Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Despre Mine
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
ninina
QUOTE(simina_ana @ Sep 9 2009, 03:47 PM) *
Pe burtica.....un pupik....pentru pitic....
Iar pentru mami o floare...

...Multumesc ca esti asa apropae de mine si de inima mea....ca te gandesti la mine....
Esti o persoana minunata si delicata....
un pupik mare si din partea noastra rolleyes.gif floare2.gif

QUOTE(natsandrea @ Sep 9 2009, 04:19 PM) *
ce mai faci, draga mea?
cum te simti? ce face bebe?

Draga mea..suntem bine, sanatosi...chiar acum am venit de la eco....
...inimioara bate bine, sangele la fel....doar ca medicul fiind grabit nu a facut toate masuratorile....
...bebe este pregatit pt a ne intalni...este cu capusorul in jos....
Un pupik mare pt tine si printesa ta frumoasa... floare2.gif floare2.gif
Doraminodora
Scumpa mea, iti doresc o nastere usoara si sa ai curaj.............aveti grija de voi,pupici la un bebe si o mamicuta frumoasa floare2.gif
simina_ana
[quote name='ninina' date='Sep 9 2009, 07:52 PM' post='875171']
...Multumesc ca esti asa apropae de mine si de inima mea....ca te gandesti la mine....
Esti o persoana minunata si delicata....
un pupik mare si din partea noastra rolleyes.gif floare2.gif

Acum e randul meu sa wub.gif
Cum sa nu ma gandesc la tine.....la voi...cand ti-am trait emotiile la VSFM....cand mi-au dat lacrimile de emotii la vestea ca in burtica ta creste o noua viata....
Imi dai voie sa ma numesc un "fel de matusica"?

PS. am vazut ca ai fost la echo...ma bucur ca totul e ok...acum sa ai mai mare grija de tine si de piticut. Incearca sa te odihnesti cat mai mult ... ca peste cateva saptamani o sa-ti doresti asta.....si piticul nu o sa te mai lase... tzuc.gif

Mikaell
QUOTE(ninina @ Sep 9 2009, 06:52 PM) *
Draga mea..suntem bine, sanatosi...chiar acum am venit de la eco....
...inimioara bate bine, sangele la fel....doar ca medicul fiind grabit nu a facut toate masuratorile....
...bebe este pregatit pt a ne intalni...este cu capusorul in jos....

ma bucur mult pt voi ca sunteti bine si ca bebe este pregatit dar trebuie sa iasa la termen smile.gif sa aveti mare grija de voi tzuc.gif
USA
QUOTE(ninina @ Sep 8 2009, 08:07 PM) *
Nasica mea dulce si scumpa...iti multumim...ca ne vizitez si ca te gandesti la noi...esti o pretioasa....
Pupik mare.... partners.gif trandafir.gif
Ai pregatit numele pt bait...ca eu sunt tare intoarsa pe dos...doar daca bebe imi va da vreo ideie cand il voi vedea..ca altfel sunt in pom....?

Off Doamne....scumpa mai estii... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Pai era vorba de Alber sau Eduard......ce facusi cu nasii really?

Ia zii cum te simti azi?...am citit ca ai mers la doctor..iar iti zic, ca nu e bine, app astea fugitive...mie una imi da nervi....eu daca nu veneam cu lista la doctor sa nu uit nimik sa intreb...
Te pupik si pe burtik dulce! partners.gif
ninina
QUOTE(Doraminodora @ Sep 9 2009, 08:38 PM) *
Scumpa mea, iti doresc o nastere usoara si sa ai curaj.............aveti grija de voi,pupici la un bebe si o mamicuta frumoasa floare2.gif

Multumesc tare mult Doraminodora.....esti o dragutza.... trandafir.gif :
...parca ma ia emotiile cand aud "nastere usoara""...pana acum toata lumea zicea"sarcina usoara"....si multumeam fara sa ma gandesc prea mult....dar acum e altfel...se apropie momentul...
Pupik mare mamica draga trandafir.gif

QUOTE(simina_ana @ Sep 9 2009, 09:55 PM) *
Acum e randul meu sa wub.gif
Cum sa nu ma gandesc la tine.....la voi...cand ti-am trait emotiile la VSFM....cand mi-au dat lacrimile de emotii la vestea ca in burtica ta creste o noua viata....
Imi dai voie sa ma numesc un "fel de matusica"?

PS. am vazut ca ai fost la echo...ma bucur ca totul e ok...acum sa ai mai mare grija de tine si de piticut. Incearca sa te odihnesti cat mai mult ... ca peste cateva saptamani o sa-ti doresti asta.....si piticul nu o sa te mai lase... tzuc.gif

DA Simina cum sa nu.....esti o adevarata matusica....care ai grija de surorile mai mici.....sa le incurajezi si sa le dai sfaturile de care au nevoie..... trandafir.gif partners.gif
.....da am fost la eco...dar ieri am fsot iar putin suparata ca medicul a fsot grabit...eeeeeeee asta e...daca inimioara bate...si totul e bine....asa a vazut el...ce sa mai zic...Dumnezeu sa fie cel care are grija de bebe meu...ma rog pt asta...este El este cel mai bun Medic.... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

QUOTE(Mikaell @ Sep 9 2009, 10:05 PM) *
ma bucur mult pt voi ca sunteti bine si ca bebe este pregatit dar trebuie sa iasa la termen smile.gif sa aveti mare grija de voi tzuc.gif

trandafir.gif : partners.gif pupik Mikael..... trandafir.gif

QUOTE(USA @ Sep 9 2009, 10:12 PM) *
Off Doamne....scumpa mai estii... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Pai era vorba de Alber sau Eduard......ce facusi cu nasii really?

