Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Despre Mine
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
ninina
o poza cu pisicutii mei dragi...
Alondra
Esti o gazda tare primitoare...ce m-as infige in praji aceea...biggrin.gif eating.gif
Iar pisicutii tai parca ar fi gemeni! laugh.gif
ninina
QUOTE(alondramona @ Nov 23 2008, 07:14 PM) *
Esti o gazda tare primitoare...ce m-as infige in praji aceea...biggrin.gif eating.gif
Iar pisicutii tai parca ar fi gemeni! laugh.gif

De care parjitura preferi alba ca zapada sa foi umplute cu mere..????
Cat despre pisicutele mele...sa sti ca sunt gemene...doar ca una e fetita si una e baiat laugh.gif
pt tine ramo
Alondra
QUOTE(ninina @ Nov 23 2008, 05:23 PM) *
De care parjitura preferi alba ca zapada sa foi umplute cu mere..????
Cat despre pisicutele mele...sa sti ca sunt gemene...doar ca una e fetita si una e baiat laugh.gif
pt tine ramo

In amandoua! laugh.gif Multumesc pt flori! floare2.gif
pustiks
N-am renuntat la maimutoi, dar ii tin intr-o punga ca in casa nu le prea gasesc locul.
Vreau si eu prajitura de ambele feluri. eating.gif Ce pofta mi-ai facut!
Pisicutele tale arata exact ca pisoiul preferat al sotului, doar ca e la parintii lui, nu la noi. floare2.gif
ninina
QUOTE(pustiks @ Nov 23 2008, 07:37 PM) *
N-am renuntat la maimutoi, dar ii tin intr-o punga ca in casa nu le prea gasesc locul.
Vreau si eu prajitura de ambele feluri. eating.gif Ce pofta mi-ai facut!
Pisicutele tale arata exact ca pisoiul preferat al sotului, doar ca e la parintii lui, nu la noi. floare2.gif

Foarte bine ai facut...asa e ca toata ziua sa-i asezi frumos iti ia timp... laugh.gif mai ales daca ai si multi...
pai daca ti-am facut pofta..pune-te pe avion si hai pana la mine tongue.gif ....si daca colinzi frumos iti dau nu doar una sau doua iti dau farfuria intreaga floare2.gif
pustiks
QUOTE(ninina @ Nov 23 2008, 05:40 PM) *
Foarte bine ai facut...asa e ca toata ziua sa-i asezi frumos iti ia timp... laugh.gif mai ales daca ai si multi...
pai daca ti-am facut pofta..pune-te pe avion si hai pana la mine tongue.gif ....si daca colinzi frumos iti dau nu doar una sau doua iti dau farfuria intreaga floare2.gif

Ce dragutza esti! Multumesc pentru oferta, dar daca mananc toata farfuria o sa fiu grasunica cand vine sotul si poate nu ma mai recunoaste. rolleyes.gif
ninina
QUOTE(pustiks @ Nov 23 2008, 07:46 PM) *
Ce dragutza esti! Multumesc pentru oferta, dar daca mananc toata farfuria o sa fiu grasunica cand vine sotul si poate nu ma mai recunoaste. rolleyes.gif

liwlol.gif liwlol.gif ....cum sa nu te recunoasca....poate chiar o sa-i placa sa fi mai grasunica... laugh.gif .....o sa-i zici ca ai bebe liwlol.gif
pustiks
QUOTE(ninina @ Nov 23 2008, 06:07 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif ....cum sa nu te recunoasca....poate chiar o sa-i placa sa fi mai grasunica... laugh.gif .....o sa-i zici ca ai bebe liwlol.gif

liwlol.gif Daca ii zic ca am bebe ma intreaba cu cine l-am facut ca el a fost plecat...asa ca isi va da seama ca am fost pofticioasa si mancacioasa doh.gif . Te rog insa sa mananci tu cate o praji si pentru mine ca poate asa le simt gustul biggrin.gif
ninina
QUOTE(pustiks @ Nov 23 2008, 08:10 PM) *
liwlol.gif Daca ii zic ca am bebe ma intreaba cu cine l-am facut ca el a fost plecat...asa ca isi va da seama ca am fost pofticioasa si mancacioasa doh.gif . Te rog insa sa mananci tu cate o praji si pentru mine ca poate asa le simt gustul biggrin.gif

esti tare draguta...si ma faci sa rad....uite tocmai mananc acum...prajitura, napolitane, fructe...mananc de toate pentru tine....asa ca tu sa nu mai mananci nimicin seara asta liwlol.gif laugh.gif
pustiks
QUOTE(ninina @ Nov 23 2008, 06:33 PM) *
esti tare draguta...si ma faci sa rad....uite tocmai mananc acum...prajitura, napolitane, fructe...mananc de toate pentru tine....asa ca tu sa nu mai mananci nimicin seara asta liwlol.gif laugh.gif

