Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Despre Mine
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
myshelle_f
Ninina, felicitari pentru puiut!! pana la urma i-ati gasit un nume minunat!! sa va traiasca!! sa creasca mare, sa pape lapte de la sanii tai cat mai mult timp si sa te refaci cat mai repede!!!!
simina_ana
Draga mea....asa cum ti-am scris si in mesaj....aveti un copil minunat...asa ca voi... trandafir.gif
Sa va traiasca, sa fie sanatos, steaua norocoasa mereu sa-l calauzeasca....iar voi ca parinti sunteti minunati....va doresc sa aveti rabdare si putere pentru a face din Fabian un OM MARE..... partners.gif partners.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Alondra
Ninina, bine-ati revenit!
Mai vrem poze cu Fabian! super.gif tzuc.gif
raela
Mai vreau sa vad poze cu minunea ta... E asa de dulce si gingas...
Si cum ieri a fost sedinta foto...astept cu nerabdare
ninina
QUOTE(myshelle_f @ Oct 13 2009, 05:38 PM) *
Ninina, felicitari pentru puiut!! pana la urma i-ati gasit un nume minunat!! sa va traiasca!! sa creasca mare, sa pape lapte de la sanii tai cat mai mult timp si sa te refaci cat mai repede!!!!

trandafir.gif tzuc.gif multumim mult..... tzuc.gif

QUOTE(simina_ana @ Oct 13 2009, 11:48 PM) *
Draga mea....asa cum ti-am scris si in mesaj....aveti un copil minunat...asa ca voi... trandafir.gif
Sa va traiasca, sa fie sanatos, steaua norocoasa mereu sa-l calauzeasca....iar voi ca parinti sunteti minunati....va doresc sa aveti rabdare si putere pentru a face din Fabian un OM MARE..... partners.gif partners.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

..Simina esti o minunata tzuc.gif ...multumesc mult si pt mesaj...si pt cuvintele frumoase.... tzuc.gif

QUOTE(Alondra @ Oct 14 2009, 09:01 AM) *
Ninina, bine-ati revenit!
Mai vrem poze cu Fabian! super.gif tzuc.gif

Ramo...vinnnnnnnnnnn cu pozeeeeeeee...acum le incarc........roga-te sa nu cada netul...sau sa raman fara curent.....ca de dimineata nu am avut curent deloc pana acum..... laugh.gif

QUOTE(raela @ Oct 14 2009, 11:53 AM) *
Mai vreau sa vad poze cu minunea ta... E asa de dulce si gingas...
Si cum ieri a fost sedinta foto...astept cu nerabdare

...DA RAela...aseara am chinuit bebelusul....saracul de el.... liwlol.gif ..are o mama dusa de acasa...
Miha79
pe acest topic nu cred ca te-am felicitat dar o fac acum mami drag si scump partners.gif
FELICITARI !!! trandafir.gif ..........si sa fiti sanatosi , mancaciosi si sa cresteti mari mari si frumosi partners.gif partners.gif partners.gif
si asteptam poze cu nerabdare
am vazut doua poze la ''mamici de octombrie 2009 " e un scumpic si frumusel mititelul ..........dar mai vrem poooozeeeee
ninina
QUOTE(Miha79 @ Oct 14 2009, 02:52 PM) *
pe acest topic nu cred ca te-am felicitat dar o fac acum mami drag si scump partners.gif
FELICITARI !!! trandafir.gif ..........si sa fiti sanatosi , mancaciosi si sa cresteti mari mari si frumosi partners.gif partners.gif partners.gif
si asteptam poze cu nerabdare
am vazut doua poze la ''mamici de octombrie 2009 " e un scumpic si frumusel mititelul ..........dar mai vrem poooozeeeee

...ce dragutza esti.....
..iti multumesc mult.... trandafir.gif partners.gif
ninina
...noi doi...proaspeti parinti....

USA
QUOTE(ninina @ Oct 14 2009, 06:26 PM) *

love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif
natsandrea
am venit sa vad cu te simti, cum e recuperarea? ...si am gasit niste pozici cu doi frumosi indragostiti, parinti fericiti...se citeste pe chipul vostru cat sunteti de fericiti
aveti grija de voi dragii mei si mai ales de micutul print
ninina
QUOTE(natsandrea @ Oct 19 2009, 09:47 PM) *
am venit sa vad cu te simti, cum e recuperarea? ...si am gasit niste pozici cu doi frumosi indragostiti, parinti fericiti...se citeste pe chipul vostru cat sunteti de fericiti
aveti grija de voi dragii mei si mai ales de micutul print