Ia zii cum te simti azi?...am citit ca ai mers la doctor..iar iti zic, ca nu e bine, app astea fugitive...mie una imi da nervi....eu daca nu veneam cu lista la doctor sa nu uit nimik sa intreb...
Te pupik si pe burtik dulce! partners.gif

Sunt bine frumoasa mea....
...eeee nu mi-a placut consultia la urgenta dar ce sa fac....
..nu ma mai gandesc la asta ..o sa mai merg peste vreo doua saptamani si gata...DD este alturi de mine si de bebe...nu vreau sa ma stresez... trandafir.gif trandafir.gif
...pai nustiu ce am....ca nu gasesc numele care mi-ar place....as vrea sa aibe si o semnificatie frumoasa....
Acum parca imi place si GAbriel....(om puternic a lui dumnezeu).....este foarte frumoasa semnificatie....este frumos si FAbian...dar nu imi place semnificatie de nici o culaoare....poate il conving pe sot ..sa-l schimbam.... rolleyes.gif
...sper ca pana o sa nasc sa ma hotarasc....
Pupik iubita mea.....si multumesc la DD ca existi trandafir.gif
USA
IASMIN GABRIEL
ninina
QUOTE(USA @ Sep 10 2009, 09:45 PM) *
IASMIN GABRIEL

...da e super...suna frumos....nu prea am auzit de Iasmin....
... trandafir.gif trandafir.gif merci mult Usa partners.gif
USA
QUOTE(ninina @ Sep 11 2009, 11:37 AM) *
...da e super...suna frumos....nu prea am auzit de Iasmin....
... trandafir.gif trandafir.gif merci mult Usa partners.gif

love1.gif love1.gif love1.gif
ssimmona
He he , Ninina! biggrin.gif
Voi avea si eu un Carlos Gabriel! super.gif
Sa ne traiasca Gabrielii! bere.gif
ninina
QUOTE(USA @ Sep 11 2009, 03:31 PM) *
love1.gif love1.gif love1.gif

partners.gif ,,,,cum sa.mi conving sotul sa renunte la FAbian.... laugh.gif ...nu e urat dar nici nu imi place fff mult...
...sau ...sa ii fac placerea si sa renunt eu??? partners.gif

QUOTE(ssimmona @ Sep 11 2009, 03:46 PM) *
He he , Ninina! biggrin.gif
Voi avea si eu un Carlos Gabriel! super.gif
Sa ne traiasca Gabrielii! bere.gif

Ssimo...ai baiat?????
..iti place si tie GAbriel???
ssimmona
QUOTE(ninina @ Sep 11 2009, 03:50 PM) *
partners.gif ,,,,cum sa.mi conving sotul sa renunte la FAbian.... laugh.gif ...nu e urat dar nici nu imi place fff mult...
Ssimo...ai baiat?????
..iti place si tie GAbriel???

Dap .. .am baiat! Tocmai am pus poze cu el!
Am ales Gabriel ieri in masina cand veneam din Mad, fiindca e nume sfant si se preteaza ambelor origini ale bebelusului! rolleyes.gif Nu Gabi sau Gabitza ... nici sa n-aud pe cineva ca-l numeste asa ... oricum noi ii vom spune Carlos! partners.gif
USA
QUOTE(ninina @ Sep 11 2009, 04:50 PM) *

Eu am avut mereu castig de cauza contra sotului.....am lucrat cu tact...am cautat numai exple care stiam ca ii merg la suflet.....in discutii asa din cand in cand....punand punctul pe I...hai ca stii tu cum sa il iei pe iubi.......numa tu sa vrei...... partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
Si o trandafir.gif asa ca de vineri ptr o burtica scumpa!
ninina
QUOTE(ssimmona @ Sep 11 2009, 04:09 PM) *
Dap .. .am baiat! Tocmai am pus poze cu el!
Am ales Gabriel ieri in masina cand veneam din Mad, fiindca e nume sfant si se preteaza ambelor origini ale bebelusului! rolleyes.gif Nu Gabi sau Gabitza ... nici sa n-aud pe cineva ca-l numeste asa ... oricum noi ii vom spune Carlos! partners.gif

...da este un nume frumos...semnificatia lui este"om puternic a lui Dumnezeu" trandafir.gif
...merge foarte bine CArlos GAbirle....sa fie sanatos....si sa-ti aduca numai bucurii... trandafir.gif partners.gif
QUOTE(USA @ Sep 11 2009, 04:19 PM) *
Eu am avut mereu castig de cauza contra sotului.....am lucrat cu tact...am cautat numai exple care stiam ca ii merg la suflet.....in discutii asa din cand in cand....punand punctul pe I...hai ca stii tu cum sa il iei pe iubi.......numa tu sa vrei...... partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
Si o trandafir.gif asa ca de vineri ptr o burtica scumpa!