liwlol.gif liwlol.gif Mmm...multumesc. Sunt bune! Mai vreau o praji cu mere. liwlol.gif
ninina
QUOTE(pustiks @ Nov 23 2008, 08:48 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif Mmm...multumesc. Sunt bune! Mai vreau o praji cu mere. liwlol.gif

hmmmmmmmmmm....acum vrei sa fiu eu cat o balena liwlol.gif liwlol.gif .....mai devreme vorbeam ce bine e sa arati mai tanara decat esti.....dar daca oi fi cat o balena sa vezi atunci cum oi arata cu 10 ani mai mare liwlol.gif
pustiks
QUOTE(ninina @ Nov 23 2008, 06:54 PM) *
hmmmmmmmmmm....acum vrei sa fiu eu cat o balena liwlol.gif liwlol.gif .....mai devreme vorbeam ce bine e sa arati mai tanara decat esti.....dar daca oi fi cat o balena sa vezi atunci cum oi arata cu 10 ani mai mare liwlol.gif

Lasa ca la cat esti de slabuta poti sa pui pe tine! tzuc.gif
ninina
FETELOR...ma uitam printre poze...si mi s-a facut un dor de plimbat...de vizitat...de mers in locuri noi...ce bine am dus-o cand am fost aici...ma simteam ca o printesa.....offffff abia astept sa vina Craciunul sa plec la plimbare....
pustiks
E frumos! Unde esti?
ninina
QUOTE(pustiks @ Nov 23 2008, 09:32 PM) *
E frumos! Unde esti?

Aici in poza asta sunt in LANZAROTE o insula dintre isulele CANARE...e frumos acolo...am mers cu camila prin desert...tare fain...dar a trecut asa repde.....asa e cand esti in vacanta...trece repede...
Pustiks draga cati ani ai tu???..CA spuneai ca esti profesoara...dar pari tare tanara....
Alondra
ninina, citind ce scrii tu...ma gandesc ca la anul pe vremea asta la fel o sa plang si eu dupa viata de aici... sad.gif
ruxy
QUOTE(ninina @ Nov 23 2008, 07:06 PM) *
FETELOR...ma uitam printre poze...si mi s-a facut un dor de plimbat...de vizitat...de mers in locuri noi...ce bine am dus-o cand am fost aici...ma simteam ca o printesa.....offffff abia astept sa vina Craciunul sa plec la plimbare....

Frumos si frumoasa partners.gif chiar printesa rolleyes.gif ....a fost si sora mea acolo...acum vreo cativa ani....dar nu i-a placut plaja, in rest locatia e superba rolleyes.gif
ninina
QUOTE(rux25 @ Nov 23 2008, 10:40 PM) *
Frumos si frumoasa partners.gif chiar printesa rolleyes.gif ....a fost si sora mea acolo...acum vreo cativa ani....dar nu i-a placut plaja, in rest locatia e superba rolleyes.gif

Rux draga noi nu prea am stat pe plaja....in primul rand a avut o gramada de piscine hotelul...si plaja particulara....si noi am vizitat toata insula..nu am stat la hotel(adica la plaja decat o zi) si 4 zile doar la plimabre sa vizitam insula de la un capat la celalalt...
ninina
QUOTE(alondramona @ Nov 23 2008, 10:39 PM) *
ninina, citind ce scrii tu...ma gandesc ca la anul pe vremea asta la fel o sa plang si eu dupa viata de aici... sad.gif

OFFFFFFF Ramonik...draga...chiar asta ziecea Iubitul meu sot acuma..cand ne uitam la poze....zecea ca am avut clipse super..adica ca am vizitat foarte mult...si acum in Ro vara asta am vizitat...dar nu ne mai permitem sa vizitam inusule...ca avem alte prioritati...casa, masa... laugh.gif ...dar vizitam si Ro...si cand ni se face dor mai dam cate o fuga printr-o tara noua... oFloare1.gif
ruxy
QUOTE(ninina @ Nov 23 2008, 08:49 PM) *
Rux draga noi nu prea am stat pe plaja....in primul rand a avut o gramada de piscine hotelul...si plaja particulara....si noi am vizitat toata insula..nu am stat la hotel(adica la plaja decat o zi) si 4 zile doar la plimabre sa vizitam insula de la un capat la celalalt...

Da Ninina asa au facut si ei...numai ca ea isi dorea plaja rolleyes.gif ....insa...nu prea a avut cum... smile.gif
pustiks
QUOTE(ninina @ Nov 23 2008, 08:25 PM) *
Aici in poza asta sunt in LANZAROTE o insula dintre isulele CANARE...e frumos acolo...am mers cu camila prin desert...tare fain...dar a trecut asa repde.....asa e cand esti in vacanta...trece repede...
Pustiks draga cati ani ai tu???..CA spuneai ca esti profesoara...dar pari tare tanara....