Andrea multumesc de intrebare....
...eu sunt bine.....astept sa termin cu sangerarea...in rest sunt putin anemica....asta e normal ca am dat jos toate kg puse in sarcina dupa cum am mai scris....poate sunt prea slaba dintr-o data,,,uite datorita intrebarii tare mi-am adus aminte ca azi nu am luat elevitul...of....ma duc sa-l iau....
...mereu vi cu bagajul de complimente dupa tine.....iti multumesc mult.... tzuc.gif
USA
Iubitic drag!
Sa nu uiti sa iti ei vitaminele post-natale.....te ajuta sa nu decazi in anemii...pe toata perioada alaptarii......
Pupik dulce de tot.....Robert drag e o splendoare...asa micut e si delicat.......poate ma repet...dar ma face sa visez! partners.gif
natsandrea
vb lui USA sa nu uiti sa le iei, eu si acum sunt anemica si am nascut aproape de 1 an, si inainte eram, dar de cand am nascut s-a accentuat, si e nasol
ai grija de tine si de bebic
ninina
QUOTE(USA @ Oct 20 2009, 05:18 PM) *
Iubitic drag!
Sa nu uiti sa iti ei vitaminele post-natale.....te ajuta sa nu decazi in anemii...pe toata perioada alaptarii......
Pupik dulce de tot.....Robert drag e o splendoare...asa micut e si delicat.......poate ma repet...dar ma face sa visez! partners.gif

...da....am uitat ca dimineata nustiu ce tot am facut..m-am trezit ca manac la ora 12 jumatate prima masa.....
..pana l-am facut gata pe Fabian..., am aranjat putin prin casa...am facut dus, muls...si toate cele...s.a facut amiaza...si iar papa la bebe...si eu am ramas nemancata....
..sper ca sa incerc sa ma organizez un pic mai bine.....de maine....
...multumim de pupik nasica.....si noi iti trimitem multi, multi... tzuc.gif

QUOTE(natsandrea @ Oct 20 2009, 05:22 PM) *
vb lui USA sa nu uiti sa le iei, eu si acum sunt anemica si am nascut aproape de 1 an, si inainte eram, dar de cand am nascut s-a accentuat, si e nasol
ai grija de tine si de bebic

....da am observat ca se accentueaza...azi am fost mult mai ametita....azi am adormit o ora...ca noaptea trecuta am cam stat si ne.am uitat pe pereti.. tzuc.gif
USA
QUOTE(ninina @ Oct 20 2009, 07:12 PM) *
...da....am uitat ca dimineata nustiu ce tot am facut..m-am trezit ca manac la ora 12 jumatate prima masa.....
..pana l-am facut gata pe Fabian..., am aranjat putin prin casa...am facut dus, muls...si toate cele...s.a facut amiaza...si iar papa la bebe...si eu am ramas nemancata....
..sper ca sa incerc sa ma organizez un pic mai bine.....de maine....
...multumim de pupik nasica.....si noi iti trimitem multi, multi... tzuc.gif
....da am observat ca se accentueaza...azi am fost mult mai ametita....azi am adormit o ora...ca noaptea trecuta am cam stat si ne.am uitat pe pereti.. tzuc.gif

Finutttttiii mei delicioasii...
Sfat......formeaza un ritual.....asa nu vei mai uita sa ei pastila...SI NU MAI UITA SA PAPI!!!!...gandeste ca uiti sa papi, e ca si cum ai uitat sa faci plinul la masina ptr drumul catre mare......so, deliciosul nostru, are nevoie de laptic satios.....
Eu una, ma trezeam si imi curatam repede un mar...si cu tatica in gura papam si yo bucatele de mar(cere ajutor la mami tau, daca se poate).....sau o cana de lapte o bei cu paiul....numai sa vrei...apoi ai terminat tatica, repede pastila..si gata..pleci ai departe la ce ai de facut...
Plus somnul...doarme Fabian, dormi si tu.....chit ca nu dormi tot timpul..dar macar un somn pe cursul zilei sa il prinzi...asa cum a zis si Sara, daca esti odihnita altfel te vei bucura de minunea clipelor langa puiuc...
partners.gif partners.gif partners.gif
meaw_ela
indragostiti sa ramaneti forever ca frumosi suntetzi iar acum avetzi si comoara- si motivul pentru a trai si iubi ! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
ninina
QUOTE(USA @ Oct 20 2009, 06:19 PM) *
Finutttttiii mei delicioasii...
Sfat......formeaza un ritual.....asa nu vei mai uita sa ei pastila...SI NU MAI UITA SA PAPI!!!!...gandeste ca uiti sa papi, e ca si cum ai uitat sa faci plinul la masina ptr drumul catre mare......so, deliciosul nostru, are nevoie de laptic satios.....
Eu una, ma trezeam si imi curatam repede un mar...si cu tatica in gura papam si yo bucatele de mar(cere ajutor la mami tau, daca se poate).....sau o cana de lapte o bei cu paiul....numai sa vrei...apoi ai terminat tatica, repede pastila..si gata..pleci ai departe la ce ai de facut...
Plus somnul...doarme Fabian, dormi si tu.....chit ca nu dormi tot timpul..dar macar un somn pe cursul zilei sa il prinzi...asa cum a zis si Sara, daca esti odihnita altfel te vei bucura de minunea clipelor langa puiuc...
partners.gif partners.gif partners.gif

