Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Excursiile Noastre
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Sara1
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
USA
Foarte frumos.....daca Babys e toata in pirati..imi imaginez ce a fost pe ai tai!!1 tzuc.gif
Sara1
QUOTE(USA @ Jul 22 2009, 11:37 AM) *
Foarte frumos.....daca Babys e toata in pirati..imi imaginez ce a fost pe ai tai!!1 tzuc.gif

Da, iti dai seama! Si avem nu stiu cite carti cu Piratii din Caraibe si le toot citim si nu ne mai saturam! Deci erau pregatiti cu toate informatiile necesare! bananab.gif Pupici lui Babys ! wub.gif
USA
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 09:42 PM) *
Da, iti dai seama! Si avem nu stiu cite carti cu Piratii din Caraibe si le toot citim si nu ne mai saturam! Deci erau pregatiti cu toate informatiile necesare! bananab.gif Pupici lui Babys ! wub.gif

Si Babys la Tom mai ales....dar si la David....ca e un delicios....
Azi Babys e in rockita rosie si codite impletite la Daily-care..imi venea sa o mananc de dimineata de drag!
Nu stiu daca ai citit treaba cu "sssss"-ul(s de la sarpe) la cafea.....inca ne distram pe treaba asta! partners.gif
Sara1
QUOTE(kerstin09 @ Jul 22 2009, 11:36 AM) *
Superrrrr de frumos acolo la voi....si nazdravanei tai sunt frumusei foc... trandafir.gif tzuc.gif hug.gif

Multumesc, iubita, mami de doua printese, care mai de care mai frumoasa si mai scumpa! wub.gif
Sara1
QUOTE(USA @ Jul 22 2009, 11:52 AM) *
Si Babys la Tom mai ales....dar si la David....ca e un delicios....
Azi Babys e in rockita rosie si codite impletite la Daily-care..imi venea sa o mananc de dimineata de drag!
Nu stiu daca ai citit treaba cu "sssss"-ul(s de la sarpe) la cafea.....inca ne distram pe treaba asta! partners.gif

Pai sa-i pap eu coditele! Si acu' zbor la cafea sa citesc si sa ma amuz si eu!
USA
QUOTE(USA @ Jul 21 2009, 05:03 PM) *
Buna dimineata la noi/ziua la voi!

Sa va zic una faza de aseara........
Dupa ce termin de pregatit fata de nani...las pe sot sa adoarma copilul sa fac si eu repede un dus.......buun...fac dusul...ies...si zic in gandul meu...nu baga nimeni de seama daca trag si o stire asa in fuga la TV......usile intre dormitoare deschise.....eu la noi in dormitor la TV..sotul cu fata la ea in camera.....
La un moment dat tot aud..."ssssss"....."ssss" de la fata din camera.. unsure.gif ....imi zic "iar nu vrea sa adoarma minunea..si tac'su o sssss-e sa taca din gurita si adoarma"...era deja vreo 9.45Pm.....zic "nu ma duc sa vad....ca daca ma simte Babys face mai rau show".....dupa ceva clipe..iar..."Sssss"(s de la soarice) de la fata din camera.....ma ridic si merg tiptil catre camera sa vad cei....cand ce credeti.....Babys tot zicea "sssss" la tac'su care sforaia usor si ea nu putea sa adoarma liwlol.gif liwlol.gif doh.gif doh.gif ........am ras infundat cu lacrimi..de nu puteam sa imi revin..... doh.gif

Plus aseara...Babys a aranjat masa de cina(farfuriile mai bine...restul cu ajutor de la mamy).....am fost atat de surprinsaa! blush.gif blush.gif blush.gif



QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 10:17 PM) *
Pai sa-i pap eu coditele! Si acu' zbor la cafea sa citesc si sa ma amuz si eu!

G.Raluca
Foarte frumos in excursie cu voi,Sara draga! partners.gif
Pupici baieteilor si mamicii lor minunate! tzuc.gif

mir0108
salut ,excursionistilor! tzuc.gif

sara ,sunt niste comori baietii tai floare2.gif ....tare frumoasa excursia asta...si va prinde bine si voua ,adultilor doh.gif cum altfel ai fi vazut piratii,nu? tongue.gif

si ma bucur ca sunteti sanatosi toti,ca a trecut raceala.... tzuc.gif
Sara1
QUOTE(G.Raluca @ Jul 22 2009, 12:25 PM) *
Foarte frumos in excursie cu voi,Sara draga! partners.gif
Pupici baieteilor si mamicii lor minunate! tzuc.gif