Am 28 de ani. Multumesc pentru compliment! Si tu pari tinerica si semeni foarte mult la fizic cu o prietena de-a mea din Slatina. Inca un motiv pentru care imi placi. tzuc.gif
dekko_flori
da, intradevar, sunteti o pereche superba,si pozele iti incinta privirea,nota 10 cu felicitarii
USA
QUOTE(ninina @ Nov 23 2008, 05:47 PM) *

Doamne..doi copii mumosii foccc.......va doresc din suflet un pitic langa voi...ca se cere rau...se vede din priviri! floare2.gif floare2.gif floare2.gif
giulia_0319
QUOTE(ninina @ Nov 23 2008, 07:12 PM) *
o poza cu pisicutii mei dragi...

hhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, piiiisssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bananab.gif adoooor pisicileeeeeeeeeeeee! cand vin la tine la colindat sa stii ca ti fur unul rolleyes.gif
ninina
QUOTE(dekko_flori @ Nov 24 2008, 08:52 PM) *
da, intradevar, sunteti o pereche superba,si pozele iti incinta privirea,nota 10 cu felicitarii

multumesc mult Dekko-flori.... tzuc.gif hug.gif
pt tine ..
ninina
USA iubita mea....asa este ne dorim un jucaus.gif ...ne rugam la Dumnezeu sa ne triminta si noua o minunatie...cum o ai tu...
Sa-ti traiasca printesa ta...si sa va bucurati de ea in fiecare clipa...cred ca este o experienta unica fiecare zi petrecuta cu ea.... floare2.gif floare2.gif
ninina
QUOTE(giulia_0319 @ Nov 24 2008, 09:01 PM) *
hhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, piiiisssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bananab.gif adoooor pisicileeeeeeeeeeeee! cand vin la tine la colindat sa stii ca ti fur unul rolleyes.gif

Giulia avem 4 pisici....astia doi sunt gemeni...si mai avem pe mama lor cu inca un pui....sotul meu toata ziua este cu ei in brate...se joaca ca un copil cu ei...ii duce la oglinda..si daca nu se distreaza...si eu ma distrez de el liwlol.gif ....
USA
QUOTE(ninina @ Nov 24 2008, 09:25 PM) *
USA iubita mea....asa este ne dorim un jucaus.gif ...ne rugam la Dumnezeu sa ne triminta si noua o minunatie...cum o ai tu...
Sa-ti traiasca printesa ta...si sa va bucurati de ea in fiecare clipa...cred ca este o experienta unica fiecare zi petrecuta cu ea....

Asa este.....mai ales cand vine si zice "mamyyy"....arata cu degetul si spune "baie baie, acuuuuu".......sau "love ya!" (si ne zice pe rand la amandoi..mai ales dimineata cand o luam intre noi in pat)crybaby.gif crybaby.gif floare2.gif imi vine sa mor si sa inviez.....sau ia telefonul ei de jucarie..si imita perfect pe mamy la telefon..mor de ras......sau se invarte in casa precum tacsu'...cu mana la spate.......sau ia telul la mami, cocotata pe scaun langa mami la ghiuveta..si zdrangane in canuteee.....precum mami cand gateste.....si as contiuna asa o vesnicie! wub.gif
ninina

.....din satul meu natal.....
ninina
pustiks
Frumos... imi aminteste de satul bunicilor si de traditiile de acolo. Ce bine ar fi daca s-ar fi pastrat peste tot traditiile! Esti norocoasa ca traiesti intr-o asemenea zona! floare2.gif
ninina
QUOTE(pustiks @ Nov 27 2008, 12:20 AM) *
Frumos... imi aminteste de satul bunicilor si de traditiile de acolo. Ce bine ar fi daca s-ar fi pastrat peste tot traditiile! Esti norocoasa ca traiesti intr-o asemenea zona! floare2.gif

Da asa este...aici se patreaza toate traditiile....mai ales de Craciun si Paste....si in toate duminicile lumea se imbraca in portul traditional....
ninina
O poza cu mamica mea cand era mai tinerica.... trandafir.gif
giulia_0319
QUOTE(ninina @ Dec 2 2008, 03:25 PM) *

ce mamica frumoasa!!!! wub.gif wub.gif si fata ii seamana! floare2.gif
ninina
Da Giulia draga ...mama mea si acum e frumoasa..la 48 de ani...daca ar fi fost aparate foto cum sunt acum...dar atunci nu prea scoateau pozele de calitate....
ana80
QUOTE(ninina @ Dec 2 2008, 03:25 PM) *

foarte frumoasa mamica! trandafir.gif multa sanatate! oFloare.gif
max
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif maramuresanca mea draga
eu in noaptea de 24-25 dec, la ora 12, mi-am pus o dorinta si o rugaminte la DD, sa-mi dea un jucaus.gif . si dupa 9 luni (in sept.), l-am avut bananab.gif
se apropie data.... wink.gif wub.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(ana80 @ Dec 2 2008, 04:55 PM) *
foarte frumoasa mamica! trandafir.gif multa sanatate! oFloare.gif