....da te inteleg....de exemplu si cu GAbriel...i-am citti semnificatia...si i-a palcut enorm....
....o sa mai vad....ca nu sunt persoana care sa stresez...i-am batut doar apropouri....acum ..il las un pic...si iar mai incerc putin...peste ceva timp... tongue.gif
simina_ana
Sa pui poze mai des....ca mai ai asa de putin pana la marea intalnire....4 saptamani.....ce repede a trecut timpul....
Va pupam dulce...
...tu cum te simti? ....psihic ma refer....ai emotii?
ninina
QUOTE(simina_ana @ Sep 14 2009, 11:16 AM) *
Sa pui poze mai des....ca mai ai asa de putin pana la marea intalnire....4 saptamani.....ce repede a trecut timpul....
Va pupam dulce...
...tu cum te simti? ....psihic ma refer....ai emotii?

...multumesc de intrabare.....si ca te gandesti la mine trandafir.gif partners.gif
...sunt bine...nu ma doare nimic...putin picioarele....
....ma gandesc cu teama la nastere.....dar sotul ma sustine foarte mult....tot imi zice ca intra cu mine si ca o sa tipe cu mine deodata liwlol.gif ...iar daca nu il lase sa intre tipa de pe coridor liwlol.gif ....si ma face sa rad...sa nu ma gadesc prea mult la asta....ccand ma vede ca mai am cate o durere prin burtica.....zice...fugim la nascut.....
...cand nu am somn noaptea tot stau si ma gadesc cum o fi.....mie teama ca nu o sa stiu sa.l alaptez.....nu am o teama neaparat pt durere...ca Dumnezeu ma ajuta sa suport...dar am o teama de necunoscut....si eu sunt o fire puternica la primavedere...dar sunt foarte sesibila...nu suport sa tipe cineva la mine....ma gandesc daca asistentele se vor comporta urat cu mine...daca tipa la mine..si eu nustiu cum sa respir..ce sa fac....
...cat despre poze nu am mai facut in ultimul timp....sper sa mai fac cateva ca trece timpul si sa am si de pe ultima suta de metri....sa vad cand il prind pe iubi disponibil.... laugh.gif
....pupik.....frumoasa mea.....hai ca am scris gandurile care ma framanta... trandafir.gif hug.gif hug.gif
USA
Iubitic, sa nu iti fie teama....toate se invata.....iar bb te va ajuta enorm.....restul sarim noi de aici....so...nu mai face griji, esti o mamyca buna sa simte asta pana aici!
simina_ana
QUOTE(ninina @ Sep 14 2009, 09:01 PM) *
...multumesc de intrabare.....si ca te gandesti la mine trandafir.gif partners.gif
....ma gandesc cu teama la nastere.....dar sotul ma sustine foarte mult....tot imi zice ca intra cu mine si ca o sa tipe cu mine deodata liwlol.gif ...iar daca nu il lase sa intre tipa de pe coridor liwlol.gif ....si ma face sa rad...sa nu ma gadesc prea mult la asta....ccand ma vede ca mai am cate o durere prin burtica.....zice...fugim la nascut.....
...cand nu am somn noaptea tot stau si ma gadesc cum o fi.....mie teama ca nu o sa stiu sa.l alaptez.....nu am o teama neaparat pt durere...ca Dumnezeu ma ajuta sa suport...dar am o teama de necunoscut....si eu sunt o fire puternica la primavedere...dar sunt foarte sesibila...nu suport sa tipe cineva la mine....ma gandesc daca asistentele se vor comporta urat cu mine...daca tipa la mine..si eu nustiu cum sa respir..ce sa fac....
...cat despre poze nu am mai facut in ultimul timp....sper sa mai fac cateva ca trece timpul si sa am si de pe ultima suta de metri....sa vad cand il prind pe iubi disponibil.... laugh.gif
....pupik.....frumoasa mea.....hai ca am scris gandurile care ma framanta... trandafir.gif hug.gif hug.gif

Draga mea, daca simti nevoia sa-ti descarci sufletul fa asta....e mai bine....si mie mi-a fost teama de necunoscut.....uffff ce ganduri negre mai aveam si eu....dar uite ca au trecut 9 luni si suntem bine sanatosi....
Si eu la inceput am spus ca nu voi sti sa alaptez, dar nasa mea mi-a spus ca la inceput e greu....mai ales daca faci ragade si te dor sanii.....dar dupa 2 saptamani cand trec si astea....o sa alaptezi fluierand....si asa a fost.....cel mai drag mi-e momentul mesei, cand il pun pe Iancu la san si-l simt cum se agata de mine si ma mangaie.....intr-un fel mi-e ciuda ca trebuie sa fac si diversificarea....dar asta-i mersul firii....si nu am ce face....probabil ca voi plange cand va veni vremea intarcatului.....
Cat despre alaptat vezi aici http://www.youtube.com/results?search_quer..._type=&aq=f
Eu azi le-am gasit din intamplare.....ce bine ar fi fost sa stiu de la inceput....dar pana la urma m-am descurcat....dar mi-ar fi placut sa stiu din vreme cum se face....sper sa-ti fie de folos....
Momentul nasterii.....hmm..Dumnezeu va fi alaturi de tine si de bebelus....si bineinteles de tati liwlol.gif ca si el are nevoie de incurajari nu???
Te pup dulce....iar pe piticul din burtica abia asteptam sa-l smotocim....
meaw_ela
eu de cate ori intru la tine ,a apuc de citit si cand vreau sa scriu ceva sunt chemata la " apel" si uite asa raman nescrise toate dorintzele mele de bine pentru voi- pentru burticutz frumos si drag - esti o comoara de fata- mi-ai placut de la primele tale postari... iti doresc numai fericire si dragoste frumoaso! Si sa nu-ti fie frica de acest miracol - si nu lasa pe nimeni sa-ti umbreasca acea zi minunata in care minunea din tine- minunea voastra - va veni pe lume! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
ninina
QUOTE(USA @ Sep 14 2009, 08:08 PM) *
Iubitic, sa nu iti fie teama....toate se invata.....iar bb te va ajuta enorm.....restul sarim noi de aici....so...nu mai face griji, esti o mamyca buna sa simte asta pana aici!

