Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Despre Mine
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
USA
QUOTE(ninina @ May 19 2009, 12:00 PM) *

Offf....ce frumoasa esti aici..se vede burtica.....doi parinti minunati!!!!!!!!!!!!!!!!! partners.gif partners.gif
ninina
QUOTE(USA @ May 19 2009, 11:44 PM) *
Offf....ce frumoasa esti aici..se vede burtica.....doi parinti minunati!!!!!!!!!!!!!!!!! partners.gif partners.gif

MUltumesc mult draga mea Usa....
Se vedea burtica destul de bine prin rochitza aia....
Pupiki tie si printesei tale dulci.... trandafir.gif
laurab
faine poze tongue.gif
ninina
QUOTE(laurab @ May 20 2009, 08:47 AM) *
faine poze tongue.gif

hug.gif tzuc.gif floare2.gif
AdeDia
QUOTE(ninina @ May 19 2009, 03:56 PM) *
Mii de pupici pt tine draga mea....
SA sti ca am mancat cele mai bune prajituri....daca iti zic ca am terminat prejiturelele cu foi de napolitane in seara aia..nustiu daca ma crezi...cu sora mea si cu colega ei.....au fsot super, super apetisante,,,,, eating.gif ...chiar ma gandeam sa.ti cer reteta...cand ai timp.... tzuc.gif
Si noi ne-am simntit minunat alturi de voi..... trandafir.gif
floare2.gif

floare2.gif ....ma bucur mult ca v-au placut prajiturile....promit ca o sa-ti pun si reteta,zilele astea...acum e cam tarziu si merg la culcare....dar nu te uit...va pup love1.gif tzuc.gif hug.gif
USA
QUOTE(AdeDia @ May 20 2009, 10:58 PM) *
floare2.gif ....ma bucur mult ca v-au placut prajiturile....promit ca o sa-ti pun si reteta,zilele astea...acum e cam tarziu si merg la culcare....dar nu te uit...va pup love1.gif tzuc.gif hug.gif

Las ca nu te uit sa stii..daca nu faci la mine tot asa....jar.....!
AdeDia
QUOTE(USA @ May 20 2009, 11:04 PM) *
Las ca nu te uit sa stii..daca nu faci la mine tot asa....jar.....!

...tu vino numa la mine....ca am eu grija de gurita ta....numa sa ma tina D-zeu sanatoasa eating.gif love1.gif hug.gif tzuc.gif
....si chiar daca nu ajungi pana la mine...imi dai adresa unde sa te astepte praji... yes.gif yes.gif yes.gif nu te las sa vii in tara fara sa te ingrijesc putin nono.gif
USA
QUOTE(AdeDia @ May 20 2009, 11:09 PM) *

Off Doamne, fato......tuuu nu mai zii asa...vei fii sanatoaa...nu ptr mine atat....ptr copii tai.....esti tare..te stiu....haiii Fii barbata Zoe.....si bunica mea are o vorba.."zi-le de bine...asa va fii!"
offtopic.gif sorry ninina!

Iar de ajung pe taram de tara......sa fii sigura ca drumul catre tine nu scapa!...numa sa iti dau un pupik, macar, ca tare il tot tiu pe aici! tzuc.gif
ninina
QUOTE(AdeDia @ May 20 2009, 11:58 PM) *

Te pupik si eu mult draga mea Vio....ai grija de tine...si itereseazate si pt ceva naturist...sa sti ca ajuta mult....
DA prajiturile au fsot super.... eating.gif
QUOTE(AdeDia @ May 20 2009, 11:09 PM) *
offtopic.gif sorry ninina!

...Stai linistita frumoasa mea...nu iti cere scuze...puteti vorbi orice...doar eu va iubesc pe voi partners.gif
AdeDia
Foi de napolitane cu baton de ciocolata

CREMA ptr un pachet mare de foi de napolitane:

100 ml apa+250gr margarina sau unt+200 gr zahar +2 zahar vanilinat,se pun pe foc si se face un sirop;dupa preferinta se poate pune si 1-2 esenta de rom.Cand incepe sa fiarba se ia deoparte si se pune 250gr lapte praf amestecat cu o lingura sau 2 de cacao.Se amesteca bine-bine si asa fierbinte se intinde pe foi.Se pune cu polonicul si se intinde cu un cutit,in strat subtire pe partea cu patratelele mai mici.Chiar daca au ramas cocolasele acestea se desfac cand intinzi crema cu cutitul.Pui pe rand pe fiecare foaie in afara de ultima.Apoi pui peste napolitane o scandura sau platou si pui o greutate peste,ptr a se lipi bine foile.Lasi asa 1-2 ore.

