Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Vrea O Femeie De La Un Barbat
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Viata de cuplu
Pagini: 1, 2, 3, 4
Alondra
"Ce vrea o femeie de la un barbat

Toate ne dorim acel Fat-Frumos din basme si toata viata suntem in cautarea lui "Mr. Perfect".

Dar ce anume ar trebui sa faca un barbat pentru a fi perfect? Iata cateva calitati pe care oricare dintre noi vrea ca "barbatul ei" sa le aiba.

* Sa fie hotarat si sa ia decizii rapid;
* Sa ne faca mereu complimente, chiar si dimineata cand abia ne-am trezit;
* Atunci cand o invita undeva, sa-i spuna exact locul. Sa evite intotdeauna "Mergem unde vrei tu, draga mea";
* Sa nu-i cumpere flori doar cand este o ocazie speciala;
* Sa stie exact care sunt preferintele ei in materie de parfumuri, haine, carti etc. pentru a nu cumpara un cadou general;
* Sa fie generosi si sa nu comenteze de fiecare data cand ea vrea sa-si cumpere ceva mai scump;
* Sa dea cel putin un telefon pe zi doar pentru a-i auzi vocea;
* Sa-i faca surprize, nu conteaza din ce categorie. Orice surpriza este binevenita;
* Sa ne acorde suficenta atentie si sa stie sa ne asculte;
* Sa fie tandru si sa-i ofere sprijin si afectiune ori de cate ori este suparata sau trista;
* Sa avem prioritate in fata mamei, prietenilor, meciului.

Cu toate astea, indiferent cate calitati are barbatul de langa noi si ca il consideram perfect nu confera reusita sigura in viata de familie.
Nu e suficient sa fie barbat adevarat ca sa fie si un sot perfect, iubitor si mereu atent cu tine."

Sursa: e-joy



Voi ce va doriti de la partenerul vostru? oFloare.gif
ari05
ce e scris mai sus, in afara de pctul 2 si 4 ... oFloare1.gif

pe mine m-ar enerva sa ma tot complimenteze... si nu imi plac florile... notworthy.gif
ninina
QUOTE(ari05 @ Oct 21 2008, 10:13 AM) *
ce e scris mai sus, in afara de pctul 2 si 4 ... oFloare1.gif

pe mine m-ar enerva sa ma tot complimenteze... si nu imi plac florile... notworthy.gif

liwlol.gif ce zapacita esti ari05......la mine este tocmai invers...cand ma trezec primul cuvant al sotului este ca ``esti asa frumoasa^ si chiar o zice din inima..,,,cat despre flori...mereu imi aduce...si ma simt asa rasfatat cand face lucruri marunte pt mine...mereu le apreciez cu placere...cat depre haine...sa va povestesc cum mi.a cumprat prima haina de piele......eu eram in Spnaia , el a venit acasa in Romnaia ca era mama lui bolnava(pt o saptamna), si stia ca am nevoie de o haina din piele....s.a dus la un magazin si a vazut o haina super faina pe un manechin...a mers si i.a zis vanzatoarei ca vreo aceea haina..la care vanzatoarea il intreaba ce marime ..;;; la care sotul zice _. Nu stiu marimea....doar stiu ca este exact ca mancechinul liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...a riscat ..a cumparat.o desi nu puteam sa o schimbam..ca el venea in Madrid si ne intorceam daor peste un an sau mai mult...si a costat foarte mult...dar vreau sa va zic ca ca mi.a venit perfect... laugh.gif ...... ceea ce cred eu este ca nici un barbat nu este perfect...cum nici noi fetele nu suntem perfecte...dar important este sa vedem calitatile celuilat..si sa ne bucuram de ele...
bratilove_a
QUOTE(ari05 @ Oct 21 2008, 07:13 AM) *
ce e scris mai sus, in afara de pctul 2 si 4 ... oFloare1.gif

pe mine m-ar enerva sa ma tot complimenteze... si nu imi plac florile... notworthy.gif



ARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII nu te mai gaseam,unde puii tai esti de nu vi la intalnirea noastra cu sotul? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce face DARIUSICA mic si scump?
bratilove_a
Buna intrebare eusa_clap.gif saraca femeie ,ea vrea multe de la un barbat vreauBB.gif SA jucaus.gif SA trandafir.gif sa eating.gif SA guitar.gif sa gravida.gif sa bb.gif intr-un cuvant ,SA FACA TOT CA SA MAI STAM SI NOI bere.gif cafea.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
lilBB
QUOTE(bratilove_a @ Oct 21 2008, 09:37 AM) *
Buna intrebare eusa_clap.gif saraca femeie ,ea vrea multe de la un barbat vreauBB.gif SA jucaus.gif SA trandafir.gif sa eating.gif SA guitar.gif sa gravida.gif sa bb.gif intr-un cuvant ,SA FACA TOT CA SA MAI STAM SI NOI bere.gif cafea.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


smile.gif smile.gif coooooreeeeeect liwlol.gif
io zic, atunci cand am un sot ca el meu nu-mi mai pun deloc problema la modu' "Ce Vrea O Femeie De La Un Barbat"
daaa, stiu, mi-au mai zis si scepticii, mai stati olecutza, sa treaca cativa ani buni de la nunta
da' io nu-i cred smile.gif