...Doamne ce bine imi fac cuvintele voastre...imi ung sufeltul cu alifie.....
....sunteti minunate.... trandafir.gif
Usa...Duumnezeu sa iti dea tot ce e mai bun....pt ca esti speciala trandafir.gif

QUOTE(simina_ana @ Sep 14 2009, 08:42 PM) *
Draga mea, daca simti nevoia sa-ti descarci sufletul fa asta....e mai bine....si mie mi-a fost teama de necunoscut.....uffff ce ganduri negre mai aveam si eu....dar uite ca au trecut 9 luni si suntem bine sanatosi....
Si eu la inceput am spus ca nu voi sti sa alaptez, dar nasa mea mi-a spus ca la inceput e greu....mai ales daca faci ragade si te dor sanii.....dar dupa 2 saptamani cand trec si astea....o sa alaptezi fluierand....si asa a fost.....cel mai drag mi-e momentul mesei, cand il pun pe Iancu la san si-l simt cum se agata de mine si ma mangaie.....intr-un fel mi-e ciuda ca trebuie sa fac si diversificarea....dar asta-i mersul firii....si nu am ce face....probabil ca voi plange cand va veni vremea intarcatului.....
Cat despre alaptat vezi aici http://www.youtube.com/results?search_quer..._type=&aq=f
Eu azi le-am gasit din intamplare.....ce bine ar fi fost sa stiu de la inceput....dar pana la urma m-am descurcat....dar mi-ar fi placut sa stiu din vreme cum se face....sper sa-ti fie de folos....
Momentul nasterii.....hmm..Dumnezeu va fi alaturi de tine si de bebelus....si bineinteles de tati liwlol.gif ca si el are nevoie de incurajari nu???
Te pup dulce....iar pe piticul din burtica abia asteptam sa-l smotocim....

Simina.....multumesc din sufelt pt incurajari.....
...sigur ca ma voi descurca......in caz ca nu aici sunteti....si ma bucur ca ma ajutati... trandafir.gif trandafir.gif
multumesc incaodata......
... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
..deci sunt o feriicta ca v-am descoperit mai repede..... floare2.gif
QUOTE(meaw_ela @ Sep 14 2009, 09:00 PM) *
eu de cate ori intru la tine ,a apuc de citit si cand vreau sa scriu ceva sunt chemata la " apel" si uite asa raman nescrise toate dorintzele mele de bine pentru voi- pentru burticutz frumos si drag - esti o comoara de fata- mi-ai placut de la primele tale postari... iti doresc numai fericire si dragoste frumoaso! Si sa nu-ti fie frica de acest miracol - si nu lasa pe nimeni sa-ti umbreasca acea zi minunata in care minunea din tine- minunea voastra - va veni pe lume! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif

Ela.....frumoasa fata....iti multumesc pt cuvintele frumoase.... floare2.gif
....te imbratisez si ii pupik cu drag pe puisorii tai pretiosi floare2.gif trandafir.gif

USA
Tu aduci jumatate din ceea simti de la mine! partners.gif partners.gif
perla163
floare2.gif draga mea NININA,.............am vazut ca ai teama de ce vei face cand va fi momentul nasterii,e normal sa ai teama,cred ca oricine se teme dar eu iti zic sa nu te mai gandesti cum vafi ,gandeste-.te doar la momentul cand iti vei tine puiutul mult asteptat in brate,restul va veni de la sine................va pupik duuulce si iti urez nastere usoara si sa stii ca eu sunt langa tine cu gandul.................cam pe cand ,il astepti pe BB?????? partners.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(perla163 @ Sep 16 2009, 10:41 PM) *
floare2.gif draga mea NININA,.............am vazut ca ai teama de ce vei face cand va fi momentul nasterii,e normal sa ai teama,cred ca oricine se teme dar eu iti zic sa nu te mai gandesti cum vafi ,gandeste-.te doar la momentul cand iti vei tine puiutul mult asteptat in brate,restul va veni de la sine................va pupik duuulce si iti urez nastere usoara si sa stii ca eu sunt langa tine cu gandul.................cam pe cand ,il astepti pe BB?????? partners.gif tzuc.gif

...frumoasa mea Perla...mi-ai lipsit destul de mult..... trandafir.gif trandafir.gif
...noi suntem bine....bebe se joaca tare mult ma impinge zici ca vrea sa iasa prin piele.... trandafir.gif
...mersi de incurajari floare2.gif floare2.gif floare2.gif
...pai bebe pe 10 octombrie are 40 de sptamani.....acum sa vedem cand vrea el sa vina afara...si cand vrea DD....
tu ce mai faci?? cum a fost in vacanta?? floare2.gif
...multumesc ca esti altauri de mine.... floare2.gif
Alondra
Si poze cu burtica in ultima luna cand ne mai arati? biggrin.gif
pysypisi
QUOTE(ninina @ Sep 14 2009, 09:01 PM) *