Pupicei si voua, fete frumoase! Incercam si noi sa tinem pasul cu drumetiile voastre! partners.gif

QUOTE(mir0108 @ Jul 22 2009, 12:28 PM) *
salut ,excursionistilor! tzuc.gif

sara ,sunt niste comori baietii tai floare2.gif ....tare frumoasa excursia asta...si va prinde bine si voua ,adultilor doh.gif cum altfel ai fi vazut piratii,nu? tongue.gif

si ma bucur ca sunteti sanatosi toti,ca a trecut raceala.... tzuc.gif

Da scumpa mea, cind vine week-endul, al mare sare din pat cit ce a facut ochi si se imbraca din cap pina in picioare, cu pantofi cu tot si incepe: "unde mergem azi? Mergem undeva azi? Da' cind mergem? " Si uite asa, pina iti trece de facut curat, spalat, gatit si te imbraci si te duci cit vezi cu ochii, numai sa taca din gura! doh.gif Iar la sfirsit, inevitabil, tragem de ei si ei se intind ca plastelina doar doar mai stam putin!
Raceala e mult mai bine la ei- au un tratament baban de alergii, dar nu ma mai lasa pe mine! Dar eu o duc pe picioare, ca deh...n-am incotro!
Dar toate excusriile noastre la un loc, nu sunt ca cea de pe Transfagarasan a voastra! Pupici la frumuseti! tzuc.gif
Sara1
USA draga, fazele astea sunt delicioase si ar fii bine sa le scrii undeva, ca sa ti le aduci aminte peste ani! (zic eu, dar nici eu nu o fac). wub.gif
mir0108
sara...esti o luptatoare tzuc.gif ...si cum ai putea sa stai la pat cand nazdravanii abia asteapta sa iesiti...

nasoala faza cu alergiile...ani de zile in urma, nu aveam habar ce sunt alea alergii...nu se plangea nimeni...iar acum!muuulta lume se plange de ele..in general ,in anturajul meu ,copiii si femeile...barbati chiar nu stiu sa aiva probleme rolleyes.gif

speram sa fie bine cu copilasii tai si sa treaca ... tzuc.gif
Sara1
QUOTE(mir0108 @ Jul 22 2009, 12:47 PM) *
sara...esti o luptatoare tzuc.gif ...si cum ai putea sa stai la pat cand nazdravanii abia asteapta sa iesiti...

nasoala faza cu alergiile...ani de zile in urma, nu aveam habar ce sunt alea alergii...nu se plangea nimeni...iar acum!muuulta lume se plange de ele..in general ,in anturajul meu ,copiii si femeile...barbati chiar nu stiu sa aiva probleme rolleyes.gif

speram sa fie bine cu copilasii tai si sa treaca ... tzuc.gif


Da, ai dreptate! Cind eram eu in Romania, nici macar nu cred ca auzisem cuvintul alergii! Iar acum, mai toata lumea are macar cite o eczema pe piele aparuta ca o reactie alergica la ceva. Ufff! Nebunie curata! Chiar si al meu sot, a inceput de anul trecut sa aibe alergii si il ustura si maninca ochii. Deci nici chiar ei nu sunt scutiti! Ce s-o fii schimbat???
SI partea nasoala cu alergiile este ca te pot pocni oriunde si la orice virsta si nu prea ai ce face! crybaby.gif
laura83
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 10:56 PM) *
Da, ai dreptate! Cind eram eu in Romania, nici macar nu cred ca auzisem cuvintul alergii! Iar acum, mai toata lumea are macar cite o eczema pe piele aparuta ca o reactie alergica la ceva. Ufff! Nebunie curata! Chiar si al meu sot, a inceput de anul trecut sa aibe alergii si il ustura si maninca ochii. Deci nici chiar ei nu sunt scutiti! Ce s-o fii schimbat???
SI partea nasoala cu alergiile este ca te pot pocni oriunde si la orice virsta si nu prea ai ce face! crybaby.gif

Sara, iubita mea crybaby.gif iti doresc sanatate si toate cele bune. floare2.gif
Sara1
QUOTE(laura83 @ Jul 22 2009, 12:59 PM) *
Sara, iubita mea crybaby.gif iti doresc sanatate si toate cele bune. floare2.gif

Multumesc scumpica mea! Pupici unui trio minunat! wub.gif
laura83
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 11:10 PM) *
Multumesc scumpica mea! Pupici unui trio minunat! wub.gif