PS: sotul meu imi aduce in fiecare saptamana flori smile.gif ieri am mers la eco impreuna si am primit 5 cale absolut superbe biggrin.gif
bratilove_a
QUOTE(lilBB @ Oct 21 2008, 11:56 AM) *
smile.gif smile.gif coooooreeeeeect liwlol.gif
io zic, atunci cand am un sot ca el meu nu-mi mai pun deloc problema la modu' "Ce Vrea O Femeie De La Un Barbat"
daaa, stiu, mi-au mai zis si scepticii, mai stati olecutza, sa treaca cativa ani buni de la nunta
da' io nu-i cred smile.gif

PS: sotul meu imi aduce in fiecare saptamana flori smile.gif ieri am mers la eco impreuna si am primit 5 cale absolut superbe biggrin.gif



draga mea chiar esti printre cele norocoase ,ai un sot pe cinste ,iti doresc sarcina linistita si nastere usoara
dekko_flori
sa fie un tata bun si un sot bun si grijuliu
ruxy
Hmmm...ce vrea?....Pay normal...TOTUL!!!!!! smile.gif
ninina
QUOTE(rux25 @ Oct 21 2008, 05:11 PM) *
Hmmm...ce vrea?....Pay normal...TOTUL!!!!!! smile.gif

important draga mea sa fim si noi TOTUL pt ei.....altfel nu le putem cere asta.....
giulia_0319
QUOTE(alondramona @ Oct 21 2008, 01:45 AM) *
"

* Sa fie hotarat si sa ia decizii rapid;
* [b]Sa ne faca mereu complimente, chiar si dimineata cand abia ne-am trezit;

* Atunci cand o invita undeva, sa-i spuna exact locul. Sa evite intotdeauna "Mergem unde vrei tu, draga mea";
* Sa nu-i cumpere flori doar cand este o ocazie speciala;
* Sa stie exact care sunt preferintele ei in materie de parfumuri, haine, carti etc. pentru a nu cumpara un cadou general;
* Sa fie generosi si sa nu comenteze de fiecare data cand ea vrea sa-si cumpere ceva mai scump;
* Sa dea cel putin un telefon pe zi doar pentru a-i auzi vocea;
* Sa-i faca surprize, nu conteaza din ce categorie. Orice surpriza este binevenita;
* Sa ne acorde suficenta atentie si sa stie sa ne asculte;
* Sa fie tandru si sa-i ofere sprijin si afectiune ori de cate ori este suparata sau trista;
* Sa avem prioritate in fata mamei, prietenilor, meciului.


Voi ce va doriti de la partenerul vostru? oFloare.gif

nah, cam la punctele astea tre sa lucreze sotiorul meu.... rolleyes.gif
in rest e ok! rolleyes.gif
ruxy
QUOTE(ninina @ Oct 21 2008, 04:57 PM) *
important draga mea sa fim si noi TOTUL pt ei.....altfel nu le putem cere asta.....

Pay e absolut normal...dai totul...vrei sa primesti totul...nu exista in cuplu jumatati de masura...din punctul meu de vedere...
Alondra
Da, cred ca toti barbatii au de lucrat la cel putin 1 din punctele astea de mai sus SI NU NUMAI!... rolleyes.gif
Sau oare cerem noi prea mult? unsure.gif doh.gif
anca M
QUOTE(ari05 @ Oct 21 2008, 09:13 AM) *
ce e scris mai sus, in afara de pctul 2 si 4 ... oFloare1.gif

pe mine m-ar enerva sa ma tot complimenteze... si nu imi plac florile... notworthy.gif


deci esti ANORMALA RAU!!!!!!!!!! liwlol.gif liwlol.gif
QUOTE(ninina @ Oct 21 2008, 11:32 AM) *
liwlol.gif ce zapacita esti ari05......la mine este tocmai invers...cand ma trezec primul cuvant al sotului este ca ``esti asa frumoasa^ si chiar o zice din inima..,,,cat despre flori...mereu imi aduce...si ma simt asa rasfatat cand face lucruri marunte pt mine...mereu le apreciez cu placere...cat depre haine...sa va povestesc cum mi.a cumprat prima haina de piele......eu eram in Spnaia , el a venit acasa in Romnaia ca era mama lui bolnava(pt o saptamna), si stia ca am nevoie de o haina din piele....s.a dus la un magazin si a vazut o haina super faina pe un manechin...a mers si i.a zis vanzatoarei ca vreo aceea haina..la care vanzatoarea il intreaba ce marime ..;;; la care sotul zice _. Nu stiu marimea....doar stiu ca este exact ca mancechinul liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...a riscat ..a cumparat.o desi nu puteam sa o schimbam..ca el venea in Madrid si ne intorceam daor peste un an sau mai mult...si a costat foarte mult...dar vreau sa va zic ca ca mi.a venit perfect... laugh.gif ...... ceea ce cred eu este ca nici un barbat nu este perfect...cum nici noi fetele nu suntem perfecte...dar important este sa vedem calitatile celuilat..si sa ne bucuram de ele...

