis k da
el ....''eu nustiu de copil cu nume asa k bebelul tau''

mi-a placut raspunsul lui mai ales ca eu chiar imi doream un nume mai special la bebelul meu si multumesc lui DD k ne-a ajutat

USA
QUOTE(ninina @ Aug 10 2009, 09:02 PM) *
...de toata noaptea am plans....fara sa ma pot opri....

Se zice ca visul tau e numai de bineeeee......de obicei cand visezi asa e invers in realitate..so, don't worry, ever....puiul va fii bine sugur va semana cu tine.....si va fii bine..ai incredere..si vorbeste-i mereu
"puiul mamy..sa iti tu tot ce e bine si bun ptr tine..sa fii egoist.....don't worry ca de mamay are dady grija.....tu sa fii bine puiuc!"...asa ii vorbeam yo la Babsy in burtica..si imi trecea orice indoiala..stiam ca asa va fii si a fost! notworthy.gif notworthy.gif
ninina
QUOTE(USA @ Aug 10 2009, 07:59 PM) *

....Merci de incurajari....deja am inceput numaratoarea inversa.....
...cat despre nume...o sa vedem si cum se potriveste...ca FAbian Richard nu merge parca Richard FAbian.....mai vedem..poate imi mai dai ideii..daca tot esti nasica,,, laugh.gif

QUOTE(gabrielle2003 @ Aug 10 2009, 08:00 PM) *
exact asa este si la mine..........iti inteleg sentimentele

mihai tine destul de mult la mama lui, o respecta tot
eu nu sunt asa si de multe ori mai strambam din nas cand vedem cum se poarta cu ea .......eu nefiind asa cu mama mea
dar el fiind un barbat cu scaun la cap mi-a explicat ce si cum k sa ma linistesc
asa e mama cu baiatul orice ar fi
oricum si soacra mea tine mult la el
mihai al meu mai are o sora dar mama lui tot la el tine mai mult

asa k................baiat nene k nu se poate altfel nono.gif

...DA asa ...exact a fost si la mine..primadata era invidioasa oarecum...el tot timpul..sa o sune pe mama lui...savada ce face cum se simnte...si eu pe mama o sunam mai rar...
..cand era baiat si pleca de acasa(in Spania)....plangea ca un copil dupa mama lui....in rest de nimic pe lumea asta nu ii parea rau....
...Of...si acum saracu nu o mai are.....si mereu imi zice...ca daca ar fi stiu ca pleaca asa repede....ar fi incercat sa.i aduca si mai multe bucurii.... oFloare1.gif

QUOTE(natsandrea @ Aug 10 2009, 08:02 PM) *
baietelul lui mama...
cve mai faci? trandafir.gif
cum te simti?

...DRaga mea..ce dragutza esti....multumesc...suntem bine...si eu si bebe...azi ne-am vazut putin....ne-am bucurat...si asteptam momentul cand ne vom vedea mai bine... trandafir.gif
USA
QUOTE(gabrielle2003 @ Aug 10 2009, 09:05 PM) *

''va veni vremea cand voi sti ce nume sa ii pun pentru ca sunt momente cand copilul isi alege numele''.......poate fi chiar in ziua cand ai nascut

Iti spun sincer.....noi nu am gandit la nume...stiam unul din ele de sfant.....l-am dorit ever..amandoi...plus am visat ca o strigam asa in timpul sarcinii...dar cel pe care o strigam acum....nu am cautat...in clipa cand a trebuit sa ies din spital, la doua zile dupa nastere, a trebuit sa ii scriu numele.....si eram in camera de spital toti-eu, sotul, bb si mama mea.....si ne uitam unul la altul ce scriu....iar mama mea...a pornit idea numelui.....un nume mai mult decat perfect ptr puiuca noastra....si care mai tarziu am aflta ca era chia sfant in aceea zii.....minune ptr ca numele nu e un sfant obisnuit......