liwlol.gif ...draga nu vreau sa pierd plaja.... liwlol.gif
...multumesc mult de sfat..o sa incerc sa te ascult....promit....multumesc ca imi doresti binele... hug.gif
...da mami ma ajuta..ea imi face mancare....mai face si curat...face si ea ce poate.....
...mi se pare ca trece asa repede ziua..ca nu am timp nici sa dorm o ora...desi nu fac cine stie ce...doar cat ma invart prin casa...
... hug.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(meaw_ela @ Oct 20 2009, 06:23 PM) *
indragostiti sa ramaneti forever ca frumosi suntetzi iar acum avetzi si comoara- si motivul pentru a trai si iubi ! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif

partners.gif ....da e frumoasa viata cand iubesti si esti iubit.....ce sa mai zic....ce superba este cand ai si o dulceatza scumpa... partners.gif
ninina
Usa dragutza mea azi te-am ascultat...inainte sa-i dau la bebe mancare am mancat un mar si o banana...facand cate ceva prin casa....si a fsot mult mai bine...plus ca dupa am luat pastila...si a fsot bine ca ieri am uitat din cauza ca nu mancasem dimineata...nu e bine luata pe stomacul gol....
...multumesc llui D-zeu ca existi,,,si ca te gandesti la mine trandafir.gif
..multumesc incaodata de sfat...
USA
QUOTE(ninina @ Oct 21 2009, 09:22 PM) *
Usa dragutza mea azi te-am ascultat...inainte sa-i dau la bebe mancare am mancat un mar si o banana...facand cate ceva prin casa....si a fsot mult mai bine...plus ca dupa am luat pastila...si a fsot bine ca ieri am uitat din cauza ca nu mancasem dimineata...nu e bine luata pe stomacul gol....
...multumesc llui D-zeu ca existi,,,si ca te gandesti la mine trandafir.gif
..multumesc incaodata de sfat...

Mi-au dat lacrimileee.......esti o specioasa stii.......
Ce face puiul azi?....pupe mamy pe el, cred ca e tot o nebunie de miros de laptic, sa stai cu nasul in el! bouncy.gif bouncy.gif bouncy.gif
ninina
QUOTE(USA @ Oct 21 2009, 08:49 PM) *
Mi-au dat lacrimileee.......esti o specioasa stii.......
Ce face puiul azi?....pupe mamy pe el, cred ca e tot o nebunie de miros de laptic, sa stai cu nasul in el! bouncy.gif bouncy.gif bouncy.gif

...Puiul...daca l-ai vedea te-ai topii toata sigur...doarme ca un ingeras....cu manutele sus pe laga cap....mor de dragul lui...este aici aproape de mine ....
..ma mai chinui cu ragaitul cu el.....si se mai chinuie saracu sa faca treaba mare.....dar in rest suntem super bine...zambim si ne iubim.... trandafir.gif
..pupik mare nasica draga partners.gif
USA
QUOTE(ninina @ Oct 21 2009, 09:57 PM) *
...Puiul...daca l-ai vedea te-ai topii toata sigur...doarme ca un ingeras....cu manutele sus pe laga cap....mor de dragul lui...este aici aproape de mine ....
..ma mai chinui cu ragaitul cu el.....si se mai chinuie saracu sa faca treaba mare.....dar in rest suntem super bine...zambim si ne iubim.... trandafir.gif
..pupik mare nasica draga partners.gif