CE FRUMOS!!!!FELICITARI
ceea ce nu inteleg barbatii e ca unele lucruri simple conteaza pt noi....Sa dea cel putin un telefon pe zi doar pentru a-i auzi vocea;
* Sa-i faca surprize, nu conteaza din ce categorie. Orice surpriza este binevenita;
* Sa ne acorde suficenta atentie si sa stie sa ne asculte;
* Sa fie tandru si sa-i ofere sprijin si afectiune ori de cate ori este suparata sau trista;
* Sa avem prioritate in fata mamei, prietenilor, meciului.
astea sun chestiile care le astept eu de la un barbat!!!!!
ari05
QUOTE(ninina @ Oct 21 2008, 11:32 AM) *
liwlol.gif ce zapacita esti ari05......la mine este tocmai invers...cand ma trezec primul cuvant al sotului este ca ``esti asa frumoasa^ si chiar o zice din inima..,,,cat despre flori...mereu imi aduce...si ma simt asa rasfatat cand face lucruri marunte pt mine...mereu le apreciez cu placere...cat depre haine...sa va povestesc cum mi.a cumprat prima haina de piele......eu eram in Spnaia , el a venit acasa in Romnaia ca era mama lui bolnava(pt o saptamna), si stia ca am nevoie de o haina din piele....s.a dus la un magazin si a vazut o haina super faina pe un manechin...a mers si i.a zis vanzatoarei ca vreo aceea haina..la care vanzatoarea il intreaba ce marime ..;;; la care sotul zice _. Nu stiu marimea....doar stiu ca este exact ca mancechinul liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...a riscat ..a cumparat.o desi nu puteam sa o schimbam..ca el venea in Madrid si ne intorceam daor peste un an sau mai mult...si a costat foarte mult...dar vreau sa va zic ca ca mi.a venit perfect... laugh.gif ...... ceea ce cred eu este ca nici un barbat nu este perfect...cum nici noi fetele nu suntem perfecte...dar important este sa vedem calitatile celuilat..si sa ne bucuram de ele...

corect !!!

QUOTE(bratilove_a @ Oct 21 2008, 12:29 PM) *
ARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII nu te mai gaseam,unde puii tai esti de nu vi la intalnirea noastra cu sotul? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce face DARIUSICA mic si scump?


dariusica mic si scump a cazut azi din pat crybaby.gif ... si d-aia am fsot azi tot dupa curuletzu lui, sa il tot verific daca nu i se fac vantai, daca nu ii rau, etc... sad.gif
QUOTE(bratilove_a @ Oct 21 2008, 12:37 PM) *
Buna intrebare intr-un cuvant ,SA FACA TOT CA SA MAI STAM SI NOI bere.gif


liwlol.gif
QUOTE(anca M @ Oct 21 2008, 09:06 PM) *
deci esti ANORMALA RAU!!!!!!!!!! liwlol.gif liwlol.gif

pai nu ma cunosti deja cuscra? notworthy.gif
USA
QUOTE(alondramona @ Oct 21 2008, 03:45 AM) *
* Sa fie hotarat si sa ia decizii rapid;
* Sa ne faca mereu complimente, chiar si dimineata cand abia ne-am trezit;
* Atunci cand o invita undeva, sa-i spuna exact locul. Sa evite intotdeauna "Mergem unde vrei tu, draga mea";
* Sa nu-i cumpere flori doar cand este o ocazie speciala;
* Sa stie exact care sunt preferintele ei in materie de parfumuri, haine, carti etc. pentru a nu cumpara un cadou general;
* Sa fie generosi si sa nu comenteze de fiecare data cand ea vrea sa-si cumpere ceva mai scump;
* Sa dea cel putin un telefon pe zi doar pentru a-i auzi vocea;
* Sa-i faca surprize, nu conteaza din ce categorie. Orice surpriza este binevenita;
* Sa ne acorde suficenta atentie si sa stie sa ne asculte;
* Sa fie tandru si sa-i ofere sprijin si afectiune ori de cate ori este suparata sau trista;
* Sa avem prioritate in fata mamei, prietenilor, meciului.


Doar atat?.......eu as face o carteeeee.....nu de alta..dar tot zic ei ca suntem guralive, pretentioase si se intreaba "ce tot vorbiti voi toata ziua?" unsure.gif unsure.gif
ari05
QUOTE(USA @ Oct 21 2008, 09:48 PM) *
Doar atat?.......eu as face o carteeeee.....nu de alta..dar tot zic ei ca suntem guralive, pretentioase si se intreaba "ce tot vorbiti voi toata ziua?" unsure.gif unsure.gif

liwlol.gif si al meu se tot intreaba liwlol.gif
USA
QUOTE(ari05 @ Oct 21 2008, 09:51 PM) *
liwlol.gif si al meu se tot intreaba liwlol.gif

da maa..tata scotea siguranta la curent ca sa mergem la culcare - yo si mama....vorbeam pana si la usa la baie, cand mergea una din noi! doh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif blush.gif
ari05
QUOTE(USA @ Oct 21 2008, 09:56 PM) *
da maa..tata scotea siguranta la curent ca sa mergem la culcare - yo si mama....vorbeam pana si la usa la baie, cand mergea una din noi! doh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif blush.gif

liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif
anku
eu mi-am dorit un complice in tot ce fac,cel mai bun prieten sa fie el(desi anumite amanunte nu tb sa stie) laugh.gif sa mergem toata ziua la teatru ,la biblioteca,la opera....si am gasit ce am cautat!!!bineinteles ca mi-am dorit sa fie dragut si respectuos nu numai cu mine ci si cu alte femei!si este asa! floare2.gif
Dana81
al meu ar trebui sa lucreze la toate punctele de mai sus!!!! ... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif si la multe altele!!
PS: nu radeti si voi k nu-i de ras!!!
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
ruxy
Fetelor...barbatul se poate modela...eu modelez la al meu...de aproape 18 ani...mai am pe la un singur punct( cel cu preturile mari biggrin.gif )...dar nu-s departe de reusita smile.gif
floare_albastra
QUOTE(alondramona @ Oct 21 2008, 02:45 AM) *
"Ce vrea o femeie de la un barbat

Toate ne dorim acel Fat-Frumos din basme si toata viata suntem in cautarea lui "Mr. Perfect".