So, ruxy are mare drepatate, ei isi aleg numele....plus noi am mers pe ideea sa vedem cum se naste.....ce stil de nastere va fii..si nyumele la Babys se potriveste perfect!
USA
QUOTE(ninina @ Aug 10 2009, 09:11 PM) *
..daca tot esti nasica,,, laugh.gif

ooo...ce onoare..... hi.gif hi.gif tzuc.gif
o sa mai gandesc..... blush.gif blush.gif
mie imi plac: Alexander, Calin, Albert, (favorit la noi este Edward=Edy...dar stiu ca nu iti place tie)
tzuc.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(gabrielle2003 @ Aug 10 2009, 08:05 PM) *

eu pana sa nasc am schimbat n nume

mai aveam 1 sapt si nasc si noi nu ne hotaraseram la nume
si CASIAN a venit asa pe ultima suta de metri

nu o sa uit cuvintele lui RUXY nicioadata in legatura cu numele lui bebe
mi-a zis k ''va veni vremea cand voi sti ce nume sa ii pun pentru ca sunt momente cand copilul isi alege numele''.......poate fi chiar in ziua cand ai nascut

asa k ninia ..................sigur veti face alegerea corecta

nepotelul meu de 4 ani ma intreba intr-o seara''gabi dar cand va creste bebelul cum o sa il strigi?tot casian?''
eu i-am zis k da
el ....''eu nustiu de copil cu nume asa k bebelul tau''

mi-a placut raspunsul lui mai ales ca eu chiar imi doream un nume mai special la bebelul meu si multumesc lui DD k ne-a ajutat

Da CAsian..intradevar..e un nume deosebit, rar si frumos.....
....ce dulce nepotelul tau......
...nici eu nu cunosc pe nimeni...dintre prieteni rude...sau colegi cu numele de FAbian.... rolleyes.gif

QUOTE(USA @ Aug 10 2009, 08:07 PM) *
Se zice ca visul tau e numai de bineeeee......de obicei cand visezi asa e invers in realitate..so, don't worry, ever....puiul va fii bine sugur va semana cu tine.....si va fii bine..ai incredere..si vorbeste-i mereu
"puiul mamy..sa iti tu tot ce e bine si bun ptr tine..sa fii egoist.....don't worry ca de mamay are dady grija.....tu sa fii bine puiuc!"...asa ii vorbeam yo la Babsy in burtica..si imi trecea orice indoiala..stiam ca asa va fii si a fost! notworthy.gif notworthy.gif

,,,DA eu mereu ma rog la Dumnezeu..sa aibe el grija de bebe in mod special...si sa ma ajute si pe mine la nastere....stiu ca El ma poate ajuta..cum defapt El m-a ajutat sa raman si insarcinata.... oFloare1.gif
...si eu mai povestesc cu bebe....il mangai...ii pun ca il iubesc mult....
ninina
QUOTE(USA @ Aug 10 2009, 08:16 PM) *
ooo...ce onoare..... hi.gif hi.gif tzuc.gif
o sa mai gandesc..... blush.gif blush.gif
mie imi plac: Alexander, Calin, Albert, (favosit la noi este Edward=Edy...dar stiu ca nu iti place tie)
tzuc.gif tzuc.gif

...Cum sa nu...pana acum ii ziceam FAbian Eduard.....si ma gandeam eu sa-l schimb...ca aici o verisoara de a mea..asa i.-a pus nume la baietelul ei....
....si mai cunosc vreo doua trei persoane cu numele asta...dar a fost favoritul meu...si este singurul nume gasit pana acum care merge sa fie cu FAbian inainte....
...multumesc mult oFloare1.gif
natsandrea
ce mai faci, mami?
cum te simti? trandafir.gif
ninina
QUOTE(natsandrea @ Aug 13 2009, 12:57 PM) *
ce mai faci, mami?
cum te simti? trandafir.gif