Un trio minunat despartit de data asta.....Raisa e la mama, Karina la bunica si eu acasa moarta de dorul lor oFloare1.gif
liliana2u
Sara, cumva pe cel mic l-ai vrut fetita? rolleyes.gif ca am vizionat pozele, iar Ilinca mea: asta cine e? un baietel? i-am raspuns ca e Tom, apoi il vede si pe Dave si spune: si aici e o fetita? te-a ghicit mandra mea? wink.gif
mir0108
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 10:56 PM) *
Da, ai dreptate! Cind eram eu in Romania, nici macar nu cred ca auzisem cuvintul alergii! Iar acum, mai toata lumea are macar cite o eczema pe piele aparuta ca o reactie alergica la ceva. Ufff! Nebunie curata! Chiar si al meu sot, a inceput de anul trecut sa aibe alergii si il ustura si maninca ochii. Deci nici chiar ei nu sunt scutiti! Ce s-o fii schimbat???
SI partea nasoala cu alergiile este ca te pot pocni oriunde si la orice virsta si nu prea ai ce face! crybaby.gif

cred ca si ce mancam ,aerul poluat .....la adulti o fi si stresul care predispune la asa ceva...partea proasta e ca atat se chinuie pe aici dr sa le vindece ..dar nu se prea reuseste...am prietene ,fie ele ,fie cu copii ,merg la bucuresti periodic pt nu stiu ce vaccinuri/imunizari...dar fara rezultate clare...alergii la soare/frig,pufuri ,polen ,praf ,sintetic/lînã...etc chiar greu..
e ceva nou si pt medicina si nu se stiu multe chestii... rolleyes.gif
sa speram ca trece la puiuti pray.gif ...mai ales ca sunteti in sua unde or fi mai bine documentati dr... rolleyes.gif

ruxy
QUOTE(mir0108 @ Jul 22 2009, 11:23 PM) *
cred ca si ce mancam ,aerul poluat .....la adulti o fi si stresul care predispune la asa ceva...partea proasta e ca atat se chinuie pe aici dr sa le vindece ..dar nu se prea reuseste...am prietene ,fie ele ,fie cu copii ,merg la bucuresti periodic pt nu stiu ce vaccinuri/imunizari...dar fara rezultate clare...alergii la soare/frig,pufuri ,polen ,praf ,sintetic/lînã...etc chiar greu..
e ceva nou si pt medicina si nu se stiu multe chestii... rolleyes.gif
sa speram ca trece la puiuti pray.gif ...mai ales ca sunteti in sua unde or fi mai bine documentati dr... rolleyes.gif

E foarte trist Mir, stii baietelul meu s-a vindecat dupa 5 ani de tratament... oFloare1.gif era alergic la toti factorii de mediu....am avut niste ani cumpliti...
Lili
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 09:33 PM) *
Un alt week-end, petrecut afara, intr-un portulet in orasell numic Ventura-Festivalul Piratilor!
Nu imi dau seama cit de graitoare sunt pozele, dar va spun ca ei s-au distrat si au alergat niste ore, a fost greu de tot sa-i recuperam si sa-i aducem acasa! yes.gif






iti spun eu : poza asta e graitoare - sunt super dulci cum stau amandoi like brothers wub.gif

Era before sau after turul de forta pe topogane? smile.gif
ruxy
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 09:33 PM) *
Un alt week-end, petrecut afara, intr-un portulet in orasell numic Ventura-Festivalul Piratilor!
Nu imi dau seama cit de graitoare sunt pozele, dar va spun ca ei s-au distrat si au alergat niste ore, a fost greu de tot sa-i recuperam si sa-i aducem acasa! yes.gif



Adorabili partners.gif ...imi plac semnele de buna purtare...si al meu are muuulte...dar deh sunt baieti mami Sara doh.gif hug.gif hug.gif hug.gif
Sara1
QUOTE(liliana2u @ Jul 22 2009, 01:22 PM) *
Sara, cumva pe cel mic l-ai vrut fetita? rolleyes.gif ca am vizionat pozele, iar Ilinca mea: asta cine e? un baietel? i-am raspuns ca e Tom, apoi il vede si pe Dave si spune: si aici e o fetita? te-a ghicit mandra mea? wink.gif

Da, pe amindoi i-am vrut fetite, dar la al doilea am plins tare cind am aflat ca e baiat!!! Deci m-a ghicit pipesa! wub.gif
SI pe amindoi in mod normal ii tin cu paru lung, dar cel mare transpira mult la cap si am zis ca fiind vara, pe caldurile astea, sa-l ajut nitel! Aiurea, daca are de transpirat, tot transpira, asa ca am tuns degeaba parul! Cel mic nu sta la tuns, de aceea l-am lasat in pace, Si sotul ma pistoneaza sa-l tundem si pe cel mic! Si eu ma tin cit pot de batoasa! tzuc.gif papusii mici!!!