Dar ce anume ar trebui sa faca un barbat pentru a fi perfect? Iata cateva calitati pe care oricare dintre noi vrea ca "barbatul ei" sa le aiba.

* Sa fie hotarat si sa ia decizii rapid;
* Sa ne faca mereu complimente, chiar si dimineata cand abia ne-am trezit;
[b] * Atunci cand o invita undeva, sa-i spuna exact locul. Sa evite intotdeauna "Mergem unde vrei tu, draga mea"; Este identic cu gatesti ce vrei tu draga!
* Sa nu-i cumpere flori doar cand este o ocazie speciala; [/b]
* Sa stie exact care sunt preferintele ei in materie de parfumuri, haine, carti etc. pentru a nu cumpara un cadou general;
* Sa fie generosi si sa nu comenteze de fiecare data cand ea vrea sa-si cumpere ceva mai scump;
* Sa dea cel putin un telefon pe zi doar pentru a-i auzi vocea; Categoric, nu de ce ma suni asa des?!!!
* Sa-i faca surprize, nu conteaza din ce categorie. Orice surpriza este binevenita;
* Sa ne acorde suficenta atentie si sa stie sa ne asculte;
* Sa fie tandru si sa-i ofere sprijin si afectiune ori de cate ori este suparata sau trista;
* Sa avem prioritate in fata mamei, prietenilor, meciului.

* Si bineinteles, muult sex, tandrete si copilarisme!


Cu toate astea, indiferent cate calitati are barbatul de langa noi si ca il consideram perfect nu confera reusita sigura in viata de familie.
Nu e suficient sa fie barbat adevarat ca sa fie si un sot perfect, iubitor si mereu atent cu tine."

Sursa: e-joy
Voi ce va doriti de la partenerul vostru? oFloare.gif



tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Niste SEX in plus nu strica... guitar.gif
Alondra
QUOTE(USA @ Oct 21 2008, 09:48 PM) *
Doar atat?.......eu as face o carteeeee.....nu de alta..dar tot zic ei ca suntem guralive, pretentioase si se intreaba "ce tot vorbiti voi toata ziua?" unsure.gif unsure.gif

Pai hai sa auzim mai multe! smile.gif
Ce vrea o femeie de la un barbat?

QUOTE(floare_albastra @ Oct 21 2008, 11:33 PM) *
tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Niste SEX in plus nu strica... guitar.gif

Corect!!! Bine spus!
giulia_0319
QUOTE(USA @ Oct 21 2008, 07:48 PM) *
Doar atat?.......eu as face o carteeeee.....nu de alta..dar tot zic ei ca suntem guralive, pretentioase si se intreaba "ce tot vorbiti voi toata ziua?"


asa zice si al meu rolleyes.gif
QUOTE(USA @ Oct 21 2008, 07:56 PM) *
da maa..tata scotea siguranta la curent ca sa mergem la culcare - yo si mama....vorbeam pana si la usa la baie, cand mergea una din noi! :

idem faceam si eu cu mama...il exasperam pe bietul tata... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

QUOTE(Dana81 @ Oct 21 2008, 08:53 PM) *
al meu ar trebui sa lucreze la toate punctele de mai sus!!!! ... si la multe altele!!
PS: nu radeti si voi k nu-i de ras!!!
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

doh.gif doh.gif doh.gif

QUOTE(rux25 @ Oct 21 2008, 09:19 PM) *
Fetelor...barbatul se poate modela...eu modelez la al meu...de aproape 18 ani...mai am pe la un singur punct( cel cu preturile mari biggrin.gif )...dar nu-s departe de reusita smile.gif

eusa_clap.gif eusa_clap.gif bere.gif invata-ne si pe noi, ruxiii!!!! oFloare1.gif

QUOTE(floare_albastra @ Oct 21 2008, 09:33 PM) *
tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Niste SEX in plus nu strica... guitar.gif

hai ca ai pus punctul pe i bere.gif bere.gif bere.gif
ninina
QUOTE(rux25 @ Oct 22 2008, 12:19 AM) *
Fetelor...barbatul se poate modela...eu modelez la al meu...de aproape 18 ani...mai am pe la un singur punct( cel cu preturile mari biggrin.gif )...dar nu-s departe de reusita smile.gif