Ideee....ptr ragait.......ridica-l de pe pat si pune-l jos de cateva ori...aceasta miscare, ajuta sa iasa bulinele de aer....
iar depsre cacuta.....pot pune putin varful termometrului la intrare la fundulet, putin nu s aintre.....ii da senzatia sa impinga mai binisor......daca nu iesie...ar trebui parca sa faca de 3 ori pe zii parca acum, asa?.....nu mai stiu......
Off, ingerasul scump.....
ninina
QUOTE(USA @ Oct 21 2009, 09:04 PM) *
Ideee....ptr ragait.......ridica-l de pe pat si pune-l jos de cateva ori...aceasta miscare, ajuta sa iasa bulinele de aer....
iar depsre cacuta.....pot pune putin varful termometrului la intrare la fundulet, putin nu s aintre.....ii da senzatia sa impinga mai binisor......daca nu iesie...ar trebui parca sa faca de 3 ori pe zii parca acum, asa?.....nu mai stiu......
Off, ingerasul scump.....

...te referi sa.l ridic in picioare si sa.l pun iar jos pe pat si tot asa decateva ori...ca nu am inteles....???
...da face de 3 ori si pe noapte si pe zi....doar ca se chinuie putin.....si ma doare sufletul pt el....
...da sa sti ca si mami stia chestia cu termometru cred ca e o metoda mai veche....
...esti dragutza tare...multumesc...si iar multumesc....
USA
QUOTE(ninina @ Oct 21 2009, 10:14 PM) *
...te referi sa.l ridic in picioare si sa.l pun iar jos pe pat si tot asa decateva ori...ca nu am inteles....???
...da face de 3 ori si pe noapte si pe zi....doar ca se chinuie putin.....si ma doare sufletul pt el....
...da sa sti ca si mami stia chestia cu termometru cred ca e o metoda mai veche....
...esti dragutza tare...multumesc...si iar multumesc....

tu in picioare...el pe pat......si i-al in brate asa pe umar......pune-l jos, back.....ca si cum il ridici sa il iei in brate sa te plimbi prin casa..dar, doar il ridici si il pui back jos......usor si gentil.....si repeta de cateva ori......

Iar despre, constipat. nu prea ar trebuii sa fie.... ptr ca sanul are reactie diuretica.....dar pana se regleaza si el.....so, 1st vezi ce papi tu, iti trebuie mai mult fibra din alimente, eventual putin(o lingurita..juma de lingurita..cat poti) ulei extravirigi pe stomacul gol-o zii doua......
Iar despre termometru, e ok...ai grija cum se misca el, sa nu se loveasca....altfel e ok......repet, il pui doar la intrare nu si innauntru....

Cu mult drag, sti doar....
ninina
...azi...am iesit cateva ore cu iubi...doar noi doi...deja imi era dor sa ies din casa...aveam deja 3 saptamani de cand nu am vazut lumea de pe afara...

...cam ciufulita sunt...din cauza ca iubi meu m-.a luat prin surprindere...si nu aveam cand sa ma spal si eu la par sa ma arnajez....dar el ma iubeste si asa in viteza liwlol.gif

natsandrea
ciufulita, neciufulita esti frumoasa mami...foarte frumos gestul lui iubi tau... trandafir.gif
ninina
...inainte de somn....bebe doarme...si eu de plicitiseala fac poze.... liwlol.gif

mir0108
QUOTE(ninina @ Dec 4 2009, 12:07 PM) *
...inainte de somn....bebe doarme...si eu de plicitiseala fac poze.... liwlol.gif

mami!!esti super!!!pari o domnisorica in forma de zile mari...
te intreb cv la profil oFloare1.gif ?
ninina
QUOTE(mir0108 @ Dec 4 2009, 11:11 AM) *
mami!!esti super!!!pari o domnisorica in forma de zile mari...
te intreb cv la profil oFloare1.gif ?

...ooooooooo ce compliment....merci... hug.gif
..domnisora....????...maine ma apropiu mai mult de 30-.....
..da sigur intreaba.ma..... trandafir.gif partners.gif
pupiki multi pt tine si cele doua printese superbe trandafir.gif
anku

Va doresc, cu ocazia sarbatorilor de iarna, tot binele din lume, multa sanatate, ca fara ea nu se poate, bani multi, dorinte implinite, mese bogate, dragoste si iubire fata de cei dragi si apropiati, pace, prosperitate. intelepciune.
anku
QUOTE(ninina @ Dec 4 2009, 09:07 AM) *

ninaesti o frumoasa ca intodeauna...parca acum mai frumoasa sincer...
iti invidiez dar ma bucur ptr tine formele...
va poopam cu drag.... tzuc.gif
ninina
QUOTE(anku @ Dec 20 2009, 12:06 PM) *
Va doresc, cu ocazia sarbatorilor de iarna, tot binele din lume, multa sanatate, ca fara ea nu se poate, bani multi, dorinte implinite, mese bogate, dragoste si iubire fata de cei dragi si apropiati, pace, prosperitate. intelepciune.

