Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Despre Mine
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
hanuk26

liviuta

Invierea Domnului sa-ti sporeasca sanatatea si belsugul, sa-ti implineasca gandurile si sperantele. Lumina sfanta a Invierii sa coboare in sufletul si inima ta.
roxikira
Saya

asta pt ca o sa fiti 3!
nalya
Spiritul Sfant al Sarbatorilor Pascale sa va lumineze sufletele si casele si sa va bucurati de aceste clipe magice alaturi cei dragi!

Paste Fericit!

Hristos a inviat!

pysypisi
MIMI76
perla163

UN PASTE PLIN DE BINECUVANTARE SI LUMINA SFANTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hellena09
Sarbatori fericite! floare2.gif
adioana708
ruxy

LUMINA, PACE SI IUBIRE IN SUFLETELE VOASTRE!!! PASTE FERICIT!!!
ana80
andaro

Sa va bucurati de aceste zile sfinte!

Hristos a Inviat!
Tania_25
ssimmona
Hristos a inviat!

Sanatate multa, pace sufleteasca, fericire si impliniri iti doresc!
Sarbatori frumoase sa ai alturi de familia ta! partners.gif
georgeta23
Theo
HRISTOS A INVIAT !
anku

Luminoasa sarbatoare a Sfintelor Pasti sa coboare peste noi toti bucurii duhovnicesti, pace si buna intelegere, iar Hristos cel Inviat sa ne daruiasca sanatate si intru toate buna sporire. Hristos a Inviat!
ninina
QUOTE(hanuk26 @ Apr 17 2009, 02:41 PM) *

QUOTE(liviuta @ Apr 17 2009, 02:59 PM) *

QUOTE(roxikira @ Apr 17 2009, 11:26 PM) *

QUOTE(ocristina @ Apr 18 2009, 12:08 AM) *

QUOTE(nalya @ Apr 18 2009, 12:12 AM) *

Fetelor va multumesc din sufelt....
Nu am avut timp sa raspund pana acum.....
Mi-at facut ziua frumoasa...si soarel a rasarit in sufeltul meu...vazand aceste urari minunate...sunteti foarte dragute.....
VA pupik mult...si va doresc tot binele din lume....
ninina
QUOTE(pysypisi @ Apr 18 2009, 02:07 AM) *

QUOTE(MIMI76 @ Apr 18 2009, 12:31 PM) *

QUOTE(perla163 @ Apr 18 2009, 01:04 PM) *

QUOTE(hellena09 @ Apr 18 2009, 01:09 PM) *

QUOTE(adioana708 @ Apr 18 2009, 11:01 PM) *

Multumesc din suflet frumoasele mele....ce ma bucur ca va am alturi de mine....
ninina
QUOTE(rux25 @ Apr 18 2009, 11:56 PM) *

QUOTE(ana80 @ Apr 19 2009, 12:27 AM) *

QUOTE(aandaaro @ Apr 19 2009, 01:48 AM) *

QUOTE(Tania_25 @ Apr 19 2009, 02:11 AM) *

QUOTE(ssimmona @ Apr 19 2009, 02:38 AM) *

Pupici multi la cele mai frumoase fete.....
Sunteti cele mai dragute....
ninina
QUOTE(georgeta23 @ Apr 19 2009, 02:47 PM) *

QUOTE(Theo @ Apr 19 2009, 07:51 PM) *

QUOTE(anku @ Apr 19 2009, 11:31 PM) *

VA multumesc din sufelt....
VA imbratisez....
ninina
Fetelor...dupa cum am promis...poze cu mine...dar sa nu radeti ce tarancuta sunt.... liwlol.gif tongue.gif

..ce nas mare am!!!! liwlol.gif

pustiks
QUOTE(ninina @ Apr 26 2009, 04:39 PM) *
Fetelor...dupa cum am promis...poze cu mine...dar sa nu radeti ce tarancuta sunt.... liwlol.gif tongue.gif

..ce nas mare am!!!! liwlol.gif

Ce frumoasa esti! Nu esti deloc tarancuta sau cu nasul mare. Esti o mamicuta superba! floare2.gif
ninina
Nu am termina....asa ca continuam.... laugh.gif

Alondra
Vai dar ce bine iti staaaaa in costum popular! wub.gif wub.gif wub.gif
Esti asa frumusica! eusa_clap.gif
O floare printre flori! tzuc.gif
ninina
QUOTE(Alondra @ Apr 26 2009, 05:46 PM) *
Vai dar ce bine iti staaaaa in costum popular! wub.gif wub.gif wub.gif
Esti asa frumusica! eusa_clap.gif
O floare printre flori! tzuc.gif

laugh.gif ...stai sa vezi ce am facut.....imediat....se incarca.....sa vezi ce bine ii sta la tarancuta cu ochelari de soare...si la calculator... liwlol.gif
ninina
....da...si acum...tarancuta cu ochelarii de soare... liwlol.gif