Buna iubita mea Ninina,ce repede mai trece timpul...parca mai ieri povesteai cu noi la VSM ca abia astepti sa vezi II liniute si uite ca mai ai putin si ai sa-ti vezi si puiutul si ai sa il tii in brate...Cat despre teama pe care o ai mi se pare normal....dar eu sunt sigura ca Dumnezeu va fi alaturi de tine si-ti va dicta exact ce trebuie sa faci ca puitul tau sa se nasca cu bine :floare2:Curaj iubita,sunt sigura ca vei fi puternica si totul o sa fie ok.Va pupik pe amandoi dulce,dulce si sa stii ca si numele de Fabian este frumos si foarte deosebit,eventual al doilea nume poate fi a uniu sfant.Mult succes si nastere usoara,mamico floare2.gif floare2.gif floare2.gif
giulia_0319
burtica frumoasa suntem si noi alaturi de tine...inca putin si urmeaza marea intalnire!
teama pe care o simti e normala, cu toate am trecut prin asta...dar roaga-te mult...si ai incredere...totul va fi ok...iar in acele momente bb te va indruma ce si cum trebuie sa faci!
mii de pupici!

ps: care e secretul "ingrasarii" tale? anima1.gif ca eu am pus 25 de kg in timpul sarcinii(eram cat un tanc rusesc doh.gif )...iar tie doar burtica ti-a crescut! felicitari, frumoaso!
ninina
QUOTE(Alondra @ Sep 17 2009, 12:27 PM) *
Si poze cu burtica in ultima luna cand ne mai arati? biggrin.gif

Ramona ....sper ca azi sau maine sa fac si eu ceva poze...si eu ma gandeam sa am niste poze din luna a 9-a....dar mi-a facut sotul in graba vreo doua si sunt in ceata s-a grabit....
...pupik mare trandafir.gif trandafir.gif

QUOTE(pysypisi @ Sep 17 2009, 12:28 PM) *
Buna iubita mea Ninina,ce repede mai trece timpul...parca mai ieri povesteai cu noi la VSM ca abia astepti sa vezi II liniute si uite ca mai ai putin si ai sa-ti vezi si puiutul si ai sa il tii in brate...Cat despre teama pe care o ai mi se pare normal....dar eu sunt sigura ca Dumnezeu va fi alaturi de tine si-ti va dicta exact ce trebuie sa faci ca puitul tau sa se nasca cu bine :floare2:Curaj iubita,sunt sigura ca vei fi puternica si totul o sa fie ok.Va pupik pe amandoi dulce,dulce si sa stii ca si numele de Fabian este frumos si foarte deosebit,eventual al doilea nume poate fi a uniu sfant.Mult succes si nastere usoara,mamico floare2.gif floare2.gif floare2.gif

Pysy....a trecut timpul tare repede ...este adevarat...si pt la mine la fel...
...ma bucur ca te gandesti la mine....si iti multumesc pentru incurajari......
...sunt sigura ca intr-o zi cat de curand voi fi si eu la fel de aproape de tine si puiul tau.....
Pupik trandafir.gif

QUOTE(giulia_0319 @ Sep 17 2009, 01:20 PM) *
burtica frumoasa suntem si noi alaturi de tine...inca putin si urmeaza marea intalnire!
teama pe care o simti e normala, cu toate am trecut prin asta...dar roaga-te mult...si ai incredere...totul va fi ok...iar in acele momente bb te va indruma ce si cum trebuie sa faci!
mii de pupici!
ps: care e secretul "ingrasarii" tale? anima1.gif ca eu am pus 25 de kg in timpul sarcinii(eram cat un tanc rusesc doh.gif )...iar tie doar burtica ti-a crescut! felicitari, frumoaso!

Giuli...... trandafir.gif partners.gif imi era dor de tine...de cuvintele tale pline de farmec.... partners.gif
...asa fac mereu ma rog la Dumnezeu sa.i dea sanatate puiului si sa fie cu mine la nastere.... trandafir.gif
...cat despre secret....hmmmmm....mananc mmulte cerdeturi..fructe si zarzavaturi din plin...seara doar fructe.... floare2.gif ...nu mananc intre mese...desi am vreo 4 mese pe zi....
perla163
QUOTE(ninina @ Sep 17 2009, 10:39 AM) *
...frumoasa mea Perla...mi-ai lipsit destul de mult..... trandafir.gif trandafir.gif
...noi suntem bine....bebe se joaca tare mult ma impinge zici ca vrea sa iasa prin piele.... trandafir.gif
...mersi de incurajari floare2.gif floare2.gif floare2.gif
...pai bebe pe 10 octombrie are 40 de sptamani.....acum sa vedem cand vrea el sa vina afara...si cand vrea DD....
tu ce mai faci?? cum a fost in vacanta?? floare2.gif
...multumesc ca esti altauri de mine.... floare2.gif