POFTA BUNA!!!

...daca ai nelamuriri,mai vb... love1.gif tzuc.gif hug.gif
ruxy
QUOTE(ninina @ May 11 2009, 06:17 PM) *

....in poza asta a iesit cam mare burtica.....este facuta mai spre seara cam pe la ora 19....dar dimineata o am mai mica ca in pozele celelalte....

Un pupic pe burtik, pentru cel mai scump bebic...si desigur o imbratisare pentru mamica foarte frumoasa si draga mie tzuc.gif hug.gif
mia22_ro
QUOTE(ninina @ May 19 2009, 12:00 PM) *
O poza...cu o persoana minunata...AdeDia....

---pe malul Muresului.....

....LA nunta....foarte obositi...

ce pereche frumoasa!!!!!!!!!!!!!si poza cu burtica e faina...
Sara1
Ninicutz frumos, am venit repede sa-ti spun si eu povestea baietilor mei:
cind eram insarcinata, cu primul, eram 200% sigura ca o sa fie fata. Ca si tine, aveam numele de fata gata ales-Sara. Si atita l-am batut la cap pe sot, incit l-am convins ca o sa fie fata. Ne-am dus la control, si acolo, stupoare: era baiat! Si desi imi doream fata, eu venind dintr-o familie de fete, m-a inundat o bucurie teribila la ideea ca am fost eu in stare sa fac un baiat! Sotul era si el fericit, caci se tot gindea ca desi ar fii vrut fata, totusi fetele sunt prea delicate si zicea ca nu ar stii cum sa se poarte cu ea! laugh.gif La al doilea insa, eram iarasi convinsi amindoi ca o sa fie fata. De data asta sotul isi dorea fata cu ardoare, caci zicea ca deja stie cum e sa fii tata de baiat, si acum voia sa ajunga si tata de fata. Si imi spunea el mie ca 100% e fata, ca asa e normal, ca sa fie lucrurile echilibrate in familie. Si eu l-am crezut, mai ales ca as fii fost perfect ok cu 2 fete, dar in nici un caz nu ma vedeam eu mama de 2 baieti.
Si a venit ziua cea mare, am mers la examenul de morfologie fetala, si aflu bomba: era baiat. Am inceput instantaneu sa pling. Si era vineri si am tinut-o tot asa intr-un plins tot week-endul. Cel mic avea un pic peste 1 an si venea sa ma mingiie si sa ma calmeze cum stia el, ca ma vedea ca dau apa la boboci. Am cazut intr-o depresie ingrozitoare. Si nu mi-am revenit usor! Ca sa nu-ti mai spun ca, la nastere, al doilea era LEIT primul. Si nu intelegeam de ce a trebuit sa ma chinui atita pentru inca unu la fel. Sarcina a doua a fost mai grea, eu aveam mai multe kg decit la prima, in plus al aveam pe primul pitic care ma alerga de-mi sareau capacele, si ce mai eram terminata si cu nervii si cu dezamagirea ca e iar baiat.
Acuma insa, si iti dai seama ca mi-a trecut imediat, sunt TOPITA dupa cel mic. Seamana si nu prea cu cel mare, e de o dulceata incredibila si are o personalitate atit de haioasa- e mare circar!
Uita-te cu atentie la mine in blog la poze si zii tu daca se poate un copil mai dulce-decit cel mic.
Si chiar si la primul, odata ce-l vezi in bratele tale, te faci leoaica pentru el. Nu se poate exprima in cuvinte dragostea pe care o simti instantaneu.
Ai incredere ca pe cit de suparata ai fost cind ai aflat ca este baiat, pe atit de fericita o sa fii cind o sa-l tii in brate. Si in plus, la tine e abia primul, si o sa mai faci probabil cel putin inca un bebe. Deci mai tragi odata-si deci mai ai sperante la o printesica.
Asa ca te rog sa fii bucuroasa de bebele pe care il ai in burtica, caci este un miracol. Este minunea ta si a sotului, si iti dai seama ca o sa semene cu tine, deci o sa fie divin! Pupici si ai grija de tine, sa te odihnesti cit trebuie sa papi bine si sa te bucri de ce te asteapta! Bine, iubita? partners.gif
Saya
QUOTE(Sara1 @ May 23 2009, 08:04 PM) *
Ninicutz frumos. Seamana si nu prea cu cel mare, e de o dulceata incredibila si are o personalitate atit de haioasa- e mare circar!
Uita-te cu atentie la mine in blog la poze si zii tu daca se poate un copil mai dulce-decit cel mic.