QUOTE(mir0108 @ Jul 22 2009, 01:23 PM) *
cred ca si ce mancam ,aerul poluat .....la adulti o fi si stresul care predispune la asa ceva...partea proasta e ca atat se chinuie pe aici dr sa le vindece ..dar nu se prea reuseste...am prietene ,fie ele ,fie cu copii ,merg la bucuresti periodic pt nu stiu ce vaccinuri/imunizari...dar fara rezultate clare...alergii la soare/frig,pufuri ,polen ,praf ,sintetic/lînã...etc chiar greu..
e ceva nou si pt medicina si nu se stiu multe chestii... rolleyes.gif
sa speram ca trece la puiuti pray.gif ...mai ales ca sunteti in sua unde or fi mai bine documentati dr... rolleyes.gif

Da, asa e! Si pe ici se fac injectii de desenzitivizare! O sa incepem si noi din toamna asta cu Tom! SPer sa dea rezultate si la noi cum a dat la Ruxi (chiar daca la ea a fost homeopatica treaba).

QUOTE(ruxy @ Jul 22 2009, 01:26 PM) *
E foarte trist Mir, stii baietelul meu s-a vindecat dupa 5 ani de tratament... oFloare1.gif era alergic la toti factorii de mediu....am avut niste ani cumpliti...

Ruxi, numai la tine si Paul ma gindesc e cite ori intram in criza! Si ma rog sa avem si noi acelasi noroc sa crestem si sa depasim slabiciunea asta si apoi si injectiile de desenzitivizare sa ne ajute! Sunt atit de suparata din cauza asta, si pun totul pe seama orasului in care locuim, caci este foarte multa vegetatie si poluare. Imi vine sa-mi fac bagajul si sa plec, dar nu mi-e clar unde ne-ar fii mai bine, poate intr-un oras, inconjurti de betoane! Off!

QUOTE(Lili @ Jul 22 2009, 01:27 PM) *

iti spun eu : poza asta e graitoare - sunt super dulci cum stau amandoi like brothers wub.gif

Era before sau after turul de forta pe topogane? smile.gif

Erau inainte, obositi de asteptare a noastra pina sa fcem bagajele, sa ne pregatim! Si oricum, pe zi ce trece au din ce in ce mai multe momente de "fratie" si mai putine de "inamici" Si atunci cind ii vad asa, imi creste si mie inima! tzuc.gif
ruxy
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 11:38 PM) *
\
Ruxi, numai la tine si Paul ma gindesc e cite ori intram in criza! Si ma rog sa avem si noi acelasi noroc sa crestem si sa depasim slabiciunea asta si apoi si injectiile de desenzitivizare sa ne ajute! Sunt atit de suparata din cauza asta, si pun totul pe seama orasului in care locuim, caci este foarte multa vegetatie si poluare. Imi vine sa-mi fac bagajul si sa plec, dar nu mi-e clar unde ne-ar fii mai bine, poate intr-un oras, inconjurti de betoane! Off!

