Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Despre Mine
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
Alondra
Draga Ninina, am venit in vizita, azi de ziua ta, sa-ti aduc o floare frumoasa ca tine si sa-ti urez La multi ani! Sa-ti fie viata plina de bucurii si iubire, asa cum meriti! Sa ai o zi frumoasa! floare2.gif
P.S. Demult am tot vrut sa te intreb daca nu ti s-a mai spus ca semeni cu Jennifer Garner, sotia lui Ben Affleck! biggrin.gif Mie una asa mi se pare! biggrin.gif
ninina
QUOTE(alondramona @ Dec 5 2008, 03:06 AM) *
Draga Ninina, am venit in vizita, azi de ziua ta, sa-ti aduc o floare frumoasa ca tine si sa-ti urez La multi ani! Sa-ti fie viata plina de bucurii si iubire, asa cum meriti! Sa ai o zi frumoasa! floare2.gif
P.S. Demult am tot vrut sa te intreb daca nu ti s-a mai spus ca semeni cu Jennifer Garner, sotia lui Ben Affleck! biggrin.gif Mie una asa mi se pare! biggrin.gif

Ramona draga peste tot mi-ai lasat surprize...Iti multumesc din suflet...Ma faci fericita...
Cat de spre Jenifer Nu o stiu ...trebuie sa-mi pui o poza sa o vad... laugh.gif
Primeste flori si din partea mea floare2.gif
madasasa
Am venit in vizita, si aici, "la tine acasa", sa-ti urez multi ani cu sanatate.
Fie ca toate dorintele tale sa se indeplineasca!!!

LA MULTI ANI !!! floare2.gif
ninina
QUOTE(madasasa @ Dec 5 2008, 11:23 AM) *
Am venit in vizita, si aici, "la tine acasa", sa-ti urez multi ani cu sanatate.
Fie ca toate dorintele tale sa se indeplineasca!!!

LA MULTI ANI !!! floare2.gif

Esti o scumpa...Multumesc de vizita si te mai astept tzuc.gif
max
CIOC-CIOC? E CINEVA ACASA?
AM VENIT SA-TI SPUN SI EU LA MULTI ANI!!!!! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(max @ Dec 5 2008, 12:08 PM) *
CIOC-CIOC? E CINEVA ACASA?
AM VENIT SA-TI SPUN SI EU LA MULTI ANI!!!!! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Da MAx este cineva acasa..putin mai cu intarziere...ca inca lucrez la prajituri bananab.gif bananab.gif
Merci de urari esti o fiinta draga mie....doar aveam sange de morosence, nu-iasa??
giulia_0319
nici eu nu puteam lipsi din peisaj, iti urez un sincer si calduros "LA MULTI ANI", multa fericir, sanatate si implinirea tuturor dorintelor, scumpa mea!
mamicutza2008
Si eu in vizita cu urari........LA MULTI ANI ! iti doresc ce mi-am dorit si eu cand am implinit aceeasi varsta cu a ta.....un bebic jucaus.gif sanatos(al meu era mic,mic ,mic in burtica,si aflasem de putin timp de existenta lui rolleyes.gif ) ...........si uite ca s-a implinit dorinta............fie ca DD sa-ti implineasca dorintele!
floare2.gif
ninina
QUOTE(mamicutza2008 @ Dec 5 2008, 01:31 PM) *
Si eu in vizita cu urari........LA MULTI ANI ! iti doresc ce mi-am dorit si eu cand am implinit aceeasi varsta cu a ta.....un bebic jucaus.gif sanatos(al meu era mic,mic ,mic in burtica,si aflasem de putin timp de existenta lui rolleyes.gif ) ...........si uite ca s-a implinit dorinta............fie ca DD sa-ti implineasca dorintele!
floare2.gif

Multumesc draga mea...ma rog la DD sa mi implineasca dorinta sufletului meu de a ava un jucaus.gif ...SA te bucuri de ceea ce ti-a dat DD ....si sa-l pupi din partea mea....ca tare dragi imi sunt copii floare2.gif floare2.gif floare2.gif
ninina
QUOTE(giulia_0319 @ Dec 5 2008, 01:11 PM) *
[size=3][b][color="#9932CC"]nici eu nu puteam lipsi din peisaj, iti urez un sincer si calduros "LA MULTI ANI", multa fericir, sanatate si implinirea tuturor dorintelor, scumpa mea