pai de acum trebuie sa ai gentuta de maternitate mereu pregatita,ca nu se stie cand BB vrea sa va cunoasca!!!!!!!!!!!!ABIA ASTEPTA SA NE ADUCI POZE CU PIUTUL TAU IN BRATE!!!!!!!!!!!!
eu ce sa fac,am fost in concediu,dar am venit mai obosita decat am plecat,ca am avut multa treaba cu casa,abia acum am reusit s-o acoperim si am dat comanda de geamuri si a foat ,multa alergatura.............in rest tot astept s sper barzuca aia,poate acuma cand o eliberezi tu,o convingi sa vina si pe la mine tongue.gif ..............te pupik dulce si DD sa va aibe in paza mereu!!!!!!!!!! tzuc.gif
ninina
QUOTE(perla163 @ Sep 17 2009, 04:17 PM) *
pai de acum trebuie sa ai gentuta de maternitate mereu pregatita,ca nu se stie cand BB vrea sa va cunoasca!!!!!!!!!!!!ABIA ASTEPTA SA NE ADUCI POZE CU PIUTUL TAU IN BRATE!!!!!!!!!!!!
eu ce sa fac,am fost in concediu,dar am venit mai obosita decat am plecat,ca am avut multa treaba cu casa,abia acum am reusit s-o acoperim si am dat comanda de geamuri si a foat ,multa alergatura.............in rest tot astept s sper barzuca aia,poate acuma cand o eliberezi tu,o convingi sa vina si pe la mine tongue.gif ..............te pupik dulce si DD sa va aibe in paza mereu!!!!!!!!!! tzuc.gif

Perla draga....chiar si noi suntem tot pe la geamuri...au venit de la doua firme sa ne i-a masuratorile....si maine cred ca o s vina de la alta...sunt asa scumpe.....
...voi cat ati platit????
..si cum le faceti pe alb sau colorate???
perla163
QUOTE(ninina @ Sep 17 2009, 04:46 PM) *
Perla draga....chiar si noi suntem tot pe la geamuri...au venit de la doua firme sa ne i-a masuratorile....si maine cred ca o s vina de la alta...sunt asa scumpe.....
...voi cat ati platit????
..si cum le faceti pe alb sau colorate???

noi geamurile le-am comandat inafara stejar auriu si inauntru albe,si am platit pe 13 geamuri(din care 3 mici) si 3 usi la balcon,3200 euro.............cum ti se pare???? am un nr de telefon daca vrei,doar ca nu stiu daca merg pana acolo la voi!!!!!!!pupik
Miha79
Buna frumoaso trandafir.gif ............am trecut pe la tine sa te salut , ce repede trece timpul in curand o sa aduci pe lume un bebe frumos sa-ti ajute DD sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos partners.gif
ti-am vazut si pozele esti o frumoasa si cu burtica partners.gif ,te pup si ai grija de tine tzuc.gif hug.gif
ninina
QUOTE(perla163 @ Sep 17 2009, 10:48 PM) *
noi geamurile le-am comandat inafara stejar auriu si inauntru albe,si am platit pe 13 geamuri(din care 3 mici) si 3 usi la balcon,3200 euro.............cum ti se pare???? am un nr de telefon daca vrei,doar ca nu stiu daca merg pana acolo la voi!!!!!!!pupik

Perla....eu nustiu exact cate geamuri avem...dar avem 3 la salon foarte mari numai alea sunt de 12 metri patrati....plus una intrare dubla una in spate si una la balcon....cam vreo 10 geamuri fara alea de la salon...plus de la doua bai....si ne.au cerut 3700 tto asa pe stejar auriu pe dinafara si alb pe dinauntru....acum am gasit la prtul asta care ne face pe abele parti stejar la pretul de 3700....doar ca la feratarie dau garantie doar 3 sani..pe cand in alta parte dau 10 ani...si astea se strica cel mai repde.... trandafir.gif trandafir.gif

QUOTE(Miha79 @ Sep 18 2009, 11:13 AM) *
Buna frumoaso trandafir.gif ............am trecut pe la tine sa te salut , ce repede trece timpul in curand o sa aduci pe lume un bebe frumos sa-ti ajute DD sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos partners.gif
ti-am vazut si pozele esti o frumoasa si cu burtica partners.gif ,te pup si ai grija de tine tzuc.gif hug.gif

Miha esti o dragutza ca intodeauna....iti multumesc pt cuvintele tale frumoase..... trandafir.gif trandafir.gif
..pupik pt tine si puii tai trandafir.gif trandafir.gif
...mai avem putin pana la intalnire...doar ca putinul trece parca din ce in ce mai greu.... trandafir.gif
Miha79
QUOTE(ninina @ Sep 18 2009, 10:32 AM) *
Miha esti o dragutza ca intodeauna....iti multumesc pt cuvintele tale frumoase..... trandafir.gif trandafir.gif
..pupik pt tine si puii tai trandafir.gif trandafir.gif
...mai avem putin pana la intalnire...doar ca putinul trece parca din ce in ce mai greu.... trandafir.gif

asa e cand astepti ceva cu nerabdare parca timpul trece din ce in ce mai greu sau parca sta pe loc .............dar o sa treaca si o sa te vedem in curand mamica fericita cu bebe in brate ..........Doamne ajuta !
perla163
pai mi se pare acceptabil pretul,nici la noi nu se gaseste cu mai putin...............la noi o sa fie gata pe 30 sept,cum am poze o sa-ti trimit daca vrei.pupik trandafir.gif
ninina
..cateva poze de ieri....
..nustiu de ce nu sunt foarte clare....trebuie sa verific putin aparatul...
...burticutza la 36 saptamani si 5 zile...

..cu mami imbracata tarancutza....