G.Raluca
Tarancuta, tarancuta cu bujori in obrajori...tare bine-ti sta...frumoas-o! trandafir.gif
ninina
QUOTE(G.Raluca @ Apr 26 2009, 06:04 PM) *
Tarancuta, tarancuta cu bujori in obrajori...tare bine-ti sta...frumoas-o! trandafir.gif

Multumesc RAluca draga mea..... trandafir.gif
Deci sa va explic...acest port...se imbraca doar la zile speciale....cand avem vizitatori in sat....sau la festival de muzica populara........defapt a fost imbracamintea strabunicilor sau chiar a buncilor nostri.....
..iar acum este un alt port....pun imediat poze.....care este imbracat defemile din sat in fiecare duminica cand merg la biserica....
ssimmona
Minunat, Ninina! Esti o frumoasa! partners.gif Iti sta foarte bine tarancuta si ai o gradina superba!
Dar burtica unde e? biggrin.gif
Pozele de la Paste cu sora ta unde sunt?
Hai ca te trag la raspundere! liwlol.gif
ninina
QUOTE(ssimmona @ Apr 26 2009, 06:18 PM) *
Minunat, Ninina! Esti o frumoasa! partners.gif Iti sta foarte bine tarancuta si ai o gradina superba!
Dar burtica unde e? biggrin.gif
Pozele de la Paste cu sora ta unde sunt?
Hai ca te trag la raspundere! liwlol.gif

Multumesc Ssimona draga mea.... partners.gif
Sora mea...doar vineri a ajuns acasa...deci de PAste nu am fost impreuna....din cauza ca s-a imbolnavit o colega si a trebuit sa o inlocuiasca.....
...iar burticuta mea...e mica...o sa-i fc saptamana asta...cateva poze...sa o vezi tzuc.gif
Lusha&Zbenguica
Ninina...ai postat niste poze superbe...
asta pentru ca esti tu in ele
mai astept si altele cu burtica, cu celalat costum popular
pup
ninina
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Apr 26 2009, 06:51 PM) *
Ninina...ai postat niste poze superbe...
asta pentru ca esti tu in ele
mai astept si altele cu burtica, cu celalat costum popular
pup

Multumesc Lusha scumpa mea....
..pozele sunt de azi...deci foarte recente.....este si burtica acolo...doar ca nu se vede....mai alesprin hainele astea....cred ca doar dupa 7 luni s-ar putea vede ceva burtica tongue.gif
...sigur o sa postez imediat poze si cu celalalt costum.... partners.gif
ninina
Costumul popular...care se poarta in fiecare duminica...iar femeile mai in varasta il poarta in fiecare zi...doar ca culoarea este mai mult negru sau maro pt ele....

G.Raluca
QUOTE(ninina @ Apr 26 2009, 04:12 PM) *
Multumesc RAluca draga mea..... trandafir.gif
Deci sa va explic...acest port...se imbraca doar la zile speciale....cand avem vizitatori in sat....sau la festival de muzica populara........defapt a fost imbracamintea strabunicilor sau chiar a buncilor nostri.....
..iar acum este un alt port....pun imediat poze.....care este imbracat defemile din sat in fiecare duminica cand merg la biserica....

Minunat,Ninina draga...este frumos la voi ...se pastreaza traditia. partners.gif
oktavia
Minunate poze Ninina, iti sta foarte bine in costum. trandafir.gif Ce zona superba !
ninina
QUOTE(G.Raluca @ Apr 26 2009, 09:17 PM) *
Minunat,Ninina draga...este frumos la voi ...se pastreaza traditia. partners.gif

partners.gif .da se pastreaza inca... oFloare1.gif

QUOTE(oktavia @ Apr 26 2009, 09:22 PM) *
Minunate poze Ninina, iti sta foarte bine in costum. trandafir.gif Ce zona superba !

tzuc.gif Multumesc mult.... trandafir.gif
ssimmona
Ce costume frumoase ai, Ninina!
Si ce bine/ti sta in ele! partners.gif
Ai facut niste poze foarte reusite! rolleyes.gif
Ma bucur ca inca se mai pastreaza traditia! floare2.gif
raela
Frumusica esti...tre sa pregatesti si pentru bebele tau un costum popular. Ar fi atat de frumos sa il botezi imbracat in haine traditionale.
ninina
QUOTE(ssimmona @ Apr 27 2009, 03:16 PM) *
Ce costume frumoase ai, Ninina!
Si ce bine/ti sta in ele! partners.gif
Ai facut niste poze foarte reusite! rolleyes.gif
Ma bucur ca inca se mai pastreaza traditia! floare2.gif

Multumsc tare mult Ssimona.... trandafir.gif
Te astept sa vi pe aici...sa-ti dau un costum sa faci si tu poze....poate vi cu bebe si il imbracam si pe le....sa vezi ce draguti sunt imbracati asa..... trandafir.gif

QUOTE(raela @ Apr 27 2009, 03:54 PM) *
Frumusica esti...tre sa pregatesti si pentru bebele tau un costum popular. Ar fi atat de frumos sa il botezi imbracat in haine traditionale.