Merci draga mea Giulia.... floare2.gif floare2.gif
ninina
flori de la sotul meu...a venit de la 50 de km cu ele si dupa ce a intrat in casa...s-au ofiltit putin crybaby.gif ...cele mai multe flori le primesc vara ca iarna afara ingheata si cand intri in casa se fac urate....
Alondra
QUOTE(ninina @ Dec 5 2008, 09:06 AM) *
Ramona draga peste tot mi-ai lasat surprize...Iti multumesc din suflet...Ma faci fericita...
Cat de spre Jenifer Nu o stiu ...trebuie sa-mi pui o poza sa o vad... laugh.gif
Primeste flori si din partea mea floare2.gif

partners.gif Multumesc pt flori!Dar azi esti tu rasfatata! wink.gif tzuc.gif
Cat despre Jennifer..iti pun cateva pozici, mie mi se pare ca ai trasaturi asemanatoare cu ea, nu stiu de ce...biggrin.gif

Are o frumustete naturala, asa ca tine! blush.gif Ce zici? biggrin.gif rolleyes.gif
ninina
QUOTE(alondramona @ Dec 5 2008, 07:03 PM) *
partners.gif Multumesc pt flori!Dar azi esti tu rasfatata! wink.gif tzuc.gif
Cat despre Jennifer..iti pun cateva pozici, mie mi se pare ca ai trasaturi asemanatoare cu ea, nu stiu de ce...biggrin.gif

Are o frumustete naturala, asa ca tine! blush.gif Ce zici? biggrin.gif rolleyes.gif

E draguta fata...si o stiu.... dar e prea draguta sa semene cu mine.. laugh.gif mi se pare ca semanam la ochi....si putin la fata este lunguiata ca mine....
USA
QUOTE(alondramona @ Dec 5 2008, 06:03 PM) *
Cat despre Jennifer..

Si mie imi place de actrita.....dar, a noastra e si mai speciaosa......stiu yo..si nu numai......

Sarbatoare de vis draga mea!.......sunt sigura ca mosul tau ce-i porti numle te va avea in grija si de acum incolo!...pupikkkkk!
ninina
un tortulet mai saracacios....dar sa stiti ca e foarte gustos....e plin de fructe ...ca mie imi plac cat de naturale toate.... e pentru voi...

si ceva si mai natural...ce mananc eu in fiecare zi...
si mai ales azi laugh.gif

si totusi sa va servesc din farfurie nu din tava, nu?
USA
QUOTE(ninina @ Dec 5 2008, 06:18 PM) *

Aoleuuuuuuuu......sar pe tine!....ups...adica pe prejitura! blush.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Alondra
QUOTE(ninina @ Dec 5 2008, 05:13 PM) *
E draguta fata...si o stiu.... dar e prea draguta sa semene cu mine.. laugh.gif mi se pare ca semanam la ochi....si putin la fata este lunguiata ca mine....

biggrin.gif Si la buze semanati! tongue.gif Sunteti faine amandoua!
QUOTE(ninina @ Dec 5 2008, 05:18 PM) *
un tortulet mai saracacios....dar sa stiti ca e foarte gustos....e plin de fructe ...ca mie imi plac cat de naturale toate.... e pentru voi...

Vai ce de bunatati! Multumim! eating.gif
pustiks
LA MULTI ANI NININA!Sa ai parte in viata doar de bucurii!
pustiks
LA MULTI ANI NININA! Sa ai parte in viata doar de bucurii!

Vad ca a intrat de doua ori, dar nu e rau sa zici de doua ori La Multi Ani!
ninina
QUOTE(pustiks @ Dec 5 2008, 07:37 PM) *
LA MULTI ANI NININA! Sa ai parte in viata doar de bucurii!