Te inteleg foarte bine...si imi pare tare rau ca treceti si voi prin asta oFloare1.gif ...offf sad.gif ...as putea scrie un roman despre problema asta, uneori ma intreb cum de mai stau bine cu nervii prin cate am trecut...ani de zile a facut desensibilizari, asa se obisnuise mititelul cu injectiile ca le numea floricele...si singurel se ducea si aducea vata si spirtul...intindea manuta si statea cumintel sa primeasca floricica...cumplit Sara...si tratamentul cu tablete si timpul care trecea greu la medic, stateam si cate 4 ore....si era mic si nu avea rabdare...si fuga in miez de noapte la spital pe ploaie pe zapada....nu conta ca era 2 ca era 3 sau 4 dimineata....si crizele de disperare ale sotului meu , ( cea mai urata a fost cand si-a rupt maieul de pe el, am crezut ca o sa innebuneasca atunci....de ale mele nu mai vorbesc cand Paul plangea pana incepea sa se sufoce asta cand ne imbracam sa fugim la spital( trebuia sa sculam si fata din somn sa o luam cu noi, )...si stiam ca fiecare secunda poate aduce momentul fatal...saptamanile petrecute la spital , noptile in care nu dormeam deloc, nici in gluma, in care nu ma desprindeam de langa patutul fara margini de frica sa nu cada, nici pana la toaleta...nopti care nu se mai terminau...si cate si mai cate...au fost ani din viata mea....ani de cosmar...si da ai zis bine poluare din toate partile, hrana care e cum e...si multe altele...sper din tot sufletul sa gasiti solutia salvatoare partners.gif ...eu am gasit-o acolo la Naturalia...
Sara1
QUOTE(ruxy @ Jul 22 2009, 01:58 PM) *
Te inteleg foarte bine...si imi pare tare rau ca treceti si voi prin asta oFloare1.gif ...offf sad.gif ...as putea scrie un roman despre problema asta, uneori ma intreb cum de mai stau bine cu nervii prin cate am trecut...ani de zile a facut desensibilizari, asa se obisnuise mititelul cu injectiile ca le numea floricele...si singurel se ducea si aducea vata si spirtul...intindea manuta si statea cumintel sa primeasca floricica...cumplit Sara...si tratamentul cu tablete si timpul care trecea greu la medic, stateam si cate 4 ore....si era mic si nu avea rabdare...si fuga in miez de noapte la spital pe ploaie pe zapada....nu conta ca era 2 ca era 3 sau 4 dimineata....si crizele de disperare ale sotului meu , ( cea mai urata a fost cand si-a rupt maieul de pe el, am crezut ca o sa innebuneasca atunci....de ale mele nu mai vorbesc cand Paul plangea pana incepea sa se sufoce asta cand ne imbracam sa fugim la spital( trebuia sa sculam si fata din somn sa o luam cu noi, )...si stiam ca fiecare secunda poate aduce momentul fatal...saptamanile petrecute la spital , noptile in care nu dormeam deloc, nici in gluma, in care nu ma desprindeam de langa patutul fara margini de frica sa nu cada, nici pana la toaleta...nopti care nu se mai terminau...si cate si mai cate...au fost ani din viata mea....ani de cosmar...si da ai zis bine poluare din toate partile, hrana care e cum e...si multe altele...sper din tot sufletul sa gasiti solutia salvatoare partners.gif ...eu am gasit-o acolo la Naturalia...

Scumpa mea, cind te citesc, mi se stringe inima!!! Noi nu am ajuns chiar in situatii din astea limita, dar suntem pe tratament cu antihistaminice, niste pastile pentru alergii si astma si inhalator. Doare atit de tare cind copilul tau are ceva si tu nu poti sa-i iei cu mina! E atit de nedrept!!! Ei sunt mici si nevinovati si merita doar bucurii nu chin si medicamente!!!
Oricum, tu ai trecut prin multe, dar l-ai scapat!!! EU inca nu sunt acolo! Dar sper sa traiesc ziua in care sa respir si eu usurata!!! Pupici cu muuuult drag!!!! partners.gif
dyana
Speram la poze noi. tongue.gif
Va pupic cu drag! oFloare.gif
Sara1
QUOTE(dyana @ Jul 22 2009, 02:25 PM) *
Speram la poze noi. tongue.gif
Va pupic cu drag! oFloare.gif

Si noi pe voi, cuscra mica! partners.gif
ruxy
QUOTE(Sara1 @ Jul 23 2009, 12:07 AM) *
Scumpa mea, cind te citesc, mi se stringe inima!!! Noi nu am ajuns chiar in situatii din astea limita, dar suntem pe tratament cu antihistaminice, niste pastile pentru alergii si astma si inhalator. Doare atit de tare cind copilul tau are ceva si tu nu poti sa-i iei cu mina! E atit de nedrept!!! Ei sunt mici si nevinovati si merita doar bucurii nu chin si medicamente!!!
Oricum, tu ai trecut prin multe, dar l-ai scapat!!! EU inca nu sunt acolo! Dar sper sa traiesc ziua in care sa respir si eu usurata!!! Pupici cu muuuult drag!!!! partners.gif

Ma ierti Sara nu am vrut sa te necajesc, e doar o frantura din ce am trait....sper ca intr-o zi sa fie bine si la voi si ziua sa vina cat mai curand....sa va ajute DD partners.gif
Sara1
QUOTE(ruxy @ Jul 22 2009, 02:39 PM) *
Ma ierti Sara nu am vrut sa te necajesc, e doar o frantura din ce am trait....sper ca intr-o zi sa fie bine si la voi si ziua sa vina cat mai curand....sa va ajute DD partners.gif