supe sara!poate veti mai avea inca unul dar fetita! biberon.gif
ninina burtica ta e superba!
ninina
QUOTE(ruxy @ May 23 2009, 11:41 AM) *
Un pupic pe burtik, pentru cel mai scump bebic...si desigur o imbratisare pentru mamica foarte frumoasa si draga mie tzuc.gif hug.gif

Multumesc mult frumoasa mea Ruxy.... partners.gif trandafir.gif

QUOTE(mia22_ro @ May 23 2009, 02:17 PM) *
ce pereche frumoasa!!!!!!!!!!!!!si poza cu burtica e faina...

Multumesc floare2.gif partners.gif

QUOTE(Sara1 @ May 23 2009, 09:04 PM) *
Ninicutz frumos, am venit repede sa-ti spun si eu povestea baietilor mei:
cind eram insarcinata, cu primul, eram 200% sigura ca o sa fie fata.

Sara iubita mea...esti asa dragutza...iti multumesc din sufelt pentru ca mi-ai povestit ceea ce ai simntit tu ca nu ti sa indeplinit dorintza....ma bucur ca esti o persoana puternica.....si sensibilia...esti o adevarata mamica.....
..am vazut pozele cu puisorii tai dulci...esti o fericita.... floare2.gif
QUOTE(ocristina @ May 24 2009, 06:30 PM) *

Cris iti multumesc mult... floare2.gif
ninina
Poze cu burticuza mea...la apropae 20 de spatamani...

Sara1
QUOTE(ocristina @ May 24 2009, 07:30 AM) *

Ehee, Cristinutza, la mine s-a inchis fabrica! Nu am face fata cu inca unul! Dar iti foresc tie sa faci intii un baietel, caci am citit ca iti doretitare unul si cine stie, apoi si o fetita. Ca si Ninicutzei! partners.gif

QUOTE(ninina @ May 24 2009, 09:45 AM) *

Esti o frumoasa cu burticuzta acum! Si o delicata! Si m-a amuzat ca se vede ecranul computerului cu forumul pe el, in spatele tau! tzuc.gif laugh.gif
ninina
QUOTE(Sara1 @ May 24 2009, 09:40 PM) *
Esti o frumoasa cu burticuzta acum! Si o delicata! Si m-a amuzat ca se vede ecranul computerului cu forumul pe el, in spatele tau! tzuc.gif laugh.gif

tzuc.gif hug.gif ,,,,,Multumesc iubita mea.....
DA ...este deschisa pagina cu forumul......pai...doar voi sunteti prientenele mele dragi, nu-i asa?
Pupik mare pt o mami frumoasa floare2.gif
adioana708
frumoasa burtica..............sa fiti sanatosi amandoi!!
ninina
QUOTE(adioana708 @ May 24 2009, 10:01 PM) *
frumoasa burtica..............sa fiti sanatosi amandoi!!

tzuc.gif hug.gif ...sa-ti daruiasca DD si tie un bebe dulce....
Multumesc floare2.gif
Alondra
Foarte frumoasa burticutza ta Ninina, e tot mai maricica si se vede tot mai bine!Sa ai grija de ea, sa creasca mare si sanatoasa! floare2.gif
gabrielle2003
mey frumusete mik partners.gif
ce ingerash ascunzi tu acolo? jucaus.gif
esti foarte frumoasa si fericita
zambeste ca iti sta foarte bine
noi va pupam si asteptam sa vedem cum cresteti impreuna
pustiks
Ce burtika frumoasa ai! Nici nu e mare pentru 20 de saptamani. Zici ca ai baietel? Inseamna ca o sa fie frumos ca mami! tzuc.gif super.gif
kyra
ce sa mai...arati super bine!!Vei fi o soacra buna...iar burtica arata foarte bine!!!La mai mare!!!!! biggrin.gif
mir0108
sa te bucuri si sa savurezi fiecare moment....e uimitor sa simti cum creste copilasul in tine...viata in ..si din tine!!e minunat!nu lasa nimic sa iti strice bucuria...traieste momentul cu maxima intensitate!!e doar al vostru acest moment ! partners.gif
am citit pe undeva ca ai fi plans???nu trebuie !...DUMNEZEU stie intotdeauna cum ti-e mai bine!tu nu trebuie decat sa ii multumesti si sa te lasi in mana SA ocrotitoare!