asa e rux.....la acelasi punct mai am si eu doar putin de munca liwlol.gif ...dar nu mult.....mereu imi cumpara haine si parfumuri scumpe.....dar cate odata...cand mergem impreuna la cumparaturi..si eu daor ma uit la unele articole mai scumpe(scumpe ma refer chiar la foarte scumpe) imi zice...hai draga mea ca aici nu.i de noi...si are dreptate dar parca nu imi palce ca imi zice asa.... smile.gif ...dar in rest...am un print langa mine..un om sesibil ...care ma iubeste enorm..intodeauna pt el sunt regina lui...si nu duc lipsa de nimic din partea lui....asta nu inseamna ca nu avem si discutii si contradicitii...dar cand e dragoste si respect toate se rezolva bine...
USA
ce as mai vrea.....???
sa ma puna pe primul plan..
sa stea cu Babys mai mult timp-sa fie mai tatic
sa aduca bani sufiecienti(niciodata nu sunt suficienti) iar eu sa pot fii libera
sa ma plimbe peste tot
sa ma faca sa ma simt femeie, iubita, mamyca, orice.....numai el!
sa poata sa aduca fluturasi in inima numai printr-o simpla privire MEREU!
hmmm....mai revin!......suna telefonul acum!
mada77
Eu as vrea de la al meu barbat sa fie mai romantic,sa imi mai faca cate o surpriza,sa nu mai fie asa ocupat cu serviciul(pleaca la 6 dimineata si vine la 8 seara),as vrea sa vorbim mai mult,sa ne ducem mai des la plimbare.Cu copilul sta in timpul liber,seara el ii da sa manance si el il culca.De cumparat pot sa imi cumpar ce vreau,nu zice nimic,dar bineinteles ca nici eu nu exagerez cu cumparaturile.Ne iubim mult si acum(avem 10 ani de cand ne-am casatorit+4 ani de prietenie inainte),dar comunicarea dintre noi s-a cam diminuat si am cam uitat de noi de cand cu copilul.As vrea sa ne redescoperim si sa fim mai apropiati.Cateodata ma gandesc ca nici eu nu fac multe pt.asta.
giulia_0319
QUOTE(USA @ Oct 22 2008, 02:27 PM) *
ce as mai vrea.....???
sa ma puna pe primul plan..
sa stea cu Babys mai mult timp-sa fie mai tatic
sa aduca bani sufiecienti(niciodata nu sunt suficienti) iar eu sa pot fii libera
sa ma plimbe peste tot
sa ma faca sa ma simt femeie, iubita, mamyca, orice.....numai el!
sa poata sa aduca fluturasi in inima numai printr-o simpla privire MEREU!
hmmm....mai revin!......suna telefonul acum!

aoleo, ce m-ai nimerit cu asta.... oFloare1.gif
credeam ca doar eu vreau asta....stiu ca mai demult asa era...simteam din privirea lui ca ma admira, ca ma iubeste, ca ma doreste...acum insa se uita la mine mereu la fel...oricat de aranjata as fi , de ex la o ocazie, cuma fost nunta de sambata, el are aceeasi privire...si ma doare...eu vreau sa atrag atentia lui nu al altora...dar degeaba....offff... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
giulia_0319
QUOTE(mada77 @ Oct 22 2008, 02:55 PM) *
Eu as vrea de la al meu barbat sa fie mai romantic,sa imi mai faca cate o surpriza,sa nu mai fie asa ocupat cu serviciul(pleaca la 6 dimineata si vine la 8 seara),as vrea sa vorbim mai mult,sa ne ducem mai des la plimbare.Cu copilul sta in timpul liber,seara el ii da sa manance si el il culca.De cumparat pot sa imi cumpar ce vreau,nu zice nimic,dar bineinteles ca nici eu nu exagerez cu cumparaturile.Ne iubim mult si acum(avem 10 ani de cand ne-am casatorit+4 ani de prietenie inainte),dar comunicarea dintre noi s-a cam diminuat si am cam uitat de noi de cand cu copilul.As vrea sa ne redescoperim si sa fim mai apropiati.Cateodata ma gandesc ca nici eu nu fac multe pt.asta.

aici subscriu...si eu consider ca niciunul dintre noinu face destule...duminica seara am avut o discutie cu el, i-am zis ca daca e sa ne luam dupa comportamentu nostru am zice ca doar datoriile ne leaga, in rest nimik...raspunsul lui a fost "daca tu asta simti, spune-mi, si am iesit pe usa" crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
mada77
QUOTE(giulia_0319 @ Oct 22 2008, 05:14 PM) *
aici subscriu...si eu consider ca niciunul dintre noinu face destule...duminica seara am avut o discutie cu el, i-am zis ca daca e sa ne luam dupa comportamentu nostru am zice ca doar datoriile ne leaga, in rest nimik...raspunsul lui a fost "daca tu asta simti, spune-mi, si am iesit pe usa" crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

eu cand ma mai enervez si ii mai spun-doar copilul ne mai leaga,asa zice si el-daca tu crezi asta,plec...
giulia_0319
QUOTE(mada77 @ Oct 22 2008, 03:18 PM) *
eu cand ma mai enervez si ii mai spun-doar copilul ne mai leaga,asa zice si el-daca tu crezi asta,plec...

ce usor e,nu? plec si gata...si oare daca i-as spune "ok,pleaca!" ce ar face? unsure.gif
Alondra
Of mai fetelor, vad ca toate vrem cam aceleasi chestii de la barbati! Deci e NORMAL!

Ce-am mai gasit pe net....

"CAT VALOREAZA O FEMEIE

Intr-o scurta conversatie, o persoana intreaba urmatorul lucru pe o femeie: Ce tip de barbat cauti?
Ea ramase un moment tacuta inainte de a-l privi n ochi si ii zise: Vrei sa stii intr-adevar?
El raspuse: da
Atunci incepu sa zica:
Fiind femeie in acest timp, sunt in pozitia de a-i cere barbatului ceea ce eu nu pot face pentru mine. Platesc facturile, ma ocup de casa, merg la supermarket, fac cumparaturi si totul fara ajutorul unui barbat…
Imi pun intrebarea: Ce poti tu sa aduci in viata mea?
Barbatul ramase privind. Gandea cu siguranta ca este vorba de bani.
Ea, stiind ce gandeste el, spuse:
Nu ma refer la bani. Am nevoie de mai mult.
Am nevoie de un om care sa lupte pentru perfectiune in toate aspectele vietii.
El isi incrucisa bratele, se aseza in fotoliu si privind- o ii ceru sa explice mai in detaliu.
Ea zise:
Caut pe cineva care sa lupte pentru perfectiune mentala, pentru ca am nevoie de cineva cu care sa conversez si care sa ma stimuleze din punct de vedere intelectual. Eu nu am nevoie de cineva simplu din punct de vedere mental.
Am nevoie de cineva suficient de sensibil ca sa inteleg prin ce trec eu ca femeie, dar suficient de puternic ca sa ma incurajeze si sa nu ma lase sa cad.
Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu “ascultatoare”. Nu pot sa fiu asa cu cineva care nu poate sa isi rezolve singur problemele.
Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta reciproc.
Cand termina se uita la el si il vedea foarte derutat si intrebator.
El ii zise: Ceri mult. Ea raspunse: Valorez mult."