Esti o scumpa....merci ca ma ai si pe mine in inima ta mare... te pupik
madasasa
Multumim de invitatie si de tratatie.....eu chiar mi-am imaginat ca am gustat din toate bunatatile facute de tine.
Ne bucuram ca ai ales sa-ti petreci ziua ta impreuna cu noi !!!!
Petrecere frumoasa in continuare....

Gust inca un pic.... eating.gif
ninina
QUOTE(madasasa @ Dec 5 2008, 07:38 PM) *
Multumim de invitatie si de tratatie.....eu chiar mi-am imaginat ca am gustat din toate bunatatile facute de tine.
Ne bucuram ca ai ales sa-ti petreci ziua ta impreuna cu noi !!!!
Petrecere frumoasa in continuare....

Gust inca un pic.... eating.gif

ninina
Fetelor haideti sa o cunoasteti si pe surioara mea...ca doar una am....

multa lume zice ca suntem gemene..dar nu semanam asa mult incat sa zica ca suntem gemene...poate la prima vedere,,,
Alondra
[quote name='ninina' post='384598' date='Dec 5 2008, 05:46 PM']Fetelor haideti sa o cunoasteti si pe surioara mea...ca doar una am....

multa lume zice ca suntem gemene..dar nu semanam asa mult incat sa zica ca suntem gemene...poate la prima vedere,,,
Frumusica si sora ta!E mai mare? Mie mi se pare ca semanati, la par, la ten, la strunga! biggrin.gif tongue.gif
ninina
E mai mica,,,, cu 2 anisori ca mine...
Alondra
QUOTE(ninina @ Dec 5 2008, 05:50 PM) *
E mai mica,,,, cu 2 anisori ca mine...

Sa-ti traiasca!Mie imi pari tu mai tinerica ca ea...de-asta am intrebat! biggrin.gif wub.gif
USA
Frumoasa, surioara..sa iti traiasca!.....sunt gemeni care aduc unul cu altul..asa ca se prea poate sa considere lumea sa...ptr ca aduceti mult una cu cealalta! tzuc.gif
ninina
QUOTE(alondramona @ Dec 5 2008, 07:51 PM) *
Sa-ti traiasca!Mie imi pari tu mai tinerica ca ea...de-asta am intrebat! biggrin.gif wub.gif

Ea munceste si face si scoala...este putin mai stresata ca mine...si e mai copila sa zic asa...sti tu ca fetele nu au asa grija cand sunt tinere... laugh.gif .....dar cand o ajunge de anii mei...o sa aiba si ea grija.... tongue.gif ...ma refeer sa bei apa...sa fie fata hid¡ratata...sa mananci mai santos...sa dai cu crema pe fata...mai ales cand e frig...si chesti de astea...
Alondra
QUOTE(ninina @ Dec 5 2008, 05:58 PM) *
Ea munceste si face si scoala...este putin mai stresata ca mine...si e mai copila sa zic asa...sti tu ca fetele nu au asa grija cand sunt tinere... laugh.gif .....dar cand o ajunge de anii mei...o sa aiba si ea grija.... tongue.gif ...ma refeer sa bei apa...sa fie fata hid¡ratata...sa mananci mai santos...sa dai cu crema pe fata...mai ales cand e frig...si chesti de astea...

Aoleu...pai asa nici eu nu am grija de mine... nu fac nimic din ce ar trebui...sunt o lenesa ...doh.gif blush.gif
ninina
QUOTE(alondramona @ Dec 5 2008, 08:01 PM) *
Aoleu...pai asa nici eu nu am grija de mine... nu fac nimic din ce ar trebui...sunt o lenesa ...doh.gif blush.gif

Tu esti frumoasa oricum....dar cand ai sa vezi o liniuta de expresie pe frunte sau pe langa ochi sa vezi cum pui mana sa faci...cel putin o crema...zilnic...dar la tine inca nu e nevoie...eu deja pe la ochisori...incet incet..mai alesc cand rad...se vede... oFloare.gif
USA
QUOTE(ninina @ Dec 5 2008, 07:03 PM) *
Tu esti frumoasa oricum....dar cand ai sa vezi o liniuta de expresie pe frunte sau pe langa ochi sa vezi cum pui mana sa faci...cel putin o crema...zilnic...dar la tine inca nu e nevoie...eu deja pe la ochisori...incet incet..mai alesc cand rad...se vede... oFloare.gif