...ce dragutza esti frumoasa mea....
..iti multumesc din suflet trandafir.gif trandafir.gif
...la fel iti doresc si tie si familiei tale...tot ce e mai frumos si mai bun din lume.... trandafir.gif

QUOTE(anku @ Dec 20 2009, 12:09 PM) *
ninaesti o frumoasa ca intodeauna...parca acum mai frumoasa sincer...
iti invidiez dar ma bucur ptr tine formele...
va poopam cu drag.... tzuc.gif

....hmmmmmm sa te cred?? tongue.gif
...esti minunata... trandafir.gif
natsandrea

Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.
maria26
QUOTE(ninina @ Oct 29 2009, 09:48 PM) *
...azi...am iesit cateva ore cu iubi...doar noi doi...deja imi era dor sa ies din casa...aveam deja 3 saptamani de cand nu am vazut lumea de pe afara...

...cam ciufulita sunt...din cauza ca iubi meu m-.a luat prin surprindere...si nu aveam cand sa ma spal si eu la par sa ma arnajez....dar el ma iubeste si asa in viteza liwlol.gif

foarte frumos.. se vede ca va iubiti mult... esti o mami fericita.. ai o familie frumoasa smile.gif
ninina
QUOTE(maria26 @ Dec 21 2009, 03:21 PM) *
foarte frumos.. se vede ca va iubiti mult... esti o mami fericita.. ai o familie frumoasa smile.gif

multumim MAria....
..da ne iubim f mult...si suntem fericiti...la fel cum sunteti si voi.... trandafir.gif trandafir.gif pupik si merci de vizita trandafir.gif
maria26
QUOTE(ninina @ Dec 21 2009, 05:06 PM) *
multumim MAria....
..da ne iubim f mult...si suntem fericiti...la fel cum sunteti si voi.... trandafir.gif trandafir.gif pupik si merci de vizita trandafir.gif

sa o tineti tot asa biggrin.gif
Imi30
USA
QUOTE(ninina @ Dec 4 2009, 11:07 AM) *

Pupik maaare la o frumoasaa a frumoaselor......
Craciun Fericit la echipa mea de vis...... acute.gif love1.gif love1.gif love1.gif
roxanne
MiniMe
ninina....te invidiez , sincer , pentru faptul ca arati atat de bine ........ (glumesc , desigur.... ,nu te invidiez , chiar ma bucur ...)
arati foarte foarte bine.....si ce repede parca a trecut timpul....ce mare e printisorul......parca ieri citeam pe aici ca trebuie sa nasteti....si uite...au trecut deja cateva luni.....
ninina
QUOTE(MiniMe @ Dec 22 2009, 01:23 PM) *
ninina....te invidiez , sincer , pentru faptul ca arati atat de bine ........ (glumesc , desigur.... ,nu te invidiez , chiar ma bucur ...)
arati foarte foarte bine.....si ce repede parca a trecut timpul....ce mare e printisorul......parca ieri citeam pe aici ca trebuie sa nasteti....si uite...au trecut deja cateva luni.....

...Hmmmmmmmm mai Minime...cum sa ma invidiezi.....?'tu te-ai uitat in oglinda ce delicata esti???
..multumesc pt complimente si tu esti foarte frumoasa... trandafir.gif
...da prea repede trece timpul..parca as vrea sa.l tin in loc cate putin...deja puiul meu rade , gangureste....mai ai si tu putin pana iti vei tine puiul in brate....sa vezi ce frumos va fi... trandafir.gif
Miha79

Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!

loredana21

andaro
Craciunul este o perioada a anului, in care sa ne amintim de cei la care tinem!
Fie ca zilele si inimile voastre sa fie luminoase!
Fie ca aceasta zi a nasterii Mantuitorului, sa fie plina de speranta si pace pe Pamant!

Craciun Fericit! bye1.gif
Tania_25
aly80r
hanuk26
Craciunul inseamna mai mult decat brazi impodobiti, lumanari aprinse, miros de cozonaci si mere coapte, Craciunul este spiritul dulce al prieteniei, sufletul cald al mamei, al parintilor, al celor dragi care lumineaza tot anul.Este bunatatea, speranta renascuta.Este pace si intelegere...Nu suntem niciodata singuri - acesta este mesajul Craciunului.

Craciun fericit pentru toata lumea!

kerstin09

Sarbatori Fericite,va dorim!!!
maria26
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.