Ce parere aveti?Prea feminist?
ninina
QUOTE(alondramona @ Oct 22 2008, 06:29 PM) *
Of mai fetelor, vad ca toate vrem cam aceleasi chestii de la barbati! Deci e NORMAL!

Ce-am mai gasit pe net....

"CAT VALOREAZA O FEMEIE

Intr-o scurta conversatie, o persoana intreaba urmatorul lucru pe o femeie: Ce tip de barbat cauti?
Ea ramase un moment tacuta inainte de a-l privi n ochi si ii zise: Vrei sa stii intr-adevar?
El raspuse: da
Atunci incepu sa zica:
Fiind femeie in acest timp, sunt in pozitia de a-i cere barbatului ceea ce eu nu pot face pentru mine. Platesc facturile, ma ocup de casa, merg la supermarket, fac cumparaturi si totul fara ajutorul unui barbat…
Imi pun intrebarea: Ce poti tu sa aduci in viata mea?
Barbatul ramase privind. Gandea cu siguranta ca este vorba de bani.
Ea, stiind ce gandeste el, spuse:
Nu ma refer la bani. Am nevoie de mai mult.
Am nevoie de un om care sa lupte pentru perfectiune in toate aspectele vietii.
El isi incrucisa bratele, se aseza in fotoliu si privind- o ii ceru sa explice mai in detaliu.
Ea zise:
Caut pe cineva care sa lupte pentru perfectiune mentala, pentru ca am nevoie de cineva cu care sa conversez si care sa ma stimuleze din punct de vedere intelectual. Eu nu am nevoie de cineva simplu din punct de vedere mental.
Am nevoie de cineva suficient de sensibil ca sa inteleg prin ce trec eu ca femeie, dar suficient de puternic ca sa ma incurajeze si sa nu ma lase sa cad.
Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu “ascultatoare”. Nu pot sa fiu asa cu cineva care nu poate sa isi rezolve singur problemele.
Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta reciproc.
Cand termina se uita la el si il vedea foarte derutat si intrebator.
El ii zise: Ceri mult. Ea raspunse: Valorez mult."

Ce parere aveti?Prea feminist?

mie imi place ce i.a zis tipa....daor ca barbatul tot barbat a ramas.... liwlol.gif repede s.a gandit la bani....degeaba au bani...ca nu bani fac fericita o femeie....sau cel putin asa cred eu...
giulia_0319
QUOTE(alondramona @ Oct 22 2008, 03:29 PM) *
Of mai fetelor, vad ca toate vrem cam aceleasi chestii de la barbati! Deci e NORMAL!

Ce-am mai gasit pe net....

"CAT VALOREAZA O FEMEIE


El ii zise: Ceri mult. Ea raspunse: [b]Valorez mult."[/b]

Ce parere aveti?Prea feminist?

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
lilBB
QUOTE(alondramona @ Oct 22 2008, 02:29 PM) *
Of mai fetelor, vad ca toate vrem cam aceleasi chestii de la barbati! Deci e NORMAL!

Ce-am mai gasit pe net....

"CAT VALOREAZA O FEMEIE

Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu “ascultatoare”. Nu pot sa fiu asa cu cineva care nu poate sa isi rezolve singur problemele.
Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta reciproc.
Cand termina se uita la el si il vedea foarte derutat si intrebator.
El ii zise: Ceri mult. Ea raspunse: Valorez mult."

Ce parere aveti?Prea feminist?


nuuuuu smile.gif deloc
suna f adevarat
apropos, au facut la un moment dat niste americani cam "cat castiga" o femeie versus un barbat
si s-au apucat sa cuantifice: bona+menajera+bucatareasa etc etc
pragmatic vorbim: CHIAR VALORAM MULT! smile.gif
mada77
Copilul isi intreaba mama
-de ce plangi mami?
-pt.ca sunt femeie!raspunse ea.
-nu inteleg.....
-si nu ai sa intelegi niciodata.....spuse imbratisandu-l mama

Mai tarziu,copilul isi intreba tatal
-de ce plange mama?
-nu stiu nici eu!toate femeile plang fara motiv!!-spuse tatal.

Devenit adult,il intreaba pe Dumnezeu
-Doamne,de ce plang femeile asa de usor?
-Cand am facut femeia,ea trebuia sa fie o fiinta deosebita.I-am facut umeri destul de puternici ca sa poarte pe ei toata greutatea acestei lumi si destul de moi ca sa fie confortabili.I-am dat forta de a da VIATA si forta de a accepta respingerea cu care o trateaza adesea proprii copii.Forta de a avea grija de familie in pofida bolilor si oboselii.I-am dat sensibilitatea de a-si iubi copii cu o dragoste neconditionata,chiar si atunci cand ei o ranesc cumplit.I0am dat forta care-i permite sa continue,chiar si atunci cand toata lumea abandoneaza.I-am dat forta de a-si suporta barbatul in caderile sale si de a-i ramane alaturi cu aceeasi tarie.Si,in fine,i-am dat lacrimi sa planga,atunci cand simte nevoia.