Alondra
Gata, m-am delectat cu burtica de Ninina!
Oricum, mai asteptam poze si spre final, sa nu ne lasi asa...pray.gif
Pupici pt gravida.gif si mamica! tzuc.gif tzuc.gif
ninina
...deja ma vad ca un tanc..de simnt nu ma simnt prea mare...dar cand ma vad in poze. sad.gif ..si la fata deja m-am schimbat... sad.gif

ninina
QUOTE(Alondra @ Sep 20 2009, 11:12 AM) *
Gata, m-am delectat cu burtica de Ninina!
Oricum, mai asteptam poze si spre final, sa nu ne lasi asa...pray.gif
Pupici pt gravida.gif si mamica! tzuc.gif tzuc.gif

....DA...RAmo...maine fac 37 de saptamani....
..sper sa mai pun ceva poze....mai am vreo doua de la plimbare de ieri...am fsot pe dealuri....
..dar ma vad deja urata... sad.gif ...o sa-mi treaca mie si starea asta....
..pupik Ramo... floare2.gif
Alondra
QUOTE(ninina @ Sep 20 2009, 11:15 AM) *
....DA...RAmo...maine fac 37 de saptamani....
..sper sa mai pun ceva poze....mai am vreo doua de la plimbare de ieri...am fsot pe dealuri....
..dar ma vad deja urata... sad.gif ...o sa-mi treaca mie si starea asta....
..pupik Ramo... floare2.gif

Chiar nu stiu de ce zici ca esti urata mami! unsure.gif
Nu vad nicio schimbare, decat ca ai burtica! Sper sa-ti treaca , sunt stari de graviduta doar! hug.gif
dyana
QUOTE(ninina @ Sep 20 2009, 11:12 AM) *
...deja ma vad ca un tanc..de simnt nu ma simnt prea mare...dar cand ma vad in poze. sad.gif ..si la fata deja m-am schimbat... sad.gif

Glumesti nu? ohmy.gif Chiar inainte sa citesc postul asta, uitandu-ma peste poze ma minunam cat esti de firava ...doar burtica e de tine partners.gif
Ieri am vazut-o si pe Simona: alt firisor de iarba...

Fotografiile tale imi amintesc de unele vechi, de-ale bunicii... rolleyes.gif partners.gif
gabrielle2003
ninia suteti superbi toti............... trandafir.gif trandafir.gif
si in legatura cu tancul................te inseli
arati ft ft bine
te-ai facut si mai frumoasa asa pt baietelul care vine jucaus.gif

va pupam dulce dulce gravida.gif
ninina
QUOTE(Alondra @ Sep 20 2009, 11:17 AM) *
Chiar nu stiu de ce zici ca esti urata mami! unsure.gif
Nu vad nicio schimbare, decat ca ai burtica! Sper sa-ti treaca , sunt stari de graviduta doar! hug.gif

partners.gif partners.gif ...asa o fi.... tzuc.gif

QUOTE(dyana @ Sep 20 2009, 11:22 AM) *
Glumesti nu? ohmy.gif Chiar inainte sa citesc postul asta, uitandu-ma peste poze ma minunam cat esti de firava ...doar burtica e de tine partners.gif
Ieri am vazut-o si pe Simona: alt firisor de iarba...

Fotografiile tale imi amintesc de unele vechi, de-ale bunicii... rolleyes.gif partners.gif

...merci Diana...dar am momente cand ma uit in oglinda si parca vad cate un rid....si parca acum le vad mai mari....si poate ma intelegi.... sad.gif
..dar o sa-mi treaca cand il voi vedea pe bebe...o sa ma intereseze mai putin asta... trandafir.gif
...Am vazut pozele cu Ssimona....ma bucur mult pt voi....sa sti ca azi noapte te-am visat....probabil din cauza pozelor...parca ne intalnisem in Herastrau.... laugh.gif
...toata noaptea am visat cu fete de pe forum.... trandafir.gif
partners.gif

QUOTE(gabrielle2003 @ Sep 20 2009, 11:29 AM) *
ninia suteti superbi toti............... trandafir.gif trandafir.gif
si in legatura cu tancul................te inseli
arati ft ft bine
te-ai facut si mai frumoasa asa pt baietelul care vine jucaus.gif

va pupam dulce dulce gravida.gif

Gabrielle ....hainele care le am pe mine..sunt cele care le luam inainte....poate si de aia cand ma vad in ele mi se pare ca sunt exagerata....eu am doar vreo 3 tricouri pt gravide..restul am purtat hainele mele dinainte..putin mai stranse ....se vede....
..blugii care sunt cu talie joasa inca ii mai pot lua....
..merci...si pupik tie si lui CAsina partners.gif
ninina
...ieri la plimbare.....

...ma jucam cu bebe tongue.gif

...iubi meu...fericit....ca un copil...

...noi doi si bebe.....
dyana
QUOTE(ninina @ Sep 20 2009, 11:45 AM) *
partners.gif partners.gif ...asa o fi.... tzuc.gif
...merci Diana...dar am momente cand ma uit in oglinda si parca vad cate un rid....si parca acum le vad mai mari....si poate ma intelegi.... sad.gif
..dar o sa-mi treaca cand il voi vedea pe bebe...o sa ma intereseze mai putin asta... trandafir.gif
...Am vazut pozele cu Ssimona....ma bucur mult pt voi....sa sti ca azi noapte te-am visat....probabil din cauza pozelor...parca ne intalnisem in Herastrau.... laugh.gif
...toata noaptea am visat cu fete de pe forum.... trandafir.gif
partners.gif
Gabrielle ....hainele care le am pe mine..sunt cele care le luam inainte....poate si de aia cand ma vad in ele mi se pare ca sunt exagerata....eu am doar vreo 3 tricouri pt gravide..restul am purtat hainele mele dinainte..putin mai stranse ....se vede....
..blugii care sunt cu talie joasa inca ii mai pot lua....
..merci...si pupik tie si lui CAsina partners.gif

riduri... au si barbatii, si in mod sigur nu de la sarcina wink.gif Nu te mai gandi atata la asta, faci mai multe:hug: Iar de scapat, nu scapa nimeni de trecerea timpului. Iar eu nu cred ca tu nu poti fi multumita de realizarile tale de pana acum. partners.gif