Eu fac deja....crema nu lipseste..masajul fiece seara la culcare......masca 1/saptamana..si de fata si maini......etc
pustiks
QUOTE(USA @ Dec 5 2008, 06:05 PM) *
Eu fac deja....crema nu lipseste..masajul fiece seara la culcare......masca 1/saptamana..si de fata si maini......etc

Te respecti si ai grija de tine! eusa_clap.gif eusa_clap.gif Eu seara uit sa ma demachez, masca imi fac o dat la 2 luni, cand imi amintesc, dar cu crema ma dau si eu zilnic.
ninina
QUOTE(USA @ Dec 5 2008, 08:05 PM) *

eusa_clap.gif foarte bine...si eu imi pun din cand in cand masti naturale...da cartofi banane..si tot ce gasesc la indemana...ajuta mult..si seara nu imi pun crema ma dau cu ulei de migdale...e foarte bun...eu am tenul fff uscaat...si stiu ca o sa imbatranesc mai repede laugh.gif
Alondra
QUOTE(ninina @ Dec 5 2008, 06:03 PM) *

Ooo...nu m-ai vazut de aproape, am si eu riduri crede-ma....parerea mea e ca dupa 20 de ani deja, incepe imbatranirea, serios....nu mai e ca atunci....incepe fiecare viata, cu greutatiile si bucuriile ei, implicit expresiile pe fata.....si eu cand rad fac riduri in colturile gurii, daca slabesc, de la fata se duce in loc sa se duca de unde trebuie rolleyes.gif , pt ca seman cu mama....si asta e...dar inca nu mi-a ajuns cutitul la os cum se spune sa ma speriu tare sa ma apuc de tratamente.. rolleyes.gif
USA
QUOTE(pustiks @ Dec 5 2008, 07:09 PM) *
Te respecti si ai grija de tine! eusa_clap.gif eusa_clap.gif Eu seara uit sa ma demachez, masca imi fac o dat la 2 luni, cand imi amintesc, dar cu crema ma dau si eu zilnic.

Am tenul sensibil....dupa nastere.....si nici nu ma machez......
E cel mai rau sa uiti demacheatul seara..serios...e ca si cum ai pune o punga pe fata...imagineaza asta cand pui capul pe perina......si nu o sa mai uiti....crede la mine!
USA
QUOTE(ninina @ Dec 5 2008, 07:10 PM) *
eusa_clap.gif foarte bine...si eu imi pun din cand in cand masti naturale...da cartofi banane..si tot ce gasesc la indemana...ajuta mult..si seara nu imi pun crema ma dau cu ulei de migdale...e foarte bun...eu am tenul fff uscaat...si stiu ca o sa imbatranesc mai repede laugh.gif

Si am tenul usat....wau, ulei de migdale.....superb....o sa ma uit si eu pe aici...

La mine mierea e la inaltime.....atenueaza enorm..si Apiderminul din tara..culmea..imbogatit cu vita e fiola!

aaaa..si castravetii.....superbbbb...racoresc si improspateaza...
ninina
QUOTE(USA @ Dec 5 2008, 08:13 PM) *
Si am tenul usat....wau, ulei de migdale.....superb....o sa ma uit si eu pe aici...

La mine mierea e la inaltime.....atenueaza enorm..si Apiderminul din tara..culmea..imbogatit cu vita e fiola!

aaaa..si castravetii.....superbbbb...racoresc si improspateaza...