...Draga mea...esti o dragutza....merci ....
..sunt chiar foarte bine..nu mai am dureri si asta ma bucura mult...mi se mai intareste burtica din cand in cand...dr nu tare.....il astept pe puiut sa vina pe lume....sa scap de nastere..ca tre mie groaza de ia.....
...luni terminam cu luna a 7.a......facem 32 de saptamani......crestem incet incet...si timpul trece asa repede...aseara stateam pe geam ...si priveam peisajul superb pe care il am in gradina....si cand colo ce crezi ca vad.....cate o frunza ici colo cadea jos...mi-am dat seama ca atrecut vara prea repede....nu am avut timp bine sa respir si deja este aici toamna....
Te imbratisez si pe tine si pe frumoasa ta printesa trandafir.gif partners.gif
natsandrea
QUOTE(ninina @ Aug 14 2009, 12:36 PM) *
...Draga mea...esti o dragutza....merci ....
..sunt chiar foarte bine..nu mai am dureri si asta ma bucura mult...mi se mai intareste burtica din cand in cand...dr nu tare.....il astept pe puiut sa vina pe lume....sa scap de nastere..ca tre mie groaza de ia.....
...luni terminam cu luna a 7.a......facem 32 de saptamani......crestem incet incet...si timpul trece asa repede...aseara stateam pe geam ...si priveam peisajul superb pe care il am in gradina....si cand colo ce crezi ca vad.....cate o frunza ici colo cadea jos...mi-am dat seama ca atrecut vara prea repede....nu am avut timp bine sa respir si deja este aici toamna....
Te imbratisez si pe tine si pe frumoasa ta printesa trandafir.gif partners.gif

ma bucur ca esti bine si tu si bb, mai ales...
gandeste-te la clipa aceea ca la ceva deosebit, iti vei tine puiul in brate...nu iti fie frica...totul va fi bine
da...a venit toamna...cu ploile ei...asta e...timpul trece, noi fugim dupa el...
ai grija de tine si de bb tzuc.gif
max
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif love1.gif esti tare frumoasa!!!!! te pup si va doresc tot ce-i bun si frumos partners.gif
ninina
QUOTE(max @ Aug 16 2009, 01:02 AM) *
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif love1.gif esti tare frumoasa!!!!! te pup si va doresc tot ce-i bun si frumos partners.gif

Multumesc Max.....si eu te pupik si tte imbratisez partners.gif tzuc.gif
meaw_ela
Preafrumoasa mamica- acum am gasit paginile tale..iti scriu ca nu mai am rabdare sa citesc tot dar promit sa revin . Te-am vazut in poze- aratzi formidabil de bine- va pupam cu mare drag !!!!!!! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
nalya
Ce frumos a crescut burtica rolleyes.gif
Mai ai putin,o sa iti ti puiul in brate!!!!!
Ai grija de tine si de bebe,abia asteptam sa vedem printzisorul love1.gif
Multi pupici de la noi floare2.gif
ninina
QUOTE(meaw_ela @ Aug 19 2009, 09:09 PM) *
Preafrumoasa mamica- acum am gasit paginile tale..iti scriu ca nu mai am rabdare sa citesc tot dar promit sa revin . Te-am vazut in poze- aratzi formidabil de bine- va pupam cu mare drag !!!!!!! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

Merci frumoasa mea..... trandafir.gif trandafir.gif ..pupici multi..... partners.gif trandafir.gif

QUOTE(nalya @ Aug 19 2009, 09:19 PM) *
Ce frumos a crescut burtica rolleyes.gif
Mai ai putin,o sa iti ti puiul in brate!!!!!
Ai grija de tine si de bebe,abia asteptam sa vedem printzisorul love1.gif
Multi pupici de la noi floare2.gif

...da mai am putin...abia astept....
...creste burtica in fiecare zi...tot mai mare se face....
pupik mare ... partners.gif trandafir.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.