Cred ca nici macar o pusca nu incape in hainutele tale, dar un tanc doh.gif smile.gif
ninina
QUOTE(dyana @ Sep 20 2009, 02:28 PM) *
riduri... au si barbatii, si in mod sigur nu de la sarcina wink.gif Nu te mai gandi atata la asta, faci mai multe:hug: Iar de scapat, nu scapa nimeni de trecerea timpului. Iar eu nu cred ca tu nu poti fi multumita de realizarile tale de pana acum. partners.gif

Cred ca nici macar o pusca nu incape in hainutele tale, dar un tanc doh.gif smile.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...hai ca mai facut sa rad.... tongue.gif
...multumita sunt...vai nu as putea spune ca nu....
..mai am putin si implinesc 28 de ani...nu imi vine sa cred.....prea repede trece timpul..... trandafir.gif
mamiralu
esti superbaaaaaaaa dar ..... spada.gif nu ai voie pe tocuri notworthy.gif
Mikaell
QUOTE(ninina @ Sep 20 2009, 11:09 AM) *
..cateva poze de ieri....
..nustiu de ce nu sunt foarte clare....trebuie sa verific putin aparatul...
...burticutza la 36 saptamani si 5 zile...

sunteti doi frumosi,in curand o sa fiti trei frumosi smile.gif tzuc.gif

QUOTE(ninina @ Sep 20 2009, 11:12 AM) *

draga mea ,nu te mai stresa atata...nu esti deloc grasa,in burtica ta e doar bebe si a crescut si el mare,dar in curand se va naste si o sa redevi asa cum ai fost o "slabanoaga" biggrin.gif si o sa te bucuri de minunatia ta tzuc.gif
QUOTE(ninina @ Sep 20 2009, 12:31 PM) *
...ieri la plimbare.....

.esti o frumoasa si peisajul e superb smile.gif

..noi doi si bebe.....

poza asta imi place tare mult smile.gif
Alondra
QUOTE(ninina @ Sep 20 2009, 12:31 PM) *

Foarte duioasa poza asta! wub.gif
gabrielle2003
ninia sunteti superbi
si chiar tu spui k ai purtat toate hainele dinainte...............atunci de ce te plangi k esti mare?
vrei sa vezi cum aratam eu la 37 de sapt? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif si atunci vei spune k esti o norocoasa
eu am pus 23 kg................... hi.gif si am nascut la 38 de sapt k daca stateam cat dorea casianu'................nu ma mai ridicam liwlol.gif

si sa nu uiti k ridurile la femei sunt ft ft sexi yes.gif
ninina
QUOTE(mamiralu @ Sep 20 2009, 04:33 PM) *
esti superbaaaaaaaa dar ..... spada.gif nu ai voie pe tocuri notworthy.gif

partners.gif trandafir.gif ...nu mai gaseam ce sa imi mai pun...eeeeeee....nu aveau tocul prea mare...imi era frica sa nu rup tocurile ca erau subtiri laugh.gif ...ca la o pereche am rupt tocurile... wife.gif

QUOTE(Mikaell @ Sep 20 2009, 05:03 PM) *
sunteti doi frumosi,in curand o sa fiti trei frumosi smile.gif
draga mea ,nu te mai stresa atata...nu esti deloc grasa,in burtica ta e doar bebe si a crescut si el mare,dar in curand se va naste si o sa redevi asa cum ai fost o "slabanoaga" biggrin.gif si o sa te bucuri de minunatia ta tzuc.gif

poza asta imi place tare mult smile.gif

multumesc Mikael draga mea....de complimente si sfaturi.... trandafir.gif : partners.gif
..azi am terminat cu 37 de saptamani.... rolleyes.gif

QUOTE(Alondra @ Sep 20 2009, 05:59 PM) *
Foarte duioasa poza asta! wub.gif

laugh.gif ...da....se vede si bebe mai bine.... laugh.gif liwlol.gif

QUOTE(gabrielle2003 @ Sep 20 2009, 06:34 PM) *
ninia sunteti superbi
si chiar tu spui k ai purtat toate hainele dinainte...............atunci de ce te plangi k esti mare?
vrei sa vezi cum aratam eu la 37 de sapt? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif si atunci vei spune k esti o norocoasa
eu am pus 23 kg................... hi.gif si am nascut la 38 de sapt k daca stateam cat dorea casianu'................nu ma mai ridicam liwlol.gif

si sa nu uiti k ridurile la femei sunt ft ft sexi yes.gif

...dar acum esti slaba si frumoasa foc.....
..la 38???? si ai nascut baiat........aaaaaaaa dar tu ai vrut asa nu..? ca ai facut cezariana, nu?
..ce simpatica esti...cica ridurile sunt sexi.... liwlol.gif ....asa o sa ma uit in oglinda...si cand vad cate un rid mai nou..o zic ca am devenit mai sexy liwlol.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.