Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici Din Si Mai Indepartata Irlanda
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Esti din aceeasi localitate cu mine?
tina71
daca mai sunt pe aici mamici din irlanda mi-ar place sa putem vorbi.va astept rolleyes.gif
symona
buna!si noi suntem in irlanda.am unnbaietel de 2 anisori si 2 luni.tu ai copiii?poate ne mai auzim.................. bananab.gif bananab.gif
tina71
buna symona.da am un baietel de 7 ani dar care e nascut in romania. acum astept un alt bebe undeva prin decembrie.am citit pe forum povestea ta despre cum ai nascut si m-am inspaimantat si vreau sa spun ca deja eram speriata pt ca nu-mi place deloc dr asta al meu care nu este irlandez( este negru). nu ca as fi rasista , dar se deosebeste f mult de dr irlandezi care par a fi f draguti si atenti( cel putin GP-ul meu asa este).iar partea proasta este ca eu am si o problema cu inima si vreau sa nasc tot prin cezariana si nu stiu cum merg treburile aici deloc.tu din ce parte a irlandei esti?eu sunt din co.Donegal.te pup si sper sa mai reusim sa vorbim
tina71
QUOTE(symona @ Oct 23 2008, 03:48 PM) *
buna!si noi suntem in irlanda.am unnbaietel de 2 anisori si 2 luni.tu ai copiii?poate ne mai auzim.................. bananab.gif bananab.gif


buna symona. ma bucur ca am mai gasit o mamica din irlanda.ti-am raspuns si la topicul "mamici din si mai indepartata irlanda". nu stiu unde ai sa citesti raspunsul meu.oricum eu sper sa mai vorbim. da mai am un baietel de 7 ani care e nascut acasa, iar acum astept un bebe undeva in decembrie si vreau sa spun ca sunt cam sperata de cum merg lucrurile aici. am citit ce au scris alte mamici care au nascut in italia sau spania si mi s-a parut nemaipomenit.dar aici dr mi se par f indifernti(cel putin al meu).poate imi spui tu mai multe pt ca am vazut ca ai nascut aici baietelul.si eu sper sa mai vorbim poate ma mai linistesti tu cu ceva noutati de pe aici.
symona
QUOTE(tina71 @ Nov 3 2008, 03:48 PM) *
buna symona. ma bucur ca am mai gasit o mamica din irlanda.ti-am raspuns si la topicul "mamici din si mai indepartata irlanda". nu stiu unde ai sa citesti raspunsul meu.oricum eu sper sa mai vorbim. da mai am un baietel de 7 ani care e nascut acasa, iar acum astept un bebe undeva in decembrie si vreau sa spun ca sunt cam sperata de cum merg lucrurile aici. am citit ce au scris alte mamici care au nascut in italia sau spania si mi s-a parut nemaipomenit.dar aici dr mi se par f indifernti(cel putin al meu).poate imi spui tu mai multe pt ca am vazut ca ai nascut aici baietelul.si eu sper sa mai vorbim poate ma mai linistesti tu cu ceva noutati de pe aici.

salut! eu nu am mai intrat pe aici de mult.ce mai faci/./.?ai nascut ce ai?
cum a fost?
eu stau in swords.
symona
mai ziceti ceva
corina87
Buna fetelor si eu sunt din Irlanda,din Leixlip.
Rose68
QUOTE(symona @ Jan 13 2010, 05:46 PM) *
salut! eu nu am mai intrat pe aici de mult.ce mai faci/./.?ai nascut ce ai?
cum a fost?
eu stau in swords.

Tina a nascut in Decembrie 2008 , tot un baietel, Duncan. Nu a mai intrat demult nici la noi, dar era activa la Bebelusi de Decembrie 2008
symona
ma bucur pentru toate mamicile din irlanda,dar notworthy.gif notworthy.gif u sunt asa multe!mai spuneti cate ceva,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, oFloare1.gif notworthy.gif
cris210580
si eu sunt in irlanda,am o fetita de 2 ani si sunt insarcinata in 7 saptamani,stau in dublin,in dublin 8.
symona
QUOTE(cris210580 @ Jun 17 2010, 09:40 PM) *
si eu sunt in irlanda,am o fetita de 2 ani si sunt insarcinata in 7 saptamani,stau in dublin,in dublin 8.

sa-ti traiasca fetita si felicitari ca esti iar insarcinata.eu am un baietel de 4 ani si sunt si eu insarcinta in 3 saptamani.pupici mai vb oFloare1.gif notworthy.gif
symona
mai ziceti ceva mamici din irlanda.eu mai astept un bebe,am 37sap si 2 zile.pup
tina71
Buna mamici din Irlanda.Se pare ca toate suntem foarte ocupate , daca scriem asa rar.Eu scriu mai mult la mamici de DEC 2008, pt ca atunci am nascut baietelul.Am nascut prin cezariana, asa cum vroiam si am fost multumita de conditiile din spital si de asistente. Se pare ca m-am speriat degeaba inainte.Acum trebuie sa ne luam inima in dinti si sa cautam o gradinita pt la toamna.Cris am vazut ca tu ai o fetita un pic mai mare decat baiatul meu.Cum ai procedat cu gradinita?La ce varste o sa o dai la scoala, pt ca eu am vorbit cu cineva care mi-a spus ca in 2012 treb sa il dau la scoala.Dar este prea mic, nu o sa aiba nici 4 ani.Eu cred ca a calculat gresit.
V a pup si sper sa mai vorbim
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.