si fiindca sara ti-a zis povestea frumosilor ei...iti spun pe scurt ca a 2a mea sarcina ma gandeam ca ar fi bine sa fie ....masculina! tongue.gif dar DUMNEZEU mi-a dat-o pe miruna!!ma simt implinita!nici un baiat nu ar putea sa o inlocuiasca!dar stiu ca daca ar fi fost ,l-as fi iubit la fel de mult!dragostea unei mame pentru pruncul ei nu este conditionata de nimic!!doar ESTE

pacea DOMNULUI sa fie cu voi! trandafir.gif
Lusha&Zbenguica
O BURTICA PE CARE O URMARESC CU MARE DRAG CUM CRESTE
PUUUUP

PS nu stiu daca am inteles eu bine.. ca ti-ai fi dorit fetitta si ai aflat ca va fi baiat ... nu te intrista ..si eu imi doream baietel ... si acuma nu as da-o pe Ameera pe un baietel pentru nimic in lume...dar desigur sper ca urmatorul sa fie baietel ca sa fie pereche..smile.gif dar si daca va fi tot fetita sunt convinsa ca as fi la fel de topita dupa ea asa cum sunt dupa Zbenguica mea smile.gif
puup
Doamne Ajuta sa fie sanatos, asta e cel mai important rolleyes.gif
anku
ninnaaaaaaaaa smile.gif creste ingerasul tau in tine...........
e atat de magnific....
ai burticuta... super.gif
doamne...ce minunat...canmd am fost eu gravida nici nu am putut sa ma bucur...dar ma bucur acum cand vad alte gravidute asa frumusele si deosebite...
poopma p tine si p ingerelul care creste acolo... tzuc.gif
laurab
QUOTE(ninina @ May 24 2009, 07:45 PM) *

Vai tu, anima1.gif , mandra mai esti. Sa cresteti mari tzuc.gif
Sara1
QUOTE(ninina @ May 24 2009, 10:52 AM) *
tzuc.gif hug.gif ,,,,,Multumesc iubita mea.....
DA ...este deschisa pagina cu forumul......pai...doar voi sunteti prientenele mele dragi, nu-i asa?
Pupik mare pt o mami frumoasa floare2.gif

Asa este iubita, suntem prietenele tale si suntem alaturi de tine in tot ce ti se intimpla! Si tu esti binecuvintata si ai parte numai de lucruri bune! Eu asa cred! tzuc.gif
AdeDia
...Draga mea Ninina...imi pare tare rau ptr tristetea care te-a cuprins....am cautat muuuuuulllttt pana am gasit motivul...ma gandesc ca acum te-ai mai linistit si te-ai obisnuit cu ideea love1.gif ......cel mai important lucru este ca acest copilas pe care l-ai dorit atat de mult,sa fie o binecuvantare ptr voi ca parinti si ptr D-zeu ca viitor urmas...stiu ca intelegi ce vreau sa spun hug.gif tzuc.gif
...in momentul cand iti vei strange ingerasul la piept vei uita de toate...si de dorinte si de tristeti...si te vei simti cea mai fericita mamica din lume....D-zeu sa te binecuvinteze...pe tine,pe sotul tau si mica voastra comoara daruita de D-zeu voua pray.gif love1.gif tzuc.gif hug.gif
ninina
QUOTE(Alondra @ May 24 2009, 10:25 PM) *
Foarte frumoasa burticutza ta Ninina, e tot mai maricica si se vede tot mai bine!Sa ai grija de ea, sa creasca mare si sanatoasa! floare2.gif

RAmonik frumoasa mea iti multumesc din sufelt....
Iti doresc si tie tot ce este mai bun si mai frumos pt tine.....te imbratisez.... trandafir.gif