liwlol.gif liwlol.gif hai sa.ti zic ceva dar sa nu razi de mine...eu si la nunta am fost data cu EPIDERMIN
mie imi facea super bine la fata....dar de mult l-am neglijat..am avut creme scumpe de la 40 de euro...dar nu merita credema...doar una de la bioterm m-a ajuta mi-a fsot bine...dar mirosea numai a cartofi laugh.gif .....stiu ca miere e buna..dar nu am mai folosit demult...nici eu nun ma machiez decat foarte rar odata la cateva luni....fond de ten doar la nunta sau stiu eu ce ocazie..in res crema sa arate fata ingrijita...si eventual putin rimieel..la mine nu prea e nevoie decat incolor...si atat poate ceva pe buze...
pustiks
QUOTE(USA @ Dec 5 2008, 06:12 PM) *
Am tenul sensibil....dupa nastere.....si nici nu ma machez......
E cel mai rau sa uiti demacheatul seara..serios...e ca si cum ai pune o punga pe fata...imagineaza asta cand pui capul pe perina......si nu o sa mai uiti....crede la mine!

Inseamna ca esti tare frumoasa daca iti permiti sa nu te machiezi. Eu.. mai am nevoie de retusuri pe alocuri. Multumesc pentru sfat! O sa ma gandesc ca am o punga pe fata poate asa imi fac un obicei din asta.
ninina
QUOTE(alondramona @ Dec 5 2008, 08:11 PM) *
Ooo...nu m-ai vazut de aproape, am si eu riduri crede-ma....parerea mea e ca dupa 20 de ani deja, incepe imbatranirea, serios....nu mai e ca atunci....incepe fiecare viata, cu greutatiile si bucuriile ei, implicit expresiile pe fata.....si eu cand rad fac riduri in colturile gurii, daca slabesc, de la fata se duce in loc sa se duca de unde trebuie rolleyes.gif , pt ca seman cu mama....si asta e...dar inca nu mi-a ajuns cutitul la os cum se spune sa ma speriu tare sa ma apuc de tratamente.. rolleyes.gif

Ramonik scumpa mea...eu sunt la fel ca tine..putin slabesc si am o fata lunga de zici ca nu se mai termina si scobita in obraji...si daca dau jos doar un kg nici nu se cunosate de unde...dar la fata arat jalnic..primadata slabesc de la fata...si e cam nasol...adica mie nu imi place dar ce sa fac...toata lumea zica ca sunt slaba doar ca ma vede la fata...ca doar la corp sunt normala....
USA
QUOTE(ninina @ Dec 5 2008, 07:18 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif hai sa.ti zic ceva dar sa nu razi de mine...eu si la nunta am fost data cu EPIDERMIN
mie imi facea super bine la fata....dar de mult l-am neglijat..am avut creme scumpe de la 40 de euro...dar nu merita credema...doar una de la bioterm m-a ajuta mi-a fsot bine...dar mirosea numai a cartofi laugh.gif .....stiu ca miere e buna..dar nu am mai folosit demult...nici eu nun ma machiez decat foarte rar odata la cateva luni....fond de ten doar la nunta sau stiu eu ce ocazie..in res crema sa arate fata ingrijita...si eventual putin rimieel..la mine nu prea e nevoie decat incolor...si atat poate ceva pe buze...

Apiderminul il trimite mama din tara...iar vitamina e o iau de aici esenta.....mie imi e super bine....serios....si crede ca am incercat la creme de aici.....aveam colectie in baie......toate, dupa juma de ora....parca nici nu le folosisem!

QUOTE(pustiks @ Dec 5 2008, 07:19 PM) *
Inseamna ca esti tare frumoasa daca iti permiti sa nu te machiezi. Eu.. mai am nevoie de retusuri pe alocuri. Multumesc pentru sfat! O sa ma gandesc ca am o punga pe fata poate asa imi fac un obicei din asta.

aaaa....nuuu e de frumusete..e de comoditate.....da....la fata sunt cam pustoaica.....iar cu machiajul nu m-am impacat nicicand....uit de el..si ma frec la ochi....sau ma mananca fata...etc.....
pustiks
QUOTE(USA @ Dec 5 2008, 06:30 PM) *
Apiderminul il trimite mama din tara...iar vitamina e o iau de aici esenta.....mie imi e super bine....serios....si crede ca am incercat la creme de aici.....aveam colectie in baie......toate, dupa juma de ora....parca nici nu le folosisem!
aaaa....nuuu e de frumusete..e de comoditate.....da....la fata sunt cam pustoaica.....iar cu machiajul nu m-am impacat nicicand....uit de el..si ma frec la ochi....sau ma mananca fata...etc.....