Scumpa mea, tu nu ma poti supara cu nimic!!! Niciodata!!! Mie imi e pretioasa experienta ta, caci imi da sperante! Si apoi stiu ca daca am vreodata intrebari si nelamuriri, tu vei avea raspunsul!!! Cit despre cele prin care ai trecut, ai fost greu incercata, dar le-ai dus cu bine si apoi ai fost rasplatita! Si asta e cel mai important! Esti o mama extraordinara-si stiu ce vorbesc!!!! floare2.gif
Theo
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 08:33 PM) *
Un alt week-end, petrecut afara, intr-un portulet in orasell numic Ventura-Festivalul Piratilor!
Nu imi dau seama cit de graitoare sunt pozele, dar va spun ca ei s-au distrat si au alergat niste ore, a fost greu de tot sa-i recuperam si sa-i aducem acasa! yes.gif








Tom este sigur ca l-a vazut pe Ctain. Jack Sparrow in persoana-si asa este, nu?

casute umflate de sarit, in ofmra de pirati, de Titanic scufundindu-=se, care de altfel era inalta cit un bloc cu 14 etaje:





SI mai erau si niste piste cu masini cu telecomanda si puteai face curse:


Ce mult mi-au placut pozele,superb,e totul la superlativ cat despre copilasii tai,nu am cuvinte,sunt deliciooosi floare2.gif
Sara1
QUOTE(Theo @ Jul 27 2009, 09:29 AM) *
Ce mult mi-au placut pozele,superb,e totul la superlativ cat despre copilasii tai,nu am cuvinte,sunt deliciooosi floare2.gif

Scumpica mea, multumesc! Si sa sti ca am asteptat sa se termine week-endul, ca sa ajung la servici sa caut poze de la taierea motului minunii tale. Mi-e dor sa vad fetisoarele celor 4 fete frumoase tu cu piti a ta, si Ralu cu Vane! Pupici si va comentez cit ce ajung la munca si va gasesc! tzuc.gif
ninina
...Waw ce distractie pe capul copilasilor tai....sunt asa dragalasi...si veseli.....un pupik mare pt ei si mamaica lor frumoasa.... trandafir.gif trandafir.gif
ssimmona
Sunt minunati baietii tai! Niste dulcegarii yami.gif ! Cel mic e de pus la rana rolleyes.gif , iar cel mare pare ponderat si echilibrat notworthy.gif ! Ma bucur ca petrecti atat de frumos impreuna! Formati o familie solida si de admirat! Imbratisari! hug.gif hug.gif hug.gif
lia maria71
sara, am vazut pozele picilor tai,si imediat m-am comparat cu tine,amandoua avem doi baieti nazdravani!! sa ne traiasca!!!
Sara1
QUOTE(ssimmona @ Jul 27 2009, 10:11 AM) *
Sunt minunati baietii tai! Niste dulcegarii yami.gif ! Cel mic e de pus la rana rolleyes.gif , iar cel mare pare ponderat si echilibrat notworthy.gif ! Ma bucur ca petrecti atat de frumos impreuna! Formati o familie solida si de admirat! Imbratisari! hug.gif hug.gif hug.gif

Da, dulceii mami! Cit despre pus la rana, da, amindoi sunt buni de pusi la ranile pe care tot ei le provoaca! liwlol.gif
Iar de petrecut impreuna, iti spun un secret: petrecem in week-end, in loc sa facem curat, facem bagajele si p-aci ti-a drumul! yes.gif Si asta pentru ca tati este un al treilea copil mare, care are mincarici la talpi si cit ce vine simbata dimineata, incepe impreuna cu cei mici sa ma piseze: "unde mergem azi?!"
Tu insa, o sa te joci tareee frumos cu papusica ta!!! Abia astept sa o vad in rochitele, si cu fundite in perisor! wub.gif

QUOTE(lia maria71 @ Jul 31 2009, 11:12 AM) *
sara, am vazut pozele picilor tai,si imediat m-am comparat cu tine,amandoua avem doi baieti nazdravani!! sa ne traiasca!!!

Bine ai venit in vizita, colega!!! La tine insa, sper eu sa fie nitel mai usor, caci totusi e mai mare diferenta de virsta! Desi parca cei mari dau in mintea celor mici, sa beneficieze si ei de acelasi tratament! Pupici pentru tine si nazdravanii tai! tzuc.gif
Sara1
Inca citeva pozici, din week-end, nu a fost cine stie ce calatorie, am fost doar la niste prieteni dragi in vizita, baietii(4 mici si 2 mari) s-au dus in parc la joaca, iar noi fetele, am plecat la cumparaturi intr-un magazin cu fleacuri-dar in carfe am reusit sa stam cu brio vreo 2 ore jumate! wacko.gif Si bineinteles ca ne-am intors cu plasele pline. Astea se cheama cumparaturi terapeutice-cind cumperi pentru ca ti se pare ca ai nevoie, cind de fapt ai nevoie de un debusheu! yes.gif
Dimineata, inainte de plecare, si dupa mincat Nesquikul cu lingurita:


Modeling pentru masina pe care am muncit din greu sa o facem(e din lego):


Spalati si apropae gata de plecare:



In parc:




Noaptea tirziu:


Sara1
QUOTE(ninina @ Jul 27 2009, 10:04 AM) *
...Waw ce distractie pe capul copilasilor tai....sunt asa dragalasi...si veseli.....un pupik mare pt ei si mamaica lor frumoasa.... trandafir.gif trandafir.gif


SI tie ...multi pupici, burticuta frumoasa! tzuc.gif
USA
QUOTE(Sara1 @ Aug 4 2009, 10:05 PM) *


Offf......cuscra draga..iar si iar...imi furasi inimaaa....sunt doi printi....dar tot al meu e mai breaz.....tot la Tom, raman.....e frumusetea mea masculinaaa.... love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif
cristinu_tza
Minunate pozele Sara, si tare frumosi baieti ai...nu ma mai satur privindu-i partners.gif Ca sa nu mai spun ca mi-ai accentuat dorinta de a avea si un baiat laugh.gif
P.S. Am tot uitat sa-ti spun, tunsoarea celui mic ma innebuneste, de cand ma stiu am visat ca o sa am un copil cu tunsoarea aia. Si chiar, tu ai avut doi...ca si cel mare era tuns asa smile.gif
Sara1
QUOTE(USA @ Aug 4 2009, 01:00 PM) *
Offf......cuscra draga..iar si iar...imi furasi inimaaa....sunt doi printi....dar tot al meu e mai breaz.....tot la Tom, raman.....e frumusetea mea masculinaaa.... love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif


Cuscra, sa stii ca ai facut o alegere buna! Tom e barbatel, David e bebelus, inca! Si e tandru si bun! Si mai ales...o sa-i creasca parul la loc! E pe cale!!! super.gif Iar eu, nu-l mai tund! Sa-l tunda nevasta-sa daca vrea! yes.gif
Sara1
QUOTE(cristinu_tza @ Aug 4 2009, 01:03 PM) *
Minunate pozele Sara, si tare frumosi baieti ai...nu ma mai satur privindu-i partners.gif Ca sa nu mai spun ca mi-ai accentuat dorinta de a avea si un baiat laugh.gif
P.S. Am tot uitat sa-ti spun, tunsoarea celui mic ma innebuneste, de cand ma stiu am visat ca o sa am un copil cu tunsoarea aia. Si chiar, tu ai avut doi...ca si cel mare era tuns asa smile.gif


Da iubita, si mie imi place tunsoarea lunga, la baieti! Si tocmai ii spuneam si USa-ei ca eu nu-l mai tund! Mie- dor de parul lui lung! crybaby.gif
Cit depsre baieti, apuca-te de treaba! Tinara esti, in forma de copiii esti-cu cit mai repede cu atit mai bine! Sa stii ca nu glumesc, cu cit e diferenta mai mica, e mai greu la inceput pentru tine, dar pentru ei e minunat! Celui mic puteai sa-i citesti fericirea pe fata cind aparea cel mare in preajma lui- de cind era bebe mic. . Pur si simplu, se lumina, si-l urmarea peste tot cu privirea! Apoi incerca sa-l imite-ceea ce face si in ziua de azi. Acuma insa sunt parteneri de joaca, intorc casa pe dos-la propriu- dar ei sunt fericiti!
Multumesc pentru aprecieri, si pupici tie si papuselei tale delicioase! wub.gif
cristinu_tza
QUOTE(Sara1 @ Aug 4 2009, 10:14 PM) *
Da iubita, si mie imi place tunsoarea lunga, la baieti! Si tocmai ii spuneam si USa-ei ca eu nu-l mai tund! Mie- dor de parul lui lung! crybaby.gif
Cit depsre baieti, apuca-te de treaba! Tinara esti, in forma de copiii esti-cu cit mai repede cu atit mai bine! Sa stii ca nu glumesc, cu cit e diferenta mai mica, e mai greu la inceput pentru tine, dar pentru ei e minunat! Celui mic puteai sa-i citesti fericirea pe fata cind aparea cel mare in preajma lui- de cind era bebe mic. . Pur si simplu, se lumina, si-l urmarea peste tot cu privirea! Apoi incerca sa-l imite-ceea ce face si in ziua de azi. Acuma insa sunt parteneri de joaca, intorc casa pe dos-la propriu- dar ei sunt fericiti!
Multumesc pentru aprecieri, si pupici tie si papuselei tale delicioase! wub.gif