Vezi fiule,frumusetea unei femei nu sta in vesmintele pe care le poarta,nici in chipul ei,nici in felul cum isi poarta parul....Frumusetea ei sta in ochii ei.Aceasta e poarta catre inima ei,locul unde se adaposteste dragostea......Si adesea,lacrimile ei,sunt cele prin care poti sa ii zaresti inima


Ce parere aveti?











Alondra
Suntem mai multe pe pamantul asta ca ei, avem mai multe pretentii, valoram mai mult, ducem mai mult...NU?! Eu nu inteleg de ce ei nu inteleg... rolleyes.gif
Luka
QUOTE(alondramona @ Oct 22 2008, 09:01 PM) *
Suntem mai multe pe pamantul asta ca ei, avem mai multe pretentii, valoram mai mult, ducem mai mult...NU?! Eu nu inteleg de ce ei nu inteleg... rolleyes.gif


Ei nu inteleg pentru ca nu pot rolleyes.gif , suntem setati genetic diferit ....

De exemplu noi putem face mai multe lucruri deodata , la birou in timp ce tastez la pc , vorbesc la telefon , aud sau raspund persoanelor din preajma mea si eventual ma gandesc si la lista de facturi sau cumparaturi .... sotul meu azi dimineata se oprise din mestecat .... ca sa poata sa inteleaga mai bine stirea de la radio liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif , ei nu stau bine cu atentia distributiva ! Cand sunt la servici, la meci sau au o alta preocupare se gandesc doar la acel lucru apoi isi aduc aminte si de noi si de tot ce vrem noi de la ei ...
Mie imi aduce flori isi flutura putin genele peste ochisori lui albastrii si iar "m-a fentat" ! Eu oricum il iubesc ca-i un hotoman bun si ca-i al meu ! hug.gif
anca M
QUOTE(mada77 @ Oct 22 2008, 06:54 PM) *
Copilul isi intreaba mama
-de ce plangi mami?
-pt.ca sunt femeie!raspunse ea.
-nu inteleg.....
-si nu ai sa intelegi niciodata.....spuse imbratisandu-l mama

Mai tarziu,copilul isi intreba tatal
-de ce plange mama?
-nu stiu nici eu!toate femeile plang fara motiv!!-spuse tatal.

Devenit adult,il intreaba pe Dumnezeu
-Doamne,de ce plang femeile asa de usor?
-Cand am facut femeia,ea trebuia sa fie o fiinta deosebita.I-am facut umeri destul de puternici ca sa poarte pe ei toata greutatea acestei lumi si destul de moi ca sa fie confortabili.I-am dat forta de a da VIATA si forta de a accepta respingerea cu care o trateaza adesea proprii copii.Forta de a avea grija de familie in pofida bolilor si oboselii.I-am dat sensibilitatea de a-si iubi copii cu o dragoste neconditionata,chiar si atunci cand ei o ranesc cumplit.I0am dat forta care-i permite sa continue,chiar si atunci cand toata lumea abandoneaza.I-am dat forta de a-si suporta barbatul in caderile sale si de a-i ramane alaturi cu aceeasi tarie.Si,in fine,i-am dat lacrimi sa planga,atunci cand simte nevoia.

Vezi fiule,frumusetea unei femei nu sta in vesmintele pe care le poarta,nici in chipul ei,nici in felul cum isi poarta parul....Frumusetea ei sta in ochii ei.Aceasta e poarta catre inima ei,locul unde se adaposteste dragostea......Si adesea,lacrimile ei,sunt cele prin care poti sa ii zaresti inima
Ce parere aveti?

pai cam e adevarat ce spune D-zeu!!!!!pacat ca multi barbati fug de femeile care plang...sau nu le suporta a le vedea plangand....cand ele de fapt....au o durere....o suferinta..si vor sa fie alinate!!!
Alondra
QUOTE(Luka @ Oct 22 2008, 09:19 PM) *
Ei nu inteleg pentru ca nu pot rolleyes.gif , suntem setati genetic diferit ....

De exemplu noi putem face mai multe lucruri deodata , la birou in timp ce tastez la pc , vorbesc la telefon , aud sau raspund persoanelor din preajma mea si eventual ma gandesc si la lista de facturi sau cumparaturi .... sotul meu azi dimineata se oprise din mestecat .... ca sa poata sa inteleaga mai bine stirea de la radio liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif , ei nu stau bine cu atentia distributiva ! Cand sunt la servici, la meci sau au o alta preocupare se gandesc doar la acel lucru apoi isi aduc aminte si de noi si de tot ce vrem noi de la ei ...
Mie imi aduce flori isi flutura putin genele peste ochisori lui albastrii si iar "m-a fentat" ! Eu oricum il iubesc ca-i un hotoman bun si ca-i al meu ! hug.gif

laugh.gif Ce haios sotul tau!Da, cred ca ai dreptate...suntem genetic diferiti! rolleyes.gif
USA
QUOTE(Luka @ Oct 22 2008, 09:19 PM) *
.... sotul meu azi dimineata se oprise din mestecat .... ca sa poata sa inteleaga mai bine stirea de la radio liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif e tare..dar foarte adevarat....al meu daca e la volan si ii zic.."ia stanga, trebuie"......el merge drept...apoi imi zice tot mie..."dar, tu nu poti sa ma atentionezi cand vezi ca merg aiurea?"... unsure.gif doh.gif ..dar, tot asa...e al meu si mi drag! tzuc.gif blush.gif
giulia_0319
QUOTE(mada77 @ Oct 22 2008, 04:54 PM) *
Copilul isi intreaba mama
-de ce plangi mami?
-pt.ca sunt femeie!raspunse ea.
-nu inteleg.....
-si nu ai sa intelegi niciodata.....spuse imbratisandu-l mama

Mai tarziu,copilul isi intreba tatal
-de ce plange mama?
-nu stiu nici eu!toate femeile plang fara motiv!!-spuse tatal.