Am folosit si eu apidermin in facultate si stiu ca era tare bun. Acum am gasit o crema pentru iarna care mie imi merge bine si vara. Masca cu miere imi fac si eu, doar ca pe langa miere mai pun si lapte sau smantana, apoi imi clatesc fata cu lapte. Fond de ten nu folosesc, dar rimel si creion dermatograf folosesc ca am ochii mici. Te obisnuiesti dupa un timp sa nu te scarpini la ochi. Eu nu m-am machiat pana in ultimul an de facultate.
ninina
Gata fetelor cu gogosile..le-am terminat de facut....va servesc si pe voi cu mare placere...In special, cum am promis pentru iubitele mele fete de la "vreau sa fiu mami"....dar bineinteles ca si pentru celelalte...ca doar am multe ...ajunge pentru toate...

deci inca o farfurie

si inca una ca sa ajunga...
ana80
[quote name='ninina' date='Dec 12 2008, 04:29 PM' post='395317']
iami,iami.....ce bine arata....am facut si eu luni ......parca ale tale sunt mai aratoase
ninina
iami,iami.....ce bine arata....am facut si eu luni ......parca ale tale sunt mai aratoase
[/quote]
liwlol.gif ...mai aratoase?? sti de ce?' ...pentru ca sunt mai proaspete...si ca sunt din Romania...te pupik si te invit sa gusti si tu cateva floare2.gif
ana80
QUOTE(ninina @ Dec 12 2008, 04:42 PM) *

liwlol.gif ...mai aratoase?? sti de ce?' ...pentru ca sunt mai proaspete...si ca sunt din Romania...te pupik si te invit sa gusti si tu cateva floare2.gif

multumesc floare2.gif esti o dulce
Luka
Multam , Nina ...mi-e o foame ! Arata bine ! Mie nu-mi place sa fac gogosi ca nu-mi place sa le prajesc si apoi trebuie sa ma spal pe par ...dar sotul meu e mort dupa ele ! Cand ajung acasa ii arat si lui ...pozele ! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Poate pe topicul cu retete ne spui cum le faci ! floare2.gif
ninina
QUOTE(Luka @ Dec 12 2008, 04:44 PM) *
Multam , Nina ...mi-e o foame ! Arata bine ! Mie nu-mi place sa fac gogosi ca nu-mi place sa le prajesc si apoi trebuie sa ma spal pe par ...dar sotul meu e mort dupa ele ! Cand ajung acasa ii arat si lui ...pozele ! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Poate pe topicul cu retete ne spui cum le faci ! floare2.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...ce mai facut sa rad...il saturi pe sot cu pozele liwlol.gif ...pai si eu le-am facut acum...ca azi este ziua mea de ma spalat pe cap....ca altfel..nici eu nu suport sa imi miroase parul...
Cat despre reteta...nu am una speciala...din ochi totul... floare2.gif
ssimmona
Ce gospodina esti Nina! Sunt minunate deserturile tale! Si pe langa asta esti si o frumoasa! Si ai niste poze superbe! Imi pare rau ca nu te-am descoperit mai demult! oFloare.gif
anku
am vazut si eu poze cu sora ta si semanati tare mult...intr-adevar dc nu te uiti atent zici ca e o poza de a ta...sunteti tare dragute amundoua si va apreciez naturaletea... hug.gif
Miha79
Doamne da frumosi mai sunteti partners.gif ........va doresc sa fiti fericiti toata viata si visul de a avea un bebe sa se implineasca trandafir.gif
minunate pozele si locurile pe unde ati umblat ....la fel si maramuresul ,....locuri superbe rolleyes.gif

iar cu gogosile astea mai dat gata mi o pofta .......noroc ca nu sunt gravida ca altfel veneam la tine
am incercat si eu sa fac odata si mi-au iesit tari ca betonul si deatunci nu am mai facut niciodata .....nu ma intreba ce am pus in ele ca nu mai stiu era o reteta luata de pe net.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.