Multumesc Ana draga.... oFloare.gif hug.gif

QUOTE(max @ Dec 2 2008, 05:02 PM) *
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif maramuresanca mea draga
eu in noaptea de 24-25 dec, la ora 12, mi-am pus o dorinta si o rugaminte la DD, sa-mi dea un jucaus.gif . si dupa 9 luni (in sept.), l-am avut bananab.gif
se apropie data.... wink.gif wub.gif tzuc.gif

Ce frumos Max...sper si cred ca intr-o zi si ruga mea va fi ascultata floare2.gif floare2.gif floare2.gif sper ca si eu ca tine...in septembrie sa am un jucaus.gif jucaus.gif ce bucurie mai mare ca asta as avea!!!???!!!!
ninina
hmmmmmm dor picioarele cand umbli cu tocuri... liwlol.gif
Alondra
Frumoasa mamica ninina, si tu ii semeni..si foarte tanara! eusa_clap.gif Te-a avut devreme! wink.gif Sa-ti traiasca sanatoasa! tzuc.gif
ninina
QUOTE(alondramona @ Dec 2 2008, 05:29 PM) *
Frumoasa mamica ninina, si tu ii semeni..si foarte tanara! eusa_clap.gif Te-a avut devreme! wink.gif Sa-ti traiasca sanatoasa! tzuc.gif

Merci mult....da la 21 de ani m-a avut....la o luna dupa ce sa casatorit laugh.gif ...A fost harnica nu ca mine.... tongue.gif
ruxy
QUOTE(ninina @ Dec 2 2008, 03:10 PM) *
hmmmmmm dor picioarele cand umbli cu tocuri... liwlol.gif

O frumoasa, cu o mamica superba, sa fiti sanatoase partners.gif trandafir.gif
Alondra
QUOTE(ninina @ Dec 2 2008, 03:32 PM) *

Merci mult....da la 21 de ani m-a avut....la o luna dupa ce sa casatorit laugh.gif ...A fost harnica nu ca mine.... tongue.gif

eusa_clap.gif Fiecare la timpul sau..ce sa-i faci! wink.gif Si unde ai petrecut pe tocuri de te-au 'omorat'? biggrin.gif
ninina
QUOTE(rux25 @ Dec 2 2008, 05:34 PM) *
O frumoasa, cu o mamica superba, sa fiti sanatoase partners.gif trandafir.gif

Multumesc multa draga mea... floare2.gif o floricica pentru tine de la toate pasarele de la utile copii bananab.gif

QUOTE(alondramona @ Dec 2 2008, 05:35 PM) *
eusa_clap.gif Fiecare la timpul sau..ce sa-i faci! wink.gif Si unde ai petrecut pe tocuri de te-au 'omorat'? biggrin.gif

Da asa este....Pai am fost la biserica...nu la distractie...dar tot mi-am pus un pic de toc laugh.gif si pentru tine Ramonik ca esti o dulce...ceva frumos...

giulia_0319
QUOTE(ninina @ Dec 2 2008, 04:46 PM) *
Da Giulia draga ...mama mea si acum e frumoasa..la 48 de ani...daca ar fi fost aparate foto cum sunt acum...dar atunci nu prea scoateau pozele de calitate....

ba uite ca eu cred ca pozele alb-negru sunt parca mai reusite, trasaturile sunt mai fine...mie imi plac la nebunie! rolleyes.gif

QUOTE(ninina @ Dec 2 2008, 05:32 PM) *

si pe mine m-a avut mami la 21 de ani rolleyes.gif ...si eu l-am avut pe alex la 21 de ani rolleyes.gif ...sper totusi ca alex sa nu aibe un copil la 21 de ani! doh.gif
giulia_0319

sa stii ca socrii mei au exact mocheta ca a voastra!!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif
Alondra
QUOTE(ninina @ Dec 2 2008, 04:04 PM) *
Da asa este....Pai am fost la biserica...nu la distractie...dar tot mi-am pus un pic de toc laugh.gif si pentru tine Ramonik ca esti o dulce...ceva frumos...

blush.gif Multumesc, esti o draguta si o finuta! tzuc.gif
ninina
QUOTE(giulia_0319 @ Dec 2 2008, 06:10 PM) *
sa stii ca socrii mei au exact mocheta ca a voastra!!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif

hmmmmmmmmm. deci s-au luat dupa noi.. liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...
giulia_0319
QUOTE(ninina @ Dec 2 2008, 06:12 PM) *
hmmmmmmmmm. deci s-au luat dupa noi.. liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.