Devenit adult,il intreaba pe Dumnezeu
-Doamne,de ce plang femeile asa de usor?
-Cand am facut femeia,ea trebuia sa fie o fiinta deosebita.I-am facut umeri destul de puternici ca sa poarte pe ei toata greutatea acestei lumi si destul de moi ca sa fie confortabili.I-am dat forta de a da VIATA si forta de a accepta respingerea cu care o trateaza adesea proprii copii.Forta de a avea grija de familie in pofida bolilor si oboselii.I-am dat sensibilitatea de a-si iubi copii cu o dragoste neconditionata,chiar si atunci cand ei o ranesc cumplit.I0am dat forta care-i permite sa continue,chiar si atunci cand toata lumea abandoneaza.I-am dat forta de a-si suporta barbatul in caderile sale si de a-i ramane alaturi cu aceeasi tarie.Si,in fine,i-am dat lacrimi sa planga,atunci cand simte nevoia.

Vezi fiule,frumusetea unei femei nu sta in vesmintele pe care le poarta,nici in chipul ei,nici in felul cum isi poarta parul....Frumusetea ei sta in ochii ei.Aceasta e poarta catre inima ei,locul unde se adaposteste dragostea......Si adesea,lacrimile ei,sunt cele prin care poti sa ii zaresti inima
Ce parere aveti?


wub.gif wub.gif wub.gif rolleyes.gif emotionant.... crybaby.gif
QUOTE(Luka @ Oct 22 2008, 07:19 PM) *
Ei nu inteleg pentru ca nu pot rolleyes.gif , suntem setati genetic diferit ....

De exemplu noi putem face mai multe lucruri deodata , la birou in timp ce tastez la pc , vorbesc la telefon , aud sau raspund persoanelor din preajma mea si eventual ma gandesc si la lista de facturi sau cumparaturi .... sotul meu azi dimineata se oprise din mestecat .... ca sa poata sa inteleaga mai bine stirea de la radio liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif , ei nu stau bine cu atentia distributiva ! Cand sunt la servici, la meci sau au o alta preocupare se gandesc doar la acel lucru apoi isi aduc aminte si de noi si de tot ce vrem noi de la ei ...
Mie imi aduce flori isi flutura putin genele peste ochisori lui albastrii si iar "m-a fentat" ! Eu oricum il iubesc ca-i un hotoman bun si ca-i al meu ! hug.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Alondra
QUOTE(giulia_0319 @ Oct 23 2008, 03:25 PM) *
wub.gif wub.gif wub.gif rolleyes.gif emotionant.... crybaby.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Mari speculanti sunt si barbatii astia, nu?La fel ca si copiii....Ca doar ce e un barbat decat un copil mare?! rolleyes.gif
giulia_0319
QUOTE(alondramona @ Oct 23 2008, 04:03 PM) *
Mari speculanti sunt si barbatii astia, nu?La fel ca si copiii....Ca doar ce e un barbat decat un copil mare?! rolleyes.gif

bere.gif bere.gif bere.gif si ce pisoi dulci si blanzi pot fi atunci cand urmaresc ceva....mai ca nu torc... cool.gif
USA
QUOTE(giulia_0319 @ Oct 23 2008, 06:26 PM) *
bere.gif bere.gif bere.gif si ce pisoi dulci si blanzi pot fi atunci cand urmaresc ceva....mai ca nu torc... cool.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif la mine nu prea mai tine..torsul....suntem pe 0 de mai mult de o luna! unsure.gif unsure.gif
giulia_0319
QUOTE(USA @ Oct 23 2008, 05:41 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif la mine nu prea mai tine..torsul....suntem pe 0 de mai mult de o luna! unsure.gif unsure.gif

trist...trist...dar las ca rasare soarele si pe str voastra..... oFloare.gif
anca M
QUOTE(alondramona @ Oct 23 2008, 06:03 PM) *
Mari speculanti sunt si barbatii astia, nu?La fel ca si copiii....Ca doar ce e un barbat decat un copil mare?! rolleyes.gif

corect!!!
mai de ex eu vreau CLAR de la un barbat:afectiune...tandrete..gesturi frumoase...din cand in cand cate o surpriza...sa fie un sot grijuliu si un tata bun....sa se concentreze asupra notiunii de familie...si asupra fantomelor ce bantuuie mai mereu!!!etc...am atatea de spus!!!!
USA
QUOTE(giulia_0319 @ Oct 24 2008, 12:44 PM) *
trist...trist...dar las ca rasare soarele si pe str voastra..... oFloare.gif

sunt siguraaaa.....azi sunt fericita..fara motiv special.....o fi ceva in aer....hmmm.....sper sa fiu asa tot wekeend-ul! partners.gif trandafir.gif
anca M
QUOTE(USA @ Oct 24 2008, 04:23 PM) *
sunt siguraaaa.....azi sunt fericita..fara motiv special.....o fi ceva in aer....hmmm.....sper sa fiu asa tot wekeend-ul! partners.gif trandafir.gif

DD ajuta!!! jucaus.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.