QUOTE(gabrielle2003 @ May 24 2009, 10:43 PM) *
mey frumusete mik partners.gif
ce ingerash ascunzi tu acolo? jucaus.gif
esti foarte frumoasa si fericita
zambeste ca iti sta foarte bine
noi va pupam si asteptam sa vedem cum cresteti impreuna

Gabrielle mamica frumoasa...ce dragutza esti....daca DD ma ajuta prin octombrie o sa.ti prezint ingerasul pe care il ascund acum.... trandafir.gif
Multumesc draga mea trandafir.gif
QUOTE(pustiks @ May 24 2009, 11:01 PM) *
Ce burtika frumoasa ai! Nici nu e mare pentru 20 de saptamani. Zici ca ai baietel? Inseamna ca o sa fie frumos ca mami! tzuc.gif super.gif

Pupiki multi draga mea Pustiks si iti multumesc trandafir.gif
QUOTE(kyra @ May 24 2009, 11:06 PM) *
ce sa mai...arati super bine!!Vei fi o soacra buna...iar burtica arata foarte bine!!!La mai mare!!!!! biggrin.gif

liwlol.gif i-auzi mai soacra buna......hmmmm sa vad eu cine are tupeul sa se dea la baiatul lui mama liwlol.gif floare2.gif

QUOTE(mir0108 @ May 24 2009, 11:56 PM) *
sa te bucuri si sa savurezi fiecare moment....e uimitor sa simti cum creste copilasul in tine...viata in ..si din tine!!e minunat!nu lasa nimic sa iti strice bucuria...traieste momentul cu maxima intensitate!!e doar al vostru acest moment ! partners.gif
am citit pe undeva ca ai fi plans???nu trebuie !...DUMNEZEU stie intotdeauna cum ti-e mai bine!tu nu trebuie decat sa ii multumesti si sa te lasi in mana SA ocrotitoare!

si fiindca sara ti-a zis povestea frumosilor ei...iti spun pe scurt ca a 2a mea sarcina ma gandeam ca ar fi bine sa fie ....masculina! tongue.gif dar DUMNEZEU mi-a dat-o pe miruna!!ma simt implinita!nici un baiat nu ar putea sa o inlocuiasca!dar stiu ca daca ar fi fost ,l-as fi iubit la fel de mult!dragostea unei mame pentru pruncul ei nu este conditionata de nimic!!doar ESTE

pacea DOMNULUI sa fie cu voi! trandafir.gif

Mir ce dragutza esti....ce minunate randuri mi-ai scris....uite tocmai cand scriu la tine...bebe da din picioruse...sigur vrea sa te salute......
...sunt fericita draga mea...imi vine sa il manac pe bebe ...deja sunt indragostita de el....a fost o tristete trecatoare...o prostie de copil....dar a trecut si sunt cea mai fericita floare2.gif
Ii multumesc la DD din tot sufeltul pentru comoara mea.....am fost o rautate si o nesuferita ca am plans, stiu..dar El ma iarta floare2.gif
Multumesc si multi pupiki floare2.gif
ninina
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ May 25 2009, 12:36 AM) *
O BURTICA PE CARE O URMARESC CU MARE DRAG CUM CRESTE
PUUUUP

PS nu stiu daca am inteles eu bine.. ca ti-ai fi dorit fetitta si ai aflat ca va fi baiat ... nu te intrista ..si eu imi doream baietel ... si acuma nu as da-o pe Ameera pe un baietel pentru nimic in lume...dar desigur sper ca urmatorul sa fie baietel ca sa fie pereche..smile.gif dar si daca va fi tot fetita sunt convinsa ca as fi la fel de topita dupa ea asa cum sunt dupa Zbenguica mea smile.gif
puup
Doamne Ajuta sa fie sanatos, asta e cel mai important rolleyes.gif

Lusha ma bucur mult ca te cunosc...esti o persoana minunata......da mi-am dorit fetiza...dar DD a vazut cel mai bine pt mine un baiaetel...il iubesc enorm si de abea astept sa.l tin in brate.....
Ai o fetiza superba...sa-ti traiasca si sa.ti aduca numai bucurii trandafir.gif

QUOTE(anku @ May 25 2009, 12:45 AM) *
ninnaaaaaaaaa smile.gif creste ingerasul tau in tine...........
e atat de magnific....
ai burticuta... super.gif
doamne...ce minunat...canmd am fost eu gravida nici nu am putut sa ma bucur...dar ma bucur acum cand vad alte gravidute asa frumusele si deosebite...
poopma p tine si p ingerelul care creste acolo...