Foarte tanara nu mai sunt nici eu, in forma mai putin laugh.gif De fapt, nu asta ma tine, ci teama ca nu as putea face fatza, imi imaginez numai cat de greu ar fi. Mi-as fi dorit sa aiba varste apropiate, insa acum ma gandesc serios daca sa mai fac unul.
Multumesc si eu si pupici partners.gif
ssimmona
Si pe mine ma topeste David! wub.gif Cu parul dat dupa urechi are aliura de fetitza atat de gingas e! love1.gif
Tom cum spuneai e deja baietel rolleyes.gif ... iar eu sunt innebunita dupa bebei partners.gif
Oricum va iubesc de la mic la mare si invers! hug.gif hug.gif hug.gif
USA
QUOTE(cristinu_tza @ Aug 4 2009, 11:26 PM) *
Foarte tanara nu mai sunt nici eu, in forma mai putin laugh.gif De fapt, nu asta ma tine, ci teama ca nu as putea face fatza, imi imaginez numai cat de greu ar fi. Mi-as fi dorit sa aiba varste apropiate, insa acum ma gandesc serios daca sa mai fac unul.
Multumesc si eu si pupici partners.gif

Taman la fel si la mine....dar pohta imi face Sara de baiat rau...la fel si Nikos de la Ela......imi arde calcaiele si de baiat privind la ei.....dar imi face sotul dusul repede...si imi trece-ptr moment!
simina_ana
Doamne, Sara!!! AI niste pitici absolut deliciosi!!! M-am uitat de 2 ori la poze ca nu ma mai saturam sa-i privesc.
Sa-ti traiasca si sa ramana la fel de veseli si zgubilitici ca si acum...
Pupici la doi pitici exceptionali si pentru o mamica rabdatoare!
Mih@ela
O familie de frumosi!!!! notworthy.gif Copii tai ,Sara au o frumusete deosebita!Oare cu cine or semana? partners.gif
Doraminodora
Sara ai doi copilasii minunati, sa va traiasca si sa fiti fericiti impreuna.............o familie frumoasa tzuc.gif
Anca74
QUOTE(Sara1 @ Oct 27 2008, 09:46 PM) *
Am gasit citeva poze de la noi din cartier.
Poza asta este cu casa noastra, care este dincolo de zid. Petecul de iarba este locul unde iesim noi la joaca si ne intilnim si cu alti copii-citeodata! Asa arata iarna la noi.


Asta este strada noastra.


Scoala la care ar urma sa mearga piticii-daca nu ne mutam pina atunci.


ce culori! rolleyes.gif
Ca tot vine toamna....
Anca74
QUOTE(Sara1 @ Jun 17 2009, 07:17 PM) *


Sporturi extreme... rolleyes.gif
Anca74
QUOTE(Sara1 @ Jul 22 2009, 10:36 PM) *
Pupicei si voua, fete frumoase! Incercam si noi sa tinem pasul cu drumetiile voastre! partners.gif
Da scumpa mea, cind vine week-endul, al mare sare din pat cit ce a facut ochi si se imbraca din cap pina in picioare, cu pantofi cu tot si incepe: "unde mergem azi? Mergem undeva azi? Da' cind mergem? " Si uite asa, pina iti trece de facut curat, spalat, gatit si te imbraci si te duci cit vezi cu ochii, numai sa taca din gura! doh.gif Iar la sfirsit, inevitabil, tragem de ei si ei se intind ca plastelina doar doar mai stam putin!
Raceala e mult mai bine la ei- au un tratament baban de alergii, dar nu ma mai lasa pe mine! Dar eu o duc pe picioare, ca deh...n-am incotro!
Dar toate excusriile noastre la un loc, nu sunt ca cea de pe Transfagarasan a voastra! Pupici la frumuseti! tzuc.gif


uite pt tine...pun la incarcat niste poze...sper sa recunosti locatia! rolleyes.gif
o sa le gasesti curand, in "plimbarile luiAby"
Anca74
ma crezi ca am admirat fiecare poza din topicul asta...de n ori! rolleyes.gif
USA
Am trecut sa va pupik..ca mii dor de voi...si sper ca aveti deja un timp minunat in concediu....
Pupik la iubitel de la iubitica....si asteapta un cadou asa de concediu, da?????? oFloare.gif yes.gif hug.gif
Pupik la toata echipa! floare2.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.