Raela frumoasa mea...iti multumesc.....
...DA sa sti ca mi-ar place sa il imbrac si pe bebe asa...din cand in cand..la sarbatori mari....
Pupik....si poate intr-o zi te vad si pe tine...intr-o poza... partners.gif
ninina
...ieri poze cu mine tarancutza.....
...azi poze de la munte....am fost la cules leurda....deja am mancat o ciorbica...si am pus si la congelator pt cateva mancaruri.... bananab.gif

USA
Am ramas mascaaaa....esti o superbaaaaa.....M-ai omorat cu costumele populare..Doamne cat imi place...
Sa iti dea Domnul sa fii din floare in mai floare si asa sa te mosteneasca si pruncul! notworthy.gif partners.gif partners.gif
ninina
QUOTE(USA @ Apr 27 2009, 06:33 PM) *
Am ramas mascaaaa....esti o superbaaaaa.....M-ai omorat cu costumele populare..Doamne cat imi place...
Sa iti dea Domnul sa fii din floare in mai floare si asa sa te mosteneasca si pruncul! notworthy.gif partners.gif partners.gif

Multumesc frumoasa mea Usa....ce draguta esti....
...DAca iti plac costumele...trage o fuga pana la mine....sa te imbraci si tu maramuresanca....
MUltumesc mult pt cuvintele frumoase...
Un pupik mare de la o Maramuresaca tarancutza... hug.gif
USA
QUOTE(ninina @ Apr 27 2009, 06:12 PM) *
Un pupik mare de la o Maramuresaca tarancutza... hug.gif

Tarancuta mea draga....am jos palaria ptr traditie si frumos....le imbini perfect...si curand si cu pruncul in barte...Doamne! crybaby.gif , plang de drag! love1.gif love1.gif
laurab
Tu tzaranca, tu..... esti faina sa stii. Eu stiam de costumele astea, nepotica mea are asa ceva, de la bunica ei din Salistea de Sus. Te tzuk tzaranco tongue.gif floare2.gif
ssimmona
QUOTE(ninina @ Apr 27 2009, 02:10 PM) *
Multumsc tare mult Ssimona.... trandafir.gif
Te astept sa vi pe aici...sa-ti dau un costum sa faci si tu poze....poate vi cu bebe si il imbracam si pe le....sa vezi ce draguti sunt imbracati asa..... trandafir.gif

Uuuu..poate ajung candva! rolleyes.gif Esti dulce! floare2.gif
Si foarte frumosi astazi la cules de leurda! partners.gif
Sara1
Draga Ninicutza, esti superba! Ca si coborita dintr-o carte cu povesti cu zine! Ma refer la pozele in costum popular!
Cit despre celelalte, sunteti niste frumosi, dar ti-am mai spus asta! Imi place mult de voi, sa va tina DD sanatosi si fericiti mereu!
Cum te simti? Esti cumintica? tzuc.gif
ninina
QUOTE(USA @ Apr 27 2009, 07:15 PM) *
Tarancuta mea draga....am jos palaria ptr traditie si frumos....le imbini perfect...si curand si cu pruncul in barte...Doamne! crybaby.gif , plang de drag! love1.gif love1.gif

partners.gif tzuc.gif ....Usa iubita mea....multi pupici pt tine...si frumusetea ta..... partners.gif

QUOTE(laurab @ Apr 27 2009, 08:01 PM) *
Tu tzaranca, tu..... esti faina sa stii. Eu stiam de costumele astea, nepotica mea are asa ceva, de la bunica ei din Salistea de Sus. Te tzuk tzaranco tongue.gif floare2.gif

laugh.gif ....PAi cand vi in SAlistea sa treci si pe la mine.....
MUlti pupici frumoasa maramuresanca.... trandafir.gif
QUOTE(ssimmona @ Apr 27 2009, 08:02 PM) *
Uuuu..poate ajung candva! rolleyes.gif Esti dulce! floare2.gif
Si foarte frumosi astazi la cules de leurda! partners.gif

tzuc.gif ...Simona....merci.....
Iti doresc ca in curand sa ne dai vestea minunatata ...acea cu doua liniute...sa sti ca te urmaresc....si sper ca intr-o zi foarte curand.....cand deschid calc....sa te gasesc cu vestea ce mare.... trandafir.gif

QUOTE(Sara1 @ Apr 27 2009, 08:06 PM) *
Draga Ninicutza, esti superba! Ca si coborita dintr-o carte cu povesti cu zine! Ma refer la pozele in costum popular!
Cit despre celelalte, sunteti niste frumosi, dar ti-am mai spus asta! Imi place mult de voi, sa va tina DD sanatosi si fericiti mereu!
Cum te simti? Esti cumintica? tzuc.gif

Sara frumoasa mea...iti multumesc din suflet....
Sunt foarte bine....am scapat de greturi...de dureri....doar daca nu sunt cuminte...bebe ma bate cu cate o durere de burtica....dar acum sunt cuminte...ca am terminat treaba multa.....si grea....
Multi pupici draga mea....esti minunata partners.gif
ninina
VA multumesc la toate.....
....si...poate vara viitoare..o sa vedeti si cu puiul meu...poze taraneste...

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.