Anuk...ce simpatica esti...iti multumesc.....
O imbratisare mare de la mine si de la bebe tzuc.gif hug.gif

QUOTE(laurab @ May 25 2009, 07:45 AM) *
Vai tu, anima1.gif , mandra mai esti. Sa cresteti mari

tongue.gif hug.gif ...si voi sa cresteti mari floare2.gif

QUOTE(Sara1 @ May 25 2009, 08:16 AM) *
Asa este iubita, suntem prietenele tale si suntem alaturi de tine in tot ce ti se intimpla! Si tu esti binecuvintata si ai parte numai de lucruri bune! Eu asa cred! tzuc.gif

..sunt cea mai fericta si cea mai bogata sa am prietene asa minunate ca voi hug.gif hug.gif

QUOTE(AdeDia @ May 25 2009, 09:25 PM) *
...Draga mea Ninina...imi pare tare rau ptr tristetea care te-a cuprins....am cautat muuuuuulllttt pana am gasit motivul...ma gandesc ca acum te-ai mai linistit si te-ai obisnuit cu ideea love1.gif ......cel mai important lucru este ca acest copilas pe care l-ai dorit atat de mult,sa fie o binecuvantare ptr voi ca parinti si ptr D-zeu ca viitor urmas...stiu ca intelegi ce vreau sa spun hug.gif tzuc.gif
...in momentul cand iti vei strange ingerasul la piept vei uita de toate...si de dorinte si de tristeti...si te vei simti cea mai fericita mamica din lume....D-zeu sa te binecuvinteze...pe tine,pe sotul tau si mica voastra comoara daruita de D-zeu voua pray.gif

Multumesc AdeDia pentru frumoasele cuvinte....da sunt sigura ca Dumnezeu stie cel mai bine ce avem nevoie noi.....mi-a trecut supararea...a fsot o prostie ....copilareasca....dar...acum sunt cea mai fericta...ma rog la DD sa fie sanatos..si sa crestem mari floare2.gif
Pupiki multi scumpa mea....si iti doresc tot binele din lume floare2.gif
G.Raluca
QUOTE(ninina @ May 24 2009, 06:45 PM) *

Esti atat de frumoasa,Ninina draga!Burticuta ta creste frumos ...trebuie sa fi mandra ,fericita si multumita de ceea ce Dumnezeu a ales sa-ti dea...important este sa fiti sanatosi ...in burticuta ai rodul dragostei voastre...nu coteaza ca este baietel sau fetita...am inteles ca este baietel...poate va fi urmat si de o fetita ...eu sunt convinsa ca tu vei fi o mamica minunata si iubitoare.Te pup dulce si sa ai grija de voi! partners.gif
roxanne
QUOTE(ninina @ May 24 2009, 06:45 PM) *

Mami scump, ti-a crescut burticutza! tzuc.gif floare2.gif partners.gif wub.gif Din cate am citit, e baietel, nu? Si tu iti doreai fetita....Lasa ca poate al doilea va fi fetita, nu te intrista! hug.gif Trebuie sa fii linistita pentru bb din burtica, pentru ca el simte tot. Multe pupaturi pe burtica! gravida.gif

ninina
QUOTE(G.Raluca @ May 31 2009, 11:26 AM) *
Esti atat de frumoasa,Ninina draga!Burticuta ta creste frumos ...trebuie sa fi mandra ,fericita si multumita de ceea ce Dumnezeu a ales sa-ti dea...important este sa fiti sanatosi ...in burticuta ai rodul dragostei voastre...nu coteaza ca este baietel sau fetita...am inteles ca este baietel...poate va fi urmat si de o fetita ...eu sunt convinsa ca tu vei fi o mamica minunata si iubitoare.Te pup dulce si sa ai grija de voi! partners.gif

....DA suntem fericiti pt ceea ce a vrut Dumnezeu sa ne dea....este adevarat ca in sufeltul meu ma gandeam la o fetiza....si parca imi doream sa fie fetiza...dar sunt fericita si pt baiaetel....o sa.l iubeasca mami tare mult....ma bucur asa mult cand il simnt cum misca.....Multumesc Ralu ...mamica dragutza... trandafir.gif
QUOTE(roxanne @ May 31 2009, 12:15 PM) *
Mami scump, ti-a crescut burticutza! tzuc.gif floare2.gif partners.gif wub.gif Din cate am citit, e baietel, nu? Si tu iti doreai fetita....Lasa ca poate al doilea va fi fetita, nu te intrista! hug.gif Trebuie sa fii linistita pentru bb din burtica, pentru ca el simte tot. Multe pupaturi pe burtica! gravida.gif

DA Roxane mi-a crescut burticuza..nu prea mult...casa fie bine observata,...dar pt mine care sunt slba este destul de mare...toata lumea..comenteaza pe la spate cu nu am burta deloc...dar daca bebe este sanatos si bine,.....si misca...sunt cea mai fericita....Il iubesc enorm si daca este baiaetel...tot comoara mea este....
Pupiki multi mamica frumoasa cu bebelina dulce.... trandafir.gif
hanuk26
rolleyes.gif wub.gif wub.gif wub.gif ce burtikuta frumoasa ai ninina,...ce minune sa vezi cum creste...nici nu mai zik de minunea de a simti....sa fiti sanatosi amandoi...si sa fiti fericiti ...
ninina
QUOTE(hanuk26 @ Jun 1 2009, 10:19 PM) *
rolleyes.gif wub.gif wub.gif wub.gif ce burtikuta frumoasa ai ninina,...ce minune sa vezi cum creste...nici nu mai zik de minunea de a simti....sa fiti sanatosi amandoi...si sa fiti fericiti ...

Multumesc Hanuk draga mea...Dd sa-ti dea si tie cat mai curand unul in burtica......da e ceva minunata sa vezi cum creste burtica.....si mai minunat e sa vezi ca ceva se misca pe acolo.....
pupiki draga mea trandafir.gif
mamiralu
doamne ce burtica micutza:X:X:X::X esti o frumoasa.....iar cu sotul tau faceti un cuplu minunat parca desprins vb uneia din fete ....dintr-un film:)sunt sigura ca in tine creste un printz.....te pup si iti dorecs mult noroc in viata:X:X:X:
Alondra
Vreau sa mai vad burtica de Ninina! floare2.gif rolleyes.gif
USA
QUOTE(ninina @ May 24 2009, 07:45 PM) *

Multa emotie aici...esti frumoasa...ma bucur ptr voi.... partners.gif partners.gif
ninina
QUOTE(mamiralu @ Jun 16 2009, 02:06 PM) *
doamne ce burtica micutza:X:X:X::X esti o frumoasa.....iar cu sotul tau faceti un cuplu minunat parca desprins vb uneia din fete ....dintr-un film:)sunt sigura ca in tine creste un printz.....te pup si iti dorecs mult noroc in viata:X:X:X:

...Esti dragutza MamiRAlu.....Multumesc.....
LA fel si tie iti doresc.....sarcina usoara si bebe snatos trandafir.gif

QUOTE(Alondra @ Jun 16 2009, 08:58 PM) *
Vreau sa mai vad burtica de Ninina! floare2.gif rolleyes.gif

...DA promit..uite chiar acum pun doua poze..pe care le-am pus doar la mamici de octombrie.....
...dar promit ca zilele astea fac poze special pt frumoasa mea Alondra trandafir.gif

QUOTE(USA @ Jun 16 2009, 09:37 PM) *
Multa emotie aici...esti frumoasa...ma bucur ptr voi.... partners.gif partners.gif

partners.gif multumesc Usa draga mea...... trandafir.gif
ninina
...Burticutza mea ca varul...... laugh.gif

....poate le-ati mai vazut...ca le-am pus la mamici......astea sunt ultimile poze cu burtica mea.....tocmai venisem de la eco.....
...dupa cum arata burtica.....cam bombata...cred ca am un baiat voinic acolo.....voi ce ziceti???
USA
Yo...ziccc...ca statea si el la pozatttt.......asa...mai spre aparat! oFloare1.gif
love1.gif love1.gif love1.gif
pustiks
E super burticutza ta! hug.gif tzuc.gif Cate saptamani aveai in poze?
ninina
QUOTE(USA @ Jun 16 2009, 09:56 PM) *
Yo...ziccc...ca statea si el la pozatttt.......asa...mai spre aparat! oFloare1.gif
love1.gif love1.gif love1.gif

Ce smechera esti..... tongue.gif hug.gif ...deci zici ca este un el, nu?

QUOTE(pustiks @ Jun 16 2009, 09:56 PM) *
E super burticutza ta! hug.gif tzuc.gif Cate saptamani aveai in poze?

merci Pustiks draga....Aveam 22 de spatamani....sunt facute cu o saptamana in urma.... trandafir.gif
ruxy
QUOTE(ninina @ Jun 16 2009, 08:54 PM) *
...Burticutza mea ca varul...... laugh.gif

....poate le-ati mai vazut...ca le-am pus la mamici......astea sunt ultimile poze cu burtica mea.....tocmai venisem de la eco.....
...dupa cum arata burtica.....cam bombata...cred ca am un baiat voinic acolo.....voi ce ziceti???

Frumoasa mea...cu burtikuta cu tot....mi-era dor de tine...arati grozav partners.gif partners.gif partners.gif
Alondra
A crescut burtica Ninina!Sa fiti sanatosi! floare2.gif
USA
QUOTE(ninina @ Jun 16 2009, 09:02 PM) *
Ce smechera esti..... tongue.gif hug.gif ...deci zici ca este un el, nu?

Mamy, sincera sa fiuu...nu pot sa zic.....cam la fetite ..incepi sa te scimbiii...la fata.....mai una mai alta....la baieti nu prea.....ia partea buna...in general dupa sarcina de baieti revii mai usor la forma initial.....doar ca nasterea va fii putin mai greuta....baietii in general au capusorul mai mare......asta e ..totul e in balanta.....
EU pot spune...dupa sarcina de fata...ca acum, abia, sa zic ca mi-am revenit la forma initiala..... oFloare1.gif

Ai facut treaba cu sarea?( ca sa aflii?)
ninina
QUOTE(ruxy @ Jun 16 2009, 10:03 PM) *
Frumoasa mea...cu burtikuta cu tot....mi-era dor de tine...arati grozav partners.gif partners.gif partners.gif

Ruxy ...ce dor imi era si mie de tine partners.gif partners.gif partners.gif
Ce mai faci esti bine????
Multumesc...te pupik mult , mult partners.gif

QUOTE(Alondra @ Jun 16 2009, 10:04 PM) *
A crescut burtica Ninina!Sa fiti sanatosi! floare2.gif

Multumesc Ramo...incet, incet..... trandafir.gif
QUOTE(USA @ Jun 16 2009, 10:08 PM) *
Mamy, sincera sa fiuu...nu pot sa zic.....cam la fetite ..incepi sa te scimbiii...la fata.....mai una mai alta....la baieti nu prea.....ia partea buna...in general dupa sarcina de baieti revii mai usor la forma initial.....doar ca nasterea va fii putin mai greuta....baietii in general au capusorul mai mare......asta e ..totul e in balanta.....
EU pot spune...dupa sarcina de fata...ca acum, abia, sa zic ca mi-am revenit la forma initiala..... oFloare1.gif

Ai facut treaba cu sarea?( ca sa aflii?)

Nu nu am facut...dar nici nu stiu cum se face.....
...pai eu nu m-am schimbat deloc la fatza....ma refer ca nu m-am patat.....
...chiar din contra..lumea imi spune ca arat bine..... trandafir.gif ......sanatos sa fie....
Am citit pe net ca daca ai burtica bombat este baiat...si eu asa o am...... trandafir.gif
USA
QUOTE(ninina @ Jun 16 2009, 09:17 PM) *
Nu nu am facut...dar nici nu stiu cum se face.....
...pai eu nu m-am schimbat deloc la fatza....ma refer ca nu m-am patat.....
...chiar din contra..lumea imi spune ca arat bine..... trandafir.gif ......sanatos sa fie....
Am citit pe net ca daca ai burtica bombat este baiat...si eu asa o am...... trandafir.gif

Nu acum se considera forma....mai tarzior putin(apropo' de forma burtii).....

Treaba cu sarea..pune sotul..sau altcineva..candva..cand TU NU STII/NU VEZI.. sa iti puna praf de sare pe crestetul capului....iar cel ce a pus, sa te urmareasca unde vei duce mana prima data dupa aia...daca duci la gura-va fii fata..daca duci la nas-va fii baiat! rolleyes.gif
Eu am dus la gura...am avut fata...si am mai fost defata la doua alte cazuri